N». 15390 Donderdag 13 April. A°. 1911. geze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit DRIE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. Vergadering van den Semesnteraad van Leiden, w LEIDSCH DAGBLAD PEL'S DEB AD YEBTENTIEN Van 1—8 regels /"1.05. Iedere regel meer f 0.17J. Grootere letters naar plaatsruimte, - Kleine advertenties ran 30 woorden 40 Cents .ontanteli tiental woorden meer 10 Cents.-Voor het incasseeren wordt f 0.05 berekend. I'RIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Oents; per 3 maanden f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zyn 1.30. Franco per post1.68. Op Goeden Vrydag en Tweeden Paasclidag verschijnt het „Leidsch Dagblad" niet. op Donderdag 20 April 1911, d«« namiddags ts twee uren. Te behandelen -onderwerpen: 1. Benoeming van een Commissaris der ötads-Bank van Leening. (67) 2. Benoeming van twee leden van het be- 'stuur der wereeniging „De Practisclie Am bachtsschool". (66) 3. Benoeming van een assistente bij het ónderwijs in de handwerken aan de Kweek school voor onderwijzers en onderwijzeressen. 4. Benoeming van een ears te onderwijzeres ïn do handwerken aan de school dor 3de klasse in de Modusastraat. (79) 5. Benoeming van een derde onderwijzeres in de handwerken aan de school der 3do klasse in de Medusastraat. (79) 6. Benoeming van een vierde onderwijzeres ïn de handwerken aan de school der 3do klasse No. L (72) 7. Rekening, dienst 1909, van het R-.K. [Wees- en Oudeliedenhuis. (68) 8. Begrooting, dienst 1911, van het R.-K. SVees- en Oudeliedenhuis. (69) 9. Rekening, dienst 1910, yan het Leidsch Muziekkorps. (77) 10. Verzoek van het- bestuur van het ge nootschap „Mathesis Soientiaicum G-eaiitrix" om het kosteloos gebruik van de Stadsgehoor zaal, ten behoeve van de tentoonstelling van teekeningea en voor het houden der alge- ----faceno vergadering. (86) 11. Varzoek van A. Metz om vergunning tot het geven van privaatonderwijs in de gymnastiek in het gymnastieklokaal der Jon gensschool lsto klasse- (87) 12. Voorstel tot bestendiging van de liuur yan de bovenwoning aan de Oude He$ren- gracht No. 1. (80) 13. Voorstel tot bestendiging van de huur [Van het peroeel Oude Singel No- 34. (80) 14. Voorstel tot bestendiging van de huur Ivran het poroeol Lokhorstetraafc No- 18. (80) 15. Voorstel tot kostelooze overneming in 'eigendom en onderhoud bij do gemeente van een gedeelte van de Medusaahroat, kad- be kend Sectie K No. 2466. (76) 16. Voorstel om Burg. en Wellis, te mach tigen heft opnemen van do boeken en de kas van den gemeente-ontvanger aan een lid van hun oolloge op te dragen. (76) 17. Voorstel tot wijziging van de over eenkomst, met de gemeente Zo eter wonde aan te gaan, betreffende de levering van elec- trischen stroom in die gemeente- (82) 18. Verordening, houdende wijziging van jde verordening van 11 November 1909, re gelende het onderwijs aan spraakgebrekkige kinderen te Leiden. (70) 19. Voorstel tot verhooging van eenige be- 'girootingsposten, dienst 1910, waarvan de taming te laag is gebleken- (78) 20. Voorstel tot beschikbaarstelling van gelden ten behoeye van het aanbrengen van Verbeteringen in en het aanschaffen van meubilair voor de op to richten school der 2de klasse in de Heerenstraat. (84) 21. Voorstel tot beschikbaarstelling van 'golden voor de meerdere kosten van ver nieuwing van de Piet-Gijzenbrug. (83) 22. Voorstel om goed to keuren, dat een bedrag van 'f 100 wordt uitgegeven* voor het onthalen van do onderofficieren en man schappen, op den dag, waarop de Veld artillerie 50 jaar alhier in garnizoen zal 'zijn. (85) 23. Voorstel tot ondc'rshandsche opdracht van de levering en opstelling van voor het waschhuis op Endegeest