Champagne HENRÏ A3ELÉ Reims. Fama-Tand srêsi? e Brieven van een Leidenaar. Uit de Reehtzaal. Marktberièhten. [nig bemiddelde ouders op de H. B.-S. gaan, ■jota. te j&tudeer.en. Laten ze een yak leeren, JelIs ze geen geld Jtehhen. Spr. ziet bet be llang er ni,et van in, om ,een overeenkomst [aan te gaan. De -tor Scb.901* zegt, dat 9ns dorp g.unstog; ligt. Er zuilen bier boe langer hoe meer 1 ïnensehen bomen yypnep, die hun kinderen naar de H. B.-S. sturen. Indien de gemeente 'geen tegemoetkomende holding .aan neemt, zpllen die ïflfenscheir zjch nog wel eens tw.eeij)aai bedenken, voordat zij hier bomen wonen. De heer Van Oharante wijst er op, dat de 'ouders zjeh toch al veel opofferingen moeten getroosten. "Pehaiye het lesgeld, heeft men ïiog de kosten voor vervoermiddelen, boeken, enz. De burgemeester verdedigt het voorstel nader en zegt, dat de weinig-bemiddeld0 oudei*s de dupe zullen worden- De eenvou dige burgerstand, de winkeliers zenden dik wijle hun kinderen naar de R. B.-S. Dc kleine man to Leiden betaalt ook in de'kosten van de H. B.-S. Tegenover een bijzondere H. B.-S. zal de burgemeester dezelfde hou ding aannemen- Spr. vindt do opvatting der tegenstandea's teenigszins benepen, 't Zal de gemeente mis schien een paar honderd gulden kosten. 't Voorstel van den burgemeester om eenige [tegemoetkoming uit do gemeentekas aan de ouders te verleenen komt in stemming. Vóór stemmen de heeren Moll van Clmrante, Schoor ten Van Santen; togen do hoeren Van Kem pen, Koot cn Van Wissen. Opnieuw sta ken de stemmen, zeodat in een volgende ver gadering moet worden overgestemd. Aan de orde is nu punt'6: Voorstel van B. en Ws. tot heb verleenen van een sub sidie aan de Landbouw tentoonstelling te Lei den. B. en Ws. stellen voor f 50 subsidie te verleenen, indien de vee-ten toonstelling doorgaat, in het andere geval f 25. In een landbouwende gem eon to als Voorschoten ach ten B. en ¥s. een subsidie op haar plaats. Do heer Koot zegt, dat er met het oog op het mond- en klauwzeer, van de tentoon stelling van zuivelproducten, ook wel niet veel terecht zal komen. Spr. ziet dus hot "belang van een subsidie niet in; hij had gedacht, dat do subsidie van de afd. „Voor schoten" dei' „ILoll. Maatschappij v. Land bouw" voldoende was geweest. Spr. stelt voor f 25 subddie te geven, indien de vee tentoonstelling doorgaat, anders niets. Do h»eer Schoor zou het schande vinden, kis do Baad het voorstel van B. en Ws. piet aannam. De Burgemeester zegt, dat de tentoonstel ling van zuivelproducten beslist doorgaat, ppr. verdedigt nadar het voorstel van B. en Ws. In stemming komt eerst het voorstel Van B. en Ws,, 'als zijnde van de verste strekking. Het wordt aangenomen mot 6 tegen 1 stem, die van den heer Koot. Het Voorstel van den heer Koot is alzoo vervallen. B. en Ws. stellen voor in art. 12 der verordening op het waterverbruik op te ne- inc-n dc bepaling, dat aan alle personen, die n; t kunnen zijn aangesloten, ten raadhuize •tusschen 10 en 1 uur water kan wotrden verstrekt tegen 7« cent den emmer. Aangeno men. Ook stellen B. en Ws. voor in art. 13 deir Verordening op het waterverbruik op te pemen een derde' categorie van verbruikers, Üie zich verbinden minstens 2000 M3. wa ter 's jaarlijks te verbruiken, tegen 1772 ©ent den M3. «en bij een verbruik van minstens B0Ö0 M3. tegen 15 ets. den M3. De verbin tenissen