Gemengd Nieuws. Ka twaalf uren Als regel geldt Burgerlijke Stand. l>e gehuwde onderwijzeres. r Heb NederlandsdE Oudcrwijzeïa-Genoob Schap heeft in een uitvoerig adres aan de [Tweede Kamer nader zijn bezwaren uiteen- feczet tegen het wetsontwerp tot regeling yan de positie van vrouwelijke Rijksambte. >iaxen en onderwijzeressen bij het openbaar Jager onderwijs, die in het huwelijk treden. Het Genootschap vat zijn meening als {volgt samen: \o. Het geven van ongevraagd ontslag jaan de onderwijzeres bij haar huwelijk kan £ijn tot schade van het onderwijs en zal te gelijk zijn een daad van verregaande onbil lijkheid tegenover de betrokken onderwijzer tes; 2o. de beoordeeling, of het belang van liet onderwijs het ontslag eischt van de ge huwde onderwijzeres, blijve evenals de be voegdheid, om haar al dan niet in functie te houden, aan de gemeenteraden, behoudens handhaving van de daartoe geëisohto me- ldewerking van Rij'ks-schooltoezicht en van het recht van hooger beroep, zooals thans "bij de wet is omschreven. Mond- en klauwzeer. 1 Be directeur-generaal van den landbouw (doet in de „Staatscourant", met het oog op het gevaar, hetwelk den Nederlandsohen Veestapel door het optreden van het mond- (en klauwzeer op enkele plaatsen bedreigt, jeen beroep op de medewerking van alle Veehouders in den strijd tegen deze vee ziekte en vestigt hun aandacht op de hun bij de wet opgelegde verplichting om, wan- (neer zich onverhoopt een geval van mond- ien klauwzeer onder hun vee mocht voor- Idoen, daarvan onmiddellijk aangifte te doen htj den burgemeester. Het gedurende eenigen tijd verzwijgen van ben eerste ziektegeval en het dientengevolge jn stand blijven van een bron van besmet ting kan noodlottige gevolgen met zich brengen. Zelfs verdient het de voorkeur, dat ook in twijfelachtige gevallen kennis gegeven worde (en niet gewacht worde, totdat meerdere zekerheid omtrent den aard der ziekte ver kregen is. De ziekteverzekering en de land bouwers. Be Ned. Bond van arbeiders in het land bouw- en zuivelbedrijf heeft zich tot de -Tweede Kamer gewend met het verzoek niet te voldoen aan den wensch van het Ned. Landbouw-Comité, dat heeft voorge steld de regeling der ziekteverzekering in igeen geval van toepassing te verklaren op den landbouw. In een bijgevoegde Memorie van Toe lichting wordt gezegd, dat geen enkel be zwaar van het Landbouw-Comité zoo ern stig is, dat het uitschakeling- van de land arbeiders- uit de voorgestelde regeling der ziekteverzekering noodig maakt. Be genoemde bezwaren hebben niet spe ciaal betrekking op clen landbouw, maar zijn meer van algemeenen aard en kunnen zeer waarschijnlijk nog worden ondervangen. Adreseanten zijn dan ook van meerling dat er geen enkele reden is, den landbouw speciaal van de ziekte-verzekering uit te sluiten. Daartegenover staat dat het voor de "'and- arbeiders zeer gewenscht is dat ook hun po sitie bij ziekte verzekerd wordt. Dit is alleen mogelijk, wanneer de wet te 'dien opzichte dwingende bepalingen voor schrijft. "Worstoolleotel In ver- schillende plaatsen van den Gelderschen Achterhoek wordt thans een worstcollecte gehouden ten behoeve der verpleegden der iWeezenïnrichting te Neerbosch. Boerendochters gaan met haar mandj© langs de huizen en de bewoners vooraf ge waarschuwd, hebben hun worst klaar lig gen, waarvan ze na den slachttijd overvloed hebben. Gisternacht is afgebrand de