Marktberichten. Champagne HENRI ABELÉ - Reims. Fama-T andcrême Bier en Spiritualiën Vragen en Antwoorden. Dan herhaalde spr., dat de actio goede voTctetih^on maakt, een omstandigheid welke bewondering mag wekken, waai* het zoo moei lijk a's de zeelieden te organieeexen. Spr. is Stt* 'dan ook van overtuigd, dat de steking rich voortdurend en regelmatig zal uitbrei- ldein. Naarmate er meer schepen binnenkomen, tal het getal stekers grooter worden. Dank bracht spr. aan de werklieden in de "aanverwante vakken die bereid zijn zich fiötidair te töonen. Niet alleen, dat de verhaalploeg van de Kon. Stoomboot-Maatschappij en (op weinige mannen na) die van de Kon. Hollandsche Idoyd heb werk hebben neergelegd, maar, zride spr., wij hebben slechts een kik te geven an tal van arbeiders in het transportbedrijf gaan tot staking over. (Applaus). Dia solida- tribeatestaking zullen wij niet foreeeren, maar (desnoods roepen wij deze hulp in. De strijd is thans begonnen en zal worden .voortgezet. De geest onder de zeelieden is goed. Niet tegenstaande de lage loonen der zeelieden hebben zij in drie maanden te Amsterdam f 3300 bijeengebracht, en daar komt nog bij *>en belangrijk bedrag van de bemanning der binnenvallende schepen. Wij weten, dat de reeders trachten overal onderkruipers te wer ven, en misschien lukt het hun een paar booten naar zee te krijgen, maar daarmee is onze actie niet gebroken. En hoezeer de maat schappijen thans reeds in het nauw zitten, blijkt hieruit, dat de Kon. Stoomboot-Maat schappij een harer schepen heeft moeten uit zenden met machinisten als stokers, en stuur lieden als matrozen (gelach en applaus). Daarna sprak de secretaris van het Na tionale Arheids-secretariaat, de heer Kolthek, Iddo de billijkheid van deze staking verdedig de, o. a. wijzende op de z. i. ellendige wijze waarop het logies van het scheepsvolk is in gericht De passagiers-verblijven worden steeds prachtiger en gemakkelijker, terwijl 'Janmaat zóó slecht gehuisvest- is, dat op 'tal van boerderijen de varkens het nog beter hebben. Spr. protesteerde er tegen, dat in dezen brtrijd de gestelde machten rich aan de zijde kier stoomvaart-maatschappijen scharen. De waterschout, baron Van Geen, die een on partijdig behartiger moet zijn van de belan gen der zeevaart, loopt de ar be id «willigen ïnet de monsterrol na, in plaats van óp zijn kantoor de menschen af te wachten. En de politie doet. al even partijdig. Gisteren werden Wijf zeelieden die de monsterrol wilden tee kenen, onder politiegeleide naar den water- echout gelead, en de posten der stakers wil den met drie menschen spreken, maar. dat verboden de agenten; nog erger: zij beletten leen der vijf zeelieden, die het escorte wilde Verlaten, om te gaan spreken met de posten. Spr. verzekerde dat alle hij het Nationaal 'Arbeidssecretariaat aangesloten organisaties bereid zijn steun te bieden, en hij wekte de takers op geen middel te ontzien om te over winnen. Wij strijden met alle middelen als het noodig is, en als wij, arbeiders, dit zeggen, weten wij wat dat zeggen wil. Wij zullen strijden tot de overwinning of tot den 'dood, en zullen desnoods ook de vrouwen mobilisoeren. (Applaus). De voorzitter deelde mede, dat de beiers bereid zijn de palen, welke worden aange voerd door oen met onderkruipers „bemande boot", besmet te verklaren, een verzekering Idio later uit de vergadering bevestigd, werd. Later voegde 'de voorzitter hieraan nog toe, dat aan twee werkwilligen van de Maat schappij „Nederland" gisteravond