geldon voor 1 jaar. Dit voorstel ts gedaan op 'verzoek van den heer Van Kempen, directeur der- Goud- en Zilverfa- briek. Aangenomen. Het voorstel, om het traktement van den ambtenaar ter Secretarie, den heer J. van Scheers, to brengen van f 100 op f 150, [wordt aangenomen. De burgemeester leest nu een adres, voor met bijgevoegde Memorie van Toelichting van het bestuur der Koningin-Wilhelmina- Vereeniging", met het verzoek om subsidie uit de gemeentekas. Nadat de Memorie ge wezen heeft op de voortdurende tekorten, waarmee dio Vereeniging te kampen heeft, wordt het verzoek verdedigd op vierderlei gronden, lo. is de afschaffing der kermis gegrond op het voortbestaan der Vereeni ging; 2o. kóst een gemeentelijk feest veel meer; 3o. is de feestviering bevorderlijk Han de liefde voor het Oranjehuis; 40. heeft de feestviering vaak een opvoedend karakter. B. en Ws. stellen voor, afwijzend op het verzoek om subsidio te besohikkeit De bur gemeester licht deze houding nader toe. Verleent de gemeentekas een bijdrage, dan Kullen de contributies der „Wilh.-Vereón." minder goed vloeien. Na verloop van tijd zon weer om verhooging van subsidie ver zocht worden, Een ander bezwaar tegen een subsidie uit de gemeentekas is, dat er bier een minderheid is, die niet met de feestviering meedoet. De leerlingen der Chr. school, de verpleegden van „Nieuw- Voordorp" doen niet mee. Geven we dus Subsidie, dan zal ook een ander deel der gemeente subsidie gaan vragen om een kin derfeest te kunnen organiseeren, zooals verleden jaar plaats had op het terrein van „Nieuw-Voor dorp". Tn het belang van de eendracht in de gemeente, zou slechts één Vereeniging ge steund kunnen worden. En dit gaat weer niet, omdat een aantal menschen niet mee doen. B. en Ws. stellen daarom voor op de be grooting uit te trekken een soai van f 200 ien die te besteden voor een kinderfeest, dat van gemeentewege jaarlijks voor allo schoolkinderen gegeven wórdt op BI Aug. Laten ten minste de kinderen ge zamenlijk feestvieren. Het verdere deel der feestviering laat het gemeentebestuur koud. Alle kinderen van alle gelooven of rich tingen kunnen dan weer meedoen, zooals dat vóór 1909 ook was. De heer Schoor vraagt of de poffertjes kraam en draaimolen door het voorstel van B. en Ws. tegengewerkt worden. De voor zitter antwoordt dat de gemeente alleen in den ochtend op de kinderen beslag legt. De heer Koot stelt het voorstel van B. en Ws 'op hoogen prijs. De heer Moii yan Oharante zegt, dat het voorstel van B. en Ws. op de le.den der „Kon. Wdh. Vereen." geen goeden indruk zal maken. Spr. gelooft, dat door Eet ge meentelijk kinderfeest heel wat leden zul len bedanken. Er zal veel minder contri butie geïnd worden, net totale feest zal schip breuk lijden. Spr. merkt op, dat langzamerhand de leden, die vroeger in 1909 bedankt hebben, weer toetreden. Roe aannemelijk, hoe royaal het voorstel van B. en Ws. ook schijnt, heeft spr. toch lie ver een subsidie aan de „Kon. Wilh. Ver eeniging." De tegenstanders kunnen niets aanmerken op de nu gevolgde feestviering. De voorzitter wil niet zich op een partij dig standpunt plaatsen, zooals de heer Van Oharante, maar op een algemeen standpunt- We moeten iets gevoelen voor de gemoedsbezwaren van anderen, de heer Van Oharante doet dat niet. Het gros der tegenstanders neemt niet deel aan het feest. Het voorstel van