N». 15729 Donderdag 1 Joni. A°. 1911. <Qeze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Uit de „Staatscourant". FEUILLETON. öeor eigen schuBd. PRIJS DER ADTERTENTIEN: Van 16 regels 1.05. Iedere regel meer /'0.17J. Grootere letter» naar plaatsruimte. Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Oentseontantjelk tiental woorden meer 10 Oents. Voor het inoasseeren wordt/0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Oents; per 3 maanden f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn 1.30. Franco per post1.65. Leiden, B Juni. Prof. Dr. H. G. van der Sande Bak huizen zal op 3 Juni e. k. 's namiddags 2 uur in de aula van het Universiteitsge- bouw te Amsterdam voor de leden der Ver eeniging „Het Spinozahuis" te Amsterdam een voordracht houden. Met de „Staatscourant'' (No. 127) rijn verzonden de statuten o. a. van de volgende vereenigingenProtestantsch- Christelijke Yereeniging van Spoor- en Tramwegpersoneel ,.Hillegom en Omstre ken," te Hillegom; Plaatselijk Comité voor Roomsch-Kath'olieke Vacantiekolonïes, te Leiden; Aalsmeer Tuinbouw, te Aalsmeer. Voorts wijzigingen in de statuten van de yereeniging School met den Bijbel, te Ze venhuizen (provincie Zuid-Holland). Bij de door het Hoofdbestuur der Pos terijen en Telegrafie gehouden aanbeste dingen hadden het laagst ingeschreven voor: den bouw van een post- en telegraafkan toor met directeurswoning te Haarlemmer meer: H. Oudshoorn en J. Slingerland, Velsenoord, f 20,274; den aan- en verbouw van liet post- en telegraaf gebouw te Hillegom: J. H. van .Wageningen, Spaarndam, f 9200 het herstellen en verbeteren van de te- lephoonlijn BodegravenLeiden en het bij spannen van draden aan die lijn: A. P. Janssen, Gouda, f 1170. De heer E. Drielsma is benoemd tot voorzanger bij de Isr. Gemeente te Alfen aan den Rijn, thans in dezelfde betrekking te Bergen-op-Zoom. Te 's-Gravenhage heeft de „Vereeni- giDg van Collecteurs der Ned. Staatslote rij" vergaderd ter wijziging van de statu- ten. Het aantal bestuursleden werd thans op vijf bepaald. Gekozen werden de heerenH. M. Hymans van Veenendeel, Rotterdam, voorzitter; J. Backers, 's-Her- togenbosch, vice-voorzitterF. van Rom- burgh, Leiden, seoretaris; R. de Le&o La- guna, Amsterdam, penningmeester; E. van Praag, Den Haag. De heer v. d. Borch van Verwolde, Tweede-Kamerlid voor Ridderkerk, die ge- ruimen tijd wegens ernstige ongesteldheid de Kamerzittingen niet heeft kunnen bij wonen, was gisteren ■'-oer de eerste maal na zijn ziekte, weder in de vergadering der Tweede Kamer aanwezig. Bedankt is voor het beroep naar de Ned.-Herv. Gem. te Polsbroek door ds. P. 1de Looze, te Waarder. De heer B. O. Vermijne, gepens. luit.- kolonel der infanterie, wonende te 's-Gra venhage, die aan De Steeg tijdelijk ver. toefde, is aldaar in den ouderdom van 73 •jaar overleden. (A. Ct.) De gemeenteraad van Amsterdam, heeft gisteren eervol ontslag verleend aan den heer J. S. Theunissen als directeur der gemeente-telephoon aldaar. De raad heeft benoemd tot leeraar in de GTieksche en Latijnsclie taal on letterkunde aan het gymnasium aldaar den hear M. A. Schwartz, doctorandus in de klassieke lettenen te Oegstgeest. "Was te verwachten, dat de voordracht van het onbewoonbaarverklaren van een aantal woningen eenige discussie zou uitlokken, zoo heftig als Woensdag was ze in langen tijd niet geweest. Aan de zijde van de gewone opposanten tegen de onbewoonbaarv-erklaringen, voegde zich de heer Röell (lib.), die opkwam tegen het wat al te veel afkeuren van woningen, donder dat het bepaald noodig is. Do heer Sutorius stelde een motie-voor, waarhij werd besloten, zich voorloopig van onbewoonbaarverklaringen te onthoudeneen motie, die bij Weldra weer introk, nadat de Voorzitter bean had attent gemaakt, dat zijn voorstel wettelijk niet toelaatbaar was. De heer Sutotriufl, die zich geen minnaar verklaarde van slechte woningen, meende, dat het niet aanging, woningen onbewoonbaar te verklaren, waar er gebrek is aan wonin gen voor de armen, die uit bun huizen wor den gezet. Ook de heer Posthumus Meijje6 (chr.