N*. T5679 Trljclag 31 Maart, A«. 1911. t§eze jouraat wordt dagelijks, met uitzondering van rZon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. FEUILLETON. JD© ware schuldige. LEIDSCH PEIJS DER ADYERTENTIEN: Van 16 regela 1.05. Ieders regel meer A0.17J.Grootere letten naar plaatsruimte. Kleine ailYertenfciën van 30 woorden 40 Cents contant; elk tiental woorden meer 10 Cents.—Voor het inoasBeeren wordt/" 0.05 berekend. PBIJS DEZER COURANT: Voor Leidon per week 9 Oenta; per 3 maanden I 11 f 1.10. Buiten Leiden, per looper en wur agenten gereatigd zijn 1.30. Franco per poat1.65. Leiden, 31 Maart. Op het Volkshuisconoert van a.s. Zon dag, waar door leden van Toonkunst, on der directie van den heer Carl Th. Dries- een, met pianobegeleiding Bach's Johan nes Passion" uitgevoerd wordt, zullen de solo's gezongen worden door de dames Hermine Soholten, van Haarlem, C. v. jVollenhoven, van Rotterdam, en den heer J. Jongmans, van Leiden. Geslaagd is voor Sienographie mej. 'J. E. S. de la Bije alhier, leerlinge van den heer G. de Jong Ezn. Nader berichten wij, dat. bij de be grafenis van mr. Patijn, in leven Commis saris der Koningin in Zuid-Holland, ook de burgemeester van Leiden, tevens curator der rijiksujiiversiteit, op Eik en Duinen aan- smrezig wasl De Senaat der Leidsche universiteit was vertegenwoordigd door den Tcct-or-magnifi cus, den secretaris en eenige hoogleeraren, en (het Leidsche Studentenkorps door het Collegium. Voor het akte-examen in de nuttige handwerken zijn te 's-Gravenhage geslaagd de dames A. Breukink, van Voorschoten; P. R. B. Schellekens, van Alphen, en H. A. ymmens, van Roelof are nclsveen. Op de vergadering van vrijzinnig-her vormde predikanten, op 25 April te Am sterdam te houden, zal prof. Eerdraans spreken. De vergadering zou eerst plaats hebben in het gebouw Sal va tori," maar enkele dagen na de bespreking kwam er bericht' van 't bestuur, dat het gebouw niet beschikba&r is voor vergaderingen, strijdig met doel en streven van de vereeniging. De samenkomst zal nu waarsoKijnlijk plaats 'hebben in de zaal van heb „Hut." Wijlen mevrouw de wed. Van Gelder- Nijhoff, overleden te Arnhem, heeft ver maakt &an de Ned.-HeTv. diaconié, h'et Diaconessenhuis, het Sb.-Elisabethsgast- huis, de vereeniging „Armenzorg" en het poli'tiefonds, alle te Arnhem, elk f 5000; 'aan de Ned.-Herv. diaconie te Velp f 5000; aan bet kinderziekenhuis te Arnhem f 7Ö00 en aan het Heilsleger te Amsterdam f 5000. 'f De vereeniging Ambachtsonderwijs" ,16e Gorkum, viert haar zilveren jubi leum. Ter herinnering aan dit feit wordt jo.a. een tentoonstelling gehouden van }vork- fetukken en teekeningen -van leerlingen der j (Ambach tss chcolDeze tentoonstelling is j (officieel geopend door den heer IE. J. de Groot, inspecteur van het anibachte- 1 (onderwijs. Verder werden er nog vele an- Sdere toespraken gehouden. De voorzitter, de heer J. de Bie, herin- h^rde aan 't feit, dat in iedere vereeniging (personen zijn die de richting aangeven en )die de ziel van de Vereeniging zijn. Wan- tneer Gorkum dan ook een inrichting van (onderwijs bezit, die genoemd mag worden, /dan is dat naast anderen, vooral ook {fee danken aan den secretaris-pe n- Jhingmeestêr, den heer A. J. L. Visser jyan IJzendoorn, die aan de ontwikkeling der schcol zijn beste krachten heeft gewijd. Het heeft dan ook, zooals reeds ge meld, H. M. de Koningin behaagd hem te benoemen tot ridder in de orde van Oranje- Nassau, De heer A. J. ,L. Visser van IJzendoorn was getroffen door de Koninklijke onderschei ding. Hij hoopt nog vele jaren werkzaam te mogen zijn in het belang der Vereeni ging Ambach tsonderwijs. Prof. mr. A. C. Visser van IJzendoorn, lid. der