Brieven nit Koordwijk. Burgerlijke Stand. Champagne HENRI ABELÉ - Reims. Marktberichten. Vragen en Antwoorden. XIII. De Noordwijksohe Strand- kwestie. In verband met ons bericht van 20 dezer ten ter aanvulling daarvan) zendt men ons liet volgende uit Noordwijlk: Afschrift van bedoelden ministerieelen brief, gezonden aan Maatschappij Zeebad Noord wijk": Ministerie yan Financiën. 's-Gravenhage, 7 April 1911. De Minister, Beschikkende op een request van jlir. mr. L. A. van Schuylenburch c.s., te Noord- wijk, uitmakende het bestuur van- en als zoodanig vertegenwoordigende de maat schappij Zeebad Noordwijk", te kennen gevende dat in verband met van wege de gemeente Noordwijk in het voorjaar van 1910 plaats gehad hebbende openbare verpachting van 't recht tot 't plaatsen van badkoetsen, ten. ten, stoelen, enz. op 't strand aldaar, gesohil is ontstaan tusschen sommige eigenaren van «tuingronden aldaar en een gemeentepach ter van bedeeld recht op het aangrenzende strand dat n.1. naar adressanten mededeel en, deze bedoelde pachter als zoodanig ook ge bruikt de strook strands, welke volgens hem ligt binnen zijn gepacht perceel, doch volgens adressanten deel zou uitmaken van de particuliere eigendommen voormeld, n.l. de strook landwaarts van de lijn. welke dagelijks twee malen bij den gewonen vloed wordt bereikt; dat adressanten alsnu verzoeken, hun in of tegen 1912 het bedoelde recht- en wel zonder tussohenkomst van de gemeente Noordwijk voor een deel van het strand en op zekeren nader om schrev e n voet te ver pachten Gezien het bericht van den Landsadvo caat, d.d. 27 Maart; 1911, No. 2625, dat de $taat eigenaar is van het geheele strand, *K>k te Noordwijk, niet uitgezonderd de strook strand, welke niet* dagelijks twee malen door het vloedwater wordt bereikt; dat hij nimmer eenig deel hiervan aldaar vervreemdde of ovefrdToeg, ook niet bij den verkoop aan de gemeente Noordwijk van de bedoelde aangrenzende duingronden, bij akte van 4 Mei 1882, goedgekeurd bij de Wet van 18 December 1882 (Staatsblad No. 222); dat tooh bij die akte werden verkocht twee partijen duingrond, beiden begrensd, ten Noord-westen door heb svrand," zoodat het strand buiten den verkoop is gebleven; dat de noodzakelijkheid, welke in het request wordt bedoeld, veroorzaakt; werd door belemmering in de vrije uitoefening van het bedoelde recht, tot het plaatsen van badkoetsen, tenten, stoelen, enz., welke >e- lemmering plaats heeft op het strand door of vanwege sommige eigenaren van aan grenzende duingronden; dat, hangende deze moeilijkheid, d. i- vóór haar definitieve oplossing door erken ning of vaststelling in rechten van des Staats recht op het strand, het denkbeeld eener nadere of nieuwe verpachting in 1912, als door adressanten gewenscht, buiten on derzoek en beschouwing behoort te worden gelaten; en dat er mitsdien geen termen bestaan, hei; voorschreven verzoek in gunstige over weging te nemen, zoodat het bij deze wordt afgewezen. Voorop zettend, dat hiermede nog geen uitspraak als zoodanig is gedaan, zal toch iedere onbevooroordeelde moeten er kennen, dat de berucht geworden strand- kwestie zoo goed als van de baan is. Het bericht van den Landsadvocaat laat aan duidelijkheid niets te wenschen