N°. 15614 ZateiHlag 14 Januari. A0. 1911. <§eze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit VIJF Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. Aangifte tot plaatsing op de Kiezerslijst. Gemengd Nieuws. FEUILLETON. Hun roeping getrouw. IDSCH PRIJS DER ADYERTENTIEN: Van 16 regels ƒ1.05. Tedere regel meer ƒ0.17!* Grootere letters naar plaatsruimte. Kleine alvertentiën ran 30 woorden 40 Gents contantelk tiental woorden meer 10 Gents.Voor het incasseeren wordt/"0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leidon per week 9 Oents; per 3 maandenf 1.10. Bniton Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn 1.30. Franco per poet1.65. De BURGEMEESTER der gemeente Lei den Gelet op de wet van den 7den September 1896 Staatsblad No. 154 laatstelijk ge wijzigd bij do wet van 8 Deo. 1900 (Staats blad No. 208), tot regeling van het kiesrecht «a de benoeming van afgevaardigden ter Eer ste en Tweede Kamer der Staten Generaal Noodigt de manlijke inwoners der ge meente, die den leeftijd van 25 jaren vóór of op den 15den Mei a. a. zullen hebben bereikt, uit, om: la zoo zij in een andere gemeente over het laakt verloopen dienstjaar in een der rijks directe belastingen zijn aangeslagen, wat de grondbelasting betreft in een andere gemeente, of in meer gemeenten te zamen tot een bedrag van ten minste één gulden, daarvan door overlegging der voor voldaan geteekende aanslagbiljetten of door den Rijks-ontvanger gewaarmerkte duplicaten vóór den 15den Februari a.s. te doen blij ken. 2o. zoo zij in de grondbelasting wegens onroerende goederen eener onverdeelde nala tenschap zijn aangeslagen doch hun naam niet is vermeld bij den aanslag in 't kohier, mits hun aandeel in dien aanslag ten min- ste één gulden bedraagt, daarvan vóór den 15den Februari a. s. aangifte te doen onder overlegging van het aanslagbiljet of door den ontvanger gewaarmerkt kosteloos af te geven duplicaat daarvan, een opgaaf-van het aandeel in den aanslag en de noodige bescheiden ten bewijze van het gemeenschap pelijk bezit. De bij Bub 1 en 2 bedoelde aanslagen moe ten loopen over het laatstverloopen dienst jaar en betreffen de grondbelasting, de ver mogensbelasting, de belasting op bedrijfs- en andere inkomsten of een of meer der vijf eerste grondslagen van de personeele belasting, zooals die is geregeld bij de wet van 16 April 1896 (Staatsblad No 72). Hierbij wordt opgemerkt, dat de aanslag der vrouw in de rijks directe belastingen voor haar man geldt, die vaD minderjarige kin- dereo wegens goederen, waarvan bun vader het vruchtgenot heeft, voor hun vader, ter wijl aanslagen in de rijke directe belastin gen, waarvoor eerst nk 31 December van het laatstverloopen jaar een aanslagbiljet is uit gereikt buiten aanmerking blijven. 3o zoo zij niet overeenkomstig het bepaal de sub 1 of 2 zijn aangeslagen, doch voldoen aan een der hieronder volgende voorwaar den, worden zij uitgenoodigd daarvan aan gifte te doen ter Secretarie dezer gemeente vóór.den löden Februari a. a als* a. dat zij al» hoofden van gezinnen of als alleen wonende j.erscnen op den 31sten Januari sedert den Isten Augustus van het vorig jaar hebben bewoond, krachtens huur, een huis of een gedeelte van ©én I uis, waar voor met -of zonder bij behoorenden of in huur gebruikten grond of lokalen en bijge bouwen, niet ter bewoning bestemd, de wer kelijke huurprijs, per week berekend, ten minste heeft bedrageu de som van ƒ1.75 of wel achtereenvolgens in dezelfde gemeente, 2 zoodanige huizen of gedeelte van huizen, of, krachtens eigendom, vruchtgebruik of huur eenzelfde vaartuig van ten minste 24 kubieken meter inhoud of 24000 K.G. laad. vermogen. Hieibij wordt opgemerkt, dat huur ook verschuldigd kan zijn in den rm van contributie aan een coöperatieve bouw- vereeniging, en dat geen aftrek van