N«, 15694 Oonderdag; 20 April. A0. 1911. <Beze <€curant wordt dagelijks, met uitzondering van (§pn- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. FEUILLETON. De ware schuSaSig®. LEIDSCI PKIJS DEE ADVEBTENTIEN: Van 18 regels ƒ1.06. Ieiere regel meer ƒ0,1.7}. Qroatero letter» natr plaatsruimte. - Kleine edvertentiën ran 30 woorden 40 Cents «ontant j «Ik tiental woorden meer 10 Oenta.-Voor het inoaaseeren wordt/'0.05 berekend. PBIJS DEZEE CODEANT: Voor Leiden per week 6 Cents; per 3 maanden f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn 1.30. Franco per post 1.66. Leiden, 20 April. Nu krachtens Raadsbesluit van 16 Jü&axt j-1. tot do uitgifte van oen 4-pCt.- fceldleening van f 2,000,000 is overgegaan, jeullen ia da begrooting voor 1911 eenige yrijzigmgan moeten worde a aangebracht. In do eerste plaats zal oen bedrag van 60,000 moeten worden uitgetrokken voor de r on te-betaling der coupons; dit bedrag (Vertogenwoordigt 4 pCt. van f 2,000,000 ■jïver- 9 maanden (1 April31 Deo-). Tegenover dezo rentebetaling zeggen H. en "Ws. in hun rapport aan den Raad kan worden gerekend op een ontvangst ,van f 3780, wegens bij te betalen rente bij de storting op de obligatiën, loo pende Van 1 April 1911 tot den dag der stor- Stang. Doordien verdij de wissels, wegens Jopgenomen kasgeld afgegeven, op versohil- lendo tijdstippen vervallen (de laatste vervalt 23 Juli a.s.) en ook overigens de opbrengst Her leening niet terstond geheel benoodigd is, kan een bedrag van f 1,847,280, tegen tiehoorlijk onderpand, a deposito worden go £even. Dit bedrag zal geleidelijk verminde- j feu, al naar gelang do wissels vervallen jön voor andere betalingen gelden benoodigd rijn. Uit de inmiddels te kweeken deposito- £ente wordt een bate van f 10,730 go faamd. Voor het overige kan in de betaling !d#i: rente ad f 60,000 worden voorzien, door bet overschot op den post „kasgeld-rento",, (welke voor- een bedrag van f 72,800 op de jhegrooting voor- 1911 is uitgetrokken, doch iwaairvan slechts ongeveer f 17,000 zal bo J boeven to worden gebruikt. In- de tweede plaats zal voor de kosten liet sluiten der geldleening een bedrag (tran f 8482,50 moeten worden beschikbaar jgesteld, n-1. f 8000 vootr zegclkostcn der jdbligatiën en f 482.50 voor drukloon van Ideze stukken mot de coupcnbladen. Deze gel- Hen kunnen uit do buitengewone ontvang sten (geldleening) worden bestreden, zooals tok bij vorigeleeningen is geschied. Ten slotte zal de tijdelijke belegging van Ie niet aanstonds benoodigde opbrengst der leening (ten hoogste f 1,847,280) op de be- fcirooting moeten worden geregeld. Aange won het niet onwaarschijnlijk is dat in den loop van 1911 ook nog andere gelden der gemeente, die tijdelijk uit de gemeentekas fcunnen worden gemist, a deposito kunnen iworden gegeven, kan het te beleggen bedrag Sot i 2,000,000 worden verhoogd. Mot No- 92 der „Staasoourant" zijn Verzonden de statuten van do Leidscho Post- ftuivenvereenig'mg „Het Oosten" to Leiden. Voor een slechts matig bezetten schouw burg werd gisteravond alhier opgevoerd het teeds bij vorige gelegenheden door zeer .velen onzer stadgenooten gevolgde spel van de zee in vier bedrijven van Herm. Heyer- mans „Op hoop van zegen." Gegeven door de leden van de Nederlandsche Tooneelver- öeniging, had het ook nu weer groot succes. Ds. Rutgers, van Warmond, heeft het beroep naar de Hervormde Gemeente te Hatwijk-a-an-Zee aangenomen. r. Dö avondfeestviering te 's-Gravenhage tér om van Prins Hendrik kenmerkte rich door weinig anders dan. het buitengewoon gunstige weer en ten gevolge daarvan een overweldigend groot aantal feestvierenden; nadat alle kerken en zalen, waarop het Haagsohe comité voor volksfeesten do hand