5 X u \ri e Gemengd Nieuws. Uit de Rechtzaal. Aeademienieuws. Telegrammen. Advertentiën. fc CS 6 s C9 U (0 3 yj 0 fig Men deêlt óns mede dat'het Echtpaar Klinkhamer toch niet in droeve omstandigheden hun 50-jarig huwelijkfeest heeft gevierd. Het' echtpaar werd dien dag per rijtuig door het personeel van de firma Bink en Zonen, naar de door het personeel yersiedö schuur gehaald, waar men hun feestvreugde bereidde en waar de patroon den man een enveloppe met inhoud over handigde, terwijl de kameraads van onzen ouden tuinder hem eveneens van hun be langstelling blijk gaven. Thuis gekomen vond hij den feestdisch bereid, waarvoor de patroon had gezorgd. Men ziet het, onder bepaald droeve om standigheden geschiedde de feestviering toch niet. De oude man, die nog slechts 4 jaar by de firma Bink in dienst is, ver dient des zomers f 6.60 en des winters f 6 per week. B ij denheerS. de Boer Az., H a- ven 16a, penningmeester van de vereeni- grng ^Sckoolkindervoedmg'Y is ingekomen van A. B. f 100 en van L. L. de inhoud van het. busje f 0.74^. Gisternamiddag was men op 'den Hoogen Rijndijk bezig met het rooien van een boom. De boom, welken men ontworteld had, kwam anders te vallen dan men vermoedde, ©n wel op een jong boompje en op de dra den van de telephoon. Hoewel daardoor eenige stoornis is ver wekt geworden, was de zaak spoedig weer in orde. Een zwerver, F. B. R, kwaia fcïch gisteravond aan het politiebureel aan melden om nachtverblijf. Bij het nazien echter van Verschillende Politie-bladen bleek dat R. nog 10 dagen hechtenis te goed had. Hij is daarom naar Den Haag getransporteerd. Gisteravond werd teRijns- burg op heetérdaad een Leidsch vodden koopman betrapt, terwijl hij bezig was met het zich toeëigenen van ijzer en materiaal, toebehoorende aan de N.-Z.-Holl. Tram- maatschappij. Door de politie in hechtenis genomen, Werd tegen hem proces-verbaal opgemaakt. TeKatwijk, zoomeldtmenons, schijnen valsche guldens in omloop te zijn, althans bij een paar neringdoenden werden zij, echter tevergeefs, in betaling gegeven, en dat; wel door personen, die dat geheel onwetend deden en er alzoo zijn ingeloo- pen, bij', het in-ontvangst-nemen van zilver geld. In de houtzager ij der firma Eppink te Hulst had een vreeselijk onge luk plaats. De werkman A. geraakte fhet zijn hoofd tnsschen de kamraderen eener machine, met het gevolg, dat hij bijna, direct overleed. De ongelukkige laat vrouw en vier kinderen achter. Hedennacht had op den Over- •fcoom 119 te Amsterdam een zware binnen brand plaats op den zolder van dit perceel, Waarin een bakkerij is gevestigd. De brand weer wist den brand tot dezen zolder te be perken, doch de aldaar aanwezige voorraid üi erbrandde. Een bakkersknecht, die in de bakkerij Werkte, snelde naar den zolder om zijn goed te redden, doch viel van de trap °n verstuikte zijn voet. Bovendien kreeg hij een brandend stukje hout tegen den arm, Waardoor dit lichaamsdeel eentgszins Bchroeide. De vrouw van den bakker, die ziek te bed lag, werd bij buren ondergebracht. De oor zaak van den brand is onbekend. Te Utrecht is de welbekende Ka Rlommers uit de Oranjebuurt Wijk C -ook wel genoemd Oranje Ka overle den. Zij was een Utreohtsche figuur. In haar levensdagen heeft zij meermalen haar liefde voor Oranje op levendige wijze geuit. De minister van waterstaat brengt in de ,,St.