N<>* 15742 Zaterdag; 17 Juni. A0. 1911. geze Qourant wordt dagelijks, met uitzondering van gon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit VIER Bladen. Derde Blad. Offieieele Kennisgeving. FEUILLETON. De liefde overwon. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADYERTENTIKN: Van 1—6 regele ƒ1.06. Iedere regal meer ƒ0.171. - öroetera letter* naar plaatsruimte. - Kleine advertentiën ran 30 «oorden 40 Oente eontant elk tiental woorden meer 10 Oente.- Voor het lnoaateeru wordtƒ0.06berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per «eek 9 Oeitei per 8 maanden i l f 1.10. Bniten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd efln j 1.30. Franco per post1.66. Verkiezing. De Burgemeester van Leiden, Gelet op de artt. 7 en 9 der Gemeente wet en de artt. 1 en 3 van het Koninklijk Besluit van den ftsten Mei 1897, zooals het is gewijzigd bij dat van 10 Januari 1901; Brengt ter algemeene kennis, dat de ver kiezing (oandidaatetelling) van tien le den van den Gemeenteraad, als 3 in het eerste, 4 in het tweede en 8 in het derde kiesdistrict zal plaats hebben op Dinsdag 27 J uniae., en dat door Burgemeester en Wethou ders is bepaald, dat de stemming zoo die noodig mocht blijken, zal ges. bieden op Dinsdag 4 Juli en de eventueele her stemming op Donderdag 13 Juli d. a. v. Het eerste kiesdistrict bevat de wijken I, III, IV, VI# en XI en d© atemdistricten I, III en IV, het tweede de wijken II, V, IX ©n XII en de atemdistricten II, V, VIII en X en het derde de wijlben VI, VIII en X en de stemdistricten VI, VII en IX. Op den dag der verkiezing (27 Juni) kun nen bij hem, Burgemeester, ten Raadhuize van des voormiddags negen tot des na middags vier uren opgaven van candida- itsn worden ingeleverd. Deze opgaven moeten inhouden de na men, de voorletters en de woonplaatsen van de oandidaten en onderteekend zijn roor die voor het 1ste kiesdistrict door ten minste 40 kiezers, voor die voor het tweede kiesdistrict door ten minste 40 kiezers en vour die voor het derde kiesdistrict door ten minste 35 kiezers, bevoegd tot deelne ming aan de verkiezing, waarvoor de. inle vering geschiedt. De inlevering der opgaven moet per soonlijk geschieden door een meer per sonen, die deze Kobben onderteekend, ter wijl de tot invulling bestemde formulieren van deze opgaven kosteloos ter Secretarie "»J©i(kTijgbaar zullen worden gesteld gedu rende 14 dagen vóór en op den dag der ver- kiering. De Burgemeester voornoemd, N. C. DE GÏJSELAAR. Leiden, 6 Juni 1911. OolSecte voor liet fond* tot aan moediging; en ondersteuning van den bewapenden dienst In de N eder landen. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gelet op de circulaire van den Commissa ris der Koningin in deze provincie d.d. 18 Januari 1911; Brengen ter algemeene kennis, dat op Maandag, Dinsdag en Woens dag, 19, 20 en 21 Juni aanstaande door de Disbricts-Comrnissie tot aanmoediging en ondersteuning van den Gewapenden Dienst in de Nederlanden langs de huizen de gewo ne jaaiiijksohe collecte, ingesteld bij Z. M. dispositie van 16 November 1820 no. 81, zal worden gehouden; Bevelen deze ooïïect©, die strekt tot in- stand-houding van het fonds tot ondersteu ning van personen die in hun strijd voor het vaderland verminkt of invalide zijn ge worden, dringend in de liefdadigheid der ingezeténen aan. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. O. DE GHJ8ELAAR, Burgemeester. VAN STBIJEN, 3ecretaris. Leiden, lö Juni 1911. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien de circulaire van den Staatsraad Gouverneur van Zuid-Holland van den 21sten Augustus 1831 (Provinciaal blad No. 110), Brengen ter algemeene kennis, dat ter voldoening van het Koninklijk Besluit van den laten dier maand No. 72, do Dankdag of Godsdienstige viering der overwinning van Waterloo, ditmaal op Zonda^ den l8den dezer maand, zal worden gehouden. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. O. DE GIJ8ELAAB, Burgemeester. VAN STRIJEN, Seoretaris. Leiden, lö Juni 1911. Leiden, 17 Juni. Zou er werkelijk weer nieuw leven in Musis Sacrum" komen? We zouden het in derdaad gaan gel oo ven als men nagaat hoe het er gisteravond was, toen-Kriens' Haar- lemsch Muziekkorps er het aangekondigde concert gaf. De aanleg met bloemen en het plaateen van palmen en andere planten in den tuin bij het middelpad en nabij den ingang, de rangschikking der bekleed e tafeltjes met bloementuiltjes er op vooraan tegenover de veranda, en vooral de goede opkomst der leden met hun dames gaven aan het geheel iets bijzonders, iets ver jongende, dat op allen een goeden indruk moest maken. Bovendien^ het weer werkte ook uitstekend mede, zoodat in de paar stille avonduren al het mooie wat het strijkorkest van uit den muziek tempel deed hoorenv heerlijk tot zijn recht kwam. Het korps handhaafde in alle opzichten zijn goeden naam en ondervond telkens de welgemeende bewijzen van erken telijkheid voor de verschillende voordrachten. Een goed gemeende bedoeling van het be stuur was het om onder de uitvoering van een nummer niet te l^ten bedienen, jnaar, met het oog op de zeer kotrte pauzen, welke er tusschen de voordrachten werden gehouden, was de maatregel, jammer genoeg, op den duur niet vol te houden. Het loopen, van -^rien ook, onder de muziek, blijft steeds hinderlijk, vooral bij ernstige, degelijke con certen. Hopen we, bij volgende gelegenheden op beter, vooral nu hot nieuw bestuur „Musis" blijkbaar oen vetrjeugdigingskuur wil doen ondergaan en den leden verscheidenheid wensoht aan te bieden. Zoo aal er do volgende week Zondag, na afloop van het buiten-avond-concert in de zaal een bal worden aangeboden als „De Sportman" er haar jubileumfeest viert, met buitengewone verlichting, versiering, enz. Het bestuur moet, naar wij vernamen, ook succes op haar loffelijke wijze van han delen ondervinden: het ledental zou nl. van 180, waarmede hot begon, reeds tot ongeveer 250 zijn gestegen. Dat geeft bemoediging en sfereikke ten voorbeeld ook voor nog-niet- ledten! Verschenen is het verslag der Maat schappij voor Toonkunst te Leiden over h 76st_> maatschappelijk jaar. De toestand van Maatschappij en Muziekschool beide is gunstig. Het aanbal leden der Maatschappij bedroeg op 1 Januari 1911 385, teg< 344 op 1 Januari 1910. Het aantal leerlingen der Muziekschool bedroeg op 1 Januari 1011 277, tegen 261 op 1 Jan. 1910. Ook in dit jaar weer een buitengewoon jOncert j- geven worden door het ooroertgeh uwor- kest onder leiding van den he W. Men gelberg, en wel in October. Het bestuur der Maatschappij bestaat thans uit de heeren: Dr. J. O. M. Timmermans, Bree- straat 8, Voorzatter; J. Kunst, Plantsoen 27, secretaris; Oh. F. H. Dumont, Witte Singel 90, penningmeester; H. Koster, Haagweg 89,bibliothecaris; D. Jaeger, Mr. H. W. O. J. de Jong, Prof. Dr. H. Y. Groenewegen, Mr. 0. H. Bojkhuis, A. D. Vijgh. Bij Kon. besluit zijn goedgekeurd de statuten der Afd. Leiden (en omstreken) van den Ned. Aannemersbond. Te 's-Gravenhage is in den ouderdom van 67 jaar overleden de heer J. D. O. M. de Roos, oud-hoofdingenieur van het sein- wezen der spoorwegdiensten. De overledene was ridder in de orde van den Ned. Leeuw. De ter-aarde-bestelling ia bepaald op Maandag a.8. te Oud-Eik-en-Duinen. De stoet zal te halftwaalf het sterfhuis aan hefc Regentesseplein verlaten. De heer Ph. J. Ketner, redacteur- hoofdcommies aan de afdeeling Handel van het Ministerie van Landbouw enz. is ter be schikking gesteld van de Indische regee ring, ten einde te worden benoemd tot re ferendaris aan het Departement van Land bouw in Ned.