Faillissementen. Uit* de „Staatscourant". Leidsehe Sehouwburg. &aas* c§© Harkt Agenda van de week{ Gemengd Nieuws. ALPHEN. Het heeft H. M. de Koningin behaagd, den naam Prinses Juliana aan het nieuw te bouwen kinderhuis der „Martha-Stichting" te doen geven, zoodat het zal heeten „Prinses-Juliana-Kinder- huis." HAARLEMMERMEER. Door notaris J. Overmeer werden in café Duivenvoorde te Nieuw-Vennep publiek geveild perceelen, behoorende tot de nalatenschap van wijlen den heer J. de Jong, aldaar: 1. bouwmans- woning, enz. 1 H.A., 58 A., 60 c.A.2. bouw land, 1 H.A., 31 A., 30 c.A; 3. boomgaard- bouwterrein, 10 A, 30 c.A. 2 en 3 gecombi neerd in bod samen f 8100. Gemijnd op f 150. Kooper Joh. Schreuder, te Nieuw- Vennep, voor f 8250. 4. weiland, 1 H.A., 25 X, 50 c.A.; 5. weiland, 1 H.A., 21 A., 20 A., 4 en 5. gecomb. in bod f 5510. Gemijnd ©p f 300. Kooper D. Houtkooper voor f 5810. 8, 7, 8 10, 5 perceelen bouwterrein, 44 A. 94 c.A., benevens 62 A.. we-.land. Gecombi- neeffd perceel 610 in bod f 4280. Gemijnd pp f 10. Kooper J. Weeber, voor f 42S0. De perceelen 4 tot 10 geoombineerd in bod f 10,100. Gemijnd op f 10. Kooper N. Pen- nings, te Haarlemmermeer, voor f 10,110. HAZERSWOUDE. Gistermiddag had de begrafenis plaats van den heer G. dc Jong. Jn den stoet merkte men op alle leden van den Gemeenteraad, benevens een deputatie •uit het College van Kerkvoogden der Ned.- Herv. Gem. Ds. N. ~Warmolis sprak gevoel volle woorden aan het graf. Hij nierkto ©p, dat de overledene eerst in den raad der Kerk had gezeten als ouderling, daarna gedurende twintig jaar notabel was ge weest en tien jaar als kerkvoogd de be langen der Nod.-Herv. Gem. had behartigd. Een der aanwezigen sprak daarna nog een ."woord ter herinnering aan den waardig en man, die ook als lid van den Raad sedert Verscheidene jaren zijn plaats had vervuld. HILL EG OM. D.:or de Hillegomsohe too- toeelv-orecniging „Vondel" werd gisteravond een uitvoering gegeven in de zaal van café •„Flora,". Opgevoerd werd een dramatische fechets in vier "bedrijven „Liefde en Harts tocht", en daarna „De gevolgen van een leugen", een blijspel, eveneens in vier be drijven. Hoewel de zaal flink bezet was, •was zij tooli niet Zoo vol als gewoonlijk, het geien te betreuren was, *daar de heeren en vooral de dames, die de hoofdrollen ver vulden, voortreffelijk speelden. Een extra- compliment hebben allen verdiend, dio er toe hebben bijgedragen, dezen avond, welke Paet een bal besloten werd, voor velen zoo genoeglijk te maken. KATWIJK AAN DEN RIJN. Met de •werkzaamheden tot verbreeding der brug over de Zandsloot in den "Wassenaarschen weg is men tot heden niet gelukkig. Daoht men voorloopig begin dezer week gereed te zijn, de vergunning tot afsluiting van den weg voor rijtuigen is door Ged. Staten thans verlengd moeten worden. Tot over maat van tegenspoed is gisternacht naast den kistdam een gedeelte weiland wegge spoeld, ten govolge waarvan het gedeelte vaart, dat geregeld wordt ledig gemalen, w eder geheel is volgeloop en. Een en ander zal zeker niet bevorderlijk zijn aan een Voorspoedige uitvoering der werken en is voor den ondernemer allesbehalve een voor deeltje. K AT WIJK-A AN-ZEE. De nieuwe open bare school zal worden gebouwd in de duinen ten Z.