door een pantal vrouwen van stakers, .met goed ge volg, oen „ovatie" is gebracht. In verband daarmede drong spr. aan op de vorming van VTOuwenbri gades. Daarna werd de vergadering gesloten. Uit IJ muiden.' „Adolphe", „Dieppe" weigerden het werk te hervatten. De petroleumhoot „Ocean" zoekt bemanning omdat de Belgen weigerden te werken. De „Tunisie" is door de bemanning verlaten, de „Orelus" vertrok met onvol ledige bezetting, de bemanning van de „Prince Charles" en de 7,Belgique" weigerden zich opnieuw te verbinden. De bemanning van Bet Engelsche zeilschip „Loce Torridon" heeft gistermor gen aangemonsterd, doch alleen voor den overtocht van Antwerpen naar Londen. De matrozen ontvingeu extra-premie van vijf shilling voor het buiten het dok brengen van het schip. De bemanning van de „8i- renian" zal heden aanmonsteren. Men ver moedt, dat de „Montana'' van de „Red Star Line" heden naar Baltimore vertrek ken zal. Twee ploegen gele onderkruipers zijn aangekomen voor de „Red Star Line." Er wordt beweerd, dat de internationale reedersbond den reeders te Bremen en te Hamburg bevel gaf, de loonen der Duitsche matrozen te verhoogen, om daar gele on derkruipers te kunnen aanwerven. Het syndicaat der zeelieden beweert, dat de staking zich ook uitgestrekt heeft over de „Lhanishan" op het oogenblik van ver trek naar Liverpool. Daarop werd het an ker uitgeworpen, te Austruweel, waar men probeert de bemanning, aan te vullen met niet bij den bond aangeslotenen. Üi t L'on d en- De zeeliedenstaking heeft geen storing ver oorzaakt in het verkeer op 'de Tyne. Alle ko len- en handelsvaartuigen vertrokken onmid dellijk nadat zij gereed waren en bemand met de gewone bemanningen, behalve in een paar geheel op zichzelf staande gevallen. Volgens een bericht uit Swansea, moesten de „Lucent" en de ?,Milo", die naar Londen en Rotterdam moeten vertrekken en meer be kend zijn als Weekbooten, bemanningen aan monsteren, tegen een loon van 35 shilling en betaling van overwerk, tegen een vToeger loon van 30 shilling, zonder laatstgenoemde vergoeding. De bemanning van de Apollo" van de Bristolmaatechappij, weigerde te tee kenen, indien haar geen verhoogd loon werd gegeven. De bestuurders van den Zeelieden- bond patrouilleeren voortdurend in de dokken. De bemanningen van verschillende kust- schepen kregen gisteren te Glasgow loons- verhoogingen. Het meerdere, dat zij betaald krijgen, varieert tueschen vier en vijf shil ling. In het algemeen was men nog ongerust wat betreft, de Transatlantische schepen, die hedenmorgen moeten uitzeilen. Do bemanning van de „Ionian", der Al- lan-lijn, zegde haar verbintenis, die heden afloopt op. De matrozen en stokers van de „Briton" der „Union Castle-lijn" weigerden te teekenen voor een reis naar Kaapstad. Men vermoedt, dat zich geen moeilijkheden zullen voordoen, hij de bemanningen voca* de Kassal-stoomschepem De zeelieden te Liverpool betoonen zich zeer optimistisch, ten gevolge der verkregen loonsverhoogingen. De transportarbeiders heb ben voor Zondag -een meeting belegd om te beraadslagen of zij aan de staking zullen deelnemen. Te Leith breidt de staking zich voortdurend uit. Alle bemanningen zeggen haar verbinte nis op. In ld en namiddag heeft gisteren een ver- eenigde vergadering vap. de besturen van den. nationalen bond van dokwerkers en van den Sleepersbond, te Liverpool gehouden, be sloten, dat-, tenzij het geschil heden, Zater dag, over een weck mocht zijn bijgelegd, het dagelijksch bestuur van het