S Ld O IJ Tweede Kamer. Telegrammen. Gemengd Mieuws. Uit de Rechtzaal. Kunst, letteren, enz. Advertentiën. Oprsseping. GEZONKEN SSrttP. Hl» h- co Verimring bij Inschrijving Aan de orde is de voortzetting der be handeling van de Oorlogsbegroo- t i n g en wel de Motie van den heer D u y- maer van Twist, luidende „De Kamer, van oordeel, dat verbete ring van de financieele positie der officie ren noodzakelijk is; dat echter de be tee kenis van een regeling en haar invloed op de bevordering 'niet is te overzien dan wanneer in die regeling zoowei de trakte menten als de pensioenen zijn begrepen, verzoekt den Minister de aanhangige voor stellen terug te nemen en spoedig nieuwe voorstellen in te dienen. De heer Eland zal tegen 'de motie stemmen, omdat hij inziet, dat een trakte mentsregeling niet kan uitblijven, ofschoon het beginsel der motie eigenlijk zijn sym pathie heeft. Om echter den Minister in de gelegenheid te stellen zoo spoedig mo gelijk ook de pensionneering ter hand te tiemen, stelt hij een memoriepost voor: pensioensverhooging van officieren. De Minister zegt onmogelijk de trak- tcmentsverhooging te kunnen terugnemen. Hij zal echter met alle kracht de pension neering ter hand nemen op den grondslag van bijdrage der officieren zelf. Hij vraagt daarom de Kamer het geheele bedrag toe te staan. Hij zal dan ongeveer een vierde Reserveer en voor de pensionneering. De heer Ter Laan komt op tegen een blanco-regeling als nu door den heer Eland, en den Minister wordt voorgesteld. De heer Daymaer van Twist hand haaft zijn motie. Hij wcnscht, dat de Mi nister zal toezeggen, dat de geheele trakte- mentsregeling blijft liggen tot de pensioen regeling gereed is. Do hoer Colijn heeft dit "beswaar togen do afzonderlijke regeling "van pensioen feu traktement, dat zulks ia eer gold zal kos ten, en dit bszwaar ie /door den Minister Hiot. weggenomen. Do hoer Thomson is het mot don heer Colijn eens, dat hot doel moet zijn ver- hoogïng van onze weerkracht, doch de Mi nister hoeft betoogd, dat traktomentsverhoo- ging daarvoor noodig is. Gaat men hiermede piert aocoord, dan moet man het vertrou wen in den Minister opzeggen. Do heer L o h m a n is door de toezegging des Ministers teruggekomen van zijn vootr- tnemon, om voor d-3 motie te stemmen. Hij wil ook nietv dat de Minister, wat waar schijnlijk zou wezen, zijn portefeuille zou neerleggen. De hoar Mar chant komt er tegen op, dat over de Portefeuillekwestie wordt gesproken, zonder dat de Minister deze heeft gesteld. Hij begrijpt niet, waar om de Minister zou moeten heengaan. Hij steunt de motie, omdat we niet den eersten stap kunnen zetten zonder te weten waar wij heengaan. De heer Troelstïa bestrijdt de trak- iementsverhooging voor officieren. Hij noemt zulks een misdaad tögenover de na tie. De hoar Lohm an vraagt het woord voor loon persoonlijk feit, hierin bestaande, dat de hoer Troolsfera hem heeft toegevoegd, dat hij zich steeds verzet heeft tegen trak- tomeartswrhooging voor "burgerlijke ambte- ren. Hij beeft dit nooit gedaan, als de voor stellen daartoe uitgingen van de Regeering. De Jiear Ter Laan zegt, dat de heer Lokman vroeger heeft voorgesteld het voor stel tot periodieke traktementsverhooging voor de ambtenaren aan de departementen Jaaar de afdwalingen