landbouwerswoning met 2 koeien, 1 pony en 2 varkens van G. Huijbregts-Effen te ÖPrincenhage. Een protest-candidaat. Be •ex-gemeente-veldwachter R. van der Men- len te Gorssel, die ongevraagd ontslagen is en die bedankt heeft voor de f 100, die de gemeenteraad hem onder zoo bijzondere voorwaarden wilde toekennen, is, volgens do „Tel." officieel candidaat gesteld voor den Gorsselschcn gemeenteraad (vacature wethouder Yalkman). Tegenover hem staat dr. J. van der Hoeven, arts te Eefde. Be stemming zal 1 Maart plaats hebben. Als 2 8-jarig meisje raakte vrouw Jac. van Gesscl te Tiel door schrik het spraakvermogen kwijt. Geen genees kundige hulp baatte; maar Dinsdag, na 12 jaar, is de spraak teruggekeerd. Naar menuit Hembrug m e- dedeelt, is het werk in het lokaal, waar Zaterdagmiddag het- ongeluk plaats greep, onmiddellijk gestaakt. Op last- van den be trokken chef wordt het vertrek nauwkeu rig onderzocht. Het werk zal niet eerder hervat worden, voordat zoo mogelijk meer dere maatregelen ter voorkoming van on gevallen zullen genomen worden. Men houdt het nu vrijwel voor uitgemaakt, wat Hutchison, de jonge man, die te Dalkeith op hot zilveren bruilofts maal van zijn ouders de koffie vergiftigd heeft, ten gevolge waarvan zijn vader en leen der gasten zijn bezweken, tot zijn mis daad dreef. Reeds is gemeld, dat hij veel geld met speculeeren had verloren. Men be rekent, dat hij nog een 8000 pd. et. schuld had. Het leven van zijn vader was verze». ketrd voor 2000 pd. st., en dat van zijn Vader en moeder samen nog eens voor 2000 pd. st. Bij hun dood zou hij dus 4000 pd. st. krijgen. Voorts was een der gasten toe», "vallig het tweede slachtoffer een zijner yoernaamste schuldei sellers, Een npdere voojr- Hamd Bchuldeiflchjer waö zijn h&nsiaande eohoonvader, ook aan hot maal tegenwoordig. Die bedden wilden friï uit den wog ruimen. Een tijd geleden heeft hij aan iemand, van wien hij 2000 pd. et. wilde leenen, gezegd, dat hij over een .maand in het bent van 4000 pd. et. zou komen- Misschien sal er nog meer aan het lioht komen, bij de lijk schouwing van den giftmenger te St-Petèr- Port op Guernsey, waar hij zich, gelijk men weet, door vergif in te nemen aan de inhechtenisneming heeft onttrokken. In een ziekenhuis ïn Oost Londen is een kind aan de zwarte pokken riek geworden. Twee vrouwen, van de fami lie van hef kind, drie verpleegsters en een waschYrouw werden eveneens door de riekte aangetast. Allen zijn geïsoleerd. Strenge voorzorgsmaatregelen zijn ge troffen. De politiete Hamburg houdt rich bezig mei; een smokkelzaak. Postbe ambten moeten in de zaak zijn betrokken. Een dezer beambten werd ïn den dienst geschorst en gearresteerd. Nog werden te Hamburg twee postbe ambten gearresteerd, die een voor Parijs bestemden zak ontvreemdden en geld en waarden er uit namen. Men kan nog niet eonstateeren hoeveel ze hebben gestolenl In het tuchthuis te Figuur as (Spanje) is Woensdag een opstand uitge broken, waarbij een korporaal gedood en een wachter ernstig gewond werd. De troe pen van 't fori San-Fernando moesten ont boden worden om de orde te herstellen, maar intusschen waren verschillende gevan genen ontvlucht-. Volgens een bericht uit Do- nay rijn drie vijftienjarige (knapen in hech tenis genomen, terwijl zij bezig waren de signaaldraden bij Dorignies stuk te snijden. Zij bekenden, dat zij zich sedert geruim en tijd met tien andere