Kunst, letteren, enz. Ingezonden. Agenda van de week: Uit de Rechtzaal. Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Gemeenteraad van Leiden. van bestuur, de he eren J. Th. Kouwenho- yen en J. Kroon, werden herkozen. Aan het eind. der vergadering werd als laatste punt der agenda het salaris van den kassier vastgesteld en met f 50 verhoogd. Het kwam billijk voor, dat dit met het oog op de uitbreiding der werkzaamheden werd gebracht van f 100 op f 150, wat werd goedgekeurd. Bij de rondvraag vraagt de heer Koppers, of bij eventueel aftreden het bij een Raif- feisenbank mogelijk is, dat oen niet-lid tot kassier benoemd wordt, hetwelk natuurlijk geen bezwaren kan meebrengen. De heer Piet vroeg nog een vergadering als deze een halfuur later te houden. WARMOND. Aan de Gebr. Hekker, al hier, is de vervaardiging van 500 vouwstoe len opgedragen ten behoeve der "Witte Sociëteit" te 's-Gravenhage. Aan den heer D. Tholens, onderwijzer alhier, is op zijn verzoek eervol ontslag ver leend als zoodanig. Wegens het te klein aantal leerlingen op de O. ÏJ. Scfeool zal geen nieuwe onderwijzer -/orden benoemd. Raad van State. In do gisteren gehouden openbare verga dering van den Raad van State, afd. voor do geschillen van bestuur, werden a.a. be handeld de beroepen van: 1. J. de la Bije en Lui Bos en anderen te Leiden tegen een aan de frma P. Clos en Leembruggen voorwaardelijk verleende ver gunning tot uitbreiding van kaar wollen- garenfabriek aan de Langebracht No. 5 al daar, door het bijtrekken van een perceel nan de Korte Mare. De prov. hoofdinge nieur en God. Staten van Zuid-Holland, over dit beroep gehoord, vereenigden zich in hoofdzaak met de beslissing van het ge meentebestuur, doch adviselrden nog tot een aanvulling der voorwaarden. Vergun ning, voor slechts een proeftijd zooals door belanghebbenden gevraagd was, achtten ge noemde autoriteiten onnoodig en aan het geopperde bezwaar gegrond op vrees vtor verontreiniging van het water in de Korte Mare was h. i. reeds voldoende tegemoet gekomen, zooals werd medegedeeld in het door Staatsraad mr. Van Gennep over deze zaak uitgebrachte rapport. Het beroep werd toegelicht in de eerste plaats door mr. A. J. Fokker, advocaat te Leiden, die wees op een z. i. juridisch be zwaar, op grond waarvan het bestreden be sluit zou moeten worden vernietigd, verder do bezwaren van hinder en schade nader ontwikkelde en aandrong op althans slechts een vergunning voor een proeftijd; en in de tweede plaats door den ingenieur den heer F. G. Unger te 's-Gravenhage, voor wat het technische gedeelte betreft, waarna de heer Leembruggen de bezwaren van appel lanten bestreed. 2. J. van Weeren Hzn., te Leiden tegen de weigering van vergunning tot uitbrei ding van do bewaarplaats van lompen Raamstecg 85, door bijtrclkking van een aangrenzend perceel aldaar. Omtrent deze zaak rapporteerde Staatsraad mr. Cort van der Linden dat de prov. hoofdingenieur en Ged. Staten tot het alsnog voorwaardelijk verleenen van de gevraagde vergunning ad viseerden. De Koninklijke beslissingen volgen later. Rliddelbuar Technische School. In Den Haag is een commissie inge steld tot onderzoek naar de wenschelijkheid van oprichting eeucr M. T. S. te 's-Gra- venhage, waarin vertegenwoordigers van de verschil lende categorieën technici "en van het onderwijs zitting hebben. Deze com missie heeft een vragenlijst samengesteld, welke aan alle beoefenaars der Burger lijke Bouwkunde, Waterbouwkunde, Scheepsbouwk., Metaal-industrie, Werk tuigkunde, Electro-techniek en Kunst- en Nijverheidsvakken, gevestigd te 's-Graven- hage is gezonden. De lijst bevat de volgende vragen: lo. In welke stad hebt gij uw opleiding geno ten of uw zelfstudie voltooid? 