had kunnen leggen, gevuld waren, bleven en* nog zooveel mensohen over, dat heel bet oon trum van de stad zóó vol was, dat men slechts uiterst langzaam en dringend voor uit -kwam. Do feestverlichting, die met geen windje to kampen had, bleef van heb begin tot het eind in volle pracht. Ze was nagenoeg de zelfde als andere jaren; een uitzondering was dio van de Witte Sociëteit. Men zag daar thans voor -t eerst boven den ingang een aantal bloemvazen, door lijnen van elèctri- sche gloeilampen aangegeven, en in 't mid den een grooto bloemen kelk, binnen de licht lijnen lovende bloemen. In hoofdzaak onveranderd word het pro gram van het Haagsohe comité voor "Volks feesten, zooals dat vastgesteld was, uitge. voord; alleen de heer Arnold Spoel 'was door verkoudheid verhinderd de ballade te rin gen, welke liij had toegezegd. Do feestrede werd in het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen uitgesproken door don ondervoorzitter van het Haagsohe comité, den hear Driessen. Daar kwam ook d8 heer Sweerts, voor het .cvorst als Commissaris der Koningin in Zuid-Holland, aan de feestviering luister bij zetten. Na de openingsrede, waarin de boer Dries sen den tekst der ballade van de heeren Van dar Mey en Hoytema (door den heer Spoel gecomponeerd) had voorgedragen, sprak hij den hear Sweerts toe, hem dankende voor de welwillendheid, aan het comité in zijn Vroeger ambt bewezen, en het aanbevelende voor den vervolge. Hij herinnerde den heer Sweerts cr aan, dat hij hem indertijd in een feestelijke bijeenkomst had gevraagd, Den Haag „trouw tot in den dood" te blij ven, en verklaarde rich er over te ver heugen, dat de ex-burgemeester toch Den Haag trouw gebleven was. Bijzonder ver heugde hem dit, omdat de armen en lijden den van dio stad nu ook de echtgenoote van. den heer Sweerts, die zooveel voor hen deed,, niot behoefden te missen- In de andere zalen was liet ook vol, en vooral in do biosoopen, waar o.a. de grooto voetbalwedstrijd werd vertoond, was het publiak opgetogen. Gistermiddag werd onder zeer veel blijken van belangstelling' te Heemstede ter aarde besteld het stoffelijk overschot van prof. dx. Joh. Bossoha. In den stoet, die te twaalf uren het sterf huis te Haarlem had verlaten, volgde als vertegenwoordiger van den Prins der Ne derlanden onmiddellijk achter den lijkwagen jlrr. Hooft Graafland, adjudant van den Prins. Daarna volgden da familie en d6 trouw ste vrienden van den overledene, waaronder do oud-hoogleeraar dr. H. G. van de Sande Bakhuyzon. Op do lijkbaar waren slechts drie kran sen een van den Prins, de bedde andere van de familie; maar aehter den lijkwagen een volgrijtuig dat bijna te Jdcin was om allo bloemstukken te bevatten- Aan de groeve had zich een groote schare belangstellenden vereenigd, o. a- directeuren en vele leden der Hollandsche Maatschappij van Wetenschappen en deputaties van de Technische Hoogeschool, het Koninklijk In stituut van Ingenieurs en hot Delftsche Studentenkorps. Onder de aanwezigen, wer den opgemerkt jhr. nir- Böreel van Hoga- landon, burgemeester van Haarlem en mr. Van Lennep, burgemeester van Heemstede. De voorzitter der Hall. Maatschappij van Wetenschappen, mr. G. van. Tienhoven, was wegens ongesteldheid verhinderd tegenwoor dig te zijn. Varder waren o.m. aanwezig do professo ren Card in aal, Lorcntz en Korteweg. Dr. Lotsy deeldo mode dat op verlangen der familio alleen het woord ?ou worden gevoerd door den oudsten vriend van den overledene, prof. II. G. van de Sande Bak huyzon, uit Leiden, voorzitter der Academie van Wetenschappen te Amsterdam- Deize schetste in den broede de groote verdiensten van prof. Bosscha, den harmonisch ontwik kelden man, den scherpen denker, den