huur plaats heeft wegens het verschuldigde voor gas- of waterleiding, ingeval dit in den huurprijs is begrepen. Bij deze aangifte, wat huur betreft, moet worden overgelegd een opgaaf zoo mogelijk met aanduiding van 6traat en nummer, van het huis of gedeelte van het huis, of wel, ingeval van een verhuizing, van de huizen of gedeelten van huizen met of zonder bij- behoorendeD grond en lokalen en bijgebou wen, niet ter bewoning bestemd, door den belanghebbende van den lsten Augustus van het laatstverloopen tot en met 31 Januari van het loopende jaar bewoond, en van den gedurende hetzelfde tijdperk in huur ge bruikten grond alsmede van het bedrag der huurprijzen en van de namen en woonplaat sen der verhuurders, en wat het vaartuig be treft, een opgave van den naam van het vaartuig, van den inhoud of het laadvermo gen, van den rechtstitel, krachtens welken het is bewoond en, is deze huur, van naam en woonplaats van den verhuurder. I>eze aangilte behoeft niet te ge schieden door hen, die krachleus ten vorlgeu jare gedane aaugifle op de loopende kiezerslijst voor komen en op BI Januari 1911 nog hetzelfde huis of een gedceise van hetzelfde huis of hetzelfde vaartuig hewouen, maar wel door lieu, die nk 31 Januari tics vorigen jaars eeu ander huis of gedeelte van eeu huis of eeu vaartuig zijn gaan Im - wonen. 6. dat zij op don Sisten Januari sedert "den lsten Januari van het laatstverloopen jaar achtereenvolgens bij niet meer dan 2 personjen, ondernemingen, openbare of bij zondere instellingen in dienstbetrekking of als inwonend zoon in het bedrijf of beroep der orders werkzaam zijn geweest en als zoodanig over dat jaar een inkomen hebben genoten van ƒ450 of ƒ362.50 met vrije wo ning of inwoning of van f 150 met vrijen kost en inwoning, of van ƒ237.50 met vrijen kost, of dat zij op den lsten Februari in het genot zijn van een door een onderneming, openbare of bijzondere instelling verleend pensioen of verleende lijfrente van gelijk be drag; met dien verstande: dat voor hen, die in beide gevallen verkeeren, zoo noodig, ter be reiking van het vereischte bedrag, het inko men, het pensioen en de lijfrente worden samengeteld. dat ten aanzien vau vrijen kost, geen re kening wordt gehouden met den Zondag cf algemeen erkende christelijke feestdagen of voor zooveel Israëlieten "betreft, met den Sabbath; dat indien do aard der werkzaamheden in een bedrijf medebrengt-, dat zij in den regel een gedeelte van het jaar niet worden uit geoefend, ter berekening van den tijd ge durende welken iemand in dienstbetrekking is geweest, de tijd wordt medegeteld, gedu rende welken de werkzaamheden, waarvoor hij in dienst is, hebben stil gestaan, ook indien gedurendo dien tijd de dienstbetrek king tijdelijk was opgeheven; dat indien in de plaats van het inkomen een tijdelijke ongevallenrente wordt genoten, deze zoolang zij wordt genoten, in rekening wordt gebracht tot een bedrag gelijk aan het normale loon en dat het inkomen, het pensioen of de lijfrente der vrouw geldt voor den man en dat van de inwonende minderjarige kinde ren voor do helft voor den vader. Hierbij moet worden overgelegd een op gaaf van den aard der dienstbetrekkingen van den belanghebbende, van naam en woon plaats van de personen bij wie, van naam en plaats van vestiging dér ondernemingen of der bijzondere instellingen, of van den naam der openbare instelling, waarbij hij van l Januari va-n het laatstverloopen tot en met den 3lsten Januari van het loo pende jaar in dienstbetrekking was, en van de omstandigheid dat bet door hem over het laatstverloopen jaar in dienstbetrekking genoten inkomen het gevorderd bedrag van 450 is bereikt, vrijen kost en vrije wo ning, voor zoover genoten, inbegrepen. Door den inwonenden zoon, die plaatsing op de kiezerslijst vraagt op grond van het werkzaam