N*. 15656 Zaterdag 4 Maart, A*. 1911. <§eze tCcurant wordt dagelijksmet uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit VIJF Bladen. Vierde Blad. Offïeieele Kennisgeving. Leidsche Schouwburg. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADYERTENTIEN: Tan 16 regel» ƒ1.05. Iedere regel meer 0.17 j. Grootere letter» naar plaaternimte. Kleine adrertentiên Tan 30 voorden 40 Oents eontantelk tiental woorden meer 10 Oent», Toor het incasaeeren wordt f 0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Toor Leiden per week 9 Oents; per 3 maandenf 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn 1.30. franco per post1.65. Herdenking van de Inhaldiging VAN Hare Hafesteit de Koningin. Do Burgemeester van. Dei den noodigfe de ingezetenen der gemeente uit op Maan dag 6 Maa.rt a.s., den dag -waarop het 12Vs jaar 2ad 2Ün geleden, dat" Hare 'Majesteit <le Koningin werd ingehuldigd, dat heuglijke feit te herdenken door het uit- iteken der vlaggen, -i De Burgemeester voornoemd, N. O. DE GIJSELAAR. Leiden, 2 Maart 1911. Verkiezing Kamer van Arbeid. Burgemeester en Wethouders van Lei- fclen; Gezien het besluit van den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel va,n den 13en Februari 1911 No. 313, Afdeeling Arbeid; Brengen ter algemeene kennis: dat de stemmingen ter verkiezing van 5 leden-patroons en 5 leden-werklieden Êler Kamer van Arbeid voor de Winkel en Grossiersbedrijven, die behooren te wor den benoemd ter vervulling van de op 15 Mei 1911 open zijnde plaatsen, zullen plaats hebben op Dinsdag den 2 1 s t e n Maart 1911 en de herstemmingen i'oo noodig, op V r ij d a g den 3 -1 s t e n M aart d.a.v. len dat de stembureaux zitting zullen hou den in een der lokalen van het Raadhuis van één uur 's namiddags tot vier uur 'ff namiddags en van zeven uur 's avonds Jfot negen uur 'savonds. Voorts vestigen zij de aandacht van be langhebbenden op den inhoud van de ar tikelen 17 en 18 der Wet op dé Kamers van Arbeid, luidende als volgt: Ar tike 1 17. 7,Het Hoofd of de bestuurder van een bedrijf of eene onderneming, waarin per ionen, die op een kiezerslijst voor eene Kamer van Arbeid zijn geplaatst, arbeid Verrichten in fabrieken en werkplaatsen, Is verplicht te zorgen, dat ieder van dezen gedurende ten minste twee achtereenvol gende uren van den voor de stemming bepaalden tijd gelegenheid vinde om me'de te werken tot de keuze, waartoe hjj bp- yoegd is." Artikël 18. 7,Het hoofd of de bestuurder, in het voorgaande artikel bedoeld, is verplicht te zorgen, dat in zijne fariek of werkplaats, jop eene plaats waar arbeid verricht wordt,- gedurende twee werkdagen voor en tijdens |de tot stemming bepaalde uren op eene zichtbare wijze is opgehangen een door Hem onderteekende lijst, de uren in het .voorgaande artikel bedoeld vermeldende, voor elk afzonderlijk of groepsgewijze of 'öf voor allen gezamenlijk. 7,0p de woorden „arbeid" en „fabrieken jën werkplaatsen" in dit en in het vorige artikel in par. 1 der Arbeidswet, met uit sondering van het Laatste lid van artikel g toepasselijk." Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C. DE GIJSELAAE, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 17 Februari 1911. HINDICKWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien het adres van den directeur der Koninklijke Nederlandsche Grofsmederij, om vergunning tot uitbreiding der fabriek gelegen aan den Zijlsingel, kad. Sectie A no. 1128, door plaatsing en in-werking-Btel- ling van een verticaal stoomwerktuig van 350 Ipk., direct gekoppeld aan een dynamo van 240 volte spanning en 200 KW. capaci teit, benevens van 3 eleotromotoren. ieder van 25 p.k. i Gelet op de artt. 6 en 7 