ïijn- goyoelenden kunstenaar, den lcid.er van velen. Spreker gaf oen schels van bet leven van prof. Bosscha en herdacht hoe deze den laats ten tijd was opgetreden als secretaris der Hollandsche Maatschappij van Weten schappen. Hij is een glorie van deze Maat- schappij geweest. In hét bijzonder memoreerde spreker do geschriften van den overledene over Huygens, waarmee hij zich een monu ment in do wetenschap heeft verworven- Ten slotte toekende spreker hoeveel de vrienden van den overledene door dit ster ven verloren hebben. Eén sohoonzoon van den overledene dankte voor do betoonde belangstellingin het bij zonder verzocht deze aan jhi- Hooft Graaf land, dank over te brengen aan Prins Hen drik voor zijn tegenwoordigheid. Do deputatie van het Doiftsclie Studen ten korps legde oen krans op het graf en ook was etr nog een krans van do Holl. Maatschappij van Wetenschappen- Na een ongesteldheid van eenige Jaren is te 7a-Gravenbage in den; ouderdom van bijna 73 jaren overlcde-n mr.- D. ven Weel, oud-lid van Geduputeerde Staten van Zuid- Holland, ridder in de orde van den Nedor- landschen Leeuw. Do heer Van Weel, die 21 Mei 1838 te Dirksland werd geboren, heeft gedurende vele jaren do belangen der provincie Zuid- Holland gediend. In 1871 werd hij voor het eerst door het kiesdistrict Rotterdam V naar de Gewes telijke Staten afgevaardigd. In 1888 werd hij ter vervanging van mr. O. W. Hubreont, die ontslag als zoodanig had genomen, be noemd tot lid van do Gedeputeerde Staten, welke functie hij bekleedde tot 1901, toen in zijn plaats werd gekozen do heer J. Duynsteo. Do heer Van Weel bleef daarna nog tot 1907 lid der Staten. Vroeger "was de heer Van Weel wethou der van de gemeente Rotterdam. Zijn begrafenis is bepaald op a.a. Zater dag op Nieuw-Eyk-en-Duinen, om 2 uren van het sterfhuis. De Commissaris der Koningin in Drente, mr. J. Linthorst Homan, heeft gis teren hersteld het academisch, ziekenhuis te Groningen verlaten. Hij zal zich nu voor eenigen tijd naar het buitenland begeven, waarschijnlijk naar Montreux. De vaststelling van het tijdstip van liet bezoek der Koningin aan den Koning en de Koningin van België te Brussel, kac eerst verwacht worden nadat het Konink lijk* Echtpaar ran hun reis naar het Oos ten tegen het eind dezer maand te Brussel zal rijn teruggekeerd. Het bezoek zal cohter voorafgaan aan de komst in de eerste dagen van Juli a. s. van den President van cle Fransche Repu bliek hier te lande. Men meldt dat het Koninklijk bezoek aan de hoofdstad plaats zal hebben van 6 tot 13 Juni. De nieuwbenoemde Commissaris der Koningin in Zuid-Holland, baron Sweerte, is in een vergadering van Ged. Staten door heb voorzittend oudste lid van het college geïnstalleerd en heeft zijn ambt aanvaard. Gisteren is de oommisaaris de verschillen de bureaux der provinciale griffie rondge gaan en werden hem de hoofd- en verdere ambtenaren daarbij werkzaam, voorgesteld. Uit Rome wordt gemeld, dat onder de buitenlandsahe bijzondere missiën, welke nameng- de door hen vertegenwoordigde staatshoofden den Koning van Italië zul len gaan gelukwensohen met liet feit der 50-jarige eenheid van het Koninkrijk, ook zal behooren een buitengewone Nederland sche zending. Volgens hieromtrent ingewonnen inlichtin gen is inderdaad do samenstelling van zoo danige missie in voorbereiding. Naar „de Avondp." verneemt, zal dr. Radjiman, de inlandsche arte, die onlangs te Amsterdam het artsexamen heeft afge legd, over enkele dagen naar Indië ver trekken, om te worden aangesteld, tot plaatsvervanger van den onlangs overleden dr. Hijmans van Anrooy, hofarts van den Soesoehoenan van Soerakarta. De luit.