HOOFDPIJN. Blinlollmiiliif, de Nederlanden >«1845 Koeren en Vermaken W. van üessissiï dn Chattel, Aanbesteding. INBRAAK BREESTRAAT SU. s: T@3@fooain. 92. Bouwgrond te koop, 1 A Droge iJEVENSvrnsocmmG BRAND-- VERZEKERING alsmede Oppersen, Schoonmaken, Reparee- ren, Stoomen en Verven van alle Heeren- en Dames-Kleedingstukken als nieuw!! P&* Voor omliggende plaatsen: Het beste Adres! Geen Prijsverhooging! Eerste Vakkundige Inrichting in. Leiden: Os üieuiare Reparatl0=SisB*lchtsng Heerengracht SI Heeren- en Dames-Kleedermaker. Goad- en Zilversmid, Fabriek en Magazijnen met Electrisch bedrijf. VERVAARDIGT EIST HERSTELT: Taf elzi l ver, ï*otlooïlen, jL5i*illei», Armbanden. M anclietknoopen, Medaillons, Zegelringen, Kettingen, enz. Vragen en Antwoorden. Geveilde pereeelen. Kerkelijke Berichten. i H De uitkomst van he* "Gewas, zoowel hier te lande als elders, wet tigt het vermoeden, dat BKSTE Aardappelen in prjtys zullen stijgen. Handelsbericht van 4704 7 Wed. JB. VAN DKB BENT. INKOOP Goud, Zilver, Bank van Lee- nic-bi'iefjes en oude Gebitten tegen de hoogste waarde. Adres: U. J. v. AMEBOJiGEN, Haarlemmerstraat 233. 134 6 op voordseligebetalingsroorwaar- d»n. Te bovr. bU B. J. HUUR MAN I)Zn., Hcerenjjr. 10, te Geiden. 4856 7 ViW U Hoofdpijn is een lastige kwaal, waaraan vele menschen onge lukkigerwijze ïyden, maar gewoonlijk niet weten hoe te genezen en den herhaalddljjkon terugkeer van dit onverdraaglijk lijden te ontkomen. Het veriies van eetlust, moedeloosheid en een algemeeno ongesteldheid, zijn da voorteekenen van den aanval. De pijn openbaart zich spoedig aan den óénen kant der hersenen; men krijgt een zwaar gevoel in hot hoofd, en by de minste beweging begint de slaap hevig to kloppen. Men voelt herhaaldelijk rillingen en samentrekkingen der spieren door de leden, krijgt een neiging tot braken en somwijlen duizelingen, zeer dikwijls gevolgd door overvloedige galspuwing. .Hoofdpijn ontstaat somtijds door groote vermoeienis, drukte, slapeloosheid en honger, maar is bilna ALTIJD de schuld van Verstopping; en Mangaandoeuiug". Inwendige kwade vochten, maagstoornis, vette en kleverige stoffen verhinderen den vrijen bloedsomloop; dat wil zeggen, dat het bloed met kracht door de slagaderen stroomt, doch by terug- keeren in het hart verflauwt het door het uitzetten van maag en ingewanden en de vele bloedvaten, die den schedel omvatten, trekken zich samen; vandaar de oorzaak van die vree6eiyke hoofd- pyn. De aanval verdwynt, zoodra het bloed vry stioomt, dat is te zeggen, zoodra de maag en ingewanden gezuiverd zyn. Alleen degeuen, die hunne maag zuiver en hun lichaam bevrijd houden van onreine stollen, kunnen van de genezing van hoofdpijn verzekerd zijn.". De DUPUIS PILLEN, afdrijvend, gal werend en bloed zuiverend, bereid door apotheker DUPUIS, *yn de aange wezen pillen om zelfs de hardnekkigste hoofdpijn te genezen. Eén pil per dag zal elke maand gedurende ééne week vol doende zyn, want haar weldadige werking taalt nooit; ze herstellen spoedig de werking der ingewanden, regelen den stoelgang, en de maag wordt onmiddellijk gezuiverd van gal en slym, zoo schadelyk voor het geheel© lichaam. 4800 204 75 cis. psr dcos in de bekende depóis. goede apotheken en drogisterijen. Vraagt de doozen met een Roede Ster op het deksel. 