M®. 15684 Donderdag April. A0. 1911. feze <§ouranl wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. hijokrwet. FEUILL ETON. wat»® schuld3gea LEIDSCH DA&BLAD PRIJS DEK ADVERTENTIES: Van 1—8 regala ƒ1.05. Iedere regel meer ƒ0.171. Groatere letten near plaatsruimte. Kleine advertentiün van 30 weerden 40 Cents eostaatelk tiental woordea uieer 10 Cents.-Voor het incosseeren wordt 0.05 berekend, PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Cents i per 3 maanden Bniten Leiden, per looper en waar agenten gerestigd rijn Franco per post f 1.10. 1,3». I.ss. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien het adres van A. VERHOEVEN, om vergunning tot uitbreiding der zuivel- Inriobfcing in het peropel Haarlemmerstraat nu. 8, kad. Sectie H no. 360, door plaatsing en iii-werking-sfcelling van een electromotor van 2 p.k. ter vervanging van den bestaan- den gasmotor; Gelet op de arfcfc. 6 en 7 der Hinder- vet; Geven bij deze kennis aan het publiek -iat genoemd verzoek, mei de bijlagen, op de Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd is; alsmede dat op Donderdag 20 April a.s. 'b voormiddags te elf uren, op het Raad huis, gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen dit verzoek in te brengen, terwijl zij er de aandacht op vestigen, dat' met tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet' overeenkomstig art. 7 der Hinderwet voor het gemeentebestuur of een zijner leden zijn verschenen ten einde hun bezwaren mondeling toe te lichten. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. G. DE GIJSELAAIt, Burgemeester. YAH STRIJEN, Secretaris. Leiden, 6 April 1911. DKASKWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gelet op de artt. 12 en 37 der Drankwet; Brengen ter algemeen© kennis, dat door JOHANNA ELISABETH DE NEIJS, ■wed. van R. BROESTERHUIZEN, wo nend© te Leiden, een verzoekschrift is in gediend, om verlof voor den verkoop van uitsluitend alcohol-vrijen drank, voor ge bruik ter plaatse van verkoop, in de zijka mer van het peroeel Haven No. 40. Burgemeester en Wethouders voorneemcf, N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. YAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 6 April 1911. Leiden, 6 April. In de gisteravond gehouden vergade ring van leden der vereeniging „Musis Sacrum", bijeengeroepen ter benoeming van een nieuw bestuur, daar heb oude be stuur het mandaat had neergelegd worden als zoodanig benoemd de heeren Jhr. A. ïtappard, C. A. L. Keuls, J. Zaalberg, A. •Klootwijk, D. van Gruting en J. Pohl- man, die hun functies onderling zullen ver- deelen. Zoo blijft dus Musis" voorloopig althans bestaan. Het jaarverslag, uitgebracht in de gisteraainiddag gehouden algemeeno ver gadering van de Vereeniging tot Bevorde ring van den Bouw :yan Werkmanswonin gen had slechts één belangrijk feit te con- «tateeien, n.l. de ingebruikneming van het onlangs gebouwde huizenblok bij de Zijd- gracht, Geeregraclit en Levendaal. De ver huring daarvan en de betaling van de huur penningen gingen zeer naar wensch. Ook bij de oudere woningen bleef de in 1909 be gonnen verbetering in de betaling van de huur aanhouden, .wat voor een deel een gevolg is van de invoering van het huis reglement. De inkomsten bedroegen f 3415.05, de uit gaven, met inbegrip van een bedrag van f 1588.58^ voor afschrijving, f 8821.12.V, zoo dat er een nadeelig saldo is van f 403.07f, dat cle gemeente Leiden moet dragen. Aan het financieel verslag van het hui zenblok aan de Zijdgraelit enz., dat afzon derlijk wordt beheerd, zijn de volgende cij fers ontleend: de inkomsten bedroegen f .6370.87, waaronder f 1004.40 als bijdrage van de