jongens aan dergelijke sabotage schuldig hadden gemaakt. Volgens de „B erlin er Neueste Naehrichten" heeft, toen de Duitsche kroonprins in November op Cej-lon op jaoli^ was, een Engelsch ambtenaar met name Murty hem van den dood gered. De prins had een olifant aangeschoten, maar zijn ge weer was niet van zwaar kaliber. Het ge wonde dier stortte zich op den prins, maar bijtijds legde de Engelschman het dier met een schot tusschen de oogen neer. Hetzelfde Duitsche blad keurt het in de Engelsche overheid af, dat zij den Duitsohen kroonprins heeri laten jagen in een streek, waar de pest heerscht, nl. in Sunderbunds, waar bij tijgers beeft geschoten. Eenige weken geleden werd de automobielenf abri élk van Cihenard en Walcker te Gennevilliers, een voorstad van Parijs, waar een geschil was ontstaan tus schen directie en de arbeiders, naar" aanlei ding van gepleegde diefstallen, in brand ge stoken. Éen aantal arbeiders werden toen ont slagen. Van dien tijd af hadden er dagelijks botsingen plaats tusschen hen, die aan den arbeid gebleven waren, en ontslagenen en stakers; daar de politie echter een wakend oog hield, namen deze botsingen geen ern stig karakter aan. Maandag echter wisten eenige stakers twee arbeidswilligen buiten de fabriek te lokken, er ontstond een vecht partij en een der arbeidswilligen, Monnier geheeten, schoot toen een pistool a.f, met het ongelukkig gevolg, dat een voorbijrijden de voerman, die met de gckeele zaak niets had uit te staan, gedood werd. In een oog wenk was er een woedende menigte bijeen, die Monnier wilde lynchen, zoodat de poli tie hem slechts met de grootste moeite naar de wachtpost kon brengen. Hier verklaarde Monnier, dat hij in de laatste weken zoo ernstig bedreigd was geworden, dat hij zich een pistool had aangeschaft. Dat had hij in het wilde afgeschoten, toen hij Maandag overvallen werd. De stakers echter beweren, dat hij het pistool reeds had getoond, voor dat rij een woord tot hem hadden gespro ten en dat dit hun woede had gaande ge maakt. BaroneB Vaughan, de vrouw wier naam tijdens den dood van koning Leopold II in België op ieders lippen was, is, zooals men weet, reeds in Augustus van het vorige jaar hertrouwd. De baron,os trouwde te Arroiwille, de gemeente, waarin het door haar bewoonde, historische kasteel Balinoourt gelegen was, met een vrij beken den sportsman, Durrieux geheeten. Het echtpaar wil thans, na een huwelijk van nauwelijks een half jaar, al weer gaan schei den. Be noodage stappen om scheiding te verkrijgen zijn reeds gedaan. Op vele plaatsen in Engeland heerschen sedert een paar maanden de ma zelen. In Sheffield heeft de epidemie een bijzonder kwaadaardig karakter Sedert het begin van December is in nagenoeg drie honderd gevallen de dood gevolgd. Er rijn daar nog een 8000 gevallen. Volgens een consulair ver slag, te Washington versohenen, is er kans, dat eerlang Egypte een der voornaamste goudvooribrengende landen zal worden. ïn de streek van Assoean, zoo heet het, en elders rijn goudvelden ontdekt, rijker dan die van Californie en Australië. Al in oude tijden is er in Egypte goud gewonnen, maar eerst de nieuwerwetsehe ontginning zal den rijkdom aan den dag brengen. Gelijk altoos, moet men met dergelijke berichten over goudvondsten voorzichtig zijn zegt de „n. r. et." Te Berlijnisin den nacht van Maandag op Dinsdag een klopjacht op twee inbrekers gehouden. Zij