N°. 15627 Maandas 30 Januari. A\ 1911. §eze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van 'Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit l TWEE Bladen. i Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. FEUILLETON. Hun roeping getrouw. DA&BLAD PEL'S DER ADYEBTENTIEX: Van 16 regels /'1.05. Iedere regel meer 0.17J. Grootere letters nasi plaateruimte. Kleine advertentiën ran 30 woorden 40 Oentsoontantelk tiontal woorden meer 10 Oents.—Voor het inoa3seeren wordt/0.05 berekend. PBIJS DEZEE COURANT: Voor Leiden per week 9 Oents; per 3 maanden i f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd sijn 1.30. Franco per post1.65. Hondenbelasting. Burg. ën Weths. vau Leiden brengen ter Icennis van belanghebbenden, dat ingevolge art. 2 der verordening, regelende de invor dering der plaatselijke directe belasting op 'de honden, ieder houder van een of meer honden, die aan die belasting onderhevig zijn, verplicht is daarvan vóór of óp den 31 U anuari a.s. bij den gemeenteontvanger aangifte te doen, door inlevering van een behoorlijk ingevuld en door den'aangever onderteekend biljet en dat bedoelde inschrij- yingsbiljetten voor het dienstjaar 1911 kos teloos ten kantore van den gemeenteontvan ger verkrijgbaar zijn. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR, Ij -Burgemeester, j VAN STRIJEN, loco-Secretaris. Leiden, 25 Januari 1911. Leiden, 30 Januari. r In de laatst gehouden vergadering der Kanier van Koophandel en Fabrieken al- jhier, werden- hij acclamatie herbenoemd de [heerén Verhey van Wijk-en Haitink resp. tot voorzitter en vice-voorzitter, terwijl in tie commissie voor het verslag werden be- tnoemd de lieeren Haitink, Har te velt. ën Cahen. De voorzitter wénschte den herkozen le lden geluk mot htm. herbenoeming, alsmede (dien heer Calien met zijn benoeming, nadat tie geloofsbrieven waren onderzocht ën in lórde, bevonden. Na eenige discussie werd besloten té steu- paën do circulaire dor IC. v. K. en F. te Hen gelo, in zake wijziging der arbeidswet. Voor kennisgeving werd aangenomen een fairculaire van de Vereeniging tot bevord'öring tvan Zondagsrust over. het verleenen van yam een vrijen Zaterdagmiddag in verband niet de Zondagsrust. Met algemeene stemmen werd besloten ,a!an B. en Ws. te Leiden, dio een praeadvies van 1de Kamer verlangden omtrent de vraag of zij het in het belang der gemeente achtte mede werking te verleenen aan de te Roubaix te houden Internationale tentoonstelling voor Noord-Frankrijk, mede te doelen, dat de Ka- Jner dit van geen nut acht. Daargelaten dat tic tijd. om een behoorlijk hoekje samen te fatellen, veel te korfc is, zijn de relaties tus- lechen Frankrijk en do gemeente Leiden al thans, van te gering belang om daarmede de kosten en 1de moeite te rechtvaardigen aan (een en 'ander verbonden. Bovendien acht do Kamer do Fransohe handelspolitiek met hare hoogo invoerr. niet van dien aard, dat zij het fcamknoopen van betrekkingen met Frankrijk (aanlokkelijk maakt. En eindelijk meent de jKamér er Inog op te moeten wijzen, dat de luitgave van de afdeeling „Handel" van het (departement van Handel en Nijverheid in (Zoover inde behoefte voorziet dat er al fakans zeer zeker voor verschillende industriën groote reclame wordt gemaakt. De wetsontwerpen tot regeling der arbei- tierszickteviarzekering weiden in verband met de circulaire van de Vereeniging van Ncder- landscho Werkgevers ter fine van praeadvies gesteld in handen van cle lieeren Verhey van Wijk en Hartevolt. De oi^angs opgerichte Roei- cn Zeil- verceniging te Warmond mag zich in een aan vankei ij ken bloei verheugen. Reeds tra den 180 personen al3 lid of donateur