N®. 15547 UoncIerHag 27 October. A®. 1510. <§eze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Eon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. Kunst, letteren, enz. FEUILLETON. De erfenis der B,odrians. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADYERTENTIEN Van 18 regels ƒ1.05. Iedere regel meer f0.17{. Grootere letters naar plaatsruimte. Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Oents contant elk tiental woorden meer 10 Oents.Voor het inoaaseeren wordt/"0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Toor Leiden per week 9 Oents; per 3 maanden f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zyn 1.30. France per post 1.65. DRANKWET. Burgemeester eo Wethouders van Leiden; Gelet op art. 12 der Drankwet; Brengen ter algemeene kennis, dat door G. GEIB, wonende te Leiden, een ver zoekschrift bij Gedeputeerde Staten dezer provincie is ingediend, om vergunning tot den verkoop van sterken drank in het klein uitsluitend aan logeergasten, voor gebruik ter plaatse van verkoop, in het benedenlo kaal van het perceel Clarensteeg No. 21. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR Burgemeester. VAN HEIJST, SecretanB. Leiden, 27 October 1910. Leiden, 27 October. r i— De korporaals-toon eel., gymnastiek- en 0cberm vereeniging „De Driekleur," van het 4de regiment infanterie, alhier, opgericht 1 October 1908, die tot nu toe steeds haar Uitvoeringen gaf in de conoertzaal van het hotel „Du Nord," zal thans haar eerste winteruitvoering geven in den Eoyer der Stads zaal alliiar, en wel op Zaterdag 17 December a.s. De heer E. H. Krelage, die geen her benoeming als voorzitter van de Algemeene Vereeniging van Bloembollencultuur wftnsch- te, is op aandrang der leden van 't hoof l- bestuur hierop teruggekomen en zal een her benoeming voorloopig aanvaarden, omdat do algemeene eeoretaris-pennmgmeester, de heer Johs. de Breuk, wegens redenen van gezondheid doze functie wenscht neer te leg gen. Hedenmorgen lialfaaht zou Z. K. H. Prins Hendrik met Zijn adjudant, jhr. Van Suchtelen van de Haare, naa.r Den Haag vertrekken, om enkele dagen op Wassenaar én Raaphorst te gaan jagen. Zaterdagavond keert de Prins op Het Loo terug. De Prins vertrok gistermorgen j>w auto naar hot buitengoed van jhr. Verfcholon de Salve de Bruneton fed Diepenveen, ter jacht. Dc Vereeniging van ooid-leerlingen der Rijks-La-ndbouwwintersohool te Groningen heeft gisteren besloten, de regeering te ver zoeken, de varkenspest op te nemen in de lijst van ziekten, welke onder de politie maatregelen vallen. De gemeenteraad te Weesp heeft be noemd tot directeur van de gasfabriek, wel ke de gemeente in eigen exploitatie neemt, den heer B. Boer Leffef, te Rotterdam, op een salaris van f 1800. Met 9 tegen 2 stemmen is afwijzend be schikt op een adres van de afd. Weesp van den Vrouwenbond tot verhooging van het zedelijk bewustzijn" om de kermis af te schaffen. In de te Zwolle gehouden algemeene vergadering van den Nedierlandschen Pro testantenbond zijn tot bestuursleden gekozen dr. W. J. van der Lee, directeur van de H. B.-S. te Apeldoorn, mr. J. G. Th. Joos- ting en dr. I. M. J. Hoog, de afgetreden se- cretaris. De heer Van Loenen Martinet stelde aan professor Oorfc, die in de vergadering aan wezig is, de vraag of hij ook eenige mede- déeling wilde doen aangaande de vertaling van het N. T., waaraan hij bezig is. Prof. Oorfc deelde mede, dat het werk nagenoeg af is (applaus,) en dat in het vol gende najaar het boek in handen van het publiek kan zijn Hij vermeldde met dank baarheid1 de hulp van prof. Hesseling en van dr. A J. Oort, uit Zutfen. De voorzitter bracht den dank en de hul de der vergadering aan prof. Oort. Haarlem werd als de plaats aangewezen voor de volgende algemeene vergadering. De vergadering werd door 133 leden bij gewoond. Als lid van de financieele commissie is de heer H. J. Kehrer benoemd. De jaarvergadering werd gisteravond be sloten pet een druk bezochte samenkomst in de Buiten-Sociëteit-, waar ds. S. Hooy- kaas, van Amersfoort, vertelde van zijn reis naar Palestina, hij de vertooning van ecropticonbeelden, en prof. dr. H. Y. Groe- newegen, van Leiden, sprak over liet We reldcongres van vrjjzinnig-godsdienstigen te Berlijn. Een gemengd zangkoor zorgde voor de noodige afwisseling. Het ministerie van waterstaat heeft aanbesteedhet over 400 M. lengte voltooien van den leidam aan het Zuiderhoofd van den Rotterdamschen Waterweg te Hoek van Holland, met bij behoor end e tv erken, be- hoorende tot de werken ter verbetering van den Waterweg van Rotterdam naar zee. Minsto inschrijver A. Bos Pzn., Dordrecht voor f 770,000. B. en Ws. der gemeente Rotterdam hebben den gemeenteraad toegezonden een voordracht ter benoeming van een onder wijzeres aan de school voor g. 1. o. 3de hl. No. 39, bestaande uit de dames C. G. Rip