15744 Dinsdag 20 JunL A®. 1911. (§eze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van {§pn- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offïeieele Kennisgeving. Uit de „Staatscourant". FEUILLETON. De liefde overwon. LEIDSCH DA&BIAD PRIJS DER AD YERTENTIEN Van 18 regela ƒ1.06, Iedere regel meer /0.17J. Grootera lettert naar plaatsruimte. - Kleine adrertentiën Tan 80 voorden 40 Oents eontantj elk tiental woorden meer 10 Oents. Voor het inoaaseeren wordt/'0.06 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per «eek 9 Oents per 8 maanden f 1.10. Bnlten Leiden, per looper en naar agenten gereBtigd zijn i i, 1.30. Franco per post1-66. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien art. 8, 1ste alinea, der Hinderwet; Brengen bij f'eze ter aigemeene kennis, dat door hen op he .Ten vergunning is ver leend aan de firma P. W. M. Trap, en rechtverkrijgenden tot het uitbreiden van de boek- en steendrukkerij in het perceel Pa- pengxaoht no. 32, Sectie G no. 1302. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. O. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 19 Juni 1911. Leiden, 20 Juni. Gisteravond trad op uitnoodiging van de Vrije Socialisten-vereeniging in „De Graanbeurs" op de heer W. J. van Vorst, ex-priester uit Gent (België), die voor een vrij talrijk, en zeer gemengd publiek zijn atheïstische denkbeelden ontwikkelde en de godsdienstige opvattingen van de Chris tenen, voornamelijk R.-Katholieke en orthodox-protestanten, bestreed. Na eerst de scheppingstheorie volgens Genesis te hebben verworpen, ook volgens de nieuwe opvattingen, waarbij de dagen tot tijdperken worden gemaakt, tastte hij het Godsbestaan zelf aan, en trachtte uit verstandelijke overwegingen aan te toonen dat een oneindig, volmaakt, rechtvaardig 'en heilig God als schepper van een eindige onyolmaakte en zondige wereld niet be staanbaar is. Er volgde op de rede, die met aandacht werd gevolgd, eenig debat. Een der aanwezigen, de heer Dubbelde- man,vroeg of spr. er zeker van was dat hij op het sterfbed nog hetzelfde zou zeg gen en denken als thans. De spr. wist dit niet. Op het sterfbed denkt de mensch meestal niet helder, en wat hij in zijn jeugd geleerd heeft, werkt dan vooral na, doch dit Bewijst mets tegen hetgeen hij 'nu volgens logischen gedach- tengang beredeneert. De heer G. Sirks, theologisch candidaat, meende dat de spr. den godsdienst alleen uit verstandelijke overwegingen verklaren wilde en bestreed, en den grooten factor, het hart, het gemoed, vergat. Uit het feit dat de onvolmaakte mensch, een beeld heeft aan het Volmaakte, concludeerde 6pr. tot het bestaan van een volmaakt God. Ook de heer Sirks werd door spr. uitvoe rig beantwoord. Een ander de heer Den Houter maakte ook nog enkele opmerkingen, maar spr. zeide, ook nadat hij zijn meening ge repeteerd had, hem niet te begrijpen, en dus niet te kunnen beantwoorden. Zoowel de spr. als de debaters werden toegejuicht. De heer C. Spoelder, alhier, is be noemd tot conrector aan het gymnasium to Zwolle. Het Kon. Ned. Genootschap van Munt en Penningkunde dat thans te Rotterdam is vergaderd geweest, heeft besloten do volgende vergadering te Leiden te houden. Het lid van de Tweede Kamer mr. T. H. H. de Meester heeft in de kliniek van 't „Roode Kruis" in Len Haag een operatie ondergaan, welke naar wensch is geslaagd. Naar men verneemt, wordt de kapi tein ter zee baron Van - ^oeck met 26 Juli op zijn verzoek eervol uit den zeedienst ontslagen, en wordt zijn benoeming tot gouverneur van Suriname mot 1 Augustus tegemoet gezien. Inmiddels zal de heer Van Asbeck eerst daags met vier weken verlof naar Duitsoh- land vertrekken. In de te Utrecht gehouden vergade ring van afgevaardigde van verschillende ambtenaarsbonden der Staatsspoorwegen is definitief tot oprichting van de (neutrale) Federatie van oategoris he bonden van spoorwegambtenaren der Staatsspoorwegen overgegaan. Toegetreden zijn: Bond van Opzichters „Weg en Werken." Bond van Goederenklerken, Bond van Stationsassifl- tenten, Bond van Ad.