Ne'son Race-Machine Voor Hooren die licht willen rijden ■9" Wat is No. 52 Flinke Zalen. POFFERTJES. n Hotel OU HOBO. Katwijk aan Zee. Notarishuis te Leiden. Vragen en Antwoorden. Burgerlijke Stand. Keuken werkmeisje, P. G DU NORD. BAL. De DUPUIS PILLEN Hoofddepot: HENRI SANDERS. Heerengracht 22. A'dam. Onderlinge levensverzekering-Maatschappij leveren wij ook de met Spatborden, Freewheel en Bandrem of Freewheel met Terugtraprem en kan dus als Toermachine gebezigd worden. De voordeelen zijn: veel lichtere gang dan ieder ander Toerrijwiel, omdat het model geheel afwijkt van de gewone Rijwielen. J. REQEER, Oude Rijm 4. Café Restaurant. Groot Tooneel. SCHITTEREND DÉCOR. Beslist best adres voor solide KOFFERS en TASSCHEN. D. VAN ZANTEN» Steenstr. 13. GRATIS WEDSTRIJD. HJUTHANilEL. WIJNXOOPEttlJ P. i. KEULS Co, Te §€oopy BETÏÏVSilHE MEIKERSEN, 3 en 5 KG. br. fr. 1.65 en 2.15 GId. J. GERRITSEN - Andelst. nette Inboedel, AUTOMOBIEL. AUT0M039EL, Vraag: Heeft iemand (bet recht een jongen van 16 jaar to huren voor een jaar tonder den ouders daarvan kennis te geven? 'Heb ik nu geen recht hem wog te nemen, daar hij zelf graag naar huis "vvil Antwoor Daar gij, als vader, geen machtiging hebt gegeven om de arbeids overeenkomst aan te gaan, is deze van on waarde. Indien zij echter reeds vier weken duurt, voordat gij er u tegen hebt verzet-, neemt de wet aan, dat er machtiging is gegeven. Mocht gij echter van meening tijn, dat de jongen in een verkeerde omge ving is, dan kunt gij nog een beroep op den kantonrechter doen. V raag: Wanneer verschijnt toch einde lijk het adre. boek van Leiden eens? Het ia circa een jaar geleden dat eb adressen werden afgehaald. Antwoord: Het samenstellen van een adresboek is een tijdroovend werk. Gij zult nog wel wat geduld moeten hebben. Vraag er den uitgever, den heer IJdo, eens naar. Vraag: Waar moet ik mij vervoegen om te reclameeren tegen mijn aanslag in de inkomstenbelasting (op hoop van suc ces) Wat moet men daarbij overleggen, en tot wanneer kan men dat doen? Gelieve den uitersten datum op te geven. Antwoord: De uiterste termijn om te reclameeren is 15 Augustus are. Het is echter niet verstandig zoo lang te wachten. Vervoeg u voor nadere inlichtingen op kamer No. 18 ten Haadhuize. Vraag: Daar ik het voornemen heb om naar België te gaan wonen, zoo is mijn vraag, of dan mijn inboedel nog gevisiteerd moet worden en of je van een geheelen in- boel invoerrechten moet betalen en of ik ook nog schadevergoeding krijg, wanneer de douane-beambten iets beschadigen of breken, wanneer zij iets visiteeren? Antwoord: De douanen zullen wel alles visiteeren, maar ge zult niet van al les irvoerrechten behoeven te betalen. Als zij iets breken of beschadigen kunt ge re clameeren en maakt ge aanspraalk op scha devergoeding. Maar of ze u gegeven zal worden hangt af van de autoriteiten, die daarover hebben te oordeelen. De ervarin gen daaromtrent loopen zeer uiteen. Doch liet gevaar is niet zoo groot-, dat men den boel kapot zal maken. Vraag: Is 't oen foutief van Multa- tidi indien hij 't woord adsistent met "n d b :zigt