Dinsdag O Mei. feze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nornmer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. Uit de „Staatscourant". FEUILLETON. No. 157IO A°. 1911. EIDSCH PRIJS DER ADYERTENTIEN: Van 10 regels f 1.05. Iedere regel meer 0.17$. Grootere letters naar plaatsruimte. Kleine advertentiën Tan 30 woorden 40 Cents eontant; elk Rental woorden meer 10 Cents,—Voor het lncasseerenwordt/"0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANTS Voor Leiden per week 9 Cents) per 3 maanden 1 2 f 1.10. Bniten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd syn 11, 1.30. Franco per post 1.05. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden^ Gelet op de artt 12 en 37 der Drankwet, Brengen ter algemeen© kennis, dat doot '(PETRUS "VAN BERGE HENEGOUWEN, broodslijter, wonende te Leiden, een ver zoekschrift is ingediend, om verlof voor den verkoop van uitsluitend' alcohol-vrijen drank voor gebruik ter plaatse van verkoop, in den winkel en het daarnaast gelegen ka mertje van het perceel Beestenmarkt no. 32. Burgemeester en Wethouders voornoemd' N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 0 Mei 1911. DBIANKWET. Burgemeester en Wethouders Van Leiden; Gelet op de artt. 12 en 37 der Drankwet; Brengen ter algemeene kennis, dat door PETRUS VAN BERGE HENEGOUWEN, róödslijter, wonende te Leiden, een ver- -zoekscnrift is ingediend, om verlof voor den verkoop van alcohol houdendenanderen dan steflken drank, voor gebruik ter plaatse van verkoop, in de gelagkamer van het perceel Beestenmarkt no. 32. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN. Secretaris. Leiden, 9 Mei 1911. Oemeentdxakeu. V+roonigivttf* v-rit jb7-:itsch o gt-mcsntcn. Onz?ö tijd staat in liet toeken van organi satie. Personen en groepen van personen die gemeenschappelijke belangen hebben, voreenigen zich, omdat zij hun belangen beter gemeenschappelijk dan ieder afzonderlijk kun nen behartigen. Op den duur wordt daar door do strijd misschien slechts verplaat&t en mogelijk verscherpt, omdat het niet meer gaat persoon tegen persoon, maar gToep togen groep, doch vast staat dat de enkeling in ieder geval in den belangenstrijd tegen de organisatie niet is opgewassen. Thans wil men naar het voorbeeld van onze Oostelijke naburen, die hun Deutschen „Stadteniag" hebben, ook hier te lande een Voreeniging van Nederlandsche gemeenten stichten, waartoe reeds d e voorbereidende stappen zijn gedaan. Nu hebben zeker alle gomeenten gemeenschappelijke belangen, maar tusschen een gemeente als Amsterdam en Voorhout bijv. is in aard en omvang een zoodanig groot verschil, dat de aanrakings punten al heel gering zijn. Daarom heeft men een grens genomen en de toetreding afhan kelijk gesteld van do bevolking. Gemeen ten van 10,000 inwoners en daar beneden zijn van do toetreding uitgesloten. Hot wordt dus een voreeniging van grootere ge meenten. Op de agenda voor de Raadsvergadering van a.s. Donderdag komt het voorstel van B. en. Ws. voor om ook mede te werken tot de oprichting dezer Voreeniging en tot toetreding als lid door onze gemeente. De kosten van toetreding zullen blijkens <3e ontwerp-statuten op een jaarlijksche bij drage van Ys cent per inwoner worden be paald en daarom ongeveer f 300 's jaars voor Leiden bedragen, benevens f 1 entree per 1000 inwoners, d. i. f 60 ineens. B. en Ws. achten deze uitgave, niet te hoog met het oog op de voordeelen aan de toetreding verbonden. Wij zijn het daarmede eens. Wanneer men de memorie van toelich ting op het adres van de voorloopige Com missie met betrekking tot deze zaak leest, dan zal men moeten' erkennen