terug te zenden. De hoar Nolens zegt, dat na de ver klaring des Ministers zijn bezwaren tegen de voojstéllwn van Z.Exc. niet zijn opge heven en hij zal dus voor de motie steffi- incn. De Minister handhaaft zijn voorstel. De hear Ter Laan bestrijdt nader de traktementsvwrhooging van officieren. De Minister verklaart de motie- Duymaer van Twist onaanneme lijk en stelt dus de portefeuille kwestie. De motie Ter Laan (geen traktemente- Verhooging) wordt verworpen met 64 tegen 7 stemmen. De motie-Duymaur van Twist Wordt aangenomen met 36 tegen 31 stemmen. Vóór stemmen de anti-revolutionnairen Van de Velde, Blum, Pollema, Kuyper, Colijn, Van Ascli van Wijck, Heemstra, Van Hoog straten, Brummelkamp, Van der Molen, Oos- terbaan, Van der Voort van Zijp, Heems kerk, Elhorst, De Monté Verloren en Van Twist; de Unie-liberalen Ferf, Van Hamel, Rcesingh, Borgesius, Patijn en De Mees ter; de vrij-liberalen Van Foreest, De Beau fort en Tydëman; de vrijzinnig-democraten Ketelaar,-Drucker, Teenstra, Marchant, Lim burg, Bos, Vors term an van Oyen, en de Katholieken Van Vlijmen, Nolens, Van den Berch van Heemstede, Aalberse. Tegen da Katholieken Fleskens, Van Nis pen (Nijmegen), Van Best, Duynstee, De Kam, Kooien, Van Vuuren, Loeff, Ruys ten Van Sassa van Tsselt; de unie-liberalen Do Jongh, Eland, Thomson, Jannink, Dolk, Smoenga, Jansen (Den Haag), De Kanter, Rink, Roodhuyzen; alle Christelijk-histori- schen; De anti-ravolutionnairen Van Vliet en v. d. Borch van Ver wol dede vrij-libe- ïaal Van Karnebeok. Do socialisten hebben zich* verwijderd. De Minister vraagt schorsing der ber aad si a gi n g. Do vergadering Wordt geschorst tot één uur. Deze schorsing der "beraadslaging in ver hand met het stellen der Kabinetskwestie door desn Minister is te beschouwen als het toeken, dat do Minister van Oorlog, de heer Cool, zijn portefeuille zal ter beschikking plellen. 1 I i Om één uur werd voortgegaan m'et het Hoofdstuk Bin non 1 andsche Zaken. De heer Roodhuyzen eritiseert de be noeming van een Nederlandsch afgevaar digde naar het internationaal congres teir bestrijding van tuberculose te Rome. De hear Bos pleit voor keuring van voe dingsmiddelen en subsidie aan kindervacan- tic- en herstellingskolonies. De heer Vliegen dringt aan op maat regelen ter verbetering der volkshuisves ting. De hoer S meen ge wenscht eveneens keuring van voedingsmiddelen. De heer Dolk wijst er op, dat het gemeen tebestuur van Den Hang tot schade der bouwondernemers zoolang wacht met het vaststellen van het uitbreidingsplan. De hoer Ter Laan zegt omtrent dit laatste punt, dat het algemeen belang gaat boven het particulier belang. Volksbond tegen drankmisbruik. In tegenstellingen met andere jaarverga/» delingen, was deze vrij goed bezet. De secretaris las het jaarverslag voor waaruit de volgende punten onze aandacht trokken. De Volksbond heeft in 1910 flink gewerkt, hij is oorzaak geweest van de oprichting van een plaatselijke afdeeling van den Bond voor Lichametljj<ke Opvoeding, terwijl hij zelf doorgaat het voetbalspel te bevor deren door 's Zondags jongens te laten spelen. De huisvlijtcommissie ging geregeld haar gang, evenals de commissie voor de verzor ging van gep. O.