plaatselijk comité bijeengeroepen zal worden, om den stand van zaken te overwegen. De „Anglo-American Oil Company" besloot gisteren tien shilling per maand verhooging te geven aan de matrozen, de stokers, den tweeden kok en 'den hofmeester van de stoom boot „Luwanee", die nu-to Birkenhead in 't dek ligt. De leiders van de zeelieden te Swansea jubelen, dat elke eisch om ver hoogde gage succes heeft. Volgens de „Times" staken de zeelieden in de volgende navens: Londen, Barry, Bel fast, Bristol, Cardiff, Dublin, Glasgow, Grimsbey, Hull Leith, Liverpool, Manches ter, Newcastle, Newport, Middelborough, Southampton, South Shields, Sunderland, Swansea en West Hartlepool. Te Sout hampton is de verbittering onder de zeelie den het grootst, ten gevolge van de weken lange agitatie in die hayen. Op andere plaatsen is die staking verre van algemeen, daar veel zeelieden tevreden zijn met hun arbeidsvoorwaarden, terwijl andere weinig vertrouwen stellen in het welslagen der staking. De loonquaestie wordt thans het meest op den voorgrond geschoven en van den ver- zoeningsraad, den oorspronkelijken eisch der zeelieden, wordt haast niet meer ge rept. Op het oogenblik heeft de staking nog weinig effect, daar weinig zeelieden aangemonsterd behoeven te worden, men vreest echter, dat de moeilijkheden zullen toenemen als de diensttijden verstreken zullen zijn, daar zeer vele matrozen en stokers kennis hebben gegeven, dat zij na den gestelden termijn niet meer zullen werken. <-} Reuter 'seint nog uit Ijonden d.d. 16 Juni: Berichten uit verscheidene centra wijzen er op, dat terwijl er nergens van een gere gelde staking sprake is, een aantal schepen zich slechts een volledige bemanning kun nen verzekeren door verhooging van loon, terwijl in sommige gevallen de bemanning opzegt. Op de Tyne waren vier stoombooten verhinderd uit te varen, daar zij geen vol doende bemanning konden krijgen. De mannen van een der schepen, die ge- teekend hadden, voor dat de staking was verklaard, maar niet verschenen, werden gearresteerd. PARK-CONCERT. Dinsdag20 Juni, te 8 uren. Leidfch Muziekkorps, directeur Joh. C. Geyp. No. 1. .Vaarwel Schutterij", Marscb, Geyp. 2. Ouverture „Fingalshöle"Mendelssohn. B 3. Fanlaisieop de Opera „Tiefland" d'Albert. 4. „Toréador", WalsRojjle. g 5. „Glimwormpje" Lincke. 6. Potpourri populaire No. 1 Steffelaar. 7. ,Sons of the brave", Marsch Bidgoot. Nos. 2, 3 en 6 1ste uitv. Leiden, 17 Juni. Graanmarkt. Er ging heden zeer weinig om. Prijzen nagenoeg alsvoren. Tarwe op ƒ7.80 tot ƒ9.40 per 80 KG. Rogge op 5.50 tot 6.— per 75 KG. Haver op ƒ7.55 tot 8.25 per 100 KG. Erwten op ftot per HL. Paardeboooen op tot per 80 KG. Duiveboonen nagenoeg opgeruimd. Leiden, 17 Juni. Heter. Aan veer 8800 KG. late qual. per rat ƒ52.— a ƒ55.—, 2de qual. per V4 vat 46.— a 50.late qua), perkilogr. f 1.30 a 1.40, 2de qual. per kilegr. 1.15 a ƒ1.25. Lange Zwarte Turf, 90,000 stuks, 3.— a 3.25 per duizend. Leiden, 17 Juni. Eierenveiling. De eieren zijn gestempeld L. E. V. Aanvoer 4804 stuks. Prijzen waren: Kipeieren van ƒ3.90 tot 4.90. Eenden eieren 4.10 tot 4.50. Kalkoeneieren a Per 100 staks. Handel matig. Tessel, 5 Juni. Lammeren. Naar Leiden werden heden 2823 lammeren verscheept, met bestemming voor de markt. Do inkoopprijzen hier besteed, liepen van 8 tot 13 per stuk. (H.) Alkmaar, 16 Juni. Kaas. Aangevoerd 430 stapels wegende 146,000 KG. Prijs voor kleine fabrieka- ƒ31.60, boeren- 'f 33.50, volvette f /commissie boerenkaas ƒ30.60, middelbare dito ƒ81:60. Handel in alle soorten vlug. Leeuwarden, lt Juni. Boerenboter. Aanvoer /4 3, 8 en /16 vn. Prijs 1ste soort 48 a i F. boter. Aan roer S/S, 60/6 en /12 v. Prija/49.