B. en Ws. komt te gemoet aan alle bezwaren, terwijl het cle eendracht in de gemeente bevordert. Dr. Moll van Oharante protesteert tegen de woorden van den burgemeester, alsof hij mets zou gevoelen voor de gemoedsbezwa ren van anderen. Spr. heeft alleen gezegd, dat er menschen zijn, die tot andere in richten komen ten opzichte van de feest viering. De burgemeester wijst nog op de twee dracht, die er nu bestaat. Laat het kin derfeest ééndrachtig gevierd worden. Da heer Van Oharante zegt, dat we juist de tweedracht zullen krijgen. Het ochtend- feest en het middagfeest wordt door ver schillenden georganiseerd. Er zijn twee ver schillende directies. De burgemeester zegt, diat het voorstel van B. en Ws. misschien niet in het belang der „Kon. Wilh. Ver eeniging" is, maar het algemeen belang moet hier boven drijven. De f 50 subsidie, die de „Wilh. Vereen." tot dusver uit» de gemeentekas genoot als tegemoetko ming in de kosten voor de muziek, vervalt natuurlijk als het voorstel van B. en Ws. aangenomen wordt. De heer Schoor vraagt of draaimolen en poffertjeskraam 's morgens geopend mo gen zijn. De Voorzitter zegt, dat beide in richtingen 's ochtends gesloten zullen blij ven, totdat het kinderfeest afgeloopen ia De bedoeling bestaat, dat de onderwijzers der scholen het kinderfeest organiseeren, evenals nu reeds het geval was. De heer Van Wissen geeft in overweging dat de burgemeester, dan als leider der Commissie voor het kinderfeest, optreedt. De Voorzitter zegt, dat gaarne te zullen doen. De heer rjchoor is er nog steeds be vreesd voor, dat het gemeentefeest der „Kon. Wilh.-Vereen." zal tegenwerken. De burgemeester doet de toezegging, dat het kinderfeest op een behoorlijk uur zal afloopen. Het voorstel van B. en Ws. wordt vervolgens met 5 tegen 1 stem, die van den heer Van Oharante aangenomen. De heer Schoor zeide, bij het uitbrengen zijner stem, alleen vóór te stemmen, als de „Kon. Wilh.-Vereen.niet tegenge werkt zou worden. De heer Moll van Oharante verlaat we gens het vergevorderd uur de vergadering. De gemeenteraad keurt ten slotte het ta rief voor de pont-Allemansgeest goed. RECJLA2IES, 6485 4 40 Cents per regel. American Slag. Oeiot: Mersle BruUn, Nlenwe Rijn - LEIDEN. FRIËDERIGH'S TUBE-TANDPASTA. 0.45 per groote tube. Antiseptisch. Verfrisschend. 8193 5 OOCLVIX. Men zal van mij vandaag misschien wel verwacht heblien een beschouwing over het vuilverwijderingsvraagstukdat, nu het rap port van de deskundigen, de beeren De Gróót te VGravenhage en Monye te Zutfen, is verschenen, B. en Ws. daarmede in hoofd zaak hun instemming hebben betuigd en den Baad over het beginsel een uitspraak willen laten doen, bijzonder 'actueel is ge worden. Ik heb het -lijvig rapport ook al eens doorgebladerd en het uittreksel, dat er van in de courant stond, gelezen, maan ik acht het onderwerp "zóó gewiohtdg, dat ik nog niet met een bepaalde keuze durf uit 10 komen. Ik 'moert er eerst nog iets meer van weten. Zooals het ons wordt voorge steld, lijkt mij verbranding óok beter toe, dan de tegenwoordige wijze Van vuilverwij- dering, doch ik hen nog niet geheel gerust over de kosten. Die konden nog wel eens tegenvallen, vrees ik. En f 66,000, daarop de heeren de jaarlijksche kosten berekenen, is al een heel bedrag. Het wordt zoo'n f1200 in de week. En als het nu nog eens duurder werd! Natuurlijk dat B. en Ws. de