in zijn „Max Havelaar", dewijl tocb allen woordenboeken, w. o. Do Vries en Te Winkel, La Bousse, enz. dit met ss aandui den, dus assistent? Over 't voorko mend gebruik van dit woord beeft „M." geen noot geplaats, en ook „Vosmaer" geeft geen nadere inlichting! Antwoord: Multatuli had, gij zult dat bij de lectuur van zijn werken meer op gemerkt hebben, nu en dan een spelling op zijn eigen houtje. Adsistent en assistent is beide goed, zelfs is adsistent duidelij ker omdat het do beide samenstellende doe len ad en sistent beter doet uitkomen. Dit adsistent ontstaat door assimilatie assistent en dat is het gewone woord. Adsistent is Latijn; assistent is Fransdb. Vraag: Zoudt- U s. v. p. zoo goed wil len z n, mij een recept te geven hoe men zelf bessensap kan maken en op flesch- sohen bewaren? Antwoord: De bessen van de stelen ontdoen, schoonmaken, en door een schoon linnen doekje uitpersen. Het sap naar ver kiezing met gekookt water aanlengen. Niet meer dan de helft. De flesschen vooraf zwavelen en met het sap vullen. In den hals der fle-sch een beetje gesmolten boter doen om luchtafsluiting te verkrijgen en daarna kurken en de flesschen op een koele plaats zetten. f Zindelijkheid is hier een hoofdveroischte en men zorge dat er geen pitten in het sap blijven; dan begint het bessensap te gisten. Vraag: Ik ben aangeslagen in de 3de klasse, heb 6 kinderen beneden 13 jaar, hoe groot wordt mijn inkomen geschat en wat ben ik aan plaatselijke inkomsteiAe- a sting schuldig? Antwoord: Gij zijt aangeslagen naar een inkomen van f 700 f 800. Het ver schuldigd bedrag is f 11.27. Vraag: Ik kocht dezer dagen een zwaar gebeeldhouwde kist in gothischen stijl met zwaar zilveren beslagwerk gemon teerd, waarop het wapen van Leiden en datum 1416. Aan de binnenzijde der kist is deze zeer fraai beschilderd met chris telijke voorstelling, en het geheeJ is een zeldzaam kunstwerk. Worden dergelijke kunstwerken door een Museum alhier ook aangekocht, en bij wien moet- ik mij hier voor vervoegen Of zoudt ik de kist beter bij een antiquair kunnen verkoopen? Antwoord: Misschien is bet wat voor het Stedelijk Museum ,,De Lakenhal," vooral omdat de ki6t het Leidsch wapen draagt-. Jammer voor u dat de archivaris, mr. dr. Overvoorde, tevens directeur van t Stedelijk Museum, buitenlands is. Mis schien kunt ge bij den tijdelijken archiva ris, den heer Bijleveld, terecht. Loop eens op het- archief op de Boisctkade aan. Daar zal men u althans wel den weg wijzen. Vraag: Op den hoek van Apothekers- dijk en Kinnew ij steeg staat een urinoir, dat vooral dezer dagen velen met afschuw vervult. Te meer daar op 30 passen afstand een dergelijk iets zioh bevindt. En binnen een straat van hoogstens 4 minuten zijn er nog minstens vijf te vinden. Zou Publieke Werken daar niets aan kunnen doen? Steeds schoonhouden is een lapmiddel voor slechts enkele uren. Wegbreken acht ik noodzakelijk, daar de groentenmarkt en de snijbloemenkraam van 's Zaterdags er dan ook zeker mee gebaat zullen zijn. Ook zullen de gemeubileerde kamers in do nabijheid er bij winnen, want vele H.H. studenten