benoodigde machines nan de Tilburgsche Machinefabriek en Ijzer gieterij, voorheen Gebrs. Mercx, to Tilburg. (74) 24. Voorstel: ft. om niet over te gaan tot verplaatsing van do op den Apothekersdijk gehou den groente- cn ooftmarkt; b. tot vaststelling van d e verordening, houdende aanwijzing van de dagen, uren en plaatsen voor het houden van de verschillende markten en van veilingen - van groente, ooft en aardappelen. (71) 25. Verordening, houdende reglement op het beheer en bestuur der Stedelijke fabrieken yan Gas cn Elektriciteit te Leiden. (81) 26. Vaststelling van liet kohier der plaat selijke directe belasting, dienst 1911. (88) 27. Bezwaarschriften legen aanslagen in de plaatselijke directe belasting, dienst 1910. (89) Lesdsn, 13 ApH3. Tegen de door het Bestuur der Ver- eeuiging tot instandhouding van het Leidsch Muziekkorps ingediend* jce^eaing het jaar 1910 heeft de Commissie van Finan ciën geen bezwaar. Ter vervulling van de vacature, welke met 1 Juli a. s. ontstaan zal in het ooilege van Commissarissen der Stads-Bank-van- Leening, ten gevolge van de periodieke af treding van den heer mr. Ph. B. Libourel, hebben B. en Ws. den Raad de volgende alphabetische voordracht aangeboden: P. Essers, mr. H. W. G. J- de Jong, mr. Ph. B. Libourel. De Commissie van Financiën stelt voor de rekening van het R.-K. Wees- en Oudeliedenhuis, dienst 1909, goed te keu ren; hoewel deze rekening niet geheel en al beantwoordt aan de eischen door de wet gesteld, meent de Commissie na nadere toelichting door heeren Regenten, en ten einde de zaak te termineeren, deze reke ning ter goedkeuring aan den Raad voor te stellen Tegen de begrooting, dienst 1911, van het R.-Kath. Wees- en Oudeliedenhuis, heeft de Commissie van Financiën geen beden kingen. Bij adres verzoekt de heer A. Metz, leeraar in de gymnastiek aan de openbare lagere scholen in deze gemeente, hem inge volge artikel 8 der verordening van den 30en Juni 1910, toestemming te willen verleenen tot het geven van privaatond"r- wijs in het gymnastieklokaal der openbare Jongensschool le klasse Tegen inwilliging van dat verzoek be staat bij B. en Ws. geen bezwaar, mits de gewone voorwaarden, 1 aaronder het ge bruik van gymnastieklokalen wordt toege staan aan de te verleenen vergunning wordön verbonden, des Zaterdagsmiddags ran 2 tob .3 uren, tegen betaling van f 10 's jaars. Het bestuur van de Yereeniging ,,De Practdsche Ambachtsschool" alhier deelt den gemeenteraad mede, dat zijn medelid de heer B. J. H Haitink eerlang vólgens rooster aftreedt en niet direct' herkiesbaar is, terwijl ook zijn medelid de heer mr. E. G. Wiersma ontslag heeft genomen. Ter voorziening in deze vacaturen zijn door de algemeene ledenvergadering de volgende voordrachten opgemaakt: voor de vacatur e-H ai tink de heeren A. M. Touw en H. J. PI anjer; voor de vaoatuie-Wiersma de heeren: mr. Q. J. Terpstra en dr. J. O- Schalkwijk. Voor de akte nuttige handwerken is te 's-Gravenhage geslaagd mej. B. Groen heiden, van Zwammerdam, leerlinge van mej. G. Koolhaas. Baron Sweerts zal Woensdag 19 dezer in een buitengewone vergadering van Ge deputeerde Staten van Zuid-Holland, als voorzitter van dat college geïnstalleerd worden. De Koningin ontving hedenochtend te halftien m tegenwoordigheid van den mi nister van binnenlandsche zaken, baron Sweerts tot het afleggen van den eed als Commissaris der Koningin in deze pro vincie. B. en Ws. hebben benoemd tot archi varis der gemeente Schiedam, in de plaats van dr. K. Heringa, dio als archivaris van Zeeland naar Middelburg is vertrokken, den Keer N J. M. Dresch, te Schiedam. Beroepen is bij de Ned.-Herv. Gem. te Waddingsveen ds. D. M. Boonstra, te Montfoort; te Overschie (vac.