No. 15582 Woensdag 7 December, A°. 1910. $eze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van <Zpn- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit DRIE Bladen. te Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. Vtrgadering van den Gemeenteraad van leiden, LEIDSCH DA&BLAD PBIJS DEB ADVERTENTIEN» Van 18 regels ƒ1.06. Iedere regel meer A0.17J. Qrootere lettere neer plaatsruimte. Kleine advertentiën ran 30 woorden 40 Oentecontant)elk tiental woorden meer 10 Gents. Voor ket incasseeren wordt/'O.OB berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 6 Gents; per 3 maanden 1,10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd eijn 1,30. franco per post 1.65. op Donderdag 8 Dec. 1910, dta namiddag* te twee *ren. Alsnog te behandelen.: Voorstel tot beschikbaarstelling van een bedrag van f 8000 als bijdrage van do ge- iaeente Leiden aan de gemeente Oegstgeeat in de kosten van aankoop van een gedeelte jan den Rijnsburgerweg. (355) DRAftKWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden Gelet op de artt. 12 en 37 der Drankwet-, Brengen ter algemeene kennis, dat door A. VAN VLIET, wonende te Leiden, oen verzoekschrift is ingediend, om verlof voor den verkoop van alcoholhoudenden, anderen dan sterken drank, voor gebruik ter plaat- ge van verkoop, in het bonedenlokaal van het peroeel Vise hmarkt ,3. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. O. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN HEYST, Secretaris. Leiden, 5 Deoember 1910. DBANKWRT. Burgemeeat er en Wethouders van Leiden; Gelet op de artt. 12 en 37 der Drankwet: Brengen ter algemeene kennis dat door QTOHANNA CORNELIA DE JONG, huis vrouw van A DE GROOT, wonende te Lei den, een verzoekschrift is ingediend om teriof voor den verkoop van alcoholhouden- teo, anderen dan sterken drank, voor ge- hraö: tor plaatse van verkoop, in de kof- Mamer van het peroeel Langegracht- 39. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. O. DE GIJSELAAR. Burgemeester. VAN HEIJST, Secretaris. Leiden, 7 December 1910. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gelet op de artt. 12 en 37 der Drankwet; Brengen ter algemeene kennis, dat door H. ZIERIKZEE, wonende te Leidon, pen verzoekschrift is ingediend om ycrl »f vooi den verkoop van alcoholhoudende1!, anderen dan sterken drank, voor gebruik ter plaatse van verkoop, in den winkel van het perceel Heynsiusplein 5. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. O. DE GIJSELAAR Burgemeester. VAN HEYST, Secretaris. Lriden, 7 December 1910. JACHT. De Staatsraad i. b. d.. Commissaris der Koningin in do provincie Zuid-Holland Gezien het besluit van Gedep. Staten dier provincie, d.d. 28 Nov. 1910, No. 168; Gelet op art. 11 der wet van 13 Juni 1557 (Staatsblad No. 87); Brengt ter kennis van belanghebbenden, t bij bovengenoemd besluit van Godepu- 'erde Staten de jacht op klein wild, mtffc 'tzondering van die op houtsnippen, in deze provincie wordt gesloten op Zater- el en 31sten Deo. 1910, met zonsonder gang, blijvende het schieten van houtsnip pen en het in art. 15, sub litt. g dier wet bedoeld jachtbedrijf, van het vangen van outsnippen met laat-, war- of valflouwen, toegelaten tot en met den 28sfcen Febr. 1911. Deze kennisgeving zal, in plano gedrukt, morden afgekondigd en aangeplakt, waar zulks te doen gebruikelijk is, alsmede in het Povinciaal blad en in de Nederlandsehe Staatscourant worden geplaatst, s -G ravenhage, 1 Deoember 1910. De Staatsraad i. b. d., Commissaris der Koningin voornoemd, PATIJN. H. 14. S. voor Meisjes of Meisjes school voor M. U. Ij. O.? De Raadszitting van Donderdag a.a. zal Vooral gewijd zijn aan de behandeling van voorstellen inzake onderwijs 'in daaronder Pijn er van heel groote boteekonis. Daartoe mag vooral gerekend worden do Vraag of de H. B.