N\ 15740 Donderdag 15 Juni* A« 1911. feze £ourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. FEUILLETON. Oe liefde overwon. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIES: Van 10 regale 1.05. Iedere regel meer 0,17$. Orootere letter» naar plaatsruimte. Kleine adrertentiën ran 30 woerden 40 Oentssontanti elk tiental woorden meer 10 Oenta.-Voor het inoassesren wordt J0.05berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per wqeV 0 Centsper 8 maanden i 2 f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd eijn 1.30. Franco per poet 1-66. Collecte voor het fond* tot aan- fnoedigiug eii ondersteuning van den bewapenden dienst in de Nederlanden. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gelet op de circulaire van den Oommisaa- ^is der Koningin in deze provincie d.d. 18 Januari 1911; Brengen, ter aJgemeene kennis, dat op Jlaandag, Dinsdag en Woens- d a g, 19, 20 en 21 Juni aanstaande door de Disbricts-Commissie tot aanmoediging en 'ondersteuning van den Gewap endeir Dienst <n de Nederlanden langs de huizen de-gewo ne j aarlijksche collecte, ingesteld bid Z. M. dispositie van 16 November 1820 no. 81, zal gorden gehouden; Bevelen deze collecte, die strekt tot in- stand-houding van het fonds tot ondersteu ning van personen die in hun strijd voor het vaderland verminkt of invalide zijn ge worden, dringend in de liefdadigheid dor ingezetenen aan. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. O. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, oecretaris. Leiden, 15 Juni 1911. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien de circulaire van den Staatsraad .Gouverneur van Zuid-Holland van den 21sten Augustus 1831 (Provinciaal blad No. >110), Brengen ter algemeene kennis, dat ter voldoening van het Koninklijk Besluit van ^öh ïsten dier maand No. 72, da Dankdag óf Godsdienstige viering der overwinning van Waterloo, ditmaal op Zondag den l8den dezer maand, zal worden gehouden. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. O. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 15 Juni 1911. 3aiN»i:mvKT. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien het adres van J. P. JANSSEN om vergunning tot uitbreiding der smederij in het perceel Voorste Zandstraat no. 8, Sectie B no. 2024, door plaatsing en in werking-stelling van een electromotor van 3 p.k. tot het drijven van een luohthamer van 30 K.G. Gelet op de artt. 6 en 7 der Hinderwet; geven bij deze kennis* aan het publiek, dat genoemd verzoek, met de bijlagen, op de iSecretarie dezer gemeente ter visie gelegd iis; alsmede dat op Donderdag 29 Juni aanst. des voormiddags te elf uren, op het Raadhuis gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren teaen dit verzoek in té brengen, terwijl zij er de aandacht op vesti gen, dat niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hinder wet voor 'fc gemeente/bestuur of een zijner le den zijn verschenen ten einde hun bezwaren mondeling toe te lichten. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR, burgemeester. VAN STRIJEN,- Seoretaris. Leiden, 15 Juni 1911. Leiden, 15 Juni. Gisteravond werd bier een plaatselijke af deeling van de Ned. Vereeniging „Schoonheid in Opvoeding en Onderwijs" opgericht. Waar het aantal algemeene le den tot een zes en twintigtal was gestegen, meende men dat meer in den geest der vereeniging zou kunnen worden gewerkt door een nauwere aansluiting tot een af- deeling. Als voorloopig bestuur hebben zitting ge nomen: dr. A Kluyver als voorzitter, de dames mej. M. Ncderburg en mevrouw Van Reedt DortlandSillevis en de hee- ren W. E. van Wijk (voor de Leidsche Studenten-vereenigïng voor Paedagogiek) en P. Persant Snoep (Zoeterw. singel 80). De afdeöling hoopt met September een begin te maken met haar werkzaamheden. By de in 't Nederduitsch-Hervormd Kerkgenootschap alhier gehouden herstem ming tusschen de hoeren G. J. v. d. Berg (1872) en P. J. Verhoog, werd eerstge noemde verkozen tot notabele, met 422 stemmen. De heer Verhoog verkreeg 387 stemmen, terwijl 7 blanco-biljetten uit de bussen kwamen. Bij Kon. besluit is benoemd tot ont vanger der directe belastingen te Leiden de heer G. G. A. Meuwissen, ontvanger der directe belastingen en accijnzen te Haarlem (buitengemeenten). De ,;St.ct." No. 138 bevat de statuten van de R.