i J 3 Marktberichten. Academienieuws. Tweede Kamer. Telegrammen. Vragen en Antwoorden. Advertentiën. t <0 L O LU (ft 3 Bil O <- CC CS UI 'gekomen op "het in Utrecht verspreide val- ®che bericht, dat de vliegeniers in Luik wa- ten afgegaan en op weg warerl naar Utrecht. Dat gaf even wat "beweging en leven in het Kamp, maar tegen etenstijd trokken deze menschen weeir af en lag het Kamp weer eenzaam, alleen het gezucht van het getim mer bleef onbescheiden hard klinken. 's Middags had de Belg Verschaeve, die in het Kamp is» iets gezegd van dat hij misschien wel wat zou vliegen. Het weer leendó eir zich wel-toe; veel wind stond er niet. Dat bericht, hetwelk spoedig van mond tot mond ging, gaf toen wat emotie. En de spanning werd nog iets grooter, toen men hein even later met zijn vrouw, over de Vliegbaan zag loopen voor de loods met toe stellen. Maar er kwam niets van- ZooalS ik u Schreef, zijn de journalisten ondergebracht in sol daten tent en, waarin le dikanten met stroozakken staan. Er zijn ten ten voor 2 personen en grooter tenten voor 7 of 8 personen. Heb je nu 't geluk, ztooals pw verslaggever, dat je met z'n tweeën in zoo'n tent ligt» dan is er alleen het on gewone» dat je herinnert aan je diensttijd, dat je éven uit den slaap houdt. En lig je in ioo'n grooten tent» dan smaak je het genoegen menig zwaarzwiohtig debat te kun nen aanhooren, waarin met kracht van re denen soms èn met kracht èn met re denen de meest „haarstr&ubende" stellin gen worden ^besproken. En ook overigens is er wel ,eenig geruchte in het Kamp van naar hun slaapplaatsen soekenden, die dan na tuurlijk struikelen over de touwen, waarmee de tent is bevestigd. Gewoonlijk gaat zoo'n struikeling dan met een of meer hartig ge brom gepaard. Of wel, naast je in een tent ligt iemand met oen kwaadaardige snouw- stem hardnekkig to verkondigen, dat dat stroo zoo hard is, iets wat je allang weet. En jo vindt dat toch waarlijk geen reden om' er iemand mee uit den slaap te houden. Dan begint iemand mot beslist muzikale neigingen, die hij niet langer kan onder drukken, op een mondharmonika to spelen, waarbij de rest van 't gezelschap een lof lied zingt. En je vraagt je af of dat nu niet had kunnen wachten tot het ochtendgloren. Zoo behoefte aan muziek is er toch niet. Maar aan alle' pleizier komt een einde èn langzamerhand dommel je in, om te 6 UTen weer te worden gewekt. Als je je neus huiten de „deuï" steekt, merk je al de bevestiging van je vermoeden, 'dat er nogal een stevige bries staat, die je hart van angst doet beven 1 Zou het van daag Weer niets worden? Zou nu geen van die mannen die der aid LuikSpaLuik heb ben afgelegd, komen? Zou zelfs Wijnmalen, 'die tot nog toe niet van pech verschoond bleef, niet komen We zouden hem zoo graag begroeten en het publiek ook, want hij is hier favoriet 1 Laten we maar hopen, dat de wind niet harder gaat waaien en dat de Vroolijke vlaggen van alle landen rondom de vliegbaan niet gaan slaan. Want dan is het zeker mis. En nu maar gew.acht tot ze komen! In aansluiting aan bovenstaande corres pondentie seint men, dat de vliegeniers uit Luik zijn vertrokken en tegen tien UTen in Soesterberg konden verwacht worden. Men