der Hinderwet; geven bij deze kennis aan het publiek, dat genoemd verzoek, met de bijlagen, op de Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd ia; alsmede dat op Zaterdag 18 Maart aansfc. des voormiddags te elf uren, op het Baadhui» gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen dit verzoek in té brengen, terwijl zij er de aandacht op vesti gen, dat niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hinder wet voor 't gemeentebestuur of een zijner le- 'den zijn verschenen ten einde hun bezwaren mondeling toe te lichten. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C. DE GIJSELAAE, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 4 Maart 1911. Leiden, 4 Maart. Van Katholieke zijde wordt aanmerking gemaakt op de opvoering van La Damna tion de Faust door de Maatschappij tot Be vordering van Toonkunst, omdat eerstens het stuk in bewoordingen ia vervat, die geen Katholiek mag zingen, noch aanhoo- ren, en ten tweede omdat de opvoering zal worden gegeven in den Vastentijd. Inlichtingen bij het bestuur mge wonnen, deden ons zien dat van uitet^Hen der opvoe ring moeilijk sprake méér kaSLzijn, aange zien de zaal gekuurd is en -Het Residentie orkest na dezen dag niet meer Jtan .mede werken aan de uitvoering. .Daardoor kan aan deze bezwaren niet tegemoet worden ge komen. Hedenmiddag te 3 uren zou in 'eep spoed- eieehende bestuursvergadering de kwestie worden besproken. De aardige kindcroperette „Van een Kerstavond" zal Woensdag a.s. worden her haald. Er is dan een matinee om 2 uren in den Schouwburg. Zeker een aangename ver rassing voor tal van kinderen. Mej. C. J. Hepp, onlangs overleden, heeft aan de 3-October-Vereeniging gelega teerd de som van vijftig gidden. Het bestuur heeft besloten voor dit bedrag een affect te koo'pen en daardoor zal de naam van de edele geefster in dankbare herinnering blijven. Moge dit voorbeeld navolging vin den Ter benoeming tot commandant van het Militair Invalidenhuis alhier is aan H.M. de Koningin voorgedragen onzo stad genoot de heer J. H. van Waveren, gepens. luit. der Inf., onder-commandant en thans waarnemend commandant der instelling. Het Collegium van het Leidsch Studen tenkorps is thans uit de volgende heeren samengesteld: J. E. de Vos van Steenwijk, praèses; D. H. Kortënbout van der Sluys, ab-act-is; A. J. M. van Wessem, quaestor; P. A. Bimie, assessor IW. CL Snouokaert van Schauburg, assessor II. Ds. W. J. Roscam Abbing, predikant te Oversokie, die eenigen tijd geleden het. be roep naar de Ned.-Herv. Gem. alhier aan nam, hoopt Zondag 12 Maart a.s., des avonds, in de Pieterskerk zijn intrede te doen als herder en leeraar der Leidsohe Ge meente, na des morgens in dat kerkgebouw te zijn bevestigd door ds. M. J. Punselie. Met No. 54 der „Stct." is verzonden o.a. de akte betreffende de Coöperatieve Boerenleenbank, te Katwijk. Tot hoofd van de school met den Bijbel te Hillegersberg is benoemd de heer W. Roosjen, te Aalsmeer. Het Provinciaal Kerkbestuur van Zuid- Holland heeft aan ds. J. H. Wensinck, pre dikant bij de Nederd.-Herv. Gem. te Alphen aan den Rijn, op zijn verzoek, uit hoofd© van voortdurende ongesteldheid, mot ingang van 1 Mei 1911 eervol emeritaat verleend. Niet minder dan 119 personen sollici- teeren naar de op 1 Mei openkomende be trekking van hoofd van school No. 17 te Arnhem. Bij besohikking van den Belgischen mi nister van Landbouw is de invoer van rund vee en geiten in Belgiö langs het tolkantoor Maaseyck verboden. („St.Ct.") Wijlen de douairière baronesse van Na- gell heeft f 15,000 aan de gemeente Neder- hemert vermaakt, om voor dat bedrag een gemeentehuis in het zuidelijk gedeelte dier gemeente te bouwen. Door