zijn iü het beroep of bedrijf der ouders, moet worden overgelegd een opgaaf van den naam zijner ouders, vader of enco der, van het door hen uitgeoefend bedrijf, van de werkzaamheden, die hij daarin ver richtte, van het daarvoor over het laatst verloopen jaar in geld genoten inkomen, benevens van vrijen kost en vrije woning, voor zoover genoten. Voor het geval dat plaatsing op de kie zerslijst wordt gevraagd op grond van het genieten van pensioen of lijfrente moet wor den overgelegd een opgave van naam en plaats van vestiging der onderneming of der bijzondere instelling of van den naam der openbare instelling en van het pensioen of van de lijfrente. Indien het vereischte .bedrag van ƒ450 niet zoudo zijn bereikt zonder rekening te houden met een of meer der bepalingen omtrent ziekte of verwonding, omtrent on gevallenrente, of omtrent inkomen, pensioen en lijfrente vau vrouw en kinderen, moet van dezo omstandigheden in de opgaven melding worden gemaakt, waarbij, indien het geldt inkomen van vrouw of kinderen, tevens moeten worden opgegeven de bijzon derheden. hierboven genoemd. Ten opzichte van hek, die krach lens teu vorigen jare gedane aan gifte op de loopende kiezerslijst voorkomen, op grond vau boven staande bepaling (sub b) is een nieuwe aangifte noodig, waartoe hun evenwel een naiigifte-biftfet ter invulling zal worden toegezonden vóór 8 Februari a. s. met uit zonde ring van beu, die allceu uit kracklc vau pensioen tot een bedrag van 450.— daarop zijn gebracht, door wie alzoo geen hernieuwde aangilte moet geschieden. c. dat zij op den eersten Februari sedert een jaar den eigendom met recht van vrije beschikking hebben van ten minste 100 (nominaal), ingeschreven in de Grootboeken der Nationale Schuld of van ten minste ƒ50 ingelegd in de Rijkspostspaarbank, in een gemeentelijke Spaarbank of in een Spaarbank, beheerd door het bestuur van een rechtspersoonlijkheid bezittende Vereeni- ging, van een Naamlooze Vennootschap, van een Coöperatieve Vereeniging of van een Stichting. Onder de bijzondere Spaarbanken, bedoeld in de vorige alinea, zijn de Banken, opge richt n& 1 Mei 1900, alleen begrepen voor zoover en voor zoolang als zij blijkens op gave aan het bestuur der gemeente, waar zij gevestigd zijn, een waarborgfonds van ƒ25,000 bij de Nederlandsche Bank hebben gedeponeerd. Bij dezo aangifte moet worden overgelegd een door of vanwege de directie van de Grootboeken der Nationale Schuld of den directeur der Rijkspostspaarbank of het be stuur der gemeentelijke of bijzondere Spaar bank, afgegeven verklaring. De verklaring van den Directeur of van het bestuur wordt den belanghebbende toe gezonden op schriftelijke aanvrage met op gaaf van 't nummer, waaronder en 't kan toor, alwaar het spaarbankboekje is afge geven. d. dat zij met goed gevolg hebben afge legd een examen ingesteld door of krachtens do wet of aangewezen bij algemeenen maat regel van bestuur en in verband staande met de benoembaarheid tot eenig ambt, de ver vulling van eenige betrekking of de uit oefening van eenig bedrijf ->f beroep. In dit geval moet worden overgelegd een opgaaf van het door den belanghebbende met goed gevolg afgelegd examen en van het jaar en de plaats der aflegging S)e laatstbedoelde aangiften (sub c en d) behoeven niet te geschieden dooi* heu, die krachtens teu vorigen jare gedaue aangifte uit dieu hoofde op de Eoopeude kiezerslijst voor komen. Alle bij 6ub a tot en met d bedoelde aan giften moeten gedaan worden volgen» de mo dellen voorgeschreven bij Kon Besluit van den 28sten November 1896 (Staatsblad No. 176) gewijzigd bij het Kon. Besluit van 9 Januari 1901 (Staatsblad No. 24) waarvan de formulieren-ter Secretarie dezer gemeen te kosteloos verkrijgbaar zijn gesteld. De Burgemeester voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR, Leiden, 