Prov. Staten, herinnerde aan den. dag waarop hij werd uitgenoodigd het am baeh tsonderwijs te gaan bezichtigen. In die dagen besefte men piet, dat de werkman behalve het gewone schoolonderricht nog ander onderwijs noodig had. Spreker bracht zijn hulde omdat men er in geslaagd is het volk tot bewustzijn te brengen, dat het ambachtsonderwijs er is voor heb volk en dat het nuttig en noodig is, dat ook de vaklieden goed onderwijs genieten. Do heer J. van Leusen, directeur der Ambachtsschool, bood de Vereeniging nar mens het personeel een geschilderd portret aan van den oud-voorzitter wijlen den lieer C. J, .Verwey. Dit portret is geschilderd, door een oud-leerling Jan Morang Jr. „Het lï". v. d. Dag" kan nog mee deel en, «dat de gever van f100,000 voor een dertigste predikantsplaats bij de Ned.- Herv. Gem. te Amsterdam de bepaling heeft gemaakt, dat de predikant vóór 1 Mei a.s. beroepen moet zijn. Toen begin October van het vorige jaar ds. Buijtendijlc te IJ s eiste in begraven werd, werd onmiddellijk, op denzelfden dag, het voornemen opgevat op zijn graf een gedenlcteeken op te richten. Aan dat voornemen, hetwelk door een commissie nader werd uitgewerkt, zal thans gevolg worden gegeven; dank zij de krach tige medewerking van de heeren Schnaar en dr., Callenbach te Rotterdam en dr.Ger- retsen te 's-Gravenhage, is het mogelijk ge weest een zerk niet marnieren kruis te doen maken. Dit eenvoudige gedenkteeken zal Vrijdag 7 April worden onthuld op het kerk hof van IJselsteïn, vermoedelijk tusschen 1 en 2 uren 's middags. Dt. Gerretsen; pre dikant te 's-Gravenhage, zal bij die gele genheid liet woord voeren. De 23ste nationale Nedèrlandsche be devaart naar Lourdes zal plaats hebben van 16 tot 21 Mei 1911. De Haagsche correspondent van „De Stand." schrijft: „Het Vaderland" bracht gisteravond het bericht, dat de heer II. de Wilde, wethouder van Den Haag, zich op medisch advies eenigszins geruimen tijd aan alle werkzaamheden zou moeten onttrekken en zich dezer dagen naar 't buitenland zou begeven om tot rust en ontspanning te K-o men Dit bericht is geheel onjuist Weliswaar denkt de heer De Wilde Maandag a.s. naar het buitenland te gaan, maar dat is nóch op medisch advies, nóch voor geruimen tijd, om de eenvoudige reden, dat de wet houder zich in den besten welstand mag verheugen. De heele zaak is, dat de heer De Wilde het den laatsten tijd zeer druk heeft gehad en dat hij, nu gedurende een paar weken de drukte wat minder is, van de gelegenheid gebruik maakt om zich in 't buitenland wat -te gaan verpoozen en een reisplan te volvoeren, dat reeds sedert maanden bestond. Bij de te Papend recht gehouden stem ming over do vraag, o£ de benoeming van opzieners en predikanten der Ned. Herv. Gemeente in het volgend tijdvak van 10 jaron geschieden zal door de kerkeraod of door een kiesoollege, werden 83 stemmen uitgebracht. Hiervan waren 50 voor kies oollege en 33 voor kerkeraad, zoodat voort aan de manslidmaten het benoemingswerk van den kerkeraad zullen overnemen. Ook de meerderheid van de stemgerechtig de lidmaten der Ned. Herv. Gemeente te Boyl heeft besloten het recht tot beroepen en benoemen over te brengen van den ker- keraad op de stemgerechtigden., HAARLEMMERMEER. De landbouwer Mantel kreeg van een jong paard, dat in de weide liep, een hevigen «lag tegen het hoofd, waardoor tliij bewusteloos neerviel en een bloedende wond aan het hoofd be kwam. Mantel is, na voorloopig verbonden te zijn, naar het Diakonessenhuis te Haar lem vervoerd. Hoewel de wond thans nog al mooi staat, is door de vele en zware koorts, die hij heeft zijn toestand nog zeer ernstig. In een door notaris Heinsius gehouden publieke veiling van bouw- en