-Indië, té Buitenzorg. De „Stofe." No. 139 bevat de statuten van de Roomsch-Katholieke Middenstands- vereeniging ,,De Hanze," afdeeling van „De Hanze," Bond van Roomsch-Katho- lieke Vereemgingen van den Handeldrijven- den en Industrieelen Middenstand in het Bisdom Haarlem, te Gouda. De minister van marine ging heden- namiddag halftwee naar Amsterdam ter bijwoning van de vergadering van het Kon. Ned. Aardrijkskundig Genootschap aldaar, in welke vergadering de heeren Kaiser en Hulk mededeeiingen doen over de zoo goed geslaagde Corantijn-expeditie. De nieuwbenoemde burgemeester van Rijswijk, W. E. D. Zubli, zal a. s. Dinsdag, 's namiddags be 3 uren, in een opzettelijk tot dat doel te beleggen raadsvergadering worden geïnstalleerd. De burgerij zal het nieuwe hoofd der ge meente feestelijk inhalen, 's Avonds is er: muziek in de open lucht, bioscopevoorstel- ling, fakkeloptooht en wat daar zoo meer bijbehoort. Het „Oentnim" meldt, dat er Woens dag m een te Amsterdam gehouden oom missie-vergadering, waarin afgevaardigden van verschillende R.-K. Rijkswerklieden- vereenigingen tegenwoordig waren, een Bond voor R.-K. Rijkswerklieden is op gericht. Met 1 October a- s. wenschfc men in de Ned.-Herv. Gem. te Utrecht een dertiende predikantsplaats te stichten. ALPHEN. De R.-K. Kiesriereeniging heeft besloten tot candidaat voor den Ge meenteraad (vacature-Overes), te stellen den heer A. Rozestraten. De Anfci-rev. Kiesvereen. zal den heer 0. v. d. Linden (aftr.) en de Chr.-Hiat. Kiesvereen. den heer W. A. Dros (aftr.) weder Candida toe ren. Genoemde kiesvereen. besloten tevens bij eventueele stemming wederzijdsche candidaten te steunen. BODEGRAVEN. De liberale kiesvereeni- ging „Burgerplicht," alhier, heeft de aan de beurt van aftreding zijnde raadsleden, de heeren L. Boer, W. van der Giesen, W. Turkenburg en O. Veelenturf, wederom candidaat gesteld. De Raad zal vergaderen Maandag 19 Juni, des morgens te tien uren. TT A AR.LEMMERMEER. In aansluiting op ons bericht betreffende de gehouden monsteringen van pa .'den, kunnen wij mededeelen dat door den heer Herz, dit maal niet minder dan 60 paarden werden aangekocht, tegen prijzen varieerende van 250 tot 675 gulden. Vrijdagmorgen reeds werd een 30-tal over Halfweg per *poor naar Duitschland getransporteerd. KATWIJK AAN DEN RIJN. De R-K. Kiesvereeniging alhier heeft tot candidaat bij de a. s. gemeenteraadverkiezingen ge steld den heer A van Paridon. De heer J. Minnee Chrz. is eveneens candidaat ge steld en wel door eenige kiezers te Kab- wijk-aan-Zee. LISSE. In tegenwoordigheid van den di recteur der gasfabriek werd gisteravond een proef genomen met een nieuw systeem auto matisch ontsbekings- en blus chap paraat op een tweetal gaslantaarns, namelijk uurwerk automaten. De proef slaagde uitstekend. Het uurwerk, in den vorm van een trommeltje, loopt op den bepaalden tijd af en doet daar na de lantaarn ontsteken en blusschen. NOORDWIJKERHOUT. De R -K. bloe misten, land- en tuinbouwwerkheden-ver- eeniging, die verbonden was aan een derge lijke vereeniging te Voorhout, heeft zich thans van deze afgescheiden. Voortaan zal zij zijn een op zichzelf etaande Ver eeniging, terwijl het adviseurschap zal worden aangeboden aan den eerw. heer B. Muller. De heer G. Warmerdam, oudste wet houder, wenschb wegens gevorderden leef tijd niet meer bij de a. s. verkiezing in aan merking te komen. NOORDWIJK-AAN-ZEE. Gistermiddag bij kalme zee zijn er oefeningen gehouden met de reddingsboot, bijgewoond door de heeren jhr. W. C. van Panhuye en E, de Groot, resp. voorzitter en secretaris van de Plaatselijke Commissi© van Toezicht. Onder leiding van den bootsman, D. Ad miraal, echoot de boot, door de vaardige hand der geschoolde roeiers, vlug door het water, dat eigenlijk wel wat al te kalm was, om de zeevaardigheid van