-ds. Roscara Abbing) ds. G. A. van der Hooft, te Dom burg. Op het tweetal voor predikant bij de Geref. Kerk te Lopik, is geplaatst ds. J. v. d. Pol, voorheen Herv. pred. te Bent huizen. 15 April a. s. zal het winterseizoen der R.-K. VacantieJrolonie te Egmond-aan-Zee geëindigd zijn en gaan de kinderen eenigen tijd huiswaarts. 15 Mei a. s. zal het kolonie huis heropend worden voor het zomer seizoen onder leiding van een gediplomeerd hoofdverpleegster. 1 Mei a. s. zal het oude kolonie-huis te Egmond a. d. Hoef, thans ingericht voor de eerste behandeling van tuberculose, wor den geopend en zal met een achttal patiën tjes een aanvang genomen worden. Tot commies-redacteur te Haarlem is benoemd mr. A. Th. Peiffer Jr., te 's-Gra venhage. AJs ernstig candidaat voor het bur gemeesterschap van Rijswijk, wordt uit be trouwbare bron genoemd Mr. B. J. D. Zubli, burgemeester der gemeente Benne- broek en ant.-rev. lid der Provinciale Sta ten van Noord-Holland. Te Santpoort worden gewoonlijk te gen Pasohen een aantal jongelieden van el ders, die zidh rekenen tot de vrijzinnige [Hervormden of althans in vrijzinnig- christelijken geest godsdienstonderwijs ge noten hebben, door den kerkeraad aldaar op belijdenis de3 geloofs aangenomen als lidmaten der Ned.-Hervormde Kerk. Het getal dusdanige lidmaten is ditmaal minder groot geweest dan gewoonlijk. Maar wel varen in de groep yan jeugdige lódma- ten thans allerlei Herv. Gemeenten verte genwoordigd er waren ér uit Haarlem, Haarlemmermeer, Heemstede, Nieuw-Ven nep en IJmuiden. In de plaats van den heer A. L. van Beeck, dio verhinderd is als lid der eindexamen-commissie voor de H. B. scho len in Zuid-Holland zitting te nemen, is benoemd t-ot lid der derde commissie (Bley- enburg) de heer O. ten Have, leeraar aan de H. B. S. met O-jarigen cursus te 's-Gra venhage. De Raad der gemeente Haarlem he*ft gisteren, boven het vorige jaar, toegestane f 191,000, voor do uitbreiding der oleotri- sche centrale, nog een crediet toegestaan van f 75,000. De Raad besloot, dat pok de gemeente- geneesheeren, -heelkundigen, -vroedvrou wen, en de -oogarts met hun 65ste jaar out. slag zullen moeten vragen, doch dat do Raad do bevoegdheid zal hebben, hen te la ten doordienen, van jaar tot jaar, tot hun 70ste jaar toe. Verder werd besloten, dat do heer K. F. v. Haas, die reeds 70 jaar is, voor den tijd van 1 jaar zal worden herbenoemd, als ge meente-heel- en verloskundige. Na een debat, dat ongeveer twee uur duurde, heeft de Raad besloten, een voor stel van mr. Thiel o.s., waarin werd ver zocht de eigen aangifte voor de belasting verplichtend te stellen, aan te houden, en. werd het college van B. en Ws. uitgenoo- digd, over te gaan tot 'het 'oen eener en quête bij gemeenten, die de verplichte aan giften reeds hebben, en <Ie resultaten daar van aan den Kaad over te leggen. Het was mr. Dpoor, di© deze motie voor stelde en zag aannemen met 1413 stem men. In do gisternamiddag gehouden ge meenteraadszitting van' Amsterdam kwam weer aan de orde de wëthoudersbenoe- ming, (vacature mr. Z. van der Bergh,) nadab eerst nog even een geheime zitting was gehouden. li ij do cerate stcmuiiiig vrorflen 4TL stem men uitgebracht. Hiervan kregen de hëe- ren Delprat 16, mr. Worst 14, Wibaut 10 stemmen cn Lambrechts van Rittem 1 stem. De tweede vrije stemming gaf aan de heeren Delprat 16t Worst 13, Wibout 10 en Lambrechts van Rittem 2 stemmen. Bij de herstemming tussohen de heeren Delprat en Worst werd de heer Delprat gekozen met 25 stemmen; de heer Worst had 14 stemmen. De heer Delprat nam zijn benoeming aan, mét een broep op de leden van de$ Raad om medewerking. De Koninklijke familie zal Dinsdag 18 dezer per extra-trein, bestaande uit 5 rijtuigen, om 11 uur 52 aan het paleis-per ron te Apeldoorn aankomen. De algemeene vergadering van den al- gemeenen bond van r.