-"W. van ens dorp. Het ter rein zal daartoe eerst worden gelijk ge maakt, waarvoor gisteren de aanwijzing heeft plaats gehad. De nieuwe school zal de ze vende zijn te Katwijk-aan-Zee. LISSE. Dinsdag- en gisteravond gaf de tooneelvereeniging „St.-Grenesius", ondetrafd. van de aid. Lisse Van den Ned. R.-K. Volks bond, goed geslaagde uitvoeringen in het Bondsgebouw. Opgevoerd werd „Zwabber does" of de Erfenis van Tante, oorspronke lijk blijspel in ,vier bedrijven, gevolgd door ^Nihilisten" blijspel in drio bedrijven. De zaal was op beide avonden propvol. In de gisteravond gehouden vergade ring van de ijsclub „Lisserbroek" in oafé Duivenvoorde te Lisserbroek, werd rekening en verantwoording gedaan door den pen ningmeester. Hieruit bleek, dat de rekening eloot met een batig saldo van f 150. Re- sloten werd de Koninklijke goedkeuring aan te vragen op de statuten. NOORDWIJK-AAN-ZEU Op uitnoodi- ging der Ger. Jongolingsvexeeniging „Hebt de "Waarheid en den Vrede lief" trad gister avond in do Geref. kerk alhier op ds. R- y. d. Kamp, van Sliedrecht, om ts spreken over „De jongelingsjaren van onzen Heere Jezus Christus". Aan de hand van Luka§ 251 stelde spre ker zijn vrij talrijk gehoor voor, hoe verre- weg het grootste gedeelte van Jezus' leven op aarde den jongelingsleeftijd omvatte. Hij onderscheidde dezen jongelingsleeftijd in: Jezus' onderdanigheid, welke van diepe en ïijke hetoekenis was; Jezus' vernedering, om zich te stellen onder het gezag van onvol komen menschenJezus' volmaaktheid, in den tempel in het midden der leeraren; Jezus' gehoorzaamheid aan zijn ouders, ook in het dagelijksch beroep; Jezus als Mid delaar ook in den jongelingsleeftijdJezus' begrip omtrent dezen staat der vernedering; Jezus' persoonlijke verkeering daarin. Om te besluiten met een uiteenzetting van het pi en schel ijk leven, waarin het kind vraagt: „Wat is dat"? de jongeling dieper door dringt en vraagt: „Waai-om i9 dat"? om ten slotte als n\an te kunnen eindigen met het: „Daarom is het zoo." Van het b^gin tot het eind werd de ta lentvolle spreker met aandacht gevolgd. RIJNSBURG. De verwachting, welke men koesterde van de veilingen der afd. „Rijnsburg'' van het H. B.-G., n.1. dat er meer en meer bloemen geveild zouden wor den, zijn tamelijk wel vervuld. In plants van één worden nu reeds drie veilingen per week gehouden, die zeer druk worden be- fiocht, niet alleen door de Rijnsburgers zelf, maai' ook koopers uit Leiden, Den Haag, Haarlem, enz. komen daar hun inkoopen doen. Den laatsten tijd is er dan ook een schat van bloemen aanwezig, w. o. Gele Prins, Rose Gris de lin, Thomas Moore, la Reine, Murillo; alsock Fransche bloo men, zooals Mimosa, Margarieten, Anjers, enz. De wekelijksche opbrengsten bedrar gen plm. f 360; de gemaakte prijzen rijn zeer goed, zoodat ook de verkoopers inge nomen zijn met deze veilingen. Viijdag a. s., 's avonds te zeven uren, vergadert de Raad. SASSENHEIM. Gisteravond kwam de afdeeling Sassenheim van de Algemeene Vereeniging voor Bloemh -llenoultuur in bui tengewone vergadering bijeen. Nadat de voorzitter, de heer G. Vlasveld, de bijeenkomst had geopend, waar o.a. ook tegenwoordig was de