-S. voor Meisjes in haar gonwoordigen vorm al of niet zal moie-. i blijven bestaan. - Deze onderwijsinrichting heeft reeds mjeer- lcn een aanval te verduren gehad. Voor II. B.-S. voor Jongens ontvangt de ge- -te Rijkssubsidie en voor die voor Meisjes Al de kosten komen dus voor de ge- -ento en deze worden op verre na niet f J" ^oor de schoolgelden. Een Leerling i 15S en hot schoolgeld bedraagt ft»an/ nog f 60. Wij hebben de opheffing dezer school steeds bestreden. Leiden wordt nog al eens getrokken om zijn onderwijs en al9 'deze school werd gemist zou voor m&nig burger een. aantrekkelijkheid verloren gaan. Dit onderwijs voor Meisjes is niet overal te krijgen en woerdt toch door tal van ouders die zonder nu een bepaalde vak opleiding voor hun dochters te verlangen, zeer begeerd. Daarentegen heMt de ervaring ook al ge leerd dat het verwijt als zou het onder wijs daar op uiterlijke vormen van bescha- ving gericht zijn, zeer ongegrond is. Meis jes, dio deze school hebben doorloopen, zijn weionderlegd, voor verdere studie on menig meisje heeft door deze H. B.-S. heen haar weg in de maatschappij gevonden. B. en Ws. hebben daarvan voor jaren reeds een leerzame statistiek gegeven. Over de kwestie: „opheffing zondermeer" zijn we nu dan ook al heen. Thans is het de vraag nog of omzetting in een school voor M. U. L.-O. niet wenschelijk zou zijn. Men zou <lan, en dat schijnt vooral het hoofdmotief daarvoor, aanspraak kunnen mar ken op subsidie van het Rijk. In Augustus 1908 kwam de heer Ver gouwen reeds met een voorstel om B. en Ws. een onderzoek op te dragen naar de uitvoerbaarheid van een zpodanigo omzet ting. In het i^raeadvies van 5 October 1909 ontraden B. en Ws., na ontvangen rappor ten van de Commissie van Toezicht op het M. O. en de Plaatselijke Schoolcommissie, een omzetting ten sterkste. De voorstel lei* heeft zich daardoor evenwel niet nit het veld laten slaan en in do vergadering van 21 October heeft hij, nadat een motie van mr. Aalberse waarin de we n s e hel ij k he id eener omzetting reeds werd uitgesproken, met 19 tegen 12 stemmen was verworpen, toot 18 tegen 13 weten aangenomen te krij gen, dat B. en Ws- een nader onderzoek naar de uitvoerbaarheid van de bovenge- vraagde omzetting werd opgedragen. B. en Ws. hebben zich van die opdracht dit zullen de tegenstanders zooals de voorstanders van de H. B. S. voor Meisjes moeten erkennen op uitnemende wijze ge kweten. Zij hebben, en dat moesten zij. doen, het onderzoek teruggebracht tot de vraag of de omzetting wenschelijk is to achten. B. en Ws. meenen van niet. Bovendien zijn de gevolgen er van zelfs bij benadering niet te overzien, naar hunno meening. Een in het onderwijsverband passende inrichting zou zijn verdwenen, en men weet niet of wat er voor in de plaats komt, beter in do behoeften zou voorzien on in het belang der stad zou zijn. Of men meest alleen om do Rijkssubsidie te bemachtigen van de omzetting een schijn- vertooning willen maken, maar met -een der gelijke politiek zou hot Rijk waarschijnlijk zich niet laten foppen. De vraag moest dus zijn: welke school is in het algemeen boter; een H. B.-S. voor Meisjes of een Meisjesschool voor M. U. L. O.? Wij hebben indertijd hetgOen de heer Ver gouwen voor het laatste aanvoerde, gelezen en nu de weerlegging van B. en Ws., geput uit de rapporten van de Commissie van Toezicht en den Inspecteur van het M. O., voor ons liggen en we moeten erkennen dat deze weerlegging ons zeer overtuigend voor komt. Met name genoemde, bij uitstek bevoegde deskundigen verklaren dat de ontwikkeling van do leerlingen van een II. B.