-commiezen, Klerken en Klerken-telegrafist en Bond van Techn. ambtenaren, Bouw- en Werktuigkundigen, te zamen vertegenwoordigende ongeveer 790 leden, zijnde ongeveer 1/3 van het aantal ambtenaren in dienst bij de Staatsspoor wegen. Enkele bonden konden nog geen be sluit nemen. Voorts is na een breedvoerige bespreking vastgesteld, het program van actie (han delende o. m. of er: doel der federatie, rechtspositie, dienst- en rusttijden, verlof, pensionneering, loonregeling, emolumenten, middelen ter bereiking van het doel en fi nancieele regeling cRr federatie), dat als grondslag en leiddraad zal moeten dienen voor de door de federatie te voeren actie. Vervolgens werd besloten, in begin Sep tember andermaal bijeen t>e komen tot vast stelling van statuten en huishoudelijk re glement; In het voorloopig bestuur zijn gekozen ondersoheidelijk tot algemeen voorzitter, -secretaris en -penningmeester de heeren J. H. Lijfering, te Groningen, A. de Ruiter, te Assen, en Volmer te Maarn. Er zullen stappen gedaan worden om zoo spoedig mogelijk tot de uitgifte van één orgaan te geraken, waardoor 4 organen dan kunnen worden opgeheven. Den heer J. F. H. Dukergé, te Groningen, werd op gedragen in die richting het noodige te doen. Ds. G. Elshove, beroepen naar de Geref. Kerk te Rotterdam, nam afscheid van zijn Gemeente te Bodegraven. Ds. Els hove had tot tekst Hebr. 13 8. Aan bet einde werd de scheidende leeraar op zeer waardeerende wijze toegesproken door den heer O. Zaal, ds. Van Dijk en ds. Gunst, en de Gemeente zong hem toe, Psalm 121 4 en 134 3. De Koningin zal aanst. Vrijdag de nieuwe Munt te Utrecht bezoeken en komt, naar het ,,U. D." meldt, te 2 uren 55 aldaar aan om per automobiel naar het Muntge- bouw te rijden en per extra-trein van 3 uren 55 Utrecht weer te verlaten. De Gemeenteraad van Den Haag be sloot gisteren een adres tot de Regeering te richten metverzoek de buitenhaven te Scheveningen op grootere diepte te bren gen en te onderhouden, onder gehouden- heid dat, wanneer daaraan voldaan wordt, van gemeentewege zal worden overgegaan tot aanleg eener tweede binnenhaven. Maandag-morgen zijn op Het Loo aan gekomen de staf en drie batterijen veld artillerie, onder bevel van den kolonel-com mandant H. Oolgaardt, in garnizoen te Ede, ten einde op hun tooht naar het schietkamp te Oldebroek, vcor H. M. de Koningin te defileeren. De Koningin en Prinses Juliana, ston den met freule v. d- Poll aan den ingang van de basse-cour. Om 11 u. 40 kwamen de batterijen bij het paleis aan, de ordonnans officier baron Van Hardenbroek vroeg en verkreeg verlof te defileeren, waarop de trompetters een mprsoh bliezen, die een schrik bij het Prinsesje veroorzaakte. De batterijen reden langs den rechtervleugel naar de achterzijde van het paleis. De Ko ningin boog voor de salueerende officieren, dankte den commandant en volgde later den troep om zich' de officieren, wien m het park van het paleis ververschingen werden aangeboden, te laten voorstellen, terwijl de manschappen in het Kon. Park werden onthaald op broodjes, bier en sigaren, De gewone audiënties van de ministers van Buitenlandsche Zaken, van Marine, van Waterstaat en van Koloniën zullen op Vrijdag 23 dezer niet plaats hebben. HAARLEMMERMEER. De heer D. O. Kooyman, onderwijzer aan de o. 1. school No. 4 te Hoofddorp, is als zoodanig be noemd te GoTkum, en heeft deze benoeming aangenomen. 