N«. 15674- Zaterdag Maart, A«. 1911 <§eze <€onrant wordt dagelijks, met uitzondering van §on- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit VIJF Bladen. Vierde Blad. Uit de „Staatseouran FEUILLETON. Koi*t ffeluk. LEIDSCH DA&BLAD PRIJS DER ADVERTENTIEN: Van 18 regela /X05. IaCere regel meer A0.17J, Grootere letter» n*« plaatsruimte. Elaine tdrertentiSn Ten 30 woorden 40 Oents eontantelk tiental woorden meer 10 Oente, Voor het incasaeeren wordt f0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Cents; per - Buiten Leiden, per looper en naar agenten gevestigd Franco per post iijn x.iJ. 1.65. Leiden, 25 Sftaari. In de heden gehouden a lgemeen© ver gadering van aandeelhouders in de Eerste Leidsche Hulpbank met Winsfcdeeling," ge vestigd te Leiden, werd de balans en winst en verliesrekening over het eerste boekjaar, loopende van 18 Juli 19101 Januari 1911» goedgekeurd, en besloten het winstsaldo ad f'20.40$ op nieuwe rekening over te schrij den. Uit het door de directie uitgebracht ver slag bleek, dat in die 5$ maand waren in gekomen 162 aanvragen, tot een bedrag van i 33,827.50, waarvan toegestaan 117, tot een gezamenlijk bedrag van f 25,111.50. Door debiteuren werd in dien tijd afgelost f 4,804.54$, zoodat op 31 Deo. 1910 uitstond een bedrag van f 20,306.95$» verdeeld over 107 leeningen, zijnde gemiddeld per leening plm. f 190. Allo aflossingen kwamen zeer geregeld binnen, en tot heden is geen enkele in zijn verplichtingen jegens de Bank te kort ge schoten. Voor het examen in de nuttige hand werken zijn te 's-Gravenhage geslaagd de dames G. C. Loeber en G. E. Donner, van Leiden, en M. E. Guldenaar, van Lisse. Op het zestal voor pred. bij de Doops- gez. Gem. te Amsterdam komt voor dr. W. J. Kühler, te Leiden. Aangenomen is het beroep naai' de Doopa- gez. Gem. te Hallum door de. M. J*. Kosters, te Boven-Knijpe. Da. J. A. van Leeuwen E.Hzn., pred. bij de NecL-Herv. Gem. te Bioemendaal, benoemd tot directeur der stichting „Meer en Bosch", te Heemstede, heeft deze be noeming aangenomen. Tki. W_ Rnx, om. prod, to Haarlem, herdacht gisteren den dag, waarop hij 50 jaren geleden zijn loopbaan begon. In deze halve eeuw is de heer Bax meer dan 49 jaren dienstdoend predikant geweest. De belangstelling in dit jubileum was zeer grcoi en van allerlei zijden ontving de ge achte prediker in allerlei vorm gelukwen- •ch'en, te meer, daar hij nog steeds, waar men hem roept, bereid is den kansel te betreden. ,,De Standaard" schrijft over kweeke- lingen bij het Chr. Onderwijs: Toen na 1905 in drie jaren iijds het ge tal van onze soholen van 750 tot 850 klom, ;en dus met honderd toenam, bestond er een öogenblik bezorgdheid, dat we geen onder wijzers genoeg zouden hebben om onze scholen naar eisch te bezetten. Ook die .vrees blijkt intusschen nu reeds beschaamd te zijn. De Secretaris van den Schoolraad deelt toch mede, dat hei getal kweekelin- gen sinds 1 Januari 1910 nu reeds met meer dan 500 klom. Het stond op 1 Januari 1910 op 2678 en op 1 Januari 1911 op 3196. En ginds verliepen alweer bijna drie maanden. Stellig zijn we nu reeds weer verder. Voor onze Christelijke scholen een verblijdend bericht. De Koningin-Moeder zal tegen het) laatst dezer maand een bezoek ontvangen van de Hertogin van Albany, Hr. Ms. zus ter, die een tiental dagen in de Residentie als logeergast van H. M. zal verblijven. De Koningin-Moeder heeft gisteravond in den Kon. Schouwburg in Den Haag de opvoering door de Kon. Ver. „Het Neder- landsch Tooneel" van „Een onbelangrijke Vrouw," van Oscar Wilde, bijgewoond. Prins Hendrik zal hedenavond te 8 uren 36 min. van Apeldoorn naar Den Haag terugkeeren. Gisteren was het 40 jaar geleden, dat dr. H. Klinkert, te Rotterdam, tot doctor in de