N*. 15625 Vrijdag 27 Januari. A". 1911. <§eze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Biaden. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. Onder onze Vroede Vaderen. LSIDSCH DAGBLAD PBIJS DER ADYERTENTIEN: Van 16 regels /"1.05. Iedere regel meer /'0.17J. Grootere letterinaar plaatsruimte. Kleine tdrertentiën ran 30 woorden 40 Oents contantelk tiental woorden meer 10 Oents.—Voor het incasseeren wordt/'0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Cents; per 3 maanden f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gereetigd rijn 1.30. Franco per post1.65. r Directe Belastingen. De Burgemeester van Leiden brengt ter a.) ge me ene kennis, dat aan den Ontvan- .ger der Directe Belastingen is ter hand gesteld bet kohier der Grondbelasting van don dienst 1911,. executoir verklaard 25 Januari j.L en herinnert voorts den be langhebbenden aan hun verplichting om den aanslag op don bij de Wet bepaalden yoet te voldoen. Do burgemeester voornoemd, N. C. DE'GITSELAAIL, Leiden, 27 Januari 19LL Kostelooze Genees- en Heelkundige Hulp aan Onvermogeaden. Burgemeester en Wethouders van Lei den, Gezien de artt. 1, 4 en 5 der Verorde ning van 20 December 1900, betreffende het verleenen van kostelooze genees, en heel kundige hulp aan onvermogeoden; Brengen ter kennis van hen, di© op gTond van onvermogen in aanmerking wenschen te komen voor het ontvangen, zoo noodig, van kostelooze genees- en heel. kundige hulp, van 1 Mei 1911 tot 1 Mei 1912, dat zij zich ter verkrijging van het daartoe strekkond bewijs zullen moeten aanmelden. ten Raadhuize in hef lokaal naast de binnentrap (Trouw- ik a m e r) j 'dat die aanmelding zooveel mogelijk zal moeten geschieden door het höofd des ge zins, of indien de belanghebbende on gehuwd is, door hem of haar per soon 1 ij k, en dat gelegenheid daartoe zal worden gegeven gedurende de maand Februari en wel op Dinsdag en Y rij dag van elke week, van des voormiddags h a 1 f e 1 f tot des namiddags drie uren. Zij waarschuwen voorts de belangheb benden zich op den boven aangegeven tijd aan to melden, zullende zij het, bij niet tij dige aanmelding, zichzelven te wijten heb ben, indien zij in het verkrijgen van genees- ot heelkundige hulp vertraging ondervin den. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N O. DE GIJSELAAJÏ, burgemeester. VAN STRIJEN, Loco-Secretaris. Leiden, 25 Januari 1911. De taak van den overzichtschrijver, die liefst in groot© trekken het verhandelde van onzen Raad weergeeft en alleen belang rijke momenten van bet debat naar voren brengt, is thans niet moeilijk. Er zijn gis ternamiddag slechts drie onderwerpen be handeld en daarover is wel uitvoerig van gedachten gewisseld, doch het debat, dat een regelmatig verloop had, vinden de lezers teruggegeven in het verslag der vergade ring. Een blijkbaar spoedeischende benoeming ging aan deze punten vooraf. De tijd waar op de heer O. 5)umont, leeraar in de aard rijkskunde en het schoonschrijven aan de H. B.-S. voor Jongens, tijdelijk werd be noemd, was bijna verstreken en nu werd voorgesteld deze tijdelijke benoeming tot 31 Augustus 1912 te bestendigen. Het ad vies van de Commissie van Toezicht op het M. O. en van den Inspecteur had de Voor zitter voor zich. De Raad had daarvan ech ter nog geen (kennis genomen en de heer Fokker, die niet gaarne iets over 's Raads kant laat gaan, wilde er nu toch meer van weten en de Voorzitter, die op zijn beurt den Raad graag gunt wat hem toekomt, was da delijk genegen de adviezen voor te lezen. Er bleek uit dat de autoriteiten nog niet de volle zekerheid hebben, dat de heer D. zooals men weet een oud-officier wel de rechte man in de school is. Bij het eind examen in 1912 zal men de resultaten van zijn onderwijs beter kunnen beoordeelen. Daarom thans nog geen vaste aanstelling. De heer Dumcnt had het zelf ook zoo be geerd. Inderdaad is het tegenwoordig niet gemakkelijk aan jongelui der H. B.