ver branding in .eigen beheer willen doen uit voeren, maar zullen wc ook succes hebben als de gemeente in 'overeenstemming met hun advies het baggerwerk gaat verpachten Het is waar, dat in dat geval, de gemeente neen dure nieuwe haggersta-len behoeft aan te leggen, doch zal fel* een aannemer voor te vinden zijn, die 'deze daarvoor wil aan schaffen? Zoo Rijzen cr tal van vragen, waarop maar niet zoo dadelijk een antwoord te geven is en ik zou er althans wel graag nog wat meer van "weten willen, voor ik er mijn oordeel over feeef. Van welken kant het licht moet en 'zal komen, kan ik nog niet zeggen, .al lijkt ket taij wel wat vreemd, dat er zich uit 'de Leidsohe burgerij nog geen stemmen voor of tegen verheffen. Als straks de Baad een besluit genomen heeft, dan zullen de bedillers wel komen. Wie in deze zaak een woordje ïnee wenscht te spre ken, moet "niet zoolang Wachten. Wie weet hoe spoedig de Baad tot een beslissing ge roepen wordt. Ik wensch voor dezen keer echter de aan dacht van belangstellenden en belanghebben den op een andere "zaak te vestigen en moet mijn lezers daarom verzoeken met mij een uitstapje buiten onze gemeente te doen, n.l, naar het Haagsche Schouw. Hoe mooi en hoe aangenaam het daar om dezen tijd van het jaar is, behoef ik niet te vertellen; ieder Leidenaar weet dit Wel, doch ieder Leidenaar weet ook, dat daar "nog een lastige en dure tol is, die menig wandelaar, fiet ser en automobilist weerhoudt, dien mooi en weg te passeeren. En rinds de Ned. Her vormde Gemeente van Leiden het „Bhyn- hc'f" tot een begraafplaats heeft ingericht, wordt de last, die "zulk een slagboom op den wieg veroorzaakt, nog onaangenamer ge veeld. Moeten hier de gemeenten, wien het aan- gaat, en de provincie niet de handen ineen slaan, zooals ook mJefc den tol aan den Bijns- burgierweg is geschied, om dezen nog veel lastiger en duurdeTen sta-in-den.weg opge bleven te krijgen, waarbij rich als direct be langhebbende dan ook het College van Kerk voogden der Ned.-Herv. Gemeente te Ld- dlen zou Webben te voegen Ik dienk wel niet dat van de gemeente Leiden 'daarvoor het initiatief zal uitgaan. Zoo'n jiechtstreeksch belang hebben wij Lei- dlenaaïs ier niet hij? Bovendien om de leigenaars van of de rechthebbenden op dezen tol af te koopen, 'dat zou heel wat meer moeten kosten, dan het geval is geweest aan den Bijnsburgerweg. Maar er is misschien een ander an nog beter middel om van dezen sta-in-den-weg verlost te worden. Men weet dat er zich een Maatschappij heeft gevormd voor den aanleg van een electrisoho tram van Den Haag, over Was senaar, naar Leiden. Ten behoeve van deze tram zal hij het Haagsche Schouw óf de te- genwoordigo brug met tol moeten worden aangekocht of onteigend, óf men zal een ge heel niepwe brug moeten bouwen. Het eerste zou schatten grids kosten en ongetwijfeld zal de Maatschappij tot het laatste beslui ten of reeds hebben beslipten. Maar Voor do Maatschappij hoeft de "brug alleen beteekenis als spoorbrug. Zou er nu geen aanleiding toe wezen voor de betrok ken gemeenten en voor het Ned. Hervormd Kerkbestuur van Leiden om met de Maat schappij een overeenkomst aan te gaan, in dien zin dat de brug behalve voor spoor brug ook dienst deed voor rijtuigen en voet gangers? Ik hespreek deze zaak slechts vragender wijs, omdat ik te# weinig met den plaatse lijken toestand bekend ben