medicijnen promoveerde. Reeds in den vroegen morgen was zijn huis als in een bloementuin herschapen en stroomden de gelukwensohen in allerlei vorm hem toe. Te halfelf vervoegde zich' te zijnen huize een commissie uit de pa tiënten, welke hem, met een hartelijke toe spraak van den heer P. R. Mees, een kost baar geschenk in enveloppe aanbood, waar over hem de vrije beschikking gelaten werd. Het geschenk der patiënten ging verge zeld van een prachtig album, bevattende een 300-tal handteekeningen en tevens een gedrukte lijst vermeldende de namen. Mede dankte "de heer Mees den jubilaris voor wat de instelling waaraan hij verbon den is, nl. de Eerste Rotterdamsche, aan hem ie danken heeft. Later op den dag verscheen de commissie uit de collega's van den jubilaris, die hem bij monde van dr. W. van Stockum compli menteerde en een portret van den jubilaris aanbood, gesohildeTd door Therèse Schwartz© Ook het bestuur der Vereeniging tot be strijding der Tuberculose, dat den jubilaris reeds met een bloemstuk gehuldigd had, kwam hem gelukwenschen, waarbij de heer P. R. Mees andermaal het woord voerde. De jubilaris betuigde bij herhaling op welsprekende wijze zijn dank. Op de receptie verschenen in den namid dag nog het' bestuur van de Vereeniging van medici nas doctoren, namens hetwelk dr. Dutilh het woord voerdeeen deputa tie van de Maatschappij van Geneeskunde, afdeeling Rotterdam, als wier woordvoerder de voorzitter, arts F. H. Schreve den jubi laris toesprak. Mede kwamen hem gelukwenschen aan bieden de burgemeester mr. Zimmerman, curatoren van het Erasmiaansch gymnar eium, enz. Den avond te voren was de jubilaris reeds gehuldigd in een feestvergadering van het Klinisch Genootschap, waar dr. Blok hem toesprak en dr. Hijmans van den Bergh een overzicht' gaf van zijn 40-jarige praktijk. Gisteren is te Apeldoorn overleden, 83 jaar oud, de gepensionneerde kolonel der infanterie M. F. J. Phaff. Naar het ,,N. v. d. D." verneemt, zal de lste-luit. van het 4de reg. vesting-art. H. B. Marijt, die sedert 1 Juni 1910 gedeta cheerd is bij de artillerie-innohtingen aan de Hembrug, met ingang van 1 April den militairen dienst' verlaten, ten einde te worden benoemd tot agent der Rijksver zekeringsbank. De minister van oorlog heeft bepaald, dat in den loop van dit jaar drie officie ren van het Nederlandscke leger zullen worden opgeleid tot waarnemers uit lucht ballons, waartoe door elk hunner aan een drietal vaarten per vrijen ballon zal wor den deelgenomen. HILLEGOM. Tegen de alhier gehouden tienjaarlijksche stemming van leden der Nederd.-Herv. Gemeente, betreffende het beroepen van predikanten en de benoeming van ouderlingen en diakenen door Kerke- raad of Kiescollege, zullen, naar wij verne men, bezwaren worden ingebracht» om dat aan deze stemming hebben deelgenomen personen, die door het stembureau op de kiezerslijst waren geplaatst. KATWIJK. De kiezerslijst dezer gemeente is voorloopig vastgesteld - met een getal van 1537 kiezers, of 53 meer dan vorig jaar. Het totaal nieuwe kiezers bedraagt 147; dat der afgevoerden 94. KATWIJK AAN DEN RIJN. De „üzetren man", die begin dezer week is aangeko men en dienst zal moeten doen tot aizanding de<r duinen, blijkt, in het vervoer eon lastige knaap te zijn. Dagelijks wordt slechts een kleine afstand afgelegd, zoodat er nog wel eenigo tijd zal verloopen vóór het gevaarte op de plaats van bestemming in werking kan worden gesteld. Gisteren was hij in de Schapens teeg, die daardoor geheel was af gesloten, wat tot gevolg had, dat de6 nachts een wielrijder eer pardoes tegenaan reed. De werkzaamheden aan de brug worden met zeer veel spoed voortgezet en het laat zich aanzien, dat de trambaan begin April reeds kan worden omgelegd. Ook het uit