trekken er nu weg, juist om dien voortdurende Antwoord: De groote moeliijkheid met de door u bedoelde meubels zit hierin, dat niemand er graag een voor zijn deur heeft. Maa-r waar gij er de aandacht op vestigt, dat dit exemplaar in een gezegen de buurt staat, zou er geen groot ongerief worden veroorzaakt, als deze werd weg genomen. Mischien dat Publieke Werken Fabricage bedoelt u in uw vraag aan leiding vindt om in te grijpen. Vraag: Ik heb een muntstuk uit het jaar 1856, waarop in een krans, een ge kroonde F staat met het getal VII er ach ter. Aan den anderen kant staat in het midden een 1 op een gestreepten achter grond en in den rand staan de woorden: Skilling-Itigsmont. Zoudt u me ook ikunnen zeggen waar vandaan deze munt is, en hoeveel waar de zij heeft? Antwoord: Ga eens naar het Munt en Penningkabinet, Rapenburg alhier. Daar zal men u ztöker alle gewenschte in lichtingen kunnen geven. Vraag: Wanneer ik bijv. in uw blad (in de rubriek Faillissementen) lees den naam van een mijner debiteuren en die persoon des gevraagd hiervan niets van zioh laat hooren, wat moet een koopman dan d-oen zoo hem de curator niet bekend is om zijn vorderingen in te dienen? Antwoord: Gij adresseert uw brief aan den Heer Curator in het faillessement vanDe post weet wie de curator is. Vraag: Zoudt u mij s. v. p. een mid del aan de hand kunnen doen om zomer sproeten uit mijn gezicht te doen verwijde ren? Antwoord: O foei, die zomersproe ten op een blank meisjesgelaatDat is reeds de zooveelste met vrouw ehand gescheven vraag, die tot ons komt hoe die leelijike dingen te verwijderen. Maar de natuur 8toort zich zelfs niet aan do innigste meisjesverlangs. Als de warme zomer zon het voor zoemersproeten vatbare ge laat beschijnt, komen ze te voorschijn trots zeepjes en watertjes, hoe duur ook. Het beste middel is een hod met breeden rand dragen, die de zonnestralen weert. AARL AN Dili R, VEEN. Geboreu: Laurens Z* van H. L Barnevold en W Bol - Cornells, Z. van P- Scbellingerhout en AI. A. R. Verhoelf O r er 1 e d e u: A. van Lreuweo jd. 30 jC van Zweten 5 m. Leven 1. aangegeven kind van D. van tiaDkloort en A. van Kleef. LEIDERDORP; Gehuwd: J. Eggiuk 26 j. en M. A. Koning 28 i. Geboren: Ot'o Hendrik, van H. Voorma en C. Blonk. Overleden: Levenloos aangegeven kind van J. B. Borst en J. H. Waasdorp. NOORD WIJK. Geboren: Theodora Martina, D. van L>. Koelewijn en J. A. de Groot. Frederik Hubertus, Z. van J. Daalbergen en -. Passchier. Flo'is, Z. van P. Waasdorp en J. Bainhoorn. Anna, D. van L. J«. Zonneveld on Wilhelmina van der Klugt. Johanna Petr nella, D. van G Steen- voerden en M. Brederode. Johanna Cornelia, D. van P. Darnhoo n en C. Barnhoom. Alarijtje D. van H. van Beelen en M. van Beeleu. Ondertrouwd .Jacob vau der Bent, 24 jaar te No rdwijk en Jacoba van Leesbergen, 19 jaer te Hazerswoude. Jan Plaatzer 30jaar en Jannetje Kool, c 3 jaar. Getrouwd: Pefci re Jacobus Nicolaas Sanders 31 jaar, te Lisse en Elisabeth Maria van Abswoude 29 jaar, alhier. Overleden: Titia Sara Stheeman, 63 jaar, ge huwd met Tb. Tolleken. BASSEN tl El Al. Geboren: Anna