dat er zooveel gemeenschappelijke belangen te behartigen zijn op administratief, technisch, economisch cn ander gebied, dat inderdaad elke gemeente afzonderlijk daarvan heel wat zal kunnen pro- fitoeren. De materieëlc belangen der leden zouden, om een enkel voorbeeld te noemen, kunnen worden bevorderd door gezamenlijk optreden bij den aan- en verkoop van produc ten, die door exploitatie der gemeentebedrij ven of andere takken van gemeentedienst, hetzij benoodigd zijn, hetzij voortgebracht worden. Wij zouden hierover dan ook niet gespro ken hebben in de overtuiging dat zoo niet alle 'd an toch do meeste raadsleden het er mee eens zullen zijn, hadden we niet het praead- vies van hot Dag. Bestuur van Amsterdam onder de oogen gekregen dat juist in tegen- ovcrgestelden zin als dat van B. en Ws. van Leiden adviseert. B. en Ws. van Amsterdam meenen dat met de belangen van gemeenten als bijv. Dantu- madeel, Achtkarspelen, Voorst of Haarlem mermeer die van Amsterdam al heel weinig parallel loepen. Bovendien is Amsterdam zoo groot, dat het, als het ware gelijk staat met een complex van andere gemeenten en de coö peratieve gedachte, die ook achter deze be weging zat, reeds zelfstandig en op zich zelf kan toepassen. Wat echter voor Amsterdam misschien gel den mag, geldt niet voor Leiden. Hot bozwoar clat de kleinere plattelands gemeenten de overhand in de vereeniging zouden krijgen zal men trachten te neutra- liseeren door het instellen van een meervou dig stemrecht evenredig aan de bevolkings cijfers. "Wij sluiten ons dus gaalrnö aan bij het prae- advies van B. en Ws., dat Leiden zal toe treden tot deze nieuw© vereeniging; Ondanks ja zelfs juist op gTond van het ongunstig pracadvies van Amsterdam's B. en Ws. Leiden, 9 Mei. Een vergadering van kappersbedien den, in „Hotel Toelast", alhier gisteravond gehouden, had tot resultaat, dat is opge richt een afdeeling Leiden van den Ned. Barbiers- en Kappersbedienden-Bond en een bestuur daarvan werd gekozen. De nieu we afdeeling stelt zich voor samen te wer ken met de plaatselijke afdeeling van den Ned. Barbiers- en Kappers-Bond. Te Zaandam is aan den afgetreden directeur der hoogere burgerschool, den heer A. Pelt, in een bijeenkomst in het Nutsgebouw hulde gebracht door de leerlin gen, oud-leerlingen en leeraren. Voor de oud-leerlingen werd het woord gevoerd door prof. dr. J. C. Kluyver, uit Leiden, die namens hen een door H. Buis man te schilderen portret van den oud-di recteur aanbood ter plaatsing in de direc teurskamer der school, waarna de heer L. Kieviet, uit naam van de leeraren spreken de, een gedenkplaat met basreliëf aanbood. J. A. M. Coop3 vertolkte de gevoelens van de leerlingen. De heer Pelt dankte daarop voor de huldebetuiging en leidde zijn opvolger, dr. v. cL Broek, bij de leerlingen en leeraren in. Daarna vereenigde zich do directeur en de leeraren en tal van oud-leerlingen aan een gemeensoha.ppelijken maaltijd. (HdU.) Do Staatscourant" bevat do statuten van de naaml. vennootschap tot exploitatie van bloembollen en groenten, voorheen J. van der Vijver Cz.", te Rijnsburg. Doel: kwee&en van bloembojlen en groenten, het inleggen van groenten en de handel in die artikelen. Duur: tót.31 Deo. 1935. Kapi taal: f 13,500, verdeeld in 54 aandeelen van f 250, alle geplaatst. De vennootschap wordt bestuurd door een directeur, onder toezicht van 3 commisarissen. De Prins komt heden tot Donderdag in Den Haag. Dien dag, 's namiddags te 6 u. 54 min., zal de Prins weer te Apeldoorn aanisomen. Hedenavond neemt de Prins deel aan den maaltijd bij H. M. de Koningin-Moeder. Hertog Johan Albert