directeur der tuin bouwschool voor de bloembollenstreek, de heer Folkersz, reikte hij met eenige toe passelijke woorden de prijzen en diploma's uit, toegekend aan afdeeling en leden op de laatstgehouden tentoonstelling te Haar lem. Dat Sassenheim goed is bedacht op die tentoonstelling, kan hieruit blijken, dat niet minder dan twaalf prijzen ter uitdee- ling gereed lagen. Behalve de geldprijzen, aan de afdeeling ten deel gevallen, had deze ook nog verworven een keurige jardi niere, geschonken door den heer Speelman Sr. Op voorstel van den voorzitter werd deze jardinière vereerd aan den heer Frij- link Sr., voor het vele, dat hij heeft ge daan voor het welslagen niet alleen der tentoonstelling te Haarlem, maar ook voor die, welke te Sassenheim enkele jaren gele den is gehouden. Het voorstel werd met applaus begroet. De heer Frijlink aan vaardde met dank het aangebodene. Hierna kreeg de heer J. Beumer het woord, om te spreken over „het stoken van bloembollen» Spreker begon met te zeggen, dat hij hen, die gekomen waren, om veel nieuws le koo- ren, moest teleurstellen, omdat) het stoken een onderwerp is, dat dagelijks onderling wordt besproken. Hij wilde alleen vertellen, een résumé geven van wat hij in de laatste acht; k negen jaren had opgemerkt in hol- kamera. Spreker ging achtereenvolgens na; de in richting,. de stookmiddelen en het verkregen resultaat. Er werd gelegenheid gegeven tot het stellen van vragen. De voorzitter dankte den inleider voor zijn interessante lezing. VALKENBURG. »In de „Concertzaal" gaf ons „Harmonidkorps" gisteravond zijn tweede uitvoering in dezen winter, de veertiende na de oprichting. De zaal was matig bezet. De avond werd geopend met een opwekkenden marsch: „Grenadiers beiges", welke zeer goed gespeeld werd. Van de nummers vóór de pauze werd voor al „Tout Madrid", een wals, accuraat uit gevoerd, en de directeur, de heer J. Ad. Hupkens, toonde hier duidelijk, dat hij zijn korps wel weet te beheerschen. Evenals de vorige maal werden wij weer verrast met een nummer buiten het pro gramma, een zangnummer: „Wie gaat mee over zee", enz. Het lied werd flink gezon gen. en duidelijk kwam het uit, dat er onder de leden der „Harmonie" goede te noren schuilen. Het laatste nummer vóór de pauze: „Ka narielied" droeg men heel prettig voor. De fluitist vervulde op kranige wijze rijn partij. Voor afwisseling volgde nu een too- neelstukje: „Zonder geld op reis", dat goed werd gespeeld en waarin Zadcfc zeer uitblonk. Hij speelde los en natuurlijk, en ook Jan de knecht verdient een pluimpje. Het publiek scbeen verrukt, althans er r werd hartelijk gelachen. Na de pauze volgden twee voordrachten. Vooral „Oproer" sloeg in. Vier muzieknum mers werden dan nog uitgevoerd. Onbe rispelijk, zooals wij dat hier gewoon zijn, en de aangename bijeenkomst, waarop de leden met genoegen kunnen terugzien, eindigde met een jirettigen marsoh. Niets ter wereld is evenwel volmaalkt. Sommigen onder het publiek meenden, dat zij onder de muziek toch wel een praatje konden houden. Dat was voor velen zeer hinderlijk. Een volgende maal kunnen zul- ken hun dankbaarheid voor bet geboorde wel betoonen door te.... zwijgen 1 W. Stigter, aardappelen!)andelaar, Tol