gemeente, de uitgaven f 5870.67, waaronder begrepen f 1200 ten behoeve van het fonds voor onderhoud en repara tion en f 483.22^ als reserve. De heer Koops begon zijn tweede voor dracht gisteravond in heb Yolkshuis niet voorbeelden te geven van het ontbreken van samenwerking tusschen beide ouders cn als gevolgen hier van bij het kind gebrekkige gehoorzaam heid en beneveling van het inzicht wat goed en kwaad is. Onvoldoenle samenwer king, zelfs toevallige tegenspraak tusschen vaders en moeders wonsoh of gebod scha den het kind, maken het humeurig, lastig, leeren het de dingen voor zich houden, ont nemen onbevangenheid en openheid. Oorzaken van gemis aan samenwerking zijn gemis aan streven naar eenheid in het algemeen, als gevolg van niet elkaar begrij pen en waardeeren, van oneenighekl zij gezwegen. Ook (het zich bemoeien met alles behalve met de opvoeding der kinderen, het. over dreven waarde hechten aan het stoffelijke in fraaie kleeding en weelderig meubilair enz., enz. zich uitende, zijn oorzaak, dat de nadruk in do opvoeding niet valt waar het behoort; men stelt geen belang in op voedkundige vraagstukken. Geven ouders zich inderdaad moeite hun kinderen te leeren kennen? Is het voor hen een zaak van belang hoe hun kinderen het op school maken, wie hun vriendjes, wab hun genietingen zijn? Houden zij zich, voor zoover hun omstandigheden hun dit veroorlooven, ernstig bezig met een beroeps keuze? Is er evenbueel bij dergelijke bespre kingen, sprako van elkaar begrijpen, waar- deeren, co-rrigeeren, overtuigen? De volgende bijeenkomst is gesteld op Woensdag 26 April. Door de Leidsehe Goheel-Onthouder3- Yereeniging „Menschheid Ontwaalk", aüd. van den AJg. Ned. Geh.-Ontih. Bond, is een fcang vereeniging opgericht onder den naam Nieuw Leven", aanvankelijk met 21 leden Als directeur treedt op de heer J. J. H. van Rosmalen. Door Commissarissen der Stedelijke Fabrieken van Gas en Electrioiteit, al hier, is !het maken van het administratie gebouw aan do Langegracht, opgedragen aan den heer H. I, Sloots, aannemer al hier, voor do som van f 38,828. De Eerste Kamer, die gisteren tot nadere bijeenroeping uiteenging, is voorne mens in het begin van Mei de werkzaam heden te hervatten. De Koningin-Moeder heeft gister avond met Hare zuster! de hertogin nu Albany, liet Mengelberg-concert in het Ge bouw voor Kunsten en Wetenschappen in Den Haag bijgewoond In do zitting van den gom.eenfcelraad van Amsterdam, gaf gisternamiddag de voor dracht betreffende do verbouwing van den Hortus Botanicus enz., welke voordracht, on geveer f 203,000 zal kosten, tot een uitge breide discussie aanleiding. Het voorstal van B. cn Ws. was om do gebouwen van den Hortus te wijzigen cn een nieuwe palmen- kas te bouwen, waardoor aan de wenschen van pref. Hugo, dé Vries wordt te gernoet gekomen. In principe had men tegen de ver bouwing geen bezwaren, maar men kwam or tegen op, dat een doel van het Wertkeini- park daarvoor zou warden gebruikt- De hoofdstad is arm aau parken on men achtte het dus nicb goed, een deel van dit volkspark aan liet vrije gebruik to onttrek ken. AI voelde hij voel voor de bezwaren, do heer Wibaut zou wel liet Wertbeimpark aan den Hortus willen afslaan, wanneer het werd ingericht als de Jar din Bot-aniquo to Brussel, dus ook voor liet publiek toegan kelijk. De voorzitter sneod vrijwel alle discussiën af door moe to doelen dat hot wel een 25 jaar zal duren vóór men oen deel aan liet park zou ontnemen. Do voordracht werd met algemeeno stommen aangenomen. Langdurig stond men vervolgens stil bij do voordracht tot wijziging van do verorde ning ter regeling van het openbaar middel baar