15731 Zaterdag 3 Juni. A°. 1911. §eze <§ourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit VIJF Bladen. Vierde Blad. FEUILLETON. Doos* eigen schuld. DAGBLAD PBUS DEB ADYEBTENTIEN: Van 16 regels ƒ1.05. Iedere-regel meer ƒ0.171. Grootere letten naar plaatsruimte. Kleine ad vertentiën van 30 voorden 40 Oents contantelk tiental voorden meer 10 Oente. - Voor het incaeseeren wordt/'O.OS berekend. PBIJS DEZEB COURANT: Voor Leiden per week 9 OentB; per 3 maanden 1 f 1.10. Bciten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd aijn 1.30. Franco per post 1.65. Op Tweeden Pinksterdag ver schijnt het „Ijeidgch Dagblad" niet» Leiden, 3 Juni. r— Gisteravond heeft plaats ge had de jaarlijkscho ergadering van aan deelhouders der Leidscho Sohouwburg-Ver- eeniging, waarop door den secretaris ver- alag is uitgebracht, en de balans en winst en verliesrekening werden goedgekeurd., Bij Kon. besluit is lo. benoemd tot ge woon hoogleeraar in de faculteit der rechts geleerdheid aan de rijksuniversiteit te Utrecht om onderwijs te geven in het bur gerlijk recht en het internationaal privaat recht: mr. J. Ph. Suijling, raad-adviseur aan het departement van Justitie en bui tengewoon hoogleeraar aan de rijksuniver siteit te Leiden; 2o. aan mr. J. Ph. Suijling voornoemd 'eervol ontslag verleend uit laatstgenoemde betrekking, met ingang van den dag, waarop hij zijn lessen als hoogleeraar aan de rijksuniversiteit te Utrecht zal aanvan gen Voor het akte-examen lager onderwijs is .te Haarlem geslaagd mej. A. Veenstra, ;van Leiden. Hedennamiddag ontvingen we per Nederlandsche mail de Bataviasche bladen ,van 610 Mei. Op het zestal voor predikant bij de Evang.-Luthersohe Gem. te Alkmaar komen voor ds. G. Munter, te Woerden, en ds. J. (P. van Oosten, te Bodegraven. Haar de ,,Haagsche Ct." uit zeer goe- 'do bron met beslistheid verneemt, was het dezer dagen in de bladen meegedeeld ge- ïncht, als zou te rekenen zijn op een ver- memgviddigingscijfer van 0,802 voor de ge meentelijke inkomstenbelasting te 's-Gra- venhage, volstrekt zonder grond. Omtrent dat verhoudingsoijfer is, zoo meldt men aan genoemd blad, absoluut nog niets bekend; de ontwerp-kohieren zijn nog lang niet alle gereed, en er is dus thans met grond nog niets te zoggen van het totaal belastbaar inkomen. Vermoedelijk zal dit niet vóór het eind dezer maand vast te stellen zijn en dus ook eerst daarna het verhoudingscijfer der heffing. In de Hofkapel op Het Loo spreekt morgen, Zondag prof. dr. H. Th. Obbink Ihoogleeraar in de godgeleerdheid aan de Stedelijke Universiteit te Amsterdam. Jhr. mr Van Karnebeek, de nieuwbe noemde burgemeester van 's-Gravenbage, thans referendaris aan het departement van koloniën, zal met 1 Juli den rijksdienst verlaten en vóór dien tijd nog eemge we ken met verlof buiten 's-Gravenhage ver blijf houden. De voortuin van het paleis Soestdijk heeft een geheele verandering ondergaan. Onder leiding van den heer Springer, tuin architect te Haarlem, is de tuin opnieuw aangelegd en is o. a. het groote hooge bloemperk in het midden van het gazon verdwenen. Vanaf den Soestdijkerstraatweg is het bordes van het paleis nu meer zicht baar geworden en schijnt het paleis wat hooger te zijn gelegen. Voor de 30ste predikantspla-tbij de Ned-Herv. Gem. te Amsterdam is opnieuw een drietal candidaat gesteld, naast de drietallen van „Het Evangelie" en van de „gezamenlijke Vriendenkringen", ©n wel door een aantal lidmaten der Nód.