-I. militairen. Bij de loting werd actief opgetreden en in de openbare leeszaal werden boeken ge<- plaatst. Er werd een prijs uitgeloofd op de natio nale huisvlijttentoonsteÜing te Schevenin gen; ook moest de afdeeling de bondsreke ning nazien, waarover zij te Scheveningen rapport uitbracht. Te verwonderen is het dan ook niet, dat hoewel verschillende leden bedankten} veel meer anderen toetraden, zoodat de afdee ling in 'ledenaantal toenam. De voorzitter deelde nog mede, dat de heer Van Romburgh zoo vriendelijk was een bord met opschrift „Volksbond tegen drank misbruik" ten geschenke te geven voor het alcoliolbihliotheekje in de openbare leeszaal. Vervolgens werd mejuffrouw E. H. de Goeje met groote meerderheid in het be stuur gekozen. De heer Kouw bracht een waardeerend verslag uit over het beheer van den pen ningmeester, die daarna van zijn verant woordelijkheid werd ontlast. De heeren Ten Holt eil Creyghton werden nu aangewezen tot het nazien der rekening over 1910. De heeren Kouw en Caljé deelden ten slotte een en ander mede over de lezingen over huisvlijt in September j.l. ter huis- vlijttentoonstelling te Scheveningen gehou den. konSTANTINOPEL, 16 Dec. CR. O.) De minister van oorlog heeft de volgende inlichtingen ontvangen over het bezetten van Verak door de regeeringstroepen. Deze vonden in het fort Moetessarif den militai ren bevelhebber, een regeeringsambtenaar en 372 bewoners der stad. De openbare gebouwen en scholen zijn geheel afgebrand. De kassen van de rijksontvangers en van de tabakregie waren geplunderd. Voor aankomst der ontzettingstroepen hebben de belegerden tweemaal een uitval gedaan. De opstandelingen hebben veel te lijden gehad van het artillerievuur der bele gerden. Het hoofd der opstandelingen heeft reeds zijn onderwerping aangeboden. De opstandelingen zijn naar Tafileh op gerukt. MADRID, 16 Dec. (D. O.) Bij de beraad slaging over de „grendelwet" verklaarde minister Canalejas, dat hij vast besloten was de onderhandelingen met Rome niet te hernieuwen, zonder dat hij van het land een bewijs van vertrouwen had gekregen door de goedkeuring van de wet op de congre gaties. ROUAAN, 16 Deo. (R. O.) Naar aanlei ding van bekentenissen, afgelegd door een gedeserteerd en soldaat, zijn hedenmorgen in de Arbeidsbeurs en bij verschillende secretarissen van vakvereenigingen huis- zoetingen gedaan. SOFIA, JL6 Dcc. CR. O.). De Sbbranje be sprak de begrooting voor 1911. De jninis- ter van financiën verklaarde dat de reke ning over 1910 zonder deficit zal afslui ten, die van 1909 gaf een overschot op de ontvangsten van 7 mil li oen. De minister zette de noodzakelijkheid uiteen, do 6 pOt. leening af te lossen. Do financieele toestand is uitstekend. "WEENEN, 16 Dec. (R. O.). De Spaansche Tegoering heeft haar -instemming betuigd met de benoeming van graaf Von "Wyden- bruck, gezant to 's-Gravenhage, tot ambas- nadeur te Madrid. luister Alberti veroordeeld. KOPENHAGEN, 17 Dec. (R. O.). Het Gerechtshof veroordeelde den vroegeren mi nister van justitie Alberti wegens knoeie rijen met ongeveer 15 millioen. kronen aan staatsgelden, tot acht jaar tuchthuisstraf. Bovendien werd hij veroordeeld in dc kosten tot een bedrag van 3000 kronen. Twee politieagenten door inbrekers gedood. LONDEN, 17 Dec. (R. O.). Hier heeft zich eon sensatiemakend geval voorgedaan. Inbrekers, die hun slag wilden slaan in een juwelierswinkel in Houndsditch in de City, hebben op vijf politie-agenten gescho ten. Eén agent en een sergeant werden gedood, drie gekwetst, waarvan een gevaarlijk. De inbrekers konden ontkomen, doch zijn bij de politie b3kend. Van de gezochte personen drie mannen ten een vrouw is het signalement verspreid. Vermoedelijk zijn het buitenlanders. Thermometeratand: Gisteravond om 8 uren 9.5° C. 49.1° F., hedenmorgen om 8 uren 9° C. 48.2° F., 's middags om 12 uren 9° 0. 