'KOUDEKERK. De Raad vergadert -Don derdag 22 Juni a. s. om halfelf. LISSE. Gisteravond gaf de muziekver- eeniging „Eensgezindheid" haar eerste zomerooncert in de tent in het Vierkant. Er was zeer veel belangstelling. NOORDWIJKERHOUT. De firma Gul- demond was zoo bereidwillig om ruim twin tig harer werkliedèn aan het werk te zet ten tot het liohtei] der verongelukte auto. Deze werd met vereende krachten geladen op een ijzeren zandbak, welken de firma in gebruik heeft en welke tot op korten af stand van de auto gebracht kon worden. Een niet alledaagsch en eigenaardig ge zicht was het, toen de groote ijzeren schuit met de auto beladen, door die vaart naar Haarlem voer. VOORSCHOTEN. Morgenavond te acht uren vergadert de Raad. De agenda bevat o. m.Tweede stemming over bet voorstel van dr. J. Mol van Cha- rante, betreffende afschrijving van het gas bedrijf; tweede stemming over het voor stel van den burgemec r, betreffende ver goeding aan minder-vermogende ouders in de schoolgelden H. J S. Bij Koninklijk besluit zijn benoemd: tot ontv. der reg. en dom. te Sneek H~. Bakker, thans te Dokkum, tot ontv. der reg. en dom. te Terborg A. J. Rant, thans commies ter dir. der reg. en dom. te 's-Gravenhage met 1 Juli 1911 J. C- Versluys, ontv. der reg. en dom. te Culemborg, eervol onthe ven van de waarneming der betrekking van ïnsp. der reg. en dom. voor den ambulan- ten dienst. Met 1 Augustus 1911, bij den Marine- stoomvaartdienst bevorderd tot inspecteur (met rang vas kap.-luit. ter zee), de offi cier-machinist 1ste kl. J. J. Ja' :is, en tot offieier-madhihist 1ste kl. de offioier-machi- ni8t 2de kl. J. van Ouwerkerk; lo. aan de kapiteins ter zee R. O. J. Verschoor en W. D. H. baron van Asbeck, op hun verzoek, wegens langdurigen dienst, eervol ontslag uit den zeedienst verleend, eerstgen. met 1 Augustus 1911 onder toe kenning van pensioen, laatstgenoem de met 26 Juli 1911; onder erken ning van het recht op pensioen; 2o. het be drag van het pensioen voor den kapitein ter aee R. O. J. Verschoor, oapr aid op f 3075 's jaars3o. aan de sub lo. genoemde hoofdofficieren met 1 Augustus 1911 ver leend <1© titulaire rang van schout-bij-nacht: benoemd tot assistent bij de direotie van de Rijkspostspaarbank, J. J. van Hilten en K. Wiersma, beiden thans tijdelijk ambte naar bij genctemde instelling: met 1 Juli 1911, de directeur van het post en telegraafkantoor te Waspik, J. O. C. D. Pronk op zijn verzoek, eervol van het be heer van gemeld kantoor ontheven en be noem I tot oommies der posterijen en tele- graphie 2de kl. bij b '•t personeel van den geneesk. dienst van het leger in Ned.-Indië benoemd en aangesteld tot officier van gez. 2de kl., de arts F. J. van Mervennée. De minister van koloniën heeft dr. L. S. Meijer, A. A. J. van Lith en L. H. J. van de Graaff, voor rekening en ten be hoeve van d© gemeente Batavia derwaarts uitgezonden, ten einde gedurende ten min ste één jaar in die gemeente de diensten te verrichten welke hun nader door of vanwege het bestuur van die gemeente zul len worden opgedragen. Dezelfde minister heeft P. K. W. Lake- man ter beschikking van den gouv.-gen. van Ned.