2o. In welke Inrichtingen van onderwijs of bij welke particulieren hebt gij de lessen gevolgd, nadat gij de lagere school verlaten hebt? Was dit dag- of avondcursus 3o. Hebt gij de practijk beoefend tegelijkertijd vóór of nh de theoretische opleiding? 4o. Is naar uw meening een goed ingerichte school voor middelbaar technisch onder wijs te verkiezen boven de door u ge volgde wijze van opleiding? 5o. Hebt gij teen technisch-examen gedaan en zoo ja, welk? Welk beroep oefent gij thans uit? 6o. In welk jaar zijt gij geboren 7o. Welke mededoclingcn acht gij nog verder van be lang? Men maakt in Den Haag ernst van de zaak. Doet men dat te Leiden ook? Zal „M. S. G." tijdig een verjonging onder gaan of zullen in de toekomst de Leid- sche jongens naar de Haagsclie M. T. S. moeten trekken? Te s-Gravenhage is overleden de kunst schilder Willem de Haas Hemken, die de vorige maand onder vele blijken van be langstelling zijn tc^ntigsten verjaardag mocht vieren. Vroeger te Rotterdam ge vestigd, was Lij lid van het bestuur van het Aesthetisch Genootschap. „Paljas" heeft naast eenige zinlooze plaatjes ook goede deze week, de teekening van 't kiene boertje bijv., opsnijdend over een grooten broer. Eskes is de teekenaaT. Kerkhoff heeft een teekening in dit nummer: „Zondag- avondschinnnen aan den buitenkant van de stad." .,Be Koningsbruid", het op de planken gebracht sprookje van mevr. Simons-Mees, blijkt geen succes te hebben noch bij pu bliek noch bij de pers. De kunstschilder Gorter heeft zich bereid verklaard, het volgend seizoen op te tre den als artistiek adviseur der regie van „Het Duitsch Tooneel." Hoofdzakelijk voor groepeering en kleurcombinaties zal de heer Gorter zijn medewerking verleenen. („Tel.") De gemeenteraad van Arnhem heeft met 17 tegen 14 stemmen aangenomen liet amendement:, om f 12000 subsidie te verlee nen aan de Amhemsche Orkestvereeniging. Zooals men weot, luidde het praeadvies van B. en Ws., om aan de A. O.-V. een subsidie van f 10,000 te verleenen, in plaats van de f 12,000, die was gevraagd Was dat voorstel aangenomen, dan zou door het be stuur der A. O.-V^ het voorstel worden ge daan de vereeniging met 1 Oct. a. s. te ont binden. Uit bovenstaand bericht blijkt echter, dat de Raad besloot f 12,000 te ver leenen, waardoor deze zoo belangrijke or- kestvereeniging voor Arnhem behouden blijft'. Op de veiling van het atelier Henriette Ronner onder directie van de heeren H. G. en J. Tersteeg te 's-Gravenhage is besteed voor Bruine Angorakat, liggende, f 750; Bruine Angora, zittende, f 600; Bruin-witte liggende kat, op een groen kussen, f 620; Nest met hondeD, f 740; Het landhuis, f 610; De theekist, f 2500. D e j u p e-h arem geweerd. De directie van h'et Maria-Theater te St.