N« 15753 Vrijdag 30 Juni. A°. 1911. feze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. FEUILLETON. De liefde eyeless. Dscn PBIJS DEB ADYERTENTIEN: V»n_l—8 regel» A 1.05. Iedere regel meer f 0.17$. Grootere letter» naar plaatsruimte. Kleine advertentiën ran 30 woorden 40 Gents oontant) elk tiental woorden meer 10 Gents. Voor het incasseeren wordt/'0.05 berekend* PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Gents; per 3 maanden I l f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd sijn 1.30. Franco per post 1.65. Afsluiting passage Bui'gsteeg. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen, ter algemeen© kennis dat de Burgstee g, wegens het maken van een rioleering, van Maandag3 J uli a.s. tot nadere a ankondiging, voor het verkeer met rij- en voertui gen zal zijn afgesloten. Burgemeester en W ethouders voornoemd, N. O. DE GIJSELAAR, burgemeester. YAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 30 Jufti 1911. HIK OER WET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien art. 8, 1ste alinea, der Hinderwet; Brengen bij deze ter algemeene kennis, 'dat door hen op heden vergunning is ver leend aan G. F. THEONVILLE, en recht verkrijgenden tob het uitbreiden van de boekdrukkerij in het perceel Steenschuur No. 9, Sectie G. No. 1047. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. YAN STRIJEN, Secretaris- Leiden, 29 Juni 1911- Leiden, 30 Juni. Mej. C. L. M. Sciaroni, alhier, ia be- üoemd tot onderwijzeres aan de R.-K. bij zondere school te Warmond. Te Rijswijk is in den ouderdom van 165 jaren overleden de heer J. J. Groene- meyer. De overledene werd in 1872 tot tweeden klerk benoemd bij het departement van koloniën, waar hij alle rangen heeft door- loopen tot-hij' in 1905 bevorderd werd tot referendaris. In 1890 werd hij chef der af- deoling Expeditie, als hoedanig hij tot zijn dood werkzaam gebleven is. Hij was offi cier in de Orde van Oranj e-Nassau. Aan de Rijks Hoogere Land-, Tuin en Boschbouwsohool te Wageningen zijn yoor het eind-examen 2de studiejaar (ko loniale boschbouw) geslaagd de heer en G. jp. Adams, G. M. Berkhout, A. J. Bever sluis, J. R. Beversluis, J. Hansen, M. Hol- .Iterman ten Hove, B- de Jong, J. G. Keiler, G. B. Klinkert, B. Kruijne, E. v. d. Laan en H. E. Wolff van Wülfing. Afgewezen 2. Ds. N. G. Yeldhoen, i Wapenvelde, beroepen predikant bij de Ned.-Herv. Ge meente te Alphen aan den Rijn, hoopt daar zijn intrede te doen Zondag 23 Juli. Ver moedelijk zal als bevestiger optreden ds. M. M. den Hertog, uit Den Haag. Ter benoeming van een onderwijzeres aan de openbare sohool voor gewoon lager onderwijs, 1ste klasse, aan de Fisherstraat te \s-Gravenhage, worden voorgedragen: mej. H. M. Ittmann, onderwijzeres te Lei den; 2. mej. P. Samson, onderwijzeres te Bleiswijk; 3. mej. E. J. van der Swan, on derwijzeres te Sliedrecht. Een langdurig debat onderging gister- namiddag in den Amsterdamschen Raad de voordracht van B. en Ws. om f 463,000 beschikbaar te stellen om B. en Ws. m. staat té stellen tot uitbreiding en uitvoering van werken in de winplaats der duinwaterlei ding in de duinterremen der gemeente toe- behoorend, gelegen onder Zandvoort en Noordwijk. Men is sinds 1903 wat voorzichtig gewor den, toen mr. Yan den Bergh de gemeente voor een uitgave van 20 millioen voor on- njodige waterleidinguitbreiding behoedde. Men stélde thans allerlei vragen om te we ten of die uitgave wel noodig was. Ditmaal meende mr. Yan den Bergh van wel en de voordracht werd met algemeene stemmen behalve die van den heer Ter Haar aan genomen. Niet minder belangrijk was de voordracht van B. en Ws. inzake de onteigening van gronden gelegen in het uitbreidingsplan- Zuid. Het betrof hier een onteigening