-Indië gesteld, ten einde te wor den geplaatst a<ls tijdelijk adspirant-civiel gezaghebber bij het binnenlandsch bestuur in de bezittingen buiten Java en Madoera. Verbetering van bet Riin- en Schiekanaal buiten Lelden. Zooals we in ons vorig nummer hebben meegedeeld, heeft gisteren liet Provinciaal Bestuur van Zuid-Holland aanbesteed: het maken van een gedeelte van het Rijn-Schie- kanaal huiten Leiden met bijkomende kunst werken. We geven hierbij nog enkele "bijzonderheden. Dit eerste gedeelte van het belangrijke werk vangt aan hij de Lammebrug aan het eiland in den Leidschen Vliet nabij Crone- stein en bestaat in het verruimen van een zijtak van het bestaande Rijn-Schiekanaa! ter lengte van 150 M., het maken van een geheel nieuw gedeelte Rijn-Schiekanaal van ai de Lammebrug tot nabij den spoorweg LeidenWoerden tor lengte van 750 M., het maken van een verkeersweg langs het nieuwe kanaal, het maken van toegangswegen met ruime plateaux naar de te bouwen nieuwej Lammebrug én het maken van boordvooiv meningen, beschoeiingen met bijkomende wel* ken. Vervolgens het maken van den ondebS bouw voor de te bouwen nieuwe beweeg* bare Lammebrug, 10 M. doorvaart, hét maken van een vaste brug over de Vrou- wevaaxt met rem mingswerken, meerstoelen, alsmede het maken van duikers, stoepen, wrijf- en meerpalen met bijkomende wer ken. Dit kanaalgedeelte is gelegen in de ge meente Zoeterwoude en in den Rodenbur- ger- en Oronesteinschen-Polder. Het is een belangrijke verbetering voor de scheepvaart, want hierdoor wordt een korte verbinding tot stand gebracht tusschem het Rijn-Sohiekanaal (Lammebrug) en de Zijl (Spanj aardsbrug) en tevens een groot werk op 't gebied van waterbouwkunde. De rich ting van het geheel nieuwe kanaal is dus vastgesteldvan af de Lammebrug langs Cronestein, snijdt de spoorbaan Leiden— Woerden, den Rijksweg van Leiden naar Alphen (Hooge Rijndijk) ter plaatse van het hui ten „Rijnstroom", don Nieuwen Rijn en komt vervolgens door de stads-staalstedcn (vuilnis1- en grondbergingsfcerreinen) en de oude werf van de Gebr. Boot in den Ouden Rijn tegenover de Spanjaardsbrug (De Zijl). Het gedeelte van ai den spoorweg Leiden Woorden tot aan den Nieuwen Rijn behoort tot de gemeente Leiden, het verdere gedeeltë onder de gemeente Leiderdorp. De geheele lengte van het nieuwe kanaal bedraagt on geveer 3250 M., waarin de Roomburger Wa tering voor het grootste gedeelte wordt, op genomen. Het kanaal heeft een bodembreedte van 21.80 M. tot 41 M. en een diepte van 3.39 -f- N. A. P. De hcordvoorzieningen zullen gedeeltelijk van zuilen bazalt en gedeelte lijk van gewapv.ide betonplaten worden go- maakt, beide op voetschceding. Langs het kanaal van af de Lammebrug tot aan den Rijksweg (Hooge Rijndijk) wordt ©en flinke verkeersweg aangelegd met een kruinsbreedte van 16 M., later met hoornen te beplanten, zoodat deze in de toekomst een goede verbinding zal worden, zeker een schoone aanwinst voor dit stadsgedeelte. Ook zal later een jaagbrug worden gemaakt aan het Provinciaal Jaagpad met een weg over het edland naar den Zoeterwoudschen weg en den nieuwen verkeersweg. Het edland bij de Lammebrug zal worden opgehoogd en het water tusschen dit eilajid en den Zoeterwoudschen weg worden ge dempt. Op dit terrein wordt alsdan een ruime woning voor het brugpersoneel gebouwd (voor het bedienen der Lammebrug) en zal daar tevens oen scheepshelling en een haventje voor dienstvaaxtuigen worden gemaakt. Snbsidieering lager onderwijs. „De Standaard" verneemt, dat bij de antirev. leden der Tweede Kamer ernstig het voornemen zou bestaan om bij de be handeling van het aanhangig entwerp tot wijziging der wet L. O. het daarheen te sturen, dat zoo mogelijk, het ontwerp in dien zin gewijzigd wordt, dat het meer be vredigend werkt, met name ten opzichte van de groote steden, die naar men klaagt, niet veel baat zouden vinden indien h'et ontwerp ongewijzigd werd aangenomen. Voornaam, dat was zy, voornaam was alles san haar. „Och, lieve Hemel, wat een toestand voor haar," dacht Lotte. Komaan, ik moet maar weer aan den gang." Eu met dio woorden ging zy naar haar schrijfmachine en weldra klonk weer het nijdige getik. Op haar weg naar huis had Lotte haar avondboterham