seint ons uit Venloo: Beaumont is hier als lete aangekomen te u. 13 min. Ö.35 sec.vertrokken om 9 u. 29 min. 45 see. Vidart 2de aangekomen te 9 u. 14 min. 7.25 sec., vertrokken 9 u. 30 min. 16 sec. Gibert 3de aangekomen te 9 u. 16 min. 10.7 *eo., vertrokken te 9 u. 35 min. 5 1/5 B6C. Garros 4de aangekomen te 9 u. 16 min. ia7 sec., vertrokken te 9 u. 35 min. 17 sec. Weymann 5de aangekomen te 9 u. 23 min. 25 aeo., vertrokken te 10 u. 1 min. 42 3/10 sec. Kimmerling 6de aangekomen te 9 u. 42 min. 50 3/10 sec., vertrokken te 10 u. 20 min. 17 sec. Barras 7de aangekomen te 9 u. 44 min. 40 1/10 sec., vertrokken te 10 u. 29 min. 35 2/10 sec. Train 8ste aangekomen te 9 u. 51 min. 26 4/10 sec. Alles vólgens officdeelen tijd. Het terrein is goed bezet. Er is veel ani mo en gejubel. Wijnmalen is gezien boven Roermond. (Dit blijkt uit de verdere berichten hier onder onjuist te zijn). Verder «eict men ons uit Venloo: Le Lasseur la gevallen by Echt en werd aan zyn linkerarm licht bezeerd. De «chroef van zyn toestel is stuk. Renaux is ook gevallen. Amerigo Is by Luik gevallen, doch werd niet gewond, Zyn toestel is echrer verloren. Duval daalde to Blink en bekwam geen letsel. Te Maastricht geraakte de motor van Vedrine defect. Deze vliegenier bekwam daar bij ook geen letsel. Barra is naar men ons uit Zetten seint, wegens oververmoeidheid vlot geland te Doornik, bjj Heteren. By hoopte een uur later naar Soesterberg door te kunnen gaan. Men assisteerde hem zooveel mogeiyk. Uit Soesterberg seint men ons Gibert, die te 8 u. 10 m. van Luik was vertrokken, kwam hier (Soesterberg) als eerste aan. Dat was te 10 u. 83 m. 268/6 sec. Beaumont is in het vliegkamp te Soester berg gedaald, na een landing tusschen Hil versum en Baarn gemaakt te hebben. ZtJn machine bevindt zich in goeden staat. Hy werd als No. vier gequaliflseerd. Intus8chen deelt de commissaris-generaaï van het vlieg-comité mede, dat de tweede ploeg vliegeniers na vier uur uit Luik ver trekt en tusschen zes en negen uur heden te SoeBterberg wordt verwacht. By deze ploeg behoort ook Wijnmalen. Nader telegram: De tot nu toe aangekomenen zijn d© volgenden: Gibert, Vidart, Garros, Beau mont, Weymann, Kimmerling en Train. De Koningin-Moeder arriveerde te half- twaalf met jhr. De Ranite en twee hofda mes per rijtuig, en werden ontvangen dioor generaal Van Heutsz en de heeren Pop, Ram en Verwey. Op de directiekamer nam H. M. plaats, en aanschouwde hel. dalen van Train. Om halfeen vertrok H. AL, na de loodsen bezichtigd te hebben na aan den aviateur Merens, die zijn toestel uitlegde, en aan Vidart voorgesteld te zijn. Beaumont passeerde te 10 u. 47 m. het veld, vloog in noordelijke richting, en daal de in de Loosdrechtsche plassen zonder on geluk. Weyman maakte rond het veld een eere rondje en reed acliroefdraaiend naar zijn hangar. Te half één-kwam het bericht, dat in de buurt van Austerlitz een tweedekker ge daald was. - Onze verslaggever zond zijn auto uit op onderzoek, maar bij het afzen den van dit telegram waren er nog geen nadere bijzonderheden. De menschenmassa in het Soesterberg- vliegkamp is enorm. I)e restauratie-tent wordt bestormd. Reuter seint nader uit Luik: Amérigo viel bij Luik. Hij werd niet ern stig gewond. Alleen kreeg hij eenige kneu zingen. Men hoopt, .dat een rust van tien dagen, hem geheel zal doen herstellen. Wij geven hieronder de nader ontvangen officieele tijden omtrent de aankomst te Soesterberg. Gibert 10.33 25 en 2/5 sec. Vidart 10 uur 40 min. 29 3/5 sec. Garros 10 uur 42 min. 211/5 sec. Wynman 10 u. 59 min. .12 3/5 sec. Kimmerling li uur 52 min. 23 3/5 sec. Dolft, 22 Juni. In de prijzen der binnenl. Granen kwam geen verandering. De handel was luBteloos. Witte Tarwe f 7.20 a f 10.40, Roode Tarwe 8.40 a f 9.26. Rogge f6.90 a 1 6.30. Wintergerst ƒ6.40 a 6.70. Zoir.erger»t f 6.10 a /"6.40. Chevaber- Gerst f 6 20 a ƒ0.40. Haver ƒ4.10 a /4.40. Groene Erwten fa Braineboonen ƒ13.60 a 16.60. Blauwe Erwten ƒ13.76 a 16.60. Kanariezaad ƒ10.25 a ƒ10.76. Wit'eboonen ƒ13.75 a ƒ15.60. Hennepzaad 8.60 a ƒ8 76. Koolzaad ƒ11.60 a ƒ11.75 alles per HL. Boternoteering: 48 67. Wassenaar. Veiling van 21 Juni. Kropsla" per 100 ƒ0.80 n ƒ1.25. Rabarber per 100 boa 2 a f 4. Wortelen per 100 bos f 3 a 5. Postelein per ben /0.14 a ƒ0.18. Zuring per ben ƒ0.06 a 0.08. Rasp- erwten per kilo ƒ0.16 a f 0 18. CapucijnerorWI en per kilo ƒ0.16 a f 0.20. Peulen per kilo ƒ0.20 a ƒ0.24. Groote boonen per ben ƒ0.20 a ƒ0.26. Aardbeien per kilo ƒ0.12 0 ƒ0.16. Komkom r.ers ƒ3 a 5. Aardappelen per kin ƒ1.25 a f 4.10. Bloemkool per 100 /8 a /ll. Eieren per 100 5 a 5.25. Zoeterwouile. Eieren veiling. Aangevoerd 752 stuks. Prjjzen: Kippeneieren 4.50 a f 4.75. Eenden eieren f 4.20 a f 4,25. Boter ƒ1.10 per KG. Voorschoten, 21 Juni. Eierenveiling V. P. N. Aangevoerd: 3160 hoendereieren /4.20 a 5.05 p. 100 st.23 konjjnen 10 a 75 ct.; 12 hanen 25 a-70 ct.; 7 kippen 65 a 75 ct.; 8 duiven 18 a 24 oh, alles per stuk. Delft, 21 Juni. Op de vette varkensmaTkt waren aangevoerd 141 stuks. Prijs per kg. 1ste soort 44 o.f 2de soort 40 c. Schiedam, 21 Juni. Noteering Beursoominiasio. Moutwijn 6.75 pe<" Ned. vat, zonder lust en zonder de belasting. Moutwijn kalm. Spoeling per ketel ƒ0.70. Graau-Spiritus f 13.-50 a -r. Melasae-Spirifcus 12.a f 12.25, ruwe Spiritus f 6 a f—. Woerden, 21 Juni. Kaas. Op de kaasmarkt waren heden 270 partijen aangevoerd. Meu be steedde voor Goudflche 1ste soort ƒ.29.—a 32. 2de soort ƒ26.a ƒ28.—, id. zwaatdere 31.—a 33.—, id. gestempelde a Edammer 2de soort f per 50 kilo. Handel vlug. Op de heden gehouden vee en varkeusmarkt besteedde men voor lamineren ƒ8 a 17. Leiden. Geslaagd zijnvoor het fcwee- do natuurkundig examen de heer J. de Bloeme; voor het theor. Apothekers-exa men de heer J. Bis; voor het Voorb examen v. d. Ned. Ind, Adm. dienst de heeren G. B. van Alsté en H. J. G. van .Rietschoten; voor het examen v. d. Ind. reoht. dienst mr. J. Voorinkvoor het doc toraal examen' in de rechten de heer J. Krahbe. De internationale zeelie<lenstakin£. Te Amsterdam. Met den Duitschen trein, die te 11.47 aan het Centraalstation arriveert, kwamen gister avond een dertigtal werkwilligen voor de Koninklijke stoomvaartmaatschappij te Am sterdam aan. De politie had uitgebreide orde maatregelen genomen. Niet alleen, dat ln den trein een aantal politie beambten hadden plaats genomen om den