onderwijs-. Voornamelijk betroffen deze wijzigingen de salarissen dor leeraren cn leeraressen. Hebben do leeraren in do hoofdvakken een maximum-salaris van f 3300, thans wordt voorgesteld een maximum van f 3800. Do leeraressen hebben thans een maximum van f 2400. B. cn Ws. willen dab nu stellen op f 3100. Ook voor do leeraren en leerares sen in 't tookenen, gymnastiek, schoonschrij ven cn stenografie wordt een verhoogd ma ximum-salaris voorgesteld. Over 'ti algemeen a-ehtte men het onbillijk, dat het salaris der gymnastiek-lceraren min der was dan dat der teakonleeraren, terwijl men over 't algemeen weinig instemming toonde met de voorgestelde overgangsbepa lingen, waarbij zij, dio reeds ge-ruimen tijd in gemeentedienst waren, in de minst voor- deeligo oonditios kwamen. De. discussies werden tot een volgende ver gadering geschorst. De heer Harmsen kreeg nu gelegenheid tot. het houden van zijn interpellatie betref fende do annexatieplannen. Uit het antwoord van den voorzitter bleek, dat de zaak in onderzoek is en daarover met Ged. Staten de briefwisseling is heropend. Aan de orde komt de verkiezing van een wethouder (vacaturo-Van den Bergli.) Bij do eerste stemming werden uitgebracht 42 stemmen. Hiervan kregen de heeren Bois- sevain (vrijz.-dem.) 3, Delprat (lib.) 14, Wi. baut (soc.-dem.) 12, Lambrechtsen van Ritr them (lib.) 1, ter wijl 12 blanco stemmen wa ren ui tgebraclit. Bij de tweede vrije stemming werden uit gebracht 42 stemmen. Hiervan kregen do heeren Delprat J8 stemmen. Wibaut 12 stemmen, zoodat do eerste werd gekozen. De Raad verleende eervol ontslag aan mej. M. W. Ham, onderdirectrioo dor open bare werk- en leerschool- Benoemd word tot curator van de uni- vorsiteib mr. dr. W. P. van Leeuwen, oud- burgemeester van do hoofdstad. Verder werden benoemd tot Ie era ar in de wiskunde, dé werk tui gkvuido en de cosmo- grafio aan do lste H. B-S. mot 5-jarigen cursus de hear H. B. Boner leceraar aan de Rijks II. B.-S. to Leeuwarden, Tot hoofden van voorbereidende scholen J. en K., mej. H. Wijnstok, onderwijzeres aan een gemeentalijke bewaarschool te VGraven. hage, en mej. J, M. van Wijk, onderwijzeres to Utrecht. Het is nog onzeker, of de lieor Delprat zijn benoeming tot wethouder aanneemt. Waarschijnlijk in verband met don uitslag der stemming, wenscht hij ruggespraak to houden met zijn politiek© vrienden, alvorens oen besluit to nomen. Te Amsterdam is gisteren in 61-jarigen ouderdom overleden da. W. J. Geselschap, emeritus-predikant bij de Ned.-Herv, G-e- meente aldaar. Ds. Geselschap, dio in 1355 het predik ambt te Kootwijk aanvaardde, diende acht Gemeenten als herder en leeraar vóór hij, in 1331 to Amsterdam bevestigd werd. Ge durende 23 jaar bekleedde hij daar het ambt, waarin hij er zich vele vrienden maakte. Men weet dat toen do onttroonde vorst van Marokko Abdel-Azis in het laatst van het vorig jaar een bezoek aan Amster dam bracht, hij hiermede zoo ingenomen was, dat hij beloofde zijn bezoek nog eens te zullen horhalen. Men verneemt thans dat Abdel-Azis binnenkort, ui de maand Juni a. s. dit tweed© bezoek aau de hoofdstad zal brengen. Beroepen is bij de Geref. Kerk te Randwijk ds. J. v. d. Pol, voorhoen predi kant bij de Ned.-Herv. Gem. te Benthui zen, Met Pinksteren zal het 300 jaar gate den zijn, dat de Zuidcilkock der Ned.