N°. 15615 ÜTaajiclag 16 Januari. A*. 1911. §eze £ourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zonen feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. Vergadering van den Gemeenteraad van Leiden, FEUILLETON. Hun roeping getrouw. LEIDSCH DAfrBLAB PRIJS DER ADYERTENTIEN: Yan 1—6 regels ƒ1.05. tedere regel meer fO.lTJ. - Grootere letters naar plaatsruimte. Kleine edvertentiën Tan 30 woordea 40 Cents contantelk tiental woorden meer 10 Oents.-Voor kot incasseerea wordt/'0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Yoor Leiden per week 9 Cents; per 3 maanden f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd syn 1.30. Franco per post1.65. op Donderdag 19 Jan. 1911, d«* namiddags te twee uren. Te behandelen onderwerpen: 1. Voorstel om aan G<ede.puteerde Staten, in overweging be geven het salaris van den. Secretaris vast te stellen op f 4000. (12) 2. Benoeming van een Secretaris der ge» Imeenta (12) 3. Benoeming van een onderwijzeres aan de Bohool d/er 3de klasse No. 5. (11) 4. Benoeming van oen onderwijzeres aan de school eter 3de klasse Ne. 7. (11) 6. Verzoek van N. F. G\ Pop tie om ver gunning tot demping van «een. gedeelte sloot langs den Hoogten Rijndijk, gelegen vóór de petroealien Nos. 40 en 42. (4) 6. Verzoek van het bestuur van het strijk orkest „Buterpe" in zake liet gebruik van het zanglokaal der Kweekschool voor on der wij aars en onderwijzeressen(7) 7. Verzoek van mej. O. R. Kok om het gebruik van heb gymnastieklokaal der school 3de klasse No. 4. (17) 8. Verzoek van J. J. van Leeuwen om het winkelhuis aan den Nieuwen Rijn No. 21 te mogen huren. (8) 9. Voorstel tot warhurmg van heb perceel Terwdepark No. 8, aan dr. J. C. Schalk wijk. (16) 10. Verordening, regelende de verdeeling der giameanto Leiden in stemdistricten voor de verkiezing van leden van den Gemeen teraad. (3) 11. Verordening, houdende aanwijzing van de stemlokalen voor de flbemdistricten, waar in do gemeente Leiden is verdeeld voor do verkiezing van leden van de Tweede Ka mer <ter Statan-GeneraaL (3) 12. Voolnstel om 4e pacht van de over- haalsohouw aan het Galgewater van af 10 November 1910 tot op de helft te ver minderen. (9) 13. Voorstel om Burg. ion "Weths. te mach tigen de grooto zaal der Stadsgehoorzaal tegen vermincLord tarief ter beschikking te stellen van het Bestuur der Leidsch© Pluimi- veeveneoniging. (6) 14. Verzoik van P. Pijper e. a. om het aantal boomen, etaan<te aan de oostzijde van de Heananstraat, tot op do helft te ver minderen. (6) 15. Verordening, houdende reglement op het beheer en bestuur van hot Krankzinni gengesticht „Endegeest", do afdeoling voor jeugdige idioten „Voorgeest" en hert san ar borium voor zenuwlijders „Rhyngeest". (2) 16. Voorstel: a. tot opheffing van da school der 3de klasse No. 8 b. om het gebouw, waarin da sub a bedoelde school gevestigd ts> te .ha- etomnuön voor een nieuwe school der 2de klasse imet 6 leerjaren. (15) 17. Voortzetting van de behandeling van- het pracadvies op de verzoeken vans-da-afete Leiden van den Ned. Roomsch-Katholieken Volksband e.a., in zake do toepassing van hot bepaalde bij art. 1638c en d van hot Buig. "Wetboek, bij do uitvoering van be stekken van gemeentewerken. (362 van 1910 en 10 van 1911). 18. Voorstel van den heer Vergouwen tot verliooging van het schoolgeld aan de Hoo- gere Burgerschool voor Meisjes. (216 van 1908, 263 van 1909, 352 van 1910 en 13 van 1911). 19. Verordening, houdende wijziging van do verordening van 19 April 1900, rege lende do heffing van schoolgelden aan het Gymnasium, do Hoogere Burgerschool voor Jongons en de Hoogcre Burgerschool voor Meisjes te Leiden. (349 van 1910). 