lensstraat, te Rotterdam. A. G. Meijer, koopman in manufacturen, Oranj eboomstraat, te Rotterdam. A. J. van Gunsteren, behanger en stof feerder, Delftsche vaart, te Rotterdam. G. B. Kalkman, bouwondernemer, Jaffa- dwarsstraatte Rotterdam. A. Stougie, (koopman en winkelier in kruidenierswaren, Voorstraat, te Rotter dam. M. Kinsbergen, diamantbewerker, te Am sterdam. (F. J. van Hout, koopman in ijzerartikelen te Amsterdam. A. Glazer koopman in kramerijen, te Am sterdam. Bij Kon. besluit is: benoemd tot officier i'n de orde ran Oranje-Nassau mr. N. J. van Luttervelt, op verzoek eervol ontslagen lid en voorzitter van het College van regenten over het Huis van Bewaring te Tiel; benoemd bij gemeld college, tot voorzit ter mr. K. M. Schram de Jong, lid van het collegetot lid mr. J. G. Pijnacker Hordijk, bankier en recluer plaatsvervanger, wonen de te Tiel; aan A. W. E. Kwisthout, oud-ingenieur verificateur van het kadaster te Roermond, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als lid van de Rijkscommissie voor graad- meting en waterpassing, met dankbetui ging voor door hem als zoodanig bewezen diensten; benoemd, met 1 Maart 1911, tot notaris binnen het nrr. Leeuwarden ter standplaats de gemeente Sneek, Th. Boshuijer, thans notaris te Witmarsum; san den luit ter lee 3de kl. A. Dubois óp zijn verzoek eervol ontslag uit den zee dienst verleend; aan den voor den Indisohen dienst be stemden soldaat E. M. Jung vergunning verleend tot het dragen van de hem van wege den Dniteohen Kerfzer, Koning van Pruisen, geschonken bronzen Kerinnerings- medaille aan de expeditie in Duitsoh Zuid- West-Af rika; aan den tijdelijk gep. officier van admi nistratie 2de kl. J. Mager, met ingang van 16 Februari 1911, opnieuw toegekend een pensioen van f 676 'a jaars. Ensemble Gastspiel Nenea Schau- sp iel hans, Berlin. „Wann kommst du wieder??" Een kind begeert het stuk speelgoed 'dat moeder in de kast sluit. Misschien is het niet een trek van kinderen alleen, te be- georen wat niet voor de hand ligt. In de liefde althans wordt het ons als verschijn sel geboden, deze, vooral, manlijke eigen schap, te versmadeD, een succes dat gemak kelijk wordt verkregen, te begeesren waar voor gestreden dient. "Wel beschouwd is het verschijnsel in allerlei voTm, vooral in Fransche stukken, schering en inslag. Duidelijk omgrensd, zonder veel andere toevoegingen, hebben we het gegeven in dit Duitsche stuk verwerkt gezien. Een mooie, vriendelijke vrouw komt er in voor, die slechts de eigenschap heeft de liefde voor haar man, dezen zeer dui delijk te doen blijken .en daarom' door dezen man weinig wordt gewaardeerd, verlaten zelfs voor een andero. vrouw, minder mooi, even schijnheilig van hart als lieftallig yan manieren. Het verlaten vrouwtje wil scheiden, roept haar familie daartoe £amen. Is er in deze bijeenkomst van verwanten echter een, die een onaangenaam woord van haar man zegt", dan is zij het, Penelope, die 't eerst op stuift. Penelope's vader, de oogenscliijnlijk doove mathematiker, geeft dan de practische le vensles wees koel tegen je man, vraag hem nooit, als hij uitgaat: „wann kommst du wieder integendeel, moedig hem aa-n zich te amuseeren als hij daartoe lust