N\ TOTZÜ Zaterdag 21 Januari. A». 1911. feze <§ourant wordt dagelijks, mei uitzondering van Son- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit VIER Bladen. Derde Blad. Officieeie Kennisgeving. feuilleton. Hun roeping getrouw. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DKB ADVKBTKNTIENl Tan 16 regeli ƒ1.06. Iedere regel neer 0.1TJ. Orootere lettere Baar plaatsruimte. Kleine adrertentiën Tan 30 woorden 40 Oents oostant eOc tiental woorden meer 10 Oenta,Voor ket inoaueetea wordt/ 0.06 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Oents; per 3 maanden f 1.10. Bniten Leiden, per looper en waar agenten gereetigd zijn 1.30. Prance per poet1.65. HINDERWET. Burgemeester en Wathouders van Leiden; Gezien art. 8, late alinea, der Hinderwet; Brengen bij deze t»r algemeens kennis, dat door hen op heden vergunning ia ver- leend aan de firma TIELEMAN en DROS •n rechtverkrijgenden tot het uitbreiden van haar fabriek van verduurzaamde le vensmiddelen door plaatsing en in werking stelling van een electromotor van 5 p.k. in da fabvieksa-fdeeling aan dsn Ouden Rijn nos. 57 en 57a, kad. Seotie I no. 2301. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. O. DE GIJSELAAR, burgemeester. TAN 8TRIJEN, Looo-Seeretaris. Lelden, IS Januari 1911. DBiNKWET, Burgemeester'en Wethouders van Leiden; Gelet op de srtt. 19 en 37 der Drankwet: Brengen ter algemeene kennis dat door JEROEN DE GRAAF, koopman, wonende te Leiden, een versoek schrift is ingediend, om verlof voor den verkoop van uitsluitend sloahol-vrijen drank, voor gebruik ter plaatse van verkoop, in den winkel van bet perceel Voldersgracht no. 18. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. O. DE GIJSELAAR, burgemeester. VAN STRIJEN, Looo-Seoretaris. Leiden, 21 Januari 1911. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gelet op de artt. 12 en 37 der Drankwet; Bréngen ter algemeene kennis, dat door GTTSTAV QEIB, logementhouder, wonende te Leiden, een verzoekschrift ia ingediend, cm verlof voor den verkoop van alcohol houdenden, anderen dan steiiken drank, voor gebruik ter plaatse van verkoop, in het benedenvoorlokaal van het perceel Ola- rensteeg no. 21. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. O. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Looo-Seoretaria. Leiden, 81 Januari 1911. Leiden, 21 Januari. Op het tweetal voor predikant bij de Geref. Kerk te Arnhem (vao.-dr, Wielenga) lijn geplaatst da. J. Douma, te Leiden, on ds. J. H. Landwehr, te Rotterdam. Beroepen is bij de Ned.-Herv. Gem. te Harmelen da J. W. H. Kalkman, em.-pred. te Hilversum. De Koningin geeft a. s. Dinsdag een maaitijd voor burgerlijke autoriteiten. Een thé dansant ten hove zal plaats hebhen op Dinsdag 14 Februari. Prins Hendrik komt hedenavond te halfnegen van Het Leo In Den Haag terug. De met verlof in Den Haag veHoeven- de Nederlandsche gezant te Weenen, jhr. mr. Tan Weede, keert ia hat begin van da volgende week naar zijn past terug. Aan een officier van het Indische leger, gedetacheerd te Delft, heeft de re geering aangeboden, in Frankrijk te leeren ▼liegen, ten behoeve van het Indische leger. De heer O. L. van der Sprayt, te Voor- eahoten, heeft bericht ontvangen van den secretaris-generaal van de „Sociétó Natio nale d'Aeelimatation de Franco", te Parijs, dat hem ia toegekend een medaille tweede (klasse. Het voornemen bestaat om in de maand Augustus a a hier te lande nogmaals een examen te doen plaats hebben voor klerk- telegraphist bij den post-, telegraaf en te- lephotmdienst m Ned.