-hish.) trok krachtig te velde tegen het onbewoon baarverklaren van woningen door de gezond heidscommissie, klaarblijkelijk zonder onder zoek. Tegen deze ernstige beschuldiging kwam; de heer Wibaut (eoc.-dem.) heftig op, ter wijl hij meende, -dat de Raad alles moet doen, om in het tekort aan goedkoops en goede woningen to voorzien, maar bet. verkeerd zou zijn op te houden met hét afkeuren van slechte woningen, omdat er woningnood is. Intnisschen ook de heer Heudrix (r.-k.) werd heftig, toen hij wees op een woning, welke volgens de gezondheidscommissie moet wor den afgekeurd, maar die absoluut goed te noemen. Dit achtte hij onverantwoordelijk. Langdurig werd over de kwestie gediscus sieerd, zoodat zelfs de Voorzitter moest aan manen wat kort te zijn, daar er nog meer op de agenda stond. "Wethouder Ddprat, die de voordrachten verdedigde, wilde de drie woningen, waar van verschillende Raadsleden de verdediging op zich hadden genomen, wel aanhouden. Een voorstel van den heer Schut om de voordrachten aan té houden, om alle wo ningen eens nader te onderzoeken, werd verworpen. De voordrachten werden vervolgeus1 aange nomen, met uitzondering van drie woningen. De verbouwing van hot abattoir, welke een koeten van f 325,000 medebrengt, werd aangenomen. Dó voordracht betreffende de herziening van bet Werkliedenreglement werd aange houden tot de 'volgende vergadering. Naar „Do Stand." meldt, zal de alge meen© vergadering van de Vereeniging voor Hooger Onderwijs op Geref. Grondslag, te Zwolle op Donderdag 6 Juli te houden, door mg. S. de Vries Czn. geleid worden. In do ochtendvergadering zal optreden prof. mr. P. A. Diepenhorst (onderwerp nog niet hekend), en 's middags zal prof. dr. J. Woltjer spreken over bet onderwerp „De na tuurkundige faculteit aan de Vtrije Universi teit." Woensdagavond to voren zal een uTe des gobeds worden gehouden, waarin als voor ganger zal optreden dr. A". Kuyper Jr., van Rotterdam. Hr. Ms. pantserdekschip „Gelderland", onder bevel van den kapitein ter zee J. Albarda, is 30 Mei te Tanger aangekomen. ALPHEN. In tegenstelling met andere jaren, toen steeds bij algemeene vergade ringen van aandeelhouders, van de tele- phoonmaatechappij „aan Rijn en Gouwe" zoo goed als geen aandeelhouders van hun recht om de vergaderingen bij te wonen gebruik maakten, was gisteravond in de groote zaal van Hotel „De Vergulde Wa gen", alhier, menig aandeelhouder aanwe zig, uit de presentielijst bleek althans, dat 56 stemmen konden worden uitgebracht. Nadat de voorzitter, de heer J. W. Clant, de vergadering geopend had, wer den de notulen goedgekeurd en werd het verslag na eemge opmerkingen en vragen van den heer P. J. de Kanter voor kennis geving aangenomen. Ook de balans en winst- en verliesrekening werd vastgesteld, zooals door het bestuur was voorgesteld, nadat verschillende vragen, door enkele leden te berde gebracht, tot vrij langdurige discussies aanleiding hadden gegeven. Divi dend zal niet worden uitgekeerd. Bij de stemming voor commissaris wegens periodieke aftredfèg verkregen de heer J. W. Clant 31 en de heer H. H. van der Kloot Meyburg 25 stemmen, en verklaarde de Voorzitter den heer Olant gekozen, dié bereids verklaarde de benoeming als zoo danig weder te aanvaarden, waarop