48.2° F., 's namiddags om 4 uren 8.5° C. 47 3° F. 'ilsgebeurdvandezeweekin een kleine gemeente in den omtrek van Lei den. Er was een trouwlustig paartje, dat met alle feestvierende familieleden opging naar het Raadhuis om getrouwd te worden. Maar daar aangekomen was de burgemeester er 'niet. Geïnformeerd waar hij zou zijn, dacht men op het Raadhuis in Dordrecht. Dan maar een wethouder. Deze was bereid; maar de papieren? Alleen de burgemeester wist waar die lagen. Per telegram ge vraagd, kwam antwoord terug en kon het huwelijk tot aller vreugd gesloten worden 1 Ingekomenis voor „School, kindervoeding bij den heer S. de Boer Az., Haven 16a, f 3.32, gecollecteerd op het jaarfeest van de muziek- en tooneelvereeni- ging „Kunst naar Gave." Uit Zwammerdam deeltmon ons mede, dat aldaar Donderdagmiddag een ingezetene uit de „Vinkenbuurb" door den veldwachter, vermoedelijk wegens misbruik van sterken drank, in het arrestantenlok.oal werd opgesloten. Verder, dat, toen de veld wachter na eenige uren naar den man ging zien, deze dood in het lokaal lag. Jle met spoed ontboden geneesheer constateer de dat de ongelukkige reeds sedert enfcefe uren gestorven was. Gisteravond maakte debrand- klok te Rijnsburg alarm. Brandweer en nieuwsgierigen kwamen uit hun huizen. In de schuur van O. Glasbergen, wonende in „Nieuwdorp" was een brand ontstaan, wel ke met den hevigen wind groot gevaar op leverde voor de naburige huizen en schuren. De brandweer was echter spoedig ter plaatse en gereed om met twee slangen den voortgang van het gevaar te stuiten, wat ook uitstekend gelukte. Men wist den brand te beperken tot een paar schuren, oie, meldt onze correspondent, in- en uitwendig echter veel schade kregen. De laatste logger der Kat- wijksche vloot is binnengekomen, bericht men ons uit Katwijk-aan-Zee, n.1. de „KW 4", genaamd „Adriana en Oatherina", ree- derij F. E. Meerburg, schipper C. van Bee- len Cz. De „KW 4° bracht 28 kantjes haring m3e. De gansche vissdhersvloot is dan nn be houden thuisgekomen, uitgezonderd drie vaartuigen, welke de afgeloopen teelt ge bleven zijn, nl de twee loggers „KW 83", reederij N. Parlevliet, en „KW 155", r-;o- derij NaamL Vennootschap Maatschappij „Holland en de bomschuit „KW 87" van Gebr. Schoonenherg. Mensehenlevens zijn dit jaar gelukkig niet te betreuren. Wat de uitkomsten der vissoherij betreft, uit den aard der zaak loopen deze voor verschillende vaartuigen zeer uiteen. Voor sommige zijn de verdiensten zeer laag, an dere daarentegen hebben een uitstekend jaar gemaakt.. Door elkaar genomen zijn de uitkomsten der vissoherij dit jaar voor Kat wijk ruim voldoende. Uit N o o r d w ij k erh o~u t schrijft men ons: Het j-achtseizoen, dat zachtjesaan weer ten einde loopt, is dit jaar zeer voor- deelig. Vooral het aantal