vertegenwoordigers der stakers, die mee reisden, te verhinderen contact met de Duitschers te verkrijgen; maar ook was de toegang tot het tweede perron door een cordon van agenten afgezet en bovendien was het Stationsplein door politie te voet en te paard afgezet. Buiten de afzetting hadden zich honderden stakers met hun vrouwen verzameld, en zoo- dra de werkwilligen uit het station kwamen, steeg aan alle zijden geschreeuw uit de menigte op. De Duitschers werden geleid naar de aan den ateiger van de Noord-Hollandsche tram liggende sleepbooten van de Koninklijke „De Kieviet" en „De Musch", die onmiddellijk naar de Handelskade vertrokken, voorafgaan door de havenpolitie. Een vrouw brak door de afaetting heen, maar werd gegrepen. Op de Prins Hendrik kade voor de St.-Nicolaaskork moest de be- roden politie chargeeren om de aandringende stakers terug te drijven. Overlast ondervonden de Duiteohers niet, daar zoowel de brug voor den Schreierstoren, als dis voor het Oostelijk viaduct waren afgezet. Te Rotterdam. Het stoomschip „Tabanan" van de Rotter- damsche Lloyd, dat van Rotterdam naar Spithead vertrekt, heeft een volledige beman ning gemonsterd zoodat van de hulp der Ohi- neezen geen gebruik zal gemaakt worden. Het stoomschip „Rijnland" van de Kon. Hollandsche Lloyd ls gisteren om 8 uur 46 zonder stoornis van IJmuiden vertrokken. De bemanning was geïnspecteerd door de In specteur der Sohepenwet en was volledig. Voor dekpersoneel waren zeelieden uit Helder aangemonsterd. Uit Engeland Volgens ein telegram aan de „Lokal- Anzuigji" staken Dinsdagavond m Glasgow 6000 stakera een .aantal vaton met petroleum in brand en trachtten ook een loodi aau te steken, waarop zy in botsing kwamen met de politie. De brandweer werd by het blusschen gehinderd. Ten slotte gelukte het toch, de stakerB met behulp van stoomspuiten op de vlucht te dryven. De politie vervolgde ben en nam enkele raddraaiers gevangen Een inspecteur van politie en eenige stakerB werden gewond. Een inspecteur van de brandweer liep brandwonden op. In de Albert-baven te Londen zyn arbeids- willigen raiehandsld, Ook op de kade werden zy aangevallen. De White Star, de Canadian Pacific, de Cunard- en Allan-iyn hebben de eiscben der stakers Ingewilligd. De staking der zeelieden heeft te Londen en te Huil kwazd bloed gezet. Dinsdag werd daar het eerste schot gelost, de stakers hebben getracht de bemanning van het stoomschip „Ladybrook" dat juist vertrekken wilde, te bewegen, om het werk neer te leggen, maar de kapitein gaf bevel, de touwen los te gooien. Toen bet sehip eenige meters uit hst dok was, loste iemand op het dek een revolver schot op hst stakingscomité, dat aan den wal stond. Een man viel doodeiyk gewond neer. Het schip voer onbekommerd weg. De politie in Grimsby heeft last gekregen, het aan te houden. Het schip zette zyn reis voort naar Rotter dam, By aankomst aldaar begaf zich de inspec teur van politie Klein aan boord van hst schip dat in de Maashaven lag, vergezeld van eenige politieagenten, en arresteerde dep machinist F. M., die aan boord onder bewaking was gehouden. Zyn revolver werd in beslag geno men. De aanhouding geschiedde op telegra fisch verzoek