20. Bezwaarschriften togen aanslagen in de plaatselijke directe belasting, dienst 1910. (14) HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien het adres van J. PARMENT1ER om wijziging der voorwaarden, verbonden aan de vergunning tob oprichting van een. fabriek van wollen garens op bet terrein aan de Schelpenkade No. 4, kad. Sectie M No. 2262, voor zooveel den roet vanger be treft, en om vergunning tot uitbreiding dier fabriek door tiet plaatsen en in werking stellen van een stoomketel van 8 vierk. M. verwarmd oppervlak en 8 atm. overdruk en van vier electromotoren, elk van 2^ p.k. Gelet op de artt. 6 en 7 der Hinderwet; geven bij deze kermis aan het publiek, dat genoemd verzoek, met de bijlagen, op de Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd ia; alsmede dat op Maandag 30 Januari aanst. des voormiddags te elf uren, op het Raadhuis gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tecen dit verzoek in te brengen, terwijl zij er de aandacht op vesti gen, dat niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hinder wet voor 't gemeentebestuur of een zijner le den zijn verschenen ten einde hun bezwaren mondeling toe te lichten. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Loco-Secretaris; Leiden, 10 Januari 1911. Leiden, 36 Januari. Bij raadsbesluit van 11 Juni 1908 wörd (hot aam do gemeente toebehoorende woonhuis aan het Terweepark No. 8 voor den tijd van 3 jatran tegen den prijs van f 550 per jaar verhuurd aan den heer H. J. van Gekter, onder bepaling, dat de huur-, der (diia Rijksambtenaar was) bevoegd zou zijn in geval van overlijden, overplaatsing naar elders of pensionneering, het contract ook tiLsschentijds te doen eindigen, mits drie maanden te voren daarvan kennis ge vende on overigens onder do gebruikelijke oondities. In verband mot zijn vertrek uit deze go- meen te wegens zijn pemsionneering op 1 Juni a.s. heeft de heer Van Gelder do huur van voornoemd paroeel opgezegd en wel tegen 1 Mei, ten einde verhuring van het perceel aan een ander te vergemakkelijken. - Xntusschen is bij B. en Ws. een verzoek ingekomen van dr. J. C. Schalkwijk om hét- bedoelde huis met ingang van 1 Mei van de gemeente te mogen huren tegen denaal fden prijs, als de heer Van Gelder betaalde, Bij B. en Ws.bestaat tegen inwilliging van dat verzoek geen bezwaar, mits slechts de kosten van duin water, evenals ten op zichte van (ten vorigen huurder hot geval was, voor rekening komen- van den huurder. Naar aanleiding van haar verzoek ge ven B. en Ws. in overweging aan mej. C. R. Kok, Groenhovenstraat, met ingang van 1 Februari a.s., tot wecLeropzïeggens toe ver gunning te varleenen omheb gymnastiek lokaal aan de Langebrug to gebruiken, voor het houden van oefeningen met onder haar leiding staande gymnastiekclub, des Vrij- dag\smiddags van 4 tot 5 uren, tegen beta ling van een bedrag van f 10 's jaars on van de kosten van .vuur, licht, schoonhou den en bediening en onder voorwaarde, dat do kosten van herstel van aan het gebouw of meubilair eventueel toegebrachte schade door adressante worden' vergoed en dat alle ter z^ka van het gebruik door B. en Ws. to geven voorschriften zullen worden na gekomen. De hoogleeraren Lorentz, Kalff en Kor te weg hebben op 29 Juni van het vorig jaar een schrijven gericht aan het Collegium met verzoek om den groentijd, zooals deze thans bestaat, anders te regelen. Het Collegium antwoordde op 17 Juli daaropvolgende dat het Collegium in het! geheel met inzag dat de tegenwoordige groentijd ingrijpende veranderingen zou behoeven en bedankte voor de belangstel ling der hoogleeraren in het Corps. Op 8 September schreven de hoogleera ren opnieuw een brief aan het Collegium, dat dit antwoord hen niet' bevredigde. Zij hadden liever gewild dat hun schrijven in de Corpsvergadering was behandeld en hulde brengende aan de opvolgende Colle gia, waardoor geen noemenswaardige onge regeldheden waren voorgevallen, meenen zij toch, dat op volkomen geregelde wifae heel wat kan gebeuren dat niet goed is. Zij drongen er daarom op aan nog wat naders te mogen hooren. 