van 227 H.A. Over het algemeen kon men zich met de voordracht vereenigen, al hoopte men dat B. en Ws. aüles zouden doen om zoo spoedig mogelijk deze terreinen te doen bebouwen. Do voordracht werd zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. Men schrijft van Den Haag aan ,,De Maasbode" Voor eenigen tijd werd met ingenomen heid vermeld, dat drie Javaansche prin sen, die voor hun studie hier te lande ver toeven, zijnde R. M. Noto Soeroto, R. M. Gondo Winoto on R. M. Noto di Ningrat, het voornemen hadden om als vrijwilligers voor het reservekader in het Nederlandsche leger dienst te nemen. Het onlangs in de Tweede Kamer geval len votum om de behandeling der Militie- wet uit te stellen heeft hen echter zooda nig gedesillusioneerd, dat zij het plan (heb ben opgevat om van him voornemen af te zien. Waarsoliijnlijk zal door hen een der eerstvolgende dagen hiervan worden ken nis gegeven aan de Regeering. De arr.-rechtbank te Dordrecht heeft ter vervulling eener vacature -\an rechter in haar collego opgemaakt de nav-lgende alphabetise/he lijst van aanbeveling: mr. A. H. v. Beusekom, substituut-griffier bij do arr.-rechtbank te Amsterdam; mr. H. Heuveünk, ambtenaar van het openbaar ministerie bij de kantongerech ten in het arr. Amsterdam, ter standplaats Amsterdam jhr. mr. G. W. van Yierssen Trip, substi tuut-griffier bij do arr.-rechtbank te Rot terdam. HAARLEMMERMEER. Het detache ment geniesoldaten, dat gedurende twaalf dagen to Hoofddorp is gedetacheerd ge weest, ten einde werkzaamheden te ver richten, in verband met de op handen^zijn de groote manoeuvres, is heden (Vrijdag) weer naar de kazerne te Utrecht terugge keerd- Gisteren werden te Hoofddorp de stamboek- en premiekeuringen gehouden van merriën. Yoor de stamboekkeurmg werden aangeboden 22 driejarige merriën, waarvan er 11 werden opgenomen; 8 ricr jarige merriën, waarvan er één en 8 meer jarige merriën, waarvan er 2 opgenomen werdén in het Ned. Paardenstamboek. Van de 11 aangeboden 3-jarige merriën vou de premiekeuring verwierven er 6 een premie van f 75, en wel: Mathilda" van T van Vuuren; „Emma" van C. Kempenaar; Marie" van A. de Groot en „Prinses" van J. Yerkuyl, allen wonende te Haar lemmermeer; „Dadonia," van W. van Nieuwkoop, te Nieuwer-Amstel, en „Lei- da," van G. Moleman, te Amstelveen. Yan de 15 aangeboden 4-j. merriën voor de premiekeuring, verwierven er 6 een pre mie van f 75 en wel: Astra" en „Draga", van J. D. Bulk; „Nelly" en „Sara", van G. J. Tiemens en „Johanna" van B. Bies heuvel, allen wonende te Haarlemmermeer, en „Juliana" van G. Moleman, te Am stelveen. Yan de 19 aangeboden 5-, 6- en 7-jarige merriën voor de premiekeuriug verwier ven er 9 een premie van f 75, en wel: „Mignon" en „Ariane," van F. Hanedoes; „Fikaria", van J. Colijn; „Jansje", van Gebr. v. d. Marei; „Nedda", van J. v. Zij- verden; „Dora", van M. v. Andel; „Bet sy", van J. D- Bulk, en „Yos", van W. Pruissen, allen wonende te Haarlemmer meer, en „Anna" van A. Colijn, te Nieu wer-Amstel. De keuringen van jonere merriën en veu lens wordt lieden, Vrijdag, voortgezet. De belangstelling in de keuringen was zeer groot. KATWIJK-AAN-ZEE. De netto-op brengst der uitvoering door Katvyijks Ge mengd Koor gegeven ten bate der Zieken verpleging, heeft bedragen f 34.35. NOORDWIJK. Naar wij vernemen is aan. pachter Vink, wiens badkoetsen, boot op wielen, kleerentent en stran 'stoelen door den heer N. den Hollander zijn opgeborgen, per deurwaardersexploit namens advoca ten van den heer Den Hollander aangezegd, dat pachter Vink genoemde koetsen, boot en stoelen terug kan krijgen op daartoe aan dén heer Den Hollander te richten ver zoek, en wel op grond hiervan, dat zoo als in het exploit moet verluiden de heer Den Hollander te weten is gekomen, dat bedoelde goederen -eigendom zijn van pach ter Vink. Zijn wij goed ingelicht, dan moet een rechtsgeleerde aan Vi k geadviseerd hebben, zijn eigendommen terug te vragen. De heer J. Nijssen, onderwijzer aan de R.