-kolonel jhr. J. T. van Speng- ler, van het 10de reg. infanterie, wordt binnenkort benoemd tot kolonel en oom-, mandant van dat korps, ter vervanging van den kolonel P. A. Spaan die den dienst met pensioen zal verlaten. Op 's Prinsen verjaardag wenden te Apeldoorn de felioitatieregisters ten palei- ze Het Loo druk geteekend. De arbeiders in het Koninklijk park kregen vrijaf en heb personeel aan paleis en stallen had Zon- dagschen dienst. Den Prins werden verschillende bloem stukken aangeboden o. a. door gemeente bestuur en de Oranjevereeniging. Van alle openbare en zeer veel particuliere gebouwen wapperden de Nederlandsche of Mecklenburgsclie vlaggen. De minister van binnenlandsoho raken heeft benoemd tot leden van de commissie, die voor 1911 belast zal zijn met het afne men van het toelatingsexamen voor cJe Rijkskweekscholen voor vroedvrouwen: a. tot lid en voorzitterdr. C. F. J. Bloo ker, buitengewoon lid van den Centralen Gezondheidsraad, te Voorburg b. tot leden: L. Looijen, hoofd van de Groen van Prinsterersohool te 's-Graven- hago, tevens secretaris: O. Broersma, hoofd eener school te Arnhem, en mej. J. G. Groe ve, hoofdonderwijzeres aan de rijkskweek school voor vroedvrouwen te Rotterdam. c. tot leden-plaatsvervangers: L. Mulder, hoofd eener school te Mep pel; A. Mostart, hoofd eener sohool te Venloo, en J. Goed hard, hoofd eener school te 's-Gravenhage. NOORDWIJK. Gisteravond vergaderde in de zaal van café „Het Fortuin" de Noordwijksche Oranjevereeniging, onder voorzitterschap van den heer A. Dorsman. De vergadering was druk bezocht. Doel der bijeenkomst was het vaststellen van een programma voor de feestviering op Ju- lianadag en op den verjaardag van H. M. de Koningin. Blijkens mededeeling door den voorzitter, was bij het bestuur ingekomen een adres, voorzien van 31 handteekenmgen, waarin werd voorgsteld, de feestviering te doen plaats hebben op de wijze, als oorspronke lijk door het bestuur werd voorgesteld. Daar de voorzitter vernomen had, dat be doeld voorstel door de onderteekenaars in hoofdzaak was gedaan, om vertrouwen in het bestuur te kennen te geven, meende deze, dat het nieuwe bestuursvoorstel ge voeglijk het eerst in behandeling kon ko men, waartegen geen bezwaren geoppeTd werden. Overeenkomstig het nieuwe be stuursvoorstel werd zonder hoofdelijke stemming besloten tot heb houden var> do. volgende feestelijkheden: Op J ulianadag: Van 2 tot 4 uren in den namiddag: Gymnastiek-uitvooring op het Lindenplein te Noordwijk-Binnen; van haliViji. tot 7 uren: Sportspelen voor jon gens en meisjes van 1010 jaar te Noord* wijk-aan-Zee; des avonds om 8 uren: Con cert op het Lindenplein te Noordwijk- Binnon. Tot leden der commissie, die de sport spelen zal regelen, werden benoemd de heeren H. Liefferink, H. W. Doomeveld, A Verloop, Th. Oostveen, Jan van Kan, L. van Beveren, W. de Ruiter Czn., P. A. Alkemade en A Hooijekind. In een commissie, die de gymnastiek- uitvooring nader zal regelen, werden b* - noemd de heeren De Rochefort Diik, J. de Groot Lzn., O. Th. v. d. Berg, W. Peter» en J. H. v. d. Werf. Op Koninginnedag: Van 2 tot 4 uren: tractatie der kinderen op allo acte len, en des avonds om 9 urenVuurwerk en concert te Noordwijk-aan-Zee. ^et bestuur stelt zich voor, op het Lin denplein een tribune op te slaan, waarop men tegen geringe vergoeding de gymnas- tiek-uitvoering kan volgen. Nadat een en ander was vastgesteld, werd de vergadering gesloten. NIEUWKOOP. Gisteravond bracht ons fanfarekorps „Eensgezindheid" een sere nade aan den heer Verver, in de afdeeling „Achttienkavels", ter gelegenheid van diens 50-jarige eohtvereeniging. Het weder was dien avond prachtig, zoo dat het onze muzi kanten niet hinderde om buiten te bla zen. Het een en ander werd ten zeerste door den