-S. en soortgelijke inrichtingen onderwijs te ge ven. Men hoort er dikwijls over klagen. En strengere tucht en meer gezaag zou in liet algemeen wellicht niet kwaad zijn. Daarna kwam men weer tot liet praeael- vies over de verzoeken inzake cle toepassing van het bepaalde bij art. 1633c en C1 van het Burg. Wetb. (arbeidscontract) bij de uitvoering van bestekken aan gemeente werken, waarin men in een vorige vergade ring was blijven steken, toen de heeren het over een door den heer Van Tol voorgestel de wijziging in een door B. en Ws. ingedien de bepaling niet eens waren. B. en Ws. zouden dit' punt in den voorge stelden zin redigeeren en dan er mee terug komen. Dit wa9 nu geschied en het scheen eerst of er nieuwe verschillen m de opvat ting zouden rijzen. De voorzitter wilde, in- tusschen doorgaande met de overige punten nog wel weer eens aan het verduidelijken gaan, doch dit bleek echter niet meer noo dig. Mocht de letter nog niet volkomen dui delijk zijn, de geest kende men nu; door verklaringen over en weer was het artikel geïnterpreteerd, zooals de juristen dit noe men, en in de toepassing zou het geen moeilijkheden opleveren. En eenmaal op streek liep het wel los. De heer Van TcA trok een amendement in; de heer Aalberse, aan wiens aandrang dit stuk sociaal werk ïs te danken, stelde een paar wijzigingen voor in het belang van de betrokken werk lieden en zoo ging het complex van bepalin gen, zooals de Voorzitter het geheel noem de, er met overgroote meerderheid door. Alleen de minderheid in het College van B. en Ws., de heeren Van der Lip en Van Hamel stemde er tegen. In geval van ziekte, bij vervulling eener door de wet of overheid zonder geldelijke vergoeding opgelegde verplichting, onder bijzondere omstandigheden: bevalling der echtgenoote, ziekte en overlijden van huis- genooten of naaste bloedverwanten, bij overmacht, slecht weer, het ontbreken van materialen enz. mag de aannemer van ge meentewerken voortaan den werkman niet zonder loon daten, ook niet op erkende Chr. feestdagen, die niet op den Zondag vallen, zooals bij amendement van mr. Aal berse nog werd aangenomen. Een en ander is in de vastgestelde bepa lingen nader omsclireven. Wij kunnen al doze bepalingen hier niet teruggeven; be langhebbende werkgevers en werknemers zullen ze wel in druk ter secretarie kunnen verkrijgen. Voor de betrokken werklieden beteekenen ze een belangrijke verbetering hunner positie; de Bond van Patroons in het Timmervak te Leidon heeft er zich in een adres tegen verzet. Hij acht de bepa lingen schadelijk voor de belangen der be trokken werkgevers. Wij meenen met den heer Fockema Andreae dat dit wel meeval len zal. De aannemers en dit is heel verstandig van hen zullen de risioo leg gen op de gemeente, die heb werk laat uit voeren, door de aannemingssom met een ze ker bedrag te verhoogen. Dezo overigens o.i. rechtvaardige bepa lingen zullen de gemeente dus indirect op hoogere uitgaven komen te staan. Daar tegenover staat dat bet vervolgens genomen besluit een niet onbelangrijke bate in de gemeentekas zal brengen. Eindelijk is nu aangenomen het reeds zoo lang lian- gende voorstel, om van buitenleerlingen der H. B. S. voor Jongens een hooger school geld te licffen dan ^an leerlingen wier ouders of verzorgers in de gemeente wonen of die zelf voortdurend in de gemeente ver blijf houden. Waar de gemeentebesturen uit den omtrek zelf dezo meerdere vergoeding willen betalen is zij op f60 gesteld; waar do ouders of verzorgers het moeten doen, is het bedrag boven het Leidsche tarief op f 90 bepaald. Dit laatste om de nog onwil lig gebleven gemeenten te dwingen om ook do overeenkomst met Leiden te sluiten. De heer Carpentier Alting wilde als overgangsmaatregel