-Indië. In Juni a.L sa] in da „Staatscourant" een nadere bekendmaking daaromtrent ver schijnen. Ds minister van koloniën heeft B. J. Nijman en W. J. Woittiez ter beschikking gestald van den gouverneur-generaal van Ned.-Indië, om te worden benoemd tot on derwijn» derde klasse bij het openbaar Europeesch lager onderwijs daar te lande. (St.-Ct.) De 1st© luit. L. J. de Decker, van het korpe pauteerfort-artillerie, leerling der hoogere krijgsschool, wordt 1 Mei gedeta cheerd bdj het 4de reg. infanterie te Lei den. Blijkleng bij het departement van ma rine ontvangen bericht ligt het in het voor nemen van den oommandant van Hr. Ma. pantserdekschip „Utrecht", den kapitein ter zee W. T. de Booy, 21 dezer met zijn onderhebbenden bodem van Bermuda te vertrekken, met bestemming naar Curasao. Hr. Ms. pantserdeksohip ..Noordbrabant" onder bevel van den kapitein ter zee H. T. Hoven, is 20 dezer te Port-Said aangeko men. Het ligt in het voornemen van den com mandant van gemelden bodem onmiddellijk na aanvulling van den kolenvoorraad we der van Port-Said te vertrekken, ter voort zetting van de reis naar Nederland. In de gisteren te Gouda gehouden Raadsvergadering werd eervol ontslag ver leend aan de onderwijzers H. de Kwant, A. Maandag en A. van Hespen, en werden be noemd tot onderwijzers aan de school no. 3 de heeren G. Rensink te Apeldoorn, A. Bot te Qroot-Aminers en A. van Es te Sint- Phiiipsland en tot onderwijzer aan school no. 2 de heer P. A. Begeer, te Gouda Aangenomen werd thans het amendement- Vergeer op de voorstellen van B. en Wa tot herziening der jaarwedden van de ambtenaren ter Secretarie, over welk amendement de stemmen in de vorige ver gadering staakten. Deze jaarwedden wer den alsnu geregeld als volgt: hoofdcommie zen f 15001800, 1ste commiezen f 1100 f 1400, 2de commiezen f 800f 1000, klerken f 500—700. Ten behoeve van de te Boskoop in den a.8. zomer te houden bloemententoonstel ling werd aan de Pomologische Vereeniging aldaar een subsidie van f 100 verleend. Aan den Typographischen Studiekring „Gouda" werd ten behoeve van een cursus in de gra fische vakken een gemeente-lokaal in bruik leen gegeven. Goedgekeurd werd het voorstel van B. en Ws. tot het aanbrengen eener electrisehe installatie in de Raadzaal De Raad besloot voorts zich te verweren tegen de door de afd. Gouda der Hollaad- sche Maatschappij van Landbouw tegen de Gemeente ingestelde rechtsvordering tot be taling van haar aandeel in- het nadeelïg saldo der in 1909 te Gouda gehouden land bouwtentoonstelling. Bij de behandeling der voorstellen tot uit breiding der voor de markten bestemde ruimten werd aangenomen een motie-Dea sing tot uitstel van deze zaak tot de vol gende vergadering, ten einde den Raadsle den meer gelegenheid tot voorbereiding te geven. De heer H. W. L. Leur, directeur van het rijks-telegraafkantoor te Amsterdam, heeft' ontslag uit die betrekking aange vraagd. Ter beurze circuleerde gisteren een adres aan den minister van waterstaat', handel en nijverheid, waarin verzocht wordt de ontslagaanvraag van den heer Leur niet te steunen. Hoezeer de werkzaamheid van den heer Leur in zijn tegenwoordige betrekking door den handel zoowel als door de pers op prijs wordt' gesteld, bleek bij zijn in het vorige jaar herdacht öO-jarig jubileum als ambte naar bij de telegrafie. De begrafenis van den te 's-Graven- hage overleden emeritus-predikant der Hersteld Evangelische Gemeente te Am sterdam, ds. J. C. de Meyere, had groot© belangstelling gewekt. Op verzoek dor fa milie werd aan het graf alleen gesproken door ds. Hekker nit Amsterdam, die als voorzitter van het Kerkgenootschap en na mens den Kerkeraad buide bracht aan den ontslapene, die 27 jaren zijn gemeente met