heer Verver en de rijnen gewaardeerde Bij de tienjaarlijksche stemming in de NecL-Herv. Kerk alhier werd met 63 tegen 16 stemmen besloten om de beroeping van predikanten en de benoeming van kerke- raadsleden voortaan op te dragen aan den kerkeraad. ZEGWAARD-ZOETERMEER. Bij de alhier gehouden verkooping van de kerlk- sohapen hebben de 53 stuks opgebracht f 1311.75. ZOETERWOUDE. Bij L. v. d. P., laad.; bouwer aan den Vliet, rijn 7 eenden gesto len. De man had ze Zaterdag pas gekocht en heeft ér dus niet lang genot van ge»; had. >jJe ontwijkt mij, Paul," zei Arthur met (groote minachting. Ik was er van overtuigd, dat zulks niet val was. Hij poogde slechts te onder- Scheiden, voor zoover zijn verward geheu gen het toeliet. „Gaan wij verder," begon Arthur weder. j»Toen je zaagt, dat de oude dame roer loos bleef liggen, verschrikte je. Je trachtte tevergeefs haar tot bewustzijn te brengen, «ïi eindelijk, toen dat vruchteloos bleek, E>akte je den koffer weder uit en legde het i)k er in, met hel plan, het mee te nemen >n onderweg op de een of andere manier Cwjjt te worden. Op het station werden de corfers verwisseld en het overige is dui- Kelijk genoeg." et »»Ik herinner het mij niet," mompelde B Herinnert ge je, da^ je dien avond iets •nders deedt 1 Is er ^".n een andere verkla ring mogelijk"? Vertel mij eens, jij, die je op beroemt nooit een leugen te hebben peeproken, vertel mij eens, of je niet vaak JJï dronkenschap gehandeld hebt als in een droom? Vertel mij eens, of je niet juist op •JJ1611 Zondagavond weer je geliefkoosd micl- |Hel een dosis chloral hebt ingeno men?" i^»Dat heb ik gedaan," antwoordde Paul, fea dat zou je begrijpen, als je wist, welk n1 loitering atepeloosheid is voor een ner- tes mensoh, die te reel g^dronksn heeft." „En kun jij je in zulke omstandigheden als toerekenbaar besohouwen? Heb je onlangs mij niet bekend, dingen te zien, die niet in de kamer warep, en dingen te hebben gedaan, waarvan je den volgenden morgen niets meer wist, zoodra je een te sterke dosis chloral hadt genomen, ja zelfs, als dat niet het geval was?" Gaf Paul daar geen antwoord op? Ik kon liet niet hooren. „Ik za-1 je nog wat anders vertellen," vervolgde Arthur. „Eens kwam in krankzin nigen angst een man mijn kamer binnen stormen, omdat er, naar hij beweerde, twee inbrekers in het huis gedrongen wa ren, waarvan één hem met zijn mes zou hebben gewond. Zijn nachthemd was ge heel bevlekt met bloed, zeiriuj. Ik bekeek het, maar kon geen druppeltje bloed be speuren. Ik ging met hem mee naar zijn kamer, maar daar was geen sterveling te zien." „Ja, ja," kreet Paul, ,,ik verbeeldde mij dingen die niet bestonden maar ik vergat tooh niet, wat er wèl gebeurd was. „Is daar veel versohil In? Ik ken een man, die mij op zekeren morgen zei, dat hij den heelen nacht vast geslapen had, en toch had ik hem in den tuin gezien, waar hij in den maneschijn rozen plukte." „Houd op, houd op I" riep Paul. „En wij vonden naderhand cle rozen in een andere kamer." Paul kreundo luid. „Zeg mij slechts één ding," drong Ar thur hartstochtelijk aan. „De politie zit ons op <fe hielen. Zeg mij slechts één ding. Wat denk je dien nacht te hebben gedaaa?" „Na chloral te hebben ingenomen, sliep ik in." ,,En droomde je toen?"