konijnen, dat in deze streek gevangen wordt, is bijzonder groot. Zoo verkocht een der vele poeliers, hier woonachtig, deze week op één dag al leen in Leiden niet minder dan driehonderd konijnen. Hazen, die hier minder gevangen worden, zijn dit jaar duur. Kostte een goe de haas anders f 1.80 a. f 2, thans moet ïivn hiervoor f 3 betalen. Houtsnippen (anders zeer zeldzaam) en fazanten zijn dit seizoen zeer talrijk geweest Te N i e u w-V ennep en omgé ving heersohen de mazelen onder de kin deren vrij erg en blijken van kwaadaardi- gen aard te zijn. Reeds hebben zich een tweetal sterfgevallen voorgedaan. Omtrent het vermelde ongeluk met het pistoolschieten door een zoontje van v. I., te Nieuw-Vennep, wordt ons gemeld, dat in het Acad. Ziekenhuis alhier de kogel uit de hand is verwijderd. De hand is op het oogenblik wel wat stijf, doch de doctoren geven goede hoop, dat dit slechts van tij'delijken aard is, daar geen edele deelen geraakt zijn. Uit Wildervank bericht men ons, dat daar, ten gevolge van den ster ken wind, de in aanbouw zijnde toren van een kerkgebouw der Geref. Gem., 54 meter hoog, is ingestort. Er kwamen geen per soonlijke ongeluken bij voor. De heer V. P-, die gister- avond in de Kerkstraat te Noordwijk, een winkel zou openen, sneed zich eenige «ren te voren met een vleeschmaohine een stuk van een zijner vingers. Deze ernstige ver wonding weerhield hem van het openstellen van zijn zaak. Men moet maar pech hebben 1 voegt onze berichtgever terecht aan deze mededeeling toe. Deheer Jac. Krol, vanNoord- wijk, heeft reeds eenige schoenenmagazij nen in dorpen om Leiden, maar heeft er nu ook een ingericht in perceel Haarlemnier straat 144 alhier. De keuze der verschillen de artikelen kan er ongetwijfeld groot ge noemd worden en het magazijn zal, naast de vele die er reeds zijn, ook hier zijn. be- bestaan wel vinden. Er is een handel in le der en fournituren aan verbonden. Op de scheepstimmerwerf van den heer Verweij te Vlaardingen, zal een nieuwe logger gebouwd worden voor rekening van den heer A. G. Lamin, te Katwijk-aan-Zee. De held van de „Berli n"-r a m p. Een van de gebroeders Sperling, de helden van de ,,Berlin"-ramp, wier namen in heel Europa in die dagen met eerbied en bewondering genoemd werden, ligt thans gekwetst in het ziekenhuis te Rotterdam. De man, die het beroep van duiker uit oefende, is bij een zijner onderzeesche werk zaamheden tusschen een schip gekneld ge raakt en inwendig zeer ernstig gekneusd. Volgens latere berichten gaat het met hem heter, hij heeft niet zoo erge pijnen meer, en zijn toestand lijkt niet zoo ernstig als in ihet begin werd gedacht De studenten,,8takiii£" te Utrecht. Ondanks het collecttef "besluit tot ophef fing der staking van de tandheelkundige studenten, blijft die individueel bestaan. Gis termorgen vervoegde zich niemand aan liet tandheelkundig instituut. Ook hedenmorgen was geen enkele stu dent teruggekomen. Men mag dus zeggen, dat het conflict onverminderd voortduurt. Het Tweede Kamerlid Ter Laan zal deze kwestie in de Kamer ter sprake bi-en gen. CORRESPONDENTIE. W. P. v, R. Jr. 1 Wij zijn u dankbaar yoor de opmer king. Ook wij hadden de vergissing reeds ge zien, waar in het verslag over de voor dracht van dr. P. J. Kromsigt, gehouden ?n de Oosterkerk, staat