20 December daaropvolgend antwoordde het Collegium dat het wel degelijk van plan was geweest 't schrijven in de Corpsverga dering te brengen, maar er geen gelegen heid toe gehad te hebben tusschen Lustrum feesten en zomervacanfcio. Zij deelen echter mede dat in de corpsvergadering van 25 November alle leden verklaarden de nood zakelijkheid van eenige verandering niet in te zien. In de Zaterdagnamiddag gehouden ver gadering van aandeelhouders van de Leid- sche Schouwburgvereeniging zijn tot commis sarissen benoemd de heeren J. Hartevelt Azn. en mr. Q. J. Terpstra. In de Januari-Vergadering, tevens jaarvergadering der Ver. t. b. der Bouw kunst alhier, zal als spreker optreden de bij velen zoo goed bekende heer Jan de Quack. Bij de heden door B. en Ws. alhier ge houden aanbestedingen waren de volgende inschrijvingen ingekomen: Voor het leveren van een ijzeren boorn- Bnoeiersschuit: Gebr. Cats, Geertruiden- berg, f 790; Coevorden, Doesburg, f W9; v. d. Burg, Schiedam, f 708.30; Baars, Slie- drechtf f 790; Maas, Leiden, f 778.50; Aker boom, Kaag, gem. Alkera a de, f 775. Voor het leveren van een ijzeren met- selsohouw: Gebr. Cats, Geertruidenberg, f 550; Coevorden, Doesburg, f 439; v. d. Burg, Schiedam, f 440.25; Baars, Slie- drecht, f470; Maas, Leiden, f 403.50; Aker boom, Kaag, gem. Alkemade, f 450. Voor het vernieuwen van het oostelijk gewelf der KloksteegsbrugL. Neuteboom f 1128; A Smittenaar, f 1588; Barthen en Oudshoorn, f 1870; W. v. d. Hoogt, f 1940; P. Kooreman en G. v. Meygaarden, f 1198; H. J. en A. Planjer, f 1490; O. J. v. Valde- ren, f 1984. Voor het vernieuwen van een gedeelte wal- inuur aan de Heerengracht: L. Neuteboom, f 2188; J. Verstoep, Gouderak, f 2285; P. v. Wijngaarden, Dordrecht, f 3682; W. v. d. Hoogt, f 2455; J. Zitman, f 2320; H. J. en A. Planjer, f 895; C. Bénart, Haarlem, f 2370; Joh. T. Bik, f 2450; O. J. v. Valde- ren, 2147. Het maken van een walbescherming aan de Haven: C. Bónart, Haarlem, f 1770; Joh. F. Bik, Leiden, f 1674; P. v. d. Wijn gaarden, f 1490. Voor het uitdiepen der Haarlemmcrtrek- vaart van H. M. O tot H. M. 13: P. O. Bons, Sliedrechtj f 3750; Konings, Sloter- dijk, f 3980; Firma H. J. v. d. Aa en Zn., Rotterdam, f 2675. Op uitnoodiging van de schouwburg- oommissie, hebben B. en Ws. van Den Haag thans vanwege de gemeentewerken den gemeente-archil eet J J. Gort Jr. aan gewezen, om deel uit te maken van de com missie van deskundigen tot het opmaken van een plan voor den bouw van een schouwburg op do tegenwoordige plaats. In heb vorige jaar werd in den gemeen teraad van Gouda een voorstel om het aan deel der gemeente in het nadeelig saldo der rekening van de in 1909 door de afd. Gouda en omstreken gehouden landbouw tentoonstelling uit te betalen, niet aangeno men. De Raad bad indertijd toegestemd, in het waarborgfonds dier tentoonstelling deel te nemen voor een bedrag van f 1500, doch was van meening, dat, aangezien de kas dier afdeeling geen tekort vertoonde, net voor de door haar georganiseerde land bouwtentoonstelling gevormde waarborg fonds niet behoefde te worden aangespro ken. De afd. der HolL Maatschappij van Land bouw stelde" daarop een rechtsvordering tegen de gemeente in tot betaling van f 44S.27 met de rent© van af 12 Nov. 1910 af en met veroordeeling van de gemeente in de kosten van hof geding. De gemeente won over deze zaak advies in van mr. A. M. M. Montijn, te 's-Graven- hage, en naar aanleiding van dit