van Mecklenburg, regent van Brunswijk, en zijn gemalin zul len liedennamiddag te 5 u. 59 min. per Staatsspoor in de Residentie aankomen, tot het brengen van het vroeger gemelde bezoek aan de Koningin-Moedefr. Hoogstwaarschijnlijk zal de Eerste Kamer in den loop van de-volgende week bijeenkomen om in openbare vergadering het wetsontwerp tot nadere regeling van de rechten van successie en van overgang bij overlijden en het wetsontwerp tot be strijding der zedeloosheid te behandelen. Zaterdag 27 en Zondag 28 Mei a.? 2al de Vereeniging van Vrijzinnig-democrati sche Raadsleden, in Nederland haaT jaar lijksche algemeene vergadering houden in „Musis Sacrum", te Arnhem, welke verga dering zal worden geleid door mr. S. J. L. van Aalten Jr., te Rotterdam. In de Zaterdagavond te houden huishou delijke vergadering zal o. a. de verkiezing plaats hebben van een bestuurslid ten gevol ge der periodiekeaftreding van den heer R. Kapinga, te Zwolle. In de Zondagmiddagvergadering zal prof, mr. M. W. F. Treub, Den Haag, inleiden: „De Rechtstoestand van personen in ge meentedienst," en mr. F. A. van Engen, te Utreoht: „Het standpunt der gemeente ten aanzien van den aanbouw van wonin gen." Men meldt uit Apeldoorn: Het Kon. Echtpaar en Zijn gasten maakte Zondag middag een rijtoer over Hoog-Soeren, Ud- del, Elspeet en Wiessel, in de nieuwe auto van H. M. ds Koningin, die bij deze gele genheid werd bestuurd door een chauffeur- in óchameien van de Spijker-fabriek. Tegelijkertijd reed Prinses Juliana met freule Van de Poll en mej. Marting in open victoria uit voer een rit door het Konink lijk Park. Hertog Johan Albrecht begaf zioh in den nacht van Zondag op Maandag met e enige heeren der hofhouding per auto naar Beek bergen, om in de omstreken op korhoenders te jagen. In den Raad der gemeente Veenen- daal kwam aan de orde een voorstel tot schorsing van den Gemeentesecretaris. Dit voorstel kon geen meerderheid verkrij gen in dat ooilege. Het gevolg daarvan Is, dat 5 leden hun ontslag hebben ingediend, nl. de heeren Joh. Hardeman, J. C. van den Bosch, J. van Hardeveld, J. van Silf- hout en v. d. Schuppen. Te Amsterdam is plotseling overleden de heer Jacob Sluys Dzil, directeur van de Ned. Isr. Begrafenisvereeniging. Als predikant bij de Ned.-Herv. Gem. te Amsterdam werd bevestigd door dr. G. Oorthuys naar aanleiding van 1 Kor. I 21, dr. A. J. de Soap er, te voren pred. te Hoogmade en te Velsen, die Woensdag avond zijn intrede hoopt te doen. Te 's-Gravenhage werd bevestigd door dr. J. P. de Bie na een predikatie naar aanleiding van Jeremia 1: 7b en 8, dr. A. Troelstra, van Utrecht, die ook Woensdag avond zijn intrede doen zal. De uitkomsten van 't gemeentelijk be heer te Amsterdam over Bet af geloop en jaar zijn, volgons „De Tel." van dien aard, dat ook dit jaar geen belastingverhooging noodig zal zijn. Evenals vorig jaar, zijn ook thans weer de resultaten van de exploitatie der gasfabrieken vooral zeer gunstig geweest, terwijl ook de andere bedrijven een goed jaar hebben gemaalkt. Tot onderwijzeres aan de christelijke school to Melissant (Z.-H.) is benoemd mej. K. P. Baljeu, te Middelburg, die deze benoeming aannam en voor die tot tijdelijk onderwijzeres aan de „Da-Costa-school" te Bodegraven bedankte. Reuter seint uit Sintiago (Chili) d.d. 8 Mei Uit gezaghebbende bron wordt medege deeld dat in Nederland twee nieuwe Chi- leensche onderzeescho booten zijn besteld. De gewone audiëntie van~~de ministers van landbouw, nijverheid en handel, oorlog en van koloniën, zullen deze week niet plaats hebben. HAARLEMMERMEER. De Kerkeraad der Ned.