N°. 15644 Zaterdag 18 Februari, A®. 1911. (geze gourant wordt dagelijks, met uitzondering van <§on- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit VIER Bladen. Derde Blad. Offieieele Kennisgeving. Kunst, letteren, enz. LEIDSCH DAGBLAD PBUS DEK ADYERTENTIEN: Vu 1—6 regels ƒ1.06. Iedere regel meer ƒ0.17}. Grootere letters nasr plaatsruimte, - Kleine edvertentiëu Tan 30 voorden 40 Oents oontantelk tiental woorden meer 10 Oents.—Voor het inoseseeren wordt 0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANTS Voor Leiden per week 9 Oents; per 3 maanden I f 1.10. Buiten Leiden, per loeper en weer agenten gereatigd zijn 1.30. Franco per post 1.65. Verkiezing Kamer wan Arbeid. Burgemeester en Wethouders van Lei- Ben; Gezien het besluit van den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel wan den 13en Februari 1911 No. 313, Afdeeling Arbeid Brengen ter algemeene kennis: 1 Hat de stemmingen ter verkiezing Van 5 leden-patroons en 5 ledén-werklieden Oer Kamer van Arbeid voor de Winkel en Grossiersbcdrijven, die behooren te wor- Ben benoemd ter vervulling van de, op 15 [Mei 1911 open zijnde plaatsen, zullen plaats hebben op Dinsdag den 21 sten [Maart 1911 en de herstemmingen 'foo noodig, op V r ij d a g den 3 1 s t e n. Maart d.a.v.; fen dat de stembureaus zitting zullen hou- Ben in een der lokalen van het Raadhuis yan één uur 's namiddags tot vier uur 's namiddags en van zeven uur 's avonds tot negen uur 's avonds. Voorts vestigen zij de aandacht van be langhebbenden op den inhoud van de ar tikelen 17 en 18 der Wet op de Kamers van Arbeid, luidende als volgt: Artikel 17. r „Het hoofd of de bestuurder van eën 6edriif of eene onderneming, waarin per sonen, die op een kiezerslijst voor eene Kamer van Arbeid zijn; geplaatst, arbeid verrichten in fabrieken en werkplaatsen, Is verplicht te zorgen, dat ieder van dezen gedurende ten minste, twee .achtereenvol gende uren van den voor'de stemming bepaalden tijd gelegenheid vindc om mede [Be werken tot de keuze, waartoe hij be voegd is," Artikel 18. 7,Het hoofd of de bestuurder,- in het vporgaande artikel bedoeld, is verplicht te Torgen, dat in zijne' fariek of werkplaats, ï>p eene plaats waar arbeid verricht wordt, gedurende twee werkdagen voor en tijdens jde tot stemming bepaalde uren op eene zichtbare wijze is opgehangen een door hem onderteekende lijst, de uren in het Voorgaande art/kél bedoeld vermeldende, voor elk afzonderlijk of groepsgewijze of voor allen gezamenlijk. -„Op de woorden „arbeid" en „fabrieken f/a werkplaatsen" in dit en in het vorige grtikel in par. 1 der Arbeidswet, met uit sondering van het laatste lid van artikel 2 toepasselijk." Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. 'VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 17 Februari 1911. Zomerdienetregellng Spoorwagen. Burgemeester en Wethouders van Lei- Ben, brengen ter kennis van belanghebben den, dat een exemplaar van het ontwerp voor de „Zomerdienstregeling 1911", aan geboden door de „II oil. IJ z. Spoor wegmaatschap pij" ter inzage op de Secretarie dezer gemeente is nedergelegd fan dat eventueele opmerkingen betreffende Bit dienstregelingsontvr erp, ten einde voor Be vaststelling van de dienstregeling in Overweging te kunnen worden genomen, rechtstreeks moeten worden ingezonden vóór of op 1 Maart a.s. aan het Departe- jnent van Waterstaat. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. YAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, den 18en Februari 1911. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien art. 8, 1ste aliriea, der Hinderwet; Brengen bij deze ter algemeene kennis, 'dat door hen op heden vergunning is ver leend aan P. WOESTENBITRG, en recht verkrijgenden tot het oprichten van een lood en zink werkerswerkplaats in h'et per ceel Apothekersdijk No. 34. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. YAN STRIJEN, Seoretaris. Leiden, 16 Februari 1911. Leiden, 18 Februari. Het Bestuur van do Zeil-, Roei- en Motorbootsport „De Kaag" maakt er ons opmerkzaam op, dat in ons verslag de heer Nederburgh te Warmond, voor 1500 vier kanten meter duizend gulden vroeg, maar dit is niet juist. Het is maar duizend vierkanten meter, waarvoor echter de heer -Nederburgh vier duizend gulden vroeg 1 De heer Jean Bomeville, koster der Doopsgezinde kejtk alhier, boopt 1 Maart a.s. den dag te herdenken, dat hij 25 jaren geleden in bovenstaande functie trad. De heer J. E. de Vos van Steenwijk is gekozen tot praeses collegii van het Leidsche Stiidentenkorps. r Wij ontvingen het twaalfde jaarverslag van de vereenigjng tot Christelijke Wijk verpleging „Phebe" te Leiden. Het is niét vreemd* dat „'Fhebs" zco langzamerhand een oud© bekende geworden is. Niet, omdat het onder de vereenigingen, waaraan onze goéde, stad zoo rijk is, zulk een hoog woord voert. Het maakt niet veel gerucht en gaat rustig zijn weg. Zijn arbeid gaat stil voort in de huizen en kamers der menschen, die hulp iioodig hebben. Recla me zegt liet bestuur wordt er door ons, nooh voor ons gemaakt. En toch weten de menschen in wijk VI den weg naar „Phebe" goed to vinden. Arbeiden in stilte is niet hetzelfde als onbekend blijven. Van de oude 'oprichters "en bestuurders is sinds eenige jaren niemand meer .over. Onze verwachting, dit jaar te kunnen mel den, dat de wijkpredikant 'der Herv.- Ge meente in ons bestuur zitting nam, is niet vervuld. De plaats, die door het vertrek van Ds. De Hoest in de wijk en daardoor in onzen kring open kwam, is steeds onbe zet gebleven. Er is zelfs een open plaats bijgekomen, daar mej. H. W. M. Spieoker zich genoodzaakt zag zich uit haar arbeid terug te trekken. Zoo stelt het nieuwe jaar ons-voor de taak om 'te zien naar nieuw© hulp. Dr. Timmermans, de wijkdokter bleef. Van. zijn bemoeiingen, alsmede van den ar beid van zuster Gr. Weering geeft hét ver slag een overzicht. De meisjesvereeniging is dit jaar weer ge regeld saamgekomen. In, het tweede half jaar bleven de dames C'. .Codddjn en A. Homberg alleen voor dezen arbeid, daar de bestuursleden mej. H. W. M.Spiecker en. mej. M. Brass haar hulp niet konden blijven verleenen. De kleedlngstukken, welke daar vervaardigd 'werden, konden uitgereikt wor den na afloop van de Kerstfeestviering op 22 December, toen meisjesvereeniging en verschillende wijkbewoners samen wa ren. Het was een rustige stille avond, waar iéts van het. „stille nacht, heilige nacht" werd gevoeld. Ook de bijbellezingen zijn dit jaar gehouden als tevoren. Het bezoek had drukker kunnen zijn, maar was toch niet onbevredigend. Deze arbeid behoort tot de kleine dingen, die men niet mag verach ten, er ligt een zegen in, die niet altijd ge zien wordt. En nu de financiën. Verleden jaar schreef het bestuur: „zij baren minder zorg dan het vorige jaar." Het moet nu helaas het tegenovergestelde zeggen. Niet wat aangaat de geldmiddelen die dienen tot verschaf fing van melk en eieren aan zieken en zwak ken. Met dankbaarheid aan de gevei's kan vermeld worden, dat daarvoor dit jaar de niet onbelangrijke som van f 2-14.28 kon be steed worden. - Maar de groote kas! Het saldo is f 495.04, aldus f 67.23 hooger dan einde 1909. Maar hierbij mag Diet ver geten worden, dat de uitvoering Van „Sur- sum Corda,ï f 175 in de kas bracht. Zonder die bate zou het saldo met f 107.77 achter uitgegaan zijn, waaruit blijkt, dat de gewo ne inkomsten de uitgaven niet dekken. Dat