advies ste-1 len B. en Ws. thans aan den Raad voor fe besluiten, dat de gemeente zich tegen de door de afd. Gouda en omstreken der Holl. Maal schappij van Landbouw ingestelde rechtsvordering zal verweren. De 2de luit. H. W. B. Oroiset van Uchelen, van het 4do reg. infanterie te Delft, wordt 31 dezer ontheven van ziji^ de tacheering bij den gymnastiekcursus te s- Gravenh age Mej. Alida Blans, onlangs te Zaandam overleden, heeft aan het Parochiaal armbe stuur van den H. Bonifaoius aldaar f 1000 vermaakt. Te Loohem is overleden, ruim 80 jaar oud, de heer B. O. J. Mosselmans, om. Remonstrantsch. predikant van Groningen. De overledene was gedurende de jaren 18571878 predikaut bij de Ned.-Herv. kerk, achtereenvolgens te Hurwenen, Assendelft, s-Hertogenbosch en van 18661878 te Gro ningen. In laatstgenoemd jaar scheidde hij zich met een groot deel van de leden der Ned.-Herv. Gem. te Groningen van de Herv. Kerk af, en onder zijn krachtige lei ding' werd aldaar een groote en spoedig tot grooten bloei komende Remonstrant sche Gemeente opgericht. Den 2Ssten Juli 1878 werd ds. Mosoolmans aan haar verbonden en hij diende haar met groote toewijding tofc 1891, toen hij wegens gezondheidsredenen zijn ontslag moest nemen en zich in Lochcm ging vestigen. Daar heeft hij nog 19 jaren als emeritus in zijn villa ,,Gruno" gewoond. Hr. Ms. pantserdekschip „Noordbra bant", onder bevel van don kapitein ter zee H. T. Hoven, is 14 dezer te Perim aangö- koirten. Het lag in het voornemen van den com mandant van gemelden bodem, onmiddellijk na aanvulling van den kolen voorraad we der van Perim te vertrekken, met eerste be*- stemming 'naar Port-Said. De ingenieur A. J. Krieger, te Amsier- foort, heeft in verband met zijn verkeersver- betermgsplannen in Zuidwestelijk Utrecht bij de regeering concessie aangevraagd voor den aanleg van een spoorweg Utrecht Gouda, van de Meern tot Stolwijkersluis of eigen baan, zoodat geen speciale vergunnin gen van gemeente- of polderbesturen wor den vereischt. De lijn is gesplitst in de sec tien UtrechtOudewater en Oudewater— Gouda, welker totstandkoming elk afzon derlijk zal worden nagestreefd. Het onO- werp met normaio spoorwijdte, zwaren bo venbouw en krommingen van grooten straal, om den spoorweg toegankelijk te maken voor de goederenwagens der groote spoorwegen, zal vormoedelijk in het midden des jaars gereedkomen. NOORDWIJKERHOUT. Zondagavond vergaderde in café ,,De Zwaan" de af dee ling „Noordwijkerhout" \an de R.-K. Land. Bloem en Tuinb. Werklieden Vereenigin, „Plicht en Rociht". De voorzitter, de heei Angevaere, opende de vergadering, wensch- te den leden een gelukkig nieuwjaar en zag met dankbaarheid terug op het afge- loopon jaar, dat voor „Plicht en Recht" van groote bateekenis is geweest. Na voorlezing der notulen werd overge gaan bot bespreking van den feestavond, die binnenkort zal gehouden worden dóór en vóór de leden der Vereeniging. Algemeen is men van meening de regeling der feeste lijkheden geheel aan 't bestuur over te la ten, dat volkomen berekend is voor de hem aangewezen taakjammer genoeg kan 't be stuur niet over al te ruime middelen be schikken en daarom zal eerstdaags bij alle leden worden aangeklopt om een kleine bij drage, ten einde op wat ruimer schaal te kunnen feest houden. De voorzitter der centrale commissie deed daarna uitleg van een misverstand, dat ontstaan is op do laatste vergadering te Voorhout gehouden. Nimmer is gevraagd om een voorschot op hot bode-loon, ten einde den bodo een fiets te bozorgen, doch wel zou men gaarne zien, dat de voorzitte een zeker bedrag te zijner beschikking krijgt, ten einde daarmee de noodigo onkos ten te kunnen bestrijden. Dit voorstel werd eahter ingetrokken. Er is sprake geweest dat „Pliaht en Recht" zioh zou aansluiten bij den R.