-Herv. Kerk, die bij geen enkele vereeniging aan gesloten zijn. Naar aanleiding van deze candidaatstel- ling schrijft men aan het „Hbld." De strijd om de 30ste predikantsplaats schijnt heftig te zullen worden. De reden van de nieuwe candidaatstelling schijnt te moeten worden gezocht in den eersten candidaat gesteld door de kiesv. .,Het Evangelie", nl. ds. Hoogenhuy- zen, te Doom. Men vindt dezen een te po lities man na bet schrijven zijner bekende brochure „Ho© lang nog". De candidaat ds. H. moet echter warm worden aanbevolen door den voorzitter van „Het Evangelie'*, den heer Harmsen het raadslid van Am sterdam die bij de a.s. raadsverkiezing door de Chr. Historischen wordt losgelaten en die ds. H. gaarne te Amsterdam zag. Wanneer nu nog de moderne leden van de kiesver. „De Hervormde Kerk" met een dnetal komen, dan is het dozijn candidaten vol. Dat kan 12 dezer een zware strijd wor den 1 Over den uitslag valt absoluut niets te zeggen. Hr. Als. „Evertsen" is 2 dezer van Flekkefjord vertrokken. De Koningin-Moeder is gisteravond te ruim 8 uren met gevolg van Arolsen aan de halte Soestdijk aangekomen voor Haar gewoon zomerverblijf ten paleize Soestdijk. De commissaris der Koningin in de provin cie Utrecht en de burgemeesters van Baarn en Soest waren ter verwelkoming aan het station aanwezig. De Koningin-Moeder zal de volgende week, als ook de Koningin er is, te Am sterdam bezoeken brengen aan het Oude Vrouwen- en Mannenhuis der Ned.-Herv. Diaconie en aan het Modelhuis van den heer N. Ie Grand. Naar „De Rotterdammer" verneemt, is de toestand van jhr. mr. W. E. Rochus- sen, oud-minister en -staatsraad, die bij cijn zoon in Amsterdam wordt verpleegd, de "laatste dagen zeetr achteruitgaande. HAZERSWOUDE. De uitslag der aanbe steding van Sluisbrug en heiwerk was als volgt; A. van Vuuren, te Utrecht, f11,985; S. Kampstecg, te Bolnes, f 11,334; L. van Geest, te Bodegraven, f 9852; A. G. Vree burg, te Boskoop, f 9698; J. W. Timmer mans, te Hazerswoude, f 9500; J. Dekker, te Hazerswoude, f 9200; J. Visser, te Pa- pendreclit, f 9164. Het werk is gegund aan J. Dekker, alhier, voor f 9200. De omslag der Hazerswoudsohe Droog makerij ig voor dit jaar vastgest-ld op f 7.50 per H. A. Aan den heer J. van Exter, oud-brie^ vengaarder alhier, is van Rijkswege een pen sioen toegekend van 560 gld. 's jaars. HOOGMADE. In de alhier gehouden ver gadering van stemgerechtigde ingelanden der van den Vliet-polder, waren van de 140 gel dige stemmen 71 vertegenwoordigd. De reke ning over 1910 werd vastgesteld in ontvang op f 905.19 en in uitgaaf op f 830.16; batig saldo 75.05. Do begrooting voor 1911 werd vastgesteld aan inkomsten en uitgaven op f 870.17V2; de omslag op f 4 per H.A. KATWIJK-AAN-ZEE. Verschenen is de „Naamlijst der Nederlandsche reederijen en haringschepen, benevens der sloepen en stoom trawlers, die de vissoherij op de Noordzee uitoefenen (Jager ij boekje) bijgewerkt tot 1 Juni 1911. Er blijkt o.m. uit, dat de Katwijksche vloot zich het afgeloopen jaar aanmerkelijk heeft uitgebreid. 