over. Van een ,,hoogwaterlijn" als grens tusschen strand en duin is hoegenaamd geen sprake. Mogen wij in dit verband even herinneren aan de woorden van dr. A. Kervel in de Raadszitting van 17 Juni 19101 Dr. Kervel zeide dan: „Itk heb met medewerking van bevoegde autoriteiten een en ander eens onderzodht. In de oorspronkelijke koopakte (1882), waarbij de gemeente een- complex duinen kocht van het Domein, wordt gezegd, dat deze gronden ten Noordwesten begrensd worden door bet strand." Legt men deze woorden naast die van bet bericht van den Landsadvocaat in bo- venaangehaalden brief, dan ontwaart men terstond de frappeerende overeenkomst. Met de woorden van den Landsadvocaat vóór zich, moet ieder onpartijdig mensch erkennen, dat het plaatsen van draadver sperringen, dat in den zomer van 1910 zoo veel onaangename verwikkelingen, zooveel strijd in ons goede dorp deed ontstaan, een onrechtmatige daad geweest is van de aan grenzende eigenaren; een daad, die zij, wel licht onbewust van het onrechtmatige, niet zullen herhalen, naar wij hopen nu zij we ten, hoe de Regeering er over denkt. Wij vleien ons geenszins er mee, dat de betrok ken eigenaren van duingronden er zich bij zullen neerleggen, maar van den anderen (kant hebben wij ook weinig "hoop, dat een eventueel proces door bedoelde eigenaren gewonnen zou kunnen worden. Allen zullen moeten erkennen, dat - niettegenstaande zij overtuigd waren van het goed recht van één der pachters, om ook den zoogenaamden „bovengrond" te mogen gebruiken dat, zeggen wij, vele Raadsleden, onder wie vooral dr. Kervel ge noemd mag worden, meermalen hebben meegewerkt, om een oplossing te verkrijgen, uitsluitend om des lieven vredes wille. Ach teraf bezien, had men geen „verzoenings voorstellen" te doen gehad, omdat do „bo vengrond" evengoed door de gemeente ver pacht was als de „benedengrond", om deze twee onjuist gebleken benainingen voor de duidelijkheid toch maar te gebruiken. Het blijkt nu o.i. zonneklaar, dat der gemeente geen verwijt Ikan gemaakt worden van de verpachting; de gemeente heeft niets verpacht, wat zij niet kon verpachten op alle verpachte perceelen heeft de pach ter het recht, zijn koeteen en stoelen, als (bij die op zijn perceel verhuurt, tot aan den voet der duinen op te trekken, om ze voor den vloed in veiligheid te brengen. Terugkomende op de meermalen gedane verzoeningsvoorstellen, moeten wij nog even in herinnering brengen, wat dr. A. Kervel in de Raadszitting van 31 Maart j.l. zeide aangaande de mislukking van het verzoe- nigsvoorstel-Kervel. „De firma Konijnenburg en Bedijn, na mens wie de heer Bussink als gevolmachtig de optrad, heeft m haar uitvoerig schrijven aan de Raadscommissie onomwonden er kend, dat zij thans feitelijk maar over tien perceelen beschikt, dat zij n.l. 6 per ceelen exploiteert voor koetsen en 4 voor stoelen. De eindperceelen toch, óók door haar gepacht, worden uit courtoisie tegen over de buren niet gebruikt. Niettegen staande de firma Konijnenburg en Bedijn volgens de regeling van dr. Kervel wéér 10 perceelen in gebruik zou gekregen hebben, oordeelde zij het plan-Kervel tóch voor zich onaannemelijk." Verder wees dr. Kervel er in dezelfde Raadszitting nog op, „dat', toen Vink ver klaarde, om