-S. aanmer kelijk grobter is en groóter moet zijn dan die van de leerlingen van een school voor M. L. O. En dat kan ook wel niet anders. Vooreerst geeft een middelbare bevoegdheid meer waarborg voor grondig onderwijs dan oen lagere akte. Maar wat vooral klemt is dat op eon II. B.-S. voor ieder of bijna ieder vak een andere leeraar of leer arcs onderwijs geeft, terwijl aan de school voor M. U. L. O. één onderwijzer verschillende vakken moet on derwijzen. Men leze daarover maar -eens het bekende rapport der Ineenschakelingscommissie cn herinner© wat een onderwijsspecialiteit, die hier onlangs in liet Academiegebouw een lezing liield, prof. Symons, uit Groningen, er van. zeide. Wy meenen dus met B. en Ws. dat het niet wenschelijk is een instelling als do Meisjes-H. B.-S. op te heffen en er een M. U. L. O.-sehcol voor in de plaats te stellen. Toch zijn wij van oordeel dat de school inbaar tegenwooerdigen toestand te bezwaar lijk is voor de gemeente-financiën, omdat in vergelijking met andere scholen het school geld er te laag is. Daarom zouden wij B. en Ws. in overweging willen geven door een verhooging van het schoolgeld en hiertegen zal wel geen der ouders bezwaar hebben alsnog te trachten de koöten der Meisjes-H.; B.-S, voor de gemeente te verminderen. Leiden, 7 December. Gedep. Staten dezer provincie hebben B. en Ws. van Leiden bericht,, dat de erf genamen van Wouter Beyer en van diens mede overleden echtgenoot© zioh bereid heb ben verklaard den Rijns burger weg aan de gemeente Oegstgeest voor den aangeboden koopprijs van f12.000 over te dragen en dat het passeeren van de akte van overdracht nog in den loop dezer maand kan worden te gemoet gezien. Thans zal dus ook do be taling van de door den Raad bij besluit «n 14 April 1.1. toegezegde bijdrage in de kosten van aankoop, bedragende 2/3 gedeelte van het koetenbedrag, tot een maximum van f 8000, weldra moeten plaats hebben. En waar die kosten, met inbegrip, van de kos ten van overdracht, meer dan f 12.000 zul len bedragen en bijdragen van andere be langhebbenden nic-t zijn ingenomen, zal dus de bijdrage der gemeente Lei don tot het toegezegde maximum van f 8000 moeten worden uitgekeerd, B. en Ws. stellen'daarom voor die som te betalen uit het. bedrag van f 12,943.82, dat in gevolge 's Raads besluit van 17 Novemb. l.i. van de aflossingen der electrische centrale op de „gewone ontvangsten" der gemeen- t©rekening over het loopend jaar zou wor den verantwoord. Met het resteerende be drag van f 4943.82 kan dan de post voor On voorziene uitgaven worden verhoogd. Zeven lion derd twintig kinderen van on vermogende ouders, leerlingen van openbare en R.-K. scholen voor onvermogend-en al hier, hebben gisteravond in de Stads zaal vroolijk en blij, zingend, lachend en smul lend en genietend van lantaarnbedden Sin terklaas gevierd. Do goed© Sint was in vol ornaat in hun midden; ook zijn zwarte knecht met de gevreesde gard. Zij bewogen zich door de zaal, groeten wisselend en zich onderhoudend met do kleinen, of namen plaats op het podium, de Sint op den voor hem bestemden, bijzonderen zetel. Een deel van het Laidsch Muziekkorps vroolijkte het feest, mat zijn tonen op. Tal van dames, nfeü de jeugd bikend en bevriend, waren goed er voor te zor gen, dat elk kind. :liefc zijne of hot hare kreeg uit den voorraad kopjes choeolade-melk, krentenbollen, sinterklaas en borstplaat. Van het balkon én van achter ui 6 dé zaal hadden 'geleiders het uitzicht op de feestvierenden Evenals reeds tal van jaren had ook nu dit kinderfeest, uitgegaan van de Commis sie voor de Volksby-eenkomsten, een zeer ordelijk en aangenaam verloop. Ouders van kinderen en dezen zeiven mogen die Com- ■missio en allen, die haar steunden en hiel pen om ook thans weer liet beoogde do3l te bereiken, wel lieel dankbaar zijn, want aai zulk een avond zijn zeer veel moeiten en zórgen verbonden. Na het feest kwam do Commissie