-Ct." ter algemeen© ken nis, dat bij vonnis van het kantongerecht te Hilversum, dd. 30 Dec. 1910, aan. Anto- nius Franc. Josephus Frohn, geboren 26 Juli 1893, wonende te Baarn, doch verblijf houdende te Hengelo, wegens overtreding van art. 15 der motor- en rijwielwet, de be voegdheid om motorrijtuigen 1e besturen is ontzegd voor den tijd van één jaar, te re kenen van af 14 Januari 1911. De staking in het Luiksche. Volgens het Journal de Bruxclles" wei geren de mijnwerkers in het bekken van Luik beslist zich te voegen naar het besluit tot heiwat ting van den arbeid, door de af gevaardigden der mijnwerkersvereeniging genomen, wijl de afgevaardigden zich te vreden stelden met mondelinge beloften, terwijl zij dé opdracht hadden kort en goed intrekking van de reglementen, die de sta king teif gevolge hadden, te verkrijgen. Tot leniging van den nood, door de jongste aardbeving in Toerkestan veroorzaakt, heeft zich te St.-Petersburg een comité gevormd, waarvan de Tsaritsa het praesidium op zich heeft genomen. Zij heeft uit eigen middelen. 10,000 roebel be schikbaar gesteld, de Tsaar 50,000. Verder zullen in het geheele land inzamelingen ge houden worden. Het ,,Roode Kruis" heeft voor het verschaffen van medische hulp en voedingsmiddelen 15,000 roebel geschonken. Toen eergistemacht om twaalf uren de sneltrein uit Mar seille te Parijs aankwam ontdekte het stationspersoneel onder een der wagens, half zittende op, half hangende aan de assen, een kind, dat zich trachtte te verbergen. Het werd er onder uit ge haald en het bleek een knaapje te zijn, dat verstijfd en ellendig was van de koude en geheel onherkenbaar door stof en rook. De stakkerd werd schoongemaakt en ver warmd en toen hij wat bijgekomen was, .vertelde hij zijn treurige geschiedenis. Het kind was te Parijs geboren; na den dood van zijn ouders werd het armlastig en korten tijd later werd het naar een glas blazerij gestuurd te Bar aan de Seine. Daar moest de jongen bij de zengende ovens veel te hard werken, naar hij zeide. Hij kon het niet uithouden en liep weg. Drie dagen zwierf hij Tond en kwam ten laatste in Dijon terecht. Hij had maar één verlan gen: terug naar Parijs, waar hij tenminste een paar mensoben kende, makkertjes ge had had en waar familie van hem woonde. En zoo besloot hij onder een spoorwagen te gaan hangen, die van Dijon naar P arijs ging. Zijn zuster daar zou hem zeker wel helpen. En heldhaftig krampte het kind zich vast aan de assen onder een der wa gens. 8 Avonds om tien minuten vóór zessen vertrok de trein; om twaalf uren was hij te Parijs. Zes uren lang den tijd om de drie honderd-vijftig kilometer DijonParijs af te leggen hing-zat het, kind onder den wagon. Bang was het niet geweest, zeide het, wel koud. De mannen, die het kind te Parijs onder vraagden, lieten zijn zuster komen en vroe gen haar of zij het broertje mee wou ne men. Zij weigerde. En nu is het ventje weer armlastig. Misschien zegt de „N. R. Ct.", wordt het wel weer naar de glas blazerij gestuurd. Koloniën. BATAVIA, 1522 December. Naar het „N. v. d. D. v. N.-I.;' verneemt, gaat de heer W. J. Ketjen, assistent-resi dent; voor de politie en hoofd van plaatse lijk bestuur te Batavia^ in April a. s. met buitenlandsch verlof. Auto-ongeluk te Moear a-E n i m. Het „Nieuws- en Advertentieblad van Palembang" verneemt uit Moeara-Enim: Zaterdagavond den 17den December ver trok de heer Liotard, chef van den gouver- nements-automobielendienst, in gezelschap van den heer Ansingh, employé bij de Bataaf sche Peiïoleum-Maatsohappij te Kampcng-Minjak, met eigen auto (van de 7 gouvemements-auto's