hadden het voorzien op een sigarenwinkel op den hoefc van de Dresdener Strasse en de AlexOndri- nenstrasse en zioh 's avond in een huis er naast laten insluiten. Toen zij bezig waren door den tussehenmuur heen zich een. weg naar den sigarenwinkel te banen, werd een man, -die onder den winkel woonde, wakker. Hij waarschuwde de politie, die versterking ontbood en zich voor den winkel opstelde. Een van de dieven sprong in zijn. benauwd heid recht door de winkelruit heen en liep zoo hard hij maar kon de straat op. Hij had een pels en verlakte schoenen aan. Een nachtwaker wist hem beentje te lich ten en zoo werd hij, met bloedige wonden van de scherven, opgepakt. Zijn kameraad was intusschen over der tien daken gevlucht. Toen hij zou ver was gekomen, viel hij door een koekoek en brak rijn nek. Ook deze inbreker droeg een pels jas en verlakte schoenen. Te Alsenborn bij Kaiserslau- tem zou de kapper Feierabend den temmer Adolf Wieser in de leeuwenkooi scheren-. De leeuw liet dit echter niet toe, en de he vig geknauwde kapper is spoedig daarop aan zijn kwetsuren bezweken. De pest in China. Uit Pe king komt d.d. 21 dezer bericht, dat de pest mindert. Europeesche reizigers op het Chineesche spoorwegnet behoeven rich niet meer te onderwerpen aan de quarantaine- voorschriften. De correspondent van de „Times" te Peking schat het totaal aantal slachtoffers, dat de pest heeft gemaakt, sedert het uit breken van de epidemie, op 19,000. De jury te Mo-ntbrison, wordt uit Parijs bericht, heeft de Weduwe Louche die een neef van 20 jaar had ver moord, tot 20 jaar tuchthuis veroordeeld. Op het oogenblik dat het vonnis werd uit gesproken, haalde bekl. uit haar zak een soort lasso te voorschijn, wierp die den advocaat der tegenpartij over het hoofd, sleurde hem op den grond en trachtte haar slachtoffer te wurgen. Men slaagde er slechts.met moeite in den advocaat van de furie en haar verraderlijk wapen te bevrij den. RSjwie^weiUingesi. Onder dit opschrift schrijft de „n. Arnh. Ct.": Herhaaldelijk werd in den laatsten tijd melding gemaakt van ernstige ongelukken met fietsen, welke zooals daarna bleek op veilingen van rijwielen waren gekocht. De gelukkige koopérs, erg in hun nopjes, dat zij voor f 30 h f 40 in h'et bezit waren geko men van een mooi nieuw rijwiel, met; rijf jaren garantie, waarvoor bij de gewone handelaren stellig het drie viervoud moest worden betaald, bestegen blijmoedig De oudste kerk in Nederland. Het zal ongeveer 1100 jaar geleden zijn, dat te Wirdum in Friesland, de Heilige Lud- gerus geboren werd. Hij heeft o.a. het kerk. je, hetgeen onze foto voorstelt, opgericht. Hij ging naar Duitechand en werd de eer ste bisschop van Munster. De eigenaardige bouwwijze-, die herinnert aan den oud-goti- söhen stijl, komt op onze afbeelding goed tot haar recht., Berichten over Rijnland's boezem, gedurende de week van 12—18 Fobr. 1911. Stand van den boezem te LeidoD, Idem te Oudewetering. Werking der stoomgemalen Waterlooziug langs natuurlijk, weg. Waterinlating Regenval in M.nu 12 Febr. 13 Febr. 14 Febr 15 Febr. 16 Febr. 17 Febr. 18 Febr. 57 55 55 68 52 66 67 em.-l.P. 57 56 56 55 61 52 57 om.