Maria, D. van A. Elieiiuk en E. M. Aartmnn. Ondertrouwd; W. U. Melman 30 en P. C. Oostveen 28 j. Gemeenteraad van Warmond. Voorzitter: de burgemeester. Tegenwoordig alle leden. Na opening der vergadering en voorlezing der notulen, welke goedgekeurd worden, deelt de Voorzitter mede, dat deze spoed- eischende vergdering is belegd in verband met een onderhoud, dat de Voorzitter Dom derdag heeft gehad met Gedep. Staten over de overneming van den straatweg en den Warmonderdamschen weg. De Voorzitter stelt echter voor, de daar op betrekking hebbende mededeelingen en besprekingen te doen in geheime ver gadering. Vooraf heeft hij echter nog mededeeling te doen van eenige ingekomen stukken, w. o., dat aan A. J. Schövinck, burgemees ter dezer gemeente, tot 3 October 1913 ver gunning is verleend tot uitwoning, en dat hij Woensdag- en Zaterdagmorgen voor de gemeentenaren zal te spreken zijn, en dat de verlichting met gas, van het station der H. IJ.-S.-M. zal plaats hebben zoodia de toestemming van den Minister is verkre gen. Op het schrijven van de gemeente aan Rijnland over de ondiepten van de War- monder Leede op verschillende plaatsen, was een schrijven terug ontvangen, waarin mededeeling werd gedaan, dat de gedane aspeiling had bewezen, dat de diepte van de vaargeul, neg evenals die in 1878 en 1879 was aangelegd, 3 M. ben. A. P. was. Dat de vaart van sleepbooten, enz. on diepte had veroorzaakt, was onjuist, en op die punten, waar werkelijk ondiepten be stonden, behoorden dit werk uitgevoerd te worden door de belanghebbenden, wat ook geldt voor de losplaats van cle gemeente. De opmetingen en peiling vanwege Rijn land hadden plaats gehad van af de Ka- naalbrug tot aan de Spriet. Nog wilde de Voorzitter een beslissing nemen over de los- en laadplaats ten op zichte van de rechten van de daarop aan spraak makenden, die door den kanton rechter te Leid.en in het gelijk gesteld wa ren; doch met den heer Heemskerk vond de vergadering goed, dat hierover eerst door B. en Ws. advies zal worden uitge bracht, om daarna in een volgende 'verga dering behandeld te worden. Hoewel aanvankelijk het voornemen be stond, het resultaat der besloten vergade ring in openbare vergadering bekend te maken, werd besloten omtrent het verhan delde geen mededeeling te doen, wat oor zaak kan vinden in het minder gewenschte van publiciteit der genoemde cijfers, zoo dat van deze dubbelt) eskvvesti'e het publiek thans nog niets fce weten krijgt.. Mevr. STPKENS, Rynsburgerweg 9, vraagt tegen 1 of 20 Aug. V. g. g. V. halfaoht. Zich aan te melden na 8225 6 Zondag 88 Juni 8265 6 M Terdrjjven de gal en het slym uit de maag en genezen in enkele dagen DUIZELINGEN, HOOFDPIJN, OOBSUIZINGEN. Zie bier het bewijs. Mynheer. Met dankbaarheid meld ik U welke goede diensten my de Dupuis Pillen hebben bewezen. Ik leed namelyk erg aan duize lingen in het hoofd en hoofd pijn. Ik had totaal geen trek in eten, een walgelyken smaak in den mond, en de lust ontbrak my geheel om 's morgens aan myn werkzaamheden te begin nen. Des nachts leed ik aan bange droomen en kon dikwyis niet in slaap