-K. Mi'ddenstandsvereeniging „De Hanze," afdeeling van ,,De Hanze," Bond van Roomsch-Katholieke Vereenigingen van den Handeldrijvenden en Industriee- len Middenstand in het bisdom Haarlem, to Leiden. Ned.Herv. Kerk. Drietal te Rotterdam (17de predikantsplaats) ds. W. Bieshaar, te Zetten; ds. P. J. Roscani Abbing, te IJselmonde, en ds. M M. den Hertog, to 's-Gravenhage. In het verslag van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Helmond over het jaar 1910 lezen wij: Het winkelbedrijf bleef gedrukt, ten gevolge van de geringe verdienste van een deel der arbeidersbevol king. Velen echter vonden zeer loonend werk I in de to Eindhoven op groote schaal gedre- j ven wordende fabricage van electrische I gloeilampen. Deze industrie trok te ge- makkelijker werkkrachten, omdat zij blijkt j in staat to zijn beduidend hoogere loonen uit te keeren dan de andere takken van nijverheid hier en in de omgeving. Men deelt ons mede uat sinds de wel geslaagde vierde jaai'verg dering te Breda midden Mei gehouden, de Nederlandsche Bond voor Vrouwenkiesrecht, die hier ter stede ook een afdeeling heeft» opnieuw iiet gebied zijner werkzaamheden 2eer heeft uit- gebreid. In Woerden, BodegravenZwam- merdam, Boskoop en Hoofddorp werden afdeelingen opgericht, zoodat do Bond thans zestig afdeelingen heeft. Als afge vaardigde naar het .nternationaal Con gres te Stockholm vertrok jl. Vrijdag mej. Nella Boissevain uit Naarden, terwijl als plaatsvervangend afgevaardigde de eerste secretaresse van 't H. B. mevr. Isaaohen Dudok van Heel haar vergezelt. ALPEN. De R.-K. Kiesvereeniging be sloot tot oandidaat voor den Gemeenteraad (vacature-Overes) te stellen den heer A. Rozestraten. HAARLEMMERMEER. Gisteravond miste men aan den Ringdijk bij Burgerveen het zevenjarig zoontje van den arbeider Br., aldaar. Op vermoeden, dat het een ongeluk zou overkomen zijn, begon men in de Ringvaart te dreggen, met het gevolg, dat daaruit, na lang zoeken, zijn lijkje werd opgehaald. Door de volkskiesvereeniging in dis trict III (Nieuw-Vennep) is tot candidaat gesteld voor de a.s. gemeenteraadsverkie zing, de heer Jac. Griekspoor Jzn. Behalve deze zullen in dit district candi daat zijnde heer D. Houtkooper, gesteld door de lib. kiesvereenigiug, en de heor J. A. Overmeer, gesteld door de r.-k. kiesver- eeniging en overgenomen door de antirev. kiest ereeniging. In distriot I en II zijn wel van liberale en antirev. zijde candidaten gesteld, dooh de R.-K. en de Volkskiesvereeniging heb ben in dezen nog geen beslissing genomen. KATWIJK AAN DEN RIJN. In de vacature, ontstaan door het overlijden van den heer Van Hoeken is benoemd tot onder wijzer aan de Chr. school alhier de heer O. J. Toebes, te Haarlem. KATWIJK. Van 30 f :ni tot 3 Juli a. s. zullen eenige ingezetenen de twijfelachtige eer te bourt vallen met de zegeningen der inkwa-rtieringswet te worden bedeeld. Ger durende die dagen moeten te Katwijk-aan- Zee worden ingekwartierd20 officieren, 34 minderen en 49 paarden. LISSE. Door B. en Ws. werd aanbe steed het bouwen van de Rijkstuinbouwwin- tersohool. Ingeschreven werd door G. L. Zandvoort, te Haarlem, voor f 32,150; A. N. Cornelissen, te Haarlem, voor f 31,873; J. Verhaegen, te