was 'zoo einde 1910. Wanneer het bestuur nu bedenkt-, dat in den loop van 1910 menige begunstiger aan de Vereeniging door aller lei oorzaak ontviel en dat het „Groene Kruis'' zijn bergplaats van verplegingsart.i- kelen elders zocht, wat een schadepost van f 100 's jaars is, dan ziet het de toekomst eenigszins bezorgd in. Maar het eindigt met een woord van dank aan allen, die hielpen door contributie, door de uitreiking van levensmiddelen, schenking van kleedingstukken, met namen aan de firma De Heyder en Co. die zulk een groote hoeveelheid goederen zond. Voor het examen nuttige handwerken zijn te 's-Gravenhage geslaagd de dames B. S. de Langen, van Leiden; L. J. Jansz, van Oudewetering; H. J. E. H. Borel, van Rijswijk; A. A. J. Beszelzen, van Wad dingsveen; E. M. van Heuven en W. F. Loeber, van Zoeterwoude. Bedankt is voor het beroep naar de Chr.-Geref. Kerk te Woerden door da. L. H. Beekamp, te Arnhem. Te Tiel is gisteren plotseling overle den, op 59-jarigen leeftijd, ds. C. Hoekstra, predikant bij de Hervormde Kerk aldaar, vroeger predikant te Paramaribo, waar bij veel ten behoeve van de melaatschen heeft gedaan. Den vorigen avond had hij nog een godsdienstige bijeenkomst van werk lieden geleid. Het afdeelingsonderzoek in de Tweede Kamer van het kustverdedigingsont.werp ia geëindigd. De Haagsche Hoefijzercorrespondent van het ,.Hbi." schrijft: De algemeene indruk, dien wij kregen uit wat wij vernamen van'het Séotie-onderzoek is tweeledig. Ten eerste, dat de Fransehe beweging te gen het ontwerp de kansen op aanneming principieel niet onbelangrijk heeft verbe terd. Bij de openbare beraadslaging zal dit uit de houding van enkele leden zelfs zeer duidelijk blijken. En ten tweede, dat -rij algemeen do meening werd geuit, dat men hier en daar wel met wat minder kan volstaan. De voor gestelde versterking van Ylissingen heeft echter, begrijpelijkerwijze, het grootste aan deel gekregen in- de kansverbetering, die het gevolg is van de vreemde actie. De verbouwing van het paleis Het Loo is gegund aan den laagst'en inschrijver K. A. van Rijswijk, te Heusden, voor f 448.860. Hét hoogst was ingeschreven door War- denies en De Ruijter te Arnhem, voor f *574,100. De cenU'alo antirevolutionnaire kies-, vereeniging ïn liet district IJselstein, heeft candidaat gesteld vóór de verkiezing van een Statenlid in de vacature-Wentink, den heer K, Vink, burgemeester van Lopik, die de candidatuur heeft aanvaard. De Roomsoh-Katholiekcn, die gisteren te Utrecht vergaderden, zullen deze candida tuur steunen. De centrale liberale .kiesver- eeniging heeft, xooals we reeds-meldden, den heer A. Blankesteyn, burgemeester van Harmelen, gesteld, die de candidatuur eveneens heeft aangenomen. De 'gisteren te 's-Gravenhage op 56- jarigen leeftijd overleden beer C. A. Rvoe- sen, oiid-gouvernéur van Celebes, ving zijn ambtelijke loopbaan in Indië aan in 1876 als adspirant-contróleur. .Zijn diensttijd in de verschillende controlèursrangen bracht hij daarna hoofdzakelijk door op Sumatra, éérst ter Westkust, later :ter Oostkust van dat gewest."In dien -verwierf- hij. we gens de samenstelling van een geschiede nis van het landschap-Apsahan (O. K. S.) tevredenheidsbetuiging-, -van de regeering. In 1892-bercikte delieer Krocsen -den rang. van assistent-resident. Als "zoodanig" was hij eerst geplaatst op. Groót-Atjeh en daar na met onderbreking van een tweejarig yeriof wegens ziekte naar Europa, te Pa- lëmbang. In 19Ó8 volgde zijn bénóefning tot resident der Z. en O. afdeëlirig van Borneo. Deze betrekking vervulde hij onge veer 5 jaren, tot zijn benoeming tot gou verneur van Celebes. In 1906 verliet de heer Kroesen deói In- dischen bestuursdienst. Bjj