N®. 15630 Zaterdag XApril. A®. 1911. fjeze (Courant wordt dagelijks, met 'uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit VIJF Bladen. Vierde Biad. Offieieele Kennisgeving. PRIJS DER ADYERTENTIEN: Van 1—6 regels /'1.05. IeCere regel meer /0.171. - Grootere letters naar plaatsruimte. - Kleine edrertentiëu Tan 30 woorden 40 Oents eontantelk tiental woorden meer 10 Gents.-Voor het incasseeren wordt/'0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 OentB; per 3 maanden i f 1.10, Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn 1.30. Franco per post1.65. Voorjaarssclionw. Burgemeester en Wethouders van. Leiden; Gezien artikel 17 der verordening van den feden Juli 1899 (Gemeenteblad No. 35), laat stelijk gewijzigd bij de verordening van den 3den Juni 1809 (Gemeenteblad No. 9); Brengen ter kennis van belanghebbenden, 'dat te beginnen met Maandag 3 April e.k. zullen geschouwd worden: alle wegen, lanen, paden, straten, kaden, pleinen, hofjes, ste gen, sloppen 'of poorten en gangen, bene vens de daarin gelegen of daartoe behooren- ide bruggen en andere kunstwerken, voor zoover die bijzonder eigendom zijn en niet gedoogen van de rechthebbenden voor het publiek verkeer openstaan; en alle wate ringen en slooten en de riolen, ter vervan ging daarvan gemaakt, benevens de daartoe behoorende sluizen, dujkers, buizen, toe gangskokers én derglijke werken, voor zoo ver die bijzonder eigendom zijn. Burgemeester en Wethouders voornoemd, v J. A. "VAN HAMEL, Wethr. Loco Burgemeester. VAN STEVEN, Secretaris. Leiden, 16 Maart 1911. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien het adres van do firma F. G. A. OP ROOT en ZOON om vergunning tot. uit- breiding der apotheek in het perceel Maars- manssteeg No. 17, kad. sectie G No: 151, j door plaatsing en in werking stelling van een electromotor van 3 p.k. ter vervanging van den bestaanden gasmotor Gelet op de artt. 0 en 7 der Hinderwet; geven bij deze kennis aan het publiek, dat> genoemd verzoek, met de bijlagen, op de Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd is; alsmede dat op Zaterdag 15 April fcanst. des voormiddags te elf uren, op het Raadhuis gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tearen dit verzoek in te Brengen, terwijl zij er de aandacht op vesti gen, dat niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hinder wet voor 't gemeentebestuur of een zijner le iden zijn verschenen ten einde hun bezwaren mondeling toe te lichten. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. A. VAN HAMEL, Wethr. Looo-Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 1 April 1911. HINDERWET. i Burgemeester en Wethouders van Leiden Gezien het adres van de firma TIELE- MAN EN DROS, om vergunning tot uit breiding der afdeeling van de fabriek van verduurzaamde levensmiddelen in het per ceel Oude Rijn No. 57/57a. kad.Sectie I no. 2301, door plaatsing en in-wcrking-stel- ling van 2 elektromotoren, ieder van 5 pk. Gelet op de artt. 6 en 7 der Einder- fret; Geven bij deze kennis aan het publiek dat genoemd verzoek, met de bijlagen op de ,Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd is; alsmede dat op Zaterdag 15 April a.s. *a voormiddags te elf uren, op het Raad huis, gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen dit verzoek in te brengen, (terwijl zij er de aandacht op vestigen, dat niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hinderwet voor het gemeentebestuur of een zijner leden :zijn verschenen ten einde hun bezwaren Ifcnondeling toe te lichten. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. A. VAN HAMEL, Weth. loco-Burgemeester.i r VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 1 April 1911. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden f Gezien het adres van de firma TIELE- MAN EN DROS, om vergunning tot \iit- Ibreiding der fabriek van verduurzaamde le. (vensmiddelen aan de Middelstegraoht nos. 81115 en de Uiterstegracht nos. 86120, kad. Sectie I no. 2511, door plaatsing en in-werking-stelling van 5 electromotoren, waarvan 1 van 6, 2 van 5, 1 van 2 en 1 van i pk. Gelet op de artt. 6 en 7 der Hinder- !w e t; Geven bij deze kennis aan het publiek dat genoemd verzoek, met de bijlagen op de Becretarie dezer gemeente ter visie gelegd 'ia; alsmede dat op Zaterd&g 15 April a.s. 'a voormiddags te elf uren^ op het Raad huis, gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen dit verzoek in te brengen, terwijl zij er de aandacht- op vestigen, dat niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hinderwet voor het. gemeentebestuur of een zijner leden zijn verschenen ten einde hun bezwaren mondeling toe te lichten. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. A. VAN HAMEL, Wethr. Loc. Burgemeester. VAN STRYEN, Secretaris. Leiden, 1 April 1911. Bezoek van den President vau Frankrijk aan Koningin Wilkelmina. Men seint ons uit Parijs, dat 'president Pallières heden in den Ministerraad op het Elysée meegedeeld heeft, dat hij, gevolg gevende aan een uitnoodiging van Koningin Wilhelmma, in Juli a.s. een bezoek zal brengen aan ons land. De President zal de reis over zee maken en in Amsterdam aan wal gaan. Leiden, 1 April. Het. prospectus der leening van de ge meente Leiden is thans verschenen en de ge legenheid ora can of meer obligation te be machtigen wordt op 6 April a.s. hier ter stede opengesteld bij de firma Lczwijn Eigeman en den gemeente-ontvanger. Overi gens zijn de verschillende voorwaarden he kend alleen is nog een staat opgenomen voor stortingen die plaats hebben tusschen 18 April en 29 April, waarbij de alsdan bij te betalen rent© is bepaald. De heer A. van Brussel alhier her dacht heden onder talrijke blijken van be langstelling den dag, waarop hij vóór 25 jaar de betrekking van concierge aan liet iiniversiteitsbijg'ebouw in do Kloksteog aan vaardde, welke betrekking hij al die jaren met groote toewijding en zeer naar hefc ge noegen van allen, die in deze kwaliteit met hem in aanraking kwamen, vervulde. Dit werd hedenmorgen reeds vroeg door den rector-magnificus, prof. dr- P. J. Blok, vertolkt, die den trots zijn 77 jarch nog wakkeren beambte complimenlec-rde Van het Collego van curatoren ontving de jubilaris een van groote waardeering ge tuigend schrijven, terwijl hem namens alle hoogleeraren, lectoren en privaat-docenten, die colleges in het gebouw geven, ccn en veloppe met inhoud werd overhandigd. Bovendien ontving de jubilaris een groot getal gelukwenschen in den vorm van brie ven en kaartjes, terwijl eindelijk uit meer inticmen kring van familie en vrienden hern de dag nog meer feestelijk werd gemaakt. Zoo werd hem o.m. een fraaie ruststoel aangeboden, terwijl zijn kamer met groene plantengroepen on bloemen was versierd. In de op 15 April a-s- te houden al gemeen o vergadering van aandeelhouders der Kon- Ned. Grofsmederij zal worden voor gesteld, over hot boekjaar 1910 een divi dend uit te keer en van 8 pCt'. De waarde der terreinen, gebouwen, werk tuigen, enz., op uit. 1909 bedragend f 478,482.95, vermeerderde dcor aanschaffing ad f 23,443.087» tot f 501,926.03V2; voor gesteld wordt hierop f 38,256.9572 af te schrijven, waardoor de balauswaardc per uit- 1910 wordt f 463,669.08. Over het boekjaar 1909 werd eveneens 8 pOt. uitgekeerd. Heden was het voor den lieer J. J. van Hoeken, Maredijk alliier, een gewich tige