Haarlem, voor f 31,800; W. Saijs, te Haarlem, voor f 31,770; W. Hoek, te Haarlem, voor f 31,285; H. G. Scholte, te Haarlem, voor f 31,111; O. van der Zaal Bz., te Lisse, voor f 30,550; S. F. Barnhoorn, te Lisse, voor f 20,000; P. van Duren, te Haa-rlem, voor f 28,990; J. Wit- zenburg, te Lisse, voor f 26,000. Twee biljetten waren te laat ingeleverd. OEGSTOEEST. In café De Rooij werd gisteravond gehouden de algemeene vergade ring der .Oranje-Vereeniging." De presen tielijst teekenden 15 leden. Na opening door den voorzitter wërden de notulen der vorige bijeenkomst gelezen, die werden goedgekeurd onder dankzegging aan den secretaris. Daarna las deze het jaar verslag, dat onder meer inhield, dat het aan tal leden thans bedraagt 354; dat hij Ko ninklijk Besluit dö-statuten der Vereeniging zijn goedgekeurd, zoodat deze nu rechtsper soonlijkheid bezit; en dat door de voormalige „Wilhelmina-Vereeniging" haar batig Saldo a f 30 en wat zij voort-s in eigendom bezat, 'aan dé thans bestaande „Oranje-Vereeniging" is overgedragen. Aan de orde was de rekening van den penningmeester, die een t-otaa-l van inkom sten aanwees yan f 532.021/2. De uitgaven hadden bedragen f 561.77, zoodat zij sloot met 'n na-deelig saldo van f 29.745. Zij wordt gesteld in handen van een commissie, bestaan de uit de heeren Den Ouden en Kraan, die eenigen tijd later meedeelden, dat alle beschei den in ordo waren bevonden, zoodat werd voorgesteld den penningmeester te déchargee- ren, onder dankbetuiging voor het gehouden beheer. De vergadering ging hiermede ac- ooord. Aangezien elk jaar een bestuurslid moot aftreden, en ditmaal do beurt was aan den lieer G. Lubbe, had een verkiezing plaats met 'den uitslag, dat de heer Lubbe met 14 stemmen werd herkozen. Op dens heer H. W\ Rubenkamp was 1 s tem uitgebracht. Dc heer Lubbe neemt zijn herbenoeming aan onder dankzegging aan de leden, on wordt door den voorzitter gecomplimenteerd. Omdat de secretaris, de lieer Six, dit jaar door omstandigheden de functiën als zoodanig niet zal kunnen waarnemen, wordt als waar nemend secretaris benoemd de heer G. Lubbe, die zich deze keuze laat welgevallen. Thans komen ter sprake de feestelijkhe den voor 31 Augustus a-s. In hoofdzaak zullen die zijn als volgt: Halftien, kinder feestzang vóór het Taadhuis. Uitgevoerd zullen worden voornamelijk volksliederen, terwijl ditmaal de zang hoogstwaarschijnlijk niet zal worden begeleid door een muziek korps, opdat de kinderstemmen beter tot haar recht kunnen komen, waaraan ten vorigen jare wol iets haperde. Met betrekking tot dit punt zal het bestuur nog nader overleggen met het onderwijzend personeel in deze ge meente. Te halfelf: Opstellen van versierde fiet sen, sportkarren en hoepels. Te elf uren: Optocht der schoolkinderen naar. „Duinzicht." Te twaalf uren zal de schooljeugd wor den onthaald op „Het "Witte Huis", waar na de kinderspelen zullen aanvangen. Des namiddags te drie uien wordt een ringrijderij gehouden voor paren met versier de tweewielige rijtuigen. Alleen leden der „Oranje-Vereeniging" kunnen hieraan deel nemen. Nog zullen wij hebben een f ietswedstrijd voor jongelieden van 16 tot 20 jaar. Den geheel en dag zal er muziek ten gehoore worden gebraoht door de beide hier bestaande muziekkorpsen, terwijl het avondfeest door een korps van elders zal worden opgeluisterd. Bovendien zal er dan verlichting worden aan gebracht, grootsoli of minder grootsch, al naar dat de stand der kas dit zal toelaten. Bij .do rondvraag merkt do heer Lubbe op, dat volgens liet reglement" een exemplaar daarvan bij den secretaris is te verkrijgen a 10 oent. De heer L. stelt nu voor een exem plaar aan do leden gratis uit te reiken. Dit voorstel wordt gesteund door den heer Six en bij acclamatie aangenomen. De