fjo 153SG Zaterdag S April. A®. 1911. {jouraat wordt dagelijks, mot uitzondering van §an- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit VIJF Bladen. Vierde Blad. Offieieele Kennisgeving. PEWS DER ADVERTENTIES: V»n 16 regel» ƒ1.06. Iedere regel meer /0.17J. Grootere letter» n«»r plaeternimte. - Kleine edrertentiên ran 30 woorden 40 OenUoontant; elk tiental woorden meer 10 Oente.—Voor het inoasseerea wordt/'0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 0 Oent» j per 3 maanden I f 1.10. Buiten Leiden, por looper en waar agenten geeestigd xijn 1.30. Franco per post1.65. Attestaties de vita. De Burgemeester van Leiden brengt ter kennis van belanghebbenden dat <1 e attestaties de vita voor gega- ffeerdenva- nhetNederlandsch Indisch leger, met heb oog op de in vallende feestdagen, verkrijgbaar zullen rijn op Donderdag 13 April aan- aansfcaande. De Burgemeester, N O. DE GIJ SELA Alt. Leiden, 8 April 1911. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gelet op artikel 15 der Hinderwet; Brengen tor algemeene kennis, dat door 'A. VAN DEN OUWEELEN beroep ia in gesteld vpgen hun beschikking van den 27sten Maart 1911, waarbij de 4de .voor waarde, verbonden OAn de aan. adressant bij besluit van den öden Juli 1909 verleende vergunning tot het oprichten van een ko per- en blikslagerij in het perceel Hooi gracht No. 103, in dien zin werd gewijzigd, dat rij zal luiden: „dat in de inrichting tussohen des avonds 1,7 uren en des morgens 7 uren, alsmede /pop Zon- en algemeen erkende Christelijke feestdagen geen geraasmakende werk- ,,-zaamheden worden verricht." Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. O. DE GIJ SELA AR, Burgemeester. YAN STRIJEN, Secretaris. Leiden; 8 April 19U. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien art. 8, lste alinea, der Hinderwet; Brengen bij deze ter algemeene kennis, dat door hen op heden verguning is ver leend aan den Directeur der PRACTI- SCHE AMBACHTSSCHOOL, en rechtver krijgenden tot het plaatsen van een electro motor van 3^ p.k. en een smidse, in het perceel Haagweg 4, kad. Sectie M No. 2399. Burgemeester en Wethouders voornoemd' N. O. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 3 April 1911. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien het adre3 van P. VAN DER KLOOT, om vergunning tot plaatsing en In-werking-stelling van 4 electro-motoren, waarvan 1 van 1.5, 2 van 1 en 1 van 0.3 pfc. in de zuivelinridhting in hot perceel IHooge Rijndijk no. 20, kad. Sectie M no. P?59; Gelet öp de artfc. 6 en 7 der Hinder- Iw e t; Geven bij deze kennis aan het publiek dat genoemd verzoek, met' de bijlagen op de (Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd is; alsmede dat op Zaterdag 22 April a,s. voormiddag3 te elf uren, op het' Raad huis, gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen dit verzoek in te brengen, terwijl zij er de aandacht op vestigen, dal' met tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet' overeenkomstig art. 7 der Hinderwet voor bei' gemeentebestuur of een zijner leden rijn verschenen ten einde hun bezwaren mondeling toe te lichten. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. O. DE GIJSELAAR, Burgemeester. YAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 8 April 1911. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gelet op art. 12 der Drankwet; Brengen ter algemeene kennis, dat door ÏL H. M. PENDERS, wonende te Rotter dam, een verzoekschrift aan Gedeputeerde Staten is ingediend, om vergunning voor den verkoop van sterken drank in het klein uitsluitend aan logeergasten, in het benedenlokaal van het perceel Nieuwe Beestenmarkt no. 23. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Seoretaris. Leiden, 8 April 1911. DRANKWET. Burgemeester on Wethouders van Leiden; Gelet op de artfc. 12 en 37 der Drankwet; Brengen ter algemeene kennis, dat 'oor w. H. M. PENDERS, operateur-el eo-trioien wonende te Rotterdam, een verzoekschrift is ingediend, om verlof voor den verkoop van alooholhoud enden, anderen dan ster ken drank, voor gebruik ter plaatse van verkoop, in het benedenlokaal van het per- oecl Nieuwe Beestenmarkt no 23. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. YAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 8 April 1911. Leiden, 8 April. Alhier is opgericht de „Leidsche Gym- nastiek-onderwijzers-Yereeniging," waar van lid kunnen zijn dames en heeren in het bezit der akte gymnastiek voor Middelbaar of Lager Onderwijs. Het bestuur bestaat uit de heeren: A. Steyns, voorzitter; C. Stenner, vicè-voorzitter; Ant. Met®, secre taris-bibliothecaris, en mej. Kok, penning- meesfceresse. Het secretariaat ia gevestigd Apothekersdijk 20. De netto-opbrengst van het concert, gegeven door het Studenten-Muziekgezel schap „Sempre- Crescendo", ten bate van de Kinderbewaarplaats en de Algemeene Armen, op 7 Maart l.l., bedraagt f423. Aan de Chr. Kweekschool voor On derwijzers en Onderwijzeressen aan den Stillen Rijn alhier, is tot vijfden leeraar benoemd de heer P.. Zijlstra, onderwijzer te Kampen, Voor liet examen van Bouwkundig Opzichter to Amsterdam, slaagden de hee ren J. Ellcs, J. H. Visser en P. J. Colijn, allen tijdelijke opzichters by de Gemeente-» werken alhier. Door het bestuur der Vereeniging tot Chr. verzorging van krankzinnigen is gis teren aanbesteed het bouwen van een ver gaderzaal te Lóosduinen (architect de heer C. A. L. Verhoog). Ingekomen waren d,e volgende 12 biljetten: P. Hogerbrugge en C. J. Vis, f7245; H. v. Oortmerssen Jr., f8899; H. v. Leeu wen f6678; A. de Jong Czn., f6569; R. Lievaart, f6425; C. Warffenius, f6370; Joh. C. Groenewegen èii J. R. v. d. Veer, f6350, allen Den Haag; L. Hulsbos, Loos- duinen, f6250; L. A. Varekamp Gzn., 's-Gravenzande, f6118; H. Korswagen en A. Har te velt, Leiden, f5880; G. Malie paard, f5800 en H, Creemers f 5790, bei den Den Haag. De gunning "is aangehouden. De lste luifc. der artillerie van het O.-I. leger G. J. Pitlo wordt i October overge plaatst van Haarlem naar Leiden. De heer Th. F. A. Deiprat heeft zijn benoeming tot wethouder van Amsterdam niet aangenomen. De gemeenteraad vergadert daarom a.s. Woensdag, o. a. ter voorziening opnieuw in d." vacatures, ontstaan door het aftreden van mr. Z. v. dL Bergh als weihouder en als lid der erfpachtscommissie. ,,De Tel." verneemt, dat thans ernstig voor het wethouderschap in aanmerking ko men het liberale raadslid mr. J. H. Worst en de Katholiek J. N. Hendiix. De laatste moet verklaard hebben, een eventueele be noeming te zullen aannemen, indien uit het aantal op hem uitgebrachte stemmen blijkt, dat hij ook meer dan genoegzaam het ver trouwen der niet-Christelijke raadsleden ge. niet. Blijkens een artikel in ,,Hefc Volk" van gisteravond staan de sociaal-democraten op het standpunt, dat zij bij eerste stemming op een eigen candidaat moeten stemmen, om invloed te kunnen uitoefenen op den gang der stemming, doch dat hun candi daat een eventueele benoeming niet zou aannemen. Verwacht kan dus worden, dat de sociaal-democraten bij eerste stemming weer hun stem op den heer Wibaut zullen uitbrengen. Tot lid van Prov. Staten van Noord- Brabant werd gisteren te 's-Etertogenbosc.h