-Herv. Gem. te Nicuw-Vennep heeft besloten tot den bouw van een kos terswoning met vergaderlokaal. KATWIJK AAN DEN RIJN. Stond het er oorspronkelijk voor, dat hier dit jaar geen veiling van te veld staande tulpen zou worden gehouden, wegens gebrek aan animo bij de talrijke kweekers, door liquidatie van de kraam das heeren Jb. Schippers is hierin een gunstige wending verkregen. Ge lijk meermalen gewoonte is, zullen ook an dere kweekers aan deze veiling e enige, num mers toevoegen, en heeft alzoo onder dire©- tie van dén heer Jb. van der Gugten a.s Donderdag een verkooping van flink te veld staando bolgewassen plaats. KATWIJK-AAN-ZEE. Op het verzoek der Boerenleenbank alhier, om aansluiting bij de Coöperatieve Centrale Raiffeisen- Bank, is gunstig beschikt, zocdat zij van af Mei bij genoemde Centrale is aangesloten. Heden was men bezig in het nieuwe Gasthuis den steen aan te brengen, waar in staat gebeiteld, wanneer en door wien de eerste steen is gelegd. De steen wordt op een. goed zichtbare plaats in den voorgevel ingemetseld. Het fiere gebouw trekt, nu het afgewerkt is, door zijn schoonheid de aandacht van iedereen. LISSE. Gisteren werd onder directie van de heeren H. Bader en A. de Mooy Jr. en ten overstaan van notaris J. A. Overmeer, te Nieuw-Vennep, de gewone jaarlijksche bloembollenveiling gehouden te Lïsserbroek. De belangstelling was evenals altijd ook nu weer groot, maar de kooplust was wel iets minder. Wij noteerden voor onderstaande soor-« ten de volgende prijzen, berekend per bed van 2 R. Roeden. Golden Spur f 5.50 k f 6. D. von Sion f 4.50. Sulphur Phoenix f 3.50 k f 5. Sir Watkin f 4 k f 7.50. Bio. Empress f 5. Bic. Victoria f 3.50. Emperor f 4. Barry Conspi- dius f 1.50. Bic. Horsfieldii f 3. Princeps f 3.50. Mrs. Langtry f 1.25. Henry Irving f 6 Campernellen f 3.50. Jongquillen f 2.50 h. f 3. Ornatus, tweejarig f 4, éénjarig f 2. Mont Blano f 3.50 a f 4-50. Walter Scott f 4.25 Bruno f 5. King of the Blues f 4.50 5, f 7.50. Purperea Grandiflora f 5.50. Meyer beer f 5.50. Gele Krokus f 4 a f 5. Pioota f 5. Witte zwaar echter f 3. Munllo f 5. Deze prijzen moeten alle worden verhoogd met 10 pCt. voor kosten. NOORDWIJK. Aan de R.-K. Parochiale Jongensschool is tot onderwijzer met in-, gang van 17 Mei benoemd de heer J. J. A.; Leenders, van Scheveningën. ZOETERWOUDE. Heden is alhier door B. en Ws. aanbesteed het vervoer van grind voor de openbare gemeentewegen, ruim 700 Meter. Ingekomen waren drie inschrij- vingsbiljetten, n.l. van Willem Hooger- vorst, voor 60 ots. per M., E. A. van den Akker, voor 55 ets. per M., J. van der Heijden, voor 54 ets. per M. Het werk is dadelijk aan den laagsten inschrijver gegund. Bij Kon. besluit is aan J. E. de Koning Kooy, op zijn verzoek, met 1 Juni 1911, eer vol ontslag verleend als burgemeester der gemeente Goes; met 1 September 1911 aan H. B. Bono Jr., op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als leeraar aan de R. H. B.-school te Leeuwarden met 1 Juli 1911 benoemd tot militie-com missaris in de provincio Utrecht, d© met ingang van dien datum op zijn aanvrage eervol uit den militairen dienst ontslagen kol. der inf. P. A. Spaan; W. van Slooten, benoemd tot burgemees ter der gemeente Heerhugowaard aan den off. van adm. 2de kl. bij de- zee macht C. de Priester, op zijn verzoek eer vol ontslag uit den zeedienst verleend; voor den tijd van vijf jaren, benoemd bij fiet personeel van den geneesk. dienst cler landmacht, tot reserve-officier van goz. 2de kl. E. H. L. Engelhardt, arts. üliliticwet. De commissie van rapporteurs uit de Tweede Kamer voor het ontwerp tot wijzi ging der MiKtiewet, is gisteren den geheelen dag in het gebouw der Kamer bijeen ge weest en zou ook gisteravond haar werk zaamheden voortzetten. Een gnoderci® vroyw. 