RECEPT. ALLERLEI. vinger van cle linkerhand drukke men zacht op den bovenrand van het harde deel (.tarsus) van (bet bovenste ooglid. Daardoor komt het lid met de haartjes wat naar vo ren. Men is gemakkelijk in de gelegenheid met de vingers van de rechterhand de mid delste haartjes van het bovenlid aan te vat ten. Is men zoo ver, dan late men den patiënt naar orjdaag zien en, als hij dat doet, trek- ke men (het ooglid voorzichtig naar omlaag en gelijktijdig wat naar voren, waardoor men het lid dus van den oogbol aflicht. De duim van de linkerhand, die is blij ven rusten op het bovendeel van het bo venste ooglid, moet nu een voorzichtigen benedenwaarts ..en druk uitoefenen, terwijl men met de rechterhand den nu vrij naar voren btaanden rand van het lid zachtjes omhoog brengt, zoodat het 't ooglid omstulpt Als men nu den duim van de linkerhand op den rand brengt en de rest van die hand rustig op het hoofd van den patiënt doet steunen, kan men kalm naar het vuil tje uitzien en het, bij ontdekking, met een wattenpropje, liefst vochtig gemaakt in schoon water, verwijderen. Een ernstig geval is zeer zeker het meer malen voorkomende kwetsen van het oog door ijzer deeltjes, wat men heel gemakke lijk kan oploopen, bijv. als men in een trein voor uitrijdt en voor het open raam pje zit. Het' scherpe partikeltje kan met een der punten in het hoornvlies dringen en dan is medische hulp zeer zeker van noode, daar eigen hulp noodlottige gevol gen na zich zou kunnen sleepen. Ten slotte moet ten sterkste ontraden worden de dwaze, onverstandige manier van veel menaoben, om met scherpe stuk jes papier, in de vormen van een drie hoek gebogen, vuiltjes uit het. oog te ver wijderenHeel licht kan daardoor het oog gekwetst worden. Volksgeloof ten onzent. Ala in een huis, waarin een riakto is, de klok, zonder oorzaak, gaat stilstaan, sterft die zieke. Als een spiegel van den wand in stukken valt, ook al zonder oorzaak, zal in zoon woning iemand overlijden. Men moet elkander geen puntige, geen vekerpe cadeaus: geven, geen doekspeld, geen broche, geen messen, geen vorken, enz. Dat breekt de vriendschap, de liefde- Krijgt men een kleine belooning voor het gegevene of men voelt even het scherpe er van, dan volgt er geen atoorna© in don wngang. Als de straatjeugd met afgedankte of uitgediende hruidsbouquetten gaat spelen ttn sjouwen en die uitplukt-, dan geeft dat het jonge paartje armoede in bet vervolg. .Wanneer een jongen, die loten moet voor de nationale militie, op den lotingsdag een klavervier, het zeldzame plantje, stiekem.' in een zijner zakken hoeft gestoken, heeft hij kans een hoog nummer te trekken- Maar hij moet eer niet te vast op rekenen' Aan een wieg te scbooten, tLwjz. die te doen schommelen, zonder het kind er in, kan doodelijk vootr dat kind zijn. Wie een appel of een peer geheel kan afschillen, één Lange schil, niet in twee of meer doelen, die mag trouwen- Een levende zeelt, in een zakje op de bloote borst gedragen, is een uitnemend middel tot genezing van de geelzucht- Bij het naai-bed.gaan de pantoffels of schoenen omgekeerd, verkeerd, .andersom vóór de slaapplaats te zetten, voorkomt de benauwende nachtmerrie. Wie aan een hoek van een vierkante tafel komt te zitten, raag nog in geen zeven jaar trouwen. Van daar zeker het gebruik van den latexen tijd om dien hoekpunten een eenden vorm te geven. Wijsheid uit het verre Westen. Het kost nog meer er oen ondeugd dan een familie op na te houden. De mensch leert van iedere ervaring, be halve van de ervaring, waarin een vrouw voojrkomb Niets gelukt one zonder inspanningde» best-uitziende heerenbooxden zijn het moei lijkst om te doen- Sommige menschen zijn groot geboren, anderen wordt de grootheid opgedrongen, de overige leven in San-Erancisoo. Roosevelt heeft gezegd, dat althans de Chinees niet (als de Romeinsche god Janus) twee aangezichten heeft. Dat is zoo, want als „John" (bijnaam voor den Chinees) wer kelijk nog een ander gezicht had, zou hij zeker zijn tegenwoordig niet dragen. De haren van een man worden spoediger grijs dan die vpn een vrouw, omdat hij ze altijd draagt. Spekpannekoeken. 