van het hoofd der politie te Huil. De correspondent te Londen van de „N. R. C." seint: Het heeft een slechten indruk gemaakt, dat zoovele booten Zaterdag niet naar den vlootschouw te Spithead zouden kunnen varen, waardoor duizenden, die met de sta king niets uitstaande hebben, in ongemak zouden raken. Havelock Wilson heeft daar om aan de eigenaars dier booten geseind, dat de Unie van matrozen en stokerB be reid is, bemanningen te leveren voor de booten, die naar Spithead gaan. De con cessie heeft echter met de regeling van het arbeidsgeschil niets te maken. Het heet, dat te Goole thans 2000 tr ans portarbeiders staken. Ruter seint uit Londen: Volgens benchten uit Southampton is een deputatie van de stakende zeelieden naar Londen vertrokken om met de scheepseige naars te spreken. Uit Amerika. Blijkens een telegram uit New-Vork is de staking der zeelieden van de kustvaart ge ëindigd. Werkgevers en werknemers zijn het in den nacht van Dinsdag op Woensdag om 12 uren eens geworden. De voorwaar den zijn nog niet bekend, ze heeten echter gunstig voor het zeevolk te zijn. (Vergadering van heden.) Vraagpunten Ziekteverzekering, De heer Scheurer kan begrijpen, dat de Begeering de verantwoording voor de verzekering van een volledigs geneeskundige behandeling voor de onder de wet vallenden niet aandurft, wanneer hy nagaat wat zulk een complets ziekteverzorging beteskent. Hy wenacht met dankbaarheid te ontvangen wat de Regeering geven kan. Het heeft hem •marteiyk aangedaan zoo kleiueerond over ganeeaheeren te hooren spréken. De Minister heeft echter goed gedaan rekening te houden met de belangen der geneeaheoren. Minister Tal ma komt sr tegen op, dat reeds vóór hy gesproken heelt zy, die door de ge- dachtenwisseling van meening veranderen zullen beschuldigd worden van politieke be doelingen van laag allooi. Waarvoor zou dan gedachten wisseling dienon? Vsn verschillende kanten kwamen bezwaren tegen de ontwerpen Kuyper en.Veegena wegens samenvoeging van ziektebehandeling en ziekengeld, zoodat dus niet kao gesproken worden van een oommunis opinio omtrent de wenscbeiykbeid van samenkoppeling. Ziektebehandeling opvatten als een arbeiders belang is veel te beperkt. Vooral ten platte- lande verkeeren tal van andere groepen ln precies dezelfde omatandighedon. Samengaan van ziektebehaodeling met ult- keering, doet de behandeling niet tot haar recht komen, omdat zy zou eindigen met het eindigen van den uitkeeringatermyn ook al was zy dan nog noodlg. Ten aanzien- der dokterskwestie ls de Minister alleen geweken voor geldige bezwaren, niet voor egoïstische eiscben der doctoren, die over 't algemeen wenscnen mede te werken aan een zoo goed mogelyke regeling. Overal wordt, zy bet dan soms met groote gebreken, gezorgd voor geneeskundige behan deling voor niets of voor zeer geringe gelde- lyke opoffering, en nu zou bet niet aangaan dit alles met één «lag te vernietigen en de arbeiders te dwingen tot betaling eener premie, die veel te hoog voor hen is, als de kasten daaruit moeten betaald kunnen worden. Ten platte lande heerscht op tal van plaatsen een noodstand, door het ontbreken van een vol doend aantal doctoren en het ls onmogeiyk