0) Toen hij eindelijk opstond om te vertrek ken, was het ver over zijn gewonen tijd ge worden. Eenige dagen gingen voorbij, zonder dat Rudolf Kronenberg zich bij zijn vrienden liet zien, en toen er ruim een week gepas seerd was, dat men niets van hem hcorde of zag, liep Herman van Dongen even bij hem aan. Hij vond Rudolf alleen thuis. „Scheelt er wat aan, zeg? Je ziet er uit, of je ziek geweest bent," vroeg hij, binnen komende. „Mij mankeert niets. Tk heb alleen de laatste dagen wat v'eel in de boeken geze gen." n't Is nu prachtig weer; ga mee buiten de stad wandelen, 't Zal je goed doen." „Ja, best. Dat kan ik ook evengoed doen, aIs thuis zitten. Hoe gaat het met je vrouw „Heel goed. Zij mag alweer een deel fan den dag opzitten en wat door huis loo- pen_ Zelf beweert zij, dat zij wel weer voor alles kan zorgen, maar dat mag natuurlijk ïïiet. Het gaat trouwens ook perfect. Die Margo is zoo flinkals zij eens trouwen Sa-at, krijgt haar man een huishoudster, *ooals er weinigen zijn." nJa. dat zal wel." „Thuis hebben dj het altijd erg druk door de pensiongasten, waarvan er enkelen ook n°S wel 's winters blijven. Het is dan oak alleen, doordat er een j one ere zusteg huis is, dat zij op 't oogenblik gemist kan worden." „Is het er zoo druk?" „Ja, die zuster is onderwijzeres, en gaat binnenkort trouwen, daarom is zij nu thuis, om de huishouding goed te leeren. Nu kon Margo zoolang bij ons zijn, wat een groot geluk was, want anders had ik werkelijk geen raad geweten." „Ja-, ja." Herman keek djn vriend eens aan. De korte antwoorden, die hij kreeg, en het bleeke, sombere gezicht stonden hem niets aan. Zwijgend wandelden zij voort tot bui ten de stad. „Wat heb je toch, kerel? Je zet net een begrafenisgezioh-t. Ik geloof, dat je er niets van gehoord hebt, wat ik straks zei." „Toch wel. Ik heb heel goed geluisterd. Je moet me overigens vandaag maar nemen, zooals ik ben." „Maar zeg dan toch wat er is! Je bent zoo kniezerig. Ben je niet wel?" „Laat me nu t -ch met rust, Herman, net al dat gevraagIk (kan je niet zeggen, wat het is. Als mijn gezelschap je zoo niet be valt, ga ik wel terug," kwam het wreve lig uit Rudolfs mond. „Kom, dat weet je wel beterWij kun nen ook wel wandelen zonder te praten; maar laat ik je dit nog even zeggen: als een mensoh wat heeft, dat hem drukt, is het altijd het best, een vriend in het vertrou wen te nemc-ndan lijkt de last daarna dikwijls niet half zoo groot meer. Dat is r jn theorie en ik héb me er altijd best bij bevonden. Zullen we dien weg nemen, aeg? Daar zijn altijd zulke aardige vergezichten." Kronenberg volgde Herman zonder uit zijn gepeins te ontwaken. Zwijgend stapten de vrienden nu voort. Alleen de schilder zag om zich heen; elk aardig plekje nam hij in zich op, soms bleef hij even staan om in haast iets in zijn schetsboek te krab belen. Hij kon zich niet begrijpen, wat Ru- dolf had. Anders was het altijd zoo'n vroo- lijke vent. Geldzorgen zouden het toch wel niet rijn. Dan kon hij 't toch een oud vriend best zeggen. Zou het misschien iets met Marie wezen? Men zag hen nooit meer samen in den laatsten tijd. Jeanne had al voor eenigen tijd beweerd, dat de verhou ding tusschen die twee niet was, zooals het behoorde. Hij «bad haar toen uitgelachen en gezegd, dat in ieder huwelijk de witte broodsweken niet zoo lang duurden als oij hen. Margo had echter ook niet met veel sympathie over Marie gesproken Zij be weerde, dat mevrouw Kronenberg haar op haar bekentenis, dat rij