bepaald hebben, dat de tegenwoordige buitenleerlingen, waarvoor de betrokken gemeentebesturen niet in de bres springen, vrijgesteld werden van de verhoogd© betaling. Heb motief daarvoor was medelijden met de ouders, die nu al licht uit financieel© overwegingen hun kin deren van de school moeten nemen. De heeren Sijtsma en Fokker meenden dat dit alleen gold voor de ouders, die een klein inkomen hebben en wilden dus alleen vrij stelling voor ouders met minder dan f 1500 inkomen en beperkten deze vrijstelling op aanraden van den wethouder den heer Van Hamel nog tot de leerlingen der 4e en 5e klasse. Het mocht niet baten. Het gevoel van recht eerstens voor de gemeente Lei den, en verder voor de gemeenten buiten Leiden, die al dadelijk voor iederen leerling f 60 storten, bleek bij de groote meerder heid sterker dan de verteedering des harten waarop do voorstellers werkten. Indien van de 65 leerlingen uit de buiten gemeenten, die de H. B.-S. voor JoDgcns thans bezoeken, geen door dezen maatregel de school verlaat, zal de gemeente er een voordeel van genieten van 37 maal f 60 en 28 maal f 90, in het geheel f 4740. Met het oog op de voorstellen omtrent het progressief maken van het schoolgeld aan de II. B.-S. voor Meisjes is op voor stel van B. en Ws. deze maatregel op deze inrichting voorshands niet toepasselijk verklaard en zeker terecht, Indien het schoolgeld in de hoogste klasse eens tot meer dan f 200 werd opgevoerd, zou het geen zin hebben daar nog eens f 60 of f 90 op te doen voor buitenleerlingen. Wordt de progressie matig, dan (kan ook voor de 14 leerlingen, die thans deze school uit de buitengemeenten bezoeken, do verhooging worden toegepast, waardoor de bate nog niet ongeveer f 1000 wordt verhoogd. Van achteraf bezien, moet men vragen: waarom lieeft de gemeente Leiden dezen maatregel niet veel eerder genomen. Wij hebben dezer dagen uit de bladen kunnen vernemen en de heer Aalberse heeft-er gis teren nog aan herinnerd, dat de Regeering nu wensch t te bepalen, dat do buitengent.- besturen in zulke gevallen den kostenden prijs van 't onderwijs zullen betalen, wat zo dan maar door het heffen van schoolgeld aan de ouders of vetzorgens dier leerlingen moeten zien terug te krijgen. Als dit werd toegepast, zou 'b bedrag misschien nog greo- ter worden of en dat is ook wel denk baar heb aantal leerlingen geringer. Het derde punt was de motie, waarbij B. en Ws. werden uifcgenoodigd om den Raad een concept-verordening, regelende de hef fing eener belasting op de publieke verma kelijkheden ter vaststelling aan te bieden. Men weet dat in 1905 een dergelijke veror dening door B. en Ws. is aangeboden, wel ke toen hardnekkigen tegenstand hoeft on dervonden en ten slotte dood geamendeerd is. Het verdedigen van allerlei groote en kleine aanvallen moede, besloot de toenma- lige voorzitter in overleg met de wethou ders de ontwerp-verordening in te trekken. Heb doel van deze motie is echter een ver ordening van geheel anderen aard, waarbij de perceptie-kosten gering en de controle niet moeilijk zullen zijn. Omtrent de discussie over de motie ver wijzen we naar het verslag in dit blad. Zij werd ten slctte aangenomen met 17 tegen 11 stemmen. Voor hebben gestemd alle rechtsche leden3 behalve de heer Van der Lip; tegen de leden van links,'behalve de voorsteller en de heer Van der Eist. Ook de Voorzitter, die zich zoo goed als niet in hei' debat mengde en alleen een uitdruk king van den beer Van Hamel corrigeerde, deed zich toch ock als een voorstander eener zoodanige belasting kennen. Wij zijn er echter nu nog niet. Als een verordening den Raad wordt voorgelegd zullen we nog wel eens in de gelegenheid komen er een en ander van te zeggen. Hiermede was de agenda afgeloopen. De heer Vergouwen kwam nog eens op de vraag naar de levensvatbaarheid van