en ook niet weet onder welke voorwaarden indertijd de con cessie voor de tolheffing is verleend. Mis schien kunnen deze een beletsel zijn, dat in de nabijheid vergunning wordt verleend voor den aanleg van oen anderen overweg of brug, of zijn er andere overwegende be zwaren, dio mij ontgaan. Ik heb het denkbeeld echter opgeworpen om de aandacht van personen en lichamen, die er belang bij hebben, er op te vestigen. Mij dunkt we mogpn geen gelegenheid voor bij laten gaan, die een kans opent ons van een tol, lastig overblijfsel uit een vroeger tijdperk, te verlossen. Zeker, als het op een wijze, zooals dk nu in uitricht dacht te kunnen stellen, ge- schied4, -dan worden daarmede bijzondere per sonen benadeeld, doch wanneer daar tegen over staat, dat het sinds jaren bezitten van zulk een recht tot tolheffing een door nieta gewettigde bevoorrechting is geworden, dan behoeft men rich daarover niet al te bezorgd te maken. Men mag in zulk een geval het algemeen belang, dat er door jjediend zou worden, wel zwaarder doen wegen dan het hijzonder belang van den conoesssionnaris. Daarom ook meende ik goed te doen, het bovenstaande belanghebbenden teT overwe ging aan te bieden. Het denkbeeld is toch het overwegen waard. Ik hen er vast van overtuigd, dat ook menig Leidenaar van dezen mooien verkeersweg meer gebruik zou maken, dan thans,'als men hem niet nood zaakte tot het brengen van een door niets gemotiveerde offerande aan den tqlbaas, wiens voorzaten door een gelukkig toeval in ouden tijd het recht tot tolheffing heb ben verkregen, tegenover welk recht toen misschien geëvenredigde lasten stonden, die eohter nu niet meer bestaan. Goed afgekomen. De Kantonrechter te 's-Gravenhage deed uitspraak in zake de overtredingen, waar voor de echtgenoote van den ontslagen concierge der Haagsche Tram weg-Maat schappij rich had te verantwoorden. Bekl. werd veroordeeld lo. wegens'het zich vastklemmen aan een rijtuig waarin een der ambtenaren van de H. T.-M. was gezeten, tot f 1 boete of 1 dag hechtenis; en 2o. wegens het niet opvolgen van de be velen der politie driemaal gepleegd tot 3-maal f 5 boete of 3-maal 2 dagen hech tenis. Ter zake van het venten met de be kende brochure werd bekl. vrijgesproken. Geëischt was tegen bekl f 1 boete of 1 dag hechtenis en 4-maal 0 dagen principale hechtenis. Ancatfirdamaciie Rechtbank. Den 24sten April kreeg een schoenma ker aan de Kerkstraat te Amsterdam, wiens vrouw eenige dagen te voren was overle den, bezoetk van een meisje. Toen hij haar een kop thee giQS halen, maakte ze van de gelegenheid gebruik om een zilveren re- montoir-borloge weg te nemen. Gisteren had het meisje zich voor de 6de Kamer der Amsterdamsohe rechtbank voocr dit feit te verantwoorden. "Weenend bekend© ze het feit en zeide tot de daad gekomen te zijn doordat zij werkloos was en niet kon afbe talen op goederen die ze op afbetaling bad gekocht. Het O. M. eischt© 3 maanden ge vangenisstraf. Brandstichting. De rechtbank te Haarlem heeft K. S„ te Purmerend, wegens kwaadwillige brand stichting veroordeeld tot li jaar min de preventieve hechtenis. De eisoh was 5 jaar. De rechtbank te Groningen heeft den kapper J. H., tegen wien twee jaar gevan genisstraf was geëi&oht wegens brandstich ting, vrijgesproken. Doodelijke mishandeling. De rechtbank te 's-Hertogenbosoh heeft de 'behandoling voortgezet van de zaak tegen A. C., metselaar te St.