dl» 15733 Woensdag; 7 .Imsi. A° 1911. $Ê2e Qourant wordt dagelijks, met uitsondering van <§on- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit DRIE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. Uit de „Staatscourant". Kunst, Ietteren, en?, LEIDSCH DA&BLAB PRIJS DER ADVERTENTIENs Vac I6 regel» A 1.06. Iedere regel meer Q.17J. Oroetere letter» »«ai plaaisrnimte. - Kleine tdeertentiën ran 80 weorden 40 Oent» contant i elk tiental woorden meer 10 Oent». - - Voor het inoaueeren wordt 0.05 bonkend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Lelden per week 9 Oentt) per 3 maandenf 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd-sijn 1.30. Franco per post 1.65. HINDLBWET. Burgemeester en Wethouders van Leidon; C zien het adres van de Algemeene Te- lefoon-Maatsdrppij, voorheen RIBBINK TAN aaORK en Co., te Amsterdam, om rergunning tot plaatsing van een electro motor van 5 p.k. in het perceel Papengracht No. 23, Sectie G no. 1103; Gelet op de artt. 6 en 7 der Hinderwet; geven bij deze kennis aan het publiek, dat genoemd verzoek, met de bijlagen, op de Êecretarie dezer gemeente ter visie gelegd is; alsmede dat op Woensdag 21 Juni aanst des voormiddags te elf uren, op het B&adhuia gelegenheid zaJ worden gegeven om bezwaren fcecen dit verzoek in te brengen, terwijl zij er de aandacht op vesti gen, dat niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hinder wet voor 't gemeentebestuur of een zijner le den zijn verschenen ten einde hun bezwaren mondeling toe te lichten. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR, burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 7 Juni 1911. Leiden, 7 Juni. Na de vele voorgaande jubilarissen, is thans bij A. W. Sijthoff's Uitgevers-Maat schappij echter een jubilaresse: mej. A. M. Zwarts, idie er heden 25 jaar op de binderij werkzaam is. In een der kantoorlokalen ont vangen, -waar haar voorgangers en een voor gangster veroonigd waren, werd zij er na mens en door de patroons, alsmede namens het kantoor- en redactie-personeel toegespro ken ter aanbieding van gelukwenschen en behalve van een gouden dames-horloge, van andere stoffelijke blijken van waardeering voor getrouwe plichtsbetrachting en van ge negenheid, terwijl vervolgens in een der lo kalen van de drukkerij het geheele personeel haar opwachtte, waar bij-de aanbieding even- «ls van stoffelijke blijken van belangstel- liag ook op hartelijke wijze eenige woorden door het hoofd van do meisjcs-afdeeling tot h(ta.r werden gericht. Voor een en ander was zij natuurlijk zeer 'dankbaar. Het overige gedeelte van den dag kon ze in den familiekring doorbrengen. Gisteravond werd bij wijze van proef het Volksconcert, dat anders in het Van- I der-Werf park wordt gegeven, in den tuin van Musis Sacrum" gehouden. Het gere serveerde gedeelte, bestemd voor de ledën van Musis" was vrij zorgvuldig afgeschei den van hot vrije gedeelte en de ingang voor het publiek was aan den Singelkant. Achter in den tuin was ook een gelegenheid ge blaakt voor een buffet, waaruit het publiek kon worden bediend tegen verminderd tarief. Het bestuur had zeker een vrij grooten 'toeloop verwacht, vandaar vermoedelijk deze J strenge afsokeiding. Het liep echter niet £oo heel druk. De moesten bleven voorshands ïoaar liever buiten den tuin. Wie er binnen gingen waren niet van de leden te onder scheiden. Het zullen er een 150-tal geweest fcjn. Het gereserveerde gedeelte was ook ta melijk bezet, doch er hadden ook meerdere loden kunnen zijn. Wellicht heeft daartoe ook medegewerkt dat het tegen den avond frisch werd, voor velen te frisch om kuiten te zitten. Was 't zoo warm geweest als de vorige avonden, er zouden meer gekomen fijn. I