groote trouw en toewijding heeft gediend met een liefde, waarvoor zijn vroegere ge meenteleden hem nog altijd met groot© dankbaarheid gedenken; ook nadien rustte da. De Meyere niet, maar bleef hij in voort durend contact met zijn vroegere gemeente. De spreker herdaoht den overledene ook als vriend en in diens edele karaktereigen schappen. Een groot aantal kransen dekte de baar. De zeereerw. pater Jaoobus Heiligere O. F. M., te Weert, hoopt den 16den Maart a.s. zijn vijftigjarig priesterfeest te vieren. Wegen® voortdurende ongesteldheid heeft dr. L. Heldring, predikant te Am sterdam, zich genoodzaakt gezien te bedan ken als voorzitter en lid van het bestuur van het Opvoedingsgesticht, dat vanwege de Ned.-Herv. Kerk te Maarsbergen zal verrijzen. Door wijion den heer J. W. van Bem- mel Cz., te Amsterdam overleden, is aan de weesinrichting te Neerbosch gelegateerd de som van f 1000, vrij van successierechten. Aan het Bestedelingenhuis van de Herv. Diaconie te Kampen is door wijlen mej. A. G. Vos, te Brunnepe vermaakt de som van f 2000, vrij van successie. A ARL ANDER VEEN. Gisteravond gaf het fanfarekorps „Oresoando" in de Herv. Kerk, zijn tweede uitvoering van gewijde muziek, onder directie van den heer P. A. Smeele, van Leiden, met medewerking van den heer J. Hases, viool, en J. A. Werneke, orgeL, beiden uit Leiden. Ds. D. Meerburg sprak een woord in verband met deze uitvoering, welke uitstekend mag genoemd worden. ALPHEN. Donderdagmorgen om half tien z-al de Raad vergaderen. HAARLEMMERMEER. De gymnastiek- veraeoiiging „Hoofddorp" gaf gisteravond in café „De Landbouw" can zteetr goed gte* slaagde uitvoering voor de leden en genoo digden. Met 'een toepasselijk woord werd de uit voetring gaopend door den eere-voar- zittetr, den heer Sohmöle, kapitein der Ge nie, thans te Utrecht, waarna de verschil lende oefeningen een aanvang namen. De verschillende nummer* van. het pro gramma werden afgewisseld door voordrach ten door een paar leden van de vereeniging „Onder Ons." Het slot van de uitvoering waren ©enige maTmergroepen, onberispelijk en prachtig uitgevoerd. Door den voorzitter der vereeniging, dn. Nanninga, werd een afscheidswoord gespro ken en werden den directeur namens de gymnastiekloerlingen twee bloemstukken aangeboden. Ton slotte werd door den directeur, den lieer Van 't Lint, dankgezegd voor de hem aangeboden hulde en deelde mede, dat hij besloten had direoteur van de gymnastiek- vereeniging „Hoofddorp" te blijven, welke mededeoling met gejuich door alle aanwe zigen. werd ontvangen. HAZERSWOUDE. Als president-kerk voogd der Ned.-Herv. Gom. is herkozen de beer C. Oppelaar en als secretaris de heer J. Dekker. In het collego van notabelen zijn herbenoemd de heeren P. Groen, als voor zitter, en 0. W. Oppelaar, als secretaris. KOUDEKERK. Gisteravond vierde de jongelingsvereeniging „Samuel" haar jaar feest in de openbare schoot Na het zingen van Psalm 119 ver» 5 opende dr. F. J. Los de bijeenkomst met gebed en na een en kel woord gesproken te hebben gaf hij de verdere leiding over aan den heer Van den Horn, van De Bildt, die een aanschouwe lijke voorstelling gaf van Bunyans „Een Christens reize naai' de Eeuwigheid", toe gelicht door lichtbeelden. Op duidelijke wij ze gaf spr. de gebeele reis weer en ook de liohtbeelden waren over het algemeen zeer duidelijk; jammer dat achter in de zaal, welke geheel wae gevuld, veel van het ge sprokene niet werd verstaan. Bij het einde dankte dr. Loe den spreker voor rijn boeien de voordracht, waarna onder bet zingen van Gezang 43 5 een collecte werd gehou den. Hierna sloot dr. Los de bijeenkomst met