Woensdag 24, Mei, A«. 19a feze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit VIER Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. Kerkelijke Berichten. II*. 15723 LEIBSCH DAaBLAD PRUS DEE ADVERTENTIES: Van 1—8 tagela ƒ1.06. Iedere ragel meer /0.17J. - Grootere letten naar plaatsruimte. Kleine idvertentiën ran 30 woorden 40 Cents contant j elk tiental woorden meer 10 Cents.-Voor het inoasseeren wordt/'0.05 berekend. PEIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Cents; per 3 maanden 1 l f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd sijn 1.30. Franco per post1.65. Op Hemelvaartsdag verschijnt het ^Eeidsch Dagblad" niet. Wederopengtelllng varkeusmarkteu De Burgemeester van Leiden, Gelet op de be»sohikkiiig van den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, dd. 83 Mei 1911; Brengt ter algemeene kennis dat de Varkeaismarkten iu deze gemeen te, met ingang van heden, weder tfjn opengesteld. De Burgemeester voornoemd, N. O. DE GIJSELAAR. Leiden, 24 Mei 1911. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders TOn Leiden; Gelet op de artt. 12 en 37 der Drankwet; Brengen ter algemeene kennis, dat door JOHANNES HENDRIKJJS PHILIP- SEN, winAlier, wonende te Leiden, een verzoekschrift is ingediend, om verlof voor deu verkoop van uitsluitend alcoholvrijen drank, voor gebruik ter plaat» van ver koop, in de binnenkamer achter den winkel yan het perceel Morschstraat No. 54. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. O. DE GIJSELA AH, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 24 Mei 1911. Keuring van eet- en drinkwaren. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gelet op artikel 5 der verordening van den 20sten Juni 1901 op de keuring van eet- f en drinkwaren (Gemeenteblad No. 10) en op artikel 30 der verordening van den l&den Juli 1907 op den handel in en den verkoop van melk (Gemeenteblad No. 24); Brengen ter algemeene kennis: lo. dat THEODORUS VAN DER KROGT, medkverkooper, wonende Sophia- straat 36, alhier den lsten Maart 1910 is bekeurd wegens het ten verkoop hebben van afgeroomde melk van ondeugdelijke earn en stelling, en deswege den leden April 1910 is veroordeeld tot een geldboete van f 8, subsidiair 4 dagen hechtenis; 2o. dat ANDRIES JOZEF MOONS, win kelier, Janvossensteeg No. 29, alhier, den 803ten Mei 1910 is bekeurd wegens het ten verkoop hebben van eetwaren, verkeerend in ondeugdelijken toestand, en deswege den 22sten Augustus 1910 is veroordeeld tot een geldboete van f 5, subsidiair twee dagen hechtenis; 3o. dat GERARDUS HILLENAAR, melkverkooper, Langestraat 71, aHueir, den 3den October 1910 is bekeurd wegens het ten verkoop hebben van afgeroomde melk van ondeugdelijke samenstelling, en den 14den November deswege is veroordeeld" tot een geldboete van f 10, subsidiair 3 da gen hechtenis; 4o. dat WILLEM VAN DER LAAN, melkverkoopeT, Spoorstraat 1; en 6o. JOHANNA WILHELMINA VREEM, melkverkoopster, Turfmarkt No. 2, respec tievelijk op 3 October en 23 November 1910 zijn bekeurd wegens het ten verkoop heb ben van volle melk van ondeugdelijke sa menstelling, en deswege op 14 November 1910 en 13 Februrai 1911 zijn veroordeeld tot geldboeten van f 10, subsidiair 3 en 2 dagen hechtenis. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 23 Mei 1911. Leiden, 24 Mei. Tot ambtenaar ter secretarie te Hil- legom i3 benoemd de heer A. J. Wijnekus, te Breda, waar deze in gelijko betrekking workzaam is. Tot onderwijzer aan de R.-K Jongens school aldaar is benoemd de heer W. Dim mer, te Hazerswoude. De Koningin-Moeder, die, zooals ge meld, Vrijdagochtend naar Arolaen ver trekt en van daar 3 Juni naar Soestdijk teruggaat, zal op die Teis verge®eW worden door jonkvrouw Van de Poll, hofdame, en fijaaf Van Limburg Stirum, kamerheer. —De gronden van de maatschappij Zorgvliet" zullen dezer dagen in handen 0vergaan van een combinatie, die het park voor villabouw wil exploiteeren en wel <xp de wijze, zooals de heer Berlage bij het Uitbreidingsplan van Den Haag heeft aan geven. In verband hiermee zal deze Nieuwe maatschappij bij het gemeentebe- etuur er op aandringen, de uitvoering van dit plan zooveel mogelijk te willen bespoe digen. Naar de „Midd. Ct." meldt, heeft Prins Hendrik het voornemen de landbouw tentoonstelling te Mlddelbu. j den 7den September te bezoeken, en heeft hij daar voor een groote zilveren medaille gezon den. De algemeene Nedetrl. Bond van Mi neraalwaterfabrikanten en Bierhandelaren heeft gisteren te Utrecht zijn jaarlïjksohe vergadering gehouden. De heer H. v. d. Boogert, uit Amersfoort, de bondsvoorzit ter, wees in zijn openingswoord dankbaar op den van de regeering genoten en nog te verwachten steun; hij hoopte, dat do emballage nog eenmaal door een wettelijke regeling beschermd zal worden. Mededeeling werd gedaan van ingekomen gelukwensohen ter gelegenheid van het 10- jarige bestaan van den bond. Blijkens het uitgebrachte jaarverslag klom het ledental tot 180, en J. ~lt de bond thans 17 donateurs; drie nieuwe afdeelin- gen werd de bond rijker, en de vereeniging te Leiden heeft zioh weer bij den bond aangesloten. Blijkens het fmaneeel verslag bedroegen de ontvangsten f 944.52 en de uitgaven f 1073.16^. Het Bondsorgaan gaf een batig saldo van f 32.97A, waardoor het zuivere winst-saldo thans f 93.32J bedraagt. De contributie werd bepaald op f 5 per jaar voor gewone leden en f 3 voor leden aangesloten bij een plaatselijke vereeniging. Dr. G. L. Voerman, directeur van het Rijksbureau tot onderzoek van handelswa ren te Leiden, hield een inleiding over de grondstoffen, welke in hoofdzaak door mineraalwaterfabrikanten gebruikt wor den, welk betoog door eenige lichtbeelden verduidelijkt werd. De heer E. Kist, rijks-nijverheids-consu lent te 's-Gravenhage, hield een inleiding over de kennis vaji machines, welke in het mineraalwaterbedrijf gebruikt worden. De heeren W. Hulsbergen Wzn., Theo P. van Berkum, M. v. d. Wal en J. v. d. Heel werden als bestuursleden herkozen. Tot redacteur-administrateur van het Bondsorgaan werd de heer B. de Vries her kozen. Besloten werd op die plaatsen, waar zulks gewenscht wordt, opslagplaatsen te vesti gen, terwijl de centrale opslagplaats te Utrecht zal worden gevestigd. Bij den bond van hotel- en café-restau ranthouders en de vergunninghouders zul len pogingen aangewend worden ten einde te komen tot verlaging van den verkoop prijs voor limonade en spuitwater. Stappen zullen voorts gedaan worden, dat de brouwerijen geen gebottelde bieren meer zuilen leveren aan particulieren en winkeliers. De volgende bondsvergadering zal te Haarlem gehouden worden. Hr. Ms. pantserschip „Heemskerck" zal den 3den Juni as. te Amsterdam in Wil lemsoord arriveer en, ten einde aldaar tij dens het Koninklijk bezoek verblijf te hou den. Tevens zal er het stafmuziekkorps der Kon. Marine komen. Ook zullen een drietal pantserschepen wor den aangewezen om tijdens het bezoek van ^president Fallières voor de hoofdstad te ver toeven. Hr. Ms. pantserdekschip „Gelderland'' onder bevel van den kapitein ter zee J. Albarda, te Tanger binnengeloopen, heeft 22 dezer gemelde haven weder verlaten. Hr. Ms. pantserschip „Kortenaer", on der bevel van den kapitein ter zee W. Houwing, is 23 dezer van Nieuwediep ver trokken, ter aanvaarding van den oefe- ningstocht in den Noord-Atlantischen Oceaan en in de Noordzee. Bij resolutie van den minister van koloniën is A. Teeuw gesteld ter beschik king van den gouverneur-generaal, van Ne- derlandsch-Indië, ten einde daar te lande te worden geplaatst als tijdelijk onderop- zichter bij den dienst der Staatsspoorwe gen. BOSKOOP. De Raad besloot op voorstel van B. en Ws. met algemeene stemmen een Raadscommissie te benoemen uit vier Raads leden etn den burgemeester als voorzitter1. Deze commissie zal tot taak hebben te be werken, dat Boskoop aansluiting verkrijge aan het spoorwegnet. Aan de commissie zijn enkele ingezetenen toegevoegd, terwijl de gem- secretaTis als haar secretaris zal optreden. De Raad heeft een vöorloopig krediet van f200 toegestaan voor te maken kosten. HAARLEMMERMEER. De loteling Griekspoor, te Nieuw-Yennep, gaf bij de loting als reden van vrijstelling broeder- dienst op. Evenwél werd hij toch inge deeld en te Amersfoort in garnizoen ge plaatst. Nadat hij nu twee maanden ge diend heeft, is hij uit den dienst ontslagen en vrijgesteld wegens.... broederdienst. Wel een beetje laat! Bij het gemeentebestuur is een aan vraag ingekomen tot goedkeuring van de plannen tot 't bouwen van een post- en tele graafkantoor, benevens directeurswoning, te Hoofddorp. Volgens de teekeningen be looft het geheel een prachtig gebouw te worden, dat niet weinig zal bijdragen tot verfraaiing van Hoofddorp, hetgeen nog verhoogd wordt door dé bij uitstek gunstige ligging van het terrein. KATWIJK AAN DEN RIJN. Bij 't b"e. stuur der A.-R. kiesvereeniging heeft de heer C, Wassenaar mededeeling gedaan,- dat hij zich bij de a.s. verkiezingen niet opnieuw wenscht te doen candidaat stellen. De heer Wassenaar nam in September zitting als Raadslid en werd den 2lsten Januari 1890 benoemd tot wethouder. Bij zijn aftreden in September zal hij alzoo de gemeente 24 jaren hebben gediend. KATWIJK-AAN-ZEE. De zangvereni ging 7,Katwijks gemengd Koor," directeur de heer H. P. F. Laterrveer, zal -Dinsdag 30 Mei een uitvoering geven in de Gemeen tezaal; waarvan de opbrengst zal strekken ten bate van de kas der Katwijksche Zie kenverpleging. Bij verscheiden ingezetenen is de lijst gepresenteerd om voor een bij drage te teekenen. Daar de Ziekenverple ging door de aanstelling van een tweede zuster krachtigen financieelen steun be hoeft, verdient het streven van bovenge noemde zangvereeniging aller sympathie. LEIDERDORP. Tot: voorzitter van het bestuur van den Kaltpolder is met 37 stem men gekozen de heer A. Vromestyn, alhier. LISSE. Hoewel de heer B. van der Zaal aanvankelijk de vergunning had geweigerd om de muziektent weer op de oude plaats in het Vierkant te bouwen, zooals wij reeds hebben bericht, thans kunnen wij melden, dat de tent gisteren weer is opgebouwd, op haar oude plaats, zoodat wij dezen zomer niet verstoken zullen zijn van avondconcer ten, zooals aanvankelijk werd gevrscsd. NOORD WIJK. Den <Kg, waarop Jan Heemskerk 25 jaar werkzaam was bij het Noordwijksche gasbedrjjf, is voor den ver dienstelijken employé niet onopgemerkt voor bijgegaan. De jubilaris werd in zijn wo ning gecomplimenteerd door jhr. Van Pan- huys, burgemeester, dié namens de gemeente „Jan de gasman" feliciteerde en hem een geschenk in enveloppe overhandigde- Ook de gascommissio liet zich niet onbetuigd. Heems kerk werd in de gelegenheid gesteld, den dag in zijn familiekring feestelijk te vieren- Van zeer vele zijden mocht hij blijken van warme belangstelling ondervinden. Wij wen- schen den jubilaris nog tal van jaren en gezondheid, om het gasbedrijf te dienon. NIEUWKOOP. Het bestuur der Chr.= Nat. school, alhier, benoemde tot on,der-; wijzeres mej-. A. de Ruiter, van Amsterdam. RIJNSBLTRG. Een groof deel onzer ge-: meente was gisteren in vlaggentooi ter eere van het gouden bruidspaar H. van Egmond en toen in den avond het fanfarekorps „Euphonia" den feestvierenden 'n serenade bracht, was daar een talrijke menigte bij een, om het jubileerend echtpaar, dat met zijn familie aan den feestdisch was veree- nigd, een hartelijke ovatie te brengen. Ge- Xuimen tijd duurde de drukte op straat. WARMOND. Bij den veehouder A- C. van der Geest, zijn binnen acht dagen tijds drie kalveren gestorven, waarschijnlijk door locdwitvergiftiging- Zij liepen op- de Haven nabij den pas geplaatsten gashouder. Daar bij het bouwen veel loodwit is gebruikt, en op dat stukje weiland is gewerkt en veel gemorst, is waarschijnlijk het gras ver giftigd. Christen-Socialisme. De classis Leiden van de Gereformeerde Kerk heeft het volgend besluit genomen: De classis Leiden, overwegende: lo. dat 't Christen-Socialisme in strijd met Gods Woord en art. 36 der Gerefor meerde Belijdenis den privaten eigendom op den grond en de voortbrengxrigsmidde len als een onrecht verwerpt; 2o. dat de aanvaarding van den klassen strijd ingaat tegen Gods gebod, zooals ons dit duidelijk in 1 Tim: 6 18, Philipp. 4 11 en Hebr. 13 5 is geopenbaard; 3o. dat de propaganda, zooals deze door het Christen-Socialisme gedreven wordt, een revolutionnair karakter draagt, advi seert aan do betrokken kerkeraden, de lid maten der Gereformeerde Kerk, die leden zijn van den Bond van Christen-Socialisten, (hierover te vermanen en op hen, wanneer zij in het lidmaatschap van den B. v. C. S. volharden, de kerkelijke censure toe te passen. Tevens besluit de.-classis van dit advies mededeeling te doen aan do Prov. Synode, ten einde zoo mogelijk eenparigheid van handeling te dezer zake te verkrijgen. In „Opwaarts", het orgaan van den Bond van Christen-Socialisten, schrijft Enka hierover „Hier en daar in het land zijn Gerefor meerde Bondsleden voor de dreiging be zweken. Zij waren tegen de verdrukking niet opgewassen. Zij hebben deemoedig het hoofd gebogen voor kerkelijke machtheb bers, die in den naam des Heeren grovelijk onrecht doen. Wij vallen hen niet hard. Al leen beklagen wij hen van harte. Maar Iaat nu. voor de tegenstand een officieel, ker kelijk karaktér gaat aannemen, onze Gere formeerde Bondsleden schouder aan schou der der staan en niemand meer tussoben hen wegvallen." Bezoek van tie Koningin aan liet Belgische hot. Het „HbL van Antwerpen" schrijft: Er is reeds gemeld, dat het inzicht be staat in hoogere kringen, de ontvangst van koningin Wilhelmina, te Brussel minstens zooveel luister en praal bij te zetten als het geval was bij de aankomst van keizer Wilhelm en president Fallières. Hierbij wordt aangemerkt dat 't bezoek van koning Albrecht en koningin Elisabeth aan Nederland's vostin te Amsterdam bij na in familiek- j geschiedde, wat er dan ook de hartelijkheid van verhoogde. Te Brussel heeft men, zoo verneemt de „Ylaamsche Gazet", andere bedoelingen. Men gaat hier, naar wij vernemen, van de gelegenheid gebruik ma.ken, om de wel gemeende vriendschappelijke gevoelens van België tegenover Nederland te luchten, te bewijzen, dat, zoo Amsterdam bij de ont vangst van het Belgisch vorstel paar be wezen heeft dat oude veeten vergeten wa ren en gedempt de bron: van twist, Brussel niet ten achter wil staan in het betuigen zijner sympathie aan het Nederlandschè volk, in den persoon van den loot van Oranje Uit de ontvangst en het onthaal der Ne- derlandsche vorsten in België's hoofdstad zal blijken, dat zoo staatkundig, beleid het samengaan en de verstandhouding tusschen de twee broedervolkere>n nog in den weg staat, de volksmassa aan dezen oever van den Moerdijk voor de zaak is gewonnen en het tot zijn hoogste betrachting behoort, van woorden tot daden te zien overgaan. Tariefwet ©n winkelstand. Door het bestuur der Algemeene Winke liers-Vereeniging te Amsterdam is aan al de Middenstands-Vereenigingen in Nederland een brochure toegezonden, waarin het steno grafisch verslag van de vergadering op 16 dezer te Amsterdam gehouden, is afgedrukt. Bovendien zijn daarbij gevoegd een afdruk van het request aan do Tweede Kamer, be nevens een verzoek aan de Middenstands-Ver- eenigingen om het request der A. W. V. door het zenden van adhaesie-betuigingen te steunen. De heer L. Bern. J. Gorris, die in deze vergadering als spreker optrad, ontving reeds meer dan een twintigtal uitnoodigin- gen van Middenstands vereenigingen in alle deelen van Nederland om in vergaderingen over de Taxiefwet te komen spreken, ten einde daardoor een nog grootere actie tegen deze wet te kunnen voeren. De heer Gorris kan echter aan al deze verzoeken niet vol doen, doch hij zal op Dinsdag 30 Mei e.k. voor do leden der 's-Gravenhaagsche Win- keliersvereeniging een redevoering houden, waarin hij zijn te Amsterdam gehouden voor dracht zal aanvullen. De tekst van het Wien Neerlandsch Bloed. Men meldt ons uit AmsterdamHet is bekend, dat de tekst van het Volkslied, van Tollens in den laats ten tijd meermalen is gewijzigd; men vond er bezwaar in, van een „vorst" te zingen, nu een Koningin re geert. Het Comité voor Eenheid in den Volks zang neemt in zijn bundeltje van 20 liederen ook het Volkslied op; deze liederen worden zoo mogelijk afgedrukt met origineeleu tekst en toonzetting, en zoo lag het voor de. hand, ook in dit geval bij het oude te blijven. Toch gevoelde men het bestaan der moei lijkheid; ten slotte besloot het Comité zich.' te wenden tot Hare Majesteit zelve met hef verzoek in dezen te willen beslissen. Hierop mocht het Comité namens de Koningin ver nemen, dat „Hare Majesteit van meening is, dat wijzigingen in een volkslied geen aan beveling* verdienen, tenzij daarvoor zeer drin gende redenen aanwezig zijn, en dat het niet wenschelijk is een volkslied te blijven ver anderen naar gelang der tijdsomstandigheden. Hare Majesteit zou daarom liever zien, dat do tekst van het Nederlandsche Volkslied, van Tollens ongewijzigd bleef!" In het bedoelde boekje, dat ongeveeT half Juni zal verschijnen, wordt derhalve de oor spronkelijke tekst van Tollens gehandhaafd. Examens 19., O. I., K 1 V en N. De Minister van Binnenlandsohe Zaken brengt reeds thans ter kennis van belang hebbenden, dat te beginnen met het jaar 1912, de examens ter verkrijging van akten van bekwaamheid tot het geven M O. Ln de Zeevaartkunde (I), in de wiskunde (KI), in de beginselen der thecretische en toege paste mechanica, der kennis van werktui gen en der technologie (Kil), in de begin selen der natuurkunde, der scheikunde en der cosmographie (Kill), in de begin selen der delfstof-, plant- en dierkunde (KIV), in. de hoogere wiskunde (KV), o in het schoonschrijven (N), alsmede Vofc het geven van lager onderwijs in de wis« kunde, bedoeld in art. 86 der wet tot rege ling van het lager onderwijs, in den zomer zullen aanvangen. Dit jaar zullen bovengenoemde examens nog, als tot dusver, in het najaar worden gehouden. Nationaal Scheepsverband. In de Dinsdag te Amsterdam gehouden algemeene vergadering van aandeelhouders werd het verslag over h'et boekjaar 1910 uitgebracht, waaraan wij het volgende ont> le enen In 1910 werden afgesloten 14 leeningeo tot een bedrag van 114,927op 31 Decem ber 1909 stonden uit 116 leeningen tot eeu bedrag van f 955,160; afgelost werd in 1910 een bedrag van f 175,573, waaronder 16 lee ningen geheel, zoodat op 31 Deo. 1910 uit stonden 116 leeningen tot een bedrag var f 894,514. Met levensverzekering, zoodanig, dat bi| overlijden van den geldnemer het restant der leening wordt geroyeerd, staan uit 25 leeningen tot een bedrag van f 98,888. Het uitstaand bedrag aan 4i pCt. pand brieven op 31 December 1910 is f 1,062,000. Uit de winst- en verliesrekening blijkt, dat de ontvangsten f 11,275.77A en de uitga vee. f 6700.02?; bedragen. Besloten werd het reservefonds te brengen op f 23,000 en het dividend te bepalen op 4 pCt. De heer Jos. Thors, aan de beurt van aftreding, werd als oommissaris herkozen. Ncderlandsch© Zuid Airikaansek© Vereeniging. Aan het verslag van het - Mbestuur van de Nederl. Zuid-Afrikaansche Vereeniging over 1910 is het volgende ontleend: Het aantal leden bedraagt thans 2238 te gen 2451 het vorige jaar. Voor het studiefonds voor Zuid-Afrikaan-» scho studenten is hét jaar 1910 wederom ge weest een jaar van vooruitgang. Het getal Afrikaansoho studenten in Nederland neemt toe. Et gingen zes studeerenden heen, ne* gen kwam'én er bij, terwijl er nog een veer tigtal aanvragen om beurzen behandeld zijn, wier aanvragen óf in den loop van dif jaar komen, óf reeds gekomen zijn. Wat de werkzaamheden van het fonda ten behoeve van het Hollandsch onderwijs' in Zuid-Afrlka betreft, wordt medegedeeld,-' dat gedurende den loop van het jaar 1910| door de commissie van onderzoek 10 onder wijzers en 2.onderwijzeressen voor het on derwijs in Züid-Afrika werden goedgekeurd echter niét'dan nadat aan ©enigen hunner', eerst nog een termijn gesteld was, binnen: welken zijv zioh verder voldoende in de praktijk vflTn het Engelsch hadden te be kwamen. Het aantal voorschotten, uit de voor- schottenkas verstrekt was dit jaar iets groo- ter, dan dat van het vorig jaar. In het verslag van het Herman Coster* fonds wordt, gelijk reeds gemeld, medege deeld dat dit bezig is het „beschikbaar'^ kapitaal op te teren en daardoor niet iii staat is, nieuwe beurzen uit te loven. De Zuid-Afrikaansche bibliotheek beva€ thans 1642 werken. Uit het financieel overzicht van de Ne derl. Zuid-Afrikaansche vereeniging blijkt,- dat er een voordeelig saldo is van f508.81. Het debietrecht op tabak. Aan de Tweed© Kamer is een adres ge richt met 3441 handteekeningen van winke liers en handelaars in tabak en sigaren, meest kleine winkeliers in kleinere plaat sen, waarin bezwaar wordt gemaakt tegen; hét wetsontwerp tot heffing van een debiet recht op tabak, dat genoemden winkeliers de kostwinning onmogelijk zou maken. Aarlanderveen. Chr. Geref. Kerk., Hemelvaartsdag. 's Morgens te halftien, de heer G. Boor. Boskoop. Hemelvaartsdag. Evange- lisatielokaal. 's Morgens te halftien, da. De Bruin, van Veenendaal. K a t w ij k-a a n-Z e e. Ned.-Herv. Genx. Hemelvaartsdag, 's Morgens te haJftweé ds. A J. Ruy.s, Oegstgeest. Nieuwk oa'p. Geref. Kerk. Hemels vaartsdag. 's -Morgens te halftien. Voor-» ganger de heer J. Verhorst Nieuwveen. Evangelisatie, 's Mor gens te halftien, de heer P. v. d. Berg, van' Haarlemmermeer. Noordwijkerhout. Ned.-Herv.: Gem. Hemelvaartsdag- 's Morgens t-e tien uren, ds. A. J. P. Boeke. R ij n s b u r g. Chr. Geref. Gem. Hemel* vaartsdag. 's JVLorgerrs te tien uren, ds. Dé Bruin, docent aan de Theol. School té' 's-Gravenhage. Zoeterwoude Ned.-Herv. Genx., Donderdagmorgen te tien uren, ds. J. Hett* geveld.

Leidsch Dagblad | 1911 | | pagina 1