- Petersburg heeft aangekondigd, dat zij, evenals zij met de groote hoeden gedaan heeft, maar natuurlijk om andere redenen, ter will© van de goede orde, geen draag sters van rokbroeken in de zaal zal toe laten. Joh. Messohaert is door het ministe- rium als leeraar aan de KönigL Ekademi- sche Hochsdhulo für Musik te Berlijn be noemd, en zal waarschijnlijk de benoeming aannemen. Te Berlijn lieeft Oskar Strauss' parodie „Die lustigen Nibelungen" veel bijval ge vonden. Nu Frick ontkend heeft, wordt Wide- ner als de kcoper van Rembrandt's Molen- landsohap genoemd. Lord Mïchelham beeft intusschen de twee de vijfduizend pond voor den aankoop ten behoeve van de National Gallery beschik baar gesteld. Sommige bladen blijven den directeur v&o het museum beschuldigen gemeene zaak te maken met de eigenaars van schilderijen, om die voor hoogen prijs in nationaal eigendom te doen overgaan. Inwisseling van zegelpapier. Daar de kostelooze inwisseling van zegels tot misbruiken aanleiding "heeft gegeven, heeft de minister van financiën bepaald, dat de ontvangers van 1 Augustus 1911 af goen papier zullen inwisselen, voordat de belanghebbenden als vergoeding hebben be taald, voer elk ter inwisseling aangeboden: vel groot register papier cent, vel regis ter paipier 6 oent, vel gewoon papier (het zoogenaamde huurzegel hieronder begre pen) 5 oent, half vel gewoon papier 3 cent, kwart vel gewoon papier (klein papier) 2 cent en voor elk strookzegel 1 cent. Geen vergoeding is verschuldigd voor de ongebruikt gebleven zegels in de registers van den burgerlijken stand. Nederlandsch-Belgisclio commissie. De „Ind. ReJgo" meldt, da: do heeren Berryer, die in den Kroonraad benoemd is, en graaf d'Ursel, die zich uit de politiek teruggetrokken heeft, hun lidmaatschap van de Nederlandsch-Belgische commissie hebben neergelegd. In hun plaats zijn be noemd de Belgische Kamerleden Melot, af gevaardigde voor Namen, en Maenhaut} af gevaardigde voor Gent. „Hnndits rolt decipl." „De wereld wil bedrogen zün." Och, kom, dat is toch niet waar? De we reld hier de menschen willen juist niet bedrogen zijn. Niemand wil gaarne beetgenomen, misleid, voor den mal ge houden worden, geen mensch laat zich knollen voor citroenen in de hand stop pen, en die machtsspreuk: „De wereld wil bedrogen zijn", is een grove leugen. In tbcorie zeker I Van nature haat de mensch alle bedrog ten opzichte van ziclizelf; tegenover anderen is hij er niet altijd zoo afkeerig van. Maar willens en wetens zich laten bedriegen daar komt ieder ten heftigste tegen op. Ieder wil het ware weten der dingen om hem heen, zoekt en speurt naar het werkelijke en wezenlijke bij alles en is afkeerig van alle schijn en misleiding. En tochl -Als ge iemand vertelt dat twee maal twee vier is, en het eene uit bet ander volgt, dan kijkt hij of zij u schouder ophalend aan, ietwat meelijdend. Dit be hoeft ge waarlijk niet te vertellen; ieder weet dat, en 't is zoo klaar als de dag. Maar, als ge iemand vertelt, dat 't tóch mogelijk is, dat soms tweemaal twee v ij f wordt en dat niet altijd logisch het een uit het andere volgt, dan wordt ge eerst wel glimlacbend-ongeloovig aangekeken, toch wordt naar u geluisterd, omdat 't geen ge zegt, zoo onlogisch en vreemd en daardoor ^enigszins interessant wordt. Men eischt van u Het bewijs van uwe, immers onmogelijke bewering, en als ge nu welbespraakt zijt ten met het noodige pathos weet door te redeneeren, dan vindt ge ten slotte ook aanhangers en geloof. Immers: Js menschen geest neigt naar 't wonderbare, het vreemde, het on-logi, sclie, het onjnogelyke. JVat zoo vlak voor. de hand ligt, eenvoudig waar is, trekt niet zoo aan als wat onwaarschijnlijk, vreemd en wonderlijk is. Iets wat vanzelf spreekt, behoeft niet betoogd te worden, en trekt de aandacht niet; de mensch tracht naar het onbereikbare en wie hem dit als be reikbaar weet voor te stellen, wint zijn sympathie en welhaast zijn vertrouwen. Op