weiland, in deze gemeente gelegen, heeft ongeveer 29 k H.A. land geveild in niet minder dan 13 perceelen, de som van f54,776 opgebracht. Er was buitengewoon veel belangstelling voor deze verkoop ing., wegens de gunstige ligging van het land. In deze gemeente doet zich weer een geval van mond- en klauwzeer voor, bij vee van den landbouwer Maaskant, aan den Ringdijk bij Aalsmeer. De hofstede is direct onder politiebewaking gesteld, in afwachting, welke maatregelen verder door den diotriets-veearts zullen worden voorge schreven. KATWIJK AAN DEN RIJN. De Antire volutionaire Kiesvereeniging, gisteravond -in hotel „De Roskam" vergaderd, hield zich voornamelijk bezig met de aanstaande Ge meenteraadsverkiezingen. Na langdurige besprekingen werd besloten de zuster-ver- eeniging te Katwijk aan Zee een gros-lijst aan te bieden, van zeven personen, met ver zoek daaruit een keuze te doen om twee candidaten en alzoo door samenwerking te verkrijgen wat de uitbreiding van het leden tal van den Raad ook Katwijk aan den Rijn ten goede komt. Bedoeling is dan, de voor de overige va catures door Katwijk aan Zee gestelde candidaten over te nemen. Wanneer de Kiesvereeniging te Katwijk aan Zee zich met dit voorstel kan vereenigen, zal ook medewerking worden gezooht met de Katho lieke kiesvereeniging. Na afdoen ng van dit ongetwijfeld niet onbelangrijke punt had bestuursverkiezing plaats en werden de af tredende leden* de heetren J. v. Schóne- véld en J. Minnee als zoodanig herkozen. KOUDEKERK. De Raad vergadert Maandag a.s., des morgens te kwart over tienen. LEIDERDORP. GisteTavond hield de Christelijke Jongelingsvereeniging „Bidt rn werkt" in het cateehisatiolokaal der Ned.- Herv. Gem. alhier haar jaarvergadering, in tegenwoordigheid van vele belangstellen den en afgevaardigden van zustervereni gingen, alsmede van dc hier gevestigde af- deeling van „Patrimonium"ook was de burgemeester eenigen tijd aanwezig. De eere-voorzitter, ds. J. Nier stras z, opende haar met gebed, waarna de voorzitter een toespraak hield en de secretaris en pen ningmeester hun verslag uitbrachten. Op aangename wijze werden verschillen de toespraken en voordrachten gehouden, afgewisseld door het zingen van het bonds lied en andere liederen. Eenige jongedames zorgden mildelijk voor den inwendig3n mensch. Na het zingen van het laatste vers van Psalm 72 sloot de eere-voorzitter de gezellige bijeenkomst met gebed. LEIDSCHENDAM. Op 10 April a.s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat de heer Oh. N. C. Grootveldt als gemeente-veldwachter alhier benoemd werd. Veel heeft de man (hij is 63 jaar oud) op Leidschendam mee gemaakt. O. a. tijdens de eerste stoom- sleepdiensten en vèrbreediög der vaart en sluizen, enz., werd menig moeilijk uur vau hem verlangd, doch steeds was hij onver moeid en op zijn post, zooals nog. LISSE. Dc bouw van een heete-luolit- oven voor de Coöp. Brood bakkerij „Ons Belang" is, bij ondershandsohe aanbeste ding) opgedragen aan den heer J. Wifczen- burg, alhier, en het inrichten van cle bak kerij aan den heer H. Marseille, eveneens alhier. De gemeente-werkman C. L. heeft, zonder dat hij ontslag had aangevraagd, den dienst gestaaikt. De reden hiervan is, dat hem werkzaamheden waren opgedra gen, die niet naai zijn zin waren. RIJNSBURG. Hedennacht luidde alweer ds brandklok, en wel omstreeks kalfvier. Ditmaal was er brand uitgebroken bij den heer R., in h'et achterste gedeelte van diens woning, waarin de bakkerij en de berg plaatsen. De branwecr wist ook nu weer, evenals het vorig jaar, toen op dezelfde plaats de vlammen uitsloegen, de brand tob dit gedeelte te beperken. TER-AAR. De IJsclub hooft Kaar jaar vergadering* gehouden. 