die gelegen heid werd hij benoemd tot commandeur in de Orde van Oranje-Nassau. Eenige jaren tevoren was hem reeds het Ridderkruis van de Orde van den Nederlandschen Leeuw toegekend. In „Het Centrum" lezen wij: In de laatste dagen kan men in verschil lende persorganen lezen, als komend ,,uit betrouwbare bron" of „van betrouwbare zijde" dat de ontwerpen-Ziektevvet en Ra- denwet in de afdcelingen der Tweede Ka mer zeer ongunstig zijn ontvangen. Dergelijke berichten zijn afkomstig óf van Kamerleden, die het atdeélings-onder- zoek bijwoonden,, óf van andere personen. In het laatste gevalkunnen ze slechts steunen op gissingen,, en is de betrouw baarheid dus verre te zoeken; in het eerste komen ze van hen, die meedeelden, wat ze niet meedeelen mochten; de betrouwbaar heid van de zoodanigen mag ook niet te hoog aangeslagen. 't Verstandigst zal dus wel wezen, aan dergelijke berichten, waarvan de tenderiz maar al te duidelijk is, niet de minste waarde te hechten, en zich er niet door te laten beïnvloeden. Dat ze niet voortkomen uit een „bron" of van een „zijde," waar men gaarne zien zou, dat de verzekeringswetten, waarnaar onze arbeiders reikhalzend uitzien, vóót 1913 tot stand komen, mag veilig wor den aangenomen. De Koningin-Moeder heeft gisteravond in het Gebouw voor Kunsten en "Weten schappen .te 's-Gravenhage de voorstelling van „Quo Vaclisi" door het gezelschap van de Nederlandsche Opera van het Rem brandt-theaterte Amsterdam bezocht, en twee tafereelen bijgewoond. Van de opbrengst van deze voorstelling zal een gedeelte ten goede komen aan Oran- je-Nassau's Gord, als grondslag voor het in stellen van een eerste vrije bed in deze in richting. De Koningin heeft voor het doel, wa armed e de voorstelling gegeven werd, f 100 toege zegd. Prins Hendrik, commandeur van de Orde van de Johanniters, heeft gisterna middag, vergezeld van den lieer "Gevaerts van Simonshaven, .werkmeester van die or de, eeii bezoelk gebracht aan een paar pa tiënten in de diaeone&senmrichting „Bro- novo" te 's-Gravenhage, verpleegd vanwe ge genoemde orde. Z. K. H., die door den directeur van „Bronovo", dr. Groeneweg, ontvangen rn rondgeleid werd, heeft hij deze gelegenheid op de zaal in genoemde ziekenmrichting, I waar bedoelde patiënten wovden verpleegd, de Emmazaal, ook alle overige patiënten van die zaal zeer vriendelijk toegesproken. De minister van landbouw, nijverheid en handel heeft bepaald, dat gedurende het jaar 1911 geen cursussen in vee- en vleesch- keuring zullen worden gehouden. AALSMEER. Door het bestuur der .Chr. school te Aalsmeer is besloten T bestaande schoolgebouw en de onderwijzerswoning zoo mogelijk ondershands te verkoopen en daar na op het uitbreidiugsterrein der gemeente nieuwe.gebouwen te stiohtei), welke grooter e-n meer naar de eisehen des tijds zullen worden ingericht. BODEGRAVEN. Bij een koe van den landbouwer W. van Briemen, alhier is milt vuur geconstateerd. Het diér is onder toe zicht der politie afgemaakt, en verbrand. In hotel „Van lEaaften," alhier, heeft de gymnastiekvereéniging ,,U. d. I.", van Zwammerda.nl,' een uitvoering gegeven, die, ondanks het ongimstige weder, door velen werd bijgewoond. De verschillende oefenin gen weiden onder leiding van den direc teur, den heer Van der Kleyn, flink en cor rect uitgevoerd. IIOQGMADE. Hier zijn bij v. d. P. zes en bij Van S. in den Veenderpolder 12 kippeu gestolen. Vermoedelijk is voor de ontvreem ding gebruik gemaakt van een roeiboot. NOORDEN. Tot hoofd der openbare school alhier is benoemd dé heer K. Jager, van 's-Gravenhage. •NIEUWKOOP. Bij de aanbesteding voor den bouw van een R.