gevoelt. Wees vóór alles niet jaloersch op Ada Fer- gusson (de vrouw met wie de echtgenoot in liefdesbetrekking staat), doch moedig haar aan, jullie allen dag op te zoeken. Dezo raadgevingen met meerdere aan te vullen en inderdaad door Penelope naar stig in practijk gebracht, hebben den uit slag, dien men ook hij het kind, in dien aanvang genoemd, zou uitlokken wanneer men een stuk speelgoed, dat ongebruikt naast hem lag, plots op een hooge plank in de kast zou leggen. De ontrouwe man wordt weer dol verliefd op zijn vrouw, terwijl thans do andere, do blonde, schijnheilige Ada die, in 't verkoelen van z ij n liefde, do hare niet zuinig opdringt., thans op haar beurt kennis maakt met het hierboven vermeld verschijnsel. „Wees niet to goedkoop met je zelf", luidt een Engelsehe zegswijs. Het is do moraal van dit stuk, indien men dit speculeeren op een ongetwijfeld even lcelijke als bekrompen menschel ijke karak tertrek zulk een mooi etiket nog mag ge ven. Ik herinner me een kleine étalage van een Parijschen Boulevardwinkel. In vieux rose fluweel, omkreukt door gelijkkleurig satijn, lagen in do gansche daarmee ge vulde winkelkast, als kostbare kleinooden, eenige fondants. En mijn teleurstelling toen ik proefde hos ze net eender smaakten als vroegere, doch minder' kostelijk aangebede nen 1 Hot stuk besluit met het. ongetwijfeld aar dige eind, dat thans de echtgenoot vraagt, als zijn vrouw uit zal gaan: „Wann kommst du wieder Het spel van dit Duitsche gezelschap is uiterst goed. De hoofdpersone, Penelope Mirjam Herwitz, was ons te druk. Doch door de vriendelijke goedhartigheid, die haar ontstraalde, won zij de harten. Een knet terend applaus barstte na 't tweede bedrijf los, terwijl een der commissarissen van 't bestuur een prachtbouquet, van Mimosa, aan bood. De zaal was matig bezet, doch do dank baarheid groot. De H. UECULAMES, k 40 Cents per regel. gaan staat dikwijls gelijk met een ver koudheid ópdoen. Daarom doen voor zichtige vrouwen, vooral bü guur weer, behalve portemon- naie en sleutels, ook steeds een doosje Wybert-Tabletten in haar handtaschje, daar die elk begin van heeschhoid verdreven. Werking onovertroffen. Slechts 60 Cents. Id alle Apotheken verkrijgbaar, te Leiden bö GEhRs. CHRISÏIAANSE, Hoo* ge woerd 3; J. ELSINGA, (fa. J. H. DIJKHUIS) Hoogstraat 5. 2481 18 Bekroningen Pluimvee-tentoonstelling. Hieronder laten wij eenige bekroningen volgen van de PluimveetentoonsCelling. Alleen vermelden wij de hoofdbekroningen en enkele bekroonden uit Leiden en omstre ken, wien een medaille werd toegekend. Wie een volledig overzicht wil hebben van cle vele bekroonden, schaffe zich een cata logus aan, die op de tentoonstel ling te ver krijgen is. De jury bestond uit de heei-en: C. J. G. Repelius, Utrecht, (NederL Hoenderrassen en Sierduiven)G. Muijs, Amersfoort, Buitenlandsoh© Hoenderrassen en HoH. Hoenders) (Hamb.); Joh. O. W. Smits, 'Utrecht, (Konijnen); G. S. v. d. Spruijt, Voorschoten, (Watervogels); Joh". Ph. Tuijt, Leiden, (Hole-Hollandsohe Klop pers en Slenkeduiven); F. Heckman, Bloe- mendaal, (Postduiven); Ernst Loeb, Lei den, (Zang- en Sieraadvogels). Met medailles werden bekroond: Groote Verguld Zilveren Medaille, uitge loofd