— a/60.— Noteering van de Comm. lstaqnal.Fabriakab. 49. Noteering van de Commissie der Ver. van Botst en Kaashandelaren in Frieslaud lsteseort Fabrieks- boter 4S&. Nagelkaas. Boeren-: aangevoerd kilo, prijs a fabrieks*: aangevoerd48,368kilo, prijs 17.a 28. Handel vlag. Leeuwarden, 16 Juni. T. veemarktwaren aange voerd 641 stieren f 150 a 400, ossen a f 112 vette koeion 175 a 280, per kilo 28 a 87 c., 322 melk en kalfkoeien 155 a 270,31 pinken 85 a 65, 234 vette kalveren 25 a 55, per i kilo 32 a 41 c., graskalveren a 140 nuchtere dito 6 a 13, 327 vette schapen 25 a 32,165 weide schapen ƒ18 a 23, 148 lammeren, ƒ10 a 15, 207 vette varkens, 85 a 95, per kilo 20 a 22 c., liO magere varkens 45 a 55, 380 vette biggen ƒ25 a 40, idem voor de Londensohe markt per kilo 19 a 20 c., 361 kleine biggen /7 a 1'2, 53 paarden ƒ75 a 150. Totaal aangevoerd 3641 stuks vee. Weidevee was iets duarder en genoet, in verband met den gevallen regen, meer vraag. Vet vee was duur. Handel in wolvee behoorlijk, in varkens vrij goed. Pluimvee. Aanvoer 40 slacbtkippen 0.75a0.90, 4000 jonge hanen 15 a 75 c., "500 piepkuikens 65 a 75 c. Zwolle, 16 Juni. Aangevoerd ter veemarkt 1671 stuks, als: 278 runderen, 153 kalveren, 83 schapen en lammeren, 1Ö8 varkens eu 1059 biggen. Handel achtergaaude, vet vee duur. Men besteedde voor neurende en versch gekalfde koeien ƒ100 a 250, dito vaarzen ensohotten 110 a 220, gustekoeien voor de vetweido ƒ120 a 200, dito vaarzeu 110 a 180, voorjaarskalvende koeien ƒ110 a 200, ossen voor de vetweide ƒ130 a 230, iy2-jarige springstieren ƒ80 a 160,1 Va-jarige pinken 60 a 115, jarige fokkalveren ƒ25 a 50, nuchtere kalveren ƒ7 a 22, vette koeien en ossen aan bouten 60 a 78 c., dito stieren 64 a 76 c., dito kalveren 74 a 94 c., dito schapen 50 a 80 o. per kilo, lammeren ƒ12 a 22, 6-weeksche biggen ƒ7 a 9, 10-weeksche dito ƒ12 a 16, drachtige varkens 45 a 70, magere dito ƒ25 a 55 per stuk; vette dito 46 a 48 c., dito voor Londen 36 a 38 c. per kilo. Nieuwe aardappelen kleine f 6, groote 8 per HL. Boter. Aanvoer 16,465 KG., prijs 1.10 a 1.25 per kilo, per 1/8 vat van 20 kilo, prima 25.50 a 26.afwijkende 24.50 a 25.—,2de soort 24.—a 24.50, per 1/16 vat van 10 kilo 12.— a 13. naar qual. Handel zeer vlug. Kipeieren ƒ4.a 4.75 per 100 stuks. Huiden. Koehuiden 26 a 28 c., pinkenvelleo 26 a 30 c., etieren vellen 25 a 26 c., vette kalfsvellen 40 a 42 c. per kg., nuchtere kalfsvellen 2.80 a 3. paardevellen (met haar) 11.50 a 12.geitevellen ƒ2.— a '2.25. lamsvellen fa per stuk. Handel onveranderd vast. RECLAMES, 5485 4 k 40 Cents per regel. American flag. Depot: Mersie Brutjn, Nieuwe Rijn LEIDEN. FRIEDERICH'S TUBE-TANDPASTA. 0.45 per groote tube. Antiseptisch. Yerfrisschend. 8558 5 oefenen een zeer schadelijke werking uit op de nieren en blaas, en veroorzaken waterzucht graveelsteen, rheumatiek, rugpijn en verlies van de macht om dé urine op te houden. Alcoholische prikkeling is verreweg in de meeste gevallen de oorzaak van mer- en blaaskwalen. De door alcohol geprikkelde en aangetaste nieren verliezen 'haar kracht om het bloed te filtreeren en om de nier giften af te voeren, die waterzucht, rheu matiek, graveel, lendenjicht, en zoovele andere noodlottige ziekten veroorzaken. 