N*. 1574-8 Zaterdag 34 Juni. A0. 1911. feze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit VIJF Bladen. Vierde Blad. Offieieele Kennisgeving. FEUILLETON. De liefde overwon. LEIDSCH DAGBLA PRLJ8 DER ADVERTENTIENJ Vut 1—6 regel» /'LOB. Iedere regel meer 0.17J. - Grootere letten neer plaste ruimte. Kleine advertentiëa rui 80 woorden 40 Oenteeontantielk tiental woorden meer 10 Oente.- Voor het inoweeeren wordt 0.06 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Cents; per 8 maanden f 1.10. Bciten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn 1.30. Franco per poet1.65. Inkomstenbelasting. Burgemeester en Wethouders van, Lei- iden, brengen in herim-ering dat den 30aten Juni e.k. de 2de termijn vervalt van de Plaatselijke Inkomstenbelasting, dienst 1911 en dat alzoo op den laten Juli minstens 8/8 gedeelten van den aanslag moeten zijn vol daan. Zij noodigen mitsdien belanghebbenden bit om, ter voorkoming van vervolgingfi- kosten, tot de betaling van bet verschul digde ten kantore van den Gemeente ontvanger over te gaan- Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. A. VAN HAMEL, Weth. looo-Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. [Leiden, 24 Juni 1911. Leiden, 24 Juni. De ,,Zomerzorg"-concerten zijn weer in eere hersteld. Wij leggen vooral den nar druk op de beide laatste woorden met het oog op het eeerste oonoert van gisteravond, dat nu onder gunstig weer kon plaat© heb ben, nadat het Dinsdag wegens den regen moest worden uitgesteld. Deze eerste uit voering toch was een mooi begin, èn door de samenstelling van 't programma, èn door de wijze waarop het door Van Erps staf muziekkorps van het Vierde tot uitvoering kwam, elk nummer, zonder uitzondering. Dat daardoor de aandacht steeds werd ge boeid en de waardeering groot was, met het minst o. a. na den prachtiger piston solo „Tolle Streiohe" door den heer W. Smolders, en de treffende fantasie van Sei- del naar Wagners „Tannhauser", zoo keu rig vertolkt, spreekt vanzelf. Deze avond was een heerlijk begin, dat besloten werd met het oude Wilhelmus en het Wien Neerlandsch Bloed, terwijl wat nog aan vroeger jaren herinnerde aan den vijver bengaalsoh vuur werd ontsto ken. Maandag-avond heeft reeds het tweede ooncert plaats. „Zomerzorg" heeft infcusohen onder het nieuwe beheer belangrijke veranderingen, en tevens verbeteringen ondergaan. De muziektempel is onder leiding van den heer Van Iith, architect, goed onderhanden ge nomen, ook door het aanbrengen van een betonvloer onder den nieuwen houten vloer de tuin zelf heeft mede een goede beurt gekregen en is thans, evenals de tent, van eieotrische verlichting voorzien, welko Vooraan missohien nog wel met een lampje kon vermeerderd worden; de groote zaal Sb gerestaureerd, evenals de koffie- of biljart-kamer, waar nieuwe beschildering werd en goeddoende draperieën zijn aan gebracht, En dat de ruime serre aan den Voorgevel het gebouw nu ook meer doet in het oog loopen, zal ieder moeten toegeven. De nieuwe directie is wakende, en daar door het pubHek trekkende. De kiesvereeniging „Burgerplicht en Gemeentebelang" heeft gisteravond can didaat gesteld voor den gemeenteraad: in district I de heeren J. A. M A. Grond- hout en J. Splinterin district II mr- A. J. Fokker, J. Roem, J. van Dam en G. de Vink, en in distrct III de heeren P. J. M. Aalberse, J. Botennans en J. P. Vergou wen. Het bestuur der Christelijk-Historische Unie, afd. Leiden, verzoekt ons te willen meldden dat er niet door haar besloten is, om slechts in het 3de district de oandidaten van de antir. kiesvereeniging te steunen, maar om ïn alle drie de kiesdistricten de antir- en katholieke oandidaten over te nemen, evenals de antir. en bath, kiesvereeniginen dit