de verantwoordelykheld ter voorziening daarin op "te leggen aan ziekenkassen. Deze zouden het nooit kunnen betalen. Dit is esn zaak van volksgezondheid en gaat duz Binnen- landsche Zaken aan. De heer Van Vlymen wil vaststelling van een tydstip voor de stemming. De Voorzitter'wil eerst na behande ling van alle vraagpunten doen stemmen. De heer P a t y n is daartegen. De heer Nolens wil een beslissing over al of niet stemmen uitstellen tot na afhande ling van hot eerste vraagpunt. De heer D u y s is het met de heer Patyn eens. De Kamer vereenigt zich met het gevoelen van den heer Nolens. Minister Talma betoogt, dat scheiden van ziekongeld en ziekenzorg noodig is, 'om dat beide verschillen in bestuur, premie grondslagen en vorm van verzekering. Alleen staat de M i n i s t e r niet met zgn denkbeeld: de Zivilsersche wet kent de schei ding ook. Het overgeleverd zyn van den zieken arbeider, aan de willekeur van den dokter acht by een droombeeld. De dokters hebban geen enkele reden om een verklaring van ziek zyn (e weigeren, terwyi ZExc. ook niet kan aannemen, dat de administratiekosten door de scheiding hooger zullen worden. Besloten is Vrijdag om tien uren nog verschillende wetsontwerpen in de afdee- lingen te onderzoeken. De Voorzitter deelde mede, dat na afhandeling der openbare agenda in de afdeelingen de Tariefwet zal worden on derzocht. Het ontwerp-Invaliditeitswet zal too spoedig mogelijk na het reces worden onderzocht. Aldus werd besloten. De Engelse he Kroningsfeesten. LONDEN, 22 Juni. (R. O.). Tegen zons opgang, te 4. uur in Jen morgen, begon nen de batterijen in Hyde Park met bet los sen van eeai-on-twintig kanonschoten. De straten in bet centrum der J3tad reeds vol met menschen; groote stroom en toeschou- "wera komen uit de voorsteden. Den gehee-, len nacht was het zeer levendig aan de eindpunten detr spoorwegen. Vijftig duizend man troepen, die de orde moeten verzekeren, werden langs den weg geschaard, dien do stoet nemen zal. Een omvangrijke veiligheidsdienst is ingesteld. Het weer is bewolkt en droog. Men ver wacht fxisoh, winderig weer, wellicht met regenbuitjes. Te halfzeven wórden de groote 'poorten van Westminster Abbey geopend. Tegen half negen was de weg van den stoet ge heel afgesloten. Te negen uren was een schitterende me nigte in de Abbey bijeen, om de komst van H.H. M.M. af te wachten. Ongóveer 7000 personen waren saamgekomen, onder wie 40 leden der koninklijke familie, 200 vertegen woordigers van vreemde mogendheden, 220 j leden van het diplomatieke korps, 1000 peers en peeresses, 900 parlementsleden met hun ne dames, 800 vertegenwoordigers van de landen van over zee. Tegen half tien vertrekt de stoet van prin sen en vertegenwoordigers van vreemde mo gendheden van het paleis. Deze stoet bestaat uit veertien sta atsierij tui genen is geëscor teerd door de Royal Horse Guards. De vreemde prinsen worden overal eerbiedig ge groet. Te tien uur vertrok da stoet, waarvan de prins van "Wales de hoofdpersoon was, van Buckingham PaJace. De prins werd leven dig toegejuicht LONDEN, 22 Juni. (R. 0.) Om halfelf kon digden 21 kanonschoten het vertrek aan van HH. MM. van het paleis. Aan het hoofd van