-LP, Spaarndam 32 a., Halfweg S430 a., Gouda u., Katwijk u. Spaarndara 3 u., Halfweg u„ Goada 10J u., Katwijk 61 u. Door de sluis te Gouda o. 7.4 hun mooie karretjes, om dé een vroeger, de ander later de ervaring op te doen, dat) hun gevleugeld ros enkel goed was om in een etalage, doch met om op straat of op den weg dienst te doen. Die ervaring werd gekocht ïen koste van meer of minder ernstige ongelukken; zelfs met den dood. Het is den niet-deskundigen, welke ge meenlijk het veilingapubliek uitmaken, niet euvel te duiden, dat zij hun zuur verdiende guldens laten glijden in de zakken van der gelijke verkoopers. De fietsen zien er op het oog nieuw en gaaf uit. Dat „de banden van stopverf" zijn; dat „h'et raamwerk op revolutïewerkplaatsen door jongens in elkaar gegooid is," zooals een vaktijdschrift meldt, dat het gebruikte materiaal van de slechtste kwaliteit is, dit alles wordt door de koopers niet opgemerkt. Zij gaan af op de verklaring van den verkooper, dat de rij wielen wegens buitengewone omstandighe den: „faillissement", „door de douane aan gehouden", opheffing van een fabriek of filiaal" of wat dan ook, voor een prijsje moeten worden verkocht. En dan, wordt niet gedurende vijf jaar voor de deugdelijkheid ingestaan? Arme kooper, die eerst te laat leert in zien, dat met zijn geld in den zak van den verkooper ook de garantie verdwenen en ook geen verh'aal mogelijk ïs. Evenals in den laatsten tijd in tal van plaatsen van GelderlandDoesburg, Doetin- chem, Eist, Tiel, enz., zullen nu op twee plaatsen te Arnhem dergelijke verknopin gen worden gehouden. Wij achten het plicht, onze lezers ernstig te waarschuwen aan deze veilingen deel te nemen. Wat de verkoopers ook mogen beweren, de waarheid is dat dergelijke rijwielen, waarvan de waarde niet meer bedraagt dan f 50, speciaal gemaakt worden om langs dezen weg te worden verkocht, doch niet beantwoorden aan de eisch'en, aan een goed rijwiel te stellen. Het zijn de koopers, die het gelag beta len, en juist in dit geval de minst koop- krachtigen, zij die het; verspilde geld het minst kunnen missen. Daarom nog eens, laat u niet verlokken door de verleidelijke aanbiedingen van der gelijke kooplieden, aan wie alle verantwoor delijkheidsgevoel vreemd is en die, hebben zij eenmaal het geld der liohtgeloovige koo pers binnen, lachen om de klachten hunner slachtoffers. Laat' u niet verleiden en blijft afwezig van deze veilingen. Dit is het eemge en werkzame middel om een einde te maken aan deze uitbuiting van de onkunde van het publiek. des middags bezorgd, is men niet altijd zeker dat advertentiën nog kunnen Morden opgenomen. dat advertentiën contant worden be taald. HILLEGOM. Bevallen: J. v. Dijk geb. Sloo weg D. A. v. d. Jagt geb. Paase D. - J. Kikkers geb. Vau Uöeleo L. L. E. Klinkenberg geb. Audiffred Z. U. v. d. Linden geb. Turk Z. A. \1. E. Renders geb. v. d VVeijden D. Overleden: E. v. Dijk 4 j. M. Lammens 63 i. Th. Klinkenberg 1 dag. LI3SK. Geboren: Gerarda Christina, D. van A Petersen G. van Berkel. Geertruida Apolonia, D. van F. Vink en -J. A. Vink. Hnbertus Gerardus, Z. van G. J. v. d. Berg en G. M. E. Mais3au. Johannes. Z. van J. Smink «n V. Woudstra. Jacobus Leonardus, Z. van J. J. Lieverss eu W. van Egmond. Ondertrouwd: D. van Voorst on A. de R«gt. Overleden: YVilDm de Lie/do, echtg. van A. C Furate, 82 j. Cornelia Johanna van Elk, echts, van J. N. Verkaar, 44 j. KATWIJK. Geboren: Jacob, Z van C. van Puijvenbode en J. Hoek. Abraaam. Z. van U. de Best en S. M. Mazurel.Johannes Theodorus, Z. van B. J. Lamboo en L. Zwanenburg. Overleden: Tem-is Langmuur, 3 w, Z. van Teunis en B. van Dijk. Maart je