de hare doen. Het staat nu reeds vast, dat de Leid- sohe Christelijke Oranje-Vereeniging op a. s. Koninginnedag 's avonds in de Stads- zaal een openbare feestelijke samenkomst zal houden. Alsdan hoopt als spreker op te treden ds J. J. van Noort, van Amster dam. In de volgende maand is er ledenvergade ring, waarin het bestuur belangrijke mede- deelingen zal doen. Voor den bouw van 'n nieuwe school bij de Marthastiohting, inrichtng voor onver zorgde kinderen te Alphen aan den Rijn, is behalve een gift van f 200 en tien giften van f 100, bij den penningmees r nog ont vangen van mevr. E. R., te 's-Gravenhage f1000, en van F. H. B. v. V., te Arnhem, f 600. Te 's-Gravenhage is aangekomen, laat stelijk uit België, de tweede Hertog van Westminster uit Londen, die een automo bielreis maakt door verschillende landen. Hij heeft apartementen betrokken in „Hótel des Indes." Gisteren bracht hij een bezoek aan Lei den en bezichtigde toen het stadhuis en de Pieterskerk. De Minister van Koloniën heeft de residentie verlaten met een maand verlof, dat hij binnenslands zal doorbrengen. Jhr. mr. J. B. de Sturler, H. M.'s bui tengewoon gezant en gevolmachtigd minis ter te Athene, is met verlof te 's-Graven- hage aangekomen. B. en Wa van Rotterdam hebben ge gund aan den heer H. G. Har tog te 's-Gra- venhage, het graaf- en ophoogingswerk voor de Waalhaven, aldaar, voor f 499,000. Er wordt omtrent den Russischen ge zant te 's-Gravenbage gmaf Pahlen,mee gedeeld dat, hoewel de aard der ongesteld heid nog steeds tot groote voorzichtigheid maant, de toestand meer en meer reden tot tevredenheid geeft. De jaarlijks terugkeerende Nationale Velddag van het Leger des Heils zal dit jaar gehouden worden op Woensdag 12 Juli as. op het Landgoed „Nimmerdor" (nabij de stations Amersfoort en Leusden), voor dit doel welwillend afgestaan. De Velddag zal geleid worden door gene raal Booth. De minister van koloniën heeft A. Lal- leman, J. H. M. van Muiken en J. W. Wehrmeijer gesteld ter beschikking van den gouverneur-generaal van Nederlandsch Indië, om te worden benoemd tot onderwij zer dere derde klasse bij bet openbaar Europeesch lager onderwijs daar te lande. ALPHEN. Do Raad zal Woensdag 28 Juni des morgens te tien uren vergaderen. BODEGRAVEN. Voor de twee vacant komende betrekkingen als onderwijzer aan de openbare school A, alhier, hebben zich acht sollicitanten aangemeld. HAZERSWOUDE. Van den gloeienden spijker naar de petroleumlamp was oen heele sprong en wij kunnen ons voorstel len, dat menigeen zal hebben uitgeroepen: „Mooier kan het niet!" Toch kon het nog mooier. Onze straatverlichting met lusol- lantaarns heeft het bewezen en als wij er meer van hadden gehad, zouden wij in navolging van onze voorvaderen hebben gedacht, dat wij nu het toppunt bereikt hadden. Een rustig zacht en wit licht, dat op verren afstand nog zijn ver helderenden glans uitgiet, wat wil men nog meer? Wacht nog 'n paar maanden, dan zal je wel anders praten. Den lsten November zal niet alleen Dorp en Rijndijk, maar ook Oost- en Westeinde zich baden in een alles zins voldoende verlichting. Van donkere gedeelten, waar men onwillekeurig in 't water loopt, zal dan geen sprake meer zijn. Het is bijna ongelooflijk, dat wij al die heer lijkheid zullen smaken en dat er dan nog iemand kan wezen, die er hartzeer van heeft. Toch is het waar. De gaslanta- rens zullen n.l. niet worden aangestoken, maar ze gaan aan. Als het bepaalde uur aanbreekt, branden zij en u ziet ze bran den, zonder dat er een man geweest is met ladder en ontbrandingsmateriaal. Prachtig, nietwaar? Ja, het toppunt van het bereikbare. Maar waar blijft nu onze aansteker, die, toen de proef met onze huidige lantarens scheen te zullen misluk ken, als