fj». T572S Woensdag 31 Mei. A°. 1911. iQeze fëourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zpn- en feestdagen, uitgegeven. Dit noramer bestaat uit DRIE Bladen. Eerste Blad. Officieel© Kennisgeving. LEIISC PEIJ8 DER ADVERTENTIENj Van X6 regels A 1.06. Ieders regel meer ƒ0.17}. Grootere letters naar plaatsruimte. Kleine advertenties van 30 woorden 40 Oents contant] elk tiental woorden meer 10 Cents. Voor het inoasseeren wordt0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Cents j per 3 maanden Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn Franco per post f 1.10. 1.30. 1.65. BERICHT. Het morgen verschijnen de nummer bevat: De tot Sultan van Marokko geproclameerde Krocder van Sultan Moulay-Hafid, als voor plaat. De Wereldtentoonstelling te Turijn, met 2 foto's. De voetbalwedstrijd SpartaG. V. C., ge ronnen door Sparta. Het ontzettende ongeluk op het vliegveld 'm Issy-les-MouLineaux, met 7 actueslo 'foto's: 1. Minister Berteaux. 2. Minister president Monis. 3. De heer Monis wordt naar de auto godragen. 4. De aviatour Train. 5. De aeroplan, waarmede hot .ongeluk plaats had. 6. De menigte op hot terrein. 7. De catafalk in het Ministerie van Oorlog. Vliegen to Soes torberg, met 3 foto's1. Mej. Engelkens, de eerste vrouwelijke avia- kteur. De opstand in Marokko met twee zeer ac- ihieele foto's. Universafceits-Hoeiwedstrijdenmet 2 foto's. Ben voordracht over pest en choletra, met le portretten van de bestuursleden der Ver eniging. Het standbeeld van wijlen Koningin Vic toria. Demping van het Steiger te Bot terdam. Vrouwelijke BaTbiers. Een Amsierdamsch straattype, enz. Voorts een viertal portretten van bekende landgcnooten O n der getcckon d e honende wenscht zich te abonneeren op het week blad „PAK ME MEE", tegen den prijs yan 31/, cents thuis bezorgd. InschryvÉng: van leerlingen voorde openbare scholen der 1© en 2© klasse. Burgemeester en Wothouders van Leiden; golet op artikel 6 der Verordening van 2-5 Januari 1894, regelende de inwendige inrich ting der scholen, de toelating en het ont slag der leerlingen (Gemeenteblad N.o. 5 J*an dat jaar); brengen ter algemeene kennis: lo. dat tot het doen inschrijven van leer ingen voor de openbare scholen der 1ste en 2de klasse, gelegenheid zal gegeven worden van den 7den tot en met |dcn l7den Juni e.k., dagelijks (den Zondag uitgezonderd), van des voor- tiiddagg halfnegen tot negen uren, en op Maandag, Dinsdag, Donderdag er Vrijdag .bovendien van halftwee tot twee uren des ;s en wel: voor de Jongensschool 1st© klasse, in het tehooigebouw aan de Aalmarkt; voor de Meisjesschool 1ste klasse, in het schoolgebouw aan de Boommarkt; voor de Jongensschool 2de klasse, in het [Schoolgebouw aan de Pieterskerkstraat; voor de Meisjesschool 2de klasse, in het i^hoolgebouw aan de Breestraat; voor de sohool 2de klasse voor Jongens en Meisjes, in de schoolgebouwen aan de Oude |-Vest en aan de Heerenstraat; 2o. dat bij de inschrijving het bewijs van ^hoorte-inschrijving moet worden vertoond. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. O. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN 8TRIJEN, Secretaris. Leiden, 31 Mei 1911. Onderwijs aan zwakzinnige kinderen. Meetr dan ëeins kwamen vragen tot ons van Aiders en verzoirgetrs van kinderen, waan j$ met de kinderen heen moesten, als deze bet gewone lagen onderwijs niet kunnen vol- fca. Zulke leerlingen blijven gewoonlijk een bf meen leerjaren in dezelfde klasse zitten, frdrden een last voor de andere leerlingen voor den onderwijzer, die als het en is doorkan, ze gaat loozen. Waar rij dan heen? Hooren zij niet op gewone' lagere school, in een idio tenge rst behooren zij evenmin. Zulke kinderen ®°cten naar een school