des lieven vredes wille naitr het Noorden te willen gaan, de h'eeren Tap- penbeck en Van Beelen als hun meening te kennen gaven, dat hij in het Noorden in goede, zoo niet betere conditie zou komen, wat betreft de inkomsten van zijn bedrijf. Vink betwijfelde dit en vorderde, dat m-jfc 11 ij alleen, maar de gezamenlijke pen sionhouders, die zulke goede gedachten heb ben omtrent het baden in de Noord, de risico zouden dragen, die Vink zou kunnen loopen, als hij werkelijk naar het Noorden gtng." Wij vernemen, dat het* voorstel-VinK, dat in de laatste vergadering den Raad be reikte via wethouder Van der Meer, is in getrokken op aandrang van laatstgenoemde en wel, omdat wethouder Van der Meer tiet gezegd wil hebben, dat hij dat voorstel deed, om zelf van 't betalen van pacht voor Vink af te komen. 't Werd dus niet. ingetrokken, ten ge volge van bovenaangehaalden brief van lei Minister. Het voorstel-Kervel, om rechtskundig ad vies in te winnen, welk voorstel, naar wij vernemen, reeds de goedkeuring van Ged. Staten mocht verwerven, zal waarschijnlijk toch uitgevoerd worden. De Raad zal nu echter geen rechtskun dig advies gaan inwinnen, om te weten te komen, welke gevolgen het zou kunnen heb ben, eventueel te plaatsen draadversperrin gen met den sterken arm te doen verwijde ren, maar wél zal hij zulk advies inwinnen, om te weten te komen, of de Raad gerech tigd is of gemachtigd kan worden, om hui ten den Burgemeester om (het hoofd der Politie) versp er ringen te doen verwijderen, indien de Burgemeester in het bericht van den Landsadvocaat nog geen voldoenden grond mocht vinden, versperringen te laten verwijderen. Dat zuilen we maar afwachten. Als er geen versperringen gezet worden, is dat al les niet noodig. Wij spreken den mnigen wensch uit, dat er geen draadversperrin gen meer op het strand gezet mogen wor. den. Nu de strandkwesvie misschien voor goed van de baan is, en wij alles nog eens over zien, komt het ons voor, dat de oorzaak van de kwestie gelegen is in de vrees der strandpachters, dat zij bij publieke ver pachting meer zouden moeten betalen, en in de vrees voor concurrentie bij de firma Bedijn en Konijnenburg, waardoor zij er toe kwamen, te trachten, Vink te weren, doch de aanleiding, dat de k w e tie ontaardde in str ij d, ligt o. i- in het ontactisch optreden van wethouder Van der Meer, toen hij perceelen vóór „Huis ter Duin" met grroote sommen opjoeg; per ceelen, die voor hem geen waarde hadden, en terwijl hij aJs wethouder mede de ver pachting leidde. Wij kunnen ons voorstellen, dat de partijgenooten van dr. Kervel vrotsch zijn op diens houding, die achteraf de juiste blijkt geweest te zijn, toen hij het goed recht verdedigde van iemand, die klein ge noemd mag worden vergeleken met de an- deTe pachters, die er maatschappelijk heel wat beter voorstaan. Wij willen hopen en vertrouwen, dat door den Ministerieelen brief de wensch van wethouder Alkemade in vervulling mag gaan, dien hij uitsprak in de Raadszitting van 27 Jan. 1911: „en voöral, dat de rust en vrede zullen hersteld worden, welke in 1910 zoo jammerlijk werden verstoord, en dat Noordwijk aboo spoedig weer in zyn roem hersteld moge worden." Dat zij dan zoo 1 WARMOND. Geboren: Andreas, Z. van J