1 Juni 1910 toch bestond zij uit 148 vaartuigen, nl. 84 loggers, 1 motorlog- ger en 63 bommen. Nu telt onze vloot 161 schepen, n.l. 95 loggers, 2 motorloggcrs en 64 bommen. Alzoo een vermeerdering van 13 vaartuigen. NOORD WIJK. D. a.-r. kiesvereeniging 7,Nederland en Oranje" besloot in haar ai- gemeene vergadering, voor de twee nieuwe raadszetels te candideeren de heeren L. Graaf van Limburg Stirum en G. Kruys- wijk. De aftredende Raadsleden, de hee ren C. Alkemade Sr., dr. A. Kervel en W. van Beelen, zal „Nederland en Oran je" onbestreden laten. In een goed bezette vergadering der Protestantsche kiesvereoniging„Gemeen tebelang" werd na zeer korte discussie,- op voorstel van het bestuur, dat geadvi seerd had tot samenwerking met de a.-r. kiesvereoniging „Nederland en Oranje", het volgende besluit genomen. Het aftre dend Raadslid, de heer W. van Beelen, werd opnieuw gecandideerd. De zetels der twee -aftredende roomscli katholieken zal men onbestreden laten. Voor de twee nieu we RaadszetéLs "werd gecandideerd de heer L. Graaf van Limburg Stirum, die de can- didatuur aanvaard heeft, terwijl men den candidaat der a.-r. kiesvéreeniging, den heer G. Kruyswijk, overnam. De vergadering, om acht uren aange vangen onder leiding van haar voorzitter, Graaf van Limburg Stirum, ging reeds spoedig uiteen. NOORDWIJK-AAN.ZEÉ. Gistermiddag is onder vrij wat belangstelling van de omwonenden voor het eerst gebruik ge maakt van den in gewapend beton uit- gevoerden oprit, die van het strand naar de Schoolstraat voert. Men weet, dat door het aanleggen van dezen oprit het mogelijk werd gemaakt, den Noordboulevard tot één geheel te maken, en tusschen de pen sions „Noordzee" en „Hollander" een prachtige, breede straat te maken. De heer W. P. de Vreede voerde het werlc uit. De voerlui der schelpkarrcn, die den oprit „ingewijd" hebbeh, waren eenparig in hun lof over .de zeer doelmatige verbetering, en als de paarden spreken konden, zou men nog meer lof te hooren krijgen. RIJNSBURG. Gisteravond vergaderde de afd. Rijnsburg van het H. B.-G. in café „Central", onder voorzitterschap van den heer S. Schoneveld. De opkomst was gering; de zomertijd is een slechte tijd voor vergade ringen. Die slechte opkomst was misschien, ook wel de reden, dat het voornaamste punt van de agenda zeer kort werd behandeld. De prijsraming van tulpen, enz. werd n.l. overgelaten aan het bestuur en de te kiezen afgevaardigde. Tot afgevaardigde voor de prijsraming werd gekozen de heer P. van Egmond C.Gzn. Verder werd niet veel meer behandeld. De penningmeester had ook nu! weer voor een verloting gezorgd, bestaande uit bloembollenschopjes. TER-A AR. De stemgerechtige ingelanden van den vcreemigden Bloklandschen en Kor- teraarschen polder, hebben een vergadering gehouden onder voorzitterschap van mr. J. Th. O. Viruly, van Leiden. De rekeningen dei' afdeelingen over 1910 werden voorloo- pig aldus vastgesteldRestuurskosten in komsten f 353.93Vs» uitgaven f 298.821/sLas tig saldo f 55.11. Afd. 1 en 2 ink. f 1004.621/2» uitgaven f 8S3.41; batig saldo f 121.2172. Afd. 2 en 3 ink. f 2935.387», uitgaven f 2623.3472batig saldo f 312.04. A'fdl. 3 en 4 Stnk. f 922.837s» uitgaven f 908.88, batig saldo f 13.9572- Daarna de begrootingen voor 1911 bestuurs- koeton aan inkomsten en uitgaven' op f 344.73. Lasten f 0.90 per H.A. Afd. 1 en 2 aan ink. en ui tg. op f 