-k. kiesvereenigingen in Nederland wordt dit jaar op 22 Mei go- Kouden. („O.") Te Leeuwarden is overleden, 60 jaar oud, ds. Pont-, predikant bij de Evange- lisdi-Lut/hersohe gemeente aldaar» liet percentage der Leidsche Inkomstenbelasting. Den gemeenteraad bieden B. en V s. ter vaststelling aan het kohier der plaatselijke directe belasting voor 1911. Bij onveranderde vaststelling zal het be lastbaar inkomen bedragen f929,4613; ver mits in de begrooting als zuivere opbrengst dezer belasting is gerekend op een bedrag van f 456,352, welk bedrag krachtens Raads besluit van 17 November 1910 is vermin derd met f 25,391.59, zou met het oog op 5 pCt. verlies voor kwade posten de hef fing moeten bedragen f 453,643, overeenko mende met 4.90 pCt. van het belastbaar in komen. B. en Ws. geven alzoo in overweging tot vaststelling van het kohier te besluiten en daarbij het heffingspercentago te bepalen op 4.90. In 1910 bedroeg het percentage ook 4.90; in 1909 echter 4.62 en het jaar daarvoor 5.03. KATWIJK-AAN-ZEE. Een verbetering is bij het Prins-Hendirikkanaal tot stand gekomen. Kon men vroeger niet dan met groot gevaar voor uitglijden en in de klei te vallen, zich' van het hoogere gedeelte naar het lagere begeven, thans is door het aanbrengen daar ter plaatse van een flinke trap aan dezen toestand een einde ge maakt, hetgeen zeker voor velen een groot gerief is. LIS SE. De Keer M. M. Bolluyi', die 21 jaren lang in dienst is geweest bij de Poste rijen, alhier, gaat op 22 April a. s. met zijn gezin vertrekken naar Amerika. Naar aan leiding hiervan zal hem namens de af dee ling Heemstede en Omstreken van den Bond van Post- en Telegraaf beambten een foto worden aangeboden van de leden van bovengenoemde Vereeniging, voor zoover die aanwezig waren in een daarvoor spe ciaal belegde vergadering. Door den voor zitter werd hem op die vergadering namens zijn collega's een goede toekomst ge- wenscht. NOORDWIJKERHOÜT. Gisteren had ten Raadhuïzo de aangekondigde conferentie plaats in zake het „harde pad." Tegenwoordig waren: de burgemeester, de oudste wethouder, de gemeente-secretaris, twee Raadsleden, vier heeren afgevaardigden van Gedep. Staten, vier direct belanghebben de ingezetenen, en overigens nog een groot aantal belangstellenden. Ook de firma Gul demond was vertegenwoordigd. De voorzitter der afgevaardigden stelde allen, die eenigszins belang hebben bij het behoud van genoemd pad, in de gelegenheid hun bezwaren in te brengen tegen den af voer er van van den legger van wegen en voetpaden. Do hoeren, die het woord verlangden, waren o. a. J. Bakker, Van Gieken, Bergman, Ver min en L. M. van Noort. De aangevoerde bezwaren kwamen hoofdzakelijk op het vol gende neer: lo. door verdwijning van hot „harde pad" zullen do eigenaars van daaraan grenzende bouw terreinen grooto schade ondervindon, daar hun grond in waardo sterk verminderen zal; 2o. enkele langs den Kerkweg wonende winkeliers znllen er door gedupeerd wor den, daar do passage geringer wordt; 3o- zoo- als bekend is, zal in plaats van het „harde pad" een nieuwe weg komen, dio vooral 's avonds zeer eenzaam cn afgelegen zijn zal, wat allicht aanleiding kan geven tot onzedelijkheid (Gelach); 4o- de nieuwe weg zal met genoemd pad in lengde 70 M. ver schillen, wat voor kinderen, dio naar do R.