voor zwakzinnige ^deren. De ondervinding heeft geleerd, vele Zwakzinnigen ondor afzonderlijke zorgvuldige leiding, vatbaar zijn voor ont wikkeling en daarom moeten er afzonder lijke scholen voor hen worden opgericht, in do eerste plaats in hun eigen belang, maar ook in het belang der gemeenschap, die liefst zoo weinig mogelijk onnutte leden heeft. Voor eenige jaren is er al een bijzondere Commissie uit de Plaatselijke Schoolcommis sie aangewezen, om een onderzoek in te stollen naar de wenschelijkheid en de mo gelijkheid, om ook in Leiden het onderwijs aan zwakzinnigen geregeld te krijgen. Daar is tot dusverre nog niets van gekomen. En toch zou dit zoo goed zijn. Bekent men 13 zwakzinnige kinderen op 10,000 inwoners, dan zouden er te Leiden 78 zulke kinderen zijn. In een fabrieksstad als do onze zullen deze verhoudingscijfers, die voor het geheele land gelden, wel niet gunstiger zijn. Maar het zal zooveel geld kosten, hooren wij al zeggen en dit heeft ons pok tot dusverre weerhouden met eenigen aandrang tot het gemeentebestuur te komen om deze nuttige zaak aan te pakken. Maar nu kregen wij dezer dagen in handen een uitvoerig rapport inzake het onderwijs aan zwakzin nige kinderen, op verzoek van het Hoofd bestuur van he<t Nederlandsche Onderwijzers- Genootschap uitgebracht door een oommissie bestaande uit de heeren W. G. Brandenburg en D. Kohier te Botterdam, P. H. Schreu- der te 's-Gravenhago, H. C. van der Heyde en P. A. Hibma te Leiden, waarin wij heel voel belangwekkends over dit onderwerp lazen en o.a. wordt daarin ook uiteengezet, welke subsidie voor zulk onderwijs van het Bijk kan worden genoten. Blijkens de „Begelen in acht te nemen hij het toekennen van Rijkssubsidie, ten behoe ve van gemeentelijk© en bijzondere scholen voor zwakzinnigen", geeft het Bijk een jaar- lijkseho bijdrage in de kosten voor school lokalen voor 16 en minder leerlingen tot een bedrag van f 63.20, van 17 tot 32 leerlingen f 94.80 en verder per 16 leerlin gen of deel daarvan f 63.20 meer, tot een maximum van f 726.80 voor 177 en meer leerlingen. Bovendien betaalt het Bijk de geheele mini mum-j aar Wedde voor het ver plicht personeel. Op elk: 16-tal leerlingen moet een onderwijzer (es) zijn aangesteld. De jaarwedde van elke onder wijzer (es) moet minstens f 1000 bedragen en die van het schoolhoofd niet meer dan drie leerkrach ten, ten minste f 2000. Voor een klasse, verbonden aan een ge wone school, geeft het Rijk geen buiten gewone subsidie, zoodat het behalve uit pae- dagogische overwegingen ook uit financieel oogpunt heter is afzonderlijke inrichtingen te stichten. Voor een school met 4 klassen zou een gemeente, buiten de kosten voor heb school gebouw, waarvoor het Bijk elk jaar f221.20 bijdraagt voor de overige kosten: Salaris Hoofd der school f 2000. Salaris 3 onderwijzers{essen) 3000. Leermiddelen 250. Ver warming, verlichting, schoon maken 450. Totaal f 5700. niet mindeT daïi f 5000 terug ontvangen. Bij deze berekening is het minimum der salaris sen als grondslag aangenomen. Een gemeente als de onze kan dus zon der groote kosten voor de gemeente, de zwakzinnige kinderen bijeenbrengen in een inrichting, haar scholen daardoor ontlasten van leerlingen, die in hooge mate storend Werken op den goeden gang van het onder wijs en den misdeelden zelf ten zegen zijn door hen op te led den voor een vak of oen eenvoudig© betrekking, zeggen wij den den rapporteur van bovengenoemde Commis sie, onzen stadgenoot, den heer Hibma, gaarne na. In ons land zijn reeds 15 zulke scholen, met een totaal aantal leerlingen van 1042. In Dordrecht is kort geleden tot de oprichting besloten. .Wanneer zal Leiden volgen Leiden, Sü Stfiei. Wij vernemen, dat onze burgemeester licht ongesteld is, waardoor Bij de Raads vergadering morgennamiddag niet zal kun nen presideeren. Indertijd werd door ons medegedeeld, dat door mr. F. jj. Dee, advocaat en pro cureur alhier, tot de Kroon het - rzoek was gericht tot schorsing en vernietijing van art. 5 1ste lid der Leidsche melk verorde ning. Thans kunnen wij melden, dat op dit verzoek ia afwijzenden zin is beschikt. De heer C. J. van der Lelie, Klerk ter Secretarie alhier, slaagde heden voor het examen van gemeente-secretaris of ambtenaar ter secretarie, afgenomen van wege de Nederlandsche Vereeniging voor Gemeentebelangen. De geslaagde heeft zijn opleiding genoten van den heer K. de Haan commies ter Secretarie alhier. In een der bovenlokalen van „In den Vergulden Turk" had gisteravond de jaar- lijksche vergadering plaats van de afd. Leiden en Omstreken der Nationale Ver eeniging tot Steun aan Miliciens. Deee ver gadering werd geleid door den voorzitter, den heer J. Klasing, commandant der land weer alhier. Uit het jaarverslag bleeik, dat door het bedanken van den secretaris, den heer M H. A. Juta, deze functie tijdelijk door den voorzitter werd waargenomen, totdat in October als zoodanig optrad de heer H. W. Scheuer, gep. majoor van het Ne<L-Ind. leger. Op 31 December was er een voordeelig saldo in kas van f 120.88. Een 18-tal miliciens hebben zich aange meld om in een betrekking te worden ge plaatst. Vier cr van werden door middel van een certificaat aan de betrokken werk gevers aanbevolen. Of zij geplaatst zijn, is aan het bestuur niet bekend. Geldelijke ondersteuning aan hoofden van gezinnen werd niet gegeven. Aan een milicien werd onder behoorlijke borgstelling een renteloos voorschot verleend van f 100. Na eenige huishoudelijke werkzaamheden werd de vergadering gesloten. Voor het akte-examen lager onderwijs is te Haarlem geslaagd mej. G. C. Kat, te Katwijk. Voor het Diploma-Schoolraad met de beide aanteekeningen voor Chr. Nat. Schoolond. en Geref. Schoolverb. is te Utrecht geslaagd, mej. W. M. Eggink, on- derwijizeres aan de Chr. School te Lopik. (Utr.) In de gisteren gehouden vergadering van den ring te Haarlem der Ned. Herv. Gemeente is een commissie gekozen, welke zich spoedig tot alle (44) classdkale verga deringen zal wenden met het verzoek de mogelijkheid te overwegen om te komen tot de verzekering tegen brandschade van de aan de Kerk en diakonie berhoorende gebou wen door de Herv. Kerk zelve. Deze com missie bestaat uit de predikanten da. J. Brandsma en G. W. C. Vunderink, beiden te Haarlem, ds. A. van Poelgeest te Gaa- tricum en ds. A. Snethlage te Heemskerk. Benoemd is tot leeraar in de wiskunde aan het Gymnasium te Assen dr. 'F. A. Ok- ken, thans tijdelijk leeraar aan die inrich ting, en tot leeraar in de natuurkunde de heer P. Klinkenberg, leeraar aan de R. H. B. S. De 47ste algemeene vergadering der Confessioneel© Vereeniging werd gisteren te Utrecht gehouden onder presidium van dr. mr. J. Sohoklcing, uit Leiden! Uit het jaarverslag bleek, (lat de ontvang sten bedroegen f2SS3.93£; de uitgaven f 1924.46, zoodat er een batig saldo van f 959.47£ is. Ds. H. Bakker, van Koudem, gaf een in leiding op de door de Synode voorgestelde wetswij zigi ngen Heden werd ten paleize Het Loo ver wacht een missie ter officieel© mededeeling aan H. M. de Koningin van do troonsver- wasseling in Schaumburg-Lippe. De missie zou hedennamiddag te 1 u. 57 min. per sneltrein aan het station Apeldoorn aan komen. Te harer eere wordt er een gala^maal- tijd gegeven, die zal worden opgeluisterd door de stafmuziek van Arnhem. Men spreekt in de laatste dagen in Den Haag van acht tiende procent als het veThoudingscijfer, waarnaar de aanslagen in de plaatselijke inkomstenbelasting voor bet eerste dienstjaar zouden worden vast gesteld. Prins Hendrik vertrekt Maandagmor gen, na zijn bezoeken aan Den Helder, Wie lingen; Tessel, Urk en Kampen, op 1, 2 en 3 Juni voor drie dagen naar Choustrow in Mecklenburg. Z. K. H. keert 's morgens 15 Juni in Apeldoorn terug. In verband met de aanstaande audiën ties door de Koningin te Amsterdam te veiieenen, wordt er de aandacht op geves tigd, dat een ieder, die op deze audiënties wenscht te verschijnen, alle aanraking met besmette zieken zal dienen te vermijden. Niet enkel de president van het ge rechtshof te Amsterdam, mr. R. van de Werk, heeft eervol ontslag gevraagd, doch ook door den vice-president mr. I. G. Vogel is een verzoek van die strek king tot H. M. de Koningin gericht. Ook de heer Vogel heeft den wensch te kennen gegeven het ontslag met 1 Septem ber a. s. te doen ingaan. Door tal van predikanten wordt ge- teekend op het volgend adres aan de bestu ren der zendingsfeesten. Ondergeteekenden, predikanten van ver schillende kerkgenootschappen, verzoeken met aandrang aan de besturen der verschil lende zendingsfeesten om op die feesten niet anders dan alcoholvrije dranken ver krijgbaar te stellen. De drinkgewoonten be- heerschen bijna de geheele samenleving. Daarom vinde men ten minste op de zen dingsfeesten een terrein, waar niet alleen de drankzuchtige geen gevaar loopt, maar waar het zaad, dat wordt uitgestrooid, niet door de onheilige wedking van den alcohol wordt verstikt. Ook blijkt uit de getuigenissen van vele zendelingen telkens zoo duidelijk dat ook op het gebied der zending de alco hol vijandig tegenover bet Godsrijk staat, dat toch op de zendingsfeesten de bedwel mende drank zeker dient to worden ge weerd." De vereeniging van Chr. onderwijzers en onderwijzeressen in ATederland en de O vera bezittingen houdt haar algemeene vergadering te Zwolle op Dinsdag 6 en Woensdag 7 Juni. Bij Kon. besluit ia machtiging ver leend aan den commissaris der Koningin in de provincie Noord-Brabant, tot het bijeenroepen van de Staten dier provincie in buitengewone zitting o.p Dinsdag 13 Juni,-ten einde alsdan aan de orde te stel len de verkiezing van een lid van de Eer ste Kamer der Staten-Generaal, ter voor ziening in de vacature ontstaan door het overlijden van den heer W. Merkelbach* lid van die Kamer. De gewone audiëntie van den minister van financiën zal op Donderdag 1 Juni niet plaats hebben. BODEGRAVEN. Bij de verkooping door notaris Krüsemann is de hofstede met wei en hooilanden, bewoond door R. G. ten Brummeler, gekocht door G. ten Brum me ier voor f 36,300, en een burgerwoning aan den -Overtocht door de gemeente Zwam- merdam voor f 2100. HAARLEMMERMEER. Aan een 25-tal varkenshouders is door den burgemeester ver gunning verleend, hun krulstaarten te doen inenten volgens de methode Lorentz tegen de vlekziekte. Men schijnt er wel goede resultaten van te ondervinden, daar van jaar tot jaar meer aanvragen daartoe inko men. De wielrijder Eijkhof werd te Nieuw- Veimep aangereden door de hondekar van Van Driel, waarin een paar kindeken zaten, die niet hij machte waren den grooten, eter- ken hond in toom te houden. Het bijna nog nieuwe rijwiel werd in elkaar gedrukt en zwaar beschadigd. Het begeleiden van dergelijke groote hon den door kleine kinderen geschiedt maar al te dikwijls, maar het is zoo hoogst ge vaarlijk, zoowel voor do kinderen zeiven als voor het publiek. KATWIJK AAN DEN RIJN. In de gister avond gehouden vergadering der A.