-K. Par. Jongensschool alhier, is met ingang van l Sept. a. s. benoemd tot onder wijzer met verplichte hoofdakte aan de openb. lag. sclïool te Clinge, in Zeeuwseh- Ylaanderen. NOORDWIJKERHOUT. In het St.-Cle- mens-huis, alhier, wordt door milde tus- sohenkomst gratis voor onderwijzers en on derwijzeressen, de gelegenheid opengesteld aan vijf retraites deel te nemen. Het rooien der bloembollen is thans in vollen gang en voor het pellen der bollen komen handen te kort. De stand van het gewas is hier redelijk. WARMOND. De collecte voor den Ge- wapenden Dienst heeft opgebracht f 13.38L WASSENAAR. Gisteravond hield de „Koningin-Wilhelniina-Yereeniging" haar gewone jaarvergadering. In zijn openingswoord herdacht de voor zitter den overleden eea-e-voorzitter en stel de voor den burgemeester tot ee're-voorzit- ter te benoemen. Daartoe werd besloten. Het voorstel, om D. J. baron van Pallandt tot eerelid te benoemen, werd. bij acclama tie aangenomen. De penningmeester legde rekening en verantwoording af. Er is een batig saldo van f 198.91^. De aftredende leden, de heer en J. L. Grevers en A. L. Rooyakkers, werden bij acclamatie herkozen. Als nieuw bestuurslid werd gekozen de heer Joh. Ruygrok Pzn., die zich de keuze liet welgevallen. Gelezen werd een schrijven van den heer J. Sclnff, waarin deze verklaarde zijn be noeming tot eerelid aan te nemen en de vergadering voor die benoeming dank zegde. In behandeling kwam het feestprogram ma, samengesteld door het bestuur. Dit lokte nogal discussie uit, doch het slot van al die redeneeringen was, dat het program ma bijna niet gewijzigd werd. Het kinder feest zal mogelijk op het buiten „Raap horst" worden gehouden. Naar een ge schikt terrein voor de volksspelen zal het bestuur uitzien. De wedstrijd voor versier de fietsen werd gesplitst in fietsen, ver sierd door „vaklieden", en fietsen, versierd door „leekèn." Het toekennen der prijzen zal geschieden door een vakman, buiten de gemeente woonachtig. Het voorstel om „varkens te grijpen" werd afgewezen om liet mond- en klauwzeer. Een wedstrijd nut politiehonden hoorde volgens enkelen niet op een Koninginnefeest. De datum der feestviering werd vastgesteld op 7 Sep tember. Een voorstel om dit op 31 Augustus te houden moest door het bestuur om ver schillende redenen van de hand worden ge wezen. Met den wensoh van een der leden om de aankoopen zooveel mogelijk in de gemeente te doen zal rekening worden ge houden. ZOETERWOUDE. Na een stilstand van ruim vijf weken is men hier weer begonnen met kippen stelen. Er zijn er ten nadeele van den landbouwer G. O. op het Dorp ze ven ontvreemd. ZWAMMERDAM. Tot tijdelijk onderwij zeres aau de Chr. School alhier werd be noemd mej. K. Buitenhuis, van Utrecht. Sociaal-democratie en de gemeente raadsverkiezingen. De gemeenteraadsverkiezingen worden ook dezen keer door openbare vergaderingen voorafgegaan. En de afd. Leiden van do S.-D..P. heeft de rij gisteravond in De Graan- beurs geopend, terwijl Maandagavond even eens in De Crraanbeurs de S.