door den Burgemeester van Leiden, jhür. mr. N. O. de Gijselaar, voor de schoon ste inzending van een lid der L. P. V. Winner: J. Zaalberg, Leiden. Zilveren Wisselbeker, uitgeloofd door N. N. voor de fraaiste collectie Ned. Hoen derrassen van een lid der Ned. Hoender club. Deze beker moet drieman! gewonnen wor den of tweemaal achter elkaar door den zelfden inzender, om eigendom te zijn. Den tijdelijken winner zal eén zilveren Kerinnermgsmedaille worden aangeboden. Winner: J. Zaalberg, Leiden. Groote Bronzen Plaque, uitgeloofd door de „Vereeniging tot Bevordering van het Vreemdelingenverkeer," voor de schoonste inzending Buitenlandsohe Hoenderrassen. Wmner: H. L. A. van der Horst, Leiden. Bronzen Medaille of f 2.uitgeloofd door mej. M. Keijser, te 's-Gravenhage, voor op een na den fraaisten haan of hen Wit Leghorn. Winner: C. Versteeg Jr., Wassenaar. Kristallen Eerebeker op zilveren voet, uitgeloofd door den heer R. Reijmer te Alkmaar, voor den fraaisten haan of hen Koekoek Plymouth Rocks. Winner. D. v. d. Burg Jr., Waasenaar. Bronzen Begeermedaille, uitgeloofd door de firma C. J. Begeer, te Utrecht, voor den fraaisten Zwart Bantam haan. Winner: H. L. A. v. d. Horst), Leiden. Bronzen Medaille of f 2.uitgeloofd door den heer J. G. F. Kriens voor den fraaisten haan of hen Sebright Bantam. Winner: W. van Rooi jen, Leiden. Bronzen Medaille of f 2.uitgeloofd door den heer Spruijt voor den fraaisten haaif of h'en Antw. Baardkriel. Winner: H. L. A. v. d. Horst), Leiden. Groote Bronzen Medaille, uitgeloofd door de administratie van Ket „Leidsch Dag blad" voor de fraaiste collectie loomen. Winner: J. Zaalberg, Leiden. Verguld-zilveren medaille, uitgeloofd door de afd. Leiden en Omstreken van de V. P. N. voor den 2den prijs toom Wit Leghorns. Winner: D. v. Burg Jr., Wasse naar. Zilveren medaille of f 4, uitgeloofd door den heer J. Korevaar, voor de fraaiste toom Zwart Orpingtons. Winner: J. Zaal berg, Leiden. Bronzen medaille, uitgeloofd door de Nederl. Vereeniging Avicultura" voor de fraaiste toom Hollandsche Krielhoenders. Winner: H. v. Sillevoldt, Leiden. Zilveren medaille, uitgeloofd door den heer L. Zaalberg, voor de fraaiste collec tie Hollandsche Kroppers. Winner: J. P. v. d. Marei, Voorschoten. Groote bronzen medaille, uitgeloofd door den heer J. de la Bij© voor den fraaisten Hcrllandschen. Krop% er. WinnerJ. P. v. d. Marei, Voorschoten. Bronzen medaille, uitgeloofd door den heer J. de la Bije, voor den mooisten Dra gon-doffer of -duif. Winner: W. F. Chou- four, Noord wijk. Eerebeker, uitgeloofd door den heer G. H. Stouten, te Haarlem voor de mooiste collectie IJsduiven. Winner: P. de Vilder, Leiderdorp. Bronzen medaille, uitgeloofd door mevr. Z. W., voor den fraaisten doffer of duif in klasse 227 of 228. Winner: Joh. Koore man, Leiden. Zilveren medaille of f 4, uitgeloofd door den heer Ch. van Spall, voor de mooiste inzending kalkoenen. Winner: J. den Os, Leiden. Bronzen Begeer-medaille, uitgeloofd door de firma C. J. Begeer te Utrecht, voorAfet fraaiste zilverkonijn. Winner: J. G. J. v. d. Sande, Alphen aan den Rijn. Het Koninklijk gezin. In een Haagscho Kroniek der „N. Gron. Crt." leest men het volgende: „Dank zij het zachte weder, waardoor