een paardenmarkt' in Leiden terug. De Voor zitter kon aheen antwoorden dat B. en Ws. de mogelijkheid en wenschelijkheid nader zouden overwegen. Misschien hooren wij er nog van. Mr. Fokker herhaalde de telkens onder de burgerij geuite klacht over heb onop houdelijk opbreken der straten. Den eenen dag wordt de straat netjes geplaveid, den volgenden dag voor wat auders weer open gebroken, zeide hij. Hij wenschte meer samenwerking tusschen de verschillende takken van dienst De heer Kcrevaar ver klaarde dat in groote trekken deze samen werking, ook zelfs met de Leïclsche Duin- watermaatsehappij, bestaat; maar omtrent allerlei kleine reparaties, die dagelijks voorkomen, is dit onmogelijk. Eindelijk vertelde de heer Pera. nog van een bezoek dab hij in zijn kwaliteit als raadslid had gehad van den heer Chris- tiaanse, bewoner van het voormalig Kort- Rapenburg, die hem ten overvloede later nog een briefje gestuurd had over de kos ten, die ter verbetering van zijn woning moesten worden be-steed in verband met de overwulving van het Kort-Rapenburg. We hoorden van f 63 en nog f 27 er bij voor een deu-r enz. De wethouder van Fabricage achtte deze mededeelingen niet bijzonder belangrijk, evenmin als blijkbaar de Raad zelf. Daar is een adres van de bewoners ingekomen, en B. en Ws. hebben beloofd daarop prae- advies uit te brengen. De Raad kon dit ge voeglijk afwachten en dan zien wat hem in dezen te doen staat. Hiermede waren de zaken voor dien dag afgehandeld en de heeren gingen heen. Donderdag 9 Februari' zullen ze weer bij eenkomen, dan echter voor een bijzondere gelegenheid, nl. om den nieuw benoemden secretaris te installeeren. Leiden, 27 Januari. De „Staatscourant" No. 22 bevat de statuten van de afdeeling Leiden van den Nederlandsolien Bond van Mannelijke en Vrouwelijke Arbeiders in de kledingindus trie van de afdeeling Hoofddorp van het Nederlandsche Werkliedenverbond „Patri monium" (Vaderlijk Erfdeel) te Haarlem mermeer; en van „Het Groen© Kruis" te Voorschoten. In allen eenvoud is op Oud-Eik-en- Duinen bij Den Haag ter aarde besteld heb stoffelijk overschot van mr. H. W. de Graaf, oud-vice-president van het gerechts hof te 's-Gravenhage. Het gerechtshof was bij deze plechtigheid vertegenwoordigd door den vioe-president, mi\ Steek, en den procureur-generaal, mr. Reitsma, terwijl tot de verdere belangstellenden, die ter be graafplaats aanwezig waren om van hun deelneming te doen blijken, behoorden de vroegere president van het hof mr. Van Geuns, de oud-procureur-generaal mr. Bij- leveld en de burgemeester van Loosduinen, mr. Hovy. Ter eerbiediging van den daartoe aan de groeve namens de familie kenbaar gemaalk- ten wensch werd er niet gesproken en be paalde het betoon van deelneming zich tot een stillen laatsten afscheidsgroet. Een der familieleden sprak een kort af scheidswoord jegens den ontslapene en be tuigde voorts dank aan de aanwezigen voor hun belangstelling. Het gemeentebestuur van Amsterdam heeft, zooals bekend is, eenigen tijd gele den besloten een proef te nemen met de af schaffing van het ambulantisme. Aan de hoofden van do zesklassige, zoogenaamde „kleine" scholen werd toegestaan zelf een klasse voor hun rekening te nemen. Ter ver goeding voor de meerdere werkzaamheden, die zij nu na schooltijd te verrichten had den, werd hun een saiarisverhooging van f 150 toegekend. Heel gering was het aantal schoolhoofden dat zich bereid verklaarde de proef te ne men. Thans kan worden gemeld, dat ze schijnt te zullen mislukken. Aan een der scholen, waar ze genomen werd, school no. 6 in de Van-Oldenbarneveldtstraat, is ge bleken, dat het niet ambulant zijn van liet hoofd een al te nadeeligen invloed had op het onderwijs Op 1 Jan. jl. is daarom op deze school de proef geëindigd. De heer M. Roozenboom, leer aar bij de Israelietische gemeente te Aar- landerveen (lage zijde) is met ingang van 1 Maart in gelijk ambt benoemd te May en (Duitschland). Op Zondag' 12 Fcbr. hoopt ds- A- C. van Nood, Van Blokzijl, zijn intrede té doen bij do Geref. Kerk te Harmeden, na des mor gens bevestigd te zijn door d3. J- A. Brou wer, van Zwartsluis. ALPHEN. Het feit, f*at het den 3den Maart a. s. vijftig jaar zal geleden *ljn, dat do Cbrist.