diepen en verbroeden der vaart wordt met grooten spoed ondernomen en de afzanding zal dus eveneens weldra een aanvang kun nen nemen. KATWIJK-AAN-ZEE. De dennenbe- planting in de duinen ten Zuiden dezer ge meente is voor dit jaar geëindigd. Het ge heel© terrein beslaat een oppervlakte van ruim twee H.A. en maakt deel uit van „De drie Plassen". Om het tegen de konijnen te beschermen is het met vlechtdraad af gezet. Men toonde ons een foto van het "terrein. Het geheel maakte een aardigen indruk. De dennetjes hoofdzakelijk Pinus austriaca en pinus montana zijn alle gele verd door de firma A. J. Peeck, te SchoorL Zij zijn te Sohoorl zelf gekweekt, dus aan het zeeklimaat gewoon. Eenige H.A. duingrond, die 't afgeloopen jaar met aardappelen zijn bepoot, liggen nu klaar om een volgend jaar te worden beplant met dennen. Het werk is uitgevoerd door den heer J. D. Parlevliet, door een opzichter, en gaat uit van het Departement van Financiën, af deeling „Domeinen". LEIDERDORP. Ter gelegenheid van de gisteravond gehouden tentoonstelling van teekeningen zijn den volgenden leerlingen der Ambach/tsteekenschool prijzen toege kend: G. Wessel, D. van Tol, W. Dege- naars, A. Janssen, M. van der Ploeg, J. Nagtegaal, W. de Groot, G. Tijssen, B. De- genaars. De vastgestelde kiezerslijst bevat de namen van 365 kiezers voor leden van de Tweede Kameren Provinciale Staten en 308 voor den Gemeenteraad. Het vorig jaar waren deze cijfers 355 en 298. NOORD W1JKERHOUT. De Raad verga dert Dinsdag a.s., 's morgens te tien uren. De oonfarentie van arbeiders en belang stellenden in Zondagsschool en „Ons-Huis"- werk, die in „De" Gemeentewoning" zal ge houden warden, ia thans definitief vastge steld, Mevrouw douairière C. Gevers van Kethel en Spaland stelde bereidwillig het naaiechooUokaal en de heer A. van Dijk zijn feestzaal ter beschikking der oommis- sieleden, terwijl vele ingezetenen gastvrij heid verleonen zullen aan de deelnemers der oonferentie. Het Sanatorium van dr. Oldeboom, dat in porceelen zou worden verkocht, is on dershands verkocht aan mevrouw Gevers, alhier. NOORD WIJK-AAN. ZEE. In de zaal van „Ons Huis" hield de Noardwijksche Vereeni ging tegen drankmisbruik gisteravond een vrij goed bezochte ledenvergadering. De voor zitter, dr. 0. H. Hermanides, heette de aan wezigen, waaronder een 5-tal vrouwelijke le den, hartelijk welkom. Hij zette uiteen, dat deze vergadering niet een huishoudelijke zou zijn; de gewone huishoudelijke bezigheden, welke op vele vergaderingen een zeer groot deel van den tijd in beslag nemen, worden op bijeenkomsten als deze geheel achterwege gelaten. Spr. legde uit, dat bijeenkomsten der leden gehouden zullen worden, waarop voordrachten in proza en in dichtvorm, sar menspraken of anderszins gehouden zullen worden tot onderlinge stichting en om elkaar te sterken en te doen volharden in den strijd tegen den aloohol. Bij voorkeur moeten de leden zei ven zulke voordrachten, enz. hou den. Dr. Hermanides sprak in zijn openings woord er zijn groote vreugde over uit, dat ook eenige vrouwelijke leden de vergadering kwamen bijwonendit bracht hem op de gedachte, dat wellicht op eenige bijeenkomst zang of muziek voor afwisseling komt zor gen. Het bleek reeds dezen eersten avond, dat het denkbeeld wel degelijk levensvatbaarheid heeft. Een drietal leden, de heeren H- Vink, D. van der Niet en Krug, stelden zich be schikbaar iets ten boste te geven- Eerstge noemde droeg een paar leuke anekdoten voor, betrekking hebbende op den alcohol. D. v. d. Niet debiteerde een paar hoofdstukjes uit „Jan Ploegers' plaatjes en praatjes naar Spurgeon". Deze luimige maar niet van «rnstigen grond ontbloot© verhandelingen sloegen in en vielen zeer in den smaak. De heer Krug