rich de winter blijft onderscheiden, gaan de Koningin, Regentes en Prinses Juliana da gelijks uit; nu en dan wandelt H. M. reeds in de morgenuren, vergezeld door een der hofdames en g.volgd door een lakei, 's mid dags rijdt zij uit, alleen met den Prins of de Prinses, die een paar malen daags in de versbhe lucht is, meestal in den tuin van 't Huis ten Bosch, rijdend in hanr speelwa gentje. De kleine Prinses wordt gelukkig met den dag flinker en voorspoediger voor haar leeftijdrij is in geen enkel opzicht ook wat praten betreft achterlijk en hiles wijst er op, dat zij ook voor muziek veel zin zal ontwikkelen. Ik vermeld dit met op. zet, opdat ik ten aanzien van haar spreken en hooren wel eens andere verhalen ver nam, die ten eenenmale met de verblijdende werkelijkheid in strijd waren." Ned. Maatschappij voor Tninbouw eu Plantkunde. In het American-hotel te Amsterdam werd gisteren de Winterbijeenkomst gehouden der leden van de Ncd. Maatschappij voor Tuinbouw en Plifhtkunde. De voorzitter de heer G. baren de Grancy, uit Vuehfc, betreurde in zijn openingswoord de niet groote opkomst en achtte het een vreemd verschijnsel, dat geen vraagpunten der leden waren ingekomen, wat nog nooit is voorgekomen. De voorzitter wees daarna op do punten van bespreking op deze bijeenkomst te be handelen. Het eerste punt betrof de wenschelijkhcid om aan de vaste keuringscommissie een Plantenhandelsbeurs te verbinden en de in richting daarvan. De heer A. J. van Laren, stelde, ter in leiding van dit punt, voorop dat de belang stelling in de vaste keuringscommissie voor uitgaat en een belangwekkende toekomst te gemoet gaat. De liefhebberij voor het inzenden van ver zamelingen was in den loop der jaren niet stabiel gebleven en achteruitgegaan, wat spreker aan dc hand van cijfers en graphi- sche voorstellingen aantoonde. Mien heeft toen, om dit euvel tegen te gaan, prijsvragen ingesteld. In de latere jaren is de animo echter weer toegenomen en werden weer vele inzendingen ingezon den. Men is toen op het denkbeeld gekomen een vaste Plantcnbeurs in te stellen voor de handelsinzendingen en een aparte keuring voor de nieuwigheden, van welke scheiding niet anders dan de beste resultaten te ver wachten rijn. Ten slotte gaf spr. nog als zijn meening te kennen, dat een plantcnbeurs groote levensvatbaarheid zal toornen te be zitten. De heer J. H. Kauffmann zette uiteen Koe de inrichting van deze beurs moet zijn. Er volgde over dit punt debat. In de namiddagritting Kaeld de heer J. C. van Hoolwerff, oiviel-ingenieur te Lei den, een inleiding over gewapend beton in den Tuinbouw, speciaal voor den bouw vaü (kassen, tabletten, kelders, bakken enz. Waar in den tuinbouw steeds gewerkt wordt bij vochtige atmosfeer, daar is juist goed geconstrueerd gewapend beton eeif uitnemende roestwering. Een reisje door het Westland gaf spr. den indruk dat de wijze waarop aldaar het beton wordt gebezigd, eenvoudig revolutie bouw is te noemen. Men bouwt er te ijl», wat gevaar kan opleveren bij groote sneeuw- belasting. Bij de discussie over dit punt deelde een aantal eigenaars van betonkaseen hun er varingen mede. Daarbij betoogde de heer Wilce uit Rot terdam, dat betonkassen voor