dag. Hij toch mocht nu den dag her denken, dat hij vijftig jaren lang met on- vorflauwden ijver zijn houthandel bestuurde. Zijn personeel meende dezen dag niet on opgemerkt te mogen laten voorbijgaan. Vanmorgen maakte daarom een deputatie uit het .personeel zijn opwachting hij den patroon, oto hom natoens zijn werkvolk ge luk te wensclien. In een hartelijke toespraak weea de lieer D. A. Smits Jr., boekhouder, op hefc heuglijke van dezen feestdag voor den bejaarden, doch krassen en voïijverigen jubilaris. Hij vertolkte de gevoelens van hoogachting en dankbaarheid van het per soneel, herinnerde eenigc feiten uit de ge schiedenis der zaak om ten slotte namens het geheele personeel een stoffelijk hulde blijk aan te bieden, bestaande in een keu rig uitgevoerde collectie photographieën van de hout zaak. Deze in passende lijst gevat, geven een aardig overzicht van de molens, loodsen en terreinen, welke op dezen dag in vlaggen- tooi prijken. Dit blijvend aandenken ging vergezeld van een bloemstuk in den vorm van een molen, henevens de hartelijke wenschen van het personeel voor den g each ten patroon en diens familie. De jubilaris, nog niet geheel hersteld van zijn ziekte, was door deze huldehetooning blij verrast, en dankte voor de ondervonden blijken van belangstelling. Hij zeide tevens, dat hefc zyn plan was, het personeel a.s. Maandag een uitstapje naar Amsterdam to bereiden, welke mededeeling door -de aanwezigen met genoegen werd ver nomen. Bij de gisteren gehouden herstempiing voor drie leden-patroons voor de Kamer van Arbeid voor de Winkel- en Grossiersbedxij- ven werden 29 stemmen uitgebracht (bij de eerste stemming op 21 Maart 20.) Geko- ,zen werden de hoeren B. P. T. M. Geyer toet 18, F. M. A. Pieck toet'16 en N. M. Sleyscr met 12 stómmen. De heeren H. E. van der Iïeydc, W. J. Martinet, D. van der Most van. Spijk en Th. G. do Wilde, verkregen resp. 5, 7, 9 en 9 stemmen. Bij do eerst© stemming waren gekozen C- T. Breebaarfc met 13 en E. J. Kelder met 11 stemmen. Voqr 5 werklieden w.erden toen uitgebracht 37 geldige stemmen, daarvan verkregen de heeren J. L. Hensing 36, E. Bergman 35, N. J. v. Kerkhoff.28, J. J. Vermeulen 21, II. Kamerling 20, J. Laman 3, J. v. Buuren 2, J. Jacobs, W. Roman, C. Berkhout cn W. de Wit'ieder 1 stem. Gekczc-n waren Jus de heóren Bergman, v. Kerkhoff, Hensing, Vermeulen en Kamer ling. Bij Kon. besluit is aan na te noemen personen verlof verleend tot hefc aannemen der onderscheidingsteekenen achter hun namen vermeldmr. S. B.W. graaf van Limburg Stirwrr, te 's-Gravenhage, kamer heer van H. M. de Koningin, dienstdoende bij H. M. de Koningin-Moeder, jhr. mr. H. W. van Asch van Wijck, te 's-Gravenhage, lid van de Tweede Kamer der Staten-Gene- raal, en jhr. mr. N. C. de Gijselaar, te Lei den, burgemeester van Leiden, allen de versierselen van eereridder der Jolianniter- orde, hun door Z. M. den Koning van Prui sen geschonken; dr. J. M. T. A. Stille, te Utrecht, leeraar aan het stedelijk gymna sium en de rijks hoogere burgerschool, F. P. Visser, te Utrecht, leeraar aan de ge meentelijke H.-B.School, beiden de ver sierselen van Officier d'Academie, huil door den minister van Openbaar Onderwijs en Schoone Kunsten der Fransche Repu bliek geschonken; H. E. van de Griendfc, wed. A. C. J. Smjts, te Breda, hefc krui3 Pro Ecclesia et Pontifice, haar door.Z. H. den Paus geschonken. Beroepen is bij de Ned.-Hery. Gem. t© Katwijk-aan-Zee ds. R. P. A. Rutgers, van Warmond. Te Zoetermeer vergadert op Tweeden Paaschdag de Verbondsring 's-Gravenhage der Chr. Jongeling3-Ver. Er heeft 'a mid dags in de Chr. School een prijswedstrijd in voordragen en improviseeren plaats en 's avonds een openbare samenkomst in de Ned.