den stoet marcheerden da Koninklijke botte liers. Daarna kwamen de vleugel-adjudanten dea Konings en de generaals, onder wie Blr Evelyn Wood en de Lorde Grenfel!, Roberts, Sir Jan Hamilton, Sir John French. Onder het geestdriftig gejuich der dichte menigte nadert het Koninklijk rijtuig, getrok ken door acht Bchimmels. Achter het rijtuig gaat de Koninklijke standaarddrager, dan komt Lord Kitchener, de hertog van Connaught, de prinsen Arthur van Connaught en Louis van Battenberg, de hertog van Teek en prins Christiaan van Sleeawyk-Holsteïn. Even voor elf uur kondigden 61 kanon schoten de aankomst van HH. MM. aan bij de Abdykerk. LONDEN, 22 Juni. (R. O.) Het koninklijk paar kwam onder koorgezang in de Abdy kerk aan. Herauten dragen de standaards van Engeland, Schotland, Ierland en van het Yereenigd Koninkrijk. Bijzonder trokken de aandacht de standaards van. Canada, Indië, Australië, Nieuw-Zyeland, Zuid-Afrika, die gedragen werden door gewezen onderkoningen, gouverneurs dezer koloniën. De Koningin droeg een staatsiekleed van wit satijn met goudborduunel en rooden sterrendistel, klaver en lotus. Vóór den Koning gaan de Rljksgrooten, de teekenen der koninklijke waardigheid dra gende. Koning George was gekleed In het vol koninklijk ornaat. Hy droeg de versiersels van de orde van den Kouseband. De stoet vulde het geheele aohip van de kerk. LONDEN, 22 Juni. (R. O.) De kronlngBitoet werd langs den geheelen weg luid toegejuicht. Tijdens het begin van den optocht viel er een zachte regen. Van de vreemde vorsteiyke vertegenwoordigers was byna niemand te herkennen, daar de karossen gesloten waren. Toon de eigenlijke koninkiyke stoet werd opgesteld, dreigde een zware bui, doch de ion brak door toen de stoet zichtbaar werd. Het gejuich was op dat oogenblik zoo overweldigend dat de saluutschoten in Hyde Park er door overstemd werd. LONDEN, 22 Juni. (R. O.) Alvorens plaats te nemen knielden H. H. M. M. neer en deden een gebed. De aartsbisschop van Canterbury bijgestaan door tal van hoogwaardigheidsbekleders stelde den Koning voor aan de bijeenkomst zeggende: Ik stel u voor Koning George. GIJ zyt ge komen om hem te huldigen. Zyt gy daartoe bereid? Als antwoord klonken fanfares en herhaald gejuich van God behoede Koning George. Daarop had het godsdienstig ge deelte der plechtigheid plaats waarop de kroning plaats vond. Op het oogenblik dat de aartsbisschop den Koning den kroon op het hoofd plaatste klonken trompetgeschalde klokken begonnen te luiden, de stadsbatteryen vuurden saluutschoten af, terwyi de menigte buiten het God save the KiDg aanhief. De Portugeesclie Constituante. LISSABON, 21 Juni. (R. O.) Na het voor lezen der Boodschap nam de Kamer een votum van vertrouwen aan in de Regeering, waarna de verschillende waardigheidsbekleders by acclamatie in hun ambt werden bevestigd. Cholera NICE, 21 Juni. (R. O) Da sanitaire stations langs do kust hebben telegrafisch bericht ont vangen, dat te Napels, Venetië en Palermo gevallen van cholera zyn voorgekomen. Er zullen langs de grens sanitaire maat regelen worden genomen. België en de Nederlaiidgche Tariefwet. ANTWERPEN, 22 Juli. (R. O.) De „Mo- tropole" deelt mede, dat de