een r eddende engel tusschenbeide kwam? Zoo'n verdienstelijk man is natuur lijk overbodig, ais alles vanzelf gaat. Vrees niet, Van Hoffl Je zult niet ondergaan in dikke duisternis, als de geheele gemeente zich in schitterend licht verheugt l Daar op vertrouwen wij en ons vertrouwen zal niet beschaamd worden. De Hazerwoudsche jeugd der katholie ke school, deed gisteren wederom haar jaarlijksch schoolreisje. In de bekende équipages werd er naar Leiden gereden en van daar per tram naar Katwijk. Dat de kinderen zich hier uitstekend vermaakten met duintje-klimmen en -rollen, en ïn zee zich te baden, behoeft niet gezegd te wor den. Na hier eenige uren doorgebracht te hebben, ging het terug naar Leiden, maar... nog niet naar huis. Eerst nog geruimen tijd naar ,,'t Posthof", waar de limonade zich best liet smaken en men het hartje kon op halen aan de speel werktuigen. Geen won der dus, dat de kinderen met pleizier aan den dag van gisteren terugdenken! KATWIJK-A AN-ZEE. De leerlingen van de Idlrie hoogste klassen der Chx. School voor M. U. L. O. alhier maakten giste ren onder geleide hunner onderwijzers een uitstapje naar Amsterdam. Ook werd een boottochtje naar Zaandam gemaakt. De vermiste fiets (zie ons vorig num mer) is door de politie in de helmaanplanting teruggevonden en bij den eigenaar bezorgd. Omtrent conduoteur J. Hakker verna men wij nader, dat hij aan de schouder ver wond is en in het St.-Elizabethsgesticht te Alkmaar verpleegd wordt. Er bestaat hoop, dat hij dit spoedig hersteld zal kunnen ver laten. L1SSE. Nadat er verschillende wijzigin gen zijn aangebracht in het bouwplan van de Rijkstuinbouwwinterschool hebben JB. en Ws. het werk opgedragen aan den heer J. Witzenburg, alhier, voor f 23,000, het drag der begrooting. De heer Witzenburg was de laagste inschrijver, namelijk voor f 26,000. In de gisteravond gehouden vergadering van jle R.-K. Kiesvereeniging werden de aftredende gemeenteraadsleden de heeren J. M. D. Graaf van Lijnden, M. Veldhuizen van Zanten Jr. en J. W. Lefeber, weer candi- daat gesteld. Het vierde aftredende lid, de heer G. van Parijs, werd niet officieel candi- daat gesteld, maar besloten werd om zijn candidatuur te steuren. NOORD WIJK. Gisteravond hield de R.- K. kiesvereeniging „Kiesrecht is Kies plicht" een vergadering, bezocht door ruim 140 leden. De voorzitter, dr. A. Kervel, opende de vergadering en bracht hulde aan de jonge Katholieke Vereeniging „De jonge Garde," die zich in den afgeloopen winter zeer verdienstelijk heeft gcmaaKt voor de propaganda, speciaal voor wat men den „kiezerskweek" noemt. Voor een niet gering deel meende spr. het aan haar ijver te mogen t oeschrijven, dat de katho lieken 425 kiezers voor den Raad op de kiezerslijst hebben, en de niet-katholieken 416. De heeren N. M. Alkemade en C. G. J. Alkemade brachten verslagen uit van de vergadering der centrale kiesv. „Katwijk- Leiderdorp" en die van den „Prov. Bond van Kiesv. in de prov. Zuid-Holland." Onder de ingekomen stukken was een door den heer Chr. van der Meer ter vo rige verg. aangekondigd voorstel, om in het reglement te bepalen, dat „over per sonen schriftelijk, en over zaken mondeling zal worden gestemd, tenzij de meerderheid der vergadering den wensch te kennen geeft, .over bepaalde zaken ook schriftelijk te stemmen." Dit werd aangenomen. De penningmeester, de heer C. van Rey- zen, die zijn functie als bestuurslid heeft neergelegd, werd ontheven van zijn be heer, ,en de Voorzitter wijdde een woord van hulde en dank aan hem. Met op twee na algemeene stemmen werd daarna besloten, dat de R.