N«a 15746 Donderdag 33 Juni. A°. 1911. Garant wordt dagelijks, met uitzondering van (§on- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. LEIDSCH DAGBLAD PBI.'S DEB ADYEUTENTIEN: V&d 18 regel» A106. Ieders regel meer 70.17J. Groeten lettert stu plaatsruimte. - Kleine tdvertentiën ren 80 woorden 40 Oenti content i elk iloDtal woorden meer 10 Cents.-Voor het Inoaeseeren wordt/'O.OJberekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Lelden per week 9 Oentaper 3 maanden f 1.10. Bniten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd sijn 1.30. Franco per post1.66. Leiden, 22 Juni. De collecte voor het fonds van den gewapenden dienst in de Nederlanden, alhier gehouden op 19, 20 en 21 Juni, heelt netto opgebracht f 87.01^. De gisteravond door de afdeeling Leiden der My. tot bev. van Toonkunst gehouden vergadering was niet voor de pers toegan- keiyk. In Den Haag is na een langdurige ziekte overleden de heer B. Léon, oud-offlcier van gezondheid le kl. der Kon. Ned. Marine. 'ie Scheveningen is overleden, 65 jaar oud, dr. L. Weiss, oud-officier van geaondheid van het N.-I. leger. „De Ned." meldt, dat in Christeiyke kringen plannen overwogen wordon om nog dezen nazomer een Christeiyk Sociale week te organiseeien, in den geest van de R.-K. sociale weken. De voordr&ol t voor de benoeming van een hoogleeraar in de Oude Geschiedenis en de Romeinsche oudheden aan de universi teit van Amsterdam (vacature-Valeton) be staat uit: Dr. U. Ph. Boissevain hoogleer aar in ae oude geschiedenis en de Romeinsche oudhe den aan de Rijksuniversiteit te Gronin gen en Dr. H. van Gelder buitengewoon hoogleeraar in de oude geschiedenis aan de Rijksuniversiteit te Utrecht. Aan dr. Boissevain zal, bij eventueele be noeming, een jaarwedde van f 550O, bene vens het gewone aandeel in de lesgelden worden toegekend. De ofüoieren van het te Amsterdam vertoevende Deensohe oorlogschip „Herluf Troile" heben gisterochtend een krans ge legd op het graf van admiraal Miohiel Adriaans, de Ruyter. Tot dit doel begaven zioh de oommandant Hartung en luit. Al beek, vergezeld van ''en Nederlandschen luitenant Telders, naar de Nieuwe Kerk. Aldaar v. as o. a. aanwezig ds. J. L. Heldring namens kerkvoogden, die de beide Deensohe officieren verwel komde. Hierbij was eveneens tegenwoor dig de heer J. Boot, consul van Denemar ken te Amsterdam. Met eenige woorden van hulde in het Deensoh uitgesproken, letrde daarop com mandant Hartung den fraaien kraus op de graftombe. Dr. Heldring, sprak hierna de beide officieren toe en herinnerde daarbij aan de heldendaden van De Ruyttr, in het belang der Denen verricht. Er volgde een korte bezichtiging van het kerkgebouw. De minister van koloniën heeft de hee- ren L. L. H. Hageraats, A. J. Mook, R, ide Vi*ies ea J. K. Ritsema ter beschikking gesteld van den goeverneur-generaal van Ned.-Indic, om te worden benoemd tot on derwijzer der 3e klasse bij het openbaar Europeesch lager onderwijs daar te lande. HILLEGOM. De Vooruitstrevende Kies vereeniging heoft candldaat gesteld voor den Gemeenteraad de heeren H. A. vanWaveren, J. van Til Rz. (beiden aftr.), en F. J. A. Heemskerk. KATWIJK-AAN-ZEE. Door de Vereeniging tot bevordering van Vreemdelingenverkeer, alhier, i9 uitgegeven een „Gids voor de bad plaats Katwyk-aan-Zee." Deze gids is in vier talon gedrukt. De aanhef luidt: Te Katwyk, waar de zilte golven, O Ryn 1 u wachten in haar schoot. Daar ligt in 't schiale zand bedolven MÜ'n dierbaar offer aan den dood. Dan volgt een beechryving van Katwyk en de aanti ekkeiykbeden, die het den vreemdeling biedt, benevens de bezienswaardigheden. Verder vindt men er in vermeld hoe gunstig Katwyk is gelegen tot het make.n van uit stapjes in de omgeving, o m. naar Leiden en Wassenaar. O. m. lezen wy er over