-Herv Gem. to Amsterdam voor hot eerst in ge bruik genomen werd. Do gedenkdag zal ge vierd worden met een extra^godsdienstoef >- ning aan den avond van den t.veeden Pink sterdag, in dab bedehuis. Als voorgangers hopen op te treden ds. O. J. Lammerink on dr. P. J. Kromsigt. Een zangkoor zal do samenkomst opluisteren. Do oorrespondent to Lissabon van de „N. It. O." meldt: De minister van buitenlandsoho zaken heeft mij meegedeeld, dat de Nederlandsch© regeering haar toestemming verleend heeft tot de benoeming van den heer Batalha Reis als zaakgelastigde van Portugal in ons land. Te Breukelen is, 66 jaar oud, overle den do heer F. H. Barkhuysen, gepens. Oosb-Ind. officier, géredbtigd tot het dra gen van de Militaire Willemsorde. De heer Barkhuysen is indertijd in Atjeh gewond, ten gevolge waarvan hij den militairen dienst heeft verlaten. HAZERSWGUDE. Gisteren wapperden cle vlaggen in ons dorp van torens en tin nen, en oud en jong was in opgewekte stem ming de Koningin en Haar Gemaal zouden cloor de dorpsstraat rijden. De courant had het gemeld, bulletins Btonden aangeplakt, en heb klinkbord ging door de straten, om ons toch op onze hoede te doen zijn, dat deze prachtige gelegenheid onB Diet onfcv ging. Tegen kwart over tweeën liepen alle huizen leeg. En... men is ruimschoots be* loond: een vriendelijken groet en een hart** li.j-kcn lach ontving men terug op het luid hoezee- of hoerageroep. Onze schoolkind®-» ren zongen H. M. op verschillende plaatsen het Wilhelmus toe, hoewel natuurlijk ra* stilstaan met zulk weer voor cle vorstelijke* personen geen sprake was. KATWIJK-AAN-ZEE. De Korte Dwars straat heeft een flinke verfraaiing onder gaan. De heer C. J. Lugtharfc heeft er m* melijk een nieuwe zaak geopend in manu facturen en aanverwante artikelen, welk® met haar fraaie uitstalkasten, groot© spie-* gelruiten en prachtige verlichting cc *4 stadsstraat tot sieraad zou strekken. Wij wensdben den lieer Lugtharfc veel suc ces met zijn nieuwen winkel. De voerman G. v. D., alhier, had, ter wijl hij werkzaam was aan een hooischelf, het ongeluk onder een massa neervallend hooi bedolven te geraken. Gelukkig werd hij door zijn buren spoedig uit zijn benar de positie verlost. Naar wij vernemen, zijn de heeren N. Parlevliet o.s., alhier, door aankoop eige naars geworden van ongeveer 60 H.A. teel- land op het eiland Tessel. De oprichting eener Boerenleenbank; alhier is weldra een voldongen feit. Do Vereeniging is aangegaan voor den tijd van dertig jaren, aangevangen l April j.J Het ligt in de bedoeling van het bestuur de Bank te doen aansluiten aan <1© Coöpe ratieve Centrale Raiffoisenbank, te Utreoht. LEIDERDORP. Gisteravond gaf de Ohr. zangvereniging „Excelsior" haar jaarlijks, sohe uitvoering in het gehouw der Gerefor meerde Kerk. Voor een aandachtig puMiek werden een vijftiental liederen zuiver ge zongen onder de vaste leiding van den directeur, den heer F. D. van Wijvk. Het kerkgebouw bleek voor zoo'n uitvoeri zeer geschikt te zijn, ook wat den klank be treft, en de beide liederen, met begeleiding van het kerkorgel gezongen, voldeden zeer goed, vooral „Bede van Verhuist." Een jonge dame, als gasi, gaf nog een sopraan solo ten be6te, op zeer verdienstelijke wijze. Jammer dab zeker door de ruimte van Let gebouw de woorden niet koude: worden verstaan. Door den eere-voorzitteT, den heer L. W. van Giessen, tot voor korten tijd directeur der Vereeniging, werd aan het slot een har telijk woord tot haar gericht, dat met bij val werd begroet, terwijl ds. Woudstra een slotwoord sprak, de Vereeniging na mens de aanwezigen dankte voor het ge- notene, de beste wenschen voor haar uik sprak en met dankgebed dit genoeglijk en s tichtelij k s am enzij n sloo f. NOORBWIJK. In de concertzaal van „Hof van Holland" gaf Noordwijka Zang koor. gisteravond zijn 22ste uitvoering. Da zaal was zeer matig bezet. Ongetwijfeld heeft do felle koude vele menschen afge schrikt, want niettegenstaande „Der Früh- ling" uit