Elsgeest en U. L van den Wildenberg.Wouter' Z. van J. C. van der Voet en li. van der Wilk. Maria Hendrica, D. van II. J. Barends en M. Zonneheld. Overleden: Catlnrina van der Voet,weJ.P. van Duijker, 71 i. Getrouwd: N. Ou web and en M. van Winkel. Ondertrouwd: Johannes Gijsbertae van den Hoek jm. 22 j. en Wilhelmina van der Zon jd. 21 i. ZEGWAARD. Geboren: Jeannette Jacoba, D. van J. Lammens en D. Ch. Westerveld. ZOETERMEER. Geboren: Fijtj». D. van A. J. Rademaker, en M. Bonman. Martinus Jnoobn9, Z. van W. M. Lexmond en J. M. A. Hcogeveen. Overleden Fijtje Rademaker 2 d. Ondertrouwd: G. Jongeriue jm. 31 i. en C. Nales jd. 26 j. RECLAMES, 5485 4 h 40 Cents per regel. American flag. Depot: Mersie Bruyn, Nieuwe Rijn LEIDEN. De hond als beschermer en geleider Toor kassiersloopers. Als gevolg van de vele overvallen, welke op kassiersloopers worden gedaan, is men te Parijs gekomen op het denkbeeld den kassierloopers gedresseerde groote hon den als geleiders te geven. Alkmaar, SI April. Kaas. Aangevoerd 296 stapels, wegende 160,000 KG. Prns voor kleine fabrieks- 31.boeren- 31.60, volvette 3L60, commissie boerenkaas f 30.—, middelbare dito f 30Handel ïd allo soorten k'eine kaas goed, in andere ka&9stug. Leeuwarden, 21 April. Boerenboter. Aanvoer 1/4 3 8 en/16 vn. Prijs late soort/60 a .F. boter. Aan/oer 6/3, 66'6 eu/12 v. Prijs 49.60 a 60.60. Noteering van de Comm. lstequal.Fabriekeb./62. Noteeriug van de Commissie der Ver. van Botei- en Kaashandelaren in Friesland lsteeeort Fabrieks- beter 52. Nagelkaas Boeren-: aangevoerd kilo, prijs fa fabrieks-: aangevoerd 31,072 kilo, prijs 18 a 47.Handel flauwer. Leeuwarden, 21 April. '1'. veemarkt waren aange voerd 131 stieren 80 a 260,49 09sen 185 a 230, 318 vette koeien 175 a 280, per kilo 29 a 36 c., 1806 melk en kalfkoeien/ 145 a 260, 61 pinken 40 a 65, 273 vette kalveren 25 a50, per 1 kilo 37 a 47 c., graskalveren f -r a 331 nuchtere dito /6a 11, 371 vette schapen 24 a 27,133 weide aohapen f 10 a 14, 9ól lammeren, 3 a 5, 20S vette varkens, 65 a 85, per kilo 24 a 25 c., 140 magere varkens 40 a 45, 519 vette biggon ƒ35 a 45, idem voor de Londensche markt per 4 kilo 22 a 23 c., 304 kleine biggen 4 a 8, paarden a Totaal aangevoerd 5575 stuks vee. Het wa* beden ean drukke markt. De aanvoer wa9 groot, de handel fleurig. Weide- en vet vee was gewild maar duur. Lammeien ruimer aangeboden, met Tedelijken ha tflel. Varkens voor export goed verkoopbar. Pluimvee. Aanroer 60 slacbtkippcn ƒ0.75 a f 1, 25 jonge hanon 15 a 20 c., 10 piepkuikens 50 a 70 c. ✓iWolle, 21 April Aangevoerd ter veemarkt 2335 stuks, als: 913 runderen, 246 kalveren, 64 schapen en lammeren, 105 varkens en 1007 biggen. Handel in aller tamelijk vlug. Men besteedde voor neureode en verech gekalfde koeien 120 a 280, dito vaaizeu en schotten 120 a 240, gu9te'<oeieu voor de vetweide 120 a 200, dito vaarzen ƒ120 a 180, voorjaarskalvende koeien ƒ120 a 210, ossen voor de vetweide ƒ135 a 210, lVo-jarigespring9tieren ƒ50 a 105, P/s-jarige pinken ƒ75 a 130, jaiige fokkalveren 40 a 70, nuchtere kalveren f 7 a 20, vette koeien en ossen aao bouten 62 a 72 c., dito stieren 60 a 68. c., dito kalveren 70 a 96 c., dito schapen 40 a 70 c. per kilo. lammeren f 12 a 22, 6-weeksche biggen 7 a 10, 10-weoksche dito f 12 a 20, drachtige varkens A45 a 75, magere dito ƒ35 a 60 per stuk; vette dito 49 a 52 c., dito voor Londen 43 a 49 c. per kilo. Aardappelen: ƒ3.a ƒ3.75 per H.L. Boter. Aanvoer 15,480 KG., prijs 1.10 a f 1.25 per kilo, per 1/8 vat van 20 kilo, prima f 25.a 25.50, afwijkende ƒ24.50 a 25.