1 Indien gij eeni'g kenteeken van een nier- of blaas aandoening hebt, en vooral wanneer gij aanleg hebt voor nierzwakte, dient gij het gebruik van alcohol na te laten en onmiddellijk te beginnen met een geregelde kuur met Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Gij dient met dit geneesmiddel door te gaan totdat de geringste sporen der verschrikke lijke ziekte verdwenen zijn, want zoo lang gij nog de geringste verschijnselen kunt op merken, zijt gij nooit veilig voor vernie tiging der nieren en kan de blaas haar macht over de urine verliezen. Hoe langer gij uw kwaal veronachtzaamt des te dieper schiet déze wortel, eh krijgt gij misschien last van blijvende hartzwakte. Het kan zijn, dat uw ziekte zich reeds meer ontwikkeld heeft dan gij vermoedt en uit stel van behandeling is zeer gevafarlijk, zoo dat gij niet sp<j>cdig genoeg beginnen kunt met het gebruik der echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen, die door mannen en vrouwen geroemd worden, welke genazen en gene zen bleven. Op elke doos echte Foster's Rugpijn Nie ren Pillen komt de handteekening van Ja mes Foster voor. Zij zijn te Leiden ver krijgbaar' bij de heeren D. M. Kruisinga, Nieuwe Rijn; Reijst en Krak, Steenstraat 41; en bij D. W. E. F. de Waal, Mare 56- Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel k f 1.75 voor één, of f 10 voor zes doozen. 8580 48 Vraag: De prijsvraag, gesteld in Uw blad per Advertentie, van het Vredespaleis kan ik daar op vertrouwen dat die zaak cönform is? Ik heb een prijs gewonnen en ik moet geld opsturen. Antwoord: U begrijpt toch wel dat zoo iemand dat niet voor zijn pleizier doet en dat de kosten er op de een of andere wijze moeten uitkomen. Koop zelf een ca deautje, dan koopt u wat U wil hebben en krijgt U niet wat een ander kwijt wil zijn. V r a a g: Wilt U mij s. v. p. den afstand reiskosten (3de klasse) e duur der reis van Leiden naar Sneek opgeven? Ho© wordt die reis gemaakt en welke plaatsen gaat men voorbij? Moet men nog ergens overstappen? Antwoord: Enkele reis Sneek 3de klasse kost f 2 60, over Haarlem, Alkmaar, Hoorn, Enkhuizen, Stavoren, duur der reis 4 uur. Met de daarvoor a ngegeven treinen behoeft niet te worden overgestapt. Vraag: Kunt u mij de adressen op geven der seoretarissen van de sohermverï eenigingen hier ter stede gevestigd? Antwoord: Zoek u alsjeblieft even in het Adresboek. Daar staan ze op een rijtje voor in. Vraag: Kunt u mij ook zeggen wie de uitgever is van bet blad of de courant dat voor Militairen uitgegeven wordt? Antwoord: „Algemeen Militaii Weekblad." Bureau, Scherbierstraat 1—3, Amersfoort. „De Milicien." Bureau: Marnixstraat 23, Amsterdam. Vraag: Gaarne zou ik van u willen ver nemen of u mij 8. v. p. niet zoudt kunnen zeggen wanneer het paleis van H. M. cta Koningin in Den Haag te bezichtigen is, er. of er ook onkosten aan verbonden zijn? Antwoord: Het paleis is bij afwezig heid der Koningin tegen entrée van. 50 ets. te bezichtigen, kaarten te verkrijgen in den sigarenwinkel tegenover het Paleis, hoek Heulstraat. Vraag: Wie is de Uitgever van de Aanbestedingscourant (wat betreft huizen bouw en grondwerken) An twoord: BurèauZijlstraat 59, Haarlem. Vraag: Kunt u begrijpen dat iemand van de Vereeniging hengelsport-, wanneer hij wat gevangen heeft, dat nog gaat ver- koopen A n t w oord: Lijkt ons volkomen onbe grijpelijk. Maar u kent toch wel de regels der Vereeniging? Vraag: Eenigen tijd geleden kocht ik enkele obligaties Ned. Werk Schuld .3 pCt., tegen den koers van 89^, terwijl deze nu genoteerd staan k 84-}. Kunt u mij ook zeggen of de nieuwe 3} pCt. leening door den