763.747s- Lasten f 4.50 per H.A. AfdL 2 en 3 aan ink. en ui tg. op f 2875.25. Lasten f 14 per H.A. Afd. 3 en 4 aan ink. en uitgaven op f 1071.287s- Las ten f 5.50 per H.A. VOORSCHOTEN. De Koningin-Wil- helmina-Vereeniging" hield gisteravond een algemeene ledenvergadering in 7,Het Wapen van Voorschoten." De vergade ring was bezocht door dertig leden en donateurs en werd gepresideerd door den heer G. H. Schmal. Nadat de voorzitter, namens hét bestuur verschillende mede- deelingen had gedaan, kwam aan de or de de verkiezing van een commissie van contróle over de geldmiddelen. Gekozen werden de heeren Lekkerkerker, L. Nou- wens Jr. en Meijer. Daarna kwamen in behandeling de voorstellen voor de a.s. feestviering. Er waren geen voorstellen yan leden ingekomen. Het bestuur stelt voor, dit jaar op 31 Augustus feest te vieren. Het kinderfeest zal weer georganiseerd worden door de onderwijzers der betrok ken scholen. Op het middagfeest worden de volgende volksspelen gehouden: 1. Rïngrijderij op tweewielige rijtuigen. Het is verplichtend de rijtuigen te versieren. 2. Ringrijderij op fietsen. Versiering van het rijwiel is niet verplicht. 3. Naar den trein gaan voor jongens van 13 tot 16 jaar. 4. Staartsteken voor meisjes van 13 tot 16 jaar. Verder is er 's avonds illuminatie, enz. en den geheelen dag door muziek. De kosten van deze feestviering worden ge raamd op f 475. Over verschillende onderdeden van dit programma werd lang en breed van ge dachten gewisseld. Er wordt uit de ver gadering voorgesteld een koekkraampje, waar gelegenheid is tot koekslaan, op het feestterrein te plaatsen. Dit voorstel wordt echter met overgroote meerderheid van stemmen verworpen. Het geheele feestprogramma wordt daar na zonder stemming aangenomen. De voor zitter beveelt de kaartjes van de extra-: bijdrage nogmaals in de belangstelling der leden aan en sluit de vergadering. "WASSENAAR. Het bestuur der Chr. Zangvei-eeniging alhier heeft een paar be sluiten genomen, waaruit blijkt, dat de jonge Vereeniging st-ceds in bloei toeneemt. Om zioh in de toekomst flinke werkende leden te verschaffen, zal een kinderzangschool wor den opgericht. Vervolgems heeft het bestuur tot zijn leedwezen zich genoodzaakt gezien voorloopig geen nieuwe leden aan te nemen. Het aantal leden, dat bij de oprichting toe trad, wad circa 40. Dit getal klom tot 65* De oorzaak vaiudit laatste besluit ligt zeker! in de localiteit, waarmede de Vereeniging} zicih moet behielpen. Ia ear Thans geen andeari repetitielokaal te vinden, lang zal het niet' duren of hierin zal zijn voorzien, en het ledental kan dan weer vermeerderd worden* Gemeenteraad Tan Hillegom. Voorzitter: burgemeester Wentholt. Afwezig met kennisgeving de heeren G. Vy v. Zanten, Van der Schoot, Guldemond en H. A. van Waveren. Het gemeente-verslag en dat van den toe* stand der volkshuisvesting over 1911 zul Ion,' bij de leden circuleer en. Bij besluit van Ged. Staten is de Gerriti* Aven-weg van den legger der wegen af ge* voord. De geloofsbrieven van het nieuwbenoemd^ raadslid Th. Jonkheer werden door de hee* ren Topper, J. van Til en Balvers onder* zocht en in orde bevonden. Wijziging der begTootingem 1910 en 1911 worden goedgekeurd. Op een verzoek van het R.