—,2de soort 24.a 24.50, per 1/16 vat van 10 kilo 11.50 a 12.50 naar qual. Handel vlug. Kipeieren 3.25 a 3.75 per 100 stuks. Huiden. Koehuiden 26 a 28 c., piokenvellen 26 a 30 c., «tierenvellen 25 a 26 o., vette kalfsvellen 40 a 41c. per h kg., nuchtere kalfsvo Ion ƒ2.80 a 3.20, paardevellen (met haar) ƒ11.50a 12..geitevellen f 2.20 a 2.50, lamsvellen 4 a 4.50 por stuk. Schiedam, 21 April. Noteenng Beuracoomueaie. Moutwijn 6.nar Ned. vat, zonder fust en zonder de belasting. Moutwijn flauw. Spoeling per ketel 0-90. Graan-Spiritus ƒ13.50 a 14.—Melasse-Spiritus ƒ11.50. a 12.ruwe Spiritus f 55 a Zegwaard-Zoetcrmeer, Deze week waren ter veiling aangevoerd 3513 eieren, tegen de vorige week 4340. Prijzen: Kippeneieren 3.85 tot4.42, Eendeneieren 3.90 tot ƒ4 05 per lOOstuks. Goud- «cbe kaas 21 a 25 c«'»ts per poud. Konijoea 35 cent per stuk. Maïs 4.85, erwten j 6.10 tot 6.15. gemeogd voer 4.20 tot 4.30, haver ƒ3.80. Bloembollencultuur. De weersverandering deed haar gïooten invloed gelden op de Londensche bloemen markt verleden week. "Woensdag, Donder dag en Vrijdag was er zeer vlugge handel met stijgende prijzen. Zaterdag echter' kon den de groote zendingen niet geplaatst wor den. Tulpen werden verkocht tegen lioogere prijzen in alle kleuren, vooral echter in wit- De verhoogde prijzen konden zich' ook deze week nog handhaven- Er is reeds flinke aanvoer van Spaanse lie Irissen, die van f 6 tot f 9 per 144 bloemen opbrachten, ten. Narcissen werden in dc bekende soor ten verkocht voor f 0.60 tot f 1-20 per 144 bloemen. Tulpen, golden: Witte f 5.40 tot f 6, Roode: f 5-40 tot f 6- Gele: f 5.40 tot f 6. Oranje: f 6 tot f 6-60. Rose: f 4.80 tot f 6. Dubb. rose: f 4.80 tot f 6. Dubb. gele; f 5.40 tot f 6. Dubb. witte: f 5.40 Berichten over Rijnland'» boezem, gedursnds de week van 9—15 April 1911. Stand van des boezem te Leiden. Idem te Oudewetering Werking der stoomgemalen Waterloozing langs natuurlijk, weg. Waterinlating Regenval in Mm. 9 April 10 April 11 April 12 April 13 April 14 April 15 April 56 55 53 52 50 52 53 om.-A.P. 59 57 56 54 54 55 55 em.—A.P. Spaarndom u., Halfweg u., Gouda u.. Katwijk u. Spaamdam u., Halfweg n* Gouda 14 u., Katwijk 3 o. Door do sluit to Gouda 45 u. 1.2 tot f 6. DaJrwint Tulpen: f 6 tot f 9 petr 14& bloemen. Men bericht uit Gucimsy, dat de schade, dooi' de vorst toegebracht aan de bloemen, niet zoo groot is, als vermoed werd. In Jersey zijn alle vroege aardappelen vernield men meende einde dezer maand te gaan Notarieele examens. De minister van Justitie; Gelet op art- 1 van het Ivon- besluit van 23 Nov. 1905 (Staatsblad No. 308) tot vast stelling van een algemeenen maatregel van bestuur, bedoeld in hot vierde lid van art. 13 der wet op het notarisambt, gelijk dit gewijzigd is hij het Kon. besluit yan 9 April 1908 (Staatsblad No.'109); Besluit: lo. te bepalen, dat het voorbereidend examen, bedoeld bij liet vierde lid van art- 13 voornoemd, voor