eindelijk had „eigen werk". Hij las een 6chets of verhandeling voor, frisoh an blijmoedig gesteld, waarin de drankellende aan de kaak werd gesteld. Ook zijn op stel verwierf den algemeenen bijval. Dr. Hermanides dankte de drie leden, die als „baanbrekers" een woord van lof ver diend hadden. Hij hoopte, dat hun goed voor beeld veel navolging zou vinden. Hij moe digde allen aan, ook eens iets op te zoe ken of te vervaardigen, waarin alle leden pleizier kunnen hebben. Met een opwekkend, gemoedelijk woord aan de aanwezigen, om ieder in eigen kring propaganda te maken voor de nieuwe Vereeniging, welke intus schen al bijna honderd leden telt, sloot hij deze bijeenkomst, nadat hij allen, vooral de vrouwelijke leden, bedankt had voor hun zeer gewaardeerd© opkomst. RIJNSBURG. De afd. „Rijnsbitrg" der Alg8m. Vereen, v. Bloembollencultuur ver gaderde gisteravond bij de wed. Spruyt. Eenige leden, die op de in het vorig jaar ge houden tentoonstelling bekroond waren ge worden, hadden hun diploma's en medailles medegebracht; de heer Heemskerk had zelfs de diploma's in fraaie lijsten doen plaatsen. Eigenlijk had men van den Voorzitter een toepasselijk woord bij deze gelegenheid verwacht, echter moest men zich met enke le bezichtiging tevreden stellen. De heer P. Heemskerk Johz. had het leeuwendeel der prijzen: een gouden med., een verguld-zilveren, twee zilveren, een bronzen en een getuigschrift van verdienste voor de E V. T. „Prinses Juliana". De heer D. van Egmond Nz., verkreeg een zil veren medaille voor de E. V. T. „de Rij zende Zon" en een getuigschrift van ver dienste voor d© E. V. T. „Leopold TI. De heer A. de Mooi Jr., verwierf een zilveren en een bronzen medaille. De beschrijvingsbrief voor de a.s. Algem, Vergadering werd kort behandeldde secre taris las de desbetreffende punten voor, maar slechts enkele gaven aanleiding tot een simpel© discussie, zoodat de afgevaar digde een tamelijk vrij mandaat meekrijgt. Tot candidaat voor den hoofdbestuursze- tel werd gekozen de heer René Schoo. Al' afgevaardigde werd benoemd de heer P. Heemskerk Johz.; tot diens plaatsvervan ger de heer B. Star. Als gewoonlijk was door den penning meester, den heer D. van Egmond Nz., eeu verloting georganiseerd, ditmaal had hij hieraan bijzondere zorg besteedzeker ter eere van de „contributie-inning'.' Een sol Lit- van bloemen, w.o. Azalea's, Clivia's, rlui- dodendrums, enz., vulde de daarvoor be stemde ruimteook de nuttige landbouwgv reedschappen waren niet vergeten. REEUWIJF. Bij stemming in de Ncd - Herv. Gem. is met overgroote meerderheid besloten het benoemen van kerkeraadsle- den en het beroepen van predikanten in de eerstvolgende tien jaren op te dragen aan stemgerechtigde leden, dus niet meer als voorheen aan den Kerkcraad. SASSENHEIM. Uit het jaarverslag <1 Christelijke Jongedochtersvereeniging „D< cas" blijkt, dat het vorig jaar is ontvangen aan giften en contributie f 129.94. Met het saldo van 1909, f 6.08 maakt dit een tola; van f 136.02. De uitgaven hebben b^iiv. f 132.02; zoodat er een batig saldo ia vv.n Uitgedeeld zijn 157 kleedingstukken. WARMOND. Door aen heer P. G. Panr- delkooper, alhier, is een verzoek ingedi' 1 ten gemeentehuize om verbetering der 1 zerslijst. ZEVENHOYEN. Met 5 tegen 2 ste - besloot de Gemeenteraad geen nieuw i- huis te bouwen, om finaneieele redenen, en ook omdat de heer J. J. Koeleman, te Lei den, zijn f 500 terugverlangde. Bij Kon. Besluit is benoemd tot leei'aar aan de R. H B. school te Hoorn d H. Bouwman, thans deeraar aan de R. H. B. school te Sappemeer, onder gelijktijdig eer vol ontslag uit laatstgemelde betrekking zijn benoemd: lo. met ingang van 1 April a.8.bij het wapen der infanterie: bij hst 10de reg. tot kap. de lste-luit. J. J. Beyer- man, adjudant bij het reg. gren. en jagers: 2o. bij het wapen der art. bij hun tegen woordig korps, tot lste-luit. de 2de-la:' s. G. W. le Heux, van liet 1ste reg. vëldart. 