den heer A. E- Reicher ia het' volgende schrijven aan den Minister van BinnenlandscKe Zaken gezonden: De ondergeteekende in zijn qualiteit als secretaris-penningmeester van het Regee- ringscomité voor de Nederlandsohe afdee ling ter Internationale Tentoonstelling van echoone kunsten te Rome in 1911, geeft met verschudigden eerbied te kennen dat hij zich in geenen deele kan vereenigen met de handelwijze van den Voorzitter van ge noemd Comité tevens Commissaris-gene raal der Tentoonstelling met betrekking tot deze expositie; dat hij de mede-verantwoordelijkheid ten opzichte hiérvan verder niet wenscht te dragen. Mitsdien heeft hij de eer bij dezen zijn mandaat als lid van voormeld Comité in handen van Uwe Excellentie te stellen. Tot directeur van de hoogere burger school te Zaandam is met 8 van de 15 stem men benoemd dr. O. L. van den Broek, te Assen, No. 2 der aanbeveling. Dr. Z. TA Bouman te Amsterdam (No. 1) verkreeg 7 stemmen. Z. D. H. de Aartsbisschop van Utreoht heeft benoemd tot assistent te Harmeien den weleerw. heer B. A. W. K&eter. Aan dr. G. van Helbergen is tegen 1 Mei a.s. eervol ontslag verleend ala rector van het gymnasium te Gorkum. Als leeraar in de Eng. taal aan de H. Br i B. en het gymnasium aldaar is benoemd de heer J. van der Laan. BODEGRAVEN. De openbare Nutslezin gen in het departement Bodegraven in dit seizoen zijn besloten met een spreekbeurt, vervuld door rar. H. Smeenge. Er was niet veel publiek; het onderwerp, dat de spre ker zou behandelen, had de thuisblijven zeker niet aangetrokken. De aanwezigen w^-dee^eohter door den begaafden spre- "Acèri£j)^>paar uren geboeid met zijn rede óver Het belangrijke onderwerp: Verzeke- ring.^g Dë^-Middenstandsbond, alhier, hield in hotel „Van Haaften" zijn jaarvergade ring, welke zeer goed bezocht was. De pen ningmeester deed rekening en verantwoor ding, waaruit bleek dat ér een voórdeeiig saldo was van ruim f 60. Als bestuurslid werd herkozen de heer S. D. Boonzaayer. Door twee leden werd gesproken over het vóór en tegen eener vervroegde winkelslui ting. HAARLEMMERMEER. Het bouwen van een dubbele arbeiderswoning, aan den Ringdijk, nabij Hillegom, voor rekening van den heer Biemond, alhier, is na on- dershandschc aanbesteding opgedragen aan den timmerman en aannemer A. den Ouden te Nieuw-Vennep. De gelieele veestapel van den landbou wer Ravenstein, waaronder, zooals gemeld is mond- en klauwzeer is geconstateerd en bestaande uit 18 9tuks hoornvee, 8 geheel of gedeeltelijk volwassen varkens en 4 schapen, is door het Rijk onteigend. Heden, Zaterdag, zijn de dieren per stoomboot naar het abattoir te Amster dam overgebracht, om aldaar te worden ge slacht en verkocht. De stal wordt daarna op zorgvuldige wijze ontsmet. HAZERSWOUDE. De afdeeling der „Vereeniging tot bevordering der pluim veehouderij en tamme konijnenteelt in Ne derland", hield haar jaarvergadering. Uit het jaarverslag bleek, dat de afdeeling in bloeienden toestand verkeert en 'dat- de veiling als geslaagd mag worden beschouwd. In het af geloop en jaar werden geveild 44,633 eieren, 66 hanen, 39 hennen, 3 een den, 15 duiven en 47 konijnen, terwijl er een flinke aanvoer was van landbouwpro ducten. De rekening en verantwoording werd nagezien door de heeren S. de Bruin H. J. Voets en J. Nooivlam. Er was een batig saldo van 20 gulden. Verder werd de contributie in de begrooting verlaagd van f 1.20 tot f 1. Het aantal leden is van 41 tot 63 gestegen, hoewel 5 leden in den loop van het jaar hebben bedankt. Het bestuur is uitgebreid met do heeren W. v. d. Spek Pz., Jac. Koetsier, P. J. Kerkvliet en J. Noordam, zoodat het thans uit- 9 leden be staat. De vergadering werd