-K. School moeten eon bezwaar zijn zal. Daarop nam do oudste wethouder, do heer G. Warmerdam, het woord, en toonde in dui delijke bewoordingen aan, dat hot in het belang dor gemeente beter is, dat genoemd pad verdwijnt- Zooals de toestand thans is, kan en mag hij niet langer blijven. Krijgt de firma Guldemond geen vergunning tot af voer van liet „harde pad", dan komt dit geheel voor rekening der gemeente. Het mar ken van schoeiingen, het onderhouden van de brug, enz. zal voor do gemeen to jaarlijks greote onkosten opleveren. Bovendien blijft van het „harde pad" slechte een smalle dijk bestaan, daar do firma' Guldemond het natuurlijk zooveel mogelijk zal afgraven. De heer A. Guldemond wijst daarna op het LI. genomen Raadsbesluit, waarbij hem goedkeuring verleend werd tot afvoer van hot „harde pad", waarvoor hij in ruil f 1000 schenken zou aan do gemeente ter tegemoet koming in do onkosten yan den nieuw aan ta joggen weg. Nadat do kearon afgevaardigden van het vóór en tegen goedo nota genomen hadden, en ieder van repliek had gediend, ging de con foren tie uiteen. Met spanning wordt hot besluit van Gedep. Staten to gomoefc gezien. Ten overstaan van notaris Binnendijk had alhier da bloemenveiling plaats voor de firma Berbeo, te Voorhout. Het koude weer der laatste dagen had op de bollen een nadeeligen invloed gehad. Do bloemen stemden ar niet zoo goed bij ais verwacht had kunnen worden; vandaar was do handel eenigszins gedrukt. De bestede prij zen waren middelmatig. De tulpen en hya cinten gingen het best van de hand. SASSENHEIM. Hier is een groeno vei ling gehouden van een flinke partij hyacin ten, de eerste in dit voorjaar. Er was druk bezoek en er werd graag gekocht, vooral het blauw. Wij noteerden de volgende prijzen. L'innocence f 36 tot f 38 per bed van 48 regels, 7 bollen op óón regel; Giganthea f 25; Grand Maitre f 23 de 48 regels; Garrick f 23 de 60 regels; Al be r tine f 22 de 54 regels La Franchise f 10 de 48 regelsMoreno f 30 de 49 regels; Gertrude f 16 de 61 regels; Johan f 28 de 54 regels. De prijzen moeten met 10 pCt. worden verhoogd. De werkzaamheden voor den aanleg van een gedeelte trambaan en het leggen der hulpbrug, benoodigd voor de tram HaarlemLeiden, tijdens den bouw van ao nieuw te maken Postbrug in den Rijks straatweg, zijn reeds zoo ver gevorderd, dat men daarmede Zaterdag gereed hoopt te komen. Zaterdagmiddag zal dan nog worden proefgereden, en brug en weg zullen reels met de Paaschdagen voor geregeld tram ven-keer in gebruik genomen worden. Voor het overig© verkeer blijft de vlot brug bestendigd. WARMOND. Door den heer Kruseman, alhier, is een reclame ingediend tegen de kiezerslijst, op grond van het voorkomen op dio lijst van de volgende woningkiezers de Seminaristen de heeren W. F. Bemel- man, W. J. v. d. Berg, H. J. Bonfier, P. J. Simons, J. A. Voorham, en O. B. M. Wie- mers. Gisterennamiddag begaf zich de heer R. van hier uit in zijn zeiljadht in gezel schap van nog drie personen naar het Kagermeer, toen, in de Zijl gekomen, door een rukwind de mast afbrak en met zeil en tuigage over boord sloeg, gelukkig zonder persoonlijke ongelukken te veroor zaken. ZOETERMEER. De Centrale A.-R. iltes- vereeniging heeft tot candidaat voor (ie Provinciale Staten voor het district Zoeter» meer gesteld den heer J. Scheer, landbou wer en wethouder dezer gemeente. ZEGWAARD—ZOETERMEER. In plaats van den heer Noordijk, benoemd tot hoofl der school te Ottoland, is tot onderwijzer a-an de openbare lagere school alhier be noemd de heer M. Kaas, onderwijzer ie Oudewetering, gemeente Alkemade, die het vorig jaar hier als tijdelijk onderwijzer is werkzaam geweest. ZWAMMERDAM. Bij de tienjaarlijksche stemming in de Ned.