Ned. Staat aange gaan, op den koers van eerstgenoemde effecten nadeelig werkt? Zoudt u aanraden ze van de hand te doen?. Antwoord: NederL Werkelijke Schuld is een zeer solied fonds, maar geeft betrek kelijk weinig rente; daar de 3} pCt. tegen 95i pCt. een reëele rente van 3.66 pCt. geeft, terwijl de 3 pCt. tegen den koers van 84} pCt. slechts 3.55 pCt. geeft, hebben er vele ruilingen plaatsvoor kleine bedrag gen is het verschil niet groot, maar voor groote bedragen wel; het is een algemeen verschijnsel dat de lage renten der Staats fondsen dalen, een gevolg van de hoogero leefwijze in alle standen, en de hoogere be lastingen in alle landen, waardoor het pu bliek meer rente van zijn geld wil maken, niet alleen in ons land, maar overal, b.v. de Eng. Consols zijn nooit zoo laag geweest, terwijl thans de hoog rendeerende fondsen gewild zijn; men vreest dat de koers eer der nog zal dalen dan rijzen, maar dat hangt samen met de economische toestan den, die niemand kan voorzien; komt er een malaise in zaken dat het geld niet in een handel gebruikt wordt, dan wordt het geld goedkoop en lijzen de fondsen. V r a a, gWat rijn de kosten per boot, van Rotterdam naar Keulen, goedkoopste gelegenheid Antwóord: Wanneer U het voor de goedkoopte doet, dat is U o. i. beter uit met een derde klas enkele reis per spoor., Want wat U aan den oenen kant wint, ver liest U aan den anderen kant met eten en slapen. Vraag: Zijn er op de j.L vergadering van den „Leidschen Voetbalbond" ook me dailles uitgereikt aan de kampioenen der verschillende klassen? Zijn er in de 3de kl. ook nog medailles uitgereikt? Zoo er in het geheel nog geen medailles uitgereikt rijn, kunt u dan niet ongeveer zeggen, wanneer dit jaarlijks plaats heeft? Of worden er soms wegens het deelnemen van de vele vereenigingen in den „L. V.-B." geen me dailles dit jaar uitgereikt? Antwoord: Ge hebt niet veel ver wachting van den Leidsehen Voetbal-Bond. Daarom doet het ons te meer genoegen u te kunnen mededeelen, dat de Leidsohe Voetbalbond de eenige voet1 clorganisatie in Nederland is, die het grooste aantal prijzen uitlooft. Wilt u weten welke prijzen dit jaar zijn uitgeloofd, dan kunnen we u verwijzen naar het onderstaande lijstje: De Sportman, kampioen extra-competi tie, zilveren medaille; Beresteyn, kampioen eerste klasse, verguld-zilveren medaille; D. L. V., No. 2 eerste klasse, zilveren me daille; De Sportman II, No. 3 eerste klas se, bronzen medaille; Beresteyn II, kam pioen 2de klasse, verguld-zilveren medaille; L. V. C. E., No. 2 tweede klasse, zilveren medaille; D. O. S. L. II, No. 3 tweede klasse, bronzen medaille, (niet uitgereikt wegens royeering van D. O. S. L.); Ajax IV, kampioen derde klasse, verguld-zilve ren medaille; L. F. C., kampioen derde kl. B, zilveren medaille; Leidsch Hercules II, No. 2 derde klasse A, bronzen medaille; L. V. V. III, No. 2 derde klasse B, bronzen medaille; BeresteyD, bekerhondster, beker voor één jaar. Ons dunkt, dat de L. V.-B. niet karig is geweest en de vereenigingen dubbel <ixl dwars tevreden kunnen zijn. Op dq laat ste algemeene vergadering zijn alle prijzen aan de vertegenwoordigde vereenigingen uitgereikt. Vraag: A.s. Juli stel ik mij voor een rondreisje te maken, Middelburg, Arnhem, Düsseldorf, Groningen, Leiden. Op welke wijze is dit het goedkoopst? Antwoord: Voor Nederland va<an- tiekaarten, naar Düsseldorf enkele reis nemen. Vraag: Zoudt u piij ook een adres kun nen geven waar men een diploma kan be halen voor dansonderwijzer, liefst