Leiden: Leiden met zyn prachtige, lommerryke singels, met de vele oude, fraaie gevels en gebouwen, met zyn beroemde universiteit, met zyn prach tig stadhuis, zyn oud academie-gebouw, zyn Korenbeursbrug, zyn Lakenhal, waar men een permanente schilderijententoonstelling vindt van Ou4-Hollandsche meesters, zyn ryke plantsoenen, biedt byna iedereen iets aan, Wat indruk zal maken en in de herinnering lal bewaard blyven. Op het titelblad komt een fotografie voor van de schilderachtige Oude Kerk; op de achterzyde van den omslag vindt men een kaartje van de beste reiswegen naar Katwyk aan Zee, terwyi tusschen den tekst nog een weetal mooie plakjes uit Katwyk zyn afgedrukt. Da K&twyksche Boek- en Kantoorhandel lorgde voor een keurig ulteriyk. Ongetwyfeld komt aen woord van lof toe *an het bestuur van tV.V." alhier voor de moeite, dia hat zich getroost heeft om dezen gids in het licht te geven dia by doelmatige verspreiding zeker het bezoek aan Katwyk zal bevorderen. Onder nr. 51 is aan het plaatseiyk telefoonnet alhier aangesloten het „kantoor Katwyk" dar Llecesche Bankvereeniging. De bomschuit „KW 72" heeft de sohrob- notvisschery gestaakt en wordt in gereedheid gebracht voor de haringvangst. Hiermee ls de kantvisschary voer onze plaats geöindlgd. Da uitkomstan van deze viaschery, die in de laatste jaren zaer gering waren, zyn dit jaar beter geweest. De prtyien der visoh waren door de groater vangsten wel aen weinig lager dan andere jaren. Men denkt ar over in het volgende jaar meer schuilen aan da sahrobnatviaachery te doen deelnamen, dan ln het afgeloopen tydperk. RIJNZATERWOUDE. Op da voordracht voor onderwtJierea aan de op. lag. school te Diernen komt voor mej. J. Berkemeier, alhier. VALKENBURG. De collecte voor den Gewapenden Dienst heeft drie gulden opge bracht. VOORSCHOTEN. De a r. klesvereenlging „Nederland en Oranje" stelde ln haar gister avond gehouden vergadering tot candidaat voor het lidmaatschap van den gemeenteraad, den heer 0. Eggink Sr. Eveneens vergaderde gisteravond de Ohr.- Hi8t. Kiesvereeniging. In deze Kiesvereeni- ging werd candidaat gesteld voor hetlidmaat- schap van den Gemeenteraad de heer A. W. Kwak, directeur van „Nieuw-Voordorp". Beide Kieavereenigingen zullen, volgens de aangegane overeenkomst, de candidaten der twee andere Kiesyereenigingen steunen. WASSENAAR De A.-R. Kiesvereeniging stelde tot eandidaten voor den Gemeenteraad de heeren A. Verbrug, J. Mansvelt en H. van Wissen. De Lib. Kiesvereeniging stelde den heer P. van der Marei. WARMOND. Aan den heer L. Manceau, alhier, werd opgedragen het schilder- en decoratiewerk voor de a. s. lustrumfeesten te Utrecht. Een en ander is naar Utreoht over gebracht, alwaar de heer Manceau het moet aanbreDgen. e Vereeniging; Onderlinge Vrouwen bescherming afd. JLeiden* De gewone jaariyk6che ledenvergadering werd gehouden ten huize der voorzitster. Uit de verschillende mededeelingen daar gedaan, blykt dat de afd. dit jaar zeer vooruit ging wat ledental betreft en dat ze ln het afgeloopen jaar met vrucht werkzaam was door aan verschillende daarvoor in aanmerking komen de vrouwen, steun te verleenën Onder meer werd in beginsel besloten mee te gaan met het voorstel van het Hoofdbe stuur, tot aansluiting by de internationale vereeniging „Muttersebutz". Het voorstel van de afd. Den Haag tot reolas8esringearbeid met rykssteun werd in zooverre overgenomen, dat alleen ongehuwde moeders daarvoor ia aanmerking zullen komen, omdat anders 't werk der vereeniging te uit gebreid zou worden. Indien mogeiyk zal getracht worden dezen winter twee middaglezingen te doen houden, om de aandacht meer op de vereeniging te vestigen. Besloten werd voor te stellen de volgende algemeens vergadering alhier te doen houden. Gemeenteraad Tan