- Geref. Gem. van Alphen a. d. Rijn werd geïnstitueerd, en aldus de Geref. Kerk alhier tot reformatie kwam, zal niet op dienzelfden, maar op den daaraan voorafgaanden dag worden herdacht. BENTHUIZEN. In verband met het overlijden van den voorlezer J. van der Kuijff is hij de Ned.-Herv. Gom. alhier, als zoodanig benoemd J. Blijleven, voor een proeftijd van twee maanden. Iemand uit Zoe ter woud e had, zijn hon denkar even onbeheerd laten staan, toen eeaiige leden van liet straatslij persgilde de „aardigheid" hadden om de honden van de kar te spannen en de kar boven aan het kruis van de ophaalbrug te hangen. De hulp van de politie werd ingeroepen, doch de daders bleven achter de schermen. HAARLEMMERMEER. Wegens ernstige ongesteldheid van mej. G, van Zanen, hoofd der bewaarschool te Abbenes, is deze inrichting tijdelijk gesloten. Als directeur der. te Nieuw-Yennep op gerichte zangvereeniging „Gezang verhoogt liet leven" zal voorloopig optreden de heer J. Berrevoets, aldaar. KATWIJK-AAN-ZEE. Een avond vol kunstgenot werd gisteravond bereid in do „Gemeejrlezaal". De Chr. zangvereniging „Halleluja", directeur de heer Th. Enderle, gaf een uitvoering voor donateurs. Ds. A. J. van Wijngaarden leidde liet samenzijn, sprak oen openings woord en ging voor in gebed. Toen zong het koor het bekende „Bondslied", dat steeds nieuw blijft; „Be veel gerust uw wegen" en nog een nummer. Daarop volgden een paar nummers van geheel anderen aard. De heer P. van der Hoeven, van Leiden, zong op zeer verdien stelijke wijze een paar nummers voor bas- solo: leen aria van Handel on één van Haydn. In 't bijzonder met de tweede aria, waarbij hij op meesterlijke wijze door den heer En- derlé op de piauo werd begeleid, had de heer Van der Hoeven succes. De nu volgende drie nummers werden ge zongen door een kwartet. De vier zangers en zangeressen hadden blijkbaar goed ge studeerd. Één hunner, mej. S. Purlevliet, bracht vervolgens drie solonummers ten gc- lioore met zuivere, volle stem, waarin zij veel gevoel wist 'te leggen. Een daverend applaus volgde op haar gezang. Nog eenmaal vóór de pauze betrad het koor liet podium. Tot eer van léden en van directeur moet gezegd,' dat er zuiver en goed in de maat werd gezongen. De „clou" van den avond vormde de feest cantate „Oranje-Xassau", na de pauze gege ven. Dit lied werd uitgevoerd door het koor met medewerking van den lieer P. vau der Hoeven (bariton-solo) en een de^l van liet Katwijksch Kinderkoor. Geen gering deel van het succes komt op rekening van het kinderkoor. Het deed den aanwezigen blijk baar goed, die» kinderen een paar liederen te hooren zingen. Met ingehouden adem zatf ieder te luisteren en toen het lied ten einde was, schoen er aan het applaus geen einde te komen. Ds. van Wijngaarden sprak een slotwoord* Hij was zeker veler, zoo niet aller tolk, toen hij mededeelde werkelijk een genot-vollen avond te hebben gehad. Zijn eervv. bedankte vervolgens den directeur en de leden, be nevens de medewerkers, de heeren Van der Hoeven, Krcs en Segaar. Na het zingen van Ps. 72 vors 11 e-u dankgebed, ging do vergadering uiteen. LEIDERDORP. 