toe, waaronder een die oen jaarlijksche bijdrage van fÖO toezegde. Hier laten wij nog de volledige lijst van inschrijvers voor het bouwen van een kantoor en magazijn met bij behoor en do wer ken op do Hooigracht ten behoeve der Ste delijke Fabrieken van Gas en Electriciteif, waarvan Zaterdagnamiddag do aanbesteding is gehouden, volgen: M. Coert f 46,310; M. E. Groenewegen f 39,988; C. W. Lindenhof f 39,900; D. van Lith f39,700; C. J. van Valderen f3S,S80; W. F. Marcclis f 3S,100; H. J. Sloos f37,950; H. J. eh A. Plahjer f 37,666 Jae. Zit man 'f 37,500; J. do Oler en H. v. Daa- lon f 37,390; W. v. d. Hoogt f 37,115; Joh. Christiagnso f 37,100"; Johv. Scha,gen, (Haarlem) f 36,798; Joh. W. Vreeswijk en Van 't Riet f 36,640H. Korswagen en Har- tevelt f 36,440; H. v. d. Wiel en Co., (Den Haag) f 36,375; P. Kuyk (P urmerend) f 34,642; Th. Earthen en W. Oudshcorn f 33,950; P. J. Verhoog f 33,64S. Dr. J. Lammer ts van Bueren, predi kant te Amsterdam, hoeft voor de benoeming tot directeur van de 'Christelijke vereeniging voor do verpleging van lijders aan vallende ziekto to Haarlem, bedankt. In de vergadering der Kon. Academie van Wetenschappen, afd. wis- en natuur kundige wetenschappen, is mededoeling ge daan van een missive", van den minister van binnenlandseho zaken, ten geleide van een schrijven van do commissie voor de restau ratie van do Sint-Jonskerk te Gouda. De com missie vraagt daarin advies, omtrent do plaatsing van bliksemafleiders op die kérk. Op voorstel van den voorzitter, prof. Lórentz, werd een commissie benoemd, bestaande uit dip h oigloereren Hagai, Julius, Zeeman ca "don voorzitter zelf, om omtrent deze zaak rap port uit te brengen. In Den Haag is overleden, 70 jaar oud, do heer M. J. van Geelkerken, gepens. off. van gcz. 1ste kl. bij het O-I. leger. De Koningin-Moeder heeft f 60 geschon ken aan de Nederlandsche Vereeniging voor Roode-Kruis-honden. Prins Hendrik, die naar Mecklenburg vertrokken is, zal 31 dezer van Schwórin vertrekken naar Berlijn, waar Hij in hotel „Esplanade" zal logeeren. Z. K. H. gaat van daar in den morgen van 3 Februari a.s. naar Keulen, waar Hij ten huize van den Ne- deadandsahen consul Scheibier logeert, on koert in den avond van 5 Februari in do residentie terug. De voordracht voor de benoeming tot directeur der G-opdsche Waterleiding-maatr schappij bestaat uit de lieeren: Braat, adj.- directeur van de gasfabriek en waterleiw ding te Delft, en Rutgers, directeur der waterleiding te Roosendaal. -Naar „De Stnd." meldt, heeft zich in do Ned.-Herv. Gem. to Amsterdam een com missie gevormd tot heb plaatsen van 'een gedenkboeken op het graf van clr. Ph. Jï Hoedemaker, te Heemstede. In de jongste vergadering van den Al- gemeenen Raad van de Nederlandsche Ver eeniging „Onze Vloot" is benoemd tot secre taris van het hoofdbestuur de heer T. Betz, ën tot administrateur de gepens. kapitein ter zee A. L, Boelen. Hr. Ms. -pantser dekschip „Noord-Bra bant," onder bevel van den kapitein ter zee H. T. Hoven, is 28'-dezer van Malta, vertrokken. De gewone audiëntie van den minister van landbouw, irijverheid en handel zal op Woensdag 1 -Februari, die. van den minis ter van oorlog op Donderdag 2 Februari niet plaats hebben. BODEGRAVEN. Tot onderwijzer aan de Da-Costa-school alhier is benoemd' de heer C, v. d. Esch,'onderwijzer met hoofdakte aan een bijzondere school te Dordrecht. HAARLEMMERMEER. Iu een gehouden vergadering van cle afd. „Haarlemmer meer" van de Hollanclsche Maatschappij van Landbouw is tot bestuurslid gekozen in plaats van wijlen P. Verkuijl, de heer Joli. Verkuijl. Om deafdeeling té vertegenwoor digen in de commissie voor de sfcalwedstrij- den werden