gekozen de heer J. van Beek, secretaris van de gemeente Geffen. Bij enkele candidaatstelling is tot lid der Prov. Staten van Drente gekozen (vaca ture wijlen mr. F. L. Tonckens) de heer J. H. Tonckens te Hoogeveen. B. en Ws. van Utrecht hebben aan den Raad aangeboden een rapport over het zoogenaamde ambulant isme, naar aanlei ding van een verzoek van de afdeeling Utrecht van den Bond van Nederlandsche onderwijzers om het daarheen te leiden, dat de hoofden der openbare lagere scholen be last worden met het onderwijzen van een vaste klasse. B. en Ws. komen ïn dit rapport tot het besluit dat de door genoemde afdeeling aangevoerde argumenten hen niet tot andere gedachten hebben gebracht' en het verzoek h. i. niet voor inwilliging vat baar is. De hertogin van Albany zal a. s. Dins dagavond de residentie verlaten, om via Ylissingen naar Londen terug te keoren. De voorzitten der Tweede Kamer, graaf Van Bylandt, is, overeenkomstig zijn dezer dagen medegedeeld voornemen, voor een drietal weken naar heb buitenland vertrok ken, eerst voor enkele dagen naar Bonn en van daar naar BeUinzona, in het Zuiden van Zwitserland. De Nederlandsche Gymnasiastenbond zal zijn algemeene vergadering te Zutfen houden op 18, 19 en 20 Juli a. s. Men schrijft' aan de ,,N. It. C.": Bij de Gereformeerde Kerk te Tijnje (Fr.), die geen orgel rijk is, is men aangevangen Kefc psalmgezang tijdens de godsdienstoefening te begeleiden met hoornmuziek van het Harmoniekorps aldaar. Het voldoet uitste kend. Het Prov. Kerkbestuur heeft aan ds. M. J. Adnani, predikant ibij de Ned.-Herv. Gemeente te Akneloo, friet ingang van 1 Mei a. s., na meer dan 40-jarige ambtsbe diening, emeritaat verleefrd. De minister van binnenlandsolie zaken heeft bepaald, dat de oommisiën, die gedu rende het jaar 1911 belast zullen zijn met het afnemen der examens van apothekers assistent, zullen zitting houden te Utrecht en te Groningen. De afdeelingen van do Tweede Kamer hebben gisternamiddag heb onderzodk van de reeks voor sectio-onderzoek aangewezen wetsontwerpen beëindigd. Behoudens onvoorziene omstandigheden, komt nu de Kamer niofc vóór 9 Mei tot her vatting van de werkzaamheden bijeen. Bij Kon. besluib is toegelaten als vereeniging, uitsluitend in het belang van verbetering der volkshuisvesting werkzaam, de Woningbouw vereeniging „Do Gocdo Woning", gevestigd te Rijswijk, provincie Zuid-Holland. In den ouderdom van 88 jaren is te Gouda, overleden do hear P. M. Mont-ijn, mededirecteur der Brandwaarborg-Maat schappij voor roerende goederen enkel voor landbouwers en veehouders onderling, wel ke maatschap pij de heer Montijn in 1850 heeft opgericht in zijn geboorteplaats Oude water. Gedurende eenigo jaren is de heer Montijn Burgemeester van de gemeenten Langerujgeweide, Hekendorp en Papekop geweest en later notaris te Gouda, tot 1 Mei 1897. Do heer Montijn bekleedde veie plaatselijke functies. Bij het bezoek, dab de minister van oorlog gisteren heeft gebracht aan de Ca dettenschool te Alkmaar, heeft de heer Co- lijn, naar aan het ,,Hbld." wordt gemeld, zich in een onderhoud met een der belang hebbenden uitgelaten, dat, bijzondere om standigheden daargelaten, het voortbestaan der Cadettenschool tot het eindo van het leerjaar 1912/13 verzekerd was. De moge lijkheid echter was niet uitgesloten, dat de opheffing der school nog iets langer op zich zou laten wachten. De directeur-generaal van den land bouw brengt ter kennis van belanghebben den, dat het is dit jaar te boudes veeart- senijkundig examen, bedoeld in art. 10 der wet van 8 Juli 1874, zal aanvangen op Maan dag 