zijn er maar 3 bruikbaar, en deze deden alle dienst) des avonds om half vijf van Moeara-Enim naar Soengih-Waras met de bedoeling daar ie overnachten om den volgenden ochtend vroeg naar Batoe-Raelja te gaan, alwaar hij den benzine-voorraad wilde opnemen. Hij1 dacht Soengih-Waras nog vóór dat' het don ker was te zullen bereiken, maar onder weg had hij oponthoud, o. a. door regen, waarvoor hij eenigen tijd moest schuilen en door het wegzakken van de auto in de losse aarde, waarmede de breede goten langs den weg waren aangevuld. Eerst om halfacht was hij bij de doesoen Waras. Een in de nabijheid dier doesoen gelegen brug overgegaan zijnde, slipten de wielen bij het oprijden van een helling. Hij reed daarop achteruit om een aanloop te nemen. Daar bij raakte de auto van den weg af, kantelde over een aan den kant van den weg liegen den balk, sloeg om en viel met de onderzijde naar boven in het ravijntje naast den weg. Beide heeren raakten bekneld onder den auto. De heer Liotard riep de heer An singh toe, te trachten onder den auto van daan te komen en dan hem te helpen. De acetyleenlampen waren dadelijk uitgegaan, maar de petroleumlampen waren in brand gevlogen. Daardoor werd de benzine, die uit de benzinetank vloeide, in brand gesto ken. De heer Liotard, die dat het eerst be merkte, riep nu den heer Ansingh toe, dat de benzine ging branden. Na vele vergeef- sohe pogingen gelukte het den heer An singh eindelijk zijn linkervoet, tlie bekneld zat, los te trekken en onder den auto weg te komen. Hij heeft toen getracht den heer Liotard, wiens lichaam onder de zitplaat sen bekneld lag, maar wiens beenen buiten den auto uitstaken, uit diens benarde posi tie te redden, door te beproeven, hem er bij de beenen uit te trekken; toen dat met ging. heeft hij geprobeerd met den schou der de auto aan den eenen kant eem'gszins op te lichten, maar het was onmogelijk. De benzine stroomde steeds meer toe, de klee- ren van den heer Liotard geraakten gelïesl in brand en eindelijk stond alles in brand. Op deze wijze rond de heer Liotard den dood. Zijn lijk is naar Lab at overgebracht en Maandag den 19den dezer daar op het kerkhof begraven. De ontsteltenis over den vreeselijken dood van den heer Liotard is allerwegen groot, zijn smartelijk einde wekt gro-ote deelneming. De Scliipluidensche kwestie. Bij de gisteren plaats gehad hebbende stemming voor de leden van den gemeen teraad zijn de oude leden weer in den Raad gebracht. Had het er aanvankelijk iets van dat door de manier van optreden zij niet we der in den Raad zouden komen, de stem bus van gisteren heeft anders uitgesproken. Kregen de ontslag genomen hebbenden ge middeld 95 stemmen, de candidaten gesteld door de partij, die het met de aftredenden niet eens was, beihaalden slechts gemiddeld 20 stemmen. Van de 172 kiezers kwamen er 117 op. Yan de 94 R.-K. kiezers zijn er 92 opgekomen, van de 42 Gereformeerde kie zers slechts 4, van de 35 Hery. kiezers 21. Het kantongerecht te Haarlem veroor deelde: C. S.j te Katwijk-aan-Zee, wegens een vaartuig niet verlichten, tot 3 gld. boete of 3 dagen hechtenis; J. de H., te Heem stede, wegens overtreding motorverorde ning, tot f 20 boete of 5 dagen hechtenis; Th. v. d. R., te Hoofddorp, wegens over treding Prov. reglement, tot f 2 boete of 2 dagen hechtenis. .Onbevoegde uitoefening der geneeskunde. Bij den Hoogen Raad is gisteren conclu sie genomen in de zaak van R. C. S., on der-stationschef te Haarlem', door de recht