31 December 1909 be stond de bevolking dezer gemeente uit 1195 m. en 1162 vr. In 1910 vermeerderde zij door vestiging en geboorte met 135 en 136 vr., terwijl zij door vertrek en over lijden verminderde met 113 m. en 120 vr. Einde December 1910 telde de gemeente derhalve 1217 m. en 1178 vr., te zamen 2395 personen. LISSE. Woensdag- en gisteravond gaf de tooneelvereeniging „Nut en Genoegen" in de tooneelzaal van hotel „De Witte Zwaan''1 haar 24ste uitvoering, de laatste in dit seizoen, voor haar kunstlievende leden en donateurs. Opgevoerd werd „Den Dood ontkomen," drama in vier tafereelen. Dit werd prachtig opgevoerd. Na de pauze werd opgevoerd: „De mislukte Erfenis," kluehtspel in twee bedrijven, en tot slot werden gegeven een tweetal voordrachten. „Nut en Genoegen" heeft ook dit jaar weer met recht gezellige avonden bezorgd. De spelenden mochten zich verheugen in een dankbaar applaus. Na het programma werden beide avonden besloten met een bal. NOORDWIJK. In café „Het Fortuin" van den lieer C. Gordijn vergaderdon gist©®» avond 42 bakkers uit Noordwijk en Omstre-» ken, onder voorzitterschap van den heer Kloos, voorzitter van de Noordwijksche bak-» kersvereenigiiig „De Korenbloem." Er waren bakkers ter vergadering van do beide Noordwijkcn, van Noordwijkor- hout, Voorhout, Rijnsburg, Oegstgee-st^ - Warmond, Wassenaar, Sassenlieim, Liss» en Hillegom. Doel der bijeenkomst was, te geraken tot oprichting van een bond die coöperatieven aankoop van bakkerswaren beoogt. De voor deden, aan onderlingen aankoop verbon den, werden duidelijk uiteengezet door den lieer N. J. Deysselbloem, voorzitter van de bakkersvereeniging ..Ons Belang" te N aaldwijk. Na de heldere uiteenzetting van den in leider werd met op één na algemeen» stemmen besloten, tot stichting van bedoel den bond over te gaan. Er werd een voor loopig bestuur gekozen, dat de voorberei dende werkzaamheden op zich zal nemen. NOORDWIJKERHOUT. De hoer II. D. Fritsma, liocfd der openbare lagere school (Dcrp), komt als nummer één voor op *do voordracht voor hoofd der openb. school No- 2 te Alblasserdam. Gisteravond vergaderde in café ,,D© Vlasovon" de tuindersbond „Eensgezindheid''^ Deze vergadering werd voor den laatsten keer geleid door den heer B. C. .Vos, die thans aftreedt als voorzitter. De penningmeester, de lieer C. de Groots deed rekening en verantwoording van liet afgeloopen jaar. Zij telt 56 leden. De ontv vangsten wftren f GG.40. Er was een batig saldo van f 17.40. Dc heer Vos nam daarop liet woord. Hij wees er op. dat in de vorige vergadering, geen voltallig bestuur gekozen was en hoopte, dat „Eensgezindheid" nu gel uk ki get zou zijn. Nogmaals wees iiij er met nadruk op, dat.» mot heb oog op het voortbestaan der Ver- 'OCD.igiiig en liet instandhouden der Groenten-: veiling te Piet-Gijzenbrug, het van het grootste belang is, dat do léden zich c-en* drachtig scharen om het nieuwe bestuur, dat, naar hij hoopte, dezen avond voltallig zou worden. Eenigo leden stelden voor, allereerst een Voorzitter te benoemen. Na vele woorden wisselingen kwam men niet tot het eind doel. Daar zonder voorzitter geen bestuur mogelijk is, stelden (le heeren Vos en v. dj Laan voor in plaats van oen bestuur oen veilingsconimissie te vormen, die den naa.ni van „Eensgezindheid" zal blijven dragen. Na hoofdelijke stemming "werd dit voor. stel met bijna algcmecne stemmen aangano; men. Na stemming werden tot leden der nieuwe veilingscoinmissie benoemd de hc©< ren J. de Groot, M. Goerling G.z., A. Geeiv ling, W. v. dl- Berg en W. v. d. Berg; Az. Dc lieer Vos hoopte, dat dc nieuwe com-: missie dit jaar veel succes met haar onder-, nemingen zal hebben c-n sprak tevens dea wensch uil, dat do tijd niet ver meer zijn zal, waar-op de thans benoemde commissie over zal gaan in oen flink en krachtdadig bestuur van een steeds in groei en bloei toeqemende Tu ind ersvereen igmg. In café „Honsbergen"- vergaderde de Wi 1 hel mina-Y er oen igi ng. De voorzitter, do lieer A. van Dijk, bracht verslag uit eu, deed tevens rekening en verantwoording vau liet in September gehouden Juliana-feceL

Leidsch Dagblad | 1911 | | pagina 1