8 Mei des voorrai Idags te 9 uren, in de. lokalen van *5 Rijks Veeartsenijschool te Utrecht. Benoemd is tot secretaris-penningmees ter aan het Boter- en ka&s-contrdfo-statioii Zuid-Holland dr. H. van Gulik, tévens di recteur van die instellingen. Te Bergen-op-Zoom is overleden, op 68-jarigen leeftijd, de gcpensionncerde ma joor der infanterie N. la Fontijn. Curatoren van het gymnasium te Zwol le bevelen voor de benoeming tot conrec tor aan die inrichting aan dr. A. C. Doro- heek Busscher. Curatoren van het op te richten gym nasium te Hengelo bevelen voor de benoe ming tot reetor aan: dr. M. H. Rogge, te Amsterdam, d[r. W. G. C. W. aer, te Mid delburg, en dr. H. D. Verdam, te Leeu warden. ALPHEN. Uit het jaarverslag van het comité voor Chr. Ziekenverpleging te Alphem, Oudshoorn cn Aar! ander veen, l.z., blijkt, met hoeveel zegen wordt gearbeid cn hoeveel lijden wordt verzacht. In Jan. 1910 begon zuster Dijk haai' arbeid, welke veel inspan ning kost, daar zij buiten de hulp aan haar patiënten nog verscheiden keer en hulp ver leent, zieken bezoekt-, zieken vervoert, in het wijkgebouw helpt. De uitgaven bedroe gen in het afgeloopon jaar f 1105:02*/, en de inkomsten f 1047-50, zoodat cr een na- deelig saldo is van f 57,52iJi. Door zijn vertrek naar Katcndrecht hooft ds- Sohco maker, tot leedwezen van het comité, als seoretaris bedankt. In het huis, vroeger bewoond door den heer J. Hoog lei ling, ie thans de winked gevestigd van den heer D. v. d. Hedral, handelaar in ijzerwaren en huishoudelijke artikelen. Voor dat doel is de winkel ver anderd en prachtig ingericht, geheel naar do „aischen des tijds." De groote winkelrui ten doen do artikelen goed uitkomen, zoo- dat men gelokt wordt de uitgestalde voor werpen te bezichtigen,, HAARLEMMERMEER. De voordracht ter benoeming van een hoofd aan do o. L school No. 10 (bij Sloten) luidt: 1. de heer S. D. de Fèbre, te Haarlem; 2. de heer Ik Bakker, te Zijpe; en 3. de heer S. Gerna, te Jisp. HAZERSWOUDE. Onze dorpsstraat ver liest meer en meer haar ouderwetsch karak ter. Nu is er weer een mooie taak bijgeko men; die van den vleoschhouwer R. van 'fc Riet, die ziju kleine slagerij verlaten heeft en zijn intrek heeft genomen ia heb doel matige en sierlijke gebouw, dat hij liet zet ten midden in het dorp. Den bouwkundigen aannemer, den heer A. Heesterman, doet het werk allo eer aan. Zoodra men den winkel binnentreedt, treffen twee fcegelschilderijën aan de toon bank het oog, die de trafiek van den. eige naar verkonden, n.l. de voorstellingen van koe en zwijn. Een breede marmeren bo- taalpla&b ligt langs de toonbank, terwijl dat alles met glanzend cuivre poli is go- monteerd. De mooie ijskast, het étalago- raam, de ijskelder, de granietvloer, de wanden, en niefc het minst de glastinten en het schilderwerk doen zien, dat de werk lieden timmerman, metselaar, schilder, enz., kier in goede harmonio hebben ge werkt, om iets goeds, iets moois tot stand te brengen. De verkiezingen voor don Raad voor wij len het lid den heer G. C. de Jong, en den heer A de Bmyn, die bedankte, zullen tussch ontij da plaats hebben. Aan de beurt van aftreding zijn de heeren Ghr. cle Bruin, A. Francken, A. de Jong en P. F. Yelen- turf. Gisteren was het in o^e dorpsstraat een onophoudelijk heen- en weergaan van prachtige automobielen, zoodab menigeen zijn werkzaamheden telkens kon afbreken, om fco kijken. Het is dan ook geen wonder, waar cle vorstelijke personen, met name H.M. de Koningin-Moeder, hun weg namen door onze anderB zoo stille gemeente. KATWIJK AAN ZEE. De dag, waarop tie twee behoeftig® oudjes