nog met den £>int en do dames-helpsters in de (re ceptiekamer bijeen, hoofdzakelijk om te hul digen den Sint, die thans voor de vijf-an- twintigste maal zoo voortreffelijk de func tie van hoogwaaidigheidsbekloider had ver vuld, en do leidster der dames, die een even groot getal jaren als zoodanig hoog gewaardeerde diensten had bewezen. Onder een geestige toespraak, waarin hij met voor boel den aantoonde walk een warm hart de Sint de Volksbijeenkomsten sedert lang toe draagt cn welke goede diensten hij den ver schillenden Commissies daarvoor heeft bewe zen, bood de voorzitter der huidige Com missie, de lieer H. H. Breaming", hem teen inktkoker aan. Der bewuste damiB werd door den voorzitter, eveneens met een toe spraak, een bloemstuk overhandigd. Do Sint bedankte voor zich en voor haar. Zij het niet de laatste keer, dat beiden in staat en gezind waren op zoo voortref felijke wijze met hun staf in dubbele heteekenis dit woord de Commissie bij te. staan I Bij de gisteren door het Departement van justitie gehouden aanbesteding had het laagst ingeschreven voor: het bouwen van een kantongerechtsgebouw met daarmede in verband staando werken te Utrecht: de heer A. den Ouden, te Oudsh'oorn, voor f 43.4S5. Voor het examen Apothekersbediende is te Breda geslaagd: mej. E. C. J. Blok, geboren te Zevenhuizen. Voor het beroep naar de Nad.-Her v. Gem. te Wijhe is bedankt door ds. J. Ph. Eggink, pred. te Made c. a, In den ouderdom van 63 jaren is te 's-Gravenhage overleden de gepens. kapitein der infanterie, W. J. L. Wijmans. Na vol brachte studio aan de Kon. Mil. Academie werd de heer Wijimons benoemd tot officier hij een der infanterieregimenten van het leger )rier te lande,, maar spoedig na het uitbreken van den Atjehkrijg werd hij op zijn verzoek voor 5 jaren gedetacheerd bij het leger in Ned.-Indië. Daar wist hij zich, vooral bij de operatiën tegen de IV, VI, IX on XXII Moekims zoodanig te onder scheiden, dat hem het ridderkruis der Mi litaire Willemisotrde .werd verleend. Trou wens luitenant Wij mans behoorde in die dagen tot het 3de bat. inf. van het N.-I. léger, toen door dit korps de wapenfeiten ziin verricht, waai*voor het vaandel van het korps met de Militaire Willemsorde werd gedecoreerd. In 1880 keerde dé thans ontslapen© bij Ket Nederlandsehe leger terug. Na vervolgens nog gedurende drie jaren te zijn gedeta cheerd, geweest by onz^e trpjdpenm^cht ia West-Indië, verliet kapitein Wijmans in 1897 den militairen dienst met pensioen. De Burgemeester van 's-Gravenhage, baron Sweerts, heeft de benoeming tot lid. van do Eerste Kamer der Sta ten-Gene raai aangenomen en zijn geloofsbrieven aan dit college ingezonden. Tot onderwijzer aan de Roomsch-Katho lieke Jongensschool te Hillegom, is benoemd de heer W. Limonard te 's-Heerarendshook bij Goes. De gemeenteraad van Schiedam heeft het verzoek van dircteuren van hoogero burgerscholen, om ontslag van leeraren op 65-jarigen leeftijd verplichtend te stellen, afgewezen. Na eenig debat werd besloten de commis sie M. O. met twee vrouwelijke leden aan te vullen. Mgr. Callier, Bisschop van Haarlem, heeft de vorige week in het dekenaat Rot terdam het H. Vormsel toegediend aan weer honderden en honderden vormelingen. On der dezen bevond zich de honderdduizend ste, die in de jaren van Mgr. 's Bisschoppe lijk bestuur dit H. Sacrament door de har den van Mgr. ontving. Het was een jongeling uit de parochie van St.