geleid door den voorzitter, den heer A. H. Goldberg. LISSE. Het. nog overige bouwterrein in de Kapelsteeg is aangekocht voor rekening van den heer J. Overduin, vleeschhouwer alhier. Daar zal nu een nieuwe vleeschhou- werij met woonhuis, slachterij, enz. wordon gebouwd. De gelieele Kapelsteeg zal dus weldra bebouwd zijn en vel geheel met winkelhuizen. NOORDWIJKERHOUT. Naar ons ge meld wordt, bestaat het voornemen bij de Zandleverantie-Maatschappij, welke nu haar benoodigd zand van Noordwijlkerhout en Lisse haalt, binnen eenige weken die vaart te staken, en indien de gelegenheid goed is, het zand van Katwijks Zanderijen te laten halen. ROELOFARENDSVEEN. Tegen den winkelbediende- L. v. d. M., alhier, is. op aangifte van zijn patroon, proces-verbaal opgemaakt, toen was gebleken, dat v. d. M. op verschillende tijden gelden ten na- deele van zijn patroon tot een bedrag van pl.m. f 50 had verduisterd. SASSENHEIM. Gistemamiddag is in do zaal van den heer Woudenberg een tentoon stelling geopend van in huis in bloei ge trokken bolgewassen, georganiseerd door le den van den R.-K. Volksbond. De zaal ziet er keurig uit. De heer B. Hoogstraten heeft eer van zijn werk. In 't midden twee per ken hyacinten en een perk hyacinten en tulpen, alles buiten mededinging en inge zonden door de heeren P. v. Deursen, firma Speelman en Zn. en de firma Gt. van "Wa veren Kruyff. Langs de wanden de inzen dingen der leden, waaronder werkelijk vèr- dienstclijjr, maar ook, die allesbehalve goed zijn. Wanneer we evenwel bedenken mei welke moeilijkheden de inzenders hebben te kampen, mogen we niet te streng oor- de el en. Prijzen werden toegekend voor hyacinten aan W. v. Nobeden, een lste prijs A., een 2de prijs en een 3de prija Baan Th, Meyer een 1ste prijs B en een 3de prija A. Voer hyacinten op glazen aan Th, Meyer een lsten en een Sden prija. Voor miniatuur-hyacinten S. Franken een late pr. A. en een lsto pr. B; A, Weyew mo ado pdj»t Tom Mfteo rorwlorf K. OudsHoorn een laten en een 2den prijs en J. Beugelsdijk ook een 2den prijs. Voor narcissen K. Oudshoorn een lsten en een 2den prijs en W. v. Nobelen een 2den prijs. Bijgewassen H. Hoogervorst 2de prijs. Wat we niet mogen vergeten en wat ieder bezoeker terstond in het oog valt is een inzending van den heer B. Hoogstraten- een opgemaakte bloemenmand, gevuld met hyacinten, L'Innocence, en tulpen, Scarlet Due. In 't midden van de mond een vaas met Murillo's en groen, keurig netjes 1 ZEVENHOVEN. De diaconie der Ned.- Herv. Gem. heeft thans gunstig beschikt op het verzoek van den kerkeraad der Geref. Kerk, om dezen het hulppostkantoor tijde lijk te verhuren ter bewoning door ds. Z. Hoek. ZOETERWOUDE. Er werd verteld, dat bij den landbouwer Th. Straathof, alhier, de besmettelijke ziekte, schurft onder zijn schapen heerschte. Daarom is door dien landbouwer aangifte gedaan bij den bur- Vgemeester, die onmiddellijk een veearts zond ten ondérzoek, waaruit is gebleken, dat de vertelsels leugens waren. Albert Vogel. Wélke goede vriend heeft Albert Vogel ingefluisterd het geweld van zijn slemge*. luid te matigen? "Wé hebben nooit van Albert Vogel'a voordrachten zoo genoten als gisteravond. De uitzetting van zijn stem, tot een gé- luid dat trilde door den gansehen Schouw burg, hebben we thans als uitzondering ge hooid, in oogenblikken van uiterste stijging. En heb effect wa3 toen volkomen. Doch de doorloopende toon der verschil lende voordrachten was die van een innig doorvoelen in een rustige zegging. Mogen er toehoorders zijn, die van de virtuositeit van Vogel's voordracht thans een kleineren indruk kregen, de meesten zullen ongetwijfeld den kunstenaar dank zeggen, pigen