deze menschelijke zwakheid bou= wende, hebben ten allen tijde behendige kwakzalvers hun slag geslagen en is, in de practijk, de al-oude spreuk: „Mundus vult decipi", bewaarheid geworden. Vooral op het gebied der geneeskunde werd steeds en nog een vruchtbaar veld gevonden, om de menschen te bedotten. Immers allerlei kwalen en gebreken zijn der menschheid eigen, en wie wil niet gaarne daarvan verlost? Kwakzalvers, op dit gebied, liepen vroe-- ger het land af, een kastje op den rug, een hoed met breeden rand op het hoofd en een paar oogen om kinderen naar bed te jagen. „Polakken" noemde men ze; op sommige plaatsen heetten ze „oliekoopen" of „polen." Op het platteland hadden ze heel wat te zeggen en de boertjes geloofden veel meer het woord van één Polak dan van tien professors. Ze verkochten olie en zalfjes voor alle mogelijke kwalen en wisten heel wat geld te kloppen uit de beurzen der argelooze landbewoners. Heden ten dage oefenen deze kwakzal vers hun bedrijf uit op meer moderne wijze, naar de cischen des tijds. Ze be wonen prachtige villa's, waar ze hun pa= tiënten ontvangen of bezoeken per auto of rijtuig hun cliënten. Dan spreekt men van kennis der kruid kunde en van kracht van „Boven". Als of God een kwakzalver zal helpen om de menschen te bedotten. Indien er dan sprake mocht wezen van genezing is dat te danken aan de sug gestie der menschen of dat de ziekte uit gewerkt is. Op allerlei wijze wordt door den kwak zalver gespeculeerd op de argelooze licht- geloovigheid van 't publiek, om het te bedotten en beet te nemen. Veel dergelijke kwakzalvers doen ook nog aan „publieke weldadigheid", om op zoo'n manier den minderen stand op bun hand te krijgen indien zij worden aange vallen. Stemmen uit het volk verheffen zich dan als deze „weldoener der menschheid" wordt veroordeeld. En hoe honderdmalen ook bedrogen en beetgenomen, laat telkens „publiek" zich opnieuw verschalken, tel- kenreize wordt practisch opnieuw bewaar heid dat „de wereld wil bedrogen zijn." Wanneer een solide handelaar of win kelier op eenvoudige wijze en tegen be hoorlijken prijs zijn waar aanbiedt, wordt op hem haast geen acht geslagen. Maar als een kwakzalver met onzinnige orakel taal, zijn slechte waar aan den man zoekt te brengen, dan loopt het bij hem storm en laat iedereen zich maar wat in de hand stoppen en knollen voor citroenen verkoo- pen. Toch w i 1 men niet bedrogen zijn en weet men ook heel góed dat, tweemaal twee vier is, dat met andere woorden: „alle waar is naar zijn geld." Doch de zucht naar het onbereikbare benevelt de gezonde redenge komt onder den indruk van de orakel-taal van den kwakzalver en en voor de zooveelste maal laat ge u beetnemen en bedriegen, tegen beter weten in. Ga dus spoedig voor het te laat is Voordat de wereld niet meer bedrogen wil zijn. R, Leiden, 7 Maart 1911. Geachte Redactie 1 Tegenwoordig wordt veel gedaan voor de gezondheid, waar ik het volkomen mede eens ben, zoo kon men in de jongstleden gehouden Raadsvergadering een onzer Raadsleden-doctoren aanmerking hooren maken over het slachten van varkens in hokken, wat ook ik liever bij een slager zie doen. Maar gelukkig zijn dat nog gezonde var: kens. Maar weet genoemde dokter, dat in de vorige maand, door een bakker, (zijn naam is bij de politie en bij de meeste burgers bekend) twee zieke varkens zijn geslacht, waarvan er een zoo ziek was, dat hij op een kist lag, en daar de kop afgesneden is en 't vleesch aan verschillende