- J a. „Wat droomde je?" „Ik droomde... o Arthur, ik herinner het mij niet meer. Ik geloof, dat ik droomde, met tante ruzie te hebben. Maar alles is zoo vaag en verward.... den volgenden mor gen had ik vreeselijke hoofdpijn." „En toen ik bij je kwam, was de sleu tel van je kamer zoek. Paul, herinner je je nog, waar ik clien vond?" „Ja, in tantes kamer." „Waarom houdt je zoo hardnekkig de be kentenis achterbaks? Hoe kan ik je op die manier redden? Je zult morgen, wellicht vandaag reeds, in hechtenis genomen wor den. De Londensohe detectives zijn je op 'fc spoor. En jij, jij wilt niet naar me luis teren. Je weigert geloof te slaan aan je eigen getuigenis. Vlucht, Faul, nu je dat nog kunt. Nog eens, ik zal voor het noo- dige geld zorgen. Vlucht naar Amerika!" „Zijn ze inderdaad mij op het spoor?' vroeg Paul verschrikt. „Zeker, en Edith zit in de gevangenis. Zij wordt verdacht aan do misdaad mede plichtig te zijn. Vlucht naar Amerika en schrijf van daar, om haar te rechtvaardi gen." „Waarom schreef je mij dat alles niet m je brief kreet Paul. „Er stoncl niets in dien brief." „Waarom weigerde je gisteren mij te ont vangen?" hernam Arthur. „Tic zou je dan alles hebben medegedeeld." „En als ik hier blijf?" „Dan rol je je zeiven en Edith" io het ongeluk storten. Bedenk, Paul, wat het zeg gen wil: de galg. Je weet immers wel, dat geen ander dan jij die daad kan hebben be dreven? Ik wil gaarne gelooven, dat je de helft vergeten bent: wij zullen je ontoere kenbaarheid bewijzen, wij zullen alles voor je doen... maar zorg in de allereerste plaats, dat je wegkomt." „Lieve Hemel, wie anders zou het gedaan kunnen hebben, tenzij ik?" zei Paul met gebroken stem. „Ik moet het gedaan heb ben. God vergeve het mij l'' „Wanneer je den koffer hebt uitgepakt", merkte Arthur langzaam aan, „moeten de boeken zich thuis in Southend bevinden. Dat snap je, hè?" „Ja," prevelde Paul. „Herinnert ge je, dat je den koffer hebt uitgepakt? Jc sohudt je hoofd. Laten wij dan samen naar Southend gaan en als wij de boeken daar vinden, zul je dan overtuigd wezen?" „Ga jij maar, ga jij maar alleen," smeekte Paul. „Mijnentwege. Ik zal je tijd latentot morgen, omdat ik vaat geloof, dat men ons zdó lang nog met rust zal laten, maar mor gen, versta mij wel morgen moet je Engeland verlaten. Wii kunnen geen lid in onze familie dulden, Paul, dit van mooTd overtuigd is." „Kijk naar de boelken, de boeken 1" Zijn stem daalde tot een fluisteren, dat ik niet meer kon verstaan. XVII. Het gesprek in de kamer naast de mijne liep ten einde. Nog een minuut wellicht en Arthur Harvey >u zich verwijderen. Ik sloop naar de gang en soho f, zon der geruoht te maken, den buitengrendel weg. Vervolgens snelde ik naar beneden in mijn* kamer op de eerste verdieping, eez Harvey kwam, om zijn jas te halen. Mijn meening had zich sedert het laatste 'halfuur aanmerkelijk gewijzigd, en dien volgens waren ook mijn plannen veranderd. Ik besloot nu nog een poosje te wachten, alvorens hem met arrestatie te dreigen. Zóóveel stond in elk geval vast, dat hij geen moordenaar was met voorbedachten rade, en dat de misdaad gepleegd was onder ge heel andere omstandigheden, als ik haast voor bewezen had geacht. Ik moest onvoor waardelijk nog een onderhoud hebben met Paul Harvey. Nauwelijks had Arthur het huis verlaten, of ik spoedde mij naar boven, opende de verbindingsdeur en trad zonder plichtple gingen bij Paul binnen. Hij zat op een laag stoeltje naast den (killen haard, met het hoofd in de handen. Toen hij mij hoorde bin nenkomen, ikeek hij op en kromp van schrik ineen met een uitdrukking van naamlooze ontsteltenis op zijn bleek gelaat. „Mijnheer Harvey", begon ik, „ik ben een particulier detective. Ik speur die af faire van u na. Gisteravond was ik lomp, tegenover u; gelieve mij dat te vergeren. Gisteravond, namelijk, dacht ik, dat g« een moordenaar waart; hedenmorgen geloof Ik' dat niet meer. Bk ben gekomen, om mij te uwer beschikking te stellen. Dit 'cehoira moet worden opgehelderd. Laten wij sameo trachten het op te helderen. Alleen zal bet geea van om tweeën gelukken." (Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1911 | | pagina 1