7 Da ondergeteekende zal namens, de Firma K. VAN BOURGONDIËR ZONEN, op IHnsdag den 8steu November 1910, des namiddags te 4 uur, in het hotel van den Heer SISTERMAN Openbaar AAN BESTEDEN: 4731 23 Het bouwen van een Bloembollenschuur met bijbehoorende werken, on eén terrein aan de Wil- helminalaan te HiUegom, te bebouwen oppervlakte 684 M». Bestek en teekeningon ta verkrij gen 4. f2. per stel by J. VAN DEN BOSCH Junior Meerstraat 7 Hillegom. op Vrijdag; 4 November 19BO, te Sassentteini, aan de Bloem bollenschuur van den Hesr D. VAN DER VOORT Dz., aan de Zandsloot aldaar, van groote partyen Tulpen en Narcissen, Bloem bollen, Darwin-Tulpen, Cro- cnssesi, Gereedschappen, Stortkar, Brik, Dogcart, Uit (aftands), Kruiwagens, Ploeg, enz., ten overstaan van Notaris J. F. S. FRIJLINCK te Warmond, onder Dirtctie van den Heer W. BADER te Sassenheim. Alles a contant, opgeld 10°/0. Aanvang der veiling 'a morgens 111 uur. Catalogus op de Veiling verkrygbaar. 4716 22 DEN HAAG (vroeger Zuiphen). D.recur HENNV KAPITAAL4.000-000.00 RESERVEFONDS rmfl> - - 4.429-000.00 2304 40 Aanbevelend, F. v. d. tidRST, Specia-e inrichting voor het zetten en verzetten van Diamant. Ontwerpen en Prijsopgaven worden gaarne verstrekt. Aan bsiangsteilenden wordt gaarne bezichtiging der geheel nieuw ingerichte Werkplaatsen toegestaan. 4543 'JO Vraag: Is bet geoorloofd den naam op een kwitantie boven de tien gulden, zonder zegel, te plaatsen? Antwoord: Gij kunt het wel doen, maar een bewijsstuk is de kwitantie dan Liet. Vraag: Wanneer is te Amsterdam het z.g. palingoproer geweest? Antwoord: In den zomer van 1886. Vraag: Kunt u mij ook zeggen bij wien ik mij moet vervoegen voor het ophoogen van het Schuttersveld, da-ar ik toch heb ge hoord, dat het voor diegenen zijn zal die zonder werk zijn, daar ik daar gaarne aan zou willen werken? Antwoord: In ons bla/d van Maandag j.l. kunt u den uitslag der aanbesteding le zen. Het werk is nog niet gegund. Volg de krant dus goed. Het is een mijnheer uit Zaandam, die het goedkoopst heeft inge schreven. Vraag* "Wi" was de samensteller van het Tableau-Vivant Hulde aan „M. S. G." en de plastische standen op de feestviering van het 125-jarig bestaan van „M. S. G."? Antwoord: De heer Jan de Quack, van Den Haag. Vraag: Daar ik niet. in staat ben kerke lijke belasting te betalen, zoudt u mij nu s.v.pl. kunnen zeggen of men mij daarvoor kan vervolgen als ik het niet voldoe. Het |ij met beslag op den inboedel of dat het lij den patroon van het weekloon wordt af gehouden Antwoord: Als gij niet kunt betalen, zult gij het beste doen u eens bij den ker kdijken ontvanger aan de Pieterskerk te .vervoegen. Laat gij de zaak op haar beloop, dan hebt £»j de kans gedagvaard te worden met alle gevolgen van dien. Vraag: Hoe moet ik dat &a~vangen volgens Vraag 3 1.1. Septembermaand van Proses 12 Sept. waar ik door een klap, een ongelukkig meisje heeft, gekregen, is 18 jaar, heeft bovenstaande gezien. Schrikt als zoo- üanig moest naar het gesticht te „Ende- geest", is er weken verpleegd niet tot be terschap. Op wie moet ik nu mijn schade vergoeding beroepen, ik ben ook huisvader Van een gezin? Antwoord: Wij hebben de geschiede nis met belangstelling gevolgd, maar geloo- ven, dat