88) En na stilzwijgend den terugweg te heb ben afgelegd, begon Nevile, thuisgekomen, onmiddellijk te vertellen hoe hij mevrouw 'Daguerre in Zwitserland had ontmoet; boe men hem had trachten te doen gelooven in 'de slechtheid van haar karakter en dat haar spel van den vorigen avond hem had over tuigd van de valsohe voorstelling van haar persoon, zoodat hij niet kon nalaten haar iVergiffenis te vragen voor zijn slecht idee Over haar. Ontegenzeglijk had hij hier niets dan de fetrikte waarheid verteld, maar veel had hij (verzwegen. Evie scheen dit maar al te zeer te gevoe len, ten minstp zij richtte plotseling de Vraag tot hem: Zou je durven beweren, dat mevrouw Daguerre nooit meer dan een goede kennis van je is geweest1?" Zonder aarzelen klonk Ne v des antwoord: „Toen ik afscheid van haar nam in Vulpera, had ik niet het idee haar ooit meer te zul len zien, en nooit heb ik ook weer iets van haar gehoord tot voor gisteren." Waarom heb je het dan noodig gevonden voor mij geheim te boude©, dat. je haar kende „Och, zooals ik je reeds zeide had ik geen heel hoog idee over haar en daarom meen de ik nooit meer met haar in aanraking te «uilen komen." „Die redeneering is mij niet recht) duide lijk. Tk heb echter maar al te goed gemerkt, dat je het voor mij hebt willen verbergen, dat je wilde verhinderen, dat ik naar den schouwburg ging, en dat jij, zoodra het stuk was begonnen, eigenlijk geen baas meer over jezelf was En dan je houding aan het einde. Heusch, Nevile, je moet, dunkt me, zelf wel inzien, dat, indien je ook maar een beetje om mij h'adt gegeven je je tegen over al die menschen niet zoo ten opzichte van mij zou hebben gedragen. Maar indien je aJleen al bij het zien van deze vrouw zulk een gemoedsstemming krijgt, is het toch van mij geen overdreven eisch, dat ik je verzoek haar niet opzettelijk op te zoe ken. „Dat beteekent dus eigenlijk," ant woordde Nevile ongeduldig, „dat je me niet vertrouwt." „Na hetgeen in den schouwburg heeft plaats gevonden, zul je toch ook wel niet eoo heel zeker meer van jezelf zijn. In elk geval weet ik zeker, dab, indien de rollen omgekeerd waren, jij wel dezelfde voor waarde zou stellen als ik nu doe." „Het diént nergens toe dergelijke onwe zenlijke gevallen te stellen. Ik heb je ge zegd, dat het me spijt zoo onbeleefd te heb ben gehandeld; maar ik denk er met over af te zien van mijn bezoek aan mevrouw Daguerre. Het minste, wat ik kan doen, is toch' haar even een visite te brengen, en ik heb dit bezoek bepaald op morgen." „Dan, Nevile, zou ik daaruit Inoeten be sluiten..." Zij kon haar zin niet eindigen, doordat mevrouw Drake met zeer veel drukte verscheen om Evie op te eisohen voor de lunch. Zoo scheidden zij van elkaar zonder de zaak verder te hebben opgehelderd. Nevile dacht er beslist niet over veran dering in zijn plan te laten brengen. Tegen vijf uren begaf hij zich den volgen den dag op weg en in een aardig ingerichte kamer in een huis aan Regents Park wachtte liij op het verschijnen van Pauline. Met uitgestoken hand en een glimlach op haar gelaat trad zij opgewekt de kamer binnen, waardoor zij een geheel andere per soon öcheen dan den vorigen avond. „Het speet me, dat ik je af moest zeggen, maar Harra had alles geregeld om uit te gaan dien dag en als hij eenmaal zoo iets in orde heeft gemaakt, enfin, nu ben je er ten minste." En druk begon zij nu te praten over zijn mooie carrière en zijn toekomst; zij had het immers altijd wel geweten, dat hij zioh op de een of andere manier zou onderscheiden. „Het is heel aardig van je, dat je je zoo