-K. school waren in- schrijvers de lieeren B. P. Valkenet, voor f 6600; L. Kwakkenbos, voor f 6353; J. Woerde, voor f 5800; G. Paulsen, voor f 5775. Het werk is aan den laags ten in schrijver gegund. OUDE WETERING. Gisteravond gaf ons Fanfarekorps een uitvoering in het lokaal van den heer Gozijn, voor donateurs ert ge- noodigdeh. De zaal was matig bezet, wat zekér Izijn oorzaak vond in de snél op elkaar volgende gelegenheden tot ontspanning der laatste weken. Jammer, want de uitvoering liep uitnemend van stapeL De nummers weidón goed gespeeld, enkele er van zeor goed. Dit was zeker het geval "met „Sere nade aam de Begunstigers van Oudewe- terings Fanfarekorps", vervaardigd door W. C, B. J., dat, op verzoek, nog eens her haald werd- Een woord van lof aan den di recteur, den heer W. C. P. Jansz. Bijzon dere waardeering verdienen ook die leden, die zich hebben ingespannen om, tusschen de muzieknummers door, het publiek te vergasten op luimige voordrachten. VOORSCHOTEN. Gisteravond werd door de muziekvereeniging „Benvenuto", alhier, hot feit herdacht, dat haar directeur, do heer G. Yerheij Sr., vijf en twintig jaar het echtelijk geluk mocht; smaken. Te gelijk vierde haar president, de heer R. v. Kooij Sr., zijn 12j-jarig huwelijksfeest. Beide feiten gaven aanleiding tot een gezellig samenzijn, waarbij stoffelijke blijken van waardeering getuigden van de hartelijke harmonische verst'andhotiding, welke er on derling in deze vereeniging bestaat. In den loop van* den dag had ook de beschermheer blijken van belangstelling gegeven. VOORHOUT. In de R.-Iv. Kerk, welke a.l ecnigen tijd gedeeltelijk electriscli ver licht werd, is men nu met de geheele eleo trisclie installatie klaar gekomeneen in stallatie, die, volgens oordeel van zeer be voegde deskundigen, een werk is, dat met de moeste zorg is bewerkt en afgeleverd. Voor den elcetro-motor mot ventilator voor den autornatischen windaanvoer voor heb kerkorgel heeft men een plaatsje gekozen hoven Jicfc koor, in den toren, ten einde te vermijden, dat, tijdens de godsdienstoefe ningen, het geraas van den motor hinder lijk zou zijn. Do kerk is door twee én twintig "boog lampen van 50 kaarsen lichtsterkte verlicht, welke met goed in stijl gehouden koperen ornamenten aan zijmuren en pilaren beves tigd zijn. Voor liet priesterkoor hangen twee dubbele lampen aan een koperen sohaim- ketting af, tevens den leidingsdraad, in zich bergend Doch bij al het mooie is zoo practisoh, dat geen enkele lamp het uitzicht beneemt. Twee achter zijpilaren aangebrachte lan ge lampen doen het licht volop op heb- altaar st.roomenterwijl op moer plaatsen kleinere lichten zijn (aangebracht. Verscheidene eigenaren van pereeelen grond, geschikt voor bouwgTond voor een woning- voor den gemeente-geneesheer, heb ben uitnoodigiüg ontvangen van het gemeen tebestuur prijsopgave te doen van hun per eeelen. Het blijkt, dat het plan bestaai, in de onmiddellijke nabijheid van de. kom van het dorp en de spoorweghalte te bouwen en uit de vraag naar achttien meter breedte langs den" weg. kan afgeleid warden, dat men roet iets goeds voor den dag wil ko men. Ook met het oog op clectrisclïe verlich ting der woning is de keuze zoo dicht bij het dorp alleszins aan té bevólen. ZEGWAARD—ZOETERMEER. Bij do door het gemeentebestuur gehouden aanbe steding voor het bouwen van een koetshuis met paardenstalling achter het huia van dr. Duyster, is ingeschreven door de wed. J. Bournan voor f 1224, J. Reeuwijk voor f 1240, W. van Os voor f 1247, en E. J. Sal- ters voor f 1306. De door do Holl. Mij. van Landbouw gegeven cursus in paardenkennis is deze week afgeloopen. Dertien leerlingen namen er aan deel, aan wie allen een diploma kon worden uitgereikt. ZOETERWOUDE. Maandagmorgen om negen uren vergadert