gebed, waarna in beperkten kring werd overgegaan tot de eigenlijke Ieestviering. KATWIJK-AAN-ZEE. Het plaatselijk telephoonnet is hier dermate uitgebreid, dat men in „Duinoord" een nieuwen tele- phoontoren heeft moeten plaatsen. Ten overstaan van notaris mr. D. van Ries6en had gisteren in „De Zwaan" de verkooping plaats van twaalf woningen, perceelen één tot en met tien behoorende aan de erven C. van Beelen, perceel elf aan de wed. T. v. Duin, en perceel twaalf, staande Zuid straat 45 (Lombok). De uitslag wasPerceel 1 voor f 730, gekocht door D. Meyvogel Ezn.; 2. f 778, H. Blokker Lzn. 3. f 520, D. van Duyn Lzn.4 f 910, A Vooys Azu; 5. f 800, A. Verdoe» Dhl0. f 450, A. v. Schie Czn.7. f 1235 L. Guyt Lzn. 8. f 1000, D. v. Duyn Dzn.9. f 1000, idem 10. f 1025, idem; 11. f 1800, J. Klok Kzn.; 12. f 557, P. v. Duyvenvoordo Azn. Tot ouderling bij de Ned.-Herv. Gem. is gekozen de heer A. v. d. Mey Hzn., ter vervanging van den heer P. Kuyt, die we gens voortdurende ongesteldheid heeft moeien bedanken. Naar wij vernemen zullen de wijzer platen van het uurwerk in den toren der Herv. Kerk de volgende maand worden aangebracht. Tevens zal dan ook de groote klok een tien M. hooger worden gehangen. De heer K. Klein, alhier, is door aan koop eigenaar geworden van den logger K. W. 5 „Adriana". Bedoeld vaartuig was voorheen eigendom van de reederij-Meer- burg. De nieuwe eigenaar zal het vaartuig nummer 66 geven, zoodat dus no. 5 vervalt. Een kostelijk woord kregen wij gister avond te hooren van dr. J. Tammerts van Bueren, van Amsterdam. Het ging over de sooiale betcekenis van het Evangelie. Ach tereenvolgens ging de begaafde spreker na wat. het Evangelie heden ten dage ons te zeggen heeft en altijd te zeggen zal heb ben en hoe Cliristua, die het Evangelie bracht, tegenover de Sociale nooden van Zijn tijd stond. En hoe Hij er nu nog te genover staat. En dan ging de heele sociale kwestie volgens den spreker over den Ar beid. Arbeid, een zegen voor den mensch, arbeiden een gelukwaarlijk het was en hefc deed goed voor ons, Katwijkers, te hoorei hoe bezielend de redenaar daarover sprak., Want arbeiden in stoffeüjken en geestelijk ken zin, dat wil men gaarne, ook te Kat wijk. Op alle terrein des levens roepen de nooden en de misstanden om arbeid en ar- 1 beiders. Gelukkig als er, zooals ten onzentg zooveel te doen valt. Daarom gaf do-schoo- ne lezing allen, die het goede zoefcen voor onze gemeente een hart onder den riem eü die nog niet arbeiden, ontvingen stilzwijg gend de uitnoodiging tooh eens wat te gaan doen, want dat zou zeker zijn beloo ning met ziah brengen. Hoe heerlijk is toch de rust na volbrachten, zegen aanbrengeo- den, arbeid l Met een schoon© péroratie, waarin op uitnemende wijze werd uiteengezet hoe do mensch steeds zoekt-, maar niet vindt voor hij zioh door God weet gevonden, besloot de spreker rijn pakkende voordracht. Dat het in de Gemeentezaal vol was, be hoeft niet gezegd. Ook, doordat vele Kat- wijk-aan-den-Rijners en Rijnsburgers zioh' hadden opgemaakt 't was prachtig weertje den gevierden spreker in dezs derde lering van de vier te (komen beluis teren. NOORDWIJKERHOÜT. Nabij de los plaata der Zanderij van Gravin Van Lijndsa is men druk bezig m/st het uitrooien van houtgewas. Daarna sal begonnen worden' met den bouw van werkmanswoningen, waalm aan groote bohoifte bestaat. NIEU W VEEN. De zangvormen. „Excelsior" gaf gisteravond oen uitvoering ten huize van mej. Van Vliet. Zangnummers en voor drachten, kwamen goed tot hun recht. Ep was een talrijk publiek opgekomen. NOORD WIJK-AAN-ZEE. Op uitnoodi ging van den Bondsring „Leiden en Omstre ken van den Gereform. Jongelingshond" trad gisteravond in do Geref. Kerk alhier als spreker op ds J. Douma, van Leid©»-. 