14 Januari 1911. De litdeï S. de Boer Az!il, Haven 16a-, penningmeester van „Schoolkindervoa- ding" heeft ontvangon een pakje staniol (zil verpapier), van N. N. f 2.50, van de firma ~W. H. en Co alhier do boetgelden over 191046,30, en de secretaris de hear P. C. G. A. Wijkmans, Mussclienbroekstraat 4a, een postbewijs van f 2.50 ondier mot to: „belooning1 van een kunsttandenkoopman in angst" en van de vereeniging „Lourens Jaaisz. Coster" f 15,301/2, gecollecteerd op haar jaarfeestviering. Don vorigen Zaterdag, zoo meldt men ons uit Sassónhedm, geraakte oen ver huiswagen van den heer O., te Amsterdam, vast op de Leidsche vaart. Do verhuis boe del word uitgeladen en aan den kant gezet, om, nadat 'Ae l-eega wagen ovor de pont was gebracht, later te worden, opgehaald. Bij den boedel lagen ook twee jassen, welke verdwenen waren, toen men ze wilde ko men halen. Het is nu aan onze twee po litic-agenten Posthumus en "Went gelukt daders en jassen op te sporen en wel' te Leiden. Naar w ij uit Ili 11 e g o m v e r n o- men is de arbeider J. N., aan de Weer laan, .aldaar kort na het gebruik van paarde- vleesch, eenige dagen geleden bij een daar- wonendón slager gekocht, zoodanig door krampen en diarrhoe aangetast, dat genees kundige hulp meest worden ingeroepen. Do man is nog bedlegerig. Ook in andere go- zinnen zijn dezo verschijnselen na het ge-, bruik van pa-ardovleeseh waargenomen. Uit Te r-A ar wordt ons gosckre- ven: Een ongewoon rumoer werd vannacht gehoord op hot erf van J. P., te Kor toraar. Een porsoon hoeft door verbreken toegang weten to verkrijgen tot oen schuur van; genoemden P. -en hoeft hot grootste gedeelte van do daarin zich bavin den do gtederen in oen nabij liggende sloot goworpen. Ook trachtte do persoon door vernieling vaan eon dour in hot huis to komen, wat niet is golukt. Ware dit doel bereikt, dan wa ren da gevolgen mogelijk ernstiger geweest, want do bówonen stond aan do binnenzijde op zijn post. Van oen en ante is aangifte gedaan on prooes-verbaal is togen den ver.' moedólijkon dader opgemaakt. Gisteren on eergisteren zijn uit Oudowetering niet minder dan zes per sonen, groot on. klein, naar Gronau gered§d, om zioh daar onder behandeling te steb •len van don „Knocliéhdokter". All'eli rijn. vol meed teruggekomen. Een feit is hot, voegt onze correspondent aan dit bericht tos, dat d3. Pothoven, vroe ger predikant alhier en thans to Leeuwar den, die aan beide zijdon mank liep, te Gronau gonozing hoeft 'gevonden. Gister voor middag omstreeks halfelf geraakte aan den Zuid wal bij de Spinozabrug te 's-Gravenhage een 21-jarig meisje te water. De brugwachter J. J. Oos terdag wist door middel van de dreg de drenkelinge die het bewustzijn verloren had, weder op het droge te brengen. - Na. gedurènde bijna een kwartier de voorschrif ten voor de kunstmatige ademhaling te hebben toegepast, moobt het hem gelukken de levensgeesten van het meisje weder op te wekken, waarna ze naar het Gemeente ziekenhuis werd vervoerd. Daar is zij echter eemge urén latei overleden. Dit meisje is de vijftiende'drenkeling, die door Oosterdag, somö met gevaar voor eigen leven, uit het water werd gehaald In de broodfabriek „D e Oud» Vette Hen" te 's-Gravenhage had gister middag een ernstig ongeval plaats. Bij hef herstellen van de lift is eeii inonteui tus- schen de tegengewichtèn van de HL beknel geraakt, met het treurig gevolg dat zijn arm boven den elleboog gebroken is. De brandweer die in allerijl weid gealar meerd, was terstond ter plaatse om de eerste hulp te verleenen. Nadat het eorste verband was gelegd, werd de verwonde pot auto van de politie naar het Gemeentezie kenhuis overgebracht. Inde dagen van dendienstbo- dennood. Men schrijft uit' Amsterdam aan ,,De N. Crt." Het volgende is dezer dagen gebeurd: Een