-R. Kies- vereoniging alliier, werd de heer J. van der Perk definitief gesteld tot candidaat-gemeen- teraadslid, terwijl eon groslijst van drie per sonen werd opgemaakt, waaruit het verkie zingecomité een zal aanwijzen, om eveneens voor Katwijk aan den Rijn candidaat to worden gesteld. Bij eerste stemming werd op deze lijst geplaatst de heer G. Vooys, terwijl nog drie stemmingen noodig waren om de heer Jb. van der Gugten en A. van Klaveren op de lijst voor plaatsing in aan merking te doen komen. KAT WIJ K- A AN- ZEE. Gisteravond gaf Katwijks Gemengd Koor, (directeur der» heer H. P. F. La tea-veer), zijn tweede uitvoe ring, waarvan de opbrengst strekt ten bate der Katwijksche Ziekenverpleging. De Gemeentezaal was goed bezet. Ds. A. J. van Wijngaarden, voorzitter der Zieken verpleging, opende met een enkel woord de samenkomst, waarna de Zangvereeniging het woord verkreeg. Er was voor dezen avond een rijk programma. Een mooi pro gram dient echter ook goed uitgevoerd te worden. Dat was het geval. Mot genoegen viel te constateer en, dat de Vereeniging sinds haar eerste uitvoering groote vorde ringen heeft gemaakt. Een groot deel van het succes van de uitvoering komt voor zeker den heer Laterveer toe, die ook met een prachtige stom een paar zangnummers ten beste gaf, begeleid op de piano door mej. J. v. d. Reyden, die Welwillend haar mede werking had toegezegd en uitstekend voor haar taak berekend was. Als bewijs van dankbaarheid werd den heer Laterveer een fraai boekenkastje aangebeden, terwijl mej. v. d. Reyden een schoon bloemstuk ontving. Het behoeft nauwelijks gezegd, dat deze daad van waardeering met een stormachtig applaus en een „Lang zal hij leven" van de zijde van het publiek werd begroet. Bij het einde der uitvoering bedra ds. Van Wijngaarden nogmaals het podium, oni de Zangvereeniging, den heer Laterveer en de accompagnatrice te bedanken voor don genotvollen avond, dien zij spr. en het ge heele publiek hadden bereid. Als voorzitter der Ziekenverpleging dankte hij do Vereeni ging, dat zij zich zooveel moeite en arbeid getroostte, om het lot der kranken te ver zachten, waarna hij allen aanwezigen gezond heid naar ziel en lichaam en Gods besten zegen toehad. KOUDEKERK. Gisteravond hield de vereeniging „Verbetering van Ziekenver pleging in het Huisgezin'' te Koudekerk, haar jaarvergadering in café Van Egmond. Met het bestuur mede waren slechts tien leden aanwezig. In zijn openingsrede herinnerde de voorzitter er aan, dat dë Vereeniging tien jaar Bad bestaan, en dat in die jaren heel wat door onze Vereeni ging gedaan is, om, vooral onder de min derbedeelden, het lijden te verzachten, zoo dat met trots op den afgelegden weg kan worden teruggezien. Hij betreurde het, i dat in dat tijdperk drie der oprichters en medebestuursleden, n.l. de heeren ds. Kleroq, W. Wille en A. Goemans, waren overleden, en eindigde ten slotte met den wensch;- dat de Vereeniging nog in bloei mocht toenemen. Uit het jaarverslag bleek, dat behalve van de lighallen 46-maal ge bruik is gemaakt van het materiaal gedu rende 2570 verpleegdagen- De rekening sloot met een batig saldo van f 213.30. In gekomen was een sohrijven van den heer N. P. Slegtenhorst, om dezen winter een cursus te houden in verbandleer, enz. Be sloten werd het bestuur te machtigen om in overleg met dr. Baar hiertoe de noodige stappen te doen. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren Jac. Oppelaar cn H. Bate laan. Nadat dr. Baar versla-g had uit gebracht over de gehouden „Groene Kruis"-JubiL-tentoonstelling te Utrecht, sloot de voorzitter de vergadering. LEIDERDORP. Tot lid van het bestuur mn den Munnikenpoldesr is met 106 (alge meene) stemmen gekozen de heer F. Filip po. Ingelanden van den polder Achthoven hebben de rekening over 1910 vastgesteld in ontvang op f 648.75^, in uitgaaf op f 558.4? en alzoo met een batig saldo van f 90.30L De 1 begroeting van 1911 werd vastgesteld in ontvang en uitgaaf op f 812.66, met een omslag van f 1.75 per Hectare. LISSE. Gisteren hadden hier volksfees-. ton plaats ter herinnering aan het 1278-> jarig regeeringBjubileum van H. M. de Kok ningin Do Juliana-veiceniging had die ge- cirganiöeerd. i Deze feesten zijn uitstekend geslaagd. Van; de huizen der meeste ingezetenen wapper-: de de vaderlandscho driekleur. 