alhier liitn vijftig jarige eckfcvereeniging herdachten is voor hen niefc ongemerkt voorbijgegaan Behalve vele bewijzen van belangstelling uit onzo gemeente, mochten zij die ook van elders onderv inden. NOORDWIJK. Een gerucht, dafc.de laatste dagen door heb dorp ging, als zou di'. A. Kervel plannen hebben, ons dorp metterwoon t« verlaten, om zich in de Re sidentie te gaan vestigen, kunnen wij uit de beste bron tegenspreken, 'fc Is totaal uit de luohfc gegrepen. VOORSCHOTEN. De firma J. M. van Kempen en Zonen heeft tot het gemeente bestuur heb verzoek gericht om vergunning voor do uitbreiding der fabriek van gouden en zilveren werken. VOORHOUT. Gisteravond werd de •eindlcs van den tweejarigen tuinbouw-ivui- tercursus gegeven in tegenwoordigheid van genoodigden, die den cursus gesteund hadden. Nadal elk der leeraren de leerlin gen in staat gesteld had te toonen, dat zij met vrucht het onderwys hadden genoten, bedankte de Rijkstuinbouwleeraar, de heer Volkerts, onderwijzers en leerlingen voor hun volharding in him taak en reikte hij aan A. Eigenbrood, J. vanider Meij, N. de Ruyter en J. van Steyn Gz. een diploma uit. WASSENAAR. Gisteren ontving de po litie de medcdeeling, dat er zinken afvoer buizen waren afgerukt an de ..Witte Villa" aan den straatweg. Een deel der buizen, was medegenomen. Daar zeer waarschijn lijk het restje wel den volgenden nacht gehaald zou worden, werd besloten te wa ken. En werkelijk trof men omstreeks mid dernacht iemand aan, die bezig was zink van ten dak te trekken. De man werd gevat, maar ontkende de afvoerbuizen te hebben medegenomen. Hij droeg een zak bij zich voor het transporteeren van het zink. Het bleek, clat men met ten ouden bekende van de justitie te doen had. De dader, Leidenaar van geboorte, had thans geen vaste woonplaats. WOUBRUGGE. De vernieuwing der fondeeiïng van het kerkgebouw der Ned.-Herv\ Gem. alhier is gegund aan de heeren gebr. Van Luiing- voor f3975. Het gras langs de wegen van den polder „Vierambacht" heeft opgebracht f 366, tegen f 453 het vorig jaar en de visscherij f 96, tegen f 64 in 1910. De Raad, vergadert Woensdag 12 April a.s., des voormiddags te tien uren. Het voornaamste punt voor deze vergade ring isElectriscli bedrijf, Watervoorzie ning. WARMOND. De buitenplaats „Leevliefc,'' van den heer Van Aardenne, alhier, is met al haar aanhoorigbeden met ingang van 1 Juli a. 3. in andere handen overgegaan. Zij blijft in den huidigen toestand. De Raad vergadert 11 April om halfelf. Vergadering van de R.-K. Centrale Kiesvereeniging Katwijk Leiderdorp. In het gebouw van tien R-K. Volksbond* alhier, vergaderde de R.Jv. Centrale Kic&> vereeniging Katwijk—Leiderdorp. Door den Voorzitter, den lieer C. J. L. van der Meer, word de vergadering met den Chr is tel ijk cu groet geopend cn daarop werden door den heer Paardok00per, van Warmond, de notuleu gelezen, welke goed» gekeurd werden, waarop tloor den Voorzit» tor medcdeeling werd gedaan, dat van ds plaatselijk© kiesvereniging Zoetcrwoude, een schrijven is ontvangen, waarin wordt voorgesteld een wijziging ie brongen in arL 11 van liet 'reglement waardoor voorkomen* wordt, dat leden, niet kiesgerechtigd, geen deel nemen «aan stemmingen op de vergode* ringen-, cn alzoo soms ongewonschto candi daten afvaardigen. ATfc. 11 is al indertijd gewijzigd om d* stemmingen zoo zuiver mogelijk te doeai plaats hebben, doch door liet toelaten tot Kiesvoreenigingon van personen boven 21 jaren zou or oon niet bedoelde onzuiver» heid in de stemming kunnen ontstaan. Hot Centraal bestuur heeft het voorstel be sproken en overwogen, en daarna aan da Commissie voor regementswijziging ter hand gesteld voor nader onderzoek. Do rekenin/ on verantwoording over liet afgeloopen jaar, gedaan door den liectr P» G. Paardekoojier, gaf een batig saldo van, f 249.91- Ingekomen was f 362.481/*» uitge geven f 112.571/*- Bij monde van den li eed* W. H. Heems kerk verklaarda do commissie, dat alios in ordo was bevonden, waarop de voorzitter den penningmees tor dank bracht. Do seoretaris gaf hierop een goed samen gesteld jaarverslag 011 als afgevaardigd.