26 leden waren tegen woordig. Het jaarverslag werd uitgebracht en door den penningmeester werd rekening1 gedaan. De inkomsten bedroegen f 706.61, de uitgaven f 24,69; het batig saldo f 681.92. Overgegaan werd tot de benoeming van vier oominissarissen wegens aftreding' van de lieeren J. Slof, J. W. Kelder en P. Mul der en wegens vertrek van don lieer G. R. Louwerse. De eenstgenoemden werden respec tievelijk met 22, 16 en 23 stemmen heiri kozen, terwijl ip. de plaats van laatstge noemde werd gekozen do heer S. Wetter, met 17 stemmen. De secretaris werd naai' aanleiding van gewone aftreding weder als zoodanig herkozen- Vervolgens werd besloten op verzoek van een der leden de volgende jaarvergadering weder ten lrujzo van do weduwe LamJmens alliier te doen houden en verder werd goed gevonden, op de agenda in het vervolg te plaatsen „de bespreking, waar do ledenver gadering, die eerstvolgende is, zal, pla,ats vinden. VALKENBURG. Drie jaar lang hebben de leden der MedsjesvereenigiiLg zich beijverd, om een groot aantal voorwerpen to ver vaardigen, meest van smaak, ten einde nog eens een verloting op touw te kunnen zetten ten bate van liet „Orgelfonds". Dinsdag en ."Woensdag ja).s. zullen een. 350-tal prijzen zijn tentoongesteld in del „Oude Raadzaal" cn iedereen kan dan gTa-« tis een kijkje nemen. Mogelijk ziet men' dan niet tevergeefs een busje staan, waar* in men kan offeren, wat men do Vereenh ging mócht hebben toegedacht. Woensdag avond heoft de varloting plaats. VOORHOUT. Inzake den verkoop deö 38 kerkschapen van de R.-K. Parochie kan nog worden gemeld, dat zij in veiling aan den stal van het café „De Bonte Koe"- hebben opgebracht duizend gulden. VOORSCHOTEN. Een goed geslaagde uitvoering gaf de zangvereemging „Poly hymnia" gisteravond in „Het Wapen van Voorschoten." Met genoegen viel te consta- teeren, hoeveel het koor sinds d© vorig© uitvoering heeft gewonnen aan zuiverheid en kracht. Speciaal do nummers „Frühlingsglaube," „Abendlied," „Morgenzang," „Meizang" werden zeer goed vertolkt. Ook het „Koor der kamervrouwen van Lady Harriet" (uit de opera „Martha") klonk goed. „Kwezel ken" had natuurlijk weer zoo'n succes, dat het gebisseerd werd. De aocompagnatrice bij enkele liederen ontving van „Polyhymnia" een bouquet. Het studenten-muziekgezelschap ,,C-dur'* uit Leiden, verleende bij deze uitvoering zijn welwillende medewerking. Dit viool- kwartet bracht ten gehoore het strijkkwar tet C-dur Opus 54 No. l van Jos* Haydn en het trio uit heb strijkkwartet in G-dur van Mozarb. Door hun beschaafd en zuiver spel" en hun goed ensemble-spel, hebben dr*T3" Leidsche studonten-musici een stormachtig suoces ingeoogst, waardoor zij verplicht waren het „Menuetto'' uit het strijkorkest van Mozart te bisseeren. Met genoegen kunnen de directeur van „Polyhymnia," de heer P. van der Hoeven,, en de leden op dezen avond terugzien. WARMOND. Do bijbouwing van een vijf-» de lokaal aan de R.-K. School Sfc.-Nioo- laas, alhier, is opgedragen aan den heer, B.^ Rotteveel, alhier. Arc-hite.b is de heer L. van der Laan, uit Leiden. Werd voorheen reeds meldirg gemaakt van den slechten toestand, waarin de Ha ven alhier verkeerde, ten gevolge van den langdurigen zandaanvoer voor de R.