Voorschoten. Voorzitter: de burgemeester, de heer E. Vernède. Aanwezig alle leden. Ingekomen zyn: 1. verzoekschrift van D. P. Yperlaan, executeur-testamentair van H. O. Yperlaan, om afschryving H. O. (Wordt afschryving verleend ad ƒ2.53 ten behoeve van de erven van H. 0. Yperlaan); 2. reclame van A. Kroon, H. O. (In handen van B. en W«. om prae-advies); 8. adres van de „Koningin Wilhelmlna-Vereeniging." De voor zitter stelt voor dit adres te behandelen aan het einde der vergadering. De Raad besluit daartoe. Aan de orde is nu: Tweede stemtning over het voorstel van dr. J. Moll van Charante in zake afschryving by het gasbedryf. De burgemeester licht de kwestie nader toe. Hy hoopte nu, dat alle leden het met hem eens zullen zyn. Spr. had zich de vorige maal niet geprepareerd, daar hy niet verwaoht had, dat de heer Moll van Ohar&nte met een bepaald voorstel zou komen. Er is hier een misverstand in het spel. Het voorstel-Van Charante strekte om f 625 meer af te schry ven dan de gemeente gedaan had. Dat bedrag zou dan komen ton laste van de belasting schuldigen. Voor het gasbedryf heelt de gemeente f 74,150 geleend. Deze som moet ln 1942 afgelost zyn, dus de aflossing gaat over 33 jaar. In 83 jaar moet het bsdryf dus alles weer aan de gemeente teruggeven. De eerste jaren wordt er minder afgelost; later zyn de aflossingen hooger. De lagere aflos singen worden dus later ingehaald. Maakte do gemeente in de eerste jaren winst, dan zou er ook meer worden afgelost. Na deze nadere toelichting, welke hy op de vorige vergadering niet vernam, verklaart de heer Moll van Charante, dat zyn bezwaar thans opgeheven is. Het voorstel om meer af te sohryven, wordt weer in stemming gebracht en thans met algemeene stemmen verworpen. In behandeling komfc tweede stemming over het voorstel van den burgemeester, tot het verstrekken van een vergoeding uit de gemeentekas aan minder-vermogende ouders, die kinderen hebben op de H. B.-S. te Leiden. Dit voorstel wordt nu verwor pen met 4 tegen 3 stemmen. Vóór stemden de heeren Schoor,, Van Santen en Moll van Charante; tegen-de heeren Van Kem pen, De Graaf, Koot en Van Wissen. Er zal dus wèl een overeenkomst met de gemeente Leiden worden aangegaan, maar te gelijk wordt een retributie-verordening vastgesteld, waarbij het retributie-geld voor eiken leerling bedraagt f 60, het volle bedrag. Vervolgens neemt de vergadering een voorstel aan tot wijziging van de ver ordening, regelende de volkshuisvesting. Deze wijziging Btrekt om te bepalen, dat rieten daken (van in de kom der gemeente staande woningen) door andere daken be- hooren vervangen te worden, als de wonin gen in eigendom aan anderen overgaan. Zoo zal de vervanging geleidelijk plaats hebben. Ten slotte komt in behandeling het hoofd punt: het adres der „Koningin-Wilhelmina- Vereeniging." De Voorzitter leest het adres voor, waar in de motie meegedeeld is, weP'e werd aangenomen in de vergadering der „Kon.- Wilh.-Vereen." op 17 Juni j. 11. In het laatste gedeelte der motie werd den Raad eerbiedig verzocht, bet besluit inzake het Kinderfeest in te trekken en hetzij de uit getrokken f200 toe te staan aan de Kon. - Wilh.-Vereeniging", hetzij de regeling te laten, zooals deze tot nu bestaan heeft. Het kwam B. en Ws. gewenscht voor om met het oog op de a.s. feestelijlkheden spoe dig het adres te behandelen. De Voorzitter doet nu namens de meer derheid van het ooilege van B. en Ws. het voorstel om het adres der Kon.-Wilh.- Vereen." voor (kennisgeving aan te nemen en den Raad te verzoeken, het eensgeno men besluit te handhaven. Het standpunt van B. en Ws. is nog precies hetzelfde. Hun voorstel inzake het Kinderfeest was gedaan in het belang van de eendracht in de g' meente. De „Kon.-Wilh.