minvermo genden, natuurlijk zonder er bij te ver tellen dat de varkens ziek waren, ver kocht is. Is daarvan door een der politic-agenten prooes-verbaal opgemaakt en wordt de persoon vervolgd Want is zoo iets niet verschrikkelijk? U dankend voor de verleende plaats ruimte, teeken ik, Hoogachtend, X, Katwijk-aan-Zee, 9 Maart 1911. SPORT. Kampioenschappen'. Korfbal. Ncderlandsche Korfbal-Bond. Tweede Klasse Noord. D. E. S. (Amsterdam). Derde Klasse Oost,- .Victoiia (Wageningen), Luchtscheepvaart Koolhoven beeft in plaats van zijn Ham riot-eendekker thans een nieuwen Farman- tweedekker. Te Soesterberg deed hij daar mede twee vluchten, waarvan een met teen passagier. Beide slaagden volkomen. Voetbal. Naar aanleiding van onze mededeeling, dat 1.1. Zondag de wedstrijd De Sport manD. O. S. L. II wegens overlast van 't publiek gestaakt was, is 't niet ondienstig hier. mede te deelen, dat noch P_ e Sportman, noch Kaar leden daar in betrokken zijn. Met onzen wensch be, doelden we dan ook alleen, dat De Sport man dergelijke toeschouwers, die hinder lijk zijn voor het goede verloop van een wedstrijd, voortaan den toegang tot haar terrein zal ontzeggen. TelegraliHCh weerbericht, naar waarnemingen in den morgen van 9 Maart Medegedeeld door bet Kon. Ned. Meteor. Instituut te De bilt Hoogste barometerstand 774.0 te Horta; laagste 747.3 te Seydisfjord. Verwachting tot den avond van 10 Maart: Matige tot krachtigen westelijken, later afnemenden zuidwestelijken wind. Regen. Later opklarend weer. Dezelfde tempera tuur. Stoomschepen. VertTokken. Het stoomschip Soembaw», S Maart v. Calcutta n. Java; ïsngtne, 4 Maart v. Penang n. Amaf. Itzehoe, v. Javan. Amst., 6 Maart v. Penang; Prin z e s e n, thuisreis, 7 Maart v. Marseille; (Prins Wille mV 8 Maart v. Paramari bo n. Amst.Rembrandt, uitreis, 8 Maart v. Suez. Gepasseerd: Celebes, uitreis, 7 Maart Perim; Koning Willem II, thuisreis, 8 Mrt. GibraltarTimor, thuisreis, 8 Maart Point de GalleAmbon thuisreis, 8 Mrt. Perim; Fürth, van Java naar Ar st., 7 Maart Perim. Gearriveerd. Prins der Nederlanden, 7 Mrt. v. Amst. te ParamariboWilis, uitreis, 8 Maart te MarseilleBogor, 8 Mrt. van Rotterd. te Sabang; M a 1 a n g, uitreis, 8 Maart te AntweffcenStentor, van Ja. pan n. Amst. en Rott., 8 Maart te Suez. l>onderdag: Stndsgehocrzal. General® Repetitie. Maatscli- lot Bevordering d. Toonkunst Z e n uur. Sas8«tnheim. Gebouw .Concordia" Zang- en Muziekuitvoering leerlingen v. d. heer loh. Kres (Oeg-tgeest). Zeven uur. Katwijk n;Zee Verg*derlokaal Stengelin9traat 1. Bijbellezing. H a 1 f a c h f. Voor9ohoten. Herv. Kerk. Mededeeliogen met lichtbeolden door De v. Staveren, Zending China. 8 u u r. Vrijdag: Stadsgehoorzaal. Uitvoering vf aatsch. tot Bevorde ring der Tooakunst (afd meiden). Halfacht. Vergulden Turk Alg»m. Vergadering Ver«r Instandh Leidsch Muziekcoros. Nam. halfvier- Zaterdag;: Bioscope-Theater 2 en 8 uur. Voorsohoten Ambachthuis Propagauda-avond Geheelonthouding. Spieker de hear H. J. Bulter. Halfacht. Zondag;: Stadsgehoorzaal. Liofdadigheids-Uitvoering On dei officiers- Vereeniging ,Door Vriendschap Vereenigd". 8 aar. 't Po^thof. Concert. 8 a u r. Bioscope-Theater. 8 u u r. Café .Rijnland1', Duo .de Leeuwe". 