het woord „sacramen- teele" in plaats van „universeele". Ge hebt volkomen gelijk dat dit een groot verschil maakt. I trecht, 17 Dec. Op de weekma-kt waren lieden 200 ütuka vee aangevoerd. De pr izeo waren voor ■tieren f 150 nf 220. voor vaarzen f 166 a f 210, voer pinken ƒ100 a 170, vgor melkkoeien 106 e 230, voor kalflcoeien 210 a ƒ805, voor vaarHkoeren 160 a f 220, voor vette koeien f 180 a 290. voor nuelitere kalveren 6 a 14, voor magere kalveren 40 a ƒ90, voor magere varkenen 25 a 90. veor kiggen 6.a ƒ16.—. Een nienw Koninklijk paleis te Amsterdam „De Tel." verneemt, dat men ten stad- huize te Amsterdam voornemens ié, in ver band met de Paleis-Raadhuisplannen, H. M. het terrein van de IJsclub aldaar aan te bieden, om daarop een koninklijk paleis te doen bouwen. Daaruit blijkt zegt bet blad dat B. en We. er op gesteld zijn het paleis op den Dam terug te geven aan zijn oude histori sche bestemming. Voor het gerechtshof te 's-Gravenhage is verminderd tot 14 dagen de gevangenis straf van 1 maand door de Haagsche recht bank opgelegd aan J. G., arbeider te Noordwijk, ter zake van mishandeling van zekeren R. aldaar. Voorts zijn bevestigd de veroordeelingen door de Haagsche rechtbank van W. T., werkman te 's-Gravenhage, en O. M„ koopman aldaar, ieder tot 1 maand wegen* diefstal van lelietjes onder Wassenaar. Tegen A. M., werkman te L&ngerak, door de rechtbank te Dordrecht veroor deeld tot 3 weken gevangenisstraf wegens diefstal van een palingfuik te Langerak in Juli LI., is bevestiging van* het vonnis ge* eischt. Wijnmalen. Het Kantongerecht te Eist heeft gisteren den aviateur Wijnmalen veroordeeld tot f 100 boete. Vermoedelijk zal een civiele vordering tegen hem worden ingesteld we gens het beschadigen van een paard. De rol van Lucifer zal Maandag door Willem Royaards worden vervuld. Het vol- ledig orkest zal geleid worden door den heer Hubert Cuypers. De heer Dikkers te Meppel, niet do heer F. W. Drijver te Naarden, is uitgever van „Huiselijke Kunst." Tilly Koenen. Het' conoertbureau De Haan, zal einde December met Tilly Koenen een lournéo maken door ons land. Voorloopig zijn vastgesteld: 25 Den Haag, 26 Amsterdam, 27 Rofr terdam, 29 Haarlem, 1 Januari Apeldoorn, 2 Jan. Utrecht. Zoo de Heer* wil, en z(J S leven, hopen onze geliefde Ouders, -8 PIETER BARNHOORN I ANTJE OUWEHAND, den 2 raten Dec. bun 05-ja- i rige Echtvereeniging te herdenken. Dut z(J nog I lang gespaard mogen biyven, i is de wensoh van bun dankbare Kxnderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Katwijk aak Zu. 17 Deo. 1910. 7119 13 De Heer en Mevrouw VAN HEL3- DINGEN-Fbanssen geven kennia van de geooorte van hun Dochter XI ZVWA HENRIETTE. Kediri, 16 December 1910. 7171 6 Heden overleed, te 's Graven- hage, onze lieve Moeder, Bebuwd- en Grootmoeder, Mevrouw de Wed. W. F. K. A. TRUFFINO, coebskqh, voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden, ia den ouder dom van 85 jaren. J. M. J. v. p. BERGH, Tbuffino C. H. G. T. D- BERGH, en Kinderen. Lhdek, 15 December 1910. Volstrekt eenige kennisgeving. Bezoeken kunnen niet worden afgewacht. 