de ranke boot en de bekwaamheid der roeiers naar waarde te kunnen schatten. Op het strand werd door den nieuwbenoemden vuurpijlrich ter, Van der Wiel Jr., die zijn vader als zoodanig is opgevolgd, het vuurpijltoestel be proefd. Er werd één ljjn afgeschoten, die, behoudens de onoverkomelijke kleine afwij king, prachtig door de lucht vloog. Over de nieuwe zwemgordels, welke giste ren voor het eerst gebruikt werden, was de bemanning zeer tevreden. De tocht werd ook meegemaakt door deal oud-bootsman, „ouwe Jan Kramer", die de „redboot" nog niet vergeten kan. Op het strand stond de heer P. Smit, wiens jubw leum, wij kort geleden vermeldden^ de bewegingen van de boot met welgevallen gade te slaan. Eén lof waren èn de bootsman èn de ben manning over den nieuwen oprit van betoog waarlangs de boot met het grootste gemak thATia naar den boulevard wordt getrokken- „'t Ging prachtig I" Dat was aller mooning. Ja, ja, dat is daar een verbetering zóó mooif dat men het gemeentebestuur wel eens een pluimpje mag geven. ROELOFARENDSVEEN. Op de veiling van de Vereeniging „Tuindersbelang" werden gisteren de eerste augurken van den kouden grond geveild; en wel van den heer G. van der Meer, voorzitter dier Vereeniging. Het nieuw opgerichte vedlingslokaal met kantoor dier Vereeniging levert een fraai aanzien op, SASSENHEIM. Het bollenrooien is in vol len gang. Maandag wordt bij enkele bloe misten reeds met tulpenpellen begonnen. In, verband met dit laatste komen bij de hoof den der verschillende soholea talrijke aan vragen in, van Leerlingen der hoogste klas sen, voor arbeidsverlof. WARMOND. Gisteravond had de heer P.j alhier, terwijl hij door de Dorpsstraat reed, het ongeluk, door het breken van de voor vork van zijn fiets zoodanig te vallen, dat hij bewusteloos bleef liggen; hij werd bin nengebracht bij den heer Rekker, en de ijlingtf ontboden geneesheer Walenkamp constateer de ernstige wonden aan hoofd en aangezicht, en oordeelde het niet raadzaam hem dade lijk naar zijn huis te vervoeren. Later in den avond was de toestand zoodanig, dat hij, ondersteund, loopende naar zijn woning kon gaan. WASSENAAR. Door den hoer Vv. Jociiema is aan den burgemeester van Wassenaar een gift van f 250 ter hand gesteld voor de armen van die gemeente, ter gelegenheid van den door hem op 15 Juni behaalden Derby- prijs op de renbaan „Duindigt" Bjj den heer G. K. aan „Den Deyl" wer den een elftal kippen en een haan gestolen- De eigenaar meende de dieren nog al goed verborgen te hebben, doch het oog van kip pendieven schijnt overal door te dringen. ZOETERWOUDE. Toen gisteravond een knecht van mej. de wed. Tijssen, aan den Hoogen Rijndijk, alhier, een paard naar 't land bracht, werd dit gevolgd door twee zoontjes van den smid Pieterse. De oudste dezer twee, een kereltje van tien jaar, vond er aardigheid in het dier te slaan met een takje. Het paard, daardoor verschrikt, sloeg achteruit, en raakte het kind tegen het aangezcht. De jongen, die bewusteloos en ernstig bloedend op den grond viel, werd opgenomen door zijn moedor, die het onheil zelf zag gebeuren. Dr Persant Snoep, die dadelijk werd ontboden, heeft lïet ernstig verminkte gelaat verbonden. TeSujjrnüsch weerbericht, naar waarnemingen in den morgen van 17 Juni, Medegedeeld door bet Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 706.5 te Nice; laagste 749.5 te Malinhead. Verwachting tot den avond van 18 Juni: Zwakke tot matigen meest zuidelijken wind. Zwaarbewolkte tot betrokken lucht. Waarschijnlijk regen of onweer. Dezelfde temperatuur. 