komen, myn adem haling was moeilyk en had een vuilen reuk, kortom, ik was te moedeloos om iets te doen. Ik probeerde vele geneesmiddelen, doch niets mocht baten, totdat ik Uw pillen gebruikte. Van af den eersten dag dat ik ze gebruikte, werd myn elaap rustiger en geregelder, ik kreeg meer eetlust en thans ben ik ais opnieuw geschapen en heb meer plelzier in den arbeid dan vroeger. Uit dankbaarheid voor Uw geneesmiddel zend ik U hlerby myn portret. Ik kan de Dupuis Pillen aan een ieder die lydande is met het volste vertrouwen aanbevelen en geef U hiermede het recht, dit echryven, dat uit dankbaarheid is opgemaakt, naar uw goed dunken te gebruiken of te publiceeren. Hoogachtend J. C. VAN BOCHHOVEN, Meubelmaker, Noordwal 119, 'z-Gravenhage. Wanneer men In een toestand van duizeligheid verkeert, schynen alle voorwerpon te draaien en men wordt genoodzaakt het eerste het bes'e voorwerp vaat te grypen De oorzaak daarvan is de slechte toestand waarin de maas zich bevindt. Lie spysvertering is niet geregeld, het bloed stygt naar het hoofd an veroorzaakt congestie. De DUPUIS PILLEN verlichten spoedig door hun zuiverende, galweronde werking deze aandoening en ontlaaien de maag van de gal en aiym, verdiyven alle onzuivere stoffen en heratellen daar door den bloedsomloop. Een doos met DUPUIS PILLEN is verkrygbaar k 75 Cts. by alle Apothekers en Drogisten Men lette er op dal alle doozen voorzien zyn van een roode ster. Te Leiden: QEBRs. CHEUSTIAANSE, Hoogewoerd 3 en Haai lemmer straat 8, J. EL8IN9A Fa. Dijkhuis, Hoogstraat 5, S. A BR0ERSE, Haarlemmerstraat 70, REY8T KRAK; te Lisse: Wed. HANSEN. 8209 120 ,,'s Gravenliage", Zeestraat 72. Algemeen e> Vergadering; van Deelnemers en Aandeelhouders op Dinsdag £7 Juni a. s., des middags te 2 uron, in het Zuid Hol* landsch Koffiehuis» Groenmarkt, te 's Gravenhage, ter vaststelling van het Verslag over 1910 eu de Wetenschappelijke Balans over 19061910. B(j vaststelling van de Balans is de winst den lsten Juli d. a. v. be taalbaar bjj de vertegenwoordigers en het extra dividend van Coupon 3, late «erie en Coupon 2, 2de serie, ten kantore der Maatschappij 8239 22 Verkrijgbaar bij onderstaande Agenten: L. van Nieuwkoop, Oegelgeoat. M. J. Bruinen, Sa-isenheim. H. Schutz, Lisse. J. v. d. Veldt, Hillegom. J. W. Schryvers, Warmond. J. v. d. Laan, Voorhout. H. van Leeuwen, Noordwykerhout. Perk Oudshoorn, Rynsburg. J. R. van Duin, Katwyk-a/Zse. M. H. van Styn, Valkonburg. Firma Geosink, Voorschoten. N. van Leeuwen, Wassenaar, Straatweg. Qebr. van Haastrecht, Leidichendam. G. t. d. Akker, Zoeternoude. H. van Es, Zoetermeer. W. Verbakei, Boskoop. A. Renooy, Alien. 