7047 18 Heden overleed, nog onver wachts, na een smartelijk, doch geduldig lyden, mt)n geliefde Ecbtgenoote en der kinderen liefdevolle Moeder, Behuwd- en Grootmoeder en Behuwddochter, Mej. MARIA JOHANNA AB3POEL, geb. Mateb, in don ouderdom van 63 jaren. Allen, die haar gekend hebben, zullen beseffen wat wy in haar verliezen. Namens verdere Familie: j. j. absp0el Sa. j. van gent, Abspoel. a. van gent. j. nieu w3traten, j. c.-nieuwstITaten! j. j. abspoel jb. j. e. s. abspoel, Kuiters. jac abspoel. w. j. abspoel-bink. M. j. abspoel. n. abspoel. d. abspoel. J. H0RRÈE en Kleinkinderen. Leiden, 16 December 1910. Hoefstraat 10. 7162 34 Den Haag. Voor da tahyke bevryzen van be- langatelllng, ondervonden tydena de ziekte en bet overlyden van onaen ge liefden zoon HENDRIK, betuigen vrij onzen hartelyken dank. 7104 9 Uit aller naam, L. v. GEELEN. G. v. GEELENv. Hofweden. Leiden, 17 Decainbsr 1910. Voor da talrijke bewijzen van deel neming, ontvangen by het overlyden van onzen geliefden Zoon WILLEM, betuigen wy onzen hartelyken dank. A. TUINHOF DE MOED. A. TUINHOF DE MOED-Müldeb. 7115 6 Voor de talryke bewyzen van be langstelling, ondervonden op myn negentigeten verjaardag, betuigik, ook namens kiDdaren en kleinkinderen, myn hartelyken dank. 7105 S A. SEGERS, Oud-hoofd der School te Oudshoorn. Leiden, 17 December 1910. De bekeerde Anarchist E. KLOOSTERMAN, hoopt op Vrijdag 23 Dec. 1910, des avonds? uren in „Concordia" te Sassenheina op te treden, met het Onderwerp: 7185 10 Mené Hiené Tekèi. Entree 10 Cent, tot dekking der kosten. Debat gewenscht. Een ieder, die iets te Torderen heeft van, verschuldigd is aan, of onder zijn berusting heeft behoorende tot den boedel en de nalatenschappen van wyien de Echte lieden Kolonel ffl. W. A. SCHUMANN, In leven Commandant van het Invalidenhuis te Leiden, en Vrouwe ELIZABETH KI1ÏP, laatst gewoond hebbende te Leiden (Middelweg 40a) en aldaar respec- tievaiyk overleden 14 Deoember 1910 en 28 November 1910, wordt verzocht daarvan opgave, betaling of terugbezorging te doen uiieriyk op don 31sten December a. s., ten Kantore van den Ondergeteokende, Steenschuur 11. 7152 21 J. J. TER LAAG Cz Notaris. In vriendelyken dank ontvangen voor den ongelukkigen Schipper: van W. S. f-2 60, H. O fO.BO, D. E. ƒ0 60, Familie H. te Oegatgeest ƒ1.collecte op de Goud-en Zilverf. van de Fa. v. Kempen te Voorschoten ƒ20.10, S. ƒ1.-, M. ƒ0.50, N. N. ƒ3.-, N. N. ƒ5.-, Mej. 0. ƒ0.60, S. ƒ5.—, N. N. ƒ0 60, K. f 0.50, Mej. O. ƒ0 60, voor gezonken schip ƒ1. N. N. 1,Mevr. de Wed. B. ƒ2.50, Mejuifr. A. B. 0.50, N. b. ƒ1.-, F. K. ƒ1.-, N. N. ƒ1.-, L. B. ƒ1. beproefd gezin ƒ1. van onderwyzer 1.30, v. d. V. 11. Johan en Rien 2.—W. 1.v. V. f 2. door den Kinderen van de Heer en Mevr. M. met kaartenprik ken ƒ13 12, M. H. s. ƒ5, p. S. ƒ1, N. N. ƒ10, X. f 2.60, Kantoorpereoneel 1. Gaarne biyt ik de belangen van het arme Scbippersgczin aanbevelen. G. BOON, Horschweg 8IF. 7179 26 van een party WE1LAMB, onder Ocgstgeest, in den Broek polder, aan den Broekweg, groot 6 hektaren, 33 aren, 60 centiaren, voor zes jaren. De algemeene en byzondere voor waarden liggen tar inzaga ten kantore van Notaris Mr. D. VAN RIES3EN, te Katwijk, alwaar op gezegelde inscbryvingBblljetton tot en met 80 December 1910, moeten worden Ingeleverd, houdende opgaaf in lettere van de huursom per jaar en van 2 aolide, hoofdeiyke borgen en door den huurder en de borgen onderteekend. 7176 20

Leidsch Dagblad | 1910 | | pagina 3