heer Hom- broek stelt zich daarop welwillend beschik baar, om aan de leden, die zich bij hem daar toe vervoegen, een exemplaar uit te reiken. Nadat de heer Van der Stam nog enkele op merkingen heeft gemaakt omtrent de hand having der orde bij den. optocht na-ar „Duin zicht," sluit de voorzitter de vergadering. Het feestprogramma voor den a. s. 3den October. Onder presidium van den heer N. Brou wer liield gisteravond in de kleine Staxis zaal de 3-0ctober-Vereeniging haar zomer vergadering, waarin gewoonlijk de feestplan- nen voor dé eerstvolgende 3-October-vic.ring worden besproken en vastgesteld. Er was dezen keer meer belangstelling van de leden dan anders, vermoedelijk een gevolg hier van, dat man nu in het jaar van het 25- jarig jubileum der Vereeniging een extra- feestprogramma verwaohtte, waarop trouwend in de vorige vergadering do voorzitter ook al eenigszins had voorbereid. Na opening en de lezing der notulen, deed de voorzitter allereerst eenige mededeel in gen. Hot student-bestuurslid was afgetreden en opgetvolgd door den 1 tegenwoordi gen prea ses van liet L. S.-C., de heer De Vos van Steenwijk. Door wijlen mej. Hep was aan de Ver eeniging gelegateerd een som van f 50, waar voor het bestuur een prcmielot op de Bel gische Spoorwegen had aangekocht. De voor zitter beval hetgeen door mej. Hep was ge daan ten opzichte der Veiceniging bij de leden als een voorbeeld ter navolging aan. In de December-vergadering had het be stuur in uitzicht gesteld een extra-feestvie ring met het oog op het 25-jarig bestaan der Vereeniging en voorgesteld een poging te doen daarvoor gelden te verzamelen door bijdragen uit do burgerij, het aanwerven van nieuwe leden en het opwekken der leden tot verdubbeling der contributie. Het was het bestuur aangenaam de modedeeling te vernemen, dat zich een Comité had gevormd uit de besturen der plaatselijke Vereenigin gen, om dit werk het bestuur uit de hand te nemen, niet alleen omdat dit Comité het werk beter zou kunnen doen, maar vooral ook omdat daaruit sprak warme sympathie voor de Vereeniging. Zoo kon het Comité op 13 Mei bruto een bedrag van f 1550 het bestuur aanbieden. Daar gingen evenwel veelvuldige onkosten af, zoodat een netto bedrag van 540 aan extra-bijdragen door het bestuur werd ont- vangen en de secretaris f 700 aan extra- oontributies, in totaal dus f 1240. Het bestuur dankt daarvoor nogmaals niet enkel om het geld, maar meer nog om de goede bedoeling die er uit spreekt. Hetzelfde getuigde de voorz. ten opzichte van den door do leveranciers aangebeden lauwerkrans. Deze sympathie-betuiging mede in klinkende taunt en edel metaal omgezet, zal het bestuur een aansporing zijn de Vereeniging ook in de toekomst in goede haven te voeren. (Applaus.) Het feest van 3 October 1911 zal bij dat van andere moeten afstoken. Elk onderdeel zal daarin moeten deelen. Het standbeeld van burgemeester Van der Werf zal op bijzon dere wijze worden omkranst, do koraalmu;- zdelc een uitgebreider programma, doen zien de bedeeling zal iets uitsteken bij andere gelegenhedenveel zal do voorzitter hier- van echter niet zeggen, omdatde toevloed anders jnissohien te groot zou worden. Ook ,aan het vuurwerk gal meer l;V..r en glans worden gegeven. En nu het middagfeest! Het bestuur had zioh een optocht voorgesteld, waarbij het den Steun van vereenigingen en groepen van bijv zondere personen zal moeten inroepen. Om dé beteebenis van dezen optocht to doen uitkok men schetste spr. in korte trekken de betee- kenis van het ontzet van Leiden, op de ge schiedenis des vaderlands ook en in latere jaren. Begon van Alkmaar de victorie, de taaie volharding der Leidenaars, door het ontzet zoo schitterend bekroond, is niet van, minder invloed geweest op het verder beloop van den 