-D. A..P. leen openbare vergadering heeft belegd en de vcr- eeniging „Burgerplicht cn Gemeentebelang" in het Nut&gebouw do belangstellende kie zers bijeen roept. Do heer L. do Visser, uit Don Haag, was gisteravond overgekomen om te behan delen. „Sociaaldomocratie en gemeenteraads verkiezingen". De voorzitter der Leidsche afdeeling, dr. Knuttel, opende de niet bijster druk bezochte vergadering met een inlei dend woord. Voor onze partij, zeide hij, i9 de actie voor de gemeenteraadsverkiezin gen iets geheel anders, dan voor de bur gerlijke partijen. Dezen is het om de zetels in den Raad te doen. VVij stellen do propa ganda voor de 6oeiaal-democratie op den voorgrond. Wij weten wel dat we er onze candidaten niet zullen krijgen en dat zij zelfs niet in herstemming zullen komen. Maar dat verhindert ons niet in den strijd té volharden. Het geldt dan hieï ook niet do personen, maar wel het beginsel en daarom' lieeft hot bestuur niet de candidaten zelf, maar een bekend propagandist uitgenoodigd. Ten slotte deelde liij mede dat aan het einde der vergadering zou worden gecollec^ tcerd, waarvan de opbrengst voor de helft zou strekken ten yoordoele van het verkie zingsfonds en voor de andere helft voor do stakende zeelieden. Do heer De Visser, die daarop het woord, verkreeg, vond in het slotwoord van den voorzitter al dadelijk gelegenheid te wijzen op een verschil tusschen de S.-D..P. en de S.-D. A-P. Toen dezer dagen in een ver gadering te 's-Gravenhage, waar mr. TroeL stra sprak, van spr.'s zijde er op aangedron-i gen werd ook de helft der collecte voor de stakende zeelieden te bestemmen, werd dit brutaal afgewezen. Komende tot den verkiezingsstrijd, schet ste hij dezen als een strijd, om do macht. De burgerlijke partijen willen do arbei dersklasse er onder houden. "VVel voeren deze partijen onderling strijd, doch dit zijn maar spiegelgevechten. Als hot er op aankomt staan ze als één man tegenover de arbeiderspair tij, die het ineesb principieel vertegenwoor digd is in de S.-D..P. In do verkiezingsdagen vooral spieken de burgerpartijen anders dan ze denkon. Het heet te gaan om hot algemeen belang, doch het gaat om het partij- en klassebelang. De revolulionnaire sociaal-democraten ver. tcgenwoordigd in de S.-D. P. voert alleen een reine verkiezingsmoraal door de kiezers niet te misleiden, maar precies te zeggen waar het op staat. Spr. illustreerde dit nader met te doen; uitkomen wat de gemeenteraad ook in Lei den ten opzichte van liet woningvraagstuk' de armverzorging en andere vraagstukken, verzuimt in het belang dér arbeiders. Dat de gemeente het weldra te openen electrisch trambedrijf aan concessionarissen heeft gegund, werd o. a. door spr. gegispt Toen hij de interpellatie tegen Jut optreden van do politie bij de 1-Mei-vio ïing ter sprake bracht, werd liij door den int-erpellant, die ter vergadering was, in de rede gevallen, waaruit zich een warme ge- dachtenwisseling ontspon, die later nog door den voorzitter en den heer Sijlsma werd voortgezet. Do spreker en de voorzitter meen den, dat de interpellant een motie van af keuring had moeten voorstellen, terwijl deze trachtte aan te toonen dat deze absoluut geen practisch effect zou hebben gehad. De spr. zette ten slotte het gemecntc-p'ro- gram zijner partij uiteen en stond daarbij geruim'en tijd stil bij het onverkorte recht van staking der werklieden in dienst van de gemeente, het punt waarin de revolution- naire sociaal-democraten ook verschillen mot de S.-D. A..P. Met een krachtige opwekking tot de aan wezige kiezers (dat waren niet eens de helft der aanwezigen, zeide de voorzitter); cm de candidaten der S.-D. P. te stemmen, besloot spreker. De voorzitter sloot met een kort woord en ried de aanwezigen aan Maandagavond do vergadering, waarin Spiekman zal op treden, ook te bezoeken. Iiij betwijfelt niet of ze zullen het verschil tusschen Spiek-, man en Do Visser wel opmerken, al wordt er wel eens gezegd dat den arbeiders het fijne verschil tusschen. de S.-D. A..P. en de S.-D. P. ontgaat. 