ping, te WaddingsveenM. van der Linden en S. Snel, te Rotterdam. Bij de familie hier to lande is gisteren tele.graphisch bericht ontvangen uit Wel tevreden, dat mr. J. H. van den Kioboom, in leven suhstituut-griflier bij den Raad van Justitie te Batavia, aan cholera is over leden. Ook H. M. de Koningin heeft van Hare belangstelling in liet werk van „Ar beid Adelt" doen blijken door belangrijke aankoopen te Jaten doen op dan bazaar van genoemde instelling. Bij Kon. besluit is ingesteld een com missie tot bevordering van eon Nederland- sche en koloniale inzending op de van 12 tot 28 Juni 1911 te Londen te houden twee de internationale tentoonstelling van rub ber en aanverwante industrieën. In die commissie zijn benoemd tot eere-voorzitter, de heer H. S. J. Maas consul-generaal der Nederlanden te Londen tot lid en voorzitter, tevens commissaris- generaal voor de genoemde tentoonstelling, mr. A. G. N. Swart, directeur van oaout- chouc-oultuur-maatschappijen, te 's-Graven- liage; tot leden en onder-voorzitters, de heeren Jac. Musly, lid der firma Veise Co., te Rotterdam en J. G. von Hemert, voorzitter der Vereeniging voor Suriname; tot lid en lsfcen secretaris, de heer K. H. H. van Bennekom, honorair-consul van Bel gië, te 's-Gravenhage; tot lid en 2den secretaris, de heer Oh. Moens, lid der fir ma Mees Moens, te Rotterdam; tot lid o.a. prof. dr. S. Hocgewerff, o.ud-hoog- leeraar bij de Technische Hoogeschool, to Delft, te Wassenaar. ALPHEN. Gisteravond liiekl ds. T G. Hespers, van Workum, in do Ned.-Herv. Kerk de eerste winterlezing op uitnoodiging van de Chr. Jongelingsvereeniging „Onder zoekt de Schriften". Het onderwerp was „Melchizédek". In verband met elkaar be handelde spr. Genu. 14 1821 en Hebr. 7 1li. Het onderwerp werd in drie punten ontvouwd. Melchizédek aLa' een historische persoonlijkheid. Melchizédek als waardig heid sbe kleed er en Melchizédeks symbolische be teekenis. Hoewel door velen als een bo vennatuurlijk mensch besohouwd verklaar de. Spr. aan de hand van Gen. 14, dat Mel- dhizédek een gewoon mensch was, die hoe wel uit het vervloekt© geslacht van Kaïn, een laatst licht was van Gods algemeene genade. Groot was hij en meerder dan Abraham want deze, die niet den minsten, omgang had met de heidensche vorsten boog voor Melchizédek, ontving van hem een ze gen en gaf hem tienden. Hoewel levende te midden van een krom en verdraaid geslacht, was deze vorst, een koning der gerechtig heid en van Salem. d. i. vrede. Ook was hij priester, dook zijn priesterschap was de natuurlijke, de oorspronkelijke, zooals Abel, Noach Gode offers brachten, n.l. offers der dankzegging. Duidelijk wérd het versohil aangewezen tusschen die offers, en de la tere offers, de zoenoffers die alle heenwe zen naar en uitliepen op het offerlam Je zus Christus. Melchizédek is alzoo een symbool van Jezus Christut, doch deze ia meerder dan die. Was Meléhizedek Koning en Priester, Jezus Ohristns is in de hoog ste beteekenis Koning, Priester, maar ook Profeet en in en door hem zullen eens al de zijnen koningen zijn in het nieuwe Je ruzalem hier boven. In - de gehouden - vergadering van de vereeniging „Samenwerking" opende 'de voorzitter do vergadering. De notulen werden voorgelezen en onveranderd goed gekeurd. Uit het jaarverslag bleek, dat het ledental van 421 geklommen was tot 445, waarvan aan 172 geldelijke uitkeering was gedaan, terwijl 3 leden waren overleden. Door de vele zieken was het geen voor deel ig jaar voor do Vereeniging gew-eest. De rekening en verantwoording van den penningmeester gaf aan: Saldo vorige re kening f 648.16, ontv. aan contr. f 2504-20, opgenomen uit de reserve f 100, te zamïn f 3252.36. Uitgegeven aan zieleen f 2406.39. Bode loon enz. f 267.50, zoodat het kassaldo op 1 Oct. 1.1. bedroeg f 578.47 en het bedrag der reserve was gedaald tot f 996.03. De rekening werd door 3 leden nagezien 'ei. in orde bevonden. Herkozen werd tot voorzitter de heer A. de Jong en tot bestuursleden de hesr Fr. Blom en A- v. d. Vlist. Na nog eenige besprekingen sloot de voorzitter de verga dering. HAARLEMMERMEER. In verhand met de herhaald© balddodigheden, gepleegd door opgeschoten jongens, hebben de bewon-srs van de buurt aan den Hillegommerdijk den bur gemeester verzocht om meer politietoezicht aldaar. Door den heer R. W. Lammerts is ont slag genomen als lid van den Raad dezer gemeente, waarin hij van 7 Sept. 1897 onaf gebroken zitting had voor district L Ook als lid van" 't Burgerlijk Armbestuur, reed3 een reeks van jaren heeft hij ontslag genomen. De heer Lammerts heeft zich metterwoon te Haarlem gevestigd. OUDEWETERING. In de ledenvergade ring der afd. Oudowetering van „Het Groe ne Kruis" werd de rekening en verantwoor ding van den penningmeester goedgekeurd tot een bedrag van f 1750.241/:: aan inkom sten en f 1595.ÏÖVz aan uitgaven, zