- Tweede Kamer, r Eerste Kamer. Vragen en Antwoorden. Burgerlijke Stand. Faillissementen. Ingezonden. Üonaal gevoel eri voor onze nationale zelf- fcfelfr'andigfieid, dat wij meer en meer de [wetgeving van onze Duitsche naburen ko- jpieercn, is voor ons geen vraag. En deze imitatie-Talma van de Duitsche wet slaat Bid öntwerpen-Kuyper en Veegens verre (wat den bureaucratischen rompslomp be- Itrpft. y Als het ons reeds een grief, dat (jgënpemde ontwerpen over de tweehonderd ïartikelin telden, het pntwerp-Talma heeft 394. (t> 3 9 41 De wet op de Engelsch'e óuder- Homspensionneering telt er 12. Zegge 1 2. Xatln we ten minste hopen, dat reeds Tdeze daadzaak de oogen van veie voorstan- 'idèrs van de verplichte verzekering zal iplnen, f Hef ;,R.-K. P at r öon sb'l ad" vraagt .Verwerping van de Arbeidswet en in'.rek- '^dng van het Debietrecht en oppert be denkingen tegen de verplichte bijdragen fniet van de arbeiders, maar de werk gevers. i Het blad zegt 'Al is er wel een reden aan te voeretnir |bm den werkgevex mede te laten bijdra gen,- het blijft een maatregel van ingrij penden aard, een gevoelige aderlating. En aderlatingen zijn voor onze vaak bloed- trme industrie tegenwoordig gevaarlijke jiperaties. Daarom zal tegen de premiebetaling door Be patroons wellicht oppositie ontstaan. Jvlaar wij maken ons geen illusie, dat het pnders uit zal vallen, als de wet tot stand .komt. j Maar dat kan nog lang worden. Na de heropening der Kamer gisterna- xniddag werden bij de regeling van werk zaamheden nog aan de agenda toegevoegd het wetsontwerp betreffende de Vacci ne en het wetsontwerp betreffende de /Eedsformule. i Besloten werd, met het oog op den He melvaartsdag, Donderdag en Vrijdag der ,volgende week niet te vergaderen. De Voorzitter 6telde daarbij voor, om dan echter wel Maandag a. 8. den 22sten te Vergaderen des middags te halftwee, welk .Voorstel bestreden werd door den heer o o 1 e n, omdat op dien Maandag de 'Bond van R.-K. Kiesvereenigingen verga- Üert. Het voorstel des Voorzitters "werd met 4*7 tegen 22 stemmen aangenomen. Hierna werd opnieuw gestemd over het wetsontwerp betreffende onteigening \an de Loolaan, dat thans aangenomen werd met 61 tegen 6 stemmen. 1 Daarna hield de heer Troelstra zijn ilnterpellatie betrekkelijk het Techt Van vereeniging onder het Spoorwegper soneel. Hij richtte daarbij tot den Minister van .Waterstaat verschillende vragen, n.l. of de spoorwegarbeider Franken, te Zaandam, door de directie der H. IJ.-S.-M. eervol ontslagen is en zoo ja, welke feiten tot dat ontslag aanleiding hebben gegeven; of de Minister onderzocht heeft of er verband bestaat tusschen dat ontslag en Frankens lidmaatschap van de Nederl. Vereeniging van Spoor- en Tramwegpersoneel en zijn propaganda daarvoor bij het personeel der H. IJ.-S.-M.of de Minister het recht .van organisatie van personeel der Spoor wegmaatschappijen erkent en of deze er kenning insluit, dat de Minister niet alleen zelf met de Vakorganisatie over de belan gen van dat personeel wil onderhandelen, maar hetzelfde eiseht van de directies der Maatschappij, alsook dat deze aan die organisaties geen belemmeringen in den weg zullen leggen. Voorts vroeg de inter- pellant of de Minister, indien hij meent, dat de vakorganisatie zich te dezen op zichte bepaalde beperkingen dient op t© leggen, zoo wat den aard der door haar te behandelen onderwerpen als wat de wijze /an behandeling betreft, dan bereid is zich hieromtrent volledig uit te spreken. Eindelijk vroeg de hser Troelstra, of, indien de Minister de vakorganisatie er kent, dit dan ook geldt voor de Nederland- sche Vereeniging van Spoor- en Tramweg personeel, dan wel of de Minister méént Voor die Vereeniging in zeker© opzichten en zoo j a in welk© een uitzondering to moeten maken. In de zeer breedvoerige ontwikkeling zij ner interpellatie deed de heer Troelstra uitkomen, dat sedert de spoorwegig©bear te nis sen van 1903 tegen de verwachting in het vereenigingsleven bij het spoorwegper soneel zeer is opgebloeid, hetgeen niet al leen blijkt uit de oprichting van tal vin nieuwe spoorwegorganisaties, maar ook uit dsn toenemenden bloei van de Nederland- sche Vereeniging van Spoor- en Tramweg personeel, die den duw, welke gelukt is haar in 1903 tc© te brengen^ uitstekend is te boven gekomen. Dit een en ander ging gepaard met een opwaartsche beweging ook in ons land van de moderne vakorganisatie en van de so ciaal democratie, in welk verband spreker terloops laakte de bij een regeeringsper- soon altijd hoogst gevaarlijke antipathie van den tegenwoordigen minister van wa terstaat Regout tegen de sociaal-democra- tio en tegen alles, wat door hem als soci aal-democratisch wordt geteekend. De Mi nister van Waterstaat heeft een andere taak tegenover het spoorwegpersoneel dan jociaal-demccratische antipathie te luchten. Hij moet conflicten voorkomen, niet uitlok ken, en de Kamer behoort een minder pas sieve houding aan te nemen tegenover po gingen der sociaal-democratie om het redht van vereeniging en vergadering intact te houden, nu sedert 1903 het stakingsrecht is ontnomen. kWat nu betreft het ontslag van den spoorwegarbeider Franken, kon spr., totdat de Minister hem van het tegendeel had Overtuigd, voor dat ontslag geen andere reden vinden dan het propaganda maken,- door Franken voor jie -„Nederlandsche Hierop 'baseerde spr. «en betoog betref-, feilde noodzakelijkheid voor de Regeering, om het organisatie-recht van het spoor wegpersoneel beter te verdedigen tegen over de houding der spoorwegdirecties, die deze organisaties eenvoudig als vogelvrij beschouwen. Daartoe moet allereerst de Minister zelf zijn tegenwerking van de or ganisaties laten varen; een tegenwerking, welke ook kan bestaan in schijnbare er kenning der organisaties in theorie, ter wijl in de praktijk steeds gechicaneerd wordt. In het optreden van den minister Regout als ex-werkgeler zag spreker aller minst waarborgen voor voldoenden eer bied van dezen Minister voor wettelijke in stellingen in het belang van de vakor ganisaties. Interpellant noemde dezen Mi nister een verlicht despoot, wiens houding tegenover de vakorganisatie totaal afwij zend is. Spreker wees op de thans ook door den Minister erkende mislukking der groepsvertegenwoordigingeen fiasco, dat jechter niet, zooals de Minister meent, te wjiten is aan de Nederl. Vereeniging voor Spoorweg- en Trampersoneel. Het fiasco is te vinden in het wezen der groepsver tegenwoordiging zelf; een organisatie, die niets in de melk te brokkelen heeft en ze ker niets zal verbeteren, is de werkelijke reden van het obstinaat zijn van het spoor wegpersoneel tegenwoordig .en waarvan de werkelijke reden is, dat sedert 1903, se dert het recht tot staking is ontnomen, de loonen nominaal slechts zeer weinig zijn gestegen, ja zelfs in enkele takken ach teruit zijn gegaan. Spreker betoogde nog, dat de Regeering regelen behoorde te stel len op het gebied van vakorganisatie bij de spoorwegen, waar thans alles ongere geld is. En een dier regelen behoorde te zijn, dat niemand ontslagen mag worden wegens het werken in het belang zijner organisatie. Voorts moeten de vakorgani saties bij de Regeering kunnen aankloppen, indien er verschillen rijzen tusschen het personeel en de spoorwegdirecties over de uitoefening van het recht van organisatie. Ten slotte betoogde spreker, dat, wat de vakorganisatie betreft, geen onderscheid mag gemaakt worden tusschen de Neder landsche Vereeniging en andere organisa ties, en eindigde zijn rede met verschillen de beschouwingen te wijden aan de nieuwe pensioenregeling, waarbij op vaak onge looflijke wijze met de belangen der spoor wegarbeiders wordt omgesprongen. Heden te elf uren voortzetting van hef debat. Vergadering van Dinsdag. Voorzitter: J. E. N. baron Schimmelpen- ninck van der Oye. Installatie mr. Van Lanschot. Na in handen van den Voorzitter de ver- éischte eeden te hebben afgelegd, neemt mr. Van Lanschot, nieuwbenoemd lid voor Noord-Brabant, tot wiens toelating reeds vroeger was besloten, zitting. De Voorzitter wenscht hem geluk met zijn benoeming. Ontslagaanvrage van den heer Sweerts. Ingekomen is een schrijven van E. C. ba ron Sweerts de Landas Wyborgh, waarin hij kennis geeft, dat hij wegens zijn be noeming tot Commissaris der Koningin heeft opgehouden lid der Kamer te zijn. Dit schrijven wordt voor kennisgeving aangenomen. Geloofsbrieven en installatie van m rv. d. Berg. Ingekomen zijn de geloofsbrieven van mr. L. W. C. van den Berg, nieuwbenoemd lid voor Zuid-Holland. Zij worden gesteld in handen van een Commissie, bestaande uit de heeren De Jong, Hovy en Bosch van Drakestein. De heer De Jong brengt, nadat de voor énkele oogenblikken geschorste vergade ring is heropend, rapport uit en adviseert tot toelating. Aldus wordt besloten. De heer Van den Berg legf alsnu in handen van den Voorzitter de vereisch- te eeden af en neemt, na gelukwensching, zitting. Regeling van werkzaamheden. D Voorzitter deelt mede, dat de Centrale Sectie besloten heeft hedenmid dag in de afdeelingen te onderzoeken het wetsontwerp tot wijziging van de A r- beids wet. Voorts stelt hij voor .Woensdagochtend te elf uren in openbare vergadering te be handelen het ontwerp tot bestrijding van de Zedeloosheid. Aldus wordt besloten. Mocht hedenmid dag het sectie-onderzoek over de Arbeids wet niet eindigen, dan zou het Woensdag middag na de pauze worden voortgezet. Na de Zedeloosheidwct zal 't ontwerp in zake' het Successierecht worden be handeld. De vergadering wordt verdaagd tot Woensdag elf uren. Vraag: Mijn leeftijd is 39 jaar, gezond wat eten en drinken betreft en alles smaakf mij en toch word ik van dag tot dag ma-; gerder en mijn roode kleur is ook heele- maal weg, zoodat ik op 't oogenblik heel slecht er uit zie. Zoudt u mij een middel aan de hand kunnen doen om dik te wor den en waar men een roode kleur van krijgt. Men heeft mij wel eens gezegd eiken dag veel ruwe karnemelk drinken. Is dat zoo om dik te worden? Antwoord: Op zichzelf is dik zijn en een roode kleur hebben nog geen be wijs van gezondheid en vele mager op het oog en er slecht uitziende menschen zijn heel wat sterker dan zware, vette men schen. Maar in uw geval nu u ondanks goed eten en drinken bij den dag mager^ der wordt zouden we geneigd zijn aan een kwaal te denken. In elk geval raden we u _een_geneesheer te raadplegen. Zuivel® karnemelk is een gezond kostje, maar als ge u er dik mee eten of drinken wilt, zoudt ge heel wat moeten gebruiken. Vraag: Daar de heer Blok van dé Stad gepacht heeft het 'baggerwerk en het ophalen van het vuil, onder voorwaarde dat de knechts per week een loon zouden verdienen van tien gulden. En nu gaan er weken voorbij dat er zijn die niets verdie nen en ook wel weken van drie gulden.. De voorwaarde spreekt toch van tien gul den per week voor een baggerman en bij geen weer moeten de baggerlieden verzui men en daar er toch wel ander werk is voor die menschen. Antwoord: In de voorwaarden voor de verpachting van het reinhouden der gemeente komen geen bepalingen omtrenf loon en arbeidsduur voor. Daarover is in dertijd bij het vaststellen van die voor waarden in den Raad wel gesproken, maar cijfers zijn niet in het contract vastge legd. Omtrent de vaste werklieden is al leen bepaald dat zij voor rekening van den pachter een pet moeten dragen met roo- den band en voorzien van een nummer en een opschrift, welke onderscheidings^ teekenen minstens eenmaal 's jaars moe ten worden vernieuwd. Vraag: Mijn dochter koopt in een win kel een stuk goed voor den prijs van f 6. Een kaartje met den prijs er op zit er aan verbonden; zij krijgt het mede zonder te betalen. Na verloop van 14 dagen gaat zij het betalen en vraagt een quitantie, maar de verkooper wil deze niet geven en zegt nu dat het f 8.75 kost. Hij wil het beslist hebben. Zij heeft het niet willen betalen, daar zij het kaartje in haar bezit heeft van f6. Hoe geschiedt nu de betaling? Die f 6 wil hij niet aannemen. Antwoord: Wanneer uw dochter en de winkelier het beiden zijn eens geweest over dein prijs van f 6, mag deze geen f 8.75 in rekeningbrengen. Gij kunt dus het stuk goed houden en hem desnoods per postwissel het geld doen toekomen. Vraag: Ik heb altijd liooren beweren, dat wanneer men woont op een boven huis (geen aparte opgang) en de eigenaar van dat huis woont beneden, dat men dan vrij is van het betalen van personeele be lasting. In die meening ben ik altijd ver sterkt doordat ik reeds drie jaar op een zoodanige manier woon en nooit perso neele belasting heb betaald, totdat ik nu opeens een aanslag in de perso neele belasting thuis krijg. Is dat nu abuis of hoe is dat? Ik verwoon f2.50 en 20 cent voor duinwater extra. Antwoord: Een woning zonder apar- ten opgang ontslaat volstrekt niet van de betaling van personeele belasting, wan neer men daarvoor overigens in de termen valt. Men heeft u dan verkeerd ingelicht. Vraag: Ik bewoon een huis van f 2.50 huurwaarde. Nu bedraagt mijn personee le belasting f4.57. Is dit niet te veel? Antwoord: De aanslag voor de per soneele belasting hangt niet alleen af van de huurwaarde, zoodat zonder meerdere gegevens niet gezegd kan worden of u te veel betaalt. Vraa g: In een kap van een nieuwen kinderwagen zitten regenvlekken. Weet u ook raad om die er uit te krijgen? Antwoord: Met lederwas insmeren en uitwrijven. Vraag: Er worden 35 man gevraagd in Canada en ik zou daar graag heengaan. Is dat nu wel vertrouwd en is het klimaat daar hetzelfde als hier? Antwoord: V/ij zouden u raden eerst inlichtingen in te winnen aan het Ministe rie van Buïtenlandsche Zaken te 's-Gra- venhage. Vraag: Verleden Zondagmorgen ont ving ik van een bekende firma een vaatje van 24 stuks nieuwe Hollandsche haring ad f 2.75. Die haring rook niet zoo fijn als zeebanket wel behoort te ruiken en reeds Donderdagavond was de rest (16 stuks) totaal bedorven, althans de lucht was on draaglijk. Teneinde de visch goed onder de pekel te houden had ik er Dinsdag nog wei een handvol zout en koud duinwater op gedaan. Vrage: is daardoor de visch bedorven of ben ik bedrogen? Antwoord: Of de haring bij de ver zending goed was kunnen we natuurlijk niet zeggen; dan' hadden we ze moeten zien en proeven, maar wel kunnen we u zeggen dat u met er water op te doen, de visch zeer zeker hebt bedorven. Haring- pekel is van een bijzondere samenstelling, waarvan een goede visch handel aar het ge heim "heeft. Alleen er zout op te doen. kan geen kwaad, maar het duinwater heeft het u gedaan. Gemeenteraad van Wassenaar. Voorzitter: de burgemeester. Afwezig: de heer Brocksmit. Ingekomen zijn verscheidene missives van Ged. Staten. Het