8-261 100 Q. Ottens, Oudshoorn. Qebr. Francke, Hazerswoude, Dorp. A. van Wijk, Hazerswoudo aan den Ryn M. Hoogeveen, Aarlanderveen. J. H. Stipdonk, Roelofarendsveen. Jao. Smit, Zevenhoven. H. Stichtor, Nleuwveen. J. H. Mobr, Langeraar. G. van Klaveren, Woubrugge. H. Bank, Hoogmade. J. van Groeningen, Leiderdorp. J. van der Hulst, Oud-Ade. J. Waasdorp, Rypwetermg. M. Meyer, Oudewetering. B. Broekhof, Noordrvykerhont. W. Verhart, Katwyk a/d. Ryn. Dat is thans het nieuwe nummer van den Goedkoopen Beddenwinkel op de Haarlemmerstraat, dis vroeger in de Janvosseneteeg 65 was. Denk er nu goed om niet meer in de Janvosseneteeg maar nu op de Haarlemmerstraat No. 52, vlak uaaBt den Schoenenwinkel van den Heer SNEL en schuin over den Boterwinkel „Het Wapen van Asten". Als Opening» Reclame geven wy aan ieder die boven 5 Gulden besteedt een fraaie Deken cadeau. Deuk aan Uw voordeel en gaat nergens anders. U moet wezen in den Goedkoopen Bedden winkel, thans Haarlemmerstraat 52. Het staat met groote letters op de ruit. 8268 22 8264 12 Van af heden wordt er nog alle dagen gebakken aan de Poffertjes kraam. 8219 10 StandplaatsLammermarkt by de Turfmarkt. Aanbevelend, P. EPSK4HP. Zeer billijke prijzen. 8259 6 Dis de meeste goede Hollandsclie woorden van hoogstens 6 letters, uit gezonderd eigennamen uit bovenstaand woord zendt, zooals: speld, troep en huls enz., krygt een Fonograaf met 4 Muziekstukken. Lie vol- gende2ieder een Koekoekklok. De 100 volgende en 100 eerate Inzenders ieder een cadeau naar keuze, zooala: Foto- grafletoestel, Zwitsersche Klok, Vulpenhouder enz. In te zenden voor 27 Juni. Deelname gratiz. Alleen betalen de pryswinnera vracht en administratiekosten. Uitslag wordt 13 Juli toegezonden en door des kundigen opgemaakt. 8240 25 Bureau No. 90 Internatio nal de Concours, Gr. Wiju- brugstraat II, üe etage, Botterdam. H.H. meubelmakers» gnderget. beveelt zich aan t® leveren zeer mooi Slab. platen voor Zyplanken en Panéeien» ook andere fijne Houtsoorten tegen concurreerenden prya. Adres: H. A. TITTEL Zu.» Koningstraat 58, Den Haag. 8227 9 Bui-gsteeg 6. Wordt gevraagd, om spoedig in diens: te treden, een flinke WIJNKOOPEBSKNECHT, op de hoogte van het vak. Zonder goede getuigen en bevryzen van eeriykheid onnoodig zich aan te melden. Zich in persoon te vervoegen: Kantoor, Burgsteeg 6. 8250 14 Te huur vanaf heden tot 14 Juli a. s., een gcm. HUIS, bevat tende 5 Kamers m-.t Keukön, voor zien van Gas- en Waterleiding, uit zicht in zee, tegen billyken prye Te bevr. by J. VAN DER MEY, Boiten- slui89traat No. 27 te Katwyk aan Zee. 8245 11 uit de hand: 9.1950 B.A. BOUW LAND, by Vorvreg te Zoetermeer, 3.85 H.A. BOUWLAND, Ouder wet te Zevenhuizen eu 0.44,21 HL A. TUINLAND by Station Zoetermeer. Informatiön by Notaris VAN HAMERS- VELT te Zoetermeer. 8175 9 Dubbel gesorteerde Hofleverancier van H. M. do Koningin. 8236 7 Wegens vertrek zal Donder dag; a. s.» te IO uren aldaar wor den verfcocht, een waarbyeikenb. Buffetten, Kabi net, diverse Kasten, antiek Kast. je. Canape's. Tatels, Stoelen, Divan, Spiegels. Gordijnen, Klecden, Gaskronen, Ledi kanten, enz., enz. Kykdag: Woensdag van 10 3 uur. Goederen kunnen worden bggebracht of op verzoek afgehaald. 8271 17 Wegens vertrek naar Indië, zal Donderdag a. s. te 10 uur in het NO f ARISHUI5 «e LEIDEN publiek eD contant worden verkocht een in goeden staat zynde voor 4 personen, voorzien van PEUGEOT MOTOR (2 cylinders) en zoo goed als nieuwe banden. Te bezichtigen Woensdagmiddag van 4—8 uren. 8272 15

Leidsch Dagblad | 1911 | | pagina 14