Haydns Jahreszeiten" door het zangkoor als nummer .1 van het program ma uitgevoerd, was het koud, bitter koud.. Wat wij reeds vroeger vermeldden, kan thans worden herhaalder zit durf en aan pak in Noordwijks Zangkcors ver dienst eb' j- 8) ik n-agen," bea-on zij, „wat het doel is van uw bezoek, mijnheer..." zij wierp een bliA op mijn kaartje... „mijnheer Barry V' Haar mooie oogen waren vragend op rnij gericht. „Zeker, madame," antwoordde ik een-wei nig ongepast: mevrouw tegen oen jong meisje„Mijn naam is Barry van het in formatiebureau der firma.... zooals u op mijn kaartje kunt zien. Toevallig was ik gisteren aan het spoorwegstation. Ik meen, dat u in de gegeven omstandigheden wel licht de diensten zult behoeven, welke ons kantoor in staat ig te verschaffen. Ik spreek vloeiend F-ransch en ben bekend met eenige an de heeren, die met het on derzoek zijn belast. Mejuffrouw Simpson antwoordde niet. De heer naast haar nam voor haar het «woord. Hij bezat een klankrijk geluid, aan gename manieren en beviel mij hoe Langer hoe meer. „Uw diensten zouden misschien voor ons heel wat waard zijn," zeide hij. „Voor het oogeublik echter, in dlfc groote leed en deze (verschrikkelijke verslagenheidf weten wij «haast niet, wat te beginnen. Wij kunnen ons deze ontzettende gebeurtenis geenszins verklaren. Kunt u ons, wellicht eenige op helderingen geven, dan zoudfc u ons daar- imed© ten zeerste verplichten." „Mag ik weten, mijnheer, in welk opzicht u bij deze zaak betrokken is?" „Wel zeker," luidde het hoffelijke be scheid. „Ik ben rector Harvey en deze jon gedame hier, mejuffrouw Simpson, is mijn verloofde Mijnheer HarveyIk keek in liet rond borstige gelaat van den voor mij- staanden Engelsehman en voelde dat mijn kaarten huis ineenstortte. 5Ik geloof, dat het 't verstandigste zal zijn, lieve Edith", aldus keerde de heer Harvey zich tot zijn verloofde, „dezen heer in ons vertrouwen te nemen, terwij wij ver dere ophelderingen afwaohten." „Zooals je verkiest, Arthur", antwoordde mejuffrouw Simpson kalm. Arthur HarveyDus dit was de P. H. van al mijn zonderlinge combinatiesIk schold mijzelven een domkop en zou liefst oogen- blikkelijk het huis verlaten en mij verder niet om de beele zaak bekommerd hebben. In elk geval moest ik nu een nieuw spoor zoeken. „De tegen mejuffrouw Simpson en haar moeder uitgebrachte, beschuldiging is ten eenenmale du aas en ongerijmd," ging de heer Harvey voort, zich naar mij keerend, „en toch moeten wij toegeven, het slacht offer te zijn van buitengewone omstandig heden. Toen ik gisteravond per telegraaf hierheen ontboden werd, vermoedde ik in de verste verte niet, wat er aan de hand was. En feitelijk weet- ik ook nü nog niet, wat ik er van moet aannemen of geloo- ven." „De da-mes werden gearresteerd," zeide ik, „omdat zij een lijk met. zich vervoer den, dat in een zwarten koffer verborgen was. De eerste vraag nu is deze: Behoort deze koffer aan mejuffrouw Simpson?" „Ja.," antwoordde mejuffrouw Simpson schielijk, naar mij dacht wel wat al te vlug. „Mijn waarde Edith..." begon haar ver loofde; maar een gebiedend geljaar ge bood hem te zwijgen. „Ik zog je, dat de koffer mijn eigendom is, Arthur. Vraag het Suzanne maar. Heb heeft hoegenaamd geen nut het geharrewar daarover opnieuw te beginnen. Wieii anders zou hij toebehooren?" „Wien anders, ja, dat is waar," hernam de heer Harvey met grappig beteuterd ge zicht. „De tweede vraag ia: Wie is de ver moorde?" ging ik voort. „Tot nu toe is het lijk nog niet gcïclentifieerd." „Die vraag kan ik beantwoorden," her nam de heer Harvey, terwijl zijn aangena me trekken een treurigo uitdrukking aan namen. „Ook mejuffrouw