-K. Be graafplaats, thans kan men mededeelen, dat zij, door verharding met puin, weder geheel in bruiikbaren staat is gebracht door de gemeente. Evenwel is het binnenkomen der schepen in de slooten langs de Haven bijna niet mogelijk door verzanding der mondingen'. Daarom zullen ook van gemeentewege deze toegangen worden uitgediept. Ook de Leede voor de Haven is zóó ondiep, dab geladen' schepen, meb maar weinig diepgang, 8 10 Meter van den wal moeten blijven. Te hopen is, dat het bestuur van Rijnland daar- in verbetering brenge. Telegrafisch weerbericht, Daar waarnemingen in den morgen van 31 Maart. Medegedeeld door het Kon. Ned. Moteor. Iattituut te De Brit. Hoogsto barometerstand 765.0 te Thors- havn; laagste 736.4 te Haparanda. Verwachting tot den avond van 1 Aprilt Veranderlijke, later zwakke tot) matigen euidelijken tob zuidweslelijkon wind. Ge« deeltelijk bewolkte lucht). Mogelijk regen buien. Dezelfde tempexatuur- t Inleiding. :Na een veelbewogen leven, rijk aan af wisseling, zag ik mij nu eenige jaren geleden idoor een samenloop van noodlottige om- j etandigheden genoodzaakt in dienst van een particulier detectivekantoor te treden, ten einde op eerlijke wijze in mijn onder- houd te voorzien. Het werk beviel mij en het speet mij om redenen van gezondheid reeds na achttien maanden mijn ontslag te moeten nemen. Doch zelfs in dat Ikorte tijdsverloop, Waarin ik als bijzonder detective werkzaam <was, beleefde ik een belangwekkend geval, (dat ik tot. -bevredigende afwikkeling mocht jbrengen. Het kwam in het geheel niet voor /een rechtbank in behandeling en de dagbla den brachten slechts stuksgewijze berichten 'er over, want de feiten werden niet in ge regelde volgorde aan de verslaggevers mee- 'gedeeld, wat wel het geval zou geweest zijn, ^wanneer Scotland-Yard de zaalk in handen had gekregen. Na rijp beraad besloot ik al les te boekstaven, wat ik betreffende den 'Zwarten-koffer-moord weet. De personen, die in dit treurspel optra den en om wier wille ik tot nu toe gezwe gen heb, zijn gestorven of verdwenen, ik zelf ben een ziekelijke, teleurgestelde man, 'maar toeh denk ik gaarne terug aan den ouden tijd, en voornamelijk die periode mijns levens, waaruit ik nu ga verhalen. I. Het was aan het Noorderspoorwegstation te Parijs, ongeveer halfzeven des avonds. De post van Londen via Calais was zooeven aangekomen en de passagiers zochten naar hun bagage in de groote zaal rnet hoefijzer vormige tafel, waar de gebruikelijke visi tatie der douanen pleegt plaats te hebben. Ik was niet de stoomboot aangekomen en daar ik geen ingeschreven bagage bezat en mijn handkoffertje bij de landing was ge opend, mocht ik in vrede mijn weg vervol gen. Niettemin slenterde ik op mijn ge mak het kale, rumoerige tolkantoor binnen, want ik moest mijn „partij", welke ik op last van mijn kantoor had te bewaken, in het oog houden. Het was een echtpaartje, verdacht van diefstal. De niets kwaads ver moedende luitjes gaven mij niet veel moei te. Zij stonden bedaard naast elkander en ik zag, dat hij gedienstig baar koffers open maakte; ik had derhalve ruimschoots den tijd, de zaal eens rond te zien. Ik wandelde dus tusschen de zenuwach tige, opgewonden groepen door en zocht iets, dat mijn belangstelling kon opwekken. Hel duurde niet lang of mijn aandacht werd geboeid door een bejaarde dam© en haar dochter, die voor een heelen stapel nog on geopende bagagestukken stonden. Hoe wei nig vermoedde ik toen, dat die twee perso nen een gewichtige, zoo niet de hoofdrol zouden spelen in het treurspel, waarvan dit tooneel diende ter opening. De oudste der dames was blijkbaar zeer zenuwachtig. Do formaliteiten der tolbe ambten schenen haar hoogst hinderlijk en zij beklaagde zich daarover met luider stem bij 'baar dochter. Dan spraJk zij weder een paar knorrige woorden tot haar dienst meisje, om een oogenblik daarna met grap pige wanhoop zich te wenden tot de koel bloedige beambte in groene uniform. De dochter, een slank meisje met karakteris tieke trekken en een bedaard vuur in haar donkere oogen, scheen wegens de luidruch tige opgewondenheid harer moeder een weinig verlegen. „O, stil toch, mama", hoorde