12) Edola opendo don brief en begon te lezen. Harte'yke woorden waren het, die een harte lijk menech uit medegevoel tot haar sprak. Toon kwam er een woord, dat haar opwond, dat was haar uit de ziel gegrepen: Wie schuldig is aan al dit diepe leed, ik hoop, dat hem eens de vergelding er voor zal treffen Wee er dan eindelek iemand, die gevoelde en bogi.ep hoe zij, Edeia, daarover dacht? Haar henden hielden don brief krampachtig vast, hear oogen gleden kooi telg over de regele en geluidloos spraken haar lippen hetgeen t() las. Plotseling sprong zy op van haar stoel. Zy wilde naar de deur gaan. Een siddering voer baar door de leden; het was alsof iets, dat in haar bevroren wae geweest, nu smolt en ontdooide, thans drongen ook baar de eerste tranen in do oogen, en weende zy lang en zacht. Toen dos avonds de officier van justitie tot haar kwam, die zich vaueriyk over haar ont- termde, zag li() dadelijk, dat er een verande- ring in haar was gekomen. Dit haar verdooving van smart was zij elndolljk ontwaakt en nu tot een besluit ge komen. Z(j wilde weg van „Eiehenkamp," zoo 6poedlg mogelyk. De oude Hilbrich, die voor alles raad wiet, zou ln huis alles regelen en in orde brengen. Al het andere gaf ze in handen van den Officier van Justitie. ,Ik zal al uw recht hen haven, freule," ,eide h(J, .alsof gij mijn eigen kind waart." Doch zy schudde het hoold. ,Geen schikkingen, geen grootmoedigheid nu. En geen uitstel. „Eiehenkamp" moet uu ver kocht worden. Alt ik als bedelares er uit moet, nu, dan ben ik een bedelares I" Haar stem klonk hard, en op haar wangen kwam een warme gloed van diepen baat. En weer kwam er een nacht, die met zijn zwarte vleugels geen rust bracht voor Edeia. De lucht, die haar omgaf, de luebt van het ouderlijk tehuis, dat voor haar geen tehuis meer zijn zou, waa benauwd, ja, deed haar bijna stikken. Nog langer bier blijven totdat Hilbrich allea kt) olkaar had, dat scheen haar enmogelyk. Nu reeds vond zij het vreese- HJk als z(j aan het laatste afscheid dacht. En nu was z(j geheel alleen. Ieder zou ze nog eenmaal de hand moeten drukken, achter haar zou ze het snikken nog moeten hooren als ze voor het laatst allen vaarwel zei. Neen, dat kon; dat wilde z|j nieti Edeia ging deor de donkere gang naar de kamer van baar moeder, stond voor het bed, waar men alles reeds afgehaald had, en staarde daarop. Weggaan, zich bier neerleggen ln ditzelfde ledikant en den haar moeder volgen Plotseling week zij terug vol ontzetting en eohrik over haar eigen gedachten. Neen, neen 1 Verder leven I Wel in kommer en ellende, in armoede en eenzaamheid, maar toch nog den levensstroom in zich voelende. Hoe het ook ging en wat hear ook wachtte, zy wilde in leven biyven en het leven dragen! Het was nog schemering, vroeg in den morgen, toen Edeia, door niemand opgemerkt, haar geboorteplaats verliet. Het werd steeds lichter aan den horizon. Duldeiyk kon men het landschap nu zien, ae uitgestrekte volden, waarop i(J iederen akker kende. Zy ha.d niet omgezien, toen zy haar ouderlijk huis verliet; nu eohter bleef zy staan als aan den grond genageld, bier, waar bot gebied van „Eiehen kamp" eindigde en baar volgende schrede haar op vreemd grondgebied bracht. Ia den vreemde zonder onderdak en geheel verlaten, in stilte vluchtend ale een üitgeetooten bedelares zoo gevoelde Edeia zich en het vervulde haar met wilde emart, die zij bet liefst lulde bad willen uitschreeuwen. Macbteiooze woede kwam over haar, toen zy haar oogen daarheen richtte, waar de morgen zon over de daken van Itotheneck haar gouden sluier wierp, waar by iu vrede sliep, de man, die haar van haar vadorlyk landgoed had verbannen en die baar moeder vermoord bad. Zy stak de armen omhoog als wilde zy baar haat op zyn huia neer werpen. Vloek over hemi In het purperen weeisel der zon, dat haar omgaf, stiet Edeia als afscheidsgroet een vloek uit over den vader en den zoon, die voor haar één waren, zoodat ze als één gestalte voor baar verrezen. Doch deze ge stalte, die te Toorschyn scheen te komen uit het golvend stralend meer, het