warme kascul- tuur waren te veroordeelen en alle nadee- len hadden van de ijzeren kassen. Van andere zijde werd het beton weder aanbevolen. Uit de vergadering gingen stemmen op om eens uitvoerig te onderzoeken welke kasbouw de meest gewenschte was en wel ke materialen daarbij de voorkeur verdie nen. Het hoofdbestuur zal in deze quaestie diligent blijven. Ten slotte hield de heer 0. F. Hemerik uit Leiden een voordracht over het drainee- ren van kweetkerijen, bij welke voordracht inleider een systeem van draineeren met aarden buizen ontwikkelde. Nadat ook dit onderwerp tot een breed e discussie had aanleiding gegeven, werd deze winterbijeeDkomst gesloten. l>onder«lag: Stadsgehoorzaal. Groote Nationale Tentoonstel ling Leidsehe Pluimvee-Vereeoiging. Foyer Stadszaal. Uitvoering R.-K. Gem. Zang- vereèniging ,Arti et Religioni". 8 uur. Ooeratie-zaal Acad. Ziekenhuis. Vergader. Nederl. Bond v. Ziekenverpleging. Voordracht van Dr. J. B. Zasyer. Halfeegen. Nutsgebouvr. Vergadering Verg Bevordering Bouwkunst. Spreker: de Heer Dr. J. H. Holwerda. 8 uur. Katwijk a/Zee, Gemeentezaak Winterleiing. Spreker Prof- H. Bavinck. Halfacht. Kaïwjjk a/Zee. Vergaderlokaal Stengelinstraafc 1 Bijbellezing. Halfacht. Vrijdag;: Stadsgehoorzaal. Groote Nationale Tentoonstel ling Leidscha Pluimvee-Vereeniging. Kleine Stadszaal. 3de Soiróe Musicale. 8 uur. Maison Prins. Vereeniging Oud-Leiden". Lezing v. cl Heer Dr. W. J. Kiihler. 8 u u r. Nutagebouw. Jaarl. Ledenvergadering. Alg. Ned Verbond. (Barger-afd. Leiden e. o^sMidd. h a 1 f v ij f Broodfabriek ,Cere9". Alg. Vergadering. Aan deelhouders. Halfnegen. Zaterdag: Stadsgehoorzaal. Groote Nationale Tentoonstel ling Le dsche Pluimvee-Ve eeniging Leidsehe Schouwburg. Weldadigbeidsrooratel- ling door de D. T. V. Mo'ière. ,Uud Heidelberg", TooneelsprL Halfacht. Foyer Stadszaal. Uitvoering Dames Gymnastiek- vereeniging ,Brunhild«". 8 uur. Bioscope-Theater. 2 »n 8 uur. Rolschaat8«mbaan, Gebr. Straatsburg. 25 u r. Zondag;: Stadsgehoorzaal. Groote Nationale Tentoonstel ling Leidsehe Pluimvee-Vereeniging. Bioscope-Theater. 8 uur. Leidsehe Schouwburg. „Schakels", Vroolijk spek 8 u u r. 'tPosthof. Concert. Café Rijnland. Optreden: Duo van Praag-Blaser enz. Zeven uur. Du Nord. Bal. Basolijks: Loidscbe Volkshuis. Tenloonstc1 ling oud en nieuw goud en zilver smeedwerk. 710 uur. (VVoensdag 3-5 uur.) Leidsehe Kunst vereeniging. Tentoonstelling Schilderijen enz. v»»n Jan Heyae (Middelburg) en G. Wes eraan (Amsterdam). 1*2—4 uur. MEN V. Kalfskarbonaden, Brasselsoh loof, parel gort in melk. Hedenmiddag woei op het iS afbraak zijnde perceel aan de Hooigracht een houten bint, welke tegen den muur was geplaatst, om. Dera kwam terecht op het gezicht van S., handelaar in afbraak te Zoeterwoude. Daardoor bekwam hij een dikken en bloedenden neus, zoodat bij zich huiswaarts moest begeven. Er komen van versoheidea plaatsen om Leiden berichten van op het veld bloeiende krokussen. Woningnood te Delft Men schrijft aan „Het Volk"Hoe hoog de wo ningnood te Delft gestegen is, bewijst het feit, dat een bode van het stadhuis door den burgemeester onder dak moest gebracht worden in een oud weeehuis, omdat de man

Leidsch Dagblad | 1911 | | pagina 2