verslag van den toestand der ge meente over 1910 wordt ter inzage gelegd voor de leden. Evenzoo de rekening en verantwoording der Gezondheids-commis sie. Deze sluit met een batig slot van f 990.60. Het suppletoir kohier van den H. O. wordt vastgesteld op f 127.60. Worden benoemd de leden van de stem- bureaux. Met algemeene stemmen wordt tot lid van de commissie „Katwijksche Grind weg" gekozen de burgemeester. Tot ambte naar van den Burgerl. Stand wordt uit deze voordracht, de burgemeester en de heer E. Terh'eyden, gekozen de burge meester. Eveneens wordt de burgemeester gekozen tot voorzitter der gascommissie. Voor de benoeming van een loco-secretaris zijn voorgedragen de heeren Van Vessem en J. G. Schut. De eerste verkreeg 8, de tweede 2 stemmen. De gekozene neemt de benoeming aan en legt de vereischte eeden ai in handen van den burgemeester. De heer Van Vessem dankt de leden voor het in hem gestelde vertrouwen en hoopt vele jaren deze functie te mogen ver vuil] en. E enige af- en overschrijvingen worden goedgekeurd. Naar aanleiding hiervan deelt de Voorzitter mede, dat sommige posten overschreden rijn door zoogenaamd bijwerk, dat nogal hoog berekend was, o. a. werd voor het verven der schoolbor den 66 gulden in rekening gebracht, een prijsje, waarvoor wel nieuwe te koop zul len zijn. De Voorzitter heeft naar aanlei ding hiervan den gemeente-opzichter eeni- ge wenken gegeven, en voortaan zullen alle aangevraagde verbeteringen of vernieuwin gen eerst door B. en Ws. worden onder zocht. Over het onderhoud van den Katwijk- schen weg ontstond nogal eenige discussie. De Voorzitter zegt nog niet voldoende op do hoogte te zijn, om de gestelde vragen te beantwoorden. De heer Ruygrok ver wacht daarom in een volgende Raadsverga dering nadere toelichtingen, er op wijzen de, dat de gemeente vroeger f 360 bijdroeg in de kosten, en dat deze thans 800 gld. bedTagen. Behandeld wordt de reclame van den heer M. C. Vermaet omtrent vergunnings recht. De Voorzitter meent, dat de huurwaarde der lokalen wel aanleiding geeft om een hoog vergunningsrecht te eischen, doch dat de omzet van alcoholische dranken werkelijk gering is, en dat daarom een mid delweg bewandeld dient te worden. Het voorstel, om het vergunningsrecht te ver minderen met f 300 wordt aangenomen. Behandeld wordt de Tegeling met Leiden omtrent leerlingen, die van hieruit de Hcogere Burgerschool bezoeken. Vastge steld wordt, dat de gemeente voor eiken leerling aan de gemeente Leiden f 60 zal betalen, doch van ouders of voogden zal een retributie worden geheven- Wie een in komen beneden f 1500 heeft is vrijgesteld. Wie f 1500 inkomen heeft, betaalt 10 gld., f 1700 15 gld. Zoo voortgaande voor elke f 200 inkomen 5 gld. meer retributie. Wie dus boven 3300 gld. inkomen heeft, betaalt het volle schoolgeld terug. De heer Van der Hulst wil geen retributie beffen. Wie zich de luxe veroorlooft zijn kinderen naar de H. B.-S. te zenden, moet ook het school geld betalen. Het voorstel-Van der Hulst wordt niet ondersteund. De verordening op de retributie en de verordening op de heffing er van worden aangenomen. Medegedeeld woTdt, dat tot havenmees ter is aangesteld Visser in plaats van Bamhoorn, die door ziekte zijn functie niet meer kon waarnemen. Met het oog op de zanderij zal er eerlang toe overgegaan moeten worden om een vasten havenmeesr ter aan te stellen. Er wordt op gewezen, dat de zanderij niet altijd zal blijven be staan, en dat dientengevolge de inkomsten zullen verminderen. De heer Van Pal- landt meent, dat dit afhangt van den Raad. Als deze toestaat de Schelpbrug te ver- breeden, dan is er meer kans. Verleden jaar is het al