-K. Kies vereeniging de heeren C. Alkemade Sr. en dr. A. Kervel, dit jaar als Raadsle den periodiek aftredend, weder candideert. Daarna werd voor één der 2 geheel nieuwe raadszetels candidaat gesteld de heer C. W. Alkemade A.W.zn. De benoemden na men allen hun candidatuur aan. Daarna was aan de orde of de R.-K. Kiesvereeniging zich inlaten zou met de twee andere zetels (vacature-Van Beelen en één der geheel nieuwe zetels). De heer Van Beelen moet periodiek aftreden en wordt door de Protestantsche en Anti-Re-. volutionnaire Kiesvereenigingen wederom gecandideerd. Het advies van het bestuur luidde„laat de R.-K. Kiesvereeniging zich met die twee zetels eenvoudig niet inlaten." Door dr. A. Kervel werd dit advies warm verdedigd, en met overtuiging ried hij aan, overeenkomstig dit advies te besluiten. De heer W. N. Alkemade, de-nestor van het bestuur, sprak over het vele goede, dat de Kiesvereeniging, onder leiding van pastoor Van der Horst z.g. opgericht, meer dan 25 jaren heeft tot stand gebracht en zei, dat zjj steeds waardig uit het stryd»; perk was getreden. Dezen keer echter was hy met bezorgdheid hier gekomen, want de gemoederen zijn in eenigszins opgewonden toestand. Daar men candidaten voor den Raad ging kiezen, achtte hy het zich als oudsten leider tot een plicht, tot ieder lid een woord van waarschuwing te richten. Laten wij, zei hy oa, hierbij uitsluitend voor oogen houden het waarachtig belang der gemeente; laten wij de zaak, voor ve len van zeer groot gewicht, kalm over wegen en alle bijkomende omstandigheden buitensluiten. De heeren J. H. v. d. Werf, J. de Groot (het Raadslid) en C. Wi. Alkemade A.Wz. verklaarden zich volkomen aan te sluiten, by de woorden van den heer W. N. Alke-. made. Met 42 stemmen vóór en 62 tegen besloot daarop de vergadering, niet over-, eenkomstig het bestuursadvies te willen handelen, en zich dus wel te willen in-, laten met de twee noig overige zetels. Daarop nam de voorzitter het woord. Hy raadde de vergadering aan, in geen ge val meer een Katholiek te candideeren voor deze zetels. Nu het besluit was ge^ vallen, dat men zich met die zetels wensdw te in te laten, zou het naar sprekers mee ning het beste zijn, een niet-Katholiek iiw woner van de badplaats te candideeren, om te toonen, dat den katholieken niet hetj verwijt kan gemaakt worden, als zouden zy de badplaats ongenegen zijn, en als zouden zy geen vertegenwoordigers van de badplaats in den Raad wenschen, een verwijt, dat den katholieken meerdere ma-: len is gemaakt, vooral gedurende den zo-: mer van 1910. Spr. wees er op, dat de twee niet-katholieke Kiesvereenigingen, die ah tyd zoo met kracht en klem hebben aan gedrongen op „mannen van de badplaats" in den Raad, thans voor de twee nieuwe Raadszetels twee candidaten van Noord-. wijk-Binnen (Van Limburg Stirum en G. Kruijswijk) gecandideerd hebben. Spr. doet duidelijk uitkomen, dat de R.-K. Kies ven eeniging, als zij een niet-Kathoiiek van de badplaats candideert, deze niet gesteld, wordt als tegencandidaat voor den heer Van Beelen, óók niet aLs tegencandidaat van Graaf Van Limburg Stirum of den heer Kruijswijk, doch eenvoudig als „can didaat der R.-K. Kiesvereeniging, zonder meer. Zonder discussie en met algemeene stem men besloot de vergadering, deze gedrags lijn te volgen. Daarop werd de heer M. Verloop met 78 stemmen candidaat ge steld. Op den heer W. van Beelen waren 15 en op den heer Th. Admiraal Hz. 9 stemmen uitgebracht, terwijl 2 biljetten blanco waren ingeleverd. De heer A. Caspers Pz. dankte den Voor zitter voor diens energieke leiding, waarna de Voorzitter met een krachtig opwekkend woord even na middernacht de vergadering sloot. Van wélingelichte zijde vernemen wij, dat hier groote plannen bestaan ten opzichte van het golfspel; een spel, dat voornamelijk onder de Engelschen groote aftrek vindt. Er waren namelijk zeer ernstige plannen