al genuttigd in een klein melk- salon. Of dat een voldoende maaltijd geweest was, had zy zich niet afgevraagd. Heel veel was het niet geweest, wat zy gebruikt had: i wee kleine, ronde broodjes en een stukje worst. Reeds gerulmen tyd had zy op haar machine getikt, toen het haar inviel, dat zy niet bijzonder veel gegoten had Zy fronste het voorhoofd. Och, dat beetje honger was niet zoo erg, dat was met een glaasje water eerst wel weer te verdrijven. Maar wat de rimpels op haar voorhoofd dreaf, was de ge dachte aan vroegere dagen, toen zy nog thuis was. Hoe goed had zy het toen gehad I Honger kende zy toen niet, want 's morgens, 's middags en 's avonds was er allyd voedsel in overvloed. Toen had zy haar brood zelf willen verdienen en had het huis van haar oom en tante verlaten. Haar ouders waren daar zeer tegen geweest, maar zy wilde haar zin tot eiken prys doordry ven. Zy wille onafhankeiyk worden. „Denk er om, dat het tegenvalt," was haar gezegd. „De kennismaking met de armoe en den honger is verschnkkeiyk en als dat een maal voor je komt, zal je weer naar ons terug verlangen en terugkomen. En dankbaar zul je dan zyn, als wy je willen opnemen." Lottes oogen fonkelden. Weg was het ge voel van honger en haar kleine handen balden zy tot vuisten. Lotte was een wees en na den dood van haar ouders hadden haar oom en tante haar in huis genomen. Uit liefde heette dit te geschieden; maar steeds hadden zy Lotte doen gevoelen, dat het een groote gunst was, dat zy by hen mocht zyn. Toen was het verlangen in Lotte gekomen, om dat huis te verlaten, al zou dat ook een moeiiyk leven met zich brengen. Maar *y wildo liever armoe ïyden dan steeds op ver nederende wyze behandeld te worden. „Ik moet waariyk zeggen, dat ik niets be- gryp van je plotselinge gril om weg te gaan, lieve Lotte," had haar oom gezegd. „Je hebt het toch goed by ons." Hy had dat gezegd met tartende kalmte en een trek van hooge zelfvoldaanheid op zyn gelaat. En dat „lieve Lotte" deed haar woedend worden. „Ik heb my goed bedacht," had zy gezegd op vasten toon. „Alle moeiiykheden heb ik vooruit overwogen, maar ik kom niet op my'n plan terug." Daarop had haar oom Riefenstahl haar nog eens van het hoofd tot de voeten aangekeken en schouderophalend had hy gezegd: „m zyt meerderjarig en kunt dus doen wat ge wilt; Ik heb je alleen mnar willen waar schuwen." En met die woorden had hy zich omgedraaid en was de katner uitpe/aan. Maar zy was niet zoo kalm als hy gebleven. Zy was naar haar k.imertje gesneld, had haar kasten opengebroken en was er haar bezit in gaan pakken. Het afscheid viel haar niet zwaar. G§6n oogenblik had zy zich moeite moeten geven om niet te gaan huilen, geen oogenblik had zy daaraan gedacht. Lotte zat voor haar schryfmachlne en dacht terug aan dit alles. En ook nu kwamen er geen tranen in haar oogen, maar fonkelden haar bruine kykers van verontwaardiging. En het was of er een spotlaoh om haar lippen kwam. Maar dadeiyk daarop stak zy haar lippen vooruit en floot zacht. Yol schrik had zjj gezien, dat zy een fout begaan had met het typen. In plaats van „tegen Blankenstoin" had zy „togen Riefenstahl" getypt. Dat zy overigens deze fout maakte, zou wel te verklaren geweest zyn, want zy had dien naam vandaag al eenige malen moeten schryven, door baar chef, den advocaat, gedicteerd. Hy had een cliönt van dien naam en het was geen wonder, dat die naam zeor Lottes aandacht had getrokken, omdat zoo onaange name herinneringen daaraan voor haar ver bonden waren Zy wist toen echter nog niet, dat die cliënt Walter Riefenstahl was, de zoon van haar oom. Den volgenden dag werd zy dat gewaar Zy xat in het kantoor, toen haar chef haar van zyn kamer door de