er weinig aan te doen is. Spreek èr eens over met den geneesheer-directeur van ,,Endegeest'\ Misschien weet die raad. V raag: Was dat óók die. komeetv. Hal- !ey, welke ongeveer een twee A vier en vijf tig jaar geleden, hier zoo goed te zien was, en waarover onlangs zoo'n drukte is ge maakt? Ik herinner mij ten minste zeer goed als kleine jongen, toen een staartster gezien te hebben, terwijl ik stond op de Binnenvestgracht nabii de Morschnoort en ziende in de richting van den Morsch, (het was toen alles vlak land en ook nog geen Infirmerie gebouwd nat.) waarvan de staart op de aarde scheen te staan, en welke daar verscheidene avonden te zien was. Alleen de staart verlichtte den heelen omtrek, door zijn nabijheid aan de aarde. Antwoord: De door u bedoelde ko meet werd 2 Juni 1858 ontdekt, en heet naar den sterrekundige, die haar het eerst op merkte, de komeet van Donati. Van einde Augustus tot begin December 1858 was ze voor het bloote oog in het Westen na zons ondergang zichtbaar. Vooral in de eerste 14 dagen van de maand October stond ze daar in een schitterende pracht; de heldere, breed uitloopende staart strekte, zich opwaarts over een groot deel van den hemel uit, en maakte haar tot'een van de mooiste kome ten van de 19de eeuw. Haar loopstdjd om do zon bleek een paar duizend jaar te be dragen, maar laat zich op een paar eeuwen na niet met zekerheid berekenen. Met de komeet van Halley heeft ze dus niets uit te staan. Die is den voorlaatsten keer verschenen in 1835, en keert na om streeks 75 jaar telkens terug, zooals een. uitvoerig artikel in het no. van 30 April van dit blad u had kunnen leereaa. Vraag: Houdt de kantonrechter te Lei den evenale andere advocaten spreekuren dat hij voor particulieren te spreken is? Zoo ja, waai* en op welke uren? Antwoord: De kantonrechter is geen advocaat. Dat woordje „andere" kan dus wegblijven. Voor particulieren zal hij na tuurlijk te zijnen huizo wel te vinden zijn. Maar gij bedoelt zekor hem voor zaken te spreken. Welnu, vervoeg u dan een9 op de Griffio van het Kantongerecht op het Ra penburg. Dat is het adres, dat gij noodig hebt. Vraag: Weet u of een uwer ahonné's ook s.v.p. een middel tegen zenuw/ue-uma- tiek? Daar wij alles geprobeerd hebben, wat de dokter voorgeschreven heeft maar niets helpt. Men zegt: geen vleesch eten: Zou dat helpen? Ook thermogènewatten hel pen niet Antwoord: Ja, dat ig een lastige kwaal zenuwen tergen den mensch en gij hebt alles al geprobeerd! Een tijdje rust nemenz heeft u zeker ook al gedaan? Geen vleesch eten kan goed zijn, maar dat moet u een dokter zeggen. Maar zenuwen, die moesten op 1 Januari 1911 afgeschaft kunnen worden. U zoudt dan eens een ver andering op de wereld zien! Vraag- Moet men een stiefvader, die niet zijn huisgenooten behandelt zooals het behoort, n.l. in dezen vorm dat hij al een jaar of vijf (niet onbemiddeld zijnde) zich in een «.ndere plaatg vestigde, en dan voor zijn eigen zorgde en niet voor zijn huisge nooten, weder in huis nemen nu zijn geld verteerd is, en in huis tcch lastig en moeilijk is? Kan dan de moeder echtscheiding aan vragen op bovengenoemde reden en kan zoo iets zonder kosten gebeuren? Waar moet men dan zijn? Antwoord: Of er grond voor echt scheiding is, kunnen wij uit