-Oedenrode, thans gedetineerd, beklaagd dat hij op 20 Februari op het terrein van de in aan bouw zijnde fabriek der firma Mignot en De Block, te Eindhoven, A. J. van Dongen met een mes zoodanig heeft mishandeld, dat deze op denzelfden dag aan de gevol gen is overleden. In de zitting van 4 Mei werd de behan deling geschorst, ten einde een onderzoek in te stellen naar de geestvermogens van den beklaagde. Het O. M. heeft tegen hem geëischt 1 jaar en 6 maanden gevangenisstraf, met aftrek van de voorloopige hechtenis. Mishandeling met doode- lijken afloop. De rechtbank te Breda veroordeelde v. G. uit Tilburg wegens mishandeling met doodelijken afloop tot 6 jaar gevangenis straf. De eisoh was 4 jaar. Baad van State. In de openbare vergadering van den Baad van State, afd. voor de geschillen van bestuur, werd mededeeling gedaan van eenige koninklijke besluiten, houdende 0. a. de volgende beslissingen: Vernietigd is het besluit van B. en Ws. van Waddingsveen waarbij aan A. W. van Lange aldaar nieuwe voorwaarden zijn op gelegd voor de uitbreiding zijner papier fabriek aan de Zuidkade aldaar. De reden voor het opleggen van nieuwe voorwaarden was vervallen en volgens B. en Ws. (nader gehoord) konden die voorwaarden voarte ook niet worden gehandhaafd. Naar aanleiding van het beroep van J. Jm. Duynstee te 's-Gravenhage en 13 anderen te Leiderdorp, is alsnog goedkeuring ont houden aan de door het bestuur van den Boterhuispolder op 24 Sept. 1910 vastge stelde keur van dien polder. De bezwaren van appellanten tegen die keur, hierop neerkomende, dat zij in het ongestoorde be zit en het vrije gebruik van hun eigendom men zouden worden bezwaard door de ver plichting om openingen in de scheihekken te laten voor doorgang van vee, waardoor een last van overpad zou worden gevestigd welke VToeger nooit heeft bestaan, werden geacht niet ongegrond te zijn. Waterschapsbelangen in Zuid-Holland. In de Botterdamsche Diergaarde Botterdam is een vergadering gehouden van de "Vereeniging tot behartiging van Waterschapsbelangen in Zuid-Holland. De opkomst getuigde van groote belang stelling in de zaak. De voorzitter, de heer W. H. van Bil- derbeek, heette allen namens het comité van voorbereiding welkom. Hij herinnerde aan hetgeen geschied was in verband met de oprichting der vereeniging, terwijl thans doze vergadering ten doel had de vereeni ging definitief te constitueeren, door vaststelling van statuten en reglement en het benoemen van een defnitief bestuur. Hij mocht constate eren dat de vereeniging met sympathie begroet is en op 23 na alle waterschappen in Zuid-Holland zijn toege treden. De onfcwerp-statuten werden en bloc aan genomen en werd daarbij bepaald dat in art. 1 de naam van de vereeniging zou rijn „Zuid-Hollandsche Waterschapsbond tot behartiging van waterschapsbelangen in Zuid-Holland," terwijl als plaats van den zetel werd aangewezen Botterdam. Het doel der vereeniging is 1. Verbreiding van meerdere en betere kennis van het waterschapsrecht en het watersohapswezen in Zuid-Holland en daardoor bevordering* van meerdere be langstelling hierin. 2. Bevordering van een gezonde toepas sing der beginselen van autonomie en zelf bestuur der waterschappen naar den eisch van de Grondwet. 3. Bevordering dat ongereglementeerde polders aan een reglement worden onder worpen. 