het jaar 1911, voor zoo ver l\et mo/ideling gedeelte betreft, zal worden gehouden te 's-Gravenhage; 2o- te benoemen: tot lid en voorzitter der Staatscommissie belast met het afnemen van genoemd examen: mr. S. Gratama, raads heer in den Hoogen Raad der Nederlanden, te 's-Gravenhage; tot leden: M. v. Everdingen, rector van het Roomsch-Katlioliek gymnasium te Am sterdam; S. van Dissel, leer aar aan de 4de H. B. S. met 3-jarigen cursus, te Amster dam; dr. J. S. G. Gleuns, leeraar aan het gymnasium te Leiden; dr. C. A, A. J. Greebe, leeraar aan het gymnasium te 's-Gra venhage; mr. H. C. J. Groot, adjunct-com mies hij het departement van Justitie te 's-Gravenhage; F. J. Heeris, directeur der 1st© H. B. S. met 3-jar. cursus, te Amster dam; D. Horn, directeur der Rijks-H. B.-S. te Helmond; dr. C. te Lintum, leeraar aan do 1ste H. B.-S. met 5-ja.rigen cursus te Rot terdam J. Looymans, le er aai' aan het Ca- nisiuscollege te Nijmegen; J. J. van Ren- nes, leeraar aan de H. B.-S. met 5-jarigen cursus te Enschedee; D. Stigter, leeraar aan de 3de H. B.-S. met 3-jarigen cursus en daaraan verbonden handelsschool te Amstex- demS. L. Veenstra, inspecteur ter reclas- seering van ontslagen gevangenen en ver pleegden, oud-leeraar aan het Christelijk Gymnasium te 's-Gravenhage; J- F. M. Wolf, leeraar aan do 2de H. B. S. met 5-jarigen cursus te 's-GravenhagcM. van Westrienen, leeraar aan de Rijks-H. B. S. te Gouda. („St-Ct-") De Staatscommissie, belaet met het af nemen van het examen bedoeld bij art.. II der wet op het notarisambt, zal haar zittin gen houden in hét Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen, Zwartewcg No. 7} te 's-Gravenhage, op Maandag 3 Juli e. k., en volgende dagen, des voormiddags half- tien. Hun die wenschen bot het examen te wor den toegelaten, wordt herinnerd, dat zij zich ten minste 14dagen vóór den aanvang daarvan, schriftelijk moeten aanmelden bij den voorzitter der commissie (mr. A. P. L. Nelissen, te 's-Gravenhage, Jan van Nas- saustraat 45.) Nadere bijzonderheden bevat „Staatsot." no. 93. Stoomschepen. Vertrokken. Bali, uitreis, 21 April v. Suez; Prin ses Juliana, thuisreis, 20 April v. Lis sabon; Me dan, uitreis, 20 April v. Suez; Noordam, v. New-York, 21 April 6 u. voorin, v. Boulogne; F r s i a, thuisreis, 20 April v. Rio Janeiro; Patroclus, 18 April v. Yokohama n. Amsierd.Emir, uitreis, 18 April v. Durban; Osnabrüok, v. Java n. Amsterd., 16 April v. Padang; Prinzessin, uitreis, 20 April v. Aden; Annafaerg 19 April v. Macassar n. Java; Rembrandt 20 April v. Batavia n. Amsterd.; S i n d o r o, thuisreis, 21 April v. Colombo. Gepasseerd Windhuk, thuisreis, 21 April Gibral tar. Gearriveerd. Noordam 21 April v. New-York te Hoek v. Holland; G r o t i u s, uitreis, 21 April te Lissabon; V ond e 1. uitreis, 21 April te Singapore; K a w i, thuisreis, wordt 22 April te Marseille verwacht; D j o c j a 21 April van Java te Rotterdam; Themisio 20 April van Savannah te Tampa; General, uitreis, 19 April te Delagoabaai; G o s 1 a r, v. Java n. Amst., 19 April te Marseille. Vraag: Heeft een huisbaas het recht öm van iemands woning zonder achter stallige huur, en zonder aanzegging, van den Deurwaarder, het slot te verbreken, en den boel buiten op