Antwerpsche Kamer van Koophandel een rapport lieeffc uitgegeven over de herziening van de Ne- derlandsche Tariefwet. Betreurd wordt de zwenking naar het protectionisme der be vriende natie en gevreesd wordt voor ge voelige malaise in België door de moeilijk heden, die de invoer in Holland zal opleve ren. De maatregel van Nederland dwingen tot représailles. De Hollands-België en tente zal er onder lijden. Het rapport ein digt met den wensch uit te drukken, dat de beginselen van vrijhandel mogen worden bestendigd. Traag: Is het de moeite wel waard a. 8. Zondag nog esn kykje te nemen in het vliegkamp te Soesterberg? Antwoord: Wy weten niet of er wel gevlogen wordt. Gelooven van niet; aller oogen zyn gericht op YrUdag en Zaterdag. Zondag zal er wel niets te doen zyn. Ale u wat wilt zien moet u .Vrydag gaan. Vraag: Wordt er Zondag 25 Juni te Soesterberg gevlogen? Hoe is dit van uit Utrecht het teste per trein of tram te bereiken? Hoeveel entrée-geld moet men betalen om op 't terrein te komen? Antwoord: O. i. wordt er Zondag niet gevlogen. U moet van Ulreoht gaan naar station Doldersche Weg, daar vindt u een tram naar het vliegkamp Toor eersten en tweeden rang. Station Huis ter Helde ia speciaal voor 8den rang. Entrée f6. f 3.60, ƒ1.-, f 0.60. Traag: Welke ls de juiste datum, waarop de President der Pransche Republiek te Amsterdam aankomt, hoelang blyft hg daar en doet hy ook Den Haag aan? Antwoord: U moet ons blad wat beter lezen, dan hadt u dit niet behoeven te vragen. Zie ook elders in dit nummer. Openingskoersen Nieuw-Yorfc Atchison Topelka 113J. Erie 36. Norfolk 108. South. Pacific 119%. South. Raitö», 31%. Union 18Ö. Steels 78£ Amalg. Copper 70£ Stemming nauwelijks prijshoudend. Beursbericht. Amsterdam. Hollandsche fondsen met eenig aanbod en aaetr weinig handel, of-, nieuw lager, overigens zander handel, be halve in locale fondsen, waarin hierfc sSjeja levendig was. Tabakken en OliewaaJrdein tot verhoogJd§ prijzen van de markt genomen, ook ln Inbeuk Rumeensche waarden bewoog de speculate zich tot verhoogde prijzen. In .Amerikaansche fondsen ging weinig om doordien Londen heden en morgen sesfcfr ten ie. Ondertrouwd: CORNELIS J. EGGINK JACzn. ZK CHRISTINA SIERAQ. Lkidsn, 22 Juni 1911. 8746 6 Heden overleed, tot myn diepe droefheid, m(jn geliefde Eohtge- noot, de Heer CORNELIS PETRUS VAN LEEUWEN. Meermalen gesterkt door de H.H. Sacramenten der Stervenden, overleed hy zacht en kalm in den gezagenden ouderdom van 81 jaren. Mevr. Wed. C. P. VAN LEEUWEN, SOHERHBR VOSST. Leidkn, 20 Juni 1911. 8764 17 Tot onze groote «mart over leed, na een langdurig iyden, onze innig geliefde Echtgenoot en Vader, de Heer ARIE SOMERWIL Aïh., in den ouderdom van 68 jaren. Wed. A. SOMERWIL Azn Boom. A. C. SOMERWIL. 0. A. SOMERWIL. J. O. SOMERWIL. W. P. SOMERWIL. LamBH, 22 Juni 1911. (Hoogewoerd 24). Bezotken kunnen niet worden afgewacht. Geen bloemen. 8761 19 Heden overleed, tot onze diepe droefheid, onze geliefde Brooder en Behuwd broeder, de Heer ARIE SOMERWIL Azn.,. in den ouderdom van 58 jaren. J. W. AFPOURTIT, Som sb wil. L. 0. AFFOURTIT. P. KOK Somxbwil. JOHs. KOK. Lkiiikn, 22 Juni 1911. 8762 13

Leidsch Dagblad | 1911 | | pagina 3