4. Bevordering van de algemeene en bij zondere belangen van waterschappen en van groepen daarvan. Besloten werd tot het aanvangen van ■rechtspersoonlijkheid. Het huishoudelijk reglement werd even als de statuten overeenkomstig het ont werp der oommissie en bloo vastgesteld. Voorts werd besloten zoo spoedig moge lijk tot het uitgeven van een tijdschrift over te gaan. Tot bestuursleden werden met groote meerderheid van stemmen gekozen 0. a de heeren: Rijnland: Mr. O. W. v. d. Pot Bzn., te Leiden, secretaris van het Hoogheemraad schap van Rijnland; Delfland: J. M. v. d. Schalk, te Schie dam, hoogheemraad van Delft; WoerdenBijnland: N. de Kruif, to Woerden, secr.-rentmeester van het Groot-waterschap van Woerden. Plaatsen te vervullen door persoonlijke leden o.a. C. van der Torren, te Gouda, hoogheemraad van Rijnland en bestuurder van diverse polders. Ten slotte werd de heer Knottenbelt be noemd tot eerelid. Na afloop der vergadering hield mr. Jh Coert een rede over de waterschapsbe lastingen en lasten. Na het sluiten der vergadering werd een photo genomen, waarna men zich ten ge tale van 180 personen aan een diner schaar-» de. Leeuwarden, 9 Juni. Boerenboter. Aanvoer 11/4 18 en /16 vn. Prijs 1ste soort f 404 a .F. boter. Aun oer 8 3, 61/6 en /12 v. Prij« 45.60 a f 47.60. Noteering van de Comm. Istequal.Fabnekeb. f 46}. Noioering van de Commissie der Ver. van Boter en Kaashandelaren in Friesland late aeort Fabrieka- boter f Nagelkaas Boeren-: aangevoerd kilo, prrja f 45 a ffabrieks-: aangevoerd 18,798 kilo, prijs ''IS.a f 364. Handel willia. Leeuwarden, 9 Juni. T. veemarkt waren aange voerd 168 stieren 125 a 390, ossen a'' 102 vette koeien f 185 a 290, per kilo 28 a 36 0., 242 melk en kalfkoeien 165 a 280, 48 pinken f 45 a 75, 236 vette kal» eren f 25 a 60, p9r 4 kilo 36 a 46 0., graskalveren fa163 nuchtere dito a 14, 123 vette schapen f 24 a35,350 weide schapen f 20 a 24, 107 lammeren, 10 a 16, 104 vette varkens, f 90 a 95, per 4 kilo 21 a 22 c., 131 magere varkens 40 a 45, 432 vette biggen ƒ25 a 35, idem voor de Londensche ni3rkt per 4 kilo 19 a 194 o-, 375 kleine biggen /8a 14, 72 paarden 100 a 200. Totaal aangevoerd 2653 stuks veo. Er wa9 weinig handel in weidevea. Zware stieren waron gewild. De h indel in lammeren was behoor lek; in varkens stadig. Pluimvee. Aanvoer 100 slachtkippen 0.75 a 0.85, 200 jonge hanen 15 a 50 0., 1800 piepkuikens 7t> a 90 c. Bond van Ned. Onderwijzers. Op de laatste algemeen© vergadering van den Bond van Nederlandsche Onder-» wijzers werd besloten een geschiedenis van den Bond te doen sohrijven. Het 'hoofdbestuur benoemde tot uitvoe ring van dit besluit een commissie, bestaan de uit de heeren: F. L. O&sendorp, Ph. Ve d. Vos, E. J. v. Det te Amsterdam en A- Nagtzaam te Haarlem. Met nationale gedenkteeken ter eere van koning Victor* Emanoei II te Rome, dat kort geleden werd outhuM. Berichten over JHijuiand's boezem gedurende de week van 28 Mei 3 Juni 1911. Stand van den boezem te Leidon. Idem te Oudowetenng Werking der stoomgemalen Wateriooziuglangsnatuurlijk. weg. Waterinlating Regenval in Mm 23 Mei 29 Mei 80 Mei 31 Mei lJuni 2 Juni 8 Juni 51 51 50 51 52 53 56 om.-A.P. 56 56 56 55 57 58 59 em.A.P. Spaai udam u., Hall weg ik, Gouda u.. Katwijk u. Spaarndam u., Halfwog Gouda 46 u,f KaLw>|k u. Door de sluÏ3 te Gouda 122 n. 0.3

Leidsch Dagblad | 1911 | | pagina 6