de beer P. J. de Kanter mededeelde, dat de benoeming volstrekt niet vaststond, omdat de stemming niet regelmatig had plaats gehad, en mr. J. Slicher daaraan had deel genomen, zonder daartoe gerechtigd te zijn, omdat hij als zijnde geen aandeelhou der daartoe niet bevoegd was. De vergade ring was het hiermede eens en de verkie zing werd ongeldig verklaard, waarop de heer A. P. Tolk voorstelde de vergadering op te heffen, omdat z. i. ook de deponee ring van de aandeelen aanleiding had ge geven tot onrechtvaardigheden en tot scheeve verhoudingen. Na een zeer lang debat over en weder kwam het voorstel in stemming, dat werd aangenomen met 40 stemmen tegen 11, waarna de vergadering onmiddellijk werd opgeheven. Een nieuwe vergadering zal worden uitgeschreven. KATWIJK-AAN-ZEE. Er heerscht groote bedrijvigheid in ons dorp. Reede- rijen, kuiperijen, smederijen ©n andere takken van nijverheid, die met de vissch'erij in verband staan, hebben het alle druk. Geen wonder, want nog ettelijke dagen en dan zal de vloot in zee gaan en er is heel wat werk aan verbonden om zooveel schepen klaar te maken. LEIDERDORP. Tot voorzitter van het bestuur van den polder Achthoven is met 156 stemmen gekozen de heer J. J. Koning. Ingelanden van den Munuikenp older hebben de rekening over 1910 vastgesteld in ontvang op f 793.021, in uitgaaf op f 609.89 en alzco met een batig saldo van f 183.134. De begrooting voor 1911 werd vastgesteld in ontvang en uitgaaf op' f 910.29, met een omslag van f 3,25 per hectare. WASSENAAR. Bij den beer J. R. werd gisteren een rijwiel gestolen. De daders wisten zich door het uitsnijden van een ruit toegang te verschaffen tot het achter huis en hebben zich vervolgens door de deur verwijderd. Een paar huisgenooten, die boven dit gedeelte van het huis slie pen, hebben niets bemerkt. Volgens een opgaaf van het Bureau voor Statistiek behooren de 4078 inwoners tot de volgende kerkelijke gezindten: Nederduïtsch-Hervormd 1194; Waaisoh- Hervormd 8; Remonstrant 6; Christe- lijk-Gereformeerd 35; Doopsgezind 17 Evangel.-Luthersch 9; Gereformeerde Ker ken 125; Roomsch-Kathol. 2621; Port. Israël. 3. Tot andere kerkelijke gezindten behooren 26 en tot geen kerkelijke gezind ten 34. ZWAMMERDAM. Den 9den Juni a. s. hoopt,de heer R. Kooiman den dag te her denken, waarop hij vóór 25 jaar benoemd werd tot hoofd aan de openbare school (afdeeling Tempel). Bij Kon. besluit is C. Storm Buysing, burgemeester der gemeente Zutfen, b©- noemd tot ridder in de orde van den Ne- derlandschen Leeuw en hem, op zijn ver zoek, met 1 Juni, eervol ontslag verleend als burgemeester, met dankbetuiging met 4 September 1911, aan M. J. Koenen op zijn verzoek eervol ontslag verleend als onderwijzer aan de rijks-kweekschool voor onderwijzers te Maastricht; met 1 September 1911 benoemd tot leer aar aan de R. H. B.-S. te Groningen, S. Klinkenberg, thans leeraar aan de H. B -S. te Brielle; aan mr. dr. H. J. von Brucken Fock, met 1 Juni op zijn verzoek eervol ontslag ver leend als commies bij het departement van Landbouw, Nijverheid en Handel; de met verlof in Europa aanwezige ma joor der inf. van het leger in Ned.