Dubbelaar, 14 m, D. van Leendeit en M, Ouweha d. RIJNSBURG. Geboren: Hendrik, Z. van N. Binnendjjk en T. D. den Haan. Geertruida Wilhclmma, D. van J. Brussee en J. de Mooij. Cathai iua Mvria, D. van J. v. d. Eijkel en A. v. Nieuwkoop. Overladen: Pieter, 3 w., Z. van D. v. d. Valk en N. Schuitenmaker. Johannes, 2 m., Z. van Joh. da Mooij en J. Raveosborgen. SASSENHEIM. Overleden: A. v. Alkemade, 48 j eebtgenoote v«n W. A. v. d Voorn. Geboren: Adriaua Cornelia, D. van J. P. Lagerberg en C. Dolle. NicoLas Johannes, Z. van J. Overdeveat en A. M. Noorderineer. Hermanus Loi nelis, Z. van fh. Boskamp en M. Bax. Koloniën. BATAVIA, 19—20 Januari. Men. meldt uit' Bataria dat er een com missie is ingesteld met opdracht te dienen van advies over de oprichting van een school tot opleiding van artsen van niet- inlandschen landaard. Een assistent vermoord. De Sumatra-Post" verneemt nog dat de assitent Arnold, het slachtoffer van den moord, de eenige assistent op de onderne ming Silau Toewa was. Verder bevonden zich daar de vrouw en het zoontje van den afwezigen beheerder en Arnolds eigen vrouw en kind. Nadat de moordenaar hem een doodelijken steek in de zij had toege bracht, heeft hij geruimen tijd zonder eeni ge hulp gelegen. De assistent-resident te Tandjoeng Balei is op het bericht van den moord dadelijk naar Silau Toewa vertrokken. Naar het blad van ambtelijke zijde is meegedeeld, is uit het voorloopig onderzoek in loco naar het gebeurde op Silau Toewa gebleken, dat het misdrijf door Arnold is uitgelokt door onmiddellijk voorafgegane mishandeling van de vrouw van den ali moordenaar opgevatten Javaan, gepleegd! door Arnold en diens huishoudster. Dit komt geheel overeen met tie ongun stige reputatie, welke de vermoorde zich als machinist bij de Electrische door zijn wijze van omgang met htet werkvolk heefti verworven, welke ook tot zijn ontslag leidde. In het voorgevallene ligt een nieuwe waarschuwing tot voorzichtigheid bij heb aanstellen van niet-Europeesohe assisten* ten. Preside n t van het Hoog Ge rechtshof. Ter vervulling van de door liet aftreden van den heer mr. A. L. E. Gajrtmann, als president van het Hoog Gerechtshof, eer* lang te ontstane vacature, komen, naar heb gerucht' wil, in aanmerking de procureur- generaal mr. A. J. Andrée Wiltens en de raadsheer met verlof mr. H. Badier. Of* schoon eerstgenoemde ruim twee jaren eer der tot raadsheer werd benoemd dan de heer Radier, die als zoodanig werd aange steld in October 1905, worden aan dezen; hoofdambtenaar die reeds 2$ jaar met ver lof in Europa vertoeft, in rechterlijke krin gen de meeste kansen toegeschreven. („Java-Bode"). - Resident s-vacat u res in de Buitenbezittingen. Er breken goede tijden aan voor de be* stuursambtenaren der Buiten bezittingen, die naar promotie hunkeren. De resident van Tapanoeli, de heer C. J. Westenberg, die eerst in Juni 1908 als hoofd van dat gewest was opgetreden, heeft ont slag uit 's lands dienst gevraagd. Waar resident Loriaur van Timor eerlang heengaat, en ook bet ontslag van den beer Van Weert als resident van de Zuider- en Oosterafdeeling van Borneo spoedig mag worden verwacht, geeft dit een totaal van drie vacatures in het verschiet. („Java-Bode.") CIVIEL DEPARTEMENT. Verleend f wegens langdurigen dienst een jaar verlof naar Europa-, aan den adjunct-inspecteur bij den burgerlijken veeartsenijk. dienst, P/ Ph. van der Poel, met