bank (ald,a{a{r veroordeeld tot. 3 geldboeten van f 5 wegens onbevoegde uitoefening der geneeskunde. Do Jrequiramt was magnetiseur, en nu had .de rechtbank 'overwogen, dat ook de handelingen van den requirant vielen onder het verkenen van 'geneeskundigen hijstand als bedrijf in "den zin van de wet van 1 Juni 1865 (Staatsblad No. 60), daar ook hét aanwenden van gewaande krachten ter genezing als zoodanig valt aan te merken. Daartegen was in cassatie bij pleidooi in hoofdzaak aangevoerd, dat onder de „kunde" van den medicus, welke de wet van 1865 beoogt te beschermen, alleen is te verstaan het complex 'van de door de overheid ge- eischte wetenschappelijke bekwaamheid en practischo geschiktheid; dat daaronder ol- lecn vallen wetenschap en technische vaar digheid, die kunnen worden aangeleerd, en dat alleen h'et treden op dit terrein aan onbevoegden as ontzegd. Door het onderhavige vonnis zou dus hét monopolie van de geneeskundigen worden uitgebreid over door de officieel© genees kunde nog niet erkende, ongeneeskimdige geneeswijzen. Immers de ten laste gelegde feiten zouden volgens den raadsman van requirant inder daad geen geneeskundige bijstand zijn in den zin van toepassing van aangeleerde we tenschap of technische vaardigheid. Advocaat-generaal mr. Yan Hangest ba ron d'Ivoy was van oordeel, dat de ge pleegde handelingen wel degelijk onder het begaap geneeskundigen bijstand va-llen. Het is de bedoeling der wet van 1865 het publiek te beschermen tegen de handelin gen van onbevoegden, onverschillig of hun handelingen overeenkomen met die van be voegde geneeskundigen dan wel van anderen aard zijn. Plet was ook onjuist, dat in casu onbeslist is gelaten of hier geneeskundige bijstand is verleend. De cassatiemiddelen waren dus ongegrond. Ambtshalve evenwel concludeerde adv.-gen. op grond dat recht was gedaan op onwet tig bewijs tot vernietiging van het von nis en verwijzing dor zaak naar het ge rechtshof te Amsterdam. Uitspraak 13 Februari. Amsterdamsch Gerechtshof. Het gerechtshof heeft gisteren G. J. H. en W. J. D. wegens verduistering van 25 baaltjes meel ten nadeele van den expedi teur Yan der Laan, in wiens dienst zij wa ren, veroordeeld tot 6 maanden gevange nisstraf. De rechtbank had eenzelfde si/af tegen hen uitgesproken. De straf verhoogd. J. Bloemendaal, die wegens diefstal drie maal gepleegd, door de AmsterdamscUe rechtbank tot een jaar gevangenisstraf ver oordeeld was, is gisteren in hooger beroep; door het Hof aldaar tot drie jaar veroor deeld. Amsterdamsche Rechtbank. De 5de kamer heeft gisteren een reed 3 herhaaldelijk gevonnist en hofmeester, J. H. V., veroordeeld tot 14 jaar gevangenisstraf wegens diefstal, poging tot oplichting en valschheid in geschrifte met gebruikmaking van 't vervalschte geschrift. Hij had namen lijk een jas gestolen, die voor S0 cents be leend, het beleenbriefje vervalscht, zoodafc daarop als pand stonden vermeld twee ju- weelen ringen en als daarvoor ontvangen bedrag f 140. Dit briefje had hij te ko>p aangeboden. Voorts had hij gepoogd een si garenwinkelier op te lichten voor een kistje sigaren. Iemand, die uit minnenijd een jongmensch met zijn parapluie een bloedende hoofd- wond© had toegebracht, werd veroordeel tot f 25 boete, subs. 25 dagen hechtenis. Voor de 5de kamer heeft gisteren terecht gestaan een 18-jarige jongen, wegens dief stal van drie brooden en een rol beschuit uit een bro^dkar. die op 16 Dec. j.L een oogenblik onbeheerd had gestaan aan den Zwanenburgwal. Uit het verhoor bleek, dat hij ouderloos was, geen vak had geleerd en vergeefs een of ander werk liad gezocht om asm den kost te komen. De subst.