-Vereen." heeft verklaard onmachtig te zijn tot heb organiseeren van een feest; daarom stelden B. en Ws. voor oen gedeelte van de taak dier Vereeniging over te nemen. Spr. dacht, dat het voorstel bij de leden detr „K.-W.-V." in goede aarde zou vallen. Spr. deelt nog mee, dat er 619 schoolkinderen zijn. Hiervan doen 60 pOt. aan 'h'et kinderfeest der „K.-W.-V." mee; 40 pOt. niet. Spr. had niet gedacht, dat in de vergadering der „Wilh.-Vereen." geen enkele stem ten gunste van het Raadsbe sluit zou gehoord zijn. Hij gelooft, dat het gemeentelijk kinderfeest zeer goed zal sla gen en tevens, dat de „K.-W.-V." niet ten gronde zal gaan. Het voorstel wab een stap tot den vrede. Wil de Raad het genomen besluit intrekken, dan moeten de leden het weten. De heetr Sohoor vraagt of Or geen midden weg mogelijk zou zijn. Hij zou willen: al gemeene bevrediging en verbroedering in een gemeenschappelijk feest. Het is intus- schen gebleken, dat het Raads besluit niet beantwoordt aan de belangen en behoeften der „K.-W.-V." Spr. wil niet, de „K.-W.f- V." financieel vernietigen. Do hoer Moll van Charante noemde het ook zeer opmerkelijk, dat het Raadsbesluit door geen der leden ter vergadering van de „Wilh.-Vereen." gewaardeerd werd. Al lerwegen werd het gemeentelijk kinderfeest als zeer nadeelig voor de Vereeniging be schouwd. Men vatte het op als een dood vonnis. Het verzoek om subsidie wil spr. aldus zien opgevat: de „K.-W.-V." stelt hooge eisclien aan de feestviering ter eere van H. M. de Koningin, Zonder tekorten in de kas te veroorzaken, is het niet mogelijk, die eischen hoe langer hoe hooger te stellen. Daarom is het adres om subsidie ingediend. Spr. wijst ook nog op het voorstel van één der vroegere bestuursleden, om draaimolen en poffertjeskraam juist met het oog op de kinderen, tot 7 uren 's avonds geopend te houden, terwijl die inrichtingen bij hand having van het Raadsbesluit tijdens het kin derfeest gesloten blijven. Spr. stelt in de eerste plaats voor, dat de Raad op zijn besluit terugkome, en ver volgens om het oorspronkelijk adres der „K.-W.-V." weer in behandeling te nemen en een subsidie toe te kennen. De Burgemeester merkt op, dat het geopend blijven van draaimolen en poffertjeskraam tot 's avonds 7 uren een bemiddelingsvoorstel was. Men had toen wat toegegeven. Nu staat men weer op een ander standpunt. Spr. is overtuigd, dat de Chr. School niet aan het kinderfeest zal meedoen, als bedoelde inrichtingen geopend zijn. De heetr Moll van Charante deelt mee, dat het hoofd der Chr. School edk jaar uitge- noodigd wordt om gezamenlijk een plan voor bpt kinderfeest op fce atollen. Spr. betreurt het, dat het hoofd dier School nooit op de vergaderingen bij de vaststelling van dat plan aanwezig is, nooit aan de beraadslagingen deelneemt. Spr. is o vertui gel, dat de onder wijzers een plan zouden maken voor een feest, waaraan door alle kinderen kon wor den deelgenomen. De „Koningin-Wilhelmina- Vereeniging" wil geen tweedracht. De lieer Van Kempen zegt» dat de twee dracht niet ligt aan de Chr. partij, maar aan een partij, die de kermis w,eer wil terughebben. De heer Van Charante deelt mee, dat het voorstel van eetn lid der K.-W.-V.", om een koekkraam op het feestterrein te doen plaatsen, met bijna algemeene stemmen in de leden verg. verworpen werd. Men wil alleen poffertjeskraam en draaimolen, maar geen kermis. Nadat de discussies nog geruimen tijd voortgeduurd hebben, komt eerst in stemming het voorstel van den heer Moll van Charante, om het Raadsbesluit inzake het kinderfeest in te trokken. Het voorstel wordt met 4 tegen 3 stemmen aangenomen. Vóór stem den de heeren Schoor, Van Santen, Moll van Charante en Van Wissen; tegen de heeren Van Kempen, Koot en De Graaf. Vervolgens doet de heer Van Charante het voorstel f 200 subsidie toe te kennen aan de „K.