gemaakt om hier een Golfclub op te richten, en een groot, uitgestrekt golf speel terrein aan te loggen. Ruim 30 bunder duin, aansluitend aan den Noord-Boulevard, zijn voor dit doel reeds in erfpacht verkregen. "Wanneer in den loop van dezen zomer de financieel© en technische moeilijkheden geheel 81) „En daar ik nu toch eenmaal aan het adressen opgevon ben, zal ik ook ona adres te Berlijn maar opschreven. Als je dan te Berlin mocht komen en niet dadelijk weet waar ge uw intrek zult nemen, kom dan b(| ons. OU zult ona zeer welkom zyn. Tot zekere boogte ia dit reclame-makery." Met deze woorden had Elabeth het kaartje omgedraaid en kon Edela de bedrukte zjjde tien. „Famlllepension van mevrouw dr. Wien- trub" atond daarop. Maar het waa veeleer een hartelUke, welgemeende uitnoocliglng dan een reclame voor haar peneion; dat gevoelde Edela geer goed. Ale ze geen thuie hebt, kom dan t>B ona; dat waa de bedoe"ng van Elebetha Woorden. ZwUgend nam Edela het kaartje aan. Zy bracht de belde dames weg tot aan het kleine ltation_v$n de tandradbaan. Juist waa er een trein aangekomou. De dames snelden op da darde klatse-eoupéa toe, die als gewoonlijk (tampvol zaten. Yele reizigers hingen door de neergelaten raampjes Daar buiten. In de coupéa eerste klas zaten maar enkele reizigerB. Voor een der vensters stond een lange man, ln gelen Engelschen reismantel, min of meer onverschillig naar buiten te kijken. PlotBeling eohter werd hu blijkbaar opgeschrikt uit zyn gedachten, want hy keek aandachtig eerst naar de doktersvrouw, toen naar Elabeth en ten slotte naar Edela. Er was niets lnzUn gelaat of houding, wat verried, dat hU deze dames kende. Op Edela bleef zyn blik rusten. HU bewoog zich echter niet; ook niet, toen ook Edela hem bemerkte. Edela scheen zeld zaam getroffen, toen zy hem zag, en soheen te verwachten, dat hy haar groeten zou. Maar ook nu bleef hU onbeweeglijk staan. De beide vertrekkenden hadden ook den heer bemerkt en echenen hem te kennen. .Maar was dat niet...." Elsbeth knikte lachend. ,Ja, zeker. Dat is h(J. Dat is ook toevallig." Wat hier nu het toevallige waa, begreep Edela niet en er was ook geea tijd meer om opheldering te vragen, want rteda waren de dames ingestapt en kwam de trein in bewe ging. Er was nog slechts tyd voor een vluoh- tlgen handdruk. Langzaam ging Edela naar het hotel terug. Een diepe rimpel waa er tusschen haar oogsn gekomen. Het wsb niet aan te nemen, dat hU haar niet zou hebben herkend. Waarom had hu haar dan niet gegroet? Moest dat beduiden, dat, al werden zy ook door het toeval samen gebracht, hy, mat wlen zy op de rotaen had kennis gemaakt, geen meerdere kennismaking met haar wenachte? Het was haar alsof zy z(Jn vaste, koude stem weer hoorde zeggen: „Gy zult goed doen in het vervolg uw neiging tot klimmen wat meer te beheoreohen 1" Weor gevoelde >0, wat z|J toen bad gevoeld: dat het hem er om te doen waa geweest om haar te ver ootmoedigen, te doen buigen, zooals hy er wasreohyniyk al zoo heel veel had doen buigen. Of neen, dat was misschien ook niet geheel de bedoeling van graaf Tauern geweest; zy kon het niet met zekerheid zeggen. Zy keek om zloh heen on stond even stil. Hoe matigde zy zloh dit oordeel aan over een man, die zy maar even ontmoet hadl Had hy een zoo sterken indruk op baar gemaakt ln die korte oogenbllkken, toen zy van de gevaarlijke helling afdaalden en toen zyn vaste hand haar rustig voorthielp over alle moellykheden En opeens wist zy het. Doordat hy haar toen zoo koel had aangekeken en zoo kortaf had behandeld, had zU haar kalmte terugge kregen en was het haar toen gelukt met zeksreu voet van steen op ateen ta springen. Nu was zy weer ln haar kamer en stond voor het raam. Zy moest onwillekeurig aan