27) Zy wilde wat antwoorden, maar het waa haar niet mogeiyk; er was iets, dat plotseling haar aandacht had getrokken. Op kleinen af- stand van hen was een man opgestaan. Groot was hy, rood was zyn gezicht en toornig schitterden zyn oogon. Hy had blykbaar te veel gedronken en had al van ter zgde naar Edela gekeken. Nu had hy zgn stoel achteruitgeschoven en zyn wynglas opnemend, knikte hy naar Edela. By lachte scherp en hoonend en riep toen: „Prosit! Nu, prosit I" Edela keek den man aan en vol schrik sprong zy op hetzelfde oogenblik op. Do man grynsde haar nog steedB aan cn herhaalde op sarren- den toon: „Nu, prosit, prosit I Vroolyk, zoo behoort het 1" Als verstyfd van schrik bleef Edela rechtop staan. Dioomde zy ol was het weikelykheid w»s dat hy, dien zy zoo diep haatte, was het werkeiyk Christiaan Havestrand, de laaghartige geldman van Rotheneck, de moordenaar van haar motder? Daar voelde zy, dat Tauern zacht zyn hand op haar arm legde. „Biyf kalm, barones. Ga weer zitten om geen opzien te wekken." Maar hst opzien was reode gewokt. Allo be zoekers haddon zich omgedraaid en om de tafeltjes werden de hoofden byeengeatokeD een half dozyn kollners was toegesneld. Langzaam stond nu ook de graaf op met oen hoffelijke buiging tegen de beide dames. „WU moesten maar opstaan, als u hot good vindt," zei hu kalm. En Edela's arm door den zytien trekkend, voegde by daaraan toe: „Mag ik zoo vry zyn, barones? Nog even wendde hy zich naar de kellners om en zei schouderophalend: „Een dronken boer en dat in dit hotelDat had ik hier waariyk niet verwacht." Chiistiaan Havestrand had geen rust gehad over het geld, dat zyn zoon opgeSiScht had. „De jongen lijkt wel stapelgek," dacht hy. En steeds weer overviel hem die gedachte. „Zou hy zich in «chulden gestoken hebben vroeg by soms. En hoe meer hy zich in het gebeurde verdiepte, ho» dieper hy zich in het karakter van zyn zoon indacht, des te onver- klaarbaardor werd hem het geval. Tot zyn groote ergernis had hy ook gehoord van het geld, dat Edela op het meest onverwachte oogenblik had gekregen, van haar reisj9iiaar Zwitserland en dat zy nu in Beriyu in een zeer goed pension haar intrek had genomen. By waa daar woedend over en noemde Edela karakterloos, omdat zy zich een zoo groote som In handen had laten stoppen, zon-tor to vragen waar dat geld vandaan kwam en wie de gever was. Want Havestrand betwyfelde zeer of het wel van een ouden schuldenaar van den baron was, zooals waa voorgogeven. Was zy niet zoo edel als men meestal zei, was zy een geslepen coquette in plaats van de on schuldige freule Van der Eichen, waarvoor zy doorging? zoo vroeg hy zich af. Hy was op weg naar Beriy'n gegaan om een ondeihond met haar te hebben. Ongeveer een kwartior nadat Edela naar de opeta was ge- gaan, kwam hy aan haar pension aan en haaide de bel over. Het meisje, dat hem open deed, hield wol van een praatje en Havestrand bad er veel elag van om, al3 hy wilde, iemand aan het praten te brongen. Zoo duurde het niet lang of hy wiet tot in byzonderheden waar Edela dion avond was. „Dus in het oparagebouwl Zoo, zoo I Front- loge I En een graaf of voret had voor de kaarten gezorgd eu die graaf logeerde in hotel Adlon 1 Welja, welja, waarom nietl" Zou hy er ook een operabiljst aan wagen? Er was misschien nog eon plaats vry in de loge». Wat zou zy een (fezlcht opzetten, als zy hem plotseling gewaarwerd. En nog meer zou hy moeten lachen om haar gezicht, als hy haar de vraag in het oor zou fluisteren, van wien liet geld kwam, dat zy zoo gretig had opgestreken. Zy zou geen zweep by de hand hebben zooals toen, maar anders Maar hy ging niet naar het operagebouw, doch naar een van de restaurants aan do Potsdanier Platz, waar hU zich een fijne flesch liet brengen. En toen hy weer naar buiten kwain, glooiden zyn wangen. Donkerrood was zyn gezicht, want reeds toen hy te veei