8 uur. 1HENU. Gekookie schol, eiersaus, worteltjes, rijstebrij. Haagsclie Rechtbank. Deze rechtbank veroordeelde heden: "W. F. K. te Leiden, wegens mishandeling tot f 10 boete of 10 dagen hechtenis. T. E. v. d. M_ M. te Leiden, tot 2 maan den gevangenisstraf, wegens mishandeling. Het kantongerecht te Haarlem veroordeel de jhr. H. J. D. van L., te Heemstede, en 19 anderen, wegens overtreding van het motor- en rijwiel-reglement, tot twee gulden boete of een dag hechtenis en één gulden boete of een dag hechtenis. De vergiftigde taart. Alvorens uitspraak te doen in de hoo- ger-beroep-zaak van J. J. Beek, die door de Alkmaarscbe rechtbank tot 15 jaar ge vangenisstraf veroordeeld is wegens moord op juffrouw Markus, echtgenoote van den marktmeester te Hoorn, door de met ar senicum vergiftigde taart op 29 September 1910, hem toe te zenden, waarvan zij ge geten hebben en de juffrouw op 30 Septem ber overleden is, bepaalde het Amster- damsche gerechtshof, dat als deskundigen direct zouden gehoord worden dr. E. Det- nathel, off. van gezondheid en de apothe ker Wanna, beiden te Alkmaar. Dr. Det- nathel verklaarde de lijkschouwing ver richt te hebben, de heer Wanna den maag inhoud. Het onderzoek bracht aan het licht, dat juffrouw Markus overleden was aan een acute maagdarmontsteking ten gevolge van arsenicumvergiftiging. Een hoeveelheid van 150 h 200 m. gram was in het lichaam gevonden. Mishandeling Het gerechtshof te 's-Hertogenbosch heeft gisteren uitspraak gedaan in de zaak van H. D., klompenmaker te Hoensbroek thans gedetineerd, beklaagd ter zake dat hij 28 Juli 1910 zijn echtgenoote Anna van Loo met een bijl een slag tegen het hoofd heeft toegebracht, ten gevolge waarvan zij 5 Aug. is overleden. Bij vonnis van de rechtbank te Maas tricht van 18 Januari 1911 werd beklaag de schuldig verklaard aan zware mishande ling, den dood ten gevolge hebbend, en ver oordeeld tot 5 jaren gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. Het O.M. bad bevestiging van het vonnis waarvan beroep, geëischt. Het hof nam ver zachtende omstandigheden aan en veroor deelde beklaagde tot 3 jaren gevangenis straf met aftrek van de voorloopige hech tenis. Stadstimmerwerf, telephoon No. 127. Geopend van 912 uren des morgens en van 25 uren des middags. Aanvragen van werkzoekenden. 1 reiziger, 1 metselaar, 2 opperlieden, 6 schilders, 1 machinist-bankwerker, 1 lood gieter, 1 gas- en waterfitter, 1 lettergieter, 1 banketbakker 2 bakkers (1 noodhulp), 1 motorscbippersknecbt, 1 oppasser, 1 nacht waker, 1 rietvlechter, 6 loopknechten, 9 loopjongens, 11 losse-werklieden, 1 verstol- naaister, 1 assistente-huishouding, 8 werk sters, 3 waschvrouwen. Vergadering van hedenmiddag te twee uren. Voorzitterde Burgemeester. Aanwezig bij aanvang 23 loden. De Voorzitter opent de vergadering, Afwezig zijn met kennisgeving de heeren Van Hoeken en Fockerna Andreae, wte, gens ongesteldheid, Reimeringer wegens uitstedigheid en de heer Corts wegens bezigheden. De notulen der vorige vergadering won den goedgekeurd. De Voorzitter doet mededeeling van de ontvangst van een telegram van dank: betuiging van H. M. de Koningin voor de H. M. bij haar 127s-i.irig jubileum gew zonden hulde-betuiging. De secretaris leest het telegram voor, (Applaus). De Voorzitter constateert dat hü dus mag opmaken in den geest van den Raad te hebben gehandeld. De Voorzitter doet mededeeling dat op 6 Maart jl. aan H. M. de Koningin door hem, ook namens den Raad, een telegram van gelukwensching is verzonden ter ge- legenheid van het feit, dat het op dien dag 12Vj jaar geleden was, dat H. M. werd in, gehuldigd en dat daarop van Ilr. Ms. mij» dant het volgende telegram werd ontman, geil: „H. M. de Koningin, zeer