-K. Kerkbestuur, om de bestaande heg voor de nieuw aange bouwde meisjesschool te mogen vervangen! door een ijzeren hek, wordt besloten op voor- stel van B. en Ws. zulks toe te staan en; de rooilijn voor het nieuwe hek als volgt te| bepalen: ,,een rechte lijn, getrokken uit den,' voorkant van den zuidelijken hoofdpaal van het hek voor de R.-K. begraafplaats op deni noordelijken hoofdpaal van het noordelijk Hoen gangshek naar het Mariagesticlit." Op een verzoek van C. G. van de Poll,j om een hek te mogen plaatsen op de Vosse- laan voor zijn perceel aldaar op 3 M. uit hoti hart van den weg, wordt cp voorstel van,' B. en Ws. besloten de rooilijn daar te bepar len op 5 M. uit het hart van den weg en de plaatsing van een hek daar to gedoogep op 1 M. vóór de rooilijn. Nog wordt besloten op eenzelfde adres van, J. N. Potman voor een perceel aan de Leid- schestraat om de plaatsing van een hek te gedoogen op 4.50 M. uit het hart dier straat.; Op do hegrooting voor 1912 zal uitgetrok ken worden f 105.12 als Hillegoms deel in de uitgaven der gezondheidscommissie. Aan den heer H. ter C-ock wordt op zijn verzoek eervol ontslag verleend als ambte naar ter Secretarie, ingaande 13 Mei 1911, wegen9 benoeming tot sccretaris-ontvangeij van Jisp en Wijde Wormer. Aan den handelscursus van den Midden* stand werd wederom f 40 subsidie verleend1 plus gebruik van een verlicht en verwarmd,' schoollokaal. Goedgekeurd werden de verordeningen tot heffing en invordering van retributie-geld, Middelb. Onderwijs met Leiden. Hillegom.' zal voortaan voor ie deren leerling aan Lei den f 60 storten. Op een verzoek van H. K. Spilker c.s. om! vrijgesteld te worden van de betaling van. straatgeld voor den Stationsweg, werd af* wijzend beschikt, met 4 tegen 2 stemmen,' die der heeren H. V. van Zanten en Topper^ De behandeling der verordening, regelende de volkshuisvesting, werd aangehouden. Goedgekeurd werd de aanstelling van eeni derden ambtenaar ter Secretarie. Aan mej. C. M. S. Rouw werd een peric^ dieke verhooging toegekend van f 50. Bij de rondvraag vraagt de heer Balver^ of B. en Ws. aan willen dringen op ver* schijning van hhet water-rapport en ten,) 17) Het meisje week niet achteruit. „Ik zeide de waarheid," zei zy toonloos als tot zich- wire. Nu maakte do woede zich van hem meester. Hy greep haar pols en zijn gelaat naar het hare toebuigend, fluisterde hjj hovend: „Zal ik jo mooten verachten?" Zy sloot haar oogen als in een aanval ▼an duizeligheid. Maar hy schudde haar heen en weer: „Spreek." Nu rukte zy zich los en vloog de kamer binnen. „Moet ik om hulp roepen vroeg zy, over haar geheele lichaam bovend. „Neen," zeide hy en weer trad hy op haar toe. „Ik wil slechts nog afscheid nemen l" En hy sloot het hevig tegenstribbelende meisje in zyn armen, bedekte haar gelaat, haar hals, haar armen met gloeiende kussen. Hoe meer zy zich verweerde, des te vuriger werdon zyne liefkoozingen en toen hy haar eindeiyk losliet, zeide hy: „En denk nu In zyn armen aan myn kussen. Vaarwel I" Nog een diepe ademhaling, toen viel de deur dreunend ln het slot. Hella tuimelde op den grond, haar bloed ging ziedend heet door haar aderen, haar leden waren zwaar als lood, haar brandende lippen bewogen zich onhoor baar. Eindeiyk ontrukte een diepe onmacht haar voor oogenblikken aan de ellende, welke zy zichzelve had