ge- dronken. Hy riep een koetsier aan en liet zich naar het Adlon-hotel brengen. Waar graven en vorsten vertoefden, daar behoorde ook hy thuis; hy, de ryke Havestrand, zoo meende hy. De keliner had eerst wel een beetje,een vreemd gezicht gezet, maar toen had hy hem toch met eenige weifeling een plaats in de eetzaal aangewezen. Nu, Havestrand voelde zich daar zeer op zyn gemak en zyn stemming werd nog beter, toen hy een keurig gerecht verorberde en een zware fleBch Bourgogne dronk. En toen waren Edela en de beide anderen gekomen, hadden hem niet gezien en waron vlak voor hem gaan zitten. Hy had nydig naar die drie gekeken: de aanstellerige oude juf frouw, den langen, vervelenden graaf en het mooie fiere jonge meisje. Eerst had hy Edela nog niet herkend. Hy had verwacht, dat zy in het zwart gekleed zou zyn, en haar witte japon had hem op het dwaalspoor gebiacht. Maar toen hy zag, dat het niemand anders dan Edela van der Eichen was, word haar wilte kleed een nieuwe bron van ergornis voor hem. Hy vond eigen- lyk, dat zy niet het recht had zich zoo, over eenkomstig haar leeftyd, te kleeden. Hy had haar in zyn gedachten steeds in hst zwart voor zich gezien mot bedroefd gelaat en over dat droeve schouwspel had hy zich ia zyn laagheid in zyn eenzaam huis dikwyis ver maakt, maar nu was zy geheel anders dan hy verwacht had. Daarover maakte hy zich in stilte woedend. Zy had niet het recht op een witte japon, vond hy; zy had niet het recht om hier te zitten en zich vroolyk te maken. Misschien als zy in het zwart gewe.st was en oen droevig gelaat had getoond, mis schien had hy dan iets zachter over haar gedacht, maar nu.... Soma had hU gemeend, dat alles nog eens goed zou worden. Als het eens waar waa, wat hy somB vermoedde: dat zyn zoon Edola het geld gezonden had I A ie dat eens waar was en als dan later zyn Bernard een» mot haar trouwdeI Dan, wie weet, en wat meer zegt, dan zou het geld ten minste in de familie blyven. En was het hem dan niet gelukt de barones Van der Eicben tot zyn vrouw te maken, dan zou toch zyn zoon de dochter kunnen winnen. Dan zouden de dooden in hun graven mis schien rustiger liggen. Maar er was nu dat witte kleed en dat deed hem geheel anders deuken, hoewel hy toch vond, dat bet haar niet kwaad stond. Toornig keek hy naar Edela'» schoon gelaat. Daarop las hy geen droefheid, geen moedeloos- boid, geen zwakh»id. Dat zat daar maar te drinken en te lachen I En hoe m»er Edela lachte, de3 te woeden der hy werd. Toen, plotseling, was hy opgesprongen en had zyn woede geuit in die woorden„Prosit, welja, prosit 1" En daarop had de lange graaf tegeu den keliner gezegd„Een dronken boer I" Daarmee wa» hy bedooldl Hy, Christiaan Havestrand I Hy wist den volgenden dag niet precies meer wat er toen gebeurd was. Of hy zich op den langen graaf had geworpen, of hy het meisje van diens zyde had weggerukt, of dat hy zelf heen gegaan was, hy had het niot zeker kunnen zoggen; maar zeker ie, dat hy 6teeds weer, waar hy ook ging, dat eene, op vorachtelyken toon uitgeeprokene hoorde; „Een dronken boer!" Dat zou die graaf hem betalen I In zyn hotel gekomen, greep hy naar pen en inkt. Hy zou dien kerel schryven; by zou hem rekenschap vragen van zyn brutale woorden. Wat hy schryven zou, behoefde hy niet eerst te ovordenken. Toen hy zyn brief klaar had, begon hj) terstond nog een tweeden. Hy wilde zyn zoon schryven. Die had ook weer eens rocht op een groet van zyn vader. Ook freule Van dor Eichen zelf wilde hy nog schryvon. En laat in den nacht moest de keliner de brieven nog posten. Freule Van der Eichen zou weton, dat zy nog niet van Christiaan Havestrand af was. Hy een dronken boert (Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1911 | | pagina 1