Maar de hoofdzaak is, dat het publiek, dat gewoon is naai* de volksconcerten te gaan, eerst de kat eens uil den boom scheen -te willen kijken. Men stond wel voor het kek en keek eens naar binnen, maar bleef kuiten Een volgenden keer zal het wel 'i* zijn. Wie er waren hebben wel ge- boten. Het Lcidsch Muziekkorps was flink Of droef en het programma goed verzorgd. De verlichting van de muziektent is er ook «tel wat op verbeterd, wat het effect ver hoogt, - Aan de algemeene vergadering van ket Provinciaal Utrechtsch Genootschap *aD Kunsten en Wetenschappn, welke he denmiddag gehouden wordt, gingen gister- *vond de sectievergaderingen vooraf, in waarvan prof. dr. E. O. van Leersum, Leiden, een voordracht hield over „een toethode ter vergemakkelijking en vereen voudiging van de bloeddriikmeting bij dië ten." In afzonderlijke bijvoegsels tot de »iStaatscourant" no. 131 zijn opgenomen e oorwaarden van concessie voor spoor lijnen, waarop geen vervoer zal plaats edan met eene snelheid van ten J^gste 20 X. M. per uur, van Leiden naar atwijk en van Rijnsburg naar Noordwijk. -y Het driehonderd-jarig bestaan van de uiderkerk te Amsterdam, werd aan den avond van don Tweedon Pinksterdag ge vierd mot een samenkomst in dit bedehuis. Als sprekers traden op dr. P. J. Kromaigt en de. C. J. Lammerink. Het zangkoor „Chevé", directeur de heer A. Terdu, oud-Leidenaar wisselde de toespraken af door het zingen van eenige toepasselijke liederen. Aan den beer H. Paul, civiel-ingenieur te 's-Gravenhage, is opgedragen het maken van een plan tot uitbreiding der gemeente Schoonhoven, waarvoor de gemeenteraad aan B. en W. een blanco crediet heeft ver leend, zulks met het oog op de aansluiting van Sohoonhoven aan het spoorwegnet. Te De Bilt is in den ouderdom van 76 jaren overleden de heer P. H. Jordens, in leven oud-hoofdcommies ter provinciale griffie te OverijseL De heer Jordens was b!; het groote pu bliek bekend door de handige uitgave der Nederlandsohe staatswetten. Het provinciaal bestuur van Zuid- Hólland heeft aanbesteed het vernieuwen der steenglooiing langs de westelijke Gou wekade te Boskoop. Laagste inschrijver de heer C. Zanen Hzn. Sr., te Ammerstol, voor f 14,189. l>e Yolksspeeltuin aan den II oogera Bij o dijk. Deze speeltuin alhier werd den'2den Mei geopend. De eerste weken werden do leer- Kngen der meest nabij liggende lagere scho len toegelaten, daarop die van enkele andere. Van nu af is het terrein voor de leerlin gen van alle openbare en bijzondere lagere scholen geopend, voor kinderen boven zes jaar dus, niet voor jongere broertjes en zusjes. Om te grooten toeloop te vermijden, wordt de openstelling van het terrein niet onmid dellijk allen bekend gemaakt. Het bezoek was groot; het bedroeg in de eerste vier weken van Mei totaal 3522; ge middeld ongeveer 230 per dag. Van frissche lucht en zonneschijn genoten deze Meimaand de kinderen volop. Met zandgraven, steltenloopen, hoepelen, touwtjespringen, tonloopen, wippen, houden de kinderen zich bezig. Leiders of leidsters, die met groepjes kinderen balspelen of andere spelen zouden willen uitvoeren, zijn den kin deren en het bestuur zee.r welkom. Zij ge lieven zioh aan te melden bij mej. W. Gre- ven, secretaresse der Ver. Volksspeeltuinen", Papenstraat 6, die ook gaarne oude tennis ballen en rackets ontvangt. Geregeld onder toezicht spelen eens per week gedurende U/3 uur 5 jongensolubs ieder van ongeveer 24 jongens. Onder des kundige leiding worden verschillende loop- en balspelen beoefend. Het bewerken van de kweektuintjes aan de Cronesteinkade door een 40-tal jongens en meisjes is in vollen gang. Wie één Volkssspeeltuin voor een stad als Leiden niet overbodig vindt, wio gaarne