afgestemd, omdat de uitgaaf van 4€00 alleen in het belang van één per soon werd geacht. Desgevraagd door den Voorzitter verklaart de heer Van Pal- landt iets in de kosten te willen bijdragen. De heer Ruygrok wijst er op, dat de ge meente reeds f 5000 betaald heeft voor het uitdiepen van de Watering ook al in 't belang van de zanderij. De Voorzitter deelt mede, dat de gas commissie op onderzoek uitgaat om te zien volk soort van gas voor de gemeente het doelmatigst is. Hij hoopt als voorzitter van de gascommissie het zijne er toe bij te bren gen om de kwestie tot een goed einde te brengen. De Voorzitter wenscht het gevoelen van den Raad te hooren omtrent de versterking der politiemacht. Hij vindt de aanstelling van een vierden veldwachter dringend noo- dig, vooral met het oog op den nacht dienst. Overdag is er bier z. i. niet veel politie noodig, maar des nachts zooveel te meer. De heer Van Pallandt vraagt of aan stelling van een rijksveldwachter met ver- eischt wordt. De Voorzitter zegt ook daar al moeite voor te hebben gedaan. Hij is van meening, dat een chefveld- waohter noodig is om de politic na te gaan. Dit zou het best worden opgedragen aan een vreemde; aan iemand, die hier niet bekend is. Hij zal ook voorstellen doen om de salarissen te veranderen. Goed we rik dient goed te worden betaald. D© oudste veldwachter is niet m staat om voortdurend nachtdienst to doen. Daar hier.geen gemeentebode is stelt hij zich voor, hem hiervoor in aanmerking te doen komen. Uit bet zwijgen van den Raad meent de voorzitter te mogen besluiten, dat zijn voorstellen in goede aarde zullen vallen. Bij de rondvraag vraagt de heer J. Ruygrok of de gemeente-opzichter ook. dit jaar een gratificatie krijgt van f 100. Op gemerkt wordt, dat hem dit juist voor dit jaar gegeven wordt. De heer Ruygrok vindt het salaris van den gemeente-op zichter, f 600, te laag. De voorzitter zegt van den heer Ruygrok te verwachten, dat hij in de volgende vergadering een voor stel zal doen. De lieer Van Pallandt vraagt of de gemeente-opzichter wel be rekend is voor zijn taak, De Voorzitter heeft dat in twintig dagen nog niet kun nen beoordeelen. Er hangt veel van een goed opzichter af en hij vindt ook, dat f 600 niet te hoog is. De heer Van der Hulst spreelkt over de brancard en vraagt of die ^oed is. De laatst vervoerde patiënt heeft onderweg veel geleden. De Voorzitter vraagt of de heer Van der Hulst ingelicht is door een deskun dige. De heer v. d. Hul zegt van „neen". De Voorzitter zal nog eens laten onderzoeken. REETJWIJK. bevallen: A. de Bruin geb. Belt D. Overleden: J. Meivogel 7 f. Gehuwd: S. P. Borsbooru en W. Vermenlen. L. F. J. van Es en J Kraan. TER-AAR Bevallen: C. Bouwmeester geb. De Wagenaar Z. K. van Ke9sel geb Kouwen- hoven D. P. Sanders geb. Turk D. Overleden: J. llosiand, echtgenoot van J. de Rdb», 74 i. Gehuwd: J. Ambaglsbeer 26 j enM.C. Droog 20 j. W. C. Markwat 27 es H-iinigalaot'2Z>. Opgave Tan personen, die Etch f» Leiden hebben gevestigd. ,W. A'. van Goor, commies pösf en fel§ grafie, Doezastraat 8a. Coma Opdam, dienstbode, Aalmarkt 12( Th, Steenkamer, en gezin, brugwachter: S.S., Haagweg 8. M. C. van de Poll, verpleegster, Aca'd, Ziekenhuis. E. J. .W. Römër, ontvanger der invoer: rechten en accijnzen, Breestraat 133. A. M. van Mourik, arbeider, .Morscta straat 37. G. de Boer, onderwijzer, Stadhouder^ laan la. ,W. van Herpen en gezin,- Paul Krugen straat 31. Wed. O. J. Bottinga—Geveke, Roodcnj burgerstraat 4. D. Hemerik en gezin,- stationschef jj Transvaal, Aloëlaan 47. J. J. Aniba en gezin, timmerman, Oud:) Vest, 123A. Th. G. van Beek, dienstbode, Stilly Rijn 7. J. Koens, buffetjuffrouw, Breestraat