-Herv. Kerk; sprekers ds. J. Boofcsma, te Zoetermeer, en dr. J. P. de Bie, te 's-Gravenhage. Men schrijft ons uit Alphen: Onze ge meente verkeert op belastinggebied wel in buitengewoon gunstige omstandigheden het percentage van den hoofdelijken omslag is van dit jaar op een half procent van het belastbaar inkomen gesteld, terwijl de ge meente sinds jaren geen opcenten op de personeel© b?lasting heft. En had de ge meenteraad niet tot geheel onverplichte af lossing van schuld besloten, dan zou niet alleen het heffen van ee.n omslag onnoo- dig zijn geweest, maar toch een beduidend oierschot verwacht mogen worden. Voor deze gunstige omstandigheden zijn verschillende oorzaken: lo. komt het onder houd der wegen en bruggen niet ten laste der gemeente, maar van het Rijk; 2o. de gunstige resultaten, verkregen met gasfa briek en bron waterleiding; 3o. de gunstige ligging aan een kruisnefc van waterwegen tusschen Rotterdam, Gouda, Haarlem, Am sterdam, Utrecht, Leiden, Den Haag, zoo- rnedo de gemakkelijkheid van los- en laad- gelegenheid van vervoer per spoor, waar door hefc aantal fabrieks- en handelszaken en daarmede de draagkracht in den laafcsten tijd belangrijk is toegenomen. Hefc Tweede Kamerlid jhr. Ruys de Beerenbrouck is gisteren van Montreux to Maastricht aangekomen. Naar ,,De N. Crt." verneemt, is de overplaatsing naar Arnhem van den kapi tein der inf. G. O. A. Fabius geschied op eigen verzoek in verband met het feit dat aan de schietschool thans in bewerking is een schietmefchode, welke belangrijk af wijkt van de sedert 1907 toegepaste oplei dingsmethode met den juist-snellen aanslag, ontworpen door kapitein Fabius. Er heeft zich een onderwijscommissie gevormd, bestaande uit de heeren B. Be rends ten Kate, te Leiden, J. W. Gunning J.H.zn. te Delft-, A. J. Diewes, K. van Dijk en F. K. Wichard, allen te Amster dam, wier doel het zal zijn de noodige maat regelen te nemen dat de zending onder de Christelijke onderwijzers cn de Christe lijke schooljeugd meer bekend worde ge maakt. Op de a.s. zomerconferentie voor zendingsstudie zal een afzonderlijke ver gadering voor onderwijzers worden belegd. Ged. Staten van Gelderland hebben den burgemeester der gemeente Aalten, den heer A. W. J. Monnik, vroeger secre taris der gemeente Warmond, die tot twee maal toe een aanvraag tot uitbreiding van de gemeentepolitie door den gemeenteraad zag verworpen, de vergunning verleènd zelf tot de aanstelling van een vierden gemeen teveldwachter over te gaan. Curatoren van het gymnasium te Gor- kum hebben de volgende aanbeveling opge maakt' voor de benoeming tot rector aan dat gymnasium: No. 1 dr. C. A. A. J. Greebe, leeraar aan het gymnasium in Den HaagNo. 2 dr. W. G. C. Wagner, conrec tor aan het gymnasium te Middelburg, en No. 3. dr. H. D. Verdam, conrector aan bet gymnasium te Leeuwarden. De heer J. E. de Koning Kooy, bur gemeester der gemeente Goes, heeft ontslag gevraagd. De 1ste Kamerheer van H. M. de Ko- ningin, jhr. Van den Bosch, vertrekt heden avond naar Berlijn, ter vervulling van de opdracht betreffende de overbrenging van Freienwaldo naar Delft van liet stoffelijk overblijfsel van prinses Pauline van Oranje-Nassau. Later zal ook het grafmonument, dat boven de rustplaats te Freienwaldo opge richt was, naar Delft worden vervoerd om een plaats te krijgen in het koor der Nieu we Kerk. De hertogin van Albany, die, zooals is gemeld, eenige dagen de logeergast zal zijn van haar zuster, de Koningin-Moeder, is voornemens, 11 April weer naar Engeland terug te keeren. Gistelnamiddag tegen 4 uren heeft de Koningin ten paleize een'bezoek van Haar tante ontvangen. Volgens Engelsche