de openbare straat niet als speelterrein ziet misbruikt en balddadigheid wil helpen voor komen, steune financieel. De jaarlijksolie in komsten dekken de uitgaven niet en het kleine kapitaaltje zal dit jaar geheel wor den opgebruikt. Opgave voor het lidmaat schap aan bovengemeld adres. HAARLEMMERMEER. Gistermiddag werd te Hoofddorp onder groote belang stelling ter-aarde-besteld het stoffelijk overschot van den heer D. Eggink, voor heen secretaris onzer gemeente. Aan het graf sprak de burgemeester, mr. A. Slob, namens den gemeenteraad, die voltallig aanwezig was. Hij herdacht in korte woor den de vele verdiensten van den overledene als gemeente-ambtenaar. Ds. Bax herdacht den heer Eggmk o. a, aüs lid van het Kerk bestuur, waarin hij sedert vele jaren de functie van kerkvoogd vervulde. Een vijftal kransen van familieleden dekte de haar. De oudste zoon dankte namens de familie voor de gesproken woorden en de betoonde belangstelling. HAZERSWOUDE. Bij de tienjaarlijksch© volkstelling was de bevolking onzer gemeente op het tijdstip der teUing verdeeld als volgt Ned.-Herv. 760 m., 746 vr., 1506; Remon strant 4 m., 2 vr., 6; Chr.-Geref. 15 m., 24 vr., 39; Doopsgezind 2 m., 1 vr., 3; Evan gel. Luthersch 2 m., 2 vr., 4; Geref. Kerk 383 m., 364 vr., 747; Roomsch-Kath. 701 m., 754 vr., 1455. Tot andere kerkelijke gezindten behoorende: 24 m., 25 vr., 49. Tot geen kerkelijke gezindte bekcorende: 13 m., 8 vr., 21. Totaal 1908 m., 1927 vr., totaal 3835. Bij de gehouden stemming voor twee leden van den Gemeenteraad ter voorzie ning in de vacaturen van de heeren A. de Bruin en G. C. de Jong, werden in het ge heel 348 stemmen utgebracht. Hiervan ver kreeg de heer 0. Wezelenburg, candidaat van de anti-revolutionnaire en katholieke kiesvereenigmgen er 239; de heer C, van der Hee, cand. v. de liberale en katholieke kiesvereen. 1S9, terwijl bovendien nog 153 stemmen waren" uitgebracht op den beer L. Noordam, 55 op den heer K. Ravensberg en 47 op den heer O. Visser; soodat gekozen zijn de heeren C. Wezelenburg en C. van der Hee. In het geheel bevatte de kiezers lijst 495 namen. KATWTJK-AAN-ZEE. E#n groot aantal zeelieden vertrok heden naar Umuiden om ter vissoherij te gaan. Morgen gaan weer verseheidenen. Door den heer N. Parlevliet was ee>n stoomboot afgehuurd, die do be manning van al zijn vaartuigen met pak en zak en vergezeld van vrouw en kinderen naar IJmuiden bracht, 't Was een vroolqk gezicht, toen de volgeladen boot langzaam de haven uitstoomde. Honderden stonden haar na te staren. Een gedeelte van het oude Gasthuis zal, naar wij vernemen, door den nieuwen eigenaar worden ingericht tot een zaal voor uitvoeringen, bruiloften, «nz. Nu, er kan hier naast de bestaande -inrichtingen nog wel een zaal komen, want soms moet een uitvoering of een feestelijkheid wegens ge brek aan localiteit worden uitgesteld. LISSE. Een burger woonhuis in de Kar naalstraat bracht gisteravond in publieke veiling op f 3150. Kooper was de heer A. Mosseveld, alhier. NOORDWIJK. Morgen, Donderdag, des avonds om halfacht, vergadert de Raad. Niet minder dan 13 punten vermeldt de agenda, o.a.: overeenkomst met Leiden over de H. B.-S.rechtsgeleerde bijstand; kennisadree- sen; Boeren burger laantje. De Noordwijksehe H. B.-G.-afd. liield gisteravond de vergadering, welke telken jare om dezen tijd gehouden wordt, en waarin de vermoedelijke prijzen der diverse bolge wassen worden besproken en vastgesteld. Een en ander is noodig ter voorbereiding van de Algemeene Vergadering, die telken jare ge houden wordt tot vaststelling der prijsra- mingslijsten. Voor de hyacinten werden tot afgevaardigden naar de Alg. Verg. gekozen de heeren H. do Groot cn B. Faase, voor de tulpen de heer P. Vink. Over den stand van het gewas bleken de vergaderden nogal tevre den: zij waren ten minste van meening, dat tnlpen en hyacinten om Noordwijk goed zijn. De H. B.-G.-Afd. alhier, die de laatste jaren tot betrekkelijken bloei kwam onder de zeer goede leiding van den voorzitter, den heer G. J. G. van Parijs, won gisteravond nog weer een achttal nieuwe leden. VOORSCHOTEN Morgen, Donderdag, des avonds te acht uren, vergadert de Raad De agenda vermeldt o m.: voorstel in zake bijdrage aan de gemeente Leiden voor op de H. B.-S. gaande leerlingenvoorstel tot verleenen van een subsidie aan de Land bouwtentoonstelling te Ledden; voorstel in zake het verstrekken van drinkwater uit de Waterleiding; voorstel tot verhooging van het traktement van den ambtenaar ter Secre tarie; voorstel in zake het verzoek der „Ko ningin-Wilh.-Vereeniging" om subsidie uit de gemeentekasgoedkeuring van het tarief voor de pont-Allem ansgeest. ZWA-MMERDAM. Vanwege den Neder- landsohen Bond voor Vrouwenkiesrecht is al hier een propaganda-vergadering gehouden, waarin als spreekster optrad, mej. Stever- ding, van Arnhem. Na afloop hiervan is een af deeling BodegravenZwammerdam opge richt met aanvankelijk 17 leden. Eau voor- loopig bestuur van vijf leden wordt gekozen. 58slo Alge-rai. Verg. van de Ver. vara Chr. ^riderwijzers en Onderwijze ressen in Nederland en de Over- zeesche Bezittingen. Gister namiddag werd in de Buitensociëteit te Zwolle deze Vergadering door den voor zitter, den heer K. Brants, van -Rotterdam, geopend. Na het zingen van Ps. 146:1 en 8 en gebed las do secretaris Col. 3118. Als- nu werd het woord gegeven aan den voor zitter dor Rogelingseommissie, den heer H. v. Zuylen, van Hattem. Do voorzitter dankte den heer Van Zuy len en in hem de geheele Regelingsoom- missie, voor de vele moeite, die zij zich getroost heeft om de leden der Vereeniging zoo aangenaam mogelijk te ontvangen. Hierna sprak de heer Brants als voorzit ter de openingsrede uit. De algemeene toes-tand van ons Christelijk onderwijs geeft reden tot blijdschap. We zouden haast kunnen zingen: „Ons lijden is voorbij." Het meer uitgebreid lager o-nderwijs en het uitgebreid lager onderwijs zijn door de laatste wijzigingen in de wet op het lager onderwijs belangrijk verbeterd. Onze school besturen zullen het eerlang merken in de verhoogde Rijksbijdrage onze financieel© positie is ten gevolge daarvan ook weder belangrijk verbeterd, al hebben we nog wen- schen, we hebben nog meer reden tot groote dankbaarheid. Straks Kopen we het Subsidiewet je voor de localiteiteu in het „Staatsblad" te le zen; en hoewel de kwestie van het vinden van kapitaal voor nieuwe scholen in de groote steden daarmede volstrekt niet op gelost is, zullen onze schoolbesturen toeh dankbaar de meerdere bijdrage aanvaarden voor de Ir'ento en aflossingen van de bouw schulden, die hier en daar nog steeds zwaar drukken. Het onderwijs aan onze zwakzinnigen be gint te groeien. Meer dan duizend Christelijke scholen heb ben wij; onze Vereeniging telt straks 3000 leden. En toch, niet inslapen, 't Geweer hij den voet. Volledige rechtsgelijkheid is nog niet verkregen. Het gewijzigd Unierapport nog niet in het verschiet. Grondwetsher ziening moet daaraan voorafgaan, en dat zal nog wel wat voeten in de aarde hebben. Voor onze Wetsoommissio is nog heel wat te doen, om aan te geven op welke wijze die ideeën van de Vrije School voor heel de natie in wettelijken vorm gegoten zul len worden. Niet inslapen dat kon do zaak nooit en ook nu nog niet lijden. Onze scholen zijn intensief nog lang niet wat ze wezen, moeten. Onze paedagogiek, onze zielkunde en onze mettroliek wachten nog op den meester. Met de beste wenschen voor het welsla gen dezer vergadering sloot de voorzitter zijn rede. Bij Kon. besluit is: aan mr. J. G. Sohöl- vinok, te Amsterdam, op zijn verzoek, eer vol ontslag verleend als pla -vervangend bestuurslid der Rijksverzekeringsbank, on der dankbetuiging voor de door hem als zoodanig bewezen diensten; II. benoemd tot plaatsvervangend be stuurslid der Rijksverzekeringsbank, mr. Ir. A. A. H. Struycke-n, taoogleeraar aan de gemeentelijke universiteit te Amster dam; benoemd tot rechter-plaatsvervanger m ds arr.