benoemd de heeren J. Kofoed, D. Meijer en P. Mantel, die deze benoe ming aanvaardden. KATWÏJK-AAN-ZEE Naar wij verne men worden ook hier pogingen in het werk gesteld om te geraken tot oprichten eener Raif feisenbank. De afgeloopen week kwamen van de trawlvisscherij te IJmuiden binnen 26 vaar tuigen, thuisbehoorende te Katwijk, met een gezamenlijke besomming van f 6321.65. Dat de berichten omtrent de kant vaart zoo gunstig luiden, is zeker voor een be langrijk deel te danken aan het voor deze vjsscherij zoo bij uitstek gunstige weer. LISSE. Zaterdagavond vergaderde in het Hotel „De "Witte Zwaan" de afdeeling Lisso van „Het Groene Kruis" onder voorzitter schap van di\ Blok. Na opening der vergadering..'] eeld-e de voor zitter mede, dat met de periodieke aftreding van bestuursleden de lieer A. Van der Mey als secretaris niet meer in aanmerking' wonsckto te komen. In zijn plaats was toen benoemd de heer Joh. van der Mey Gz., die echter met deze benoeming niet" accoord ging. In do functie van secretaris moest zoodoende dus nog worden voorzien. Ge kozen werd als zoodanig mej. O- Corts- Alsnu was aan de orde: wijziging van bet reglement. Dit was noodig om twee redenen. Hieromtrent deelde dr. Blok mede, dat. deze - -afdeeling als onderdeel van de Zuid-Hollandsclio Vereeniging „Het Groene Kruis", van de bijdragen van f 5 en daar boven 10 pOt. moet worden afgedragen aan deze laatste. Nu was bij onderzoek gebleken dat deze Vereenigingen in andere plaatsen waren verdeeld in verschillende afdeelingen, namelijk in een algemeene afdeeling, waar onder begrepen zijn de rader brancard, ver bandmiddelen, hulpmiddelen, enz. en een af deeling gezinsverpleging, wijkgebouw, enz. Nu behoeft men van deze laatste afdeeling niets af te dragen aan de Zuid-Hollandsche Vereeniging. zoodat wij dus voor het grootste, gédeelto vrij kunnen komen van deze bij- dragen door onze Vereeniging ook te ver deden in twee afdeelingen bovengenoemd. Om hiertoe over te gaan bestaat nog een reden, zoo ging de voorzitter verder, want, mét de.oprichting van de R.-K. Vereeniging voor Wijkverpleging, hebben vele R.-K. le den van „Het Groene Kruis" als zoodanig bedankt, in de meening verkeerende, dat zij in 'oventueele gevallen toch gratis ge bruik konden maken van den xaderbrancard en de verbandmiddelen, enz., van „Het Groe ne Kruis." Dit is echter niet zoo, zei de voorzitter. Wel vullen heide Vereenigingen aan wat te kort is, maar in gewone om standigheden kunnen alleen de leden gebruik maken van de middelen van „Het Groene Kruis." Naar aanleiding hiervan stelde liet be stuur voor 0111 een artikel aan het reglement toe te voegen, waardoor wordt bepaald dat de Ipden zicli in het vervolg hebben uit bespreken of zij wenselien bij te dragen voor de gezinsverpleging of voor de algemeene af deeling, of wel voor beide. Hierdoor wordt het tevens voor de R.-K. mogelijk gemaakt om voor de gezinsverpleging de K-K. Zus ters to hemen, en, door oen bijdrage voor da algemeene afdeeling gebruik tc maken van den brancard, do verbandmiddelen, enz. van „Heb Groene Kruis". Dit voorstel werd zonder stemming aangenomen. Na afhandeling van deze zaken tra-cl als spreker op de heer E. J. Abrahams, arts to Amsterdam, met liet onderwerp: „De kwakzalverij." In een duidelijk betoog zette spreker uit een hoe in overoude tijden do zieken wer den behandeld. Voorts, hoe do volksgenees kunde is ontstaan en hoe ten slotte de kwak zalverij in de wereld is gekomen. Hij be sprak daarna de wijze der kwakzalverij en baar middelen van de overoude tijden en de middeleeuwen, om ten slotte te komen tot do bespreking van de kwakzalversmiddelen van onze dagen. Breedvoerig