260 gram bloem, 250 gram boekweitmeal, pijn. 1 liter melk, 50 gram gist, x[2 lepel zout, 150 gram doorregen nookspek, pl-nt $0 gram reuzel of boter. Bereiding: Een gist beo lag maken, dit min stens een uur Jaten rijzen. Het spek in plakjes snijden, telkens 3 4 te gelijk hier van uithakken in een koekenpan, een laag beslag hierop gieten, en den pannekoek op ten niet te heet vuur gaar en aan beide kanten bruin laten bakken. Wondt de pan droog, dan moet men een stukje reuzel of boter toevoegen. De pannekoeken moeten-' zoo gauw mogelijk gegeten worden met stroop of suiker. De tien rijkste vrouwen der wereld. Ais de rijkste vrouw wordt gewoonlijk ge noemd Hetty Green, die over ©en vermogen van ruim 190 millioen gulden beschikt. Dan volgt mevr. Bussel-Sage, die een be drag van ruim 200 millioen erfde, waarvan zij echter een groot deel voor liefdadige doeleinden uitgaf. Op mim 190 millioen wordt ook het ver mogen geschat van mevr. van Bohlen, doch ter mn wijlen Krupp, te Essen, terwijl mevr. W eightma n -Walkerover bijna 145 millioen bewchikt. Over geldzorgen heeft ook mevr. Creel, een Meoric&ansche, niet te klagen, want rij heeft een jaarlijksch inkomen van ongeveer 13 millioen gulden. De markiezin van Graham behoort tot de rijkste Engelsche vrouwen, want bij den dood van haar vader, den twaalfden her tog van Hamilton, kwam zij in het bezit van een jaarrente van bijna li- millioen. De hertogin van Roxburgh© erfde van baar vader 60 millioen en de dochter van den onlangs overleden sir John Blundell Maple, de barones von Eckaxdstein, be schikt over een jaarlijkach inkomen van ruim 600,000 gulden. De voormalig© miss Gladys van der Bilt, thans gravin Szeichenni, erfde een vermo gen van 30 millioen, terwijl mevr. S. A. Asher de vrije beschikking heeft over een ka-pa taal van bijna 2^ millioen gulden. Inlichtingen. De leden van een firma weiden vervolgd wagens zwendel&rij. Zij moesten ook in booger beroep worden vrijgesproken, maar de president van het Hof voegde hun op scherp-ironiacheu toon toe: „Daar zijn geen voldoende bewijzen om u te veroordeelen, maar als er personen zijn, die willen weten, hoe ik over u denk, dan hoop ika dat gij ze naar mij zult verwij zen." Den volgenden dag las men met groot© letters in de verschillende bladen, onder teekend met den naam van de firma: „Wij geven bij deze kennis, dat onze fir ma finaal in vrijgesproken. Zijnhoogedelgrootaohtbarepresident van het Hof, alhier, is zoo welwillend ons ver lof te verleenen belangstellenden, die in- hchtingen omtrent onze firma naar Z.H.A. te verwijzen." Van goeden wiL Een dienstbode hier ontving een telegram, dat ernstige riekte meldde van haar moe der en vroeg daarom verlof. „Natuurlijk kan je gaan,' zegt mevrouw, „maar blijf niet langer weg dan noodig is, 'hè? Je weet, dat we je slecht kunnen mis sen." Acht dagen lang hoorde de familie mete van baar. Toen kwam de volgende brief: „Waarde mefrou. AJsdnt ik hoop, dat u geen ander meisje neemp. want moeder sterf zoo gauw als ze kan en de volgende week zal ik wel weer Vflfuie komme." Kleine wenk. Maller: „Hó, waar loop jij heen?" Smit: „Ik ga aan het postkantoor klagen, dat ze zoo slecht voor de bestellingen zor gen." Muller: „Mis je dan iets?" Smit: „Zeker; den postwissel, dien je me twee weken geleden zou gestuurd hebben, bob ik nog niet gekregen." H ij h.a d g e l ij kl Toerist: „Is hier nog iete bezienswaar digs? Is hier bijvoorbeeld een groot mar geboren?" Landbouwer: „Zoover ik weet, meneer, worden hier alleen kleine kinderen geoo Goede raad. Twee jonge doctoren zitten tegen elkaar op te snijden. „Verbeeld je," zegt ex een* „gisternacht ben ik zes keer mijn bed uit gemoeten." „Maar, kerel," antwoordde de ander, „waarom koop je dan niet wat insecten-poe der?" Een goede gelegenheid. Hij„Heb je gehoord, dat ze hier in d«* stad een museum van oudheden willen op richten?" 2q 5,Zoo, dan kan mijn hoed er dade lijk in." Overtollig. Tandarts (tot boer, wiens zoon zich een kies laat trekken): „Weg maken hoef ik den jongen zeker niet?" „Waarom niet?" „Wel,, hij is verkouden; dus men hoort hem Uich niet schreeuwen." Niettevreden. „Alles hebben ze uitgevonden-' moppert- de verstokte vrijgezel, „schieten zonder rook, telegrapheeren zonder draad, varen zonder schip. Maar een bruidsgift zonder trouwen.... neen, dat kunnen ze maar niet." Vrouwen en de tram. Men zou geneigd rijn van een tram-pas sagier, die tegen de tramrichrijog afstapt, te zeggen: „Hij stapt uit als een vrouw 1" Inderdaad hebben nog altijd vele van on ze dames de slechte en gevaarlijke gewoonte verkeerd uit te stappen en noch gedrukte, noch herhaaldelijke mondelinge waarschu wingen schijnen daaraan veel te kunnen verhelpen. Het ia daarom, dat menige team directie met genoegen zal aanhooren een voorstel, om den tramsters des-e gevaarlijke hebbe lijkheid af te leeien. De raad is deze: „Plaats een kleinen spiegel ter linker zijde van de treeplank. De meeste vrouwen zullen niet kunnen nalaten zich even te be kijken en plaatsen zich aldan vamzelf in de goede richting voor het uitstappen." Het is het overwegen waard I

Leidsch Dagblad | 1911 | | pagina 22