-Herv. Gem. alhier, is met meerderheid van stemmen beslotew eenige werkzaamheden voortaan aan eer kiescollege op te dragen, en niet als voor» heen aan den Kerkeraad. De Ijeldsche groente-, ooft-, vee- eu vette- varkens-markt. Met de Commissie voor het Marktwezen komt het B. en Ws. voor, dat het verzoek van den heer F. Woestenburg en 3 andere bewoners van den Apothekersdijk tot ver plaatsing van de groentemarkt naar an der terrein to besluiten, niet voor inwilli ging vatbaar is. Terecht tooh merkt do Commissie in 'haar rapport op, dat ver plaatsing der groente- en ooftmarkt van den Apothekersdijk naar elders niet wel mogelijlk is, aangezien dan heb verband met de op de Bloemmarkt gehouden marlet en veiling zou worden verbroken en het juist van groot.belang is de markt bijeen te b in den en niet te scheiden. Ter voorkoming van dit bezwaar, zoo vervolgt de Commis sie, zou natuurlijk kunnen worden besloten de markt zoowel van den Apothekersdijk als van de Bloemmarkt naar een andere plaats over te brengen, doch ook dit zou h. L niet ln het belang der markt zijn en bovendien weder bezwaren bij anderen m Ibet leven roepen. De argumenten n.1., die in 1903 voor de verplaatsing der groente- én ooftmarkt vnn den Ouden Singel naar de Bloemmarkt eu den Apothekersdijk werden aangevoerd^ gelden ook nu nog en er is daarom naar het oordeel der Commissie geen enkele af doende reden om thans op de in 1903, in gevolge verzoek van belanghebbenden en overeenkomstig het advies van de Kamer van K<H>phandel en Fabrieken alhier, ge nomen beslissing terug te komen, terwijl een andere geschikte plaats op het oogen- blik ook niet te vinden is. B. on Ws. kunnen zich met deze beschou wingen volkomen vereenigon en geven den; Raad dan ook in overweging afwijzend op het verzoek» van F. Woestenburg e. a. te besokikken. Inwilliging van het mede ingekomen ver zoek van A. van Varik en 50 andere adres santen om de groentemarkt eerst des na middags te één uur te doen vervangen ach ten B. en Ws. daarentegen, evenals do com missie voor het Marktwezen alleszins ratio neel. De kooplieden toch, die 's morgens met (hun wagens met groenten rondrijden,; kunnen niet voor één uur op de markt ko men en worden daardoor gedwongen van •de zg. voorkoopers, dus uit de 2de hand, hun inkoopen te doen. Billijker en meer in (het belang der markt komt het B. en Vs.. dientengevolge voor, dat de groente- en ooftmarkt niet vroeger dan te één uur des namiddags aanvangt, op welk tijdstip alle kóóp er s aanwezig kunnen zijn en waardoor ook tegengegaan wordt, dat de z.g. voor koopers als het ware de markt boheersohen en. de prijzen drukken. Door een dergelijk besluit wordt i ens eenigermate tegemoet gekomen aan de be zwaren, geopperd in het adres van de be woners van den Apothekersdijk. Immers, de rnaikt zal dan in den regel slechts een per uur per dag duren en do hinder, dien de omwonenden van de markt mochten on dervinden, zal zoodoende belangrijk worden verminderd. Bovendien worden de drukste markten in de maanden Juni, Juli, Augus tus en September gehouden, in welke maan den de meeste studenten grootendeels niet in Leiden vertoeven, zoodat do overlast, dien de op den Apothekersdijk wonende studenten van de markt ondervinden, al zeer gering kan worden genoemd. B. en Ws. merken hierbij evenwel op, dat de z.g. Noord-Hollandsche groente markt (koolmarkt), die op en aan den Stil len Rijn gehouden wordt en do markt c-n veiling uitsluitend van ooft, evenals tegen woordig 's morgens vroeg zullen moeten be ginnen, wesfhalve artikel 1. sub lo a d^r verordening van 3 Maart 1904, houdende aanwijzing van de dagen, uren en plaatien voor het houden van de verschillende mark ten en van veilingen van groente, ooft en aardappelen, gelijk die laatstelijk gewijzigd is bij verordening van 5 Maart 1908, *al moeten worden gesplitst. Verder bekoorenf wanneer de markt eerst te één uur aan-

Leidsch Dagblad | 1911 | | pagina 1