de woorden van Elsbeth denken: „In don kere dagen moet men het oog naar boven richten I" Ja, als men dat doen kan, ala men moed kan houden in de duistere dagen, als men dan kan vertrouwen, dat er opnieuw licht zal komen. Hoe lang zy hier nog blyven zou? daoht Edela. Als het heretweer werd en de on stuimige winterwlnden begonnen te waaien door de Alpen, ja, dan moest het hier nog schooner zyn dan thans 1 Zy had wel den geheelen winter hier willen blyven te midden der bergreuzen en sneeuwvelden. Maar op den duur dacht zy hierover anders. Zy wilde gaan veranderen. En het waa nog ln den laten zomer, toen zy heen ging uit het hotel ln bet hooggebergte. Naar het Thuuer-meer reisde zy. Elsbeth Wientrug had niet te veel gezegd, want het wsa zeer goed in het kleine famllle- penslon, dat zy had aanbevolen. Toen het Kerstmie waa en de Keretklokjes luidden over het meer, was Edela nog ln het pension in het stille Zwltserscbe plaatsje. X Lotte Schneider had ook een zomerreisje gemaakt. Zy had daar in 't minst geen plan op gehad, maar ey had er plotseling een on weerstaan baren luat in gekregen, toon ay den trein weg zag ryden, die freule Edela von der Eiohen naar het hooggebergte zou voeren. Toen had zy er aan gedacht, dat mevrouw Reitske, de vriendin van haar tante, vroeger eens gezegd had: „Neen, naar de hooglanden zou my niet aanstaan. Ik ben liever aan de Oostzee. Wy reizen iederen zomer naar Binz." Den volgenden dag had Lotte zich een prospectus van de Oo3tzeebadplaatsen aan geschaft en had daarin byzonderheden over Blnz gezocht. De hoer Reitke was met zyn vrouw en dochter ook dit jaar weer een week op reis gegaan. Lotte had haar namen In de lyet van vreemdelingen, die in Binz vertoefden, gevonden Lotte dacht niet lang na, maar zy pakte snel haar kleinen koffer en besloot ook naar Blnz te reizen. Zy bad nog ln groote haast een strandpakje, een Btrandhoed en een zwem pakje gekocht en aldus uitgerust, kwam zy op een middag in Blnz aan. Zy liep den boulevard op eu zag al spoedig het echtpaar Reltake met dochter Marietje aankomen. Walter Riefenstahl liep naast hen, Reiteke zag baar op vry grooten afstand reeds, maar by kon zyn oogen niet gelooven. „Wat la dat nul" riep hy zyn vrouw aan stootend. „Neen maar, dat is tooh niet l" riep deze even verbaasd. „J.otte Schneider," zei Lotte, zich lachend voorstellende. „Zoo heet ik nog altyd." Reitske keek zyn vrouw aan en deze hem en Marietje riep „och, heden 1" en het was niet uit te maken wie van de drie bet meeet In do war was. Elndeiyk kwam de vraag nlt Waltere mond: „Maar hoe komt gy In Blnz en met wie zyt gy hier?" Weer lachte Lotte vroolyk. „01 in uitstekend gezelBchap, in gezelschap van myzelf," iel ze spottend. „Zoo, zoo, ja, ja, kom, kom!" zei de heer Reitske, nadenkend. „Ik dacht, dat ge ln betrekking waart," zei Marietje. „Dat ben ik ook, maar iedere dlenetbodo heeft tooh wel eens vry, on waarom ik dan niet?" Movrouw Reitske werd vuurrood en trok aan haar hoed „Och wat een hitte," riep zy; „dat ia niet meer uit te houden, maar wU staan hier ook in de gloeiende zonl" „Ja, dat doen wy juist," gaf Lotte toe. „Ik houd overigens wel van de zon. Maar er zyn velen, dlo het zonnelicht niet goed kunnen verdragen. Komaan, ik wil u hier niet langer ophouden. Het was me een groot genoegen u hier zoo spoedig te ontmoeten." Zy maakte een buiging en waa opeena ver dwenen. Er was eenige oogenbllkken stilte tusschen de vier, die zoo onverwacht door Lotte op geschrikt waren. Eindeiyk verbrak Marietje de stilte door met haar vervelende stem te vragen „Gy hebt u, zonder twyfel, zeer verheugd over het overwaohte wederzien, niet, meneer Riefenstahl?" (Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1911 | | pagina 1