-officier mr. baron van Ha- rinxma thoe Slooten, ontstemd dat de jon gen zich weinig sympathiek gedroeg (hij lachte nu en dan), vorderde tegen hem een maand gevangenisstraf, doch deelde mede, dat het genootschap tot zedelijke verbete ring van gevangenen zich zijn lot zal aan trekken. De verdediger, mr. F. A. Kokosky, wees er in zijn pleidooi op dat de jongen 14 da gen had rondgezworven, waarvan hij zes nachten onder den blooten hemel had door gebracht. Dat was in December. Een tehuis had hij niet; zijn stiefvader had hem de deur gewezen. Verbitterd door de ellende, terwijl de honger neep, stal hij het brood, Aan die verbittering schreef pl. ook het cynisoh lachen van den jongen, wiens ge heele jeugid verwaarloosd was, toe. Dat ge vangenisstraf hem zal verbeteren, betwij feld© pleiter. Hij hoopte dat de rechtbank hem de geringst mogelijke straf zal opleg gen en dat het Genootschap tot zedelijke verbetering" er in mocht slagen langs an dere wegen bekl. op het goede pad te bren gen. 31 dezer zal de rechtbank uitspraak doen. De rechtbank te Maastricht heeft giste ren H. D., 60 jaren, klompenmaker te Hoensbroek, verdacht van het toebrengen van zwaar lichamelijk letsel aan zijn echtge noot©, A. van Loo, den dood ten gevolge gehad hebbende, tot 5 jaren gevangenisstraf veroordeeld. De eisch van het O. M. was 6 jaren. Rotterdamsche Rechtbank. Tegen den niet verschenen D. L. B. te Waddingsveen, is ter zake van verduistering van een rijwiel, drie maanden gevangenis straf geëischt. Voor de politie had hij bekend de fiets, die hij baj getuige v. Erkel had gehuurd, voor f 20 te hebben veiikocht aan getuige Den Broer te Gouda. De rechtbank veroordeelde: E. v. d. K., 26 jaar, schoenmaker te Rot terdam, recidivist, er van betklaagd zich in den avond van 29 September met een of meer anderen toegang te hébben verschaft tot de woning van J. C. M. van der Talk te Schiedam, door van het achterhuis een raam open te schuiven en daardoor biDnen te klimmen, met de bedoeling in die woning weg te nemen wat van zijn gading was, we gens poging tot diefstal, tot acht jaar ge vangenisstraf, met aftrek der preventieve hechtenis, conform den eisch van het O. M. C. R., weduwe A. v. D., 57 jaar, te Gouda, wegens melkvervalsching, tot zeven dagen gevangenisstraf. J. E. te Hilegersberg, wegens heling van een rijwiel, tot zes maanden gevangenis straf. J. O., 37 jaar, schipper te Gouda, wegens mishandeling zijner buurvrouw, tot f 10 boe te, subsidiair tien dagen hechtenis. Fraude aan de Stadsbank van L e e n i n g. De 4e Kamer der Amsterdamsche Recht bank veroordeelde heden H. ÉP'. Z., vendu meester aan de Stadsbank van Leening, te Amsterdam tofc 5 maanden gevangenisstraf wegens verduistering in dienstbaarheid, van ruim f 770, gedurende de maanden Octo ber en November 1910. De eisch wa-s 6 maanden. TeJeKVRllaf-h weerbericht, naar waarnemingen in den morgen van 19 Jan. Medegedeeld door liet Kon. Ned. Meteor. Instituut to De Bilt. Hoogste barometerstand 780.0 te Laha- gue; laagste 750.3 te Seydisfjord. Yerwachting tot den avond van 20 Jan.: Zwakke tot matigen westelijken tot zuid westelijken wind. Nevelige tot betrok ken lucht. Weinig of geen neerslag. De zelfde temperatuur. Leiden. Bevorderd tot doctor in de geneeskunde op proefschrift: „De blijvende resultaten van de myopie-operatie", de heer I. G. Cath, geboren te Joure. Geslaagd voor het Candida ats-examen in de rechten, de heer L. de Blécourt. LEIDEN, 19 Januari. De gemeenteraad benoemde heden met 26 stemmen tot gemeente-secretaris mr. dr. C. E. van Strijen, oommies-redacteur, waarnemend gem.