Nö| 48—50. ,W. F. Brouwer, schipper, Langstraat 63, A. Ahlrichs en gezin, metselaar, Heeren: gracht 88. J. van Leeuwen en gezin, onderwijzer, Tho^beckestraat 26. A. van der Kaai en gezin, vischhande: laar, Rijndijkstraat 21. A. L. Poppelbarem, ingenieur, Oud? Vest 107. J. Hemelrijk, Maredijk 88a. ,W. A. van Heteren, dienstbode, Hoog& woerd 52. ,Wed. A. HardenbergBeen en dochter, Marienpoelstraat 5. J. Bolle, onderwijzer, Koningstraat 4Ai L. J. Ph. Dane, brievenbesteller, Lang? Mare 29. A. J. Rogmans en gezin, pianomaker, Heerenstraat 43 D. De firma Van Heuokelum en Van Veen, bankiers, te 's-GraverAuage, waarvan de eenige firmanten zijn H. van Heuokelunj Jr. en P. F. Th. van Veen, beiden t* 's-Gravenhage. Ch. H van der Velden, winkelier m goud- en zilverwerken, te Amstein zoo in privé als in hoedanigheid van directeur en eenig aandeelhouder van de naamlooze vennootschap Nederlandsahe Maatschappij tot exploitatie van roerende en onroerende goederen Stad en Land", kantoor houdende te Amsterdam. A. J. M. van Rozendaal, reiziger, te Am sterdam. H. Pouwels, landbouwer, to Beekber gen. President Fnllières in Nederland. De Fransche minister van marine hes* den pantserkruiser Edgar<J Quinet" ufl- I gewezen om den president der republic 1 bij zijn aanstaand bezoek aan Amsterdam naar Nederland over te brengen. De pre sident zal 3 Juli te Duinkerken aan boord gaan en naar Amsterdam reizen door het kanaal van ÏJmuiden, geëscorteerd door den kruiser „Marseillaise" en twee torpe dojagers. Dit eskader zal onder bevel staan van den vice-admiraat Auber. Te Brest wordt de Edgar Quinet" in gereedheid gebracht voor de reis. De verschillende tij delijke installaties voor het verblijf aan boord van president Fallières en de hem vergezellende waardigheidsbekleeders wor- den aangebracht onder toezicht van den kapitein ter zee Laugier van. het militaire •huis van den president. De Tarielwet en de Kamers van Koophandel. De minister van financiën heeft aan da Kamer van Koophandel te Groningen, in antwoord op haar adres van 4 Mei, geant woord Nu het ontwerp-tariefwet bij de Staten* Generaal aanhangig is gemaakt en ik het vóór de indiening niet noodzakelijk heb ge acht daarover advies in te winnen van de Tamers van Koophandel en Fabrieken, ligt het niet op mijn weg, stappen te doen, ten einde zoo mogelijk te bereiken, dat als- nog vóór de behandeling het advies van genoemde Kamers worde gevraagd. Mijnheer de Redacteur! Yergun mij eenige ruimte in Uw blad. Het zal een getrouw toehoorder bij de muziekuitvoeringen op de Turmarkt to Katwijk-aan-den-Rijn ontegenzeglijk opge vallen zijn, dat in den laatsten tijd gedu rende de uitvoeringen de noodige stilte ver te zoeken is. Dit moet èn voor het luisterend publiek, èn voor de muzikanten beslist onaange naam zijn. Het is hier vooral een uitgezochte col lectie kinderen ik zou haast zeggen zui gelingen van vier tot twaalf jaar, die bij iedere uitvoering de orde komt versto* ren. Aan wie hier de schuld? Natuurlijk in de eerste plaats aan de ouders, die hun kinderen tot tien uren, halfelf op straat laten zwalken. Doch in de tweede plaats zeer stellig aan de politie. Eén veeg met een stok door een bende schreeuwende jongens, en bovendien het absoluut verbod om tijdens de uitvoering van een muzieknummer onJ de tent te loopen, zou wonderen doen. Hoe 't zij, indien in 't vervolg, evenals vroeger, niet voor een gepaste stilte word zorg gedragen, dan bestaat volgens loo* pende geruchten bij de „Harmonie he ernstig voornemen, om de zomeruitvoenn gen te staken. U, Mijnheer de Redacteur, beleefd dan* kend. Een getrouw

Leidsch Dagblad | 1911 | | pagina 6