straat te zetten? Antwoord: Daartoe heeft hij zeker het recht niet. Eerst na behoorlijke aan zegging en met inachtneming der wette lijke formaliteiten kan hij u langs gerech telijken weg de woning uit laten zetten. Maar ge hebt wellicht ook wel iets on rechtmatigs gedaan, want zoo maar zon der. reden verjaagt men iemand niet uit een woning. Vraag: Mijn jongste b'roet is 20 jaren krankzinnig geweest en in een gesticht verpleegd op rijks kostenhij is acht maan den geleden gestorven en had nog een spaarbankboekje met 2 duizend gulden er op. Mijn oudste broer is voogd, woopt bui ten de stad; hij heeft mij geschreven dat hij dat geld laat staan, omdat hij niet weet of wij of het gesticht erven. Ik heb ge schreven dat hij daarnaar onderzoeken moet, maar hij wil dat niet en ik krijg op mijn brieven geen antwoord meer. Ik ben weduwe en heb nog drie schoolgaande kinderenik kon het best gebruiken. Zoudt u nu zoo vriendelijk willen zijn mij te antwoorden wie dat geld toekomt, het ge sticht of ons 'Antwoor'd: [We vermoeden 'dat hef Rijk, als het er achter komt dat uw broer, nog een zeker bedrag heeft nagelaten, er de kosten zooveel mogelijk op zal verhalen al weten we het niet. Wij weten zeker dat de gemeenten dit althans doen. Wij zouden echter het niet maar op den broer laterf aankomen en u raden onmiddellijk de zaak in handen van een rechtskundige te stek len, nu uw broer u ontwijkend antwoordt.- Vraag: Gaarne zou ik vernemen hoe of de namen zijn van de hoofd-brandmees- ters in Rotterdam en Den Haag? Antwoord: Wij zouden u raden dan' maar eens een briefkaart met betaald ant-. woord aan de betrokken commandanten te schrijven. Misschien willen die uw nieuws-: gierigheid bevredigen. De zaak heeft ab soluut geen algemeen belang en voor zulke persoonlijke liefhebberijen kunnen wij niet informeeren. Vraag: Ik ben Ccn 4-maandcr en heb' gediend bij het 5de reg„- lichting 1908, 4de comp. te Amersfoort. Zoudt u zoo goed wil-: len zijn en mij zeggen of ik dit jaar onder de wapenen moet komen en waar en wan-: neer? Bestaat er gelegenheid om dat lej Leiden te doen? Antwoord: Van 16 Augustus tot 9 September te Amersfoort. Om te Leiden onder de wapenen te komen, behoort een verzoekschrift te worden gezonden aan den Commandant der 4de Divisie. Vraag: Ik ben verzekerd tegen onge vallen enz. bij een Maatschappij, welke mij heden bericht heeft gezonden te zijn in liquidatie en nu haar zaken heeft overge daan aan een andere Bank. Ben ik nu ver-: plicht mijn polis door te doen loopen cn aan de nieuwe Maatsch. mijn premie te betalen of heb ik nu het recht met mijn verzekering op te houden? Antwoord: Om daarop een antwoord te gfeven, zouden wij de polis moeten lezen.; Misschien zijn daarop bepalingen aange-i geven, die daarop betrekking hebben. Im dien de Maatschappij die de zaken overgC-: nomen heeft, solide is, zouden we u raden de polis te doen doorloopen. Vraag: Kunt u mij ook zeggen of hier een vereeniging bestaat van vrouwenar beid, waarvan het doel is. het overwerken' zooveel mogelijk tegen te gaan? Antwoord: Voor zoover wij weten bew staat zulk een vereeniging hier niet. Vraag: Kunt u mij ook zeggen of dc nieuwe Visscherijwet binnenkort in werking zal treden? Antwoord: Daarvan is nog