-K. Volksbond. Tot heden is dit echter niet bet geval geweest. De Voorzitter der voreeni- 74) „Heb ia goed, ik dank u," onderbrak de Hertog hem op bijna ruwen toon. „Wanneer mijn dochter geroepen is naar een betere wereld dan de»>, heb ik slechts te wenscn.cn haar spoedig te mogen volgen. Geef nnj dt n brief, waar je het straks over hadt, Mühl- mann." De Hertog was bij het bed gaan staan, waarop de slanke gestalte van zijn doohter was neergelegd. Hij boog zioh diep over haar bleeke gezicht, drukte een.kus op het koude voorhoofd en drukte toon'de oogen dicht. Toen wendde hij zich om en nam uit Miihlmanns handen een brief aan,-dien deze uit de schrijfmap van de Prinses had ge nomen. Hij beval den dames, dio ËooTanger hoe luider jammerden, kalm be blijven. Vervolgens zeide hij: „Mevrouw von der Lasseburg en freule von TieWdsheim, u blijft voorloopig hier in het salon. U houdt Ötaudinger bij u. 't Is iedereen verboden hier binnen te treden. Dorau en Lohmer en Stecknitz volgen mij wij hebben het een en ander te bespreken." Hij was bet salon binnengegaan; op het zelfde cogonblik sprongen fa ju jonge adju dant en dokter Lohmer op hem toe, want de krachtige man was op het punt te vallen Paid bood hem den arm ea een minuut was voldoende, om den Hertog zijn gewone ener gie terug te geven. Zonder om te kijken, giug hy door het salon en de roorkamer en wenkte Lorberg hem te volgen, terwijl hij tegen von Stecknitz zeide: „Binnen twee uur verwacht ik je, Steck nitz, om de noodigo bevelen te ontvangen. Je zorgt nu, dat iedereen zojd gewone werk weer horvat en dab er op een bedaarde ma nier bekend gemaakt wordt, dat het Gode behaagt heeft, mijn dochter tot zich te roe pen. Volgt mij, mijno heeren." Zij kwamen in de vertrekken van den Her tog; niemand had bij hun gaan over de cor ridors en door de vertrekken een woord ge sproken. alleen de kamerdienaar kon zioh niet inhouden en beweende luid zijn lieve, goede Prinses. Maar ten slotte bedwong hij zich tooh zóó, dat hij zijn dienst weer kon doen. De Hertog en do bei do doctoren gingen alleen in het partiouliere vertrek. De Hertog ging voor het raam staan en las den brief "dien Mühlmann hem uit do schrijfmap van de Prinses gegeven had. Zijn trekken wer den op ongewone wijze weinig door hem be- heersoht: het eigenaardige knipperen met de oogleden en de paar tranen, die hem over de wangen liepen, waren bewijzen, dat hij op zeldzame wij zo was aangedaan. Een oogen blik was het alsof hij zich de aanwezig heid der beide doctoren niet bewust was, maar eindelijk werd hij zichzelf weer mees ter en vroeg aan dokter Dorau ,,U li9bt u een oordeel gevormd over dit geval? Wat is de oorzaak van den plotselin- gon dood van mijn doohter?" „Hot schijnt, dat do Prinses een hartver lamming heeft gehad," antwoordde Dorau met onzekere stem en hij beproefde daarbij dosr een vragenden blik Paul te bewegen dezelfde meening te verkondigen. Maar diens gelaat bleef onbeweeglijk. De Hertog keek den jongen dokter aan en vroeg: „En uw meening, dokter Lohmer?" „Ik heb hier geen meening uit te spc.ïken het oordeel van den lijfarts moge u vol doende zijn Hoogheid." „Ik wil de waarheid weten, zelfs 0p etn oogonblik als dit." „Uwe Hoogheid dwingt mij dan te zeggen, dat de Prinses overleden is aan de sverking van een snelwerkend vergif, dat zij zichzelf heeft toegediend." Dorau's gezicht toonde de grootste ver bazing. De Hertog lette evenwel nicfc op hem, maar zeide bijna zonder eenigo stem verheffing „Ik wist hett dokter. Ik wil nog slechts één opheldering: „Hoe was het mogelijk, dat de Prinses daaraan kwam?" En nu was Paul een oogenblik om zijn antwoord verlegen; hij wist, dat