-Tndië C. EL de Veer, met 1 Juni ter zake var. een lichaamsgebrek ontstaan in °n door den dienst, eervol uit den militairen dienst ont slagen met toekenning van pensioen. Bij Kon. besluiten is agreatie verleend: A. aan do door het Kapittel der Rid derlijke Duitsdhe Orde Balije van Utrecht gedane admissie van den edel-expectant Gijsbert Car el Duoo d'Aumale baron van Hardenbroek, als ridder-expectant der Or de, met vergunning tot het dragen van het kleine ordenskruis; B. lo. aan de onderlinge opklimming van de navolgende commandeurs der Ridderlij ke Duitsche Orde Balije van Utrecht, te weten: A. baron Schimmelpenninclk van der Oije van de Poll en Nijenbeek, F J. von Alvensleben, U. Freiherr von Künssberg, E. E. K. A. B. P. landgraaf von Hessen Thi- lippsthal, VV. C. Ph. O. graaf van Bentindk en Waldeck Limpurg, A. graaf von Alvens leben Schönborn, E. J. G. P. baron von Nagell Gartrop, J. D. baron van Wassenaer en A. W. J. J. baron van Nagell; 2o. aan de opklimming van den eersten kapittel-ridder A. baron Sloet van Oïdrui- tenborgh tot jongsten commandeur; 3o. aan de opklimming van den tweeden kapittel-ridder L. U. von Alvensleben tot eersten kapittel-ridder; 4o. aan de admissie van dm oudsten edel-expectant A. J. baron van Nagell als tweeden kapittel-ridder; met 1 Juni aan P. 0. Rijkse, te Leeuwaar den, op zijn verzoek eervol ontslag verleend als bureelambtenaar van den Rijkswater staat der 3de klasse. Be nieawe Stnatsleening;. Naar de „N. R. C." verneemt, worden de inschrijvingen op de 34 pCt. staatsleening ten volle toegewezen. Het ongeplaatste gedeelte zal uit de hand worden verkocht. Vacantie cursussen voor Instrument» makers en Glasblazers. 24 Augustus 6 September 1911. Aangemoedigd door de groote belang stelling, waarin de vacantie-oursussen voor. instrumentmakers en glasblazers vanwege de Vereeniging tot Bevordering van de op leiding tot Instrumentmaker te Leiden zich in d© laatste jaren hebben mogen verheu-t gen, heeft het Bestuur gemeend een nut tig werk te doen door in den zomer van 1911 wederom vacantiecursussen in te rich ten ten diénste van mannen, dié reeds in de praktijk werkzaam zijn, doch die in bun dagelijkschen werkkring de gelegenheid missen op velerlei, met hun vak in verband staand gebied, zich bedrevenheid en kennis te verwerven, dié hun in de uitoefening van hun bedrijf van groot nut zouden kun nen zijn en het peil van hun algemeen© ontwikkeling, wat hun vak betreft, zouden vefhoogen. Voor bedoelde cursussen kun-1 nen gedurende een tweetal weken (24 Aug6 Sept.) de lokalen en werkplaatsen van het Natuurkundig Laboratorium der Rijks-Universiteit te Leiden beschikbaar worden gesteld. Het Bestuur stelt zich voor om, bij vol doende deelneming, de volgende cursussen; in te richten: I. Cursus in het werken op moderne in strumentmakers werktuigen. II. Cursus in het glasblazen voor eerst- bcginnenden. III. Cursus in bet glasblazen voor meer gevorderden Ieder van deze 3 cursussen zal zoo inge-. richt zijn, dat hij den geheelen beschikba ren werktijd (plm. 6 uren per dag) in be slag neemt, zoodot bet voor ieder peTsoon slechte mogelijk zal zijn één bepaalden cursus te volgen. Het is dus noodig bij de) opgave tot deelneming te vermelden, wel ken cursus men wenscht te volgen. De deelnemers kunnen vooraf opgeven in welke bepaalde werkzaamheden zij ziohl wenschen te oefenen. Aan het volgen der cursussen zijn geenetr- lei kosten verbonden. Het aantal deelne mers aan de cursussen II en III wordt be paald door het aantal blaastafels, dat ten dienste staat; meerdere deelnemers wor den slechts toegelaten tegen betaling van f 25 (zijnde de aansohaffingskosten van een blaastafel) of tegen het aanbrengen van 5 nieuwe leden der Vereeniging; het verdient, dus aanbeveling zich zoo spoedig mogelijk op te goven. Voor het volgen van alle cursussen wordt ecbteT vereischt een bewijs (b.v. in den vorm van een aanbeve ling door superieuren) dat men voor het te geven onderricht in aanmerking komt. De aangifte tot deelneming dient te ge schieden vóór 1 Juli 1911 bij den secretaris- penningmeester, dr. 0. A. Crommelin, „En zij komt toch slechts in het ouder- -Wetsche huis te Hohen-Dachau", fluisterde