® naar do vergadering van don Provincialen Bond verslag van die vergadering. De heer Balvers, afgevaardigd geweest naar den Algemeanen Bond, was door een an dere belangrijke vergadering verhinderd, doch' de heer Bul tan gaf namens liem een zeer duidelijk verslag over dio vergadering, het geen de hoer Balvorsr, indien gewenscht, later nog aanvullen wilde. AJa afgevaardigde naar don Algemoanen Bond te Utrecht werd benoemd met 33 6temmen bij tweede stemming dr- Kervel, als plaatsvervanger de heer Van der Plan. Als afgevaardigde naar de vergadering van den Provincialen Bond de heer P. G. Paarde, koopeir, te Warmond, met 54 stemmen en 3 blanco, en als plaatsvervanger do heen C. Paardekooper, van Zoeterwoude. Bij de rondvraag vraagt de heer Bulten, of do benoeming van de Commissie tot Rogle- mentsherzicning in verhand staat met wij ziging van dat reglement- De Voorzitter zegt, dat deze het volgend jaar (periodiek) zal plaats hebben, waarop de lieer Bulten in overweging geeft, te zorgen, dat vóór 1 November a-s. hot ontu iwerp in het bezit is van do aan geel otom Vereenigingen, ten einde zoo spoedig mo gelijk in behandeling te kunnen komen. Dit wordt goedgekeurd en tevens verzocht/, dat do plaatselijke Vereenigingen als zij hier of daar wijzigingen wilden aangebracht zien, hiervan vóór 15 Mei kennis willen geven aan dr. Kervel, te Noordwijk, opdat er bi| de samenstelling hiermede rekening kunne gehouden worden. Onder dankzegging voor de belangstelling, sloot de Voorzitter hierop de vergadering, welke eon aangenaam verloop had en zeer geanimeerd was- Percy Grainger. Het is een ware genieting, Percy Grain ger in een kleinere zaal dan de Schouwburg te hooren in meer intieme muziek. En het was, of de pianist ons gisteravond het beste gaf wat hij te geven vermag: zooveel ho mogeniteit bij zooveel verscheidenheid. Voorwaar een rijk programma: Bach-Bu- soni, Grieg, Schumann, Brahms, Albeniz, Chopin, en over alles dezelfde adel van vertolking, die boeide tot het eind. Bach- Busoni's „Praeludium en Fuga" in D, voor orgel gedacht, voldeed zeer op het klavier, al fcooverde ons de muziek telkens een (kerk orgel voor den geest. Het is lang niet ieder» werk, dit opus zoo te vertolken als Grain ger het deed, afwisselend parelend en vol- krachtig, <bet fugatisoh thema tot zijn recht doende komen, hoezeer het ook verdekt is. Grieg gaf ons een heel ander genot: ty pisch Moorsoh©, fijngotcekende stemmings stukjes en dansen, weergave van zijn volk. Grainger is gelukkig goweesfc in de volg orde dier nummertjes, niet alleen wat toon^ soort betreft, maar oofk om de animeerende afwisseling. Deze Australiër voelt' zioh overal thuis: na het Nooracho element wist hij onj door zijn innige vertolking van oon dor Sohu- mannsche Studiën voor pedaal-vleugel wo- derom te verplaatsen in het karakter van dien oomponiat. De daarop volgende wala in Ai van Brahms is een juweeltje van op gewekte fijnheid. „Triana" van den Span jaard Albeniz herinnerde veel aan ander® componiste^ vooral Gbaminade. Hel i»

Leidsch Dagblad | 1911 | | pagina 1