hij alles, wat hij tot diLsvor gewonnen had, op het spel moest zetten. Hij overzag het geval go- heel on al en zeide, terwijl hij het hoofd een weinig liet zakken: „Hoogheid, ik vrees, dat do Prinses het indirect door mijn toedoen heeft, gekregen. Uwe Hoogheid herinnert zioh misschien, dat do Prinses nu ongeveer een jaar geleden, toen op uw bevel de hond van de Prinses van kant gemaakt zou worden, in haar boosheid daarover mij een zilveren flesohje uit de hand rukte. Ik heb toen dadelijk, zooals Dorau zicdi herinneren zal, mijn ern stige bezwaren geopperd tegen het feit, dat de Prinses dat houden zou. Dorau nam op zich het fleschje terug te vragen en ik ge loofde, dat dit gebeurd was. Na de oatastro- phe van heden schijnt hem dat evenwel niet gelukt te zijn." „Welnu, Dorau, wat heb je indertijd ge daan?" „Haar Hoogheid verzekerde mij heb be wuste fleschje te hebben weggeworpen.'" „En u hebt daarmee genoegen genomen?" vroeg de Hertog, terwijl een vernietigende blik den dokter trof. „Ik merk, dat uw werk u te zwaar wordt en geef u op het oogenblik uw ontslag. Ik zal u minister Althen mijn nadere beslissingen meedeelen." De oude dokter was zóó blij de kamor en den Hertog den rug te kunnen toedraaien, dat hij weinig voelde van het zoo ruw gege ven ontslag. Hij was zichzelf zóó weinig meester, dat hij in bet naaste vertrek, waar Lorberg wachtte, in heftige woorden zijn oordeel over Paul Lohmer zeide; een ke- j rel, dio Zijne Hoogheid evenmin spaarde als ieder ander, die hem in den weg stond, en die zelf3 in dit uur de belangen van zijn carrière niet uit het oog verloor. Maar hij vond weinig deelneming bij zijn omgeving, die te veel verdriet had; eindelijk ging hij maar weg naar zijn eigen woning. In de kamer stond nu Paul alleen tegen over den Hertog. De gebogen, door smart gefolterde Hertog spande nog eenmaal zijn laatste kraohten in, en vroeg op betrekke lijk rustigen toon aan Paul: „U weet wat de reden is, dat zij vergif heeft genomen?" „Ik vrees het te weten." „Dan verzoek ik u daar nooit één woord over te spreken. U zult in do toekomst zoo lang die voor mij nog duren mag, veel bij mij moeten zijn en daarom mijn verzoek gemoti veerd vinden. Ik beveel u nu de aoodige maatregelen voor heb stoffelijk overschot van de Prinses te nemen en morgenochtend weer bij mij te komen." Dokter Paul wilde nog in zijn qualiteit als dokter een enkd woord spreken, m^ar do Hertog gaf hem zóó duidelijk een teekon om weg te gaan, dat hij nietg meer dundo zeggen. Terwijl hij wegging, riep de bel van Hertog Mühlmann, die de opdracht kreeg adjudant von Stechnitz te roepen. Een mi nuut later stond do jongo officier, nog me** vochtige oogen, voor den Hertog en keek dezen met bekommerdon blik aan. De Hertog liet hem evenwel goen tijd hem to condolee- ren. Hij zeide: „Stecknitz, je gaat op staanden voet naar den bankier Hildheimer. En daar zeg je tegen AAakoff, dat hij binnen een uur de Residentie en vanavond nog het land te ver laten heeft. Jo overtuigt jo van de uitvoe ring van dat bevel en meld jo dan weer bij mij." „Tot uw dienst, Hoogheid," antwoordde de adjudant en verdween een oogenblik la ter uit de kamer. De Hertog scheen maar alleen te willen blijven; hij ging voor het venster staan, opende dit en ademde de koude avondluobt in; een óogonblik later ging hij zitten. Maar even daarna stond hij weer op en ging nanr de kamoi'j waar bij Lorberg vond. Yoor Ic eerste maal reikte hij dezen de band. ninr gaf hem geen gelegenheid een woor» zeggen. Terwijl hij een beweging maat to in de richting van de groote zaal, vroeg h ij „Zijn daar velen aanwezig? Is iemand on der hen^ dien ik vandaag nog ontvangen moett" 'Wordt vervol dV)

Leidsch Dagblad | 1911 | | pagina 1