-W.-V." De heer Van Santen stelt voor f 150 too te staan. - De heer Van Kempen zou het beneden den Raad vinden de subsidie te te staan. Er zou den menschen aan betalen, die er niet van kunnen genieten. Het is geen subsidie ten algemeonen nutte. Het toestaan dclr subsidie zou zijn een da-ad, die niet fair is eai niet zijn in het belang van Voorschoten. De heer Schoor stelt voor de behandeling van dit voorstel aan te houden tot de vol gende vergadering. Hiertoe wordt met al gemeene stemmen besloten. Niets meer aan de orde zijnde en niemand meer het woord verlangende, sluit de voor zitter de vergadering. Buitengewoon groot was gisteravond de belangstelling voor deze zitting. Zij betrof de behandeling van het adres der „Koningin- Wilhelmina-Vereeniging." De publieke tri bune bleek te klein voor het aanbal bezoe kers. Een hoek der Raadzaal werd fluks ge- requireerd tot het bergen van hen, die geen plaatsje konden vinden op de tribune. Gemeenteraad van Koudekerk* Voorzitter: de burgemeester. Tegenwoordig alle leden. Uit de voorgelezen en goedgekeurde no tulen zij hier aangete'ekend, dat in de laat ste vergadering ook nog op heb wenschelij- ke is aangedrongen van h'et luiden der klok bij het voorkomen van brand, en dat reeds in die vergeadering de heer Hoogenboom kennis had gegeven, dat hij voor een ver nieuwing van zijn mandaat als Raadslid niet meer in aanmerking wensohte te ko men. De Voorzitter deed mededeeling, dat tot zetter in plaats van wijlen den heer G. van Egmond is benoemd de heer Corts, en dat de heer A. G. Kempen met het indienen van zijn bezwaar tegen zijn aanslag bij Ged. Staten geen succes had gehad. Op een schrijven van Leiden over leerlin gen op de H. B.-S. stelde de Voorzitter andermaal voor afwijzend te beschikken, wat met alg. stemmen, behalve die van den heer Oppelaar geschiedde. De heer Oppelaar was van meening, dat het den bloei der gemeente zou bevorderen, terwijl de heer Reineveld als zijn meening gaf, dat nijverheid en Industrie eer de ge meente ten goede zouden komen. Een aanvraag van den heer Corts om aansluiting van zijn perceelen aan de ge meente-waterleiding, benevens een voorstel van Hazerswoude, om, tegen vergoeding, 27 kinderen uit die gemeente te Koudekerk te mogen laten schoolgaan, werd naar B. en Ws. verwezen tot praeadvies. Hazerswoude zegde hiervoor toe, om van de daarvoor meer aan te stellen onderwij zer de helft van de jaarwedde te vergoe den (na aftrek subsidie). De Voorzitter zegt nu, dat l Juli a.s. zijn vergunning tot uitwoning ten einde loopt, en hij genoodzaakt is die weer aan te vra gen. De heer Oppelaar zegt te betreuren, dat de burgemeester hier niet woont, en vraagt of de heer Dorrepaal niet inlichten kan of het huis (het buiten ,,BijdoTp") te huur komt. Dit was tooh een geschikte woning. Ook de andere leden beamen dit, doch de heer Dorrepaal kan geen inlichtingen vol doend verschaffen. De Voorzitter vindt het vereerend, dat men hem in zijn midden wenscht, maar is tot zijn spijt genoodzaakt hieraan geen ge volg te geven. Hierop had een wijziging plaats in de waterleiding-verordening, die voor aanslui tingen voordeel aanbrengt, en een in die van den Burgerlijken Stand, noodig gewor den door het overlijden van den heer Van Egmond. Deze werden goedgekeurd, evenals de verordeningen op de heffing en invorde ring van het schoolgeld, terwijl ook het eerste kwartaal kohier schoolgeld goedge keurd werd tot een bedrag van f 138.85. Herbenoemd werd tot lid van de Comm. tot Wering van Schoolverzuim de heeT Rodma; een eervol ontslag verleend aan mej. A. Prins als onderwijzeres, door haar wegens huwelijk aangevraagd tegen 15 Aug. aanstaande. De Voorzitter deelde nog mede, dat zich voor de betrekking van onderwijzeres reeds 60 sollicitanten