60) Von Herther antwoordde niet. Hij vond In alles, wat Paul zeide, een bewijs van phrasen en hij' begreep niet waarom hij den raad van Max niet gevolgd, had. Maar nij zeide zijn wantrouwen niet. De gewoonte zich te onderwerpen aan Pauls wil was hem te sterk geworden. Paul zag aan zijn gezicht, dat hij ook ditmaal weer overwon nen had, al had hij den ouden man dan ook niet overtuigd. Hij haastte zich nu naar het salon, waar Felicitas piano speelde. Paul had wel liever met haar alleen nog een uurtje doorgebracht; maar hij begreep, da^ het beter was von Herther niet met zijn gedachten alleen te laten. XXVI. Den volgenden dag was von Herther kal mer. Paul was van zijn tocht in de mijn met de beste berichten teruggekeerd en had den inhoud van den bewusten brief zeer scherp veroordeeld en zich daarbij beroepen op het oordeel van den meegeno men vakman. Von Herther had Paul har telijk bedankt en was ingegaan op eenige kleine voorstellen tot verandering, die zijn schoonzoon voorstelde. Von Herther kon niet weten op welke wijze Paul zich van zijn taak had gekwe ten. Paul was naar beneden gegaan, maar niet verder dan tot de eerste halte; hij had een paar lui meegenomen en zioh 'laten in lichten. Maar hij had von te voren zeer na drukkelijk gezegd, dat zonder groote nood zaak het werk in de mijn niet mocht worden stopgezet; bij had, wanneer dat gebeuren zou, gezinspeeld op de mogelijkheid van voorgoed ophouden en ontslag van de ar beiders en daardoor het verlangen opge wekt bij de anderen, den toestand zoo goed mogelijk voor te stellen. En Paul had na de neerdaling zijn gezelschap uitdrukkelijk verzocht, von Herther elke onrust te be sparen hij was na lang gesprek tot de con clusie gekomen, dat iedere uitgave onnoo- dig was, al kon men dan ook om der wille van den president wel iets doen. Toen F elicit as hoorde, dat Paul haar va der een grooten dienst had bewezen en zif d© veranderde stemming van den laatste zag, was zij dankbaar. Wel kwam even bij haar op, dat May morgenavond in München hem zou ontmoeten, dien zij waarschijnlijk wel nimmer zou terugzien, maar zij be schouwde het als een beleediging tegenover Paul, dat zij daaraan nu dacht. Zijwilde daarom ook niet, alleen blijven met Max, maar steunde zeer het plan van haar vader, om een groote wandeling te gaan maken. Paul bemerkte met genoegen, dat Feli- citae vandaag voorkomender was dan an ders. Lang evenwel duurde die gelukkige stemming niet ongestoord. Paul prees zijn geluk, haar genomen te hebben, maar sprak dikwerf afkeurend ever menschen, die haar lief waren, zonder op haar smeekende blik ken te letten. Hij had sinds gisteren vaak zijn meening voor zich moeten houden en wilde Felicitas aan zijn opvattingen wennen. Hij vermoed de niet, dat hij juist daardoor haar ver trouwen schokte. Felicitas wilde haar vader, die met Max vooruitliep, inhalen, maar Paul hield dat tegen. Bijna had hij ook hierover een on aangenaam woord gezegd, maar hij bedacht zioh te rechter tijd. Bij een bocht van den weg kwam een oud© vrouw hen te gemoet. Paul, die niets op dergelijke ontmoetingen gesteld was, keek allesbehalve vriendelijk. Maar Felicitas sprak de vrouw vriendelijk aan en drukte haar verwondering uit over den grooten voorraad vruchten, dien zij en haar kleinzoon in de mand bij rich hadden. De vrouw zeide, op haar kleinkind wijzen de: „Ja, dat is beter kostwinning dan in de mijnen, en ik hoop, dat do jongen daar nooit zal komen." ,;Wil je dan niet, dat hij het beroep van zijn vader kiest?" vroeg