ijdclon roem te "hebben op geofferd aan een diepere, een inniger uit beelding van een gevoels- en gedachten-in houd welke hij over te brengen had. In „Seideravond" van Carry van Bruggen, trad Albert Vogel als tooneelspeler op. Hij stelde voor een ouden Jood, die op Sei deravond, zijn kindoren thuis verwacht en voor hen stoelen neerzet rond de tafel. Het is buiten noodweer, de vrouw ligt ziek op bed, Christenkinderen plagen den ouden Jood en de verwachte kinderen komen niet. Een leed-opstapeling rond den ouden man, die niet naliet droevig op ons in te wer ken, al huilde de wind dan niet, al hoor den wij geen plagende Christenkinderen, zoo min als een enkele zucht van de vrouw, die in do bedstee heette te liggen. Vogel heeft dit hecle tooneel treffend weergegeven, als zeer knap tooneelspeler; geen oogenblik was het tooneel leeg, al deed natuurlijk het ontbreken van wat noo dig was geweest: de jongens, het huilen van den wind, enz., geen goed. Een weinig bekorting zou Carry van Bruggen's werk geen kwaad doen. „Do Maecenas" yan Johan de Meester heb ben wij eerder gehoord in een voordraoht- middag, welke Vogel in de Aeademie heeft gegeven. Doch volmaakter nog, in het vlugge tempo van een gesprek; fijn van dictie, levendig van geest heeft de kunste naar thans dezen monoloog uitgesproken. Er is in dezen monoloog oen prachtige stijging; hij boeit zooala alleen het werk van een schrijver weet te boeien, wien even veel scherpte van geest als diepte van ge voelsleven eigen zijn. De voordracht was het werk waardig. Geboeid hoeft men geluisterd en zeer ge applaudisseerd. Tussohen deze beide voordrachten in werd nog door Vogel Multatuli'a toespraak tot de Roofden rustig en aangenaam gezegd. Do Schouwburg was slecht bezet, wat jammer was. Het was voor die er wel wa ren een belangrijke avond. De 11. Maatschappij der Ned. Letterkunde. In de gisteravond onder voorzitterschap van dr. A. Kluyver gehouden maandverga dering van de Maatschappij der Ned. Let terkunde hield prof. dr. L. Knappert een voordracht over de„ Vrijmaking der „Jood- sche natie" onder de Bataafsche Repu bliek." In de laatste jaren, aldus begon 3pr., hebben studies van de heeren H. Italië, drs. Wolff en M endels hierover meer licht ontstoken, en spr. is ook den heer Sieg- mund Seeligmann, uit Amsterdam, dank baar, die niet slechts tal der zeldzaamste pamfletten leende, maar ook gegevens ver- sohafte, op geen andere wijze te verkrijgen. Na een breed overzioht van den toestand der Joden voor 1795, verhaalde spr. van de oprichting van het genootschap Felix iïbertate" door een aantal vrijzinnige Jo den op 6 Febr. 1795, die onder felle tegen kanting niet slechts van öhmfcenèn, maar ook van 't grootste deel der Joodsche natie*' zelve (vertegenwoordigd door een man als rabbi Mozes Saai), voor de burgerlijke rechten van hun volk hebben geijverd, voor het dienen in de burgergarde en voor het stemrecht, en die 29 Maart 1796 tot de eerste nationale vergadering het verzoek richtte van volledige gelijkstelling voor de wet. De rapporteerende commissie stelde, bij monde van Hahn, voor te decreteeren, dat de „z.g. Joden" in den volmaaktsten gelijk staat met alle burgers behoorden gebracht te worden. Over dit rapport is toen zeer lang gesproken, soms zeer merkwaardig, en op 2 September werd de gelijkheid aangeno men, later oo& in de Staatsregeling van '98 en vele volgende constituties opgeno men. De Joden hebben zioh in den nieu wen toestand volmaakt waardig en kiesch gedragen, naar het woord eens door den voortreffelijken mr. S. Asser tot hen ge sproken „geen vrijheid zonder deugd", maar nog lang duurde het voor ook in de praktijk" die gelijkheid werd