werden de thans bekende kwakzalversmiddelen van allerlei soort on vorm behandeld. Zijn rede zou worden verduidelijkt met lichtbeelden-, niaajr door bet weigeren van het toestel moest dit achterwege worden gelaten. NOORDWIJK-AAN-ZEE. Zaterdag avond had er in „Ons Hiiis" een druk be doekte vergadering plaats, ten doel hebben de de oprichting van een „Vereeniging tot beteugeling van het misbruik van sterken drank." De oproep was uitgegaan van een voörbereiclingscommissié, bestaande uit de heeren L. van Beveren, H. de Boer, D.Corbóe, H. W. Doorneveld, Cl. H. Her- manides, D. J. van Rijn en A. Roskam. Ongeveer 125 personen hadden aan den oproep gevolg gegeven. Dr. C. H. Hermani- des hield een inleiding, waarin hij aan toonde de verderflnke gevolgen van het drankmisbruik: verderf li jke gevolgen voor het individu, voor het gezin en voor de maatschappij. In Franeker in de Waag kan men lezen: De tappers worden dik en vet, De drinkers worden mager; De drinker gaat naar 't pandjeshuis, De tapper naar den slager." Uitvoerig werd de drankellende door spr. geschetst en hij toonde t'en slotte aan, dat een Vereeniging tegen drankmisbruik ook tc Noordwijk-aan-Zee noodig en heil zaam zou zijn. De rede van dr. Hermanides werd harte lijk toegejuicht. De heeren J. Over en P. v. d. Haak toonden zich warme voorstan ders van een geheelonthoudersvereniging; de inleider en ook de heer De Boer vonden het om taktisclie redenen beter, een matig- heiclsvereeniging op te richten'. Ten slotte werd nog uitgelegd, dab de Vereeniging niet bepaald kerkelijk zal zijn* doch evenmin neutraal, al9 men met dit» woord godsdienstloos mocht bedoelen. In de Vereeniging zal plants zijn voor allen, van welken godsdienst of welke poli tieke richting ook. Er traden reed9 aanstonds 53 personen als lid of donateur toe. De eerste persoon, dio zich opgaf, heette Krug (spreek uit: Kroeg). NOORDWIJK. Uit liet versing over 1910 der „Schoolcommissie" Over het algemeen was de Commissie- te vreden over de resultaten van het onder wijs in de gemeente. De vorderingen in de middelklassen der lagere scholen waren niet op alle scholen dezelfde. Dit meendo de Commissie te "moeten toeschrijven aan" het feit, dat op sommige scholen één onder wijzer twee klassen heeft-. Zij geeft in overweging daarin verbe tering to brengen. Verder klaagde de Commissie over liet nog' steeds te veel gevraagde (en verleende) landbomvverlof, terwijl zij er ook do aan dacht op vestigde, dat sommige leerlingen dagen achtereen de school niet bezoeken, wijl zaj met luin ouders op reis gaan. Wat do laatsten betreft, dient opgemerkt, dat privaat-onderwijs herstelt, wat gemist: werd. Dit kan van hen, dio landbouw verlof hadden niet gezegd worden. De Commissi beveelt een en ander in de voortdurende aandacht van B.en Ws. aan. Verder meent de Commissie, dat het zeer nuttig zou-zijn, als bij het overgaan det leerlingen naar een hoogere klasse de on derwijzers der betrokken klassen met elkaar* overleg konden plegen, opdat voorkomen' worde, wat in 1910 do Commissie ont waarde, dat n.l. in "sommige klassen leer lingen geplaatst werden, die daar absoluut niet behoorden en er het onderwijs onmo gelijk konden volgen. Nogmaals dringt dé Commissie er óp aan, dat de maandrappor ton, welke de Commissie doelmatiger voor komen dan kwartaalsrapporten, het crite rium mogen zijn bij bet „verlioogen." Nog.vele andere, in het belang van het onderwijs zijnde, wonken meende de Oom missie te moeten geven. Zoo spreekt de Commissie over dc houding der leerlingen bij het schrijfonderwijs; over het duidelijk zetten der cijferteekens door de leerlingen; over den toestand waarin de leermiddelen, vooral