bladen is liet zeer waarschijnlijk, dat koningin Wilhelmina in het laatst van het jaar een bezoek zal bren gen aan Haar tante, te Claremont, bij Esher. Het lie wapenfeest van den Kon. Officiers-Sokermbond werd gisteravond in het hoofdgebouw van hefc Kon. ZoöL Bota nisch Genootschap te 's-Gravenhage beslo ten met een uitvoering, welke door de Ko ningin en den Prins en een aantal dames en heeren werd bijgewoond. De Koningin en de Prins bleven tot cle uitreiking der prijzen. Er werden prachtige eerepartijen ge schermd. De aandacht trok vooral de partij De JongVan Rossem. Het 9de regiment infanterie oogstte veel bijval met een colon ne-geweer. Evenzoo de onderofficieren der genie „Mars" uit Haarlem gaf prima werk. De Kon. Mil. Ka-pel luisterde den avond met enkel© muzieknummers op. Een geanimeerd bal besloot den feest avond. (N. O.) Te Amsterdam is overleden de heer Jo hannes Leyds oud-hoofdingenieur, destijds werkzaam bij den aanleg der Staatsspoor wegen. De overledene was ridder in de orde van den Nederlandschen Leeuw; hij be-reikte den leeftijd van 84 jaren. Te Maastricht i© plotseling overleden in den ouderdom van 67 jaren mr. Gustave Tripels de oudste advocaat der stad. De overledene heeft de Nederlandsche wetboe ken in het Fransch vertaald en daarmee grooten roem verworven Mr. Tripels was ridder van de Kroon van Italië. Naar wordt medegedeeld, heeft zich voor de notarieel© vacature te Vessem geen enkel sollicitant aangemeld. In de gistermiddag gehouden raadsver gadering te Gouda werd eervol ontslag ver leend aan mej. J. A. Berlijn, onderwijzeres aan de o. 1. school No. 1. Goedgekeurd werd het voorstel tot het onbewoonbaar verklaren der woning aan de Raam No. 250. Op voorstel van den heer Knuttel werd het voor de Arbeidsbeurs uitgetrokken be drag met f 30 vermeerderd wegens de aan sluiting bij den Ned. Bond van gemeente lijke arbeidsbeurzen. Tot directeur der gem. arbeidsbeurs werd benoemd de heer J. M. Bakker (voor een jaar). De voorstellen inzake uitbreiding van de ljiavkt werden uitgesteld, om den heer Nederhorst', die afwezig was, in de gelegen heid te stellen bij de behandeling hiervan tegenwoordig te zijn. ALPHEN, De heer A. A. Nieuwendijk, klerk der Posterijen cn Telegraphic 1ste klasse, wordt met 1 Mei a.s. alhier werk zaam gesteld. Ten overstaan van notaris R. v. d. Berg zijn in hotel St.-Joris" alhier pu bliek verkocht vier huizen met erven en tuinen aan de Zeilmakerstraat, te Gouw- sluis, voor f4200; kooper de 'heer F. de Rooy, te Oudshoorn, zes huizen met erven en tuinen aldaar voor f 5500, kooper de heer A. P. Tolk', te Aarlanderveen. 'AARLANDERVEEN. De hear J. v. d. Bijl, alhier, hëoffc aan het bestuur der Chr. School een kampje weiland na-bij do brug1 ten geschenke gegeven, voor het bouwen van een nieuwe Chr. school.; BODEGRAVEN. De Raad zal vergade ren a.s. Maandagmorgen om half tien. De liqer Z. Ninaber van Eijbon, alhier, vroeger orider-directcur van de N- V. Bo de graafsche "Waterleiding, is benoemd tofi directeur dezer vennootschap. Do vroegere directeur, de heer J. Smit, is op verzoek eervol ontslagen en benoemd' tot adviseur. Gisteravond was in een paar lokalen van. de openbare sehool A, alhier, het werk te bezichtigen, dat de leerlingen van de Ambachtsteekenschool in den afgeloopen win ter curs us 'hebben gemaakt. Uit alles bleek, dat er in de zes maanden flink gewerkt is, wat niet alleen pleit voor den ijver dei* leerlingen, maar ook voor het degelijk om derricht, dat door de verschillende leeraren aan deze school gegeven wordt. HAARLEMMERMEER. Onder gunstig© omstandigheden zoowel wat betreft weer ak bodem is men in onzen polder druk aan het zaaien van boonen, erwten, ka-rwij