's Morgens te tien uren had cr een aubade. plaats in het Vierkant van de kinderen^ der verschillende scholen. 's Middags om één uur begonnen de volkj& spelen op hert terrein aan de Jannetjesbrug- Zij bestonden in een ostafettenloop voor meis jes en zakloopen, tobbetje steken en spriet-: loopen voor jongens. Van deze spelen waj hot sprietloopen het vermakelijkst, doordat men d© spriet had geplaatst over de Ven- 1 nesloot, waardoor alle deelnemers op één na een bad kregen. Gevaar voor verdrinken bestond er echter niet, want men had onder water een zeil gespannen, wat niet wegn^m^ dat de deelnemers toch over het g©k elë lichaam doornat waren. Tot groot vermaak der talrijke omstanders ging oen drietal deel-; nemers genoeglijk zwemmen met de kleede- ren aan. De uitslag: van deze spelen is als volgt; Estafettenloop1ste prijs M. Hildeirs, 2daf prijs M. van Houten; 3de prijs A. ELgeni brood; 4de prijs A. Raaphorst; 5dh pry/ M van der Roep; 6de prijs A. Baarse. Zakloopen: 1ste prijs J. Koster; 2de prijs P. Does; 3de prijs A. Slobbe; 4de prijs Bi/' van Hoven; 5de prijs H. Slobbe; 6de prijgj1 J. v. Boheme. Tobbetje-stekeai1ste prijs J. Grimbergen; 2de A. Verhaar, 3de K. Broekhof. Sprietloopen1ste prijs J. Wassenaar Jr., 2de G. van der Hulst; 3de J. Wassenaar Hz. Toen deze spelen waren afgeloopen, be-» gon de optocht van versierde rij- en veer-; tuigen. Hiervoor waren tien deelnemers. Dj) lste prijs werd toegekend aan den heer M.*1 Veldhuizen van Zanten Jr. met een zwaan;1 de 2de prijs aan den heer Van Aken met! een vliegmachine, type Blériot; dc 3de prijS^ aan den heer Van der Mey met een Urkor( vischsohuit, waarvan de bemanning in UrkschJ kostuum; 4de prijs aan den heer J. Veld-; huizen van Zanten, met een prieel; de 5do- prijs aan den heer H. Kingma, met een,1, versierden wagen, waarop werden voorgo; steld de gemeenten Li see, Hillegom, Sas-:) senhedin, Haarlemmermeer en Noor d wijk er-; hout. Onder de deelnemers was <>ok eenj1 versierde wagen, waar-in do muziekverecni-i ging „Eensgezind" en behalve de Blé-:' riot-machine nog een vliegmachine van dei^ heer A. W. van der Meer. Om acht uren begon liet muziek concert in de tent in het Vierkant, gegeven door -dq muziekvereoniging „Eensgezind", en om negen uren werd een bioscope-voorstelling1 gegeven in de open lucht, maar op den hoofde verkeersweg, wat o.i. niet goed gezien was. De passage was daardoor bijna onmogelijk. Hoewol den geheelen dag veel volk op dé boen was geweest, 's avonds vooral was het geheele Vierkant vol belangstellenden. Te elf uren was alles afgeloopen. NOORDWIJK. De verkiezing (het op geven van candidaten alzoó) voor leden van den Raad is vastgesteld op 27 Juni a. s., De stemming en herstemming zóo noo dig zal plaats hebben resp. 6 en 18 Juli a. s. Dit jaar bedraagt in onze gemeente het aantal kiezers voor de Tweede Kamer 1140, voor de Prov. Staten 1136 en voor den Gemeenteraad 842. In „De Klei" had gisteren een onge val plaats met het paard van K., die met zijn meelwagen van Noordwijk kwam. Het dier struikelde, K. moest de strengen doorsnijden, en toen tuimelde het dier in de tamelijk diepe, modderige sloot bij dé hoeve van L. H. Er waren heel wat man-< nen noodig, om het paard op het droge te- krijgen. Nadat de gebroken boom van dea

Leidsch Dagblad | 1911 | | pagina 1