de Raad. ZOETERMEER-ZEGWAARD. Het harmonie-gezelschap „Kunst en Vriend schap" ga.f voor een (alrijk publiek welge slaagde uitvoeringen. Van het muzikale gedeelte was wederom heel vèel wérk ge maakt. Onder de vele mooie nummers, wel ke het programma bevatte, kwam o. o» Selection sur Mireille," opera van Gou nod, voor, waama een daverend applaus voor de prachtige uitvoering volgde. Ook de voordrachten, met hei; aardige blijspel „Joost Uilenspiegel", vielen zeer in den geest. Deze Vereeniging bezit uitstekende krach ten, zoowel op tooneel- als muzikaal ge bied. De directie en 't bestuur zijn in goede handen, hetgeen veel voor de toekomst be looft. Hoogst; voldaan, na genotvolle avon den, keerden allen huiswaarts. Ons Invalidenhuis. Men meldt ons uit Amsterdam dat de Cont. missie door de Algemeene Vergadering van het Hoofdbestuur en de afgevaardigden der districts-oommissiën van het Fonds ter aan moediging en ondersteuning van den gewa- penden Dienst in Nederland en belast met een onderzoek naar het Invalidenhuis tot de conclusie is gekomen dat het tegen woordig gebouw te Leiden niet meer aan da iineest .matig gestelde eisehen voldoet en ook niet door verbouwing daarvoor geschikt kan worden gemaakt. Evenmin werd he. door de gemeente Zutfen aangeboden ge bouw geschikt geacht. Er zal dus een nieuw gesticht moeten worden gebouwd: Daarvoor komen twee plaatsen in aanmerking, ml. Leiden en Amersfoort, die ieder een terrein zouden hebben aangeboden voor een nieuw gebouw. Wij hebben van bovenstaand bericht in Leiden zelf nog geen bevestiging verkre gen. Mocht het ecihter zoo zijn, dan komt het ons voorr, dat Leiden, hetwelk jaren lang kosteloos het Invalidenhuis beschikbaar stelde en zelfs velo jaren aan het Fonds een niet onbelangrijke subsidie verleende, wel de oudste rechten heeft. Bovendien wordt door Zuid-Holland iu het Fonds jaar. lijks bijgedragen ongeveer f 4000 en door de' provincie Utrecht ruim f 1000. 's R ij ks E t li n o gr a p li i s c h M u s c u iu!; heeft van den heer S. L. Brug, off. van gez'. 2de klasse te Lahat (res, l'alomhang), ten, geschenke ontvangen: een koperen sirih stel uit Pal:mbnng en; een tondeldoos uit Semendo aan den boven loop der Enim-rivier (Sumatra). Aan den schenker wordt de dank dor regeering "betuigd. Nederland en d e 33 eï h eCon ventie. De uitgever J. H. Kok, te Kampen, be richt ons, dat dooi* de tegenstanders van de Beraer Conventie adressen aan de Twee de Kamer, verzonden zijn uit verschillende! plaatsen des lands (ook uit Leiden), on der- teek end piet gezamenlijk ruim 550 namen, alle .uit de "boekhandelaaTswareld. De WognummerS. De Wognummers zingen in. de volgende week te Londen in het Hippodroom. Lon- densohe bladen geven reeds foto's met pak kende bijschriften. In een der bladen wordt de leider van het koor bevorderd tot. bur gemeester van Wognum. In het Bulletin van den Larensclicn Kunst handel wordt over den schilder Van Ingeu gesproken; aangehaald Van Eeden's oordeel over hem. Uit bedoeld artikel i3 liet volgende ge ei»; teerd „Had ik een enkel stuk van Van tngen voor 't eerst op een expositie gezien tus schen vele andere, terwijl mijn oordeel door veel minderwaardig werk verstompt waa, ik zou liet vrij stellig, door het afge zaagde motief mislead, zijn voorbij gel oopen. Alweer een „koe 'in de weide" of ,,-dxinkendo koe" l Kunnen die Hollanders dan nooit iets anders mooi leeren vinden? Zoo zou het ons ook gaan wanneer wij jaren lang valsclie diamanten moesten be wonderen, wanneer ze uit-slekend werden nagemaakt. Een echte steen zou ons niet bijzonder interesaecren. Het verscliil ia ook! zóó gering. Wait heofa .men aan een kwft

Leidsch Dagblad | 1911 | | pagina 1