Rudiger, die achter haar stond en haar woorden had gehoord. Het griefde hem, dat het Wilke geweest, was en niet hij, die- met haar de kampplaats bij bet halali had veroverd. De gravin was echter niet ai te schud den geweest en dan bad het immers ook iets eigenaardig bekoorlijks, dat ophalen en be spreken van pikante avontuurtjes, waarin het hart toch eenmaal een weinig betrok ken was geweestMen voelde zich behaag lijk en tevens een beetje weemoedig, voor al wanneer de bekoorlijke gezellin iemand wilde doen gelooven, dat het haar zulk een moeite ach, zulk een moeite had ge nese het te boven te komen. Kleine, lieve Hella, daarom had hij haar n>et minder lief 1 Haar, baar behoorde hij geheel alleen. Maar onridderlijk zijn, neen, dat kon hij niet. En dat begreep zij ook, zij Jj8 zijn lief verstandig meisje! Wanneer hij maar niet één ding had vergeten: den druppel vreemd bloed, die waanzinnige, Plotselinge hartstochtelijkheid. „Zijtgijzoo ïeker?" vroeg zij slechts, terwijl zij zich afwendde. De dames keerden per rijtuig terug. Dien avond was er diner op slot Lanke. Er werd i esloten, dat Hella en de gravin niet naar •Wusterode teruggaan, maar zich dadelijk ®aar Lanke begeven zouden, waar zij den .geheelen namiddag zoo rustig mogelijk kon- en doorbrengen, ten einde 's avonds weer geheel friech te zijn. WBkes lichte, gemak kelijke victona stond reeds klaar. „Ik ga echter te paard", riep Hella; „dat", zij wees op het rijtuig, „is voor oude dames." „Tot wie ik mij ook moet rekenen", zei- de gravin Reichenau schertsend, terwijl zij naast de slotvrouwe van Wusterode plaats nam. „Hella, gij rijdt geen stap meerriep haar moeder op beslisten toon. „Ja, dan blijft mij niets anders over dan de gravin op mijn hoog Amenkaansch rijtuig te verzoeken; dat is beslist niet voor oude dames ingericht 1" zeide Gerald Wilke lachend, terwijl hij het meisje snieekend aanzag. Hella overviel plotseling een zonderling gevoel van afkeer; maar zij volgde hem toch. Het was een heerlijke rit. Het vurig, flink loopend span verschafte Hella, met haar zin voor sport, groot genoegen. Wilke vertelde haar, dat hij alle paarden onbe- leerd kocht, ze zelf dresseerde en inreed. Zij prees deze gewoonte. Een waar paar denliefhebber moest dat ook doen. Hij mocht haar niet voor het slot afzetten, maar stilhouden bij de stallen, welke zij in oogenschouw wilde nemen. De afdeeling voor zadels en tuigen trok vooraJ haar aandacht. Wilke liep met een schier dronken lachje naast haaf. Elke be weging van haar slanke, krachtige gestalte voelde hij als een liefkoozing. Zijn blik hing aan het smalle gelaat met den gezonden blos, alsof die zich aan het zien daarvan niet kon verzadigen, en toen zij, naast bern staande, hem even met haar schouder aan raakte, voer hem een rilling door de leden. In de groote vestibule, van waar heen een met roode loopers belegde trap naar de bovenverdiepingen leidde, ontving baar de hofmeester met de mededeeling, dat gravin van Wustenrode zich reeds naar haar kamer had begeven, maar dat de baro nes de dames en heeren in de gobelinzaal op de thee verwachtte, in geval de gravin er niet de voorkeur aan gaf, die alleen op baar kamer te gebruiken. Hella keek Gerald Wilke vragend aan. „Wanneer mijn rijkostuum uw zuster niet hindert...", merkte zij aarzelend op. De deftige man in zwarten rok bad ech ter reeds de deur geopend en Gerald Wilke izeide bijna smeekend: „Ja, blijf u nog een weinig beneden, gravin; mijn zuster zal bet bijzonder gezellig randen, wanneer gij ons nog een uur schenkt." Hij haalde zijn hor loge voor den dag. „Het is nu vier uren en het diner is op acht uren gesteld.'' Hella volgde gaarne. Wat moest