de leien en linialen, verkeeren, enz. Hoe ons zachte winterweer 1) van in vloed is op den groei en de ontwikkeling der bolgewassen, blijkt wel hieruit, dat in den tuin van den heer G. J. G. v. P. reeds twee partijtjes Irissen in bloei staan van^ het bekende geslacht „Reticulata", 't Zijn Iris Histroïdes en Iris Histrio, de ceno licht, de andere donker blauw van kleur. Beide soorten werden betrokken uit Pa lestina, en, hoewel de bolletjes maar klein waren, werci er f 12 per honderd voof betaald. De Noordwijksche arbeider J. O., vond onder Noordwijkerhout bij het boscli 1) Noot v. d. corrector: 't Was andera van-, ochtend vrij frisohjes. 89) Zelfs al gelukte het hem haar vader nog to bepraten, haar-besluit stond onwrik- ibaar vast. Toch voelde zij zich verlicht, jtoen Magdalena haar een brief bracht. Zij zeide „De dokter' wilde u niet uit den slaap wekken, maar hij i3 pas weg; wanneer ik 'hem naloop, kan hij nog best terugkomen." Maar Felicitas beduidde, dat het niet noo- 'dig was. Toen las zij Pauls brief: „Ik ga, om jou en je vader niet te wek ken, heel vroeg. Binnen een paar dagen, wanneer het einde van de catastrophe daar is, zal je zelf erkennen, dat het beter is naar Forstenburg te gaan." Felicitas voelde -al het cynisme, dat in 'deze woorden gelegen waa. Zij liet den brief aan haar vader lezen en die zeide niets, maa.r lachte minachtend. Beiden wachtten met spanning op berichten van Weidenwald. Toen. een oogenblik later, niet ver van hun tuin, een trein wegreed in de richting van Forstenburg, bleef Felicitas kalm; zij keek haar haar vader, wiens gelaat diep door groefd was, en zij begreep, dat; haar vader, .wat Paul dan ook gedaan mocht hebben, zich nu alleen voelde staan tegen af cle moeilijkheden van den komenden dag. Na een oogenblik kwamen Hart en Eck- hold. Yon Herther zag wel aan hun gezich ten, dat zij niet veel goeds te vertellen had den. Eckhold z©idea dat er in den nacht niets bijzonders gebeurd was, maar dat. des morgens in de vroegte weer een instorting had plaats gehad, zij het dan ook een minder erge dan gisteren. Men zou nu spoe dig beginnen te werken met de boormachi ne Men had nu ook weer een mand laten zakken, maar niets kunnen bemerken, zoo- dat thans de eenige hoop nog bestond in een boring. De inspecteur bevestigde door een enke len hoofdknik de gedane mededeelingen; hij zag ei' zeer moe uit. Hij wilde evenwel maar een uur je rusten en dan weer teruggaan. Von Herbher hacl met bekommerd gelaat beide mannen aangehoord; het scheen hem toe alsof beide personen nog wat op het hart hadden, dat zij niet durfden uiten. Eindelijk zeide dc een: „Ik vrees, dat de boormachine te lang zaam zal werken, om do bedreigden nog te redden Maar ik weet u niets beters aan te raden en ben het dus met Eckhold "ens, dat wij het beproeven moeten, alhoewel ik weinig hoop heb op succes, dat eenigermate gèëvenxedigd is aan de opofferingen. Het is wel heel tragisch, vooral, waar de ramp voorkomen had kunnen worden dx>r een betere betimmering. Yon Herther, die de laatste worden weer als een beschuldiging hoorde, zoide: „Ik ben tot ieder offer bereid; vraag met naar de kosten." Met die woorden wilde hij weggaan, maar Eckhold, die met Felicitas had staan pra ten, kwam naar hem toe en zeide iachtjc-3: „Mijnheer, het is noodig, dat u om ver sterking van de politie vraagt, ,'t Is onrus tig onder 't werkvolk de smart en de angst) maken de menscben half waanzinnig. Wan neer Mertel er niet tusschen uit gaat, sta ik niet in voor de gevolgen; wij hebben heel wat anders t-e doen clan hem te beschermen. Ook heeft het onderzoek van uw schoon zoon kwaad bloed gezet. Er zijn altijd van die