gevoeiicr voor uwe huldebetuiging, draagt mij op aller. Hoogstderzelver oprechten dank o /er te brengen. Adjudant Van Asbeck." Dispositie van Ged. Staten ten geleide van de goedgekeurde verordening, liouuen- de reglement op het beheer en bestuur der gestichten EndegeestV oorgeestRhyn- geest. Mededeeling van D. F. Mayer en P. 0A Hoeks, dat zij hun benoeming tot lid dei commissie tot wering van schoolverzuim aannemen. Mededeeling van H. van Lienden en J L. van Leeuwen, dat zij hun benoeming tot onderwijzer met verplichte hoofdakte aan de school der 3de klasse no. 1 aannemen, Mededeeling van Ged. Staten, dat het besluit tot opheffing van de school aan de Heerenstraat en om het gebouw dier school te bestemmen tot een school dep; tweede klasse wordt goedgekeurd. Dispositie van Ged. Staten ten geleid® van de goedgekeurde Raadsbesluiten tot verhuring van het winkelhuis Nieuwe Rijn No. 21 aan de firma J. J. v. d. Pas enj tot verhooging der bëgrooting, drenst 1911, ter voorziening in de behoefte aan ka-geld, Een en ander aangenomen voor kennis, geving. Overgelegd worden en in handen gesteld van B. en Ws. Bezwaarschriften tegen aanslagen jr. de plaatselijke directe belasting, dienst 1910. Verzoek van M. A. A. Steyns, leeraar, in de gymnastiek, om verguntung tot het aannemen der betrekking van onderwijzer in de gymnastiek aan de Chr. Kw*efe school alhier. Voorstel tot vaststelling van de jaat wedden en pensioensgrondslagen van een leerares en van eenige leeraren, ni. M, Langezaal, tijdelijk leerares aan de H. B, S. voor Meisjes, jaarwedde f 1000; T. Do, huizen, tijdelijk leeraar gymnasium, jaa— wedde f 700; C. H. Diunont, tijdelijk let* raar in de aardrijkskunde aan de H. B.-S. voor jongens, jaarwedde f 1800; dezelfde, in het schoonschrijven aan die school, jaarwedde, f 100; M. A. A. Steyns, lees raar gymnastiek H. B.-S. voor jongens, jaarwedde f 560, pensioensgrondslag f 890 (zijnde de pensioensgrondslag als leeraar te Zieriksee); C. Henner en Ph. de Vries, leeraren gymnastiek aan het gymnasium, jaarwedde van f 80 op f 107, pensioens grondslag eveneens op f 107. De Voorzitter deelt mede, dat in verband met de in het praeadvies omtrent de gemeente-apotheek neergelegde opvats ting, het in de bedoeling van B. en Ws, ligt om eerlang een voordracht voor ges meente-apotheker te doen. De heer S ij t s m a vraagt of er hiers voor een oproeping zal geschieden. De Voorzitter deelt mede, dat hier, omtrent nog geen besluit is genomen. De heeren Vergouwen en Van Gruting danken voor het degelijk en overtuigend praeadvies te dezer zake. De heer Van Gruting vraagt of Het niet mogelijk is de medicijnen bij de mens schen thuis te brengen. Ze moeten nu twee, maal loopen. De Voorzitter belooft overweging. Na een opmerking van de heeren Fok, ker en Roem, wordt de mededeeling voor kennisgeving aangenomen. Aan de orde is thans: De benoeming van leden in het stembu reau ran de Kamer van Arbeid, die volgens de voordracht worden benoemd. Aan mej. Wagemans wordt eervol ontslag verleend. De verordening regelende de verdeeling der gemeente in stemdistrioten, wordt zon der hoofdelijke stemming of discussie aan genomen, evenals de verordening houdende aanwijzing der stemlokalen. Het voorstel tot overname van een strook gronds aan den Rijnsbuigerweg, do verorde ning betreffende de door ambtenaren te stellen zekerheid en het voorstel tot vast stelling der zekerheid door den boekhouder

Leidsch Dagblad | 1911 | | pagina 2