zou haar hebben kunnen beantwoorden, en ik geloof, dat het niet verstandig van haar was, den Fran- sohen autoriteiten niet alle verlangde ophel dering en inlichting te geven. Ja, Edith, ook in dit punt kan ik, helaas, je geen ge lijk geven." „Maar wie is het?" vroeg ik ongeduldig. „Naar al hetgeen juffrouw Simpson mij gezegd heeft, kan er niet de minste twij fel bestaan, of de vermoorde is een tante van mij," gaf de heer Harvey ten ant woord, terwijl hij de kamer op en neer liep, om zijn ontroering te verbergen. „Hoe smartelijk de zaak ook voor mij' is, toch ben ik bereid aan de politie alles mede te deelen, wat zij het recht heeft te weten." Mejuffrouw Simpson stond op en trad eenige schreden naar voren. „Om 's Hemels wil," riep zij harbstoehte- lijk, „iieb medelijden mot ons allen en zwijg!" „Edifch," zei de jonge man op weeken toon, terwijl hij haar arm door den zijnen trok, „je doet verkeerd, je hebt groot onge lijk Er zijn oogonblikken in het leven, waar in aarzelen onvermijdelijk is; maar gewoon lijk zien wij zeer duidelijk, waar do weg van den plicht vóór ons ligt. Ik moet spre ken, Edith Bovendien en daarvan kunt gij overtuigd zijn, als ik niet sprak, zouden anderen spreken." Hij keek mij vragend aan: „Hoe lang zou volgens uw berekening de Fransche politie noodig hebben, om, zon der mijn voorlichting; alles te ontdekken?" „Zij keat de initialen dei' oude flame," hernam ik, „alsook haar vermoedelijke woon plaats; zij weet tevens het nummer en den maker van haar horloge; zij bezit haar klee deren haar beursvermoedelijk drie da gen." „Ik kan haar die vertraging besparen. Mijn tante heette Elisabeth Raynell. Zij was ongehuwd en woonde Upper Norton Crescent No. 13, Huversfcock liill. Wegens haar minder gunstige gezondheid hield zij zich sinds korten tijd op te Southend en hier zijn stem trilde eventjes moet de dood haar hebben verrast." o Mejuffrouw Simpson zeeg terug op de sofa- en verborg haar gelaat in heide han den. „Ik ben het met u eens, mijnheer," merk te ik aan, „dat het 't beste is, de politie behulpzaam te rijn, zooveel ge leunt. Het baat niet, feiten te verzwijgen, die vroeg of laat tooh as n het lioht moeten komen. Zulk een handelwijze zou don toestand dei" betrokken personen vergeef me, dat il het zeg aanmerkelijk verergeren." Ik zeide dit, omdat ik boos was op me juffrouw Simpson, wegens haar kinder achtige majiier van doen. Zij nam de handen van haar gelaat en zeido op vasten toon: „Dat weet ik." „De moord werd gepleegd te Southend," ging ik voort; „ik wist dab reeds, alvorens ik hier kwam. Waarom werd hij bedreven?"' Er trad een pijnlijk zwijgen in. De jonge-i lui keken elk». °<r aan, alsof ze zich niet op* hun gemak gevoelden. „Welk recht hebt ge, ons dit te vragen?1' riep mejuffrouw Simpson opgewonden. „Geen recht," gaf ik ten antwoord, „en ik koester ook niet den wensch, dat te doen.. Ik dacht alleen maai*, dat u wellicht mijn diensten kondet behoeven. Er is een moord' gepleegd, mejuffrouw Simpson, en daar-> voor zal iemand gestraft moeten worden. Ik zou gaarne voorkomen, als het kon, dat gij veroordeeld werd." „Veroordeeldliep de heer Harvey,- ,,wegen3 moord! Gerechte hemel, Edith! Wij koken elkaar aan; hij verdrietig, rij, trotseerend en ik twijfelend. „Edith, Edith!" herbaalde hij, „je bent buiten jezelvel Vraag, wat ge wilt, mijnheer- en belp ons zooveel ge kimt. Ons geweten moet ons iaden, in hoeverre wij u mogen antwoorden. Maar wij kunnen u niet zeggen-^ wie den moord heeft gepleegd, want dab weten wij niet, en wij mogen u niet zeggen waarom hij wellicht bedreven werd." (Wordt vervolgd.).

Leidsch Dagblad | 1911 | | pagina 1