en ha ver. Overal ziet men cle zaaimachine, dio bet zaad op zijn plaats brengt, cn de egge^ die de kluiten breekt. Intusschen heeft het winterkoren zich door het gunstige winter- en voorjaarsweer goed ontwikkeld en schiet ook cle karwij, na de lange winterrust, welig op, groote donkergroen© vlakten vormende. Ook is men hier en daar begonnen met hefc poten van aardappelen, terwijl hefc wiedwerk reeds vele handen vraagt. Moge 1911 een rijken oogst geven KATWIJK .AAN ZEE. Op uitnoodiging der Katwijksche gymnasfciekvereeniging werd in do Gemeentezaal gasteravond een vergadering belegd om besprekingen te hou den, met hefc doel, dat zioh een permanente oommissie zal vormen tot het organiseeren van Oranje-feesten. Toen ongeveer alle. genoodigde dames heeren aanwezig waren, opende de iiistr teur van de Yereeniging, de heer Woud, do' samenkomst met een kort welkomstwoord en verzocht daarop de vergadering iemand aan te wijz-en uit de aanwezigen, die" de lei ding op zich zou nemen. Bij acclamatie werd hiertoe benoemd de heer Feut. Deze bracht allereerst de vraag ter sproke-,,Zija wij het er allen over eens, dat er een Yer eeniging gesticht zal worden, die zich zal belasten met het organiseeren van x.atio'iai le feesten Hefc bleek, dat alle aanwezigen het tot-stand-komen van zulk een Vereent ging wenschelijk achtten. Bij acclamatie werden tot leden ©ener voorloopige commissie benoemd do heerer W. van den Akker D. Bakker, W. B. Hof man, J. Hol trust, G. L. Walther, allen hoof den van scholen, benevens de heeren Senf en Do Ruyter Zijlker. Deze commissie heeft tot taak een regie* ment samen te stellen en alzoo een Ver- eeniging te stichten. Breedvoerig werd er gediscussieerd over de vraag: „Zullen wij tweemaal 'of eens per jaar een feest orga niseeren, dus op 30 April en 31 Augustus i beide of slechts op één dier data1!" Enkele heeren waren er voor, om, met be trekking tot den korten tijd, die ons nog van 30 April scheidt, op 31 Augustus een feest te vieren. Daar clit echter een streep door de rekening der gymnastiek vereeni-, ging zou zijn, die er zich op geprepareer heeft om op 30 April of 2 Mei te toonon, wrat zij presteert, hetgeen zeer duidelijk door den heer Bader werd betoogd, word 1 besloten reeds bij Prinses Juliana's verjaar dag een feest te geven, waaraan o.m. zou den medewerken: gymnastiekvereniging mandoline-gezelschap, muziek- en zangver eenigingen. Om met de besturen dier Vereenigingen in onderhandeling te treden, werd een nieu we commissie gevormd, bestaande uit d© heeren H. v. d. Bent, W. B. Hofman, Senf, H. E. de Ruyter Zijlker en L. Kruyt. (Deze was decandidaat der aanwezige dames). De voorzitter bracht nu een woorcl van warme hulde aan hefc bestuur der gym nastiekvereniging, wijl zij hefc initiatief tot deze beweging heeft genomen. De heer De Ruj-ter Zijlker bracht een woord van' dank aan clen heer Senf voor de leiding der vergadering. Twee behoeftige oudjes, alliier zullen, den 6den April vijftig jaar gehuwd zijn. Hun gouden bruiloft v i er e n is 't woord niet, want dat laten de financiën van buicl en bruidegom niet toe. De man heeft vijf tig jaren lang de zee bevaren en geniet nu 1 een pensioen van.... f 0.50 per week. Een kleine verrassing zal dus op dezen dag in dat gezin, Oostpad 10, niet onwel kom zijn. Toen een woeste wielrijder, C. M., gis-, termiddag met grooie snelheid tusschen. een aantal schoolkinderen wilde doorrijden,. werd een zesjarig meisje daarbij zoodanig aangereden, dat het kwam te vallen en oen bloedende wond aan het aangezicht' bo-' kwam. Kort.te voren had dezelfde persoon met een handwagen een ander nieisjo aaiK

Leidsch Dagblad | 1911 | | pagina 1