berokkend. Over de grasperken en wegen van Wusterode l*g een dikke laag sneeuw. Zy boog de den- Ifentakken naar beneden en zette de naalden een glinsterend mutsje op. Geheel verlaten en ongemeubeld stond aan den vyver het tuinhuisje, welks zilveren klokjes als zacht klagend rinkelden. Voor de hoofdpoort klonken door de sneeuw gedempte sledebelletjes. Hella keek op. „Ge lukkig, Bolow en Getrudel" dacht zy met een verlicht hart en wilde haar schreden naar het slot richten, doch Geraid Wilke hield haar tegen. In een pelsjas, welko een Hongaar- schon magnaat geen oneer zou hebben aange daan, liep hy naaat het meisje, dat slechts een doek om haar schouders had geslagen, „Hebt gy het koud, lieveling?" vroeg hy teoder. Zy ontkende dit. „Ach, loop toch niet zool Ik heb je nooit een oogenblik voor my. In huis zyn wy steeds omringd door anderen. Gun my doze paar minuten. Ik kwel je toch zeker niet met lief kozingen en overdreven gevoelsuitingen, is 't wel?" Hy keek haar met een by na smarte- lyken glimlach aan; zy voelde hoezeer zy hem onrecht deed. Hy was altyd terughoudend en ridderiyk jegens haar, terwyl zy hem letter- ïyk ontweek. „Gerald, wees niet boos op mei Spoedig hebt ge my geheel en al." Zy vlyde zich tegen hem aan. „Ja, geheel en al," zeide hy droevig, „ia dat ook zoo? Ik denk dikwyls, dat gy zoo ver van my af zy t, verder dan op den eersten dag van onzo kennismaking. Indertyd interes- serdet gy je tem minste voor Lanke en myn paarden. Maar ik hoor, dat de goudvos voort durend vacantie heelt, sinds ik hem heb ge zonden. Is dat zoo?" Hy bleef staan eu trachtte in haar naar beneden gebogen gelaat te zien. „Gerald, vergeel mei" Dat klonk als een kreet. f De man ontstelde. Kon zy zich niet los maken van het verleden? Dat moest zy toch, wanneer zy eenmaal meesteres van Lanke wasl En hy begon over haar toekomstig leven te spreken, over het witte jacht, waarop zy dan da wereld kon invliegen, de geopende poort in aan den horizon, welke zy altyd met zulke verlangende blikken had beschouwd. Zy glimlachte ook werkelyk bij deze toe- komstdroomen; een warme glans kwam in haar oogen en haar handen sloten zich vast ineen. Ja, wellicht ging het toch En waarom ook niet? Bestond er wel een beteren kame raad dan Gerald Wiike? Een mooier toekomst dan de hare? Luchtig en huppelend, maar toch zoo hart roerend melancholiek kwamen de tonen van de menuotwals over do berypte kronen. Hella stond even stil; het was haar te moede alsof zy geroepen werd. E911 wonderlyk verlangen trok haar naar het jagershuisjo, waarin het nu doodstil en leeg was geworden, want tante Oecilie rustte sinds eemge weken in den som beren familiegrafkelder, waarvoor zy in haar laatste uren nog zulk «en vrees had gekoesterd. „Vertel my toch eens iets van die geheim zinyige tante", plaagJo Gerald Wiilte haar. „Och, er valt niets to vertellen; zy koes torde' een ongelukkige liefde voor iemand. Ik weet het zelf niet precies. Ik geloof; dat hot een prins was van oen Zuid Duit3ch hof En toen gob9urde cr een schandaaliemand werd doodgeschoten. En wanneer vrouwen in myn familie iets misdaan heoben, wat zich het best in ds stilte laat boeten, dan kómen zy m het jagers huisje." Hella lachte zacht. „Hoe vreemd", vond Gorald Wiike. Nu ik wensch den Wusterode dames van komende