niet van politiek hield, had aangekeken, of zij een misdaad bekende. Nu z ij n smaak was zij ook niet, en ging het in dat huwelijk niet goed, dan lag de schuld zeker niet aan Rudolf; deze was altijd toegeeflijk en inschikkelijk ge noeg. Hij zou in 't vervolg maar doen, of hij niets bemerkte. Wilde Ru zijn hart eens uitstorten, dan zou hij vanzelf wel begin nen. Kronenberg bleef evenwel zwijgen. Hij kon niet vertellen aan een derde, ai was het ook zijn beste vriend, hoe het tegenwoordig ging tusschen hem en .zijn vrouw, 't Was toch Dog mogelijk, dat alles weer in orde kwam en dan zon het hem verbazend spij ten, er over gesproken te hebben. Zoo kwa men ze weer in de stad terug. „Je hebt niet veel aan me gehad," zei Kronenberg bij het afscheid nemen, „maar ik hoop een volgenden keer beter gezel schap te zijn." „Loop er eens wat vaker uit, zeg. Je zit te veel over de boeken. Je weet, hoe meer je komt, hoe liever het ons is." Hemel ja, dacht Rudolf, 't was ook beter, om er wat meer uit te gaan; maar omdat Marie nooit mee wou, bleef bij ook thuis. Hij vond het zoo naar altijd te booren vragen waarom zijn vrouw niet meegekomen was. Maar naar Herman zou hij toch eens spoe dig weer gaandesnoods zou hij daar rond uit zeggen, dat zijn vrouw niet wilde, of wat dan ook; in elk geval iets, waardoor de vraag naar 'haar een volgenden keer wel achterwege zou blijven, dan was hij er in één keer af. Hij maakte zich soms zelf wel wijs, dat d© verhouding nog weer beter zou worden, maar als hij zioh de woorden wisselingen, die er in den laatsten tijd tus schen hen hadden plaat© gehad, herinnerde, begreep hij heel goed, dat hot nimmer weer werd., zooaJs het geweest was. Zoo kwam de winter met meestal donke re mistige dagen. Juist geschikt voor iemand in een triestige, droefgeestige stem ming zooals hijzelf, dacht Kronenberg dik wijls, maar eigenlijk werd zijn geest er nog neerslachtiger door. Alles was hem tegen woordig onverschillig. Thuis gevoelde hij zioh bijna een vreemde. Zijn hoop, dat de verstandhouding tusschen hem en zijn vrouw nog weer beter zou worden was voorgoed vervlogen. Nadat Jantje ge trouwd was en er een nieuw dienstmeisje gekomen was, was de toestand or niet op vooruitgegaan. Mario had heb meisje ge durende een paar dagen het een en ander geleerd en nu moest zij zich maar alleen redden. Het eten, dat zij kookte, was eu dan ook naaren als Kronenberg er aan merkingen op maakte, beweerde Marie, dat men niet opeens alles van zoo'n kind kon vergen. „Ga jij je er dan den eersten tijd wat mee bemoeien, het is toch je plicht," zei Rudolf op een middag, toen de peertjes erg aangebrand op tafel kwamen. „Ik heb haar een kookboek gekocht/' zei zijn vrouw stijf, „en daar kan zij heft koken evengoed uit leeren, als dat ik heft haar zeg. Om zelf den heelen dag bij heft fornuis te staan, komt niet in me op, want dan zou ik heel wat van mijn werk moeten laten liggen. Je moet je maar een tijdje behelpen; ik doe het tooh ook „Maar ik bedank er voor, alle middagen slecht eten te krijgenZorg jij er niet voor, dat het anders wordt, dan ga ik in een restaurant." „Je schijnt ook al tot die mannen te behoo- ren, die een lekker diner, boven alles stel-» len," zei Marie stekelig. „Ik ben er bastj mee tevreden. Mijn werk is zoo'n bron van genot voor me, dat ik dit er best voor over heb." „Zeker, dat geloof ik wel; ons geluk heb je er zelfs aan opgeofferd." „Maak nu alsjeblieft geen scène weer* Rudolf, daar worden we 't toch nooit oveE eens," antwoordde Marie, terwijl zij onge^ duldig de schouders ophaalde* (Wordt vervolgd.

Leidsch Dagblad | 1911 | | pagina 1