80-jarigen oorlog. Toen dan ook- in 1648 de oorlog eindigde, waren de Ne derlandsche gewesten vrijgevoohten en mocht 3) Bernard besloot nog een poging te doen pm zyn vader van zyn plan af te brengen, liet mocht niet tot het uiterste komen. Hy jnoeot nogmaals trachten het juiste woord |te vinden. Bernard riep zich alles in de hor- jnnering terug, wat zijn v»der aan goeds voor lem had gedaan. En by vond veel, dat hem zacht voor zUn vader stemde. Zou het dan nog niet gelukken de rechte «naar te treffen in het hart van «i1n vader Due trad hy op zya vader toe en legde f()n hand op dien» arm. Verstoord keek deze van zyn werk op. „Wat is er? Wat wil je?" ,Nog eens met u praten, vader." Harteiyk klonk de stem van den jongen man. Cbristlaan Harestrand duwde echter ruw je hand van »Un zoon van z(jn arm en bromde: „Nu, praat dan maar. Dit wil ik je echter *rel zeggen: als het weer over die kwestie tan „Eichenkamp" ie, spaar je woorden dan tiaar. Je krygt daarin niets by my gedaan, biste, versta jel Ik moet myn geld hebben fa van de reBt trek ik my niets aan; niets, begrepen En toen Bernard een beweging maakte om bem te kalmeeren, werd hij nog driftiger. „In die zaak heb ik myn laatste woord ge- sproken," riep hy heftig. „Laat dat dus rusten Sis je ten minste wilt, dat wy goede vrienden Sullen blyven." „Dat zullen wy niet, vader, als gU aan twee zwakke vrouwen uw wraakzucht bekoelt," zeide Bernard met vaste stem. Vuurrood werd da oude. Wild keek hy in het rond, hoog hief hy den gieter en Blingerde dien met vaste hand te midden der hyacinten, Eenige oogenbllkken bleef hy toen etyf staan staren naar de vorwoesting, die by in zyn woede te midden der eohoone bloemen had aan- gericht; toen klonk er een vloek van zyn lippen. „Zoo, zoodat komt zyn vader ook nog beleedigen, of het niet mooi genoeg was. Maar ik «eg je, als j» nog eens zoo iets durft aeggen, dan sta ik niet voor de gevolgen ia en slinger ik je naar het hoofd wat m|j in handen komt." Hy zwaaide met zyn vulat ln de lucht on liep toen langa zyn zoon het huls binnen. Met vast op elkaar gedrukt» lippen zag Bernard hem na. Christiaan Havestrand had wat „Eichenkamp bstrof Indordaad ayn laatste woord gesproken. Dat was hem thans duide- ïyk geworden. Een loodzwaar gevoel drukte Bernard. En ateede was er deze eene gedachte: wat zullen zy nu moeten bsginuen? Zy wisten het zelf ook niet, de beide wan hopige vrouwen op „Eichenkamp." Droevig liepen zy door het groote hula en dwongen aioh tot laohen, als zy elkaar moesten ont moeten en voor elkaar wilden verbergen, dat zy geweend hadden. Halve dagen zaten zy naast elkander en maakten plannen, maar alle plannen bleken onmogelijk voor uitvoering. En dan schudden zy droevig het hoofd en troostten zich tydelyk door te zeggen, dat de verkooping op het laatste oogenblik misschien nog afgelast zou worden. Of zy veronder stelden, dat de verkooping zooveel zou op brengen, dat, alB alle schulden betaald waren, er nog genoeg zou overbly ven om samen een voudig van te leven. Maar als er niets overbleef? Wat dan? Die vraag durfden zy elkander niet luide doen, maar daaarom dachten zy er niot minder over. Wat dan? Dat waa de vraag, die haar als een «pook vervolgde waar zy ook gingen. En steeds nader kwam dat spook; steeds duileiyker zagen zy de armen, die het naar haar uitstak. Het was er 'e morgens, al« de zon vrlendeiyk haar eersto licht in de kamers van huize „Eichenkamp" wierp, en hot wsb er 'a middags als het stil was ln de gangen en kanjers. En 's avonds stond hat daar nog in het avondlicht der scheidende zonno. De barones staarde er onafgebroken heen en Edela zag het ook, niet minder dreigend en angst wekkend als zy. Edsla haalde versohillende laden van haar kasten open en woelde in dé snuisteryeu, dio hierin waren geborgen. Dan overlegde zy by zichzelf wat zy mee zou nemen, als de versohrlkkeiyk» dag kwam, en wat niet. Al die kleine zaken daar. in de laden wekten herinneringen by haar op van gelukkige uren, op het oude „Eichenkamp" doorgebraoht, en nu zou zy van dat allee moeten sohelden. Zoo gingen do dagen voorby en eindsiyk kwam de laatste dag. Nog vier en twintig uren en alles zou voorby zyn, voorgoed voorby. 