erkend; en koning Lodewijk, die hen zeer genegen was, ihief tal van onrechtvaardige bepalin gen te hunnen opzichte op, ja nog in 1834 werden geen Joden toegelaten tot Felix Meritis" en „het Nut". In 1846 is het 50-jarig gedenkfeest dof vrijmaking gevierd, waarover het jubi- leumsgedenkschrift veel merkwaardigs mee deelt. De leden van „Felix Libertate'' zou den zioh innig er over hebben verheugd", ja zelfs rabbi Mozes Saai zou er vrede mee gehad hebben. In het slot zijnor voordracht handeld* spr. ook nog- over het maatschappelijk on geestelijk leven der Joden in 1795, terwijl een tentoonstelling der zeldzame pamflet ten, enz. door den bovengenoemden heef Seeligmann daartoe afgestaan, de belang rijkheid der voordracht nog verhoogde. SPORT. De wedgtr ij denvan morgen.- Een bijzonder belangrijk programma heb ben we gisteren gepubliceerd, want een meor aandachtig lezer zal wel bespeurd hebben, dat alle wedstrijden, geen enkd uitgesloten, een beslissing van een kam pioenschap of een definitieve bezetting der laatste plaats in de onderscheidene compe tities tot resultaat kunnen (hebben. Jam» mer daarom dat verreweg de belangrijk ste wedstrijd niet hier ter stede zal plaata vinden. Immers onze Leidsche hockey-spe- Iers brengen morgen een bezoek aan het H^, D. M.-terrein, waar zij de vereeniging T. O. G. O. in het strijdperk zullen ontmoe ten. De eerste der drie kampioenswedstrij den om het tweede klasse kampioenschap van den N. H. en B. B. 1 Een ontmoeting, waarin twee vereenigingen, die nog niet tegen elkaar gespeeld hebben, betrokken zijn, maakt ons een voorspelling niet ge makkelijker, ja zelfs onmogelijk. T. O. G. O. staat bekend, ah de steilkst© der tweede klassers en daarvan is Leiden bewust en juist daarom verwachten we, zoo niet oen bevredigend resultaat, een heftigen tegen stand van onze stadgenooten. We wensobcn Leiden met een volledige combinatie de belangstelling van een menigte Leidsche toeschouwers, die niet zullen nalaten door hun aanmoedigingen de Leidsche speleré mot geestdrift te bezielen. Wie weet of dan een eerste klassesohap niet bereikt wordt. Te Voorschoten vinden een tweetal ontmoetingen plaats, waarin de beide Bero sbeyn-elftallen alle zeilen zullen moeten bij zetten om elk nog een kans te behouden voor het kampioenschap der betreffende afdeelingcn vanfden L. V. B. Voor de derde klasse A komen do beide pretendenten voor het kampioenschap Ajax IV en Beresteyn III tegen elkaar id liet veld. Een gelijk spel is hier niet in heb voordeel der Beresteyners. Alleen een over winning verzekert haar zoo goed als zeker het kampioenschap. Toch zien we een kleine overwinning van Ajax IV tegemoet). De tweede wedstrijd te Voorschoten heeft sleohts voor de oompetitie voor één partij belang, daar L. V. V. nog slechts een kleine theoretische kans voor liet kampioenschap heeft. Beresteyn, dat evenals D. L. V. biecht* drie punten kwijt is, zal, om niet afhankelijk te moeten zijn van de verrich tingen van D. L. V., moeten winnen en zij zullen er dan ook wel alles opzetten, om niet, zooals twee weken geleden een punt te verspelen. Maar aan den anderen kant» is de wedstrijd voor L. V. V. in zooverre van belang, dat alleen een overwinning of een gelijk spel Kaar in de volgende beker ronde kon brengen, daar genoemde wed strijd eveneens voor de bekeroompetitié van kracht is. Dat belooft; dus een spannend® ontmoeting te worden, waarvan een klein* overwinning van Beresteyn wel het rcwjk taat zal zijn. De wedstrijd D. O. 8. L. III-L F. a is de laatste ontmoeting, waarbij een kam pioen sohap in hel spel i* Alhoewel we eeaü flinke overwinning van L, F*. 0« yerwaolf

Leidsch Dagblad | 1911 | | pagina 1