voor mijn levensomstandigheden interres- seert; maar je weet toch wel, dat ik niet hier ben gekomen om complimentjes te ont vangen, evenmin als om zo te maken In de eerste plaats ben ik hier gekomen om je ver giffenis te vragen; vergiffenis, omdat ik zoo gemakkelijk heb geloofd, hetgeen je me hebt- verteld. En dan, dan zou ik wil len, dat je me uitlegde, waarom je me dat alles zoo hebt veTteld." „Och, daar is niet zooveel aan uit te leg gen, zou ik zeggen." „Neen, want ik heb eigenlijk sedert eer gisteren begrepen, dat je den eenig zeke ren weg hebt gekozen, om mij af te stoo- ten, en je zal het niet zulk een vreeselijk wreede manier hebben gevonden, omdat jij voor je zelf overtuigd was, dat je zoo goed handelde. Maar waarom?" 1 „Indien je de noodzakelijkheid 'ndertijd nog niet duidelijk is geweest, dan moet c'et' toch nu wel het geval zijn. Je zou toch' niet naar rede hebben willen luisteren; je wilde immers zelfs niet, dat wij als vriendin scheidden; herinner jij je nog? Maar nu kunnen we gelukkig wel vrienden zijn. Maar toch moet o°k ik jon vergiffenis vragen, niet omdat ik berouw van mijn optrelen heb, maar omdat het me spijt wreed te hebben geschenen." „Neen," schudde hij met zijn hoofd, „je be grijpt me nog niet goed. Ik ben overtuigd, dat je den eenigen weg hebt gekozen dien je kon nemen om tot je doel te geraken. Maar ik wilde weten, waarom je toch zoo hebt willen handelen. „Waarom? Maar, mijn beste vriend, daarop kun je toch zelf wel het antwoord geven. Denk maar eens aan hetgeen je bent en zult worden en stel je dan eens voor wat er van je zou zijn terecht gekomen, als ik niet dien emmer met koud water over je verhit hoofd had uitgestort." „Daar heb je het al! Je hebt mets miers in mij willen zien dan een opgewonden j. n- gen en je wilde mij voor mezelf redden. Ik weet niet of je eischt, dat ik je voor je houding dankbaar moet zijn, maar ongvtwij- feld is mijn moeder het wel." „Daarvoor heeft' zij dan ook wel reien. Ik geloof echter niet, dat ik zoo zelfzich- tig zou zijn geweest om jou te trouwon, zelfs indien ik haar niet had ontmoet. Het was een onvoorzichtige uitlating tan mevrouw Daguerre, om van deze ontm >e- ting gewag te maken, daar het. bij NTs vile onomstootbaar vast stond, dat het aan dit feit en aan niet6 anders te wijten was, ('at zij hem zoo had afgescheept. „O neen, je behoeft niet te zeggen, d-tl je me toch in elk geval zou hebben afg- stoeten, dat weet ik heusch wel beter; ïb ben nog lang de Clemgia-Schluoht niet ver geten Ach, het geeft nu niets meer, om het gebeulde te betreuren. Ofschoon ik Evi Drake niet liefheb, kan ik haar nu toob ni'~* laten loopen; ik weet bovendien niet of je me nu al of niet zou aannemen als ik vrij was, Pauline „O neen, neenriep zij angstig uit. „Maar voor hét geval Evie me uit eigen beweging mijn woord teruggaf „Laat haar dat tonh nooit doen dat zou ik jou noch mijzelf ooit kunnen vergeven. Begrijp je dan niet dat alles precies is ge bleven als vroeger." „Ja juist, dat is het, wat ik zie en gevoel. We hielden van elkaar eer dit dwaze mis verstand er tusschen is gekomen, en ik ge loof niet, dat jij meer van gevoelens bent veranderd dan ik. Niets is dus veranderd, behalve, dat..." „Behalve dat geen van ons beiden meer vrij is. Ik wilde je namelijk juist vertel len..." Zij hield plotseling haar woorden in en toen Nevile verwonderd opkeek, zag hij plotseling Harra voor zich staan. „Dat is een groote verrassing jou hier te treffen, Arnott," zei Harra ga tvrij. „Na tuurlijk blijf je bij ons eten; want ofschoon mevrouw Daguerre er niet op zal hebben gerekend, zal er wel voldoende eten ziju, en de verantwoordelijkheid voor den wijn neem ik op mij. (Wordt vervolgd.

Leidsch Dagblad | 1911 | | pagina 1