bopaKng, dat hij zijn betrekking zal nederleggen na afloop van de hem door den directeur van landbouw, op te dragen werkzaamheden in Britsch- Indië en den houtvester bij het boechwezen op Java en Madoera,. K. Soefce-rs met bepa-. ling, dat hij zijn betrekking op den 3deu: Maart zal nederleggen. Aangewezen: als standplaats de af dee*' lingshoofdplaats Buitenzorg, aan den leidef van het caoutchouobedrijf bij het bosohwe* zen, H. J. van Hasselt, met bepaling da*T deze aanwijzing wordt gerekend te zijn in gegaan met de maand September. Ingetrokken: bij den post- en telegraaf-", dienst: de overplaatsing van den commies derde klasse mej. E. H. Voerman van Wel tevreden naar Meda-n. Benoemd: tot kantoorchef der Is te kl. bij' den post-, telegraaf en telephoondienst, J^ T.- Huppe, thans tijdeiijlk belast met d^ waai'neming dier betrekking; tot eommie( kashouder bij den dienst der staatsspoorweg gen op Java, de hoofdcommies, M. Pley tot ingenieur bij den waterstaat en 's landa burgerlijke openbare werken, de adsp.-in* genieurs, J. R. van Alphen, voor beideif onder aanteekenïng, dat rij den titel zullen voeren Van ingenieur der 3de klasse. Tijdelijk belast: met de waarneming de? betrekking van onderwijzer in de metaal bewerking bij den ambachtscursos te Ba.ta*' via, de gega.geerd sergeant-geweermaker, F. W. Bisialsky. Ontheven: op verzoek, eervol van de tij* delijke waarneming der betrekking van op* richter van machinist bij den dienst de? staatsspoorwegen op Java P. F. Lazare, met uitnoodiging aan den hoofdinspecteur,, chef van dien dienst om hem weder tot dé vroeger door hem bekleed© betreCking van' machinist bij de meergenoemde spoorwegen te benoemen en met bepaling, dat deze ont- heffing ingaat op den dag waarop bij tot" laatstgemelde betrekking wordt benoemd.- Benoemd: tot lid van den gcwestelijken raad van Soerabaja, Jhr. A. H. E. van den' Does de Bye, ingenieur lste Idasse bij de; irrigatie te Lamongan. Gesteld: ter beschikking van ket hoofd van het gevangeniswezen ten ©inde voor dt-ri tijd van twee jaren te worden belast met het geven van onderwijs in het weven bij het gevangeniswezen, G. Dalenoord Jzn.,- voor bovéngenoemd doel gesteld ter be schikking van den gouverneur-generaal. Tijdelijk belast: bij het boschwezen in; Ned.-Indië, met het beheer van het boscli- district Todanan, de adspirant-houtvester »P'. van Zon, thans werkzaam in dat bosch district. Verleend: gerekend van 15 Januari, een binnenlandsch verlof voor den tijd van een jaar geheel huiten bezwaar van den lande,, aan do hulponderwijzeres bij de op. Eur., lagere gemengde school te Neira, mevr. A. A. van Ginkel, geboren van Lak er veld. Ontslagen: op verzoek, met ingang van 3 Mei eervol uit 's lands dienst, de directeur der burgerlijke openbare werken, W. B. van Goor, onder dankbetuiging voor de langdurige en trouwe diensten door hem aan den lande bewezen. Overgeplaatstvan Pati naar Pangkal- pinang en met intrekking van zijn over plaatsing naar Palemhang, de oommies der derde kl. J. v. Nieuwenhuiaen; van Pangkalpinang naar Palemhang, die com mies der derde kl. mej. J. Oh. Tfe. Nieu- wenhuys. MILITAIR DEPARTEMENT. Geeleld: op nonactiviteit, de kapitein der art W. g.; H. Holle, uit Nederland terug verwacht. Verleend: wegens ziekte, een jaar verlof naar Europa, aan den lsten luitenant der infanterie, J. de Vries.

Leidsch Dagblad | 1911 | | pagina 6