-rechtbank te Alkmaar mr. W. F. A Verhoeff, advocaat, procureur en kan- tonrechtei>plaatsvorvanger aldaar, onder toekenning van gelijktijdig eervol ontslag uit laatstgemeld© betrekking F. H. Schrcve, directeur van het ge meentelijk ziekenhuis te Rotterdam, be noemd tot officier in de orde van Oranje- Nassau; benoemd tot lid van de Algemeene Re kenkamer A. J. M. Stumpf Jr., referen daris bij de Algemeene Rekenkamer te 's-Gravenhage; oenoemd tot eerelid der vereeniging ,,Het Nederlandscho Rcode Kruis", jhr. mr. S. Lama-n Trip, te Soheveningen, oud ondervoorzitter van het hoofdcomité dier vereeniging. Koninklijk bezoek aan Amsterdam. Bij den aanvang van de audiëntie gister namiddag heette de burgemeester de Hooge Bezoekers welkom namens de burgerij. Hyi wees op de toenemende welvaart, de ver meerderde bevolking en den bevredigenden gezondheidstoestand der hoofdstad. Ook als centrum van handel en scheepvaart is Am sterdam een nieuw tijdperk van bloei in getreden. De burgemeester constateerde dat deze gunstige keer s-menviel met de geboorte van Prinses Juliana. Ten slotte werden de beste wensohen geuit voor het Koninklijk Huis. Op de toespraak van den burgemeester antwoordde H. M. ongeveer als volgt: „Mijne Heeren! Met gro-ote voldoening herinner ik mij de dagen van het vorige jaar, waarin deze stad mij en mijn dochter zulk een hartelijke ontvangst heeft bereid. Het bewijst, dat de bevolking van Amster dam meeleeft met ons huis en de geboorte van mijn dochter met groote vreugde heeft begroet. Ik hoop dan ook spoedig de Prinses weer binnen deze stad te doen br ngen, om de bevolking andermaal in de gelegenheid te stellen haar welstand te aanschouwen en haar hartelijke blijken van belangstelling te geven. Met genoegen heb ik mt den mond van den burgemeester de verblijdende mededeelingen vernomen, omtrent den toe stand dezer gemeente. Ik wil dan ook niet eindigen alvorens de beste wenschen te hebben uitgesproken ook voor de toekomst dezer stad." Na het antwoord van H. M. begon het défilé. Aanwezig waren een 2C-tal raadsleden, op één enkele uitzondering na, allen in ambtsgewaad. Verschillende commissarissen der Konin gin, zeer vele burgemeesters, leden van het consulaire corps en hooge colleges maakten het Vorstelijk Echtpaar verder hun op wachting. De Koningin was tijdens de audiëntie 'n een japon van crèmekleurige zijde gekleed; de Prins diroeg de generaals uniform. Behalve de dagclijksche gasten, zaten gis teren de wethouders van Amsterdam aan de Koninklijke tafel aan. Hedenmorgen om 9 uren verliet H. M. de Koningin het paleis om per gereed staande auto een rit daor de stad en door het Vondelpark te maken. De auto was voorzien van Hr. Ms. standaard en werd voorafgegaan door een taxi-auto, waarin de burgemeester, jhr. dir. A. Roell ge zeten was. Overigens was het weer een vermoeiende dag voor de Koningin: immers vanmorgen werden de audiënties voortgezet voor oiviele autoriteiten. Ook nu weer vroeg het komen en gaan der talrijke audiëntie- gangers, waarvan velen in ambtsgewaad en rok. Heden was het tevens audiëntie dag voor rijks-, gemeentelijke en kerkelij ke, alsmede voor particuliere commissiën. In den