i1 elicitas. „Hij is mijn ©enig kleinkind en zal voor geen geld ter wereld in die mijn ooit ko men," antwoordde de oude op scherpen toon, terwijl zij Felicitas aankeek. „Kom, wat een malle vrees 1" zeide Paul. „Vrees kent de jongen niet, maar hij zal zijn brood verdienen onder Gods vrijen he mel en niet onder den grond. Ik wil meè, dat hij er komt; ik heb te veel hooren ver tellen van de mijn „Gut Heil" Iedereen ia bang om in de mijn af te dalen. En de mannen doen het voor vrouw en kind, maar Ohristiaan zal het voor mij niet doen. God zal ons ook zonder dat wel helpen." Felicitas, die hevig gesohrokken was door de woordetfr van de oude vrouw, wilde een paar vragen doen. Maar Paul liet haar daar toe geen tajcL Hij r haar arm en trok haar na een kort „goeden avond" mee. Hij was ontstemd, dat het spook van gister avond en vanmorgen weer opdook en zeide: „Nu zie jé eens hoe laf en bezorgd die menschen zijn. Zij zijn niet bevreesd voor een werkelijk gevaar, maar wel voor een denkbeeldig." Felicitas bleef ditmaal het antwoord niet schuldig. Zij hoorde nog ieder woord van de oude vrouw; zij antwoordde niet zonder heftigheid „Dat rie ik niet in, Paul. Menschen als dezen schrikken niet gauw terug voor wat het leven hun oplegt. Maar het schijnt met die sohaohit niet in den haak te zijn en dat moe ten we papa zeggen." Paul kon zioh bijna niet kalm houden; hij begreep wel, dat hij tegen haar geen ruwe of harde woorden kon zeggen, maar hij zeide toch: „Da/t ontbreekt er nog aan. Ik moet jo dringend verzoeken, tegen papa hierover niet te spreken. Hij heeft rich over derge lijke praatjes al zóó opgewonden, dat ik moeite genoeg heb gehad hem te kalmee- ren. Wanneer ik je zeg, dat ik vanmorgen in de mijn ben afgedaald en alles in orde heb bevonden, wanneer ik zonder eenig let sel dien tocht volbracht heb en ten over vloed© uit ForstenJburg nog een deskun dige zal sturen om je vader gerust testel len, dan behoef je hem inderdaad niet met dergelijke praatjes aan boord t© komen." Felicitas was zeer verrast door deze me- dcdeelingen. Het feit, dat Paul had durven doen wat anderen niet waagden en dat hij zeide, dat alles in orde was, maakte zulk een indruk op haar, dat ook zij begon te gelooven, dat er in de praatjes over de mijn veel fantasie was. Zij zocht naar woor den, om dit alles aan Faul te zeggen, maar, sooaU meermalen geschiedde, vond rij er geen. Zij keek hem nan met half verbaas den, half angstigen blik. Na een oogen- blik zeide hij: „Je riet hoe verkeerd het is aan derge lijke gevoelens toe te geven. En nu zul mij zeker beloven jo vader niet over deze zaak te spreken. Geef ook in 't vervolg waa minder spoedig aan je gevoel toe." Toen zij de andere heeren hadden inge haald, keek von Herther zijn dochter wel een oogenblik aandachtig aan, maar zij knikte hem vroolijk toe en ook Paul was heel gewoon, zoodat hij niets vroeg. Op dea terugweg spraken do heeren druk met e»L kaar. Felicitas zeide bijna geen woord. Ia den loop van den avond werd zij weer kal- mer; Max deed vooral veel moeite om haar- in het gesprek te betrekken; Paul verteld# een paar verhalen- von Herther was kal*' mer dan de la-atsfce dagen het geval was ge» y weest. Toen zij naar bed zouden gaan, wil* de Max afscheid nemen, omdat hij den vol») genden morgen vroeg zou weggaan. Maa#) Felioitas wilde nog te zomen ontbijten; ns|( eenig tegenstribbelen vond ook Paul goed. j De volgende morgen waa het begin na een prachtigeo, warmen dag. Aan het ont«' bijt nam Felicitas de honneurs waar efl vooral Max waa zeer epraakxaam tegefl haar. 1 (Word* vervolgd!

Leidsch Dagblad | 1911 | | pagina 1