niets be^ kend. Vermoedelijk zal het nog wel wat duren. Vraag: Door werkeloosheid zie ik mij" genoodzaakt in mil. dienst te gaan. Nu heb! ik verleden jaar als milicien gediend, kan ik nu als milicien bijteekenen, of moet ik als vrijwilliger teekenen? Ik heb mij bij del' vereeniging „Tot steun aan miliciens" aan-j gemeld, doch hoor er niets van. Antwoord: Als milicien kunt ge voot* ten minste vier maanden vrijwillig onder dc wapenen komen; richt daartoe een verzoek: aan den commandant van het korps, waam toe ge behoort. Vraag: Is het waar, dat, nu de groot< werken bij de gemeente afgeloopen zijn, menj,1 voornemens is, ten einde do vele ambtcna^ ren bij de afdeeling Publieke werken weder, bezig te houden, eerstdaags gelden bij den!1 Raad .aan te vragm voor den bouw vaat een villa voor den directeur van „Endegeest,"' welke villa gebouwd zal worden aan den1 Rijnsburgerweg tegenover de woning var Prof. Kamerlingh Onnes, niettegenstaande 't> kasteel van „Endegeest", de tegenwoordige woning van den directeur pas verbouwd is door toename van zijn gezin? Antwoord: Wij zijn niet ingewijd in de geheimen van het Dag. Bestuur en weten, dus niet welke toekomstplannen dat be stuur heeft. Maar wij durven haast wol verzekeren, dat men geen villa's gaat bou-. wen om ambtenaren aan het werk tc houden en dat men een villa voor den directeur van' „Endegeest" zou willen bouwen, komt ong niet waarschijnlijk voor- Vraag: Zoudt u mij kunnen mededeelen hoe groot het aantal agenten is van hoti Leidsohe politiekorps Antwoord: Het aantal poli tie-a gen ten bedraagt 85. Verder een cofnmissaris, een hoofdinspecteur, drie inspect cure, vier ad junct-inspecteuxs en oen schrijver! UITLOTINGEN. Loten van Parijs (Municipal) van 1910. Trekking 20 April. No. 530077 fr. 100,000; No. 2950G3 fr. 10,000. Loten van Parijs (Municipal) van 1871. Trekking 20 April. No. 934879 fr. 100,000; Nos. 1256432 en 1131510, elk fr. 50,000; Nos. 992482, 943249, 837901, 650586, 606723, 84602, 999165, 1268l69f 215175 en 215178, elk fr. 10,000. De volgende Nos. elk fr. 1000: 50778 421549 991562 116384 1032261 1032187 1263257 804595 578479 937242 635829 962151 850072 110520 250161 803513 850677 149762 720770 578471 885201 920084 1013536 6o3085 116043 110575 769941 588056 588090 1125399 1086949 13853 532139 1132781 738499 812769 812764 434608 875387 1187051 106104 46567 650734 976684 1172178 156735 1168099 32383"' 685161 389353 891684 683061 573078 497320 680754 386280 1235553 497327 1005620 840709 578476 1088182 900566 19488 1012755 897687 61339 920091 418199 522982 149767 780001 386999 937243 814450 UITLOTINGEN. Loven Congostaat van 1888 a fr. 100. Trekking van 20 April. Betaalbaar 15 April 1912. Serie 54339 No. 9 fr. 50,000; Serie 42778 No. 24 fr. 1500; Serie 7416 No. 16, Serie 37326 No. 15, Serie 46135 No. 19 elk fr. 760., De volgende Nos. elk fr. 400: Serie i860 No. 22, Serie 4494 No. 8, oefie 19476 No. 25, Serie 21927 No. 11, Serie 22123 Nos. 1 en 2, Serie 26262 No. 25, Serie 2983-1 No. 7, Serie 32250 No. 17, Serie 37326 No- 1, Serie 42778 No. 19, Serie 43253 No. 4,. Sene 45595 No. 7, Serie 46135 Nos. 5 en 6, Serie 54339 Nos. 3 en 95, Serie 56241 No. 22, Barie 5S383 Nos. 5 en S3-

Leidsch Dagblad | 1911 | | pagina 10