-Franciscus van Assissië. Ter herinnering aan dit eigenaardige feit ontving deze gevormde vanwege Mgr. een zilveren horloge met insoriptie en ketting. (N. H. Crt.) Het tweejarig dochtertje van jhr. Van Geen, particulier secretaris van H. M. de Koningin, vertoefde Zaterdagmiddag gerui- men tijd in het. Koninklijk iFaleis, als speel genootje van Prinses Juliana. In de afdeelingen der Provinciale Sta ten van Zuid-Holland moeten nog al bezwa ren zijn aangevoerd tegen de voorgestelde pensioenregeling voor de leden van Gedep. Staten en hun weduwen en weezen, zoodat het. spctieyerslag_Qver. deze aangelegenheid vrij breedvoerig zal zijn. B. en Ws. vr^ Utrecht stellen den Raad voor, aan te nemen het" door de heeren Du bois en Van Bolhuis in de vorige raadszit ting gedane voorstel, aan de vereemging ,,Het Utrechtsche Stedelijk Orkest" ter dekking van haar tekort over 19091910 een extra subsidie van f 3484 uit de gemeen tekas te verleenen, ten einde aldus mede te helpen aan het behoud van het orkest. De Nederlandsehe Bond van gemeente ambtenaren h'eeft aan H. M. de Koningin bij adree verzocht maatregelen te willen treffen, dat zoowel uit een oogpunt van Zondagsrust als van Zondagsheiliging de ambtenaren van den burgerlijken stand wor den vrijgesteld van den plicht, om op den wekelijkschen rustdag arbeid te verrichten. Hr. Ms. pantsetrdeksehip „Utrooht", onder bevel van kap. ter zee W. T. de Booy, ds 4 dezer te Bermuda aangekomen eu Hr. Ms. pants esrscliip „Do Zeven Provinciën onder bevel van kap. ter zee F. BauduiLn, is 5 dezer van Las Palnias veil rok ken. ALPHEN. De oollecte langs do huiden, ge houden door de diaconie der Ned.-Herv. Kerk alhier, heeft opgebracht f 573.16. Tot ouderling" der Ned.-Herv. Kerk :"s herkozen de heer P. Oosthoek en tot diaken de heer N. v. d. Akker. HAARLEMMERMEER. Aan de buurt schap Burgerveen heeft een commissie, uit bewoners aldaar eenige lantaarns doen plaatsen ten behoeve der straatverlichting, welke voorheen aldaar gemist werd. Van de gemeente krijgt men per lantaarn een sub sidie, welke evenwel niet voldoende de on kosten dekt'. Het te kort komende wordt door de- inwoners gezamelijk bijeen ge bracht. Voor de buurtschap is het een aan merkelijke verbetering. Vroeger meldden wij reeds, dat door de afdeeling Haarlemmermeer van den Protestantenbond aan de Hoofdvaart' te Hoofddorp een stuk gronds was aange kocht om daarop een kerkgebouw te stich ten. Wij vernemen thans, dat de Doopsge zinde Gemeente te Amsterdam den noodi- gen steun zal geven voor het plaatsen van het gebouw, terwijl die te Haarlem dit zal doen voor de meubileering. KATWIJK-AAN-ZEE. Gistermiddag werd ons dorp door de schietoefeningen der veldartillerie in opschudding gebracht. Hoo- ren en zien vergingen van het leven, dat de kanonen maakten. Op den boulevard en op de duintoppen stonden groepen menscnen naar het schieten te kijken. Op het strand was echter geen levend wezen te zien. De aanleg van den eleofcrisohen spoor weg brengt hier aanmerkelijk stremming van het verkeer teweeg. Een groot deel van de Tramstraat ligt geheel opgebroken. Ook het Noordeinde is als rijweg afgesloten De tram rijdt natuurlijk ook niet tot het halte-gebouw. Er wordt echter hard gewerkt Spoedig zal dus de toestand wel beter wor den. LEIDERDORP. Mejuffrouw Van de Ameele heeft' ontslag gevraagd als hoofd der Christelijke HandwerkschooL, LISSE. De heer A. Kruijff, thans werk zaam ten kantore van den ontvanger der directe belastingen alhier, is benoemd tot Rijksklerk ie Lobith. De grootste partij hout, die in één zending voor deze gemeente is aangekomen, is de thans in lossing zijnde partij kisthout voor de heeren Gebroeders Molenaar. Deze partij bestaat uit hout voor 20,000 bloembol- lenkisten. NOORDWIJKERHOUT. In café „De Groot" (Zilk) werden in hot biljart-concours de prijzen behaald1ste prijs door N. de Groot; tweede prijs door J. Zuiderduin, derde prijs door J. Ruygrok. OEGSTGEEST. Gisteravond hield de ijschib „Oegstgeest" in café ,,Het Wapen van Oegstgeest" haar jaarlijksche ledenver gadering. De nieuwe voorzitter, do heer Joh. v. d. Voet, opende deze