geslachten toe, daf geen enkele haar leven daar achtor die taxushaag moet verkniezen. Voor het oogenblik bestaat daarvoor geen ge vaar. Gertrude heeft daarvoor geen aanleg en jy" hy legde zyn arm om haar schouders en drukte haar aan zich „en jou breng ik spoedig in veiligheid. „Ja, doe dat," zeide zy met een lichte huivering. „Ziet ge wel, nu hebt gy het toch koudl" riep hy bezorgd en een vlugger tempo aanne mend, snelden zy naar het slot. Men zat reeds In het roode salon thee te drinken. Een behaagiyke gezelligheid lag over alles, van de lampen met zyden kappen, tot aan het Smyrnasch tapyt, waarin de voet onhoor baar wegzonk. De heeren legden dadeiyk beslag op Wilke. De dikke Below vooral was zeor op hem gesteld. Altyd bereid voor een partytje of genegen een glas wun mee te drinken, altyd onderhoudend en op de hoogte zooals geen ander van alles wat den landbouw betrof: dat was iemand naar zyn hart. Ook graaf Wusterode had zich mot den bestaanden toestand verzoend. Het mooie denkbeeld Hohen-Dachau eens met Wusterode tot één bezitting te veresnigon, had by wel is waar moeten opgeven en die goede, kranigo jongen reisde troosteloos in Spanje rond; maar Hella had hot zoo gewild. Bastal Slechts dit eene verzoek ikgeen veranderingenl Wat gebeurd is, is gebeurd, hetzy uit een gril of niet," aldus was hy oy de overweging zyner vrouw of het wel zoo zou biy ven, uitgevaren „een eenmaal gegeven woord wordt niet terug genomen, ook baalt zy fiudigor daarmee niet terug. Dio is mans genoeg om ééns voor altyd te bedanken!" Gravin Valerie had gezucht en gezwegen. Maar hoezeer zij zich vroeger ook tegen een «poedig huwelijk van haar dochter had verzet, nu was zij geheel vau opinie yoranderd. Den twintigsten April en goen dag lator zou d« tweede bruiloft op het slot Wusterode gevierd' worden. De dames hielden zich ijverig met een hand' werkje bezig. Hella ging naast haar zustor zitten en keek toe hoe de viytige handen den eeneo gouden draad naden anderen door de stof trokkenj Daarby hoorde zy met een half oor Daar hetgeen de heeren bespraken, kwesties, het district betreffend, de politiek, enz. Het was toch maad goed. dat zy met Wilke iets meer zou beleveï dan Gertrudes dageiyksch eeuerlei of de geiyk^ vormige dagen thuis. Zy vermeed het aan Rudiger te denken en aa^ zyn laatste, zwaarste vernedering. Doch menig<j maal, wanneer het stil om haar heen waa kwam de herinnering, niet langzaam en zacht tasteDd, maar die kon haar plotseling overvali Ion en haar tot in haar binnenste doen beven. Eni telkens was het de laatste minuut van zya wreede wraak en telkens weer vloeide het bloeit dan ziedend heet door haar aderen, openden zich! haar lippen, ondanks tegonstrevea, ondanks! baat en woede tot een smarteiyken zucht vaal verlangen. „Hella heeft my nog altyd niet gezegd, welke veranderingen zy in Lanke zou willen aan^ gebracht zien", zeide Wilke plotseling naast haar. Zyn stem bracht verademing in haar kwel lende gedachten. Vriendelyk legde zy haar hoold tegen zyn schouder. „Ach, gy zult het wel goed makenl" zeide zy met een byn% teederen glimlach. Zulke oogonbllkken stelden gravin Valerit een weinig gerust ©n vrokten Gertrudes ver-1 bazing over de verandering ln haar zuster op^ (Wordt vervolgd.).

Leidsch Dagblad | 1911 | | pagina 1