's Middags kwam hun oude notaris. Hy had gesn bemoedigends berichten meegebracht. Het schoen niet waarschyniyk, dat er den volgenden dag veel kooplustigen zouden komen dan zou er niet hoog geboden worden „Maar, mevrouw, u moet den moed maar niet geheel verliezen." „Neen, neen," zei de barones en laohte vreemd. Edela hoorde alles en zy zag ook den lach op haar moeders gelaat. Stil ging zy de kamer uit naar bulten. Ia de gang sprong Lord haar te gemoet, drukte zich tegen haar aan en keek haar met droeve oogen in het ge zicht, als begreep hy het verdriet van zyn meesteres. „Lord, ooh, Lordl" Edel3 knielde by hem neer en nam zyn kop in haar armen. Zoo zaten zy nog byeen, toen de notaris uit de kamer kwam. Zy had hem hier willen opwaohten en hem zoovele vragen willen doen. Maar van alls vragen wist zy er nog maar een: Wat zal er van ons worden? En weer streelde zy Lord en -steunde „Lord, ooh, Lordl" „Den hond zal men u ais uw psraoonlUk eigendom niet kunnen ontnemen I" aldus trachtte de notaris haar te tcooaten, die haar gedachten meende te raden. „De hond... my ontnemenriep Edela ontsteld, die nog geen oogenblik 'aan die mogelykheid gedaeht had. „Bedoelt ge, dat men den hond ook zou kunnen verkoopen?" zei te met trillende stem, terwyi zy verbleekte. „Neen, neen, freule, dat aal men niet doan. Gy hebt my verkeerd begrepen". Aldus traohtte de notaris haar gerust te stellen. Maar zy hoorde het niet. Haar oor vernam Iets geheel anders: stemmsurumoer en daar boven uit de stem van don af-roeper: „Een echte Newfoundlander, een praohtig beest, wie biedt er geld voor? Éénmaal, tweemaal Edela greep Loriyjj^yn halsband en stormde met hem de kamer, waar haar moeder was, binnen. „Moeder moeder, dat 13 tooh niet waar hè? Dat is tooh niet mogeiyk, moedert Zy tullen tooh Lord niet durven verkoopen aan den meestbiedende, moeder?" „Eu waarom niet?" zei de barones koud. Zy zat daar nog steeds zooals straks, toen de notari3 haar het slechte bericht had ge bracht, reohtop, strak vooruit kykend, met dienzelfden vreemden lach om den vast gesloten mond. „Waarom niet, kind?" herhaalde zU; „alles, wat geld waard la, wordt te galde gomaakt, alles. En een echte Newfoundlander, zoo'n kostbaar dier, dacht je dat ze dien zouden vergeten I „Neenl Neenl" riep Edela. „Dat mogen zy niet doen I Dat duld lk nietl Dat kan ik niet toestaan I" De barones stond op. „Kind, wy zyn machteloos, Alles, wal morgen verkocht wordt, is ons lief; maar wy moeten er afstand van doen. Wy kunnen er niets tegen doen." Edela staarde haar moeder aan en viel toeu luid huilend by haar trouwen hond neer, hem vaet aan zioh drukkend. Lord bromda zacht; het klonk byna als mensoheiyk kreunen. Zaobt ging ds parones de kamer uit en liet Edela met haar hond alleen. Hiervan had Edela al deze weken geen vermoeden gehad. Wat er ook gebeurde ea waarheen zy ook moesten gaan, voor Lord, had «y gemeend, zou altyd nog wel een plaatsje te vinden zyn. Hy zou meegaan, hU zou.haar metgezel blyven, aooals by het al jaren lang geweest was. En nu hoorde zy, dat hy haar ontnomen kon worden; dat d« eerste de beste het dier kon koopen, weg rukken van haar. Weer hoorde Edsla in haat verbeelding stemmengerucht en daar bovenuit weer die ééne stem „Een echte Newfoundlander! Wie biedt er geld voir (Woïdt vervolgd.).'

Leidsch Dagblad | 1911 | | pagina 1