-secretaris alhier. Ren Hollandscli incident te Tanger. PARIJS, 19 Jan. (Y. D.) De „Matin" ver meldt een Fransch-Hollandsch incident te Tanger, waarbij een Franschman den eigen dom van een terrein opeischte, dat hem by verschillende gerechtelijke uitspraken whb toegekend. Hij maakte zich door toopas9ing van krachtsiniddelen van het terrein meester, terwijl h\j den bezitter, een Hollander, ver dreef, die eveneens den eigendom voor zich tsrugeischte. De Hollander, vergezeld van 25 tot de tanden gewapende Spanjaarden, kwam den volgenden dag terug en vordreef den Franschman na een korten strijd. By de Hollandsche en Spaansche legatiën is een klacht Ingediend. Slachtoffers bij brand. DINANT, 19 Jan. (V. D.) In den afge- loopen nacht werden drie handelshuizen door hevigen brand in de asch gelegd. Dienstbode van 17 jaar verbrandde levend, eveneens de Wed. Petrij, 68 jaar oud, die haar geld trachtte te redden. De koopman Lannoy bekwam doodelljke brandwonden. Een andere Dienstbode werd ernstig go- kwetst by het springen uit het venster. De schade bedraagt 100,000 francs. Staking op de Southern Pacific Railway. MEXICO (City), 19 Jan. (R. 0.) De Ameri- kaansche en inlandsche machinisten, dienst doende over een uitgestrektheid van ongeveer duizend myien, op dou Southern-Pacifi^Spoor- weg In Mexico, staken met het doel loons- verhooging te erlangen. Incident in de Hongaarsche Kamer. BOEDA-PEST, 18 Jam. (R. O.). Bij de debat bon over het octrooi van do circulatie bank had een heftige woordenwisseling plaats tusschen den minister van handel en Zboray, lid van de clerical© partij, die een schertsende uitdrukking van den minister verkeerd be grepen had en hem. daaro-m een uitdagende en beloedigend'a Uitdrukking naar het hoofd wierp. Een en ander veroorzaakte groot© opwinding. Plotselinge dood. KONSTANTINOPEL, 18 Jan. (R. O.). Onder de vergadering van de Kamer is de afgevaardigde Arisismet aan een aanval van beroert© overleden. De Japansche samenzweerders. TOKIO, 18 Jan. (R. O.). Ketoku, zijn vrouw en 23 andere gevangenen zijn ter dood veroordeeld wegons samenzwering te gen het leven des Keizers en andere leden van de keizerlijke familie. Twee gevange nen werden veroordeeld resp. tot achfc en elf jaar gevangenisstraf. De pest in China. CHARBIN, 18 Jan. (R. O.). In do af- geloopen 24 uur werden 10 pestzieken en 6 lijken gevonden. In observatie zijn 1709 personenonder wie 22 Europeanenin af zondering zijn 23 personen, onder wie twee Europeanen. Sedert het begin dar epidemie werden op het kerkhof 408 pestlijders ter aarde besteld. Frankrijk cn de Nederlandsche knst verdediging. PARTIS, 19 Jan. (R. 0 „De .Petit Parisiea" zegt, dat de Hollandsohe pers eenige zenuw achtigheid aan den daz legt naar aanleiding! van hetgeen minister Pichon m de Franiche Kamer heeft geantwoord op een vraag Inzake de fortificatiën te Yllsslngen. Zy vergist zich over de bedoelingen van de Franeche diplo matie. Het betreft hier alleen het plegen van overleg, opdat bepalingen van internationale overeenkomsten, welke eenigszins duister kunnen zyn, worden opgehelderd. PARIJS, 19 Jan. (Y. D.) Jn antwoord op de commentaren, uitgelokt door de verklarin gen van