het bovenstaan de alleen niet beslissen. Gij doet het beste u tot een procureur te wenden. Indien gij van den burgemeester een bewijs van onvermo gen kunt krijgen, geschiedt de procedure kosteloos. Vraag: Ik heb met mijn huisbaas, waar van ik reeds 4 jaren huur, een af spraak aangegaan op zegel, dat ik geduren de 5 jaren 2 gulden per week zou betalen op aflossing van dat huis om daarna de zaak te koopen. Heb ik nu recht om te laten verbeteren wat ik wil? De reparatie moet ik betalen. Antwoord: Het recht om te laten verbeteren wat gij wilt, vloeit niet dadelijk voort uit uw overeenkomst. Gij zult het beste doen een en ander alsnog in bijzon derheden te regelen. V raag: Op den dag van bet voltrek ken van een huwelijk behoort de familie dan bij het officieele gedeelte gekleed te zijn met zwarte of witte glacé-hand- sohoenen Antwoord: Geen van beide; ge kleurde handschoenen. V raag: Gedurende den winter ziet men iederen avond twee man met een geleider korporaal voorzien van een mand gevuld met kolen, enz., welke aan een stok gedra gen wordt, voortstrompelen, mij dunkt in dien de hoeveelheid brandstoffen door den betrokken leverancier in de kazernes werd beizorgd, b.v. voorraad voor 7 dagen in 7 zakken afgewogeu en geteld voor iederen dag afzonderlijk, door dezen maatregel een groote verbetering zou ontstaan. Het dra gen van een mand steenkolen door mili tairen, gekleed in overjas en verder wach'ttenue, is toch in strijd met alle gezonde opvattingen en verhoogt het mili tair voorkomen in geen enkel geval. Antwoord: Ja, wat zuIÜen wij U zeggen? Misschien is het bij de wet wel voorgeschreven dat het aldus moet ge schieden, maar zonderling is het zekei1! Het is ten minste maar goed dat niet elke huishouding des avonds verplicht is de benoo digde steenkolen te gaan halen Avond-velddienst oefening der Kon. Nedcrl. Weerbaarheids vereenigiag. I ting had geïnd, door duisternis was over vallen en op Den Haag of Leiden moest trachten terug te trekken. Een bende partij gangers zou dit zoeken te verhinderen. De partijgangers hadden de toegangen tot het dorp afgesloten en hun hoofdmacht geplaatst op den Achterweg, tusschen Was senaar en Leiden. Het geluk diende hen, dat het vijandelijk detachement juist dezen weg gekozen had. Het kwam tot een kort, maar hevig gerecht, waarvan de uitslag natuurlijk niet te bepalen is. Aangezien het nog te vroeg was, om reeds naar huis te gaan, werd nog een tweede oefening gehouden. De eeno partij vormde een vcldwacht^ die door de andere moe-st worden aangevallen. Deze oefening eindigde met een storm-aanval op de wacht Te- twaalf uren verzamelden vriend en vijand in het veilings-lokaal „Flora" te Wassenaar, waar voor de deelnemers een avondmaal was aangericht, dat buitenge woon goed smaakte. De Afd. Leiden had gezorgd, dat in het lokaal stroo en dekens aanwezig waren, waarin de K. N. W. V.eTS den naoht kon den doorbrengen, om den volgenden morgen hun kwartieren weer op te zoeken. Aan deze oefening namen ruim 60 man deel, die allen gaarne hun vrijen Zaterdag avond voor het goede doel een steentje bij te dragen voor de weerbaarmaking van ons volk opofferden, en gaarne voot één naoht het zachte bed verruilden voor een nachtleger op stroo. Hot prachtige najaarsweer deed het zijne er toe, om de oefening in alle opzichten te laten slagen. F. Goetvergh, notaria te Leiden, van: Het Heerenhuis met tuin, Breestraat 53, in bod f 13,400, kooper de heer J. A. A. Saroni. Het Winkelhuis St.