laten namiddag, om halfvijf, na afloop der audiënties, werd door het Ko ninklijk Echtpaar de eerste rijtoer van deze week ondernomen. Doot Kalverstraat, Koningsplein, Leidschestraat, Stadhou derskade, waar overal de vorstelijke perso nen luide werden toegejuicht, werd langs een omweg gereden naar het Centraal station, ter afhaling van Prinses Juli ma, die om 4 uur 57 met een extra-trein uit Apeldoorn zou aankomen. Geruimen tijd voor dit tijdstip stonden de mensohen langs het Damrak geschaard om straks de Prin ses te kunnen begroeten. Hedenavond zitten leden van Gedepu teerde Staten aan het diner ten Paleize aan. „De Klaroen", politiek-sociaal tijdschrift, onder redactie van mr. dr. A. R. van d« Laar, ia een tijdschrift maandelijks verschil nend. Ben nummer van den derden jaargang werd ons gestuurd. Het behelst de artikelen„In Roomscbe lijn" en „Zending en onderwijs," door dr. A. M. Brouwer. In „Belang en Recht" betreurt Bona Fide de opvoering en vertaling van Sohönherr's drama: „Glaube und Heimat." „Het stuk levert het thema voor een opera; onwillekeurig i^enkt men aan een opvoering van „IR Bruid der Zee", al hebben de onderwerpen ale zoodanig geenerlei ver wantschap. Maar tot op zekere hoogte geldt toch nog altijd, spijt Wagner on zijn volge lingen: Oe qui ne vaut pas la peine de le dire, on le chante." In de Nodorlandsch© afdeeling der Inter nationale Tentoonstelling te Rome bevindt zich thans ook het groote portret van H. M. onze Koningin, door mevr. Thérèso SchwaTt- zeVan Duyl. Tijdens het bezoek te Amsterdam werd dit door den eigenaar, Z. H. Albrecht van Mecklenburg, regent van Brunswijk, ter be schikking van de kunsten arcs gesteld en er is nu bericht, dat het onverlet uit Bruns wijk te Rome is aangekomen en onmiddel lijk geplaatst. Twee jonge Hollandscho violonozllisten, learlingen van J. Mossel, hebben in het bui tenland een positie gekregen; MiohJ Penha is aangesteld tot eersten solo-violoncellist in het door Mascagni geleide orkest te Buenos- Ayres, Francis Hell tot eersten solo-violon cellist in het orkest van <Te Opera te Nizza. „Waarom ik niet geloof," door een gewe zen Katholiek, tweede verbeterde en ver meerderde druk. Uitgave: Hollandia-drukkerij, „Uit 's levens diepten," is de titel van een klein geschriftje waarin een gevangene haar gewaarwordingen beschrijft. Eliso Socr heeft deze brieven bewerkt. Een fout lijkt ons van dit geschriftje dat de bewerk ster ons op geenerlei wijze mot do brieven schrijfster bekend maakt of belangstelling voor haar in een voorwoord wekt. Thans val len wij zoo laconiek midden in jammer ton en, welke wij niet begrijpen. Wanneer men eeni ge belangstelling voelt opkomen is 't boekje plots uit. .Uitgave drukkerijTorenlaan, Assen. Heden ontvingen wij ter recensie: „De Aarde en haar Volken." Aflev. 6. Uitg. H. D. Tjeenk Willink, Haarlem. Algemeen depot Tan discipline. Naar de „N. R. O." verneemt, zal eerlang Ket algemeen depót van discipline te Vlia- singen worden opgeheven. De kosten (f 40,000 's jaars) worden niet evenredig geacht aan het nut. Voortaan zal wel kun nen worden volstaan ook met het oog op de bestaande wettelijke bepalingen men het drillen van de bijzonder ongezeglijke minderen door een daartoe aangewezen officier in een der gewone garnizoens plaatsen. De Noovdwijksclie «Éraudkwestie. Van doorgaans wélingelichte zijde ver nemen wij, dat de Minister van Financiën aan het gemeentebestuur van Noordwijk o.a. bericht heeft, dat de opruiming van de op het strand onder No6rdwijk geplaat ste palen in rechten zal worden gevorderd. In do Raadsvergadering van morgen avond zullen over een en ander nadere ia- lichtingen worden gegeven

Leidsch Dagblad | 1911 | | pagina 1