dame, die nogal le kampen had met het komen en gaan der dienstboden, bid weer den gebruikelijken weg gévolgd, en 71) „Prinses, freule von Tieboldsheim komt LSer naar toe," zeide Camillo. Stéphanie keek hem nog eenmaal aan met een bhkA waaruit hartstocht en ook wantrouwen spraken. Het volgende oogen- blik was zij zichzelf weer volkomen meester. De hofdame had zich niet langer aan het verbod van Hare Hoogheid, om ha?tr te storen, durven gehoorzamen. Zij kwam in draf naar de Prinses toe en scheen vastbe sloten tot eiken prijs aan tUfc onderhoud eeu einde te maken. Zij hoorde, toen zij dicht bij was en Arsakoff haar groette, welken groet zij onbeantwoord liet, de Prinses op konden toon zeggen: ,,Dus morgen reeds. Ik wist waarlijk niet, mijnheer de kapelmeester, dat uw huwe lijksdag al zoo dicht bij was. Men heeft het mij niet verteld Veel geluk! ToL weder- ziens In dat „tot weerziens" was een eigenaar- digo klank, die freule von Tieboldsheim moest treffen, want andera begreep zij niet' waarom dit gesprek bepaald onder vier oogen plaats moest hebben. Zij zag met stijgende zorg de vaalbleeke kleur van de Prinses en de wisselende uitdrukking pan smart en toorn in haar oogen. Sohuchter smeekte zij een einde te maken aan den wandelrit; prinses Stéphanie sloeg zwijgend den kortsien weg naar huis in, zonder nog eenmaal om te zien naar de plaats, waar teij Camillo had achtergelaten. Een diepe zucht was alles, wat de hofdame nog hoor de; freule von Tieboldsheim gaf den stal meester een wenk naderbij te komen, want zij vreesde, dat de Prinses niet op haar paard zou kunnen blijven zitten. Camillo bleef nog eenige oogcublikken staan öp dé' ï>lek, waar hij met de Prinses gesproken had. Hij staarde naar de hoo rnen voor hem en was gedurende eenigen tijd bepaald niét in staat het gebeurde kalm te overdenken. Toen zeide hij eindelijk: ,,Dat is afschuwelijk" en haalde diep adem. Hij had zichzelf nog nooit diep verachtelijk gevonden en nu was een dergelijk moment voor hem aangebroken. De volledige over gave van de Prinses was veel ernstiger dan het spel, dat hij gespeeld had, en voor de eerste maal voelde hij iets als wroeging. De gedachte, dat zij onder de scheiding van hem zoo diep geleden ha-d en dat zij hem baar gevoelens zoo duidelijk en onomwon den getoond had, streelde zijn ijdelheid niet weinig. Een oogenblik voelde hij te moeten omkeeren. Zeker kon hij nooit hopen de Prinses weer te zien, wanneer morgen ge beurde wat gebeuren moest. Hij overdacht, terwijl hij langzaam door de laan schreed, waarin Stéphanie hem steeds gezocht en eerst vandaag gevonden had, alles, wat het opgewonden meisje hem gezegd had, en hij verbaasde er zich over, dat hij te midden van zijn angst en verwarring ieder woord gehoord had. Hij kon vandaag, morgenoch tend nog vluchten. Wanneer hij nu kalm zijn plannen maakte, zich van den kleinen Ralph rerze&erde en met of zonder dezen naar En. geland ging, daar in Cumberland stil en kalm wachtte, hij kon vertrouwen op, de Prinses: zij zou komen en haar dool berei ken. Hijverbeeldde zioh hoe zijn leven daar zou zijn, welke de gevolgen konden wezen van dezen stap, zoolang hij daar in de een zame laan wandelde. Maar niet zoodra kwam hij in het drukkere gedeelte van het park, of andere gedachten bestormden hem. Heb was toch een ongelukkig toeval, dat hij juist vandaag de Prinses ontmoet hadl En wanneer hij nu die ontmoeting be schouwde als een wenk van het noodlot; wanneer hij alles, wat hem te wachten stond, in den steek liet, wat zou er van hem worden? Wanneer hij zioh vergiste, wanneer Stéphanie haar belofte niet ge stand zou doen, of wanneer zij als een zieke, door het leven gebroken vrouw zou komen, nu haar vader haar niet zou vergeven en zijn handen van haar zou aftrekken? Zouden niet het hoon gelach van zijn benijders en van vrienden van liet slag van Paul Lohmer hem altijd in de ooren klinken; zou hij zichzelf niet een kommervol, avontuurlijk leven schep pen? De gelegenheid, dat te verwerven, wat tegenwoordig alleen waarde heeft: een groot vermogen, kwam niet ten tweeden male te rug, St.