minister Pichon betreffende de v»«- tingwerken te VMssingen, publiceert de Petit Panslen" een beschouwing, die een officieus karakter draagt en zegt, dat Hollaud zeer zeker het recht heeft zijn kusten te verde digen, maar België is neutraliteit verplicht Nederland tot zekere bedachtzaamheid. Het zou geheel normaal zyn, dat Frankryk zich in verbinding stelde met de mogend heden onderteekenaren van de overeenkomst van 1839, om de waarborgen van die neutra liteit onaangetast te laten en zy op vriend- schappeiyken grondslag een uitwisseling van gezichtspunten zal openen met het Hollandsche gouvernement. Kamerverkiezing; te Sneek. De antirevolutionnaire centrale Kiesver- eeniging in heb distrirt Sneek,- heeft giste ren tot definitief oandidaat voor de Tweede Kamer (vac.-Colijn) gekozen dr. J. G.i Scheurer, zendeling-arts, met verlof, vroe ger directeur-geneesheer van :t Petronella/- hospitaal te Djocjakarta, thans directeur van het (krankzinnigengesticht Yeldwijk, te Ermeloo. Op den gekozene waren 46 stemmen uit gebracht; mr. Rutgers te Hilversum kreeg 13, mr. L. K. Okrna te Sneek 9 en dr. R. J. W. Rudolph, te Leiden, 5 stemmen. Volkswoningen. De Haagsehe gemeenteraad stemde giste ren over de motie-Deen-Van Malsen, strek kende, om het particulier initiatief voor den bouw van volkswoningen, waar mogolilk te steunen, wanneer 10 pCt. van het benoo. digd kapitaal a-ls waarborgkapitaal kan wor den gestort. (Over deze motie hadden in de vorige vergadering de stemmen gestaakt 19—19). De motie werd thans verworpen met 23 tegen 15 stemmen. In beraadslaging kwam vervolgens, het voorstel tot het verleenen van een credict van f 12,000 voor het doen opmalken van ontwerpen voor het inrichten tot arbeiders wijk van de, als daartoe bestemd, in het uit. breidingsplan aangewezen terreinen en voor het bouwen van nieuwe of verbeteren van bestaande woningen op daartoe, na inge steld onderzoek, op te geven terreinen in de bebouwde kommen. Het voorstel van B. en Ws. werd na breed voerige discussie aangenomen met 27 tegen 2 stemmen. Thermometerstand: Gisteravond om 8 urei. 6° C. 42 8° F., hedenmorgen om 8 uren 6° C. 42.8° F., 'b middags om 12 uren 6 5° C. 437.° F., '8 namiddags om 4 uren 6° C. 42.1° F. Heden overleod, tot onze diepe droefheid, na een langdurig ïyden 1 onze innig geliefde Echtgenoote, Mo9der, Behuwd- en Grootmoeder. Zuster en Behuwdzuster, Mevrouw JOHANNA WILHELMINA PANDER, geboren Molbt. in den ouderdom van 64 jaren. Uit aller naam: D. PANDER. Lbidbn, 16 Januari 1911. (Nieuwe Ryn 7a) De teraardebestelling sal plaats hebben as. Vrijdag aan de Groenesteeg te 12 uren. Hedon ontvingen wy de treu rige tyding uit Indië, dat onze beate Jongen, Broeder en Klein zoon GERRIT VAN DER MEER, 2e Officier Kon. Paketvaart- Maatschappy, in den oudordom van 22 jaar plotseling is ovorleden. Uit aller naam: J. YAN DER MEER Gz. Lbidbn, 17 Jan. 1911. Hooge Ryndyk 63 Bezoeken kunnen niet voorden afgewacht. 816 17 Hoden overleed na een lang durige ongesteldheid In het Diaco- Hessenhuis alhier, in den ouder dom van 44 jaren, onze geliefde Echtgenoot, Vader, Schoonzoon en Zwager Mr. BAREND FORMIJNE, Rechter in de Arr. Rechtbank te Breda. Uit aller naam, A. FORMIJNE, Yan dhr Lith Breda, 17 Januari 1911. Bezoeken voorden niet afgewacht. Geen Bloemen. De begrafenis zal plaats heb ben Zaterdag 21 Januari te Dcil Station Gcldertnalsen) te half elf. f.enige en algemeent kennisgeving. 773 21v 01

Leidsch Dagblad | 1911 | | pagina 3