zij ook anders al dien tijd uitvoeren? Gaan liggen en slapen, zooals mama? Dat kon zij niet. Neen, zij zou het liefst gedwaald hebben door slot en park met de nieuwsgierige be langstelling van den ontdekker op vreemd grondgebied. Onbevangen, ja achteloos, nam zij de schier schuchtere huldeblijken van den millionnair aan. Zij dacht daarbij nog niets. In de gobelinzaal, ©en donker vertrek vol warme tinten, met zware, kunstig ge sneden kisten en kasten, voelde zij zich behaaglijk geborgen, diep .doken in een breeden fauteuil, en langzaam de heerlijke thee opdrinkend, welke de kleine, beweeg lijke barones bad geschonken. Deze wist over duizend dingen zoo gezel lig en onderhoudend te praten, op een half vroolijken, half minachtenden toon, welke Hella uiterst amusant vond. Ook sprak zij over gravin Reichenau en haar onweerstaanbare aantrekkingskracht voor mannen. „Alleen mijn broeder behoort niet tot haar vereerders; is 't wel, Gerald?" „Moet ik kwaad van onze gast spreken?" was bet half wrevelige antwoord. „Gij hebt een hart van kiezelsteen I" zeide zijn zuster lachend. Maar dat zal wel eenmaal veranderen." Opstaande voegde zij er bij„Blijft u zitten, lieve gravin, ik wil slechts hiernaast eens even naar de bloemen kijken, welke voor de tafel zijn be stemd." „Hoe minachtend denkt hij over de gra vin, kwam het onwillekeurig bij Hella op. „Waarom doorziet Rudiger haar toch ook niet? Deze Wilke is werkelijk verstandig en sympathiek." „Denkt u den winter te Berijn door te brengen?" vroeg zij hem, eigenlijk om maar iets te zeggen. „Dat hangt geheel van mijn toekomstige vrouw af!" antwoordde hij. Zij keek van baar kopje op. „Is u dan verloofd," wilde zij juist vragen, toen zij een vurigen blik van hem opving en daar van ontstelde. „O, Hemel," dacht zij ver schrikt, „zou dét mogelijk zijn. Zij be- h'eefschte zich echter en zeide: „Het is 's winters ook buiten mooi; ja, dan dik wijls nog het mooist. Wanneer men bij den haard zit en het 'heeft den geheelen dag gesneeuwd uit een egaal grijze lucht en men hoort dan iüeens de belletjes van een arreslee en gasten ko men binnen, die ee>n heerbjice winterkoude medebrengen, ik kn.n mij niets gczelligers voorstellen. O, en dte terugtocht 's avonds door het door de maan beschenen besneeuw de bosch." „Maar men moet dan niet alleen zijn beweerde hij. „Neen, dat moet men niet", zeide zij plotseling bevangen en keek langs hem heen. In baar, geheel met rose damast inge richte kamer stond een groote bouquet wit te camelia's. Hella wist dadelijk van wien deze kwam. Wat zou Rudiger zeggen of doen, wanneer hij van deze attenties hoor de? En plotseling verlangde zij vurig, dat hij 't mocht vernemen. Zijn zekerheid wekte weer haar verontwaardiging op. Neen, neen, nog waa zij vrij. In de aangrenzende kamer klaterde het geparfumeerde water in een licht-blauwe kuip, een reusachtige bad kuip. Aan het plafond zweefden vroolijke kleine amors, welke bonte bloemen en linten strooiden. Hella liep in al deze pracht rond als een betooverde prinses. Zij strekte ziob uit op het rustbed in de badkamer en staar de naar den vroolijken hemel vol liefdegod- jes; zij ging voor den toiletspiegel in het verrukkelijke rose slaapvertrek zitten en deed een weinig poeder op baar warme wangen. Liefkozend streek zij met haar hand over het prachtige vel op de chaise longue en beschouwde de mooie pasteltee- keningen in witte lijsten aan de muren. „Ja zulk een rijkdom, dat was iets!" Doch opeens stond haar de groene boekkarner te Hohen-Dach.au voor den geest, en haar hoofd tegen het lichte vel aandrukkend, be gon zij wanhopig te weenen. (.Wordt vervolgdJ

Leidsch Dagblad | 1911 | | pagina 1