-Petersburg en Moskou en ook an dere plaatsen waren voor hem gesloten, wanneer Stéphanie geen woord hield, en misschien ook wel, wanneer zij kwam. Pla- toff, die haar connecties in half Europa had en overal invloed bezat, zou hem dit schan delijke in-den-steek-laten van rijn bruid, en het bedrog, haar voor zijn huwelijk zoo lang hier te houden, nooit vergeven. En zelfs wanneer het hem gelukte hier weg te ko men en in Engeland te komen, hoe lang aou dat duren en waar moest hij haar wachten? Bij Edith BlaÖoe, in Cumberland? Zou hij de verleiding kunnen weerstaan, heb oude spel weer opnieuw te beginnen met dit altijd nog bekoorlijke meisje? Neen en duizend maal neen 1 De eerste smart was beter dan een latere, die nog erger zou rijn, en hij mocht zioh onder den invloed van het laat ste gesprek niet laten afleiden van den weg, dien hij nu eenmaal betreden had. Hij be dacht zich, dat hij beloofd had gravin Platoff in ,,Mon Repos'' te halen voor het diner bij Hildheimer, en hij geloofde, dat het hem goed zou doen met haar te spre ken, al zou hij natuurlijk geen woord zeg gen over het pas plaats gehad hebbende ge sprek. Zijn uiterlijk, dat natuurlijk wel de sporen van het laatste gesprek zou dragen, kon hij voldoende motiveeren door zijn op winding met het oog op morgen. Het kwam er nu nog maar op aan vandaag kalm te blijvendan was het ergste geleden en lag een nieuw leven voor hem. Hij ging sneller loopen, om in de drukte de innerlijke stem, die steeds weer de laatste woorden van de Prinses deed hooren, te smoren. Zijn ergste benijders en hij had er eenigen behoef, den hem in dit uur heusch niet te benijden l Den volgenden morgen was het zonnig en warm. Het bleef voorjaar en de ban kier Hildheimer, die reeds vroeg een wan deling in zijn tuin maakte, beschouwde het mooie weer en de wolkenloozo hemel al® een hulde aan hem op den dag, waarop het groote, schitterende feest zou plaats heb ben. Hij was tegen allerlei festiviteiten in de bruidsdagen geweest; maar had even min goedgevonden, dat het jonge paar zon vertrekken vóór het einde van het groote bruiloft-s diner, dat in zijn huis zou plaats hebben. Hij had tot het laatst toe de hoop gekoesterd, dat de Hertog persoonlijk zou deelnemen aan het bruiloftsmaal van Ar sakoff met de erfdochter van het huis Hildheimer cn Zonen.En pp alle opmer kingen van zijn schoonzoon, dat dit wil niet het geval zou wezen, had hij L-t een gewichtig gezicht geantwoord: ,,Ik weet wat ik weet, lieve Arsakoff. De Hertog is jou genegen op een wijze, die zelfg mij en don hofraad verbaasd heeft. Je hebt wellicht gelijk jo huwelijks reis wat uit te breiden, om zoodoende te teonen, dat je een onafhankelijk man bont. Maar niet te lang en op mijn eerste wenseh terugkomen. Wanneer je maar op het juiste moment hier komt, kan de in- tendatuur van het Hoftheater je niet ont gaan." Het was een ontgoocheling voor den ban kier, dat de Hertog noch op de receptie noch in de kerk kwam. En wat nog tref fer, der was: ook von Stecknitz, de adjudant van den Hertog had voor heden geen ver lof kunnen krijgen en dus bedankt voor dó uitnoodiging. En de laatste dagen had de bamkier meermalen angst gevoeld, wanneer hij Arsakoff aanzag of zijn dochter een zie- kr- man zou krijgen. En niet alleen hem viel Arsakoffs bleek uiterlijk op. Zijn mooi gezicht vertoonde diope rimpels, om rij t oogen waren blauw-zwarte kringen en heel zijn doen was een bewijs van zenuwachtige opgewondenheid. (Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1911 | | pagina 1