in Den Haag, niet in Leiden? Antwoord: Daar beginnen wij niet aan. Zet u maar eens'n advertentie in deHaaguhe Bladen. Vraag: "Wie is de uitgever van het weekblad „Avicultura" Wat is de prijs? Antwoord: Uitg. N. V. „Stoomdrukk. Floralia", Asd&n. Verschijnt Vrijdags, kost pea* j&a? met platen f 3- Het stoomschip „Beijerland" had. gister- Inamiddag om 6 uren zee gekozen, kien wae ter in geslaagd, trots 'de krachtige tegenwer king van den Alg. Ned. Zeemansbond, het stoomschip voldoende bemand te krijgen om .to mogen vertrekken. De belangstelling aan de haven was bijzon- jder groot, De „Beyerland" is echter nog steeds te IJmuiden. De gistermorgen aangenomen werkkrachten hebben weer bedankt, ofschoon voor vijfdaageche reis veertig gulden, ver meerderd met vrjje voeding en overtocht naar huis terug, aangeboden werd. t Uit Antwerpen. In onze haven, zegt het „Handelsblad van 'Antwerpen" merkt men al minder en minder ynn do staking. Gisteren is een ploeg van 35Duitschera in het Centraalstation aangekomen; in om nibussen en onder de bescherming der politie zijn zij naar de Rijnkade gereden, waatr zij rich inscheepten op de „Finland." Geen incidenten. De ©hipping-masters beginnen zich te ver ontrusten over liet gerucht dat qvor hun be- jroep wordt gemaakt. Zij hebben gisteren een deputatie gezonden naar den burgemeester, en deze afgevaardig den hebben geprotesteerd tegen de beschuldi gingen, welke tegen hen worden uitgebracht. De burgemeester heeft akte genomen van hun verklaringen. De vergadering, Donderdagavond in de El Bardo te Antwerpen gehouden, werd bijge woond door omstreeks 800 werklieden van yorschillende bedrijven. De heer Mahlman zette op deze vergadering Ide grieven en eisehen van de zeelieden nog loens uiteen, waarna de heer Jan Berchmans Idem .leden voorstelde, alle weken een deel >ran hun loon voor de stakers af te staan. Dit .voorstel is aangenomen en de werk lieden hebben besloten één uur loon per jd,ag voor de stakers af te zonderen. Na een korte redevoering, door den heer Camiel Huysmans, socialistischcn volksver- [tegenwoordiger, die een krachtig beroep deed op het soli daritedtegevoel van de aanwezigen, liep de vergadering in de grootste kalmte fe(n erin de. Reuter seint uit Antwerpen dd. 11 Juni: De christelijke dokwerkers hebben besloten taiet te staken, doch de christelijke stakers riet geld te ondersteunen. Op de „Devonshire" is de staking algo- ri«*m. De bemanningen van de „Garonne"; Militairen postduiven wed vlucht. Na^r aanleiding van het dertigjarig be staan van de Militaire-postduiven-en-rera- vereeniging te Hattingen werden Zondag j.l. om vijf uren 's morgen© op het Tem pelhof er Veld te Berlijn meer dan 1000 post duiven opgelaten voor een wedvlucht Ber- lijn-Hattingen. De duiven Kadrlen 460 k 480 K. M. hemelsbreedte af te leggen. Om kwart vóór tweeën 's namiddags kwam de eerste duif te Hattingen aan. Zij had den langen weg in acht nren afgelegd, dus ge vlogen met een gemiddelde snelheid van 1 K.M. per minuut. Boriohten over Rijnland's Boezem, gedurende de week ven 4 —10 Juni 1911. Stand van dan boezem te Leiden. Idem te Oudewetering Werking der stoomgemalen Waterloozing langs natuurlijk, weg. Waterinlating Regenval in Mm. 4Juoi 5 Juni 6Jnni 7 Juni 8 Juni 9 Juni 10 Juni 56 56 55 55 58 58 56 om.-A.P. 59 57 57 59 60 60 59 cm.JL.P. Spaarndam u., Hal f weg u., Gouda u., Katwijk u. Spaarndam u., Halfweg u., Gouda 28 u., Katwijk u. Door de sluie te Geuda 140 o. 1.8

Leidsch Dagblad | 1911 | | pagina 14