spreekbuis toeriep: „Wees zoo goed even de stukken te brengon van de zaak Klenzinger contra Riefenstahl." Zy sprong op. Wat was er voor nieuws aan de hand? Lotte interesseerde zich n.l. aiyd min of meer voor de zaken, waarin haar patroon advis9erd9. Zy nam de gèvrangde stukken en ging er mee naar de spreekkamer van haar patroon. Ten hoogste verbaasd zag zy den bezoeker, die in het kantoor zat, aan. Hoe kwam die nu hier? Hy, Walter Riefenstahl I Dus dat was de Riefenstahl, die een geding had tegen Klen- zlnger en Co. Zoodra zy dat begrepen had, was ook haar verbazing voorby. Zy wilde niet laten merken, dat zy Walter herkend had, en keek daarom baar patroon steeds aan.terwyi zy hem de stukken overhandigde. „Als 't u blieft," zei Lotte eenvoudig. „Dank je," zei hy en meteen keerde zy zich al om, om weer heen te gaan. Twee groote, blauwe oogen staarden haar echter aan, twee oogen, die vroegen; Hoe kom jy hier? Hoe vind ik jou hier? Hy deed zyn mond open en was al op het punt, om iets te zeggen, maar doordat zy zich zoo snel omdraaide, hield hy zich in, als weifelde hy of zy wel de persoon was, voor wie hy haar hield. Lotte ging terug naar haar sohryfmachine on weer klonk het bekende tikken, terwyi zy besloot rustig af te wachten wat er nu komen zou. Doch er gebeurde niets, absoluut niets. Na eenige oogenblikken hoorde zy, dat de bezoeker afscheid nam. Haar patroon opende de deur en zy bleven nog even staan praten in het portaaltje. Toen hoorde zy hem heengaan. Eigeniyk had zy niet anders verwacht, maar desniettemin greop haar een stille woede aan. Het liefst was zy opgesprongen en had den man, die de trap afging, iets nagegooid, by- voorbeeld de sohryfmachine Maar de deur klapte ben9den reeds dicht en het was te laat. Toen riep haar chef haar nogmaals in zyn kamer, maar wat hy haar vroeg, had niets met het bezoek van daar juist te maken. „Ge wilt als ge naar huis gaat dezen brief wel even posten, nietwaar?" Het was waar, ook zy moest het middag maal gaan gebruiken. Lotte at in een volks gaarkeuken, waar zy een abonnement had; maar zy had vandaag haar kaartje wel kunnen sparen, want zy had niet in het minst honger. De herinneringen, die waren opgedoken ten gevolge van het bezoek van haar neef, hadden haar n 1. allen eetlust benomen. Nauweiyks was zy op straat, of uit een klein zystraatje trad "Walter Riefenstahl, hssr verre neef, op haar toe, die daar blykbaar gewacht had tot zy zou komen. „Wel, wel, dat is toch ook toevallig, dat wy elkaar hier moeten ontmoeten!" „Toevallig? Waarom?" vroeg Lotte spottend. „Menschen ontmoeten elkaar immers altyd op onverwachte oogenblikken." Walter Riefenstahl zette zyn hoed weer op, dien hy beleefd voor haar had afgenomen. Hy was groot en keek met zekere verbazing op het meisje neer. „Ik bedoel niet de ontmoeting hier op straat, maar die daar binnen by den advocaat." „O zool Nu, dat ia eigeniyk nog veel na- tuuriyker. Daar komen lederen dag zooveel menschen 1" Dus je herkende my dadoiyk?" „Herkend?" Lotte haalde de schouders met zekere minachting op. „Ja, maar als ik by myn patroon binnen kom, dan laat ik zulke dingen niet biyken, natuuriyk niet." Walter Riefenstahl hief langzaam zyn arm op en wees op den grooten brief, dien Lotte in de hand had. „Ja. Ik moet naar de post." „Daar moest ik ook juist heen. Is het niet in die straat daar?" „Neen, den anderen kant op," zei Lotte en zy wees in de richting, waaruit Walter haai te gemoet was gekomen. Hy draaide zich om met een ernstig gezicht. „Dan moet ik masr teruggaan met jou." Als ge naar de post moet, ja. Maar ik geloof niet, dat het noodig ia dat je met my gaat." (Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1911 | | pagina 1