-Jorissteeg 14, in bod f 1600, kooper do heer J. C. van Beukering o.s. voor f 1660. Het buis, Gee- restraat 12A in bod f 470, kooper de heer L. Prins. Het huis Volderegraoht 26, in bod f 980, kooper de heer J. W. P. Licht q.q. Het winkelhuis, Kerksteeg 8, in bod f 3200, kooper de heer J. J. de Cler. Het koffiehuis lleerensteeg 4, in bod f 2190, kooper de heer W. van der Drift Hét win- keihuis, Langebrug 29 en 27 in bod f 1500^ kooper de heer J. J. de Cler. Vier huizen met tuingrond onder Oegstgeest, in de Rijnstraat No. 87, 88, 89 en 90, samen in bod f 5125. Kooper de heer J. W. P. Licht q.q. voor f 5135. De overige perceelen zijn niet gegund. De Afdeelingen 's-Gravenhage, Rotter dam, Le.'den en Delft der Kon. Nederl. Weèrbaaiiieids Ver. hielden Zaterdag 29 October een avond-vedddienst-oefening in de gemeente Wassenaar, onder leiding van den mil. 2en luitenant Van Wijk, comman dant der Afd. Leiden. Er was veronder steld, dat een detachement van pl.m. 20 man, dat tot dekking diende van een amb tenaar, die te Wassenaar een oorlogzbd is- Aledische jubilea in November 1910. E. L. Glinde-ynan, te Amsterdam (50-ja- rig), 3 Nov. 1860 tot apotheker bevorderd; J. Knaap, to Appingedam (25-jarig), 7 Nov. 1885 tot arts bevorderd; Th. Niemeijer, te Wagoningen (25-jarig), 7 Nov. 1885 tot arts bevorderd; H. M. de Rooy, te Gameren 50-jarig), 13 Nov. 1860 tot pi. heel- en vroedmeester bevorderd; J. A. Fijnvan- draat, te Weesp (25-jarig), 14 Nov. 1835 tot arts bevorderddr. W. J. van Stockum, te Rotterdam (25-jarig), 14 Nov. 1885 tot arts bevorderd; dr. J. A. van Walsem, te Rot terdam (25-jarig), 18 Nov. 18/0 tot med. cbstr. doctor gepromoveerddr. N. H. Frank te Zwolle (25-jarig)* 21 Nov. 1885 tot arts^ bevorderddr. P. J. Mink, te Utrecht (25-jarig), 26 Nov. 1885 tot ined. doctor ge promoveerd; C Kodde, te Rotterdam (25- jarig), 28 Nov. 18S5 tot arts bevorderd. (Vox Med.) Gehouden verkooping in het Notarishuis aan Den Burg te Leiden op Zaterdag 29 Oktober 1910 ten overstaan van Mr. J. A Leiderdorp. Woensdag, 2 Nov. Dank stond voor den Oogst 's avonds niet te half zeven, maar te zeven uren. Bodegraven. Ned. Herv. Gem.Woens dagavond te uren d9. van Ingen te Woubrugge. worden op het „Leidsch Dagblad" dagelijks aangenomen tegen vooruitbetaling van 9 Cents per week. Aangezien de loopers Woensdagavond aan ons Bureel moeten afrekenen, is de uiter lijke termijn van betaling voor de abonné's Dinsdagavond. In do Sled. Werklur. ziju o]»i;eiiouieni DATUM. DiQiCN. Tolw. para. Kin- >ior»n. 23 Oct Zaodag 48 17 66 2* 11 aan da; 66 14 70 «5 Dinadag. 63 18 81 20 Waanadag. 03 17 80 27 Donderdag 62 17 70 23 Vryda* 61 18 83 29 Zatardar 61 16 76 Uitlotingen. Loten crédit Fon- cier Egyptien 3 pCt A fr. 250 van 1903< Trekking 15 Oot. Betaalbaar 1 Nov. No. 766994 fr. 100,000. De vc~0ende Nos. elk fr. 1000: 4293S3 451847 461736 473178 485565 495408 495676 499291 521012 528482 540815 551040 580383 600770 604019 614952 628420 665252 689520 7261lö 728867 730055 743214 756353 779143.

Leidsch Dagblad | 1910 | | pagina 7