ik haar her haaldelijk zeggen. „Wij zullen zoo aan stonds aan de beurt komen. Wees er van overtuigd, dat alles goed zal gaan." „Ik hoop alleen, Edith, dat ze dien ake- ligen zwarten koffer van je niet open zullen doen", zeide baar moeder zenuwachtig. „En als ze er naar vragen?" luidde het onbevangen antwoord der dochter. „Dan zal ik hun eenvoudig zeggen, dat er een photographietoestel in zit." Terwijl zij nog sprak, zag ik, dat een kommies, die tot nu toe, totaal ongevoelig voor de dringendste beden van alle kanten» daar in de nabijheid 'had gestaan, zich ver waardigde verder te kuieren. Oogcnblildke-, lijk werd hij weder aangeroepen door een der kruiers in blauwen kiel, die zich over de beide Engelschen en baar talrijke bagage had ontfermd. „Heeft u iets te dcclareeren?" vroeg de kommies in bet Fransóh. De bejaarde dafiïe had den inhoud harer reistasch voor zich op de toonbank uitge spreid en antwoordde in het Engelscb met groote radheid van tong: „O, neen, dat wil zeggen, ja. Hier, dit fleschje eau de cologne, maar het is al open geweest; hier een half fleschje cog nac; dan heb ik nog een half pond thee, Scuchdng, van 4^ Shilling het pond verkoop prijs in de winkels van Londen, en dat is alles." D© beambte ilk zie hem in den geest nog, een knowg-uitziende Franschman met vale gelaatskleur en rossigen snorrebaard, hoerde oplettend toe. Zijn oogen zweefden minachtend over die aardige verzameling vau kisten, korven en doozen. Vervolgens weeo hij op oen grooten koffer met koperen beslag. „Maak dezen open", zeide hij, „en ook dezen", voegde hij er bij, terwijl hij zijn hand op een langen, smallcn koffer legde. „O, dezen niet, monsieur, niet dezen!" riep de bejaarde dame verschrikt. „Het veroorzaakt zooveel moeite, het touw, dat er om been zit, log te malken, en wij kun nen het er niet aflaten, omdat het slot niet goed sluit." De tolkommies gaf geen antwoord. Een der kielmanncn begon de knoopen van het touw los te maken, waarmede de koffer kruiselings omwonden was. Toevallig nam ik notitie van den knoop, toen de vingers van den (kruier er aan morrelden. Hij was gelegd door een persoon, die zich gewoon lijk van de linkerhand bediende. „Nu trad de jonge dame ietwat naar vo ren. „Wij zouden u zeer verplicht zijn, mijn heer", zeide zij in onberispelijk F rans oh met zachte, ernstige stem, „als een der andere koffers wildet visiteeren. Deze hier i.q zoo omslachtig te openen." De beambte maakte een buiging. „Het spijt mij ten zeerste, juffrouw,- maar ik heb nu eenmaal den zwarten kof fer aangewezen en kan daarin geen veran dering brengen." Dit zeggende trad hij naar de volgende groep. De jonge dame toonde zioh geërgerd; ja, min of meer bclecdigd. „Ik heb hot u immers vooruit gezegd",, zc-ide zij op verwijtende toon tot haar moe der. „Maar u wilde te Londen volstrekt het touw er om gebonden hebben, en dat is juist geschikt om argwaan te wekken." „Je weet, wie het ons aanried," gaf de moeder hulpeloos ten antwoord. Er scheen haar niets meer aan gelegen te zijn. Zij wijd de voor dit oogenblik al haar gedachten' aan haar eigen grooten koffer en zorgde zooveel mogelijk er voor, dat de groezelige vingers van den kruier niet in aanraking kwamen met het hagelwitte linnengoed; zenuwachtig verlangde zij, dat' „monsieur"' terstond werd teruggeroepen, om den in houd van den koffer te inspecteeren. Die kleine groep vermaakte mij en daar om bleef ik in de nabijheid. Ik kon van hier uit het jonge paar gemakkelijk gadeslaan, dat nog altijd met zijn fonkelnieuwe baga ge bezig was. Wanneer de jongelui de zaal wilden verlaten, moesten ze mij voorbij.. (Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1911 | | pagina 1