mensohen, die vergeten, wat zij aan iemand verschuldigd zijn. En wanneer de dokter nu vandaag maar niet bij u was...." „Dokter Lohmer is naar Forstenburg ver trokken „Werkelijk? Nu, des te beter! Had hij er maar niet mee gedreigd, dab het geheele werk stop gezet zou worden, wanneer de lui bleven aandringen op een reparatie. Dat heeft heel wat kwaad bloed gezet. Maar wc zullen den toestand wel baas kun nen blijven." Toen de beide manneU weg gingen, bleef von Herther een oogenblik in gedachten verzonken staan. Hij mompelde „Had ik maar een jong mensch, krachtig en goed gezond, om mij te helpi^. Maar één dien ik vertrouwen kon en clio zou willen doen wat ik niet meer kan." Die woorden maakten een ontzettend en indruk op Felicitas; plotseling greep zij beide handen van haar vader, een gloeiend rood overtoog haar gelaat en gejaagd zeide zij „TJ hebt gelijk, zoo iemand liebt n noodig. Roep Erioh Francken." Von Herther keek verbluft) zijn kind aan; hij vreesde een oogenblik, dat alles, war gisteren gebeurd was, haar denkvermogen benadeeld had. Maar nog vóór hij een woord kon zeggen, zeicle zij op eer. toon, die haar vader pijn deed: „Geloof niet, dat ik aan mijzelf god-acht heb. Ik had hem zelfs niet willen noemen, wanneer ik niet door dokter Lohmer wist, dat hij niet meer vrij is. Maar ik weet ook, dat hij. een mensch is, die oude vrienden in den nood nie-t in den steek zal laten. Hij moet met Max Lohmer nog te Miïnchen zijn." Het was von Herther als werd de grond hem onder de voeten weggeslagen. Hij zag plotseling Erich weer voor zich, zooals hij hem ontmoet had in Baveno, later m For stenburg, den nacht van den brand, en al lerlei andere dingen kwamen hem in do gedachte. „Felicitas I Erich Francken en ik, oude vrienden? Wanneer ik alles op zij zet, wat bij mij tegen je raad opkomt, en wanneer heb met hem is zooals je zegt, zou hij ko men?" „Ik geloof van ja. Toen wij op uw aan dringen afscheid van elkaar namen, wisten wij van elkaar, clat we vrienden zouden blij ven. Wij dachten, dat we na lange jaren elkaar nog wel eens noodig konden heb ben. Nu het zoo ver gekomen is, moeten we hem roepen. Luister nu voor ditmaal naar mij." „En jij? Wanneer ik al3 een drenkeling naar dien strooha.lm grijp, wat moet ei' van jou worden, en wil en kun je hem zien, nu hij een ander liefheeft?" „Hij zal komen, omdat u hem noodig hebt, en zal ook zoo spooclig mogelijk weer gaan. Ik wil niet anders dan u helpen en hem gelukkig zien. Ik geloof, dat, wanneer er te helpen is, hij hulp zal brengenik smeek u nog eens, vader, volg mijn raad. Wij telegrafeeren om hem naar München." Yon Herbher antwoordde niet meer; hij ging naar huig terug,. Hij wilde nog een enkel woord tegen Felicitas zoggen, maar zij was naar haar kamer gegaan. Heb rij tuig st-oucl lclaar en Eckhold begreep niet waarom de president nog talmde. Na een paai' minuten kwam Felicitas met een blad papier in dc hand, dat zij hem over reikte. Hij las: „Architect Erich Francken, Brienner- strasse, München. De ontzettende catastrophe in de mijn „Gut Heii" maakt} dat mijn va der een goeden vriend, waarop hij kan vertrouwen, noodig heeft. Als het u eenigszins mogelijk is, kom clan. Ieder uur oponthoud doet de hoop op redding verminderen. Vraag uw aanstaande heb goed te vinden, om deze roden als oud vriend tot ons te komen. Yasb rekent op u Felicitas von Herbher." „Mijn arm kind,..als hij niet komt ben je> ook die illusie kwijt." „Hij zal komen,, vader", zeide Felicitas; „daarop vertrouw ik vast en zekf?r." Haar vader ging weg, den koetsier toe roepende gauw naar dc mijn te rijden. (Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1911 | | pagina 1