was niet meer Chrlstlaan Havestrands gestalte, zyn stem wae het ook niet, die als een verre echo antwoordde op haar wilde, hatelyke verwenschingen: „Arui, arm kind I" De vroegtrein stond reeds tot vertrek ge reed, toen Edeia het station bereikte. Uitgeput zouk ze op de bank ne6r in don coupé, waar de conducteur haar ingelaten had. Er was niemand anders in Gelukkig, zy was alleen 1 „Slaapt zy uog? Gy moet nog maar eens kloppen." In de bruine oogen van de vraag ster was nieuwsgierigheid te lezen, en haar wipneusje stak zy vol verwachting omhoog. „Ik weet het niet. Toon Ik zoo pas aan de deur luisterde, was alles nog stil," ant woordde juffrouw Mali Ereisler diep bekom merd en zoo zacht sprekende of ze neg voor de deur etond, ofschoon zy al vier deuren verder wae. „Nu, dan slaapt zy natuuriyk uog," meende de bruinooglge en schonk zich koffie in uit de kan, die Mali haar gebracht had. Lotte -Schneider woonde op kamers by den postbeambte Kreta- Ier. Er was ook een anders kamer verhuurd gewoest aan een officier, maar die huurder was onlangs verplaatst en zoo stond dl* kamer leeg. Maar sinds glateravond was die kamer niet meer leeg. „Och, och, wat een tosstand," zuchtte Mali en keek daarby naar juffrouw Lotte, die haar brood in de koffie stipte. De tranen schoten haar daarby ln de oogon, weer zuchtte zy •n zti toen: „Ja, ja, juffrouw Schneider, wat hebt gy het dan goed, daarmee vergeleken 1" Lotte zag Mali met fonkelende oogen aan; zy fronste hst voorhoofd; energiek was haar galaat. „Heb ik my dan soms beklaagd? Heb Ik ooit gezegd, dat het my niet good ging?" „Neen, neen, natuuriyk niet Daarvoor hadt ge sek geen reden. Want ieder mensch moet ten slotte arbeiden. Komaan, Ik moet ook maar weer eens aan het werk!" Met die woorden ging zy haastig de kamer uit. „Belacholyk," dacht Lotte en stipte weer haar brood in de koffis. „Natuuriyk gaat het my goed, uitstekond zelfs Snel kauwende, keek Lott6 naar haar klokje, tien miuuton over zevenen was het pas, dus had zy nog byna een vol uur voor het haar tyd word naar haar work te gaan en kon zy nog mooi eerst wat kopieeren. Zy ging naar de sobryfmachlne, die op een tafeltje by het raam stond, deed een nieuw blad papier om de rol, keek na waar zy gisteravend om twaalf uren precieB had opgehouden te tikken en be gon met yver baar arbeid. In de keuken daarnaa9t ergtrdo de hospita zich aan het getik en lawaai van de machine. Dat getik zou de freule wakker maken, die natuuriyk eerst tegen den morgen was inge slapen en die baar rust zoozeer noodig had. Het was baar of zy by lederen bons een steek in het hart kreeg. Zy wss bezig de aller-intlemete kleediog- stukken van Eritsje, den stamhouder van de familie Krelaler, te wassuhen. Plotseling hield zy daarmee op, ging op ten keukenstoel zitten en begon te builen. Haar zenuwen waren nog in de war van de emoties der laatste dagen. Huilend was zy gisteravond ook naar baar man gegaan, nadat Edeia gekomen waa, en waa hem om den hals gevallen. „Och, man, wat ziet zy er uit, wat ziet zy •r uit I" had ze geroepen. Nadat Mali een dag of acht geledsn haar krans en brief wegzond naar „Eiehenkamp," was zy in voortduronde spanning geweest. Steeds bad zy geluisterd of er niet iemand da stoep opkwam en toen gisteravond een voet stap op de stoep had geklonken en een be scheiden band zacht aan de bel had getrokk-n, was zy dadelyk opgesprongen en had geroepen: „O, Frits, dat is zy 1" En zy wae het weikelyk. Edeia was in da voor haar vreemde stad aangekomen, had bet huis van Krelsler gesoebt en etond daar mi voor de deur. Even zagen belde oude keunlesea elkaar aan met natte oogen. Edels keek smet? kend, als wilde sy zeggen: Woes nu eoret stlL Vraag niets, roer nu nietn aan. (Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1911 | | pagina 1