hadden aangemeld; en dat de aansluitingen aan de waterleiding steeds toenamen, waarop de vergadering werd gesloten. Gemeenteraad van Aarlanderveen. Voorzatter de burgemeester: Afwezig: mr. C. van der Lee. Eenige missives van Ged. Staten o. a. worden voor (kennisgeving aangenomen. Voorlezing wordt gedaan van een brief van Gedeputeerde Staten, houdende mede deeling, dat tegen wijziging van de bouw en woningverondening geen bezwaar be staat, mits de redactie van art. 29 lid 1 worde gelezen als volgt: Nieuwe straten moeten een breedte van ten minste aöbt meter hebben." Tegen deze redaotie-wijziging heeft nie mand bezwaar, waarop op voorst 1 van B en Ws. een nieuwe wijzigingsverordening wordt vastgesteld. Overeenkomstig het voorspel n B. en Ws. wordt de post jaarwedde gemeente ontvanger vehhoogd met f 25 door over schrijving uit den post onvoorziene uitga ven. Op voorstel van B. en Ws. wordt goedge keurd de begrooting Gezondheidscom missie voor 1912. Do Voorzitter doet mededeei ing van de gevoerde oorrespondentie met Gedeputeer de Staten over het onderhoud van den La gen Rijndijfe bij de te maken viaduct van den spoorweg Alphen-Amsterdam en doet verslag van een onderhoud dat. B. en Ws. hebben gehad met Gedeputeerde Staten. Naar aanleiding hiervan is de Voorzitter van oordeel, dat het gewenscht is, dat de gemeente zich niet verzet tegen de bepa ling, dat de' Spoorweg-Maatschappij het recht heeft den te maken straatweg bij de viaduct in onderhoud aan d gemee^*"' over te dragen. Nadat de Voorzitter eenige gevraagdo inliohtingen heeft verstrekt aan den heer M. van Muiswinkel en de heer Van Dam heeft opgemerkt, dat hij uit de stukken heeft ge lezen, dat Ged Staten de gemeente onge vraagd met het onderhoud van den straat weg hebben belast, iets, wat hem minder juist voorkomt, yordt besloten, de oonces- sie-voor waarden van Ged. Staten ten op- zicihte van hef maken van de spoorweg viaduct voor kennisgeving aan te nemen. Hierna gaat de verg dering over in oo- mité ter behandeling van reclames wegens hoofd, omslag, schoolgeld en belasting op de honden Het bezoek van president IFalIièrc Het programma voor het bezoek van den (President der Fransche republiek is thans vastgesteld en luidt, voor zooveel Amster dam betreft, als volgt: Dinsdag 4 Juli. Des namiddags ongeveer 3 uur aankomst van het Fransche eskader. Ongeveer uur aankomst van den Presi dent aan den Dokkumer steiger. Ongeveer 4 uur aankomst ten paleize. Van 4.455.30 rijtoer met bezoek aan het stadhuis, waar de thee zal worden gebruikt. 7.30 galadiner. Des avonds zullen de Fransche en Neder- landsche eskaders verlicht zijn, en de weg van het Koninklijk paleis naar den Dokku mer steiger zal door de gemeente worden geïllumineerd. Van 10—11 uur tocht to water van' H. M. de Koningin en den Pre sident der Fransche republiek, als gasten der gemeente Amsterdam door de haven, ter bezichtiging der illuminatie. Woensdag 5 Juii. fn den voormiddag zal de President een bezoek brengen aan 's Rijks Museum. Ongeveer elf uur vertrek van den President en H. M. de Koningin naar 's-Gravenbage, van waar het hooge ge zelschap in den avond zal t.erugkeeren. Donderdag 6 Juli. In den voormiddag zal de President een bezoek brengen aan de diamantslijperij der firma Asscher en aan het Rembrandthuis. Te 1.30 vertrek van den Dokkumer- steiger naar de Edgar Qui net Ongeveer 6 uur vertrek van het Fransche eskader. De Fransche oorlogsschepen, waarm President Falliëres te Amsterdam komt, zullen daar ligplaats nemen aan de binnen zijde van den golfbreker, benoorden het IJ- eiland. Aan de Handelsl ade, een goed eind westelijker dus, krijgen de Nederland&oho oorlogsschepen hun ligplaats, en de torpe dobooten komen te liggen voor den nooèd-

Leidsch Dagblad | 1911 | | pagina 1