vergadering met een toespraak, waarin hij wees op het doel der IJsclub, „werkverschaffing" in den winter, en zijn leedwezen te kennen gaf, dat er zoo weinig léden en donateurs waren in een gemeente als Oegstgeest. Hij wekte de aan wezigen, wier aantal ook niet zoo bijzonder groo t was, daarom op, elk in zijn omge ving, zooveel mogelijk leden te werven voor h'et schoon© doel, om aan werklieden in den winter werk ie verschaffen. Vervolgens bracht de secretaris, de heer L. Schouten verslag uit over het verloopen jaar, en de penningmeester, do heer M. N. de Broekcrt, deed rekening en verantwoor ding, welke sloot' met een batig saldo. Daarna had de verkiezing plaats van be stuursleden, wegens periodieke aftreding der heeren M. J. Spaargaren, Joh'. Schone- veld, L. Schouten, W. Zandbergen cn N. Breedijk, die werden herkozen. In plaats van den heer 0. Zeestraten, die bedankt had, werd gekozen de heer G. Lubbe Thzn. die zijn benoeming, evenals de herkozen heeren aannam. De gewone verloting van schaatsen had ook weer plaats. De heer D. "3e Koning had het geluk de eerste keuze te trekken, welk buitenkansje na drie jaren achter elkander hem te beurt viél. De tweede prija viel ten deel aan den heer Jae. Kortekaas. Met een woord van dank en aanmoedi ging sloot de Voorzitter deze gezellige ver gadering. SASSENHEIM- De houtverkooping op „Ter Leede" en „Teylingen" was druk be zocht. En daar het aantal bonnen hout niet groot was, wekt het geen verwonde ring, dat er flinke prijzen besteed werden. WARMOND. Om het terrein van de nieu we R.-K. school bevond zich een sloot, wel ke geen uitwatering had, doordat oen dui ker, gelegen onder de Dorpsstraat, verstopt» was, en dit wél al sinds 25 jaren. Nu liepen ook op dat kleine slootje riolen uit, zoadat de toestand onhoudbaar werd. (Pogingen, in het werk gesteld, do sloot te dempen mochten aanvankelijk niet geluk ken. Thans is men echter tot een goede op- lossing gekomen, daar door den oorspronke lijke n eigenaar een nieuwe duiker is aan gebracht, zoodat het riekende slootjo thans weer uitloozing heeft in het buitenwater. Gisteren kwam een arm turfschipper- tje alhier, toen hij eenig geld van geleverde turf had geïnd, tot de ontdekking, dat hij zijn beursje met, ongeveer tien gulden nad verlo-ren. ZEVENHOVEN. De heer L. S. Slinger land heeft bedankt als president-kerkvoogd der Ned.-Herv. Kerk. liet Invalidenhuis. De vraag is indertijd naar aanleiding voa loopende geruchten ook in bet „Leidsoa Dagblad" gesteld of er kans zou bestaan dat Leiden het Invalidenhuis zou kunnen verliezen en in den Raad werd B. en Ws. ge vraagd of aan hen ook bekend was of er plannen bestonden om het Invalidenhuis te verplaatsen nu het tegenwoordig gebouw niet meer aan redelijke eisohen schijnt te voldoen en cf B. en Ws. zooveel mogebjk wilden waken voor het behoud der instel ling in deze gemeente. Namens het college van B. en Ws. werdeu toen geruststellende medcdeelingen gedaan. Uit het Algemeen Verslag van het ver handelde op de laatste Algemeen© Vergade ring van het Hoofdbestuur en de Afgevaar digden der Districtsoommissiën van liet fonds ter aanmoediging en ondersteuning van den gewapenden dienst in de Nederlan den blijkt o.a. dat op die vergadering m be handeling kwam het rapport der Commissio inzake gezinsverpleging van oud-militairen en mededeeling werd gedaan van het schrij ven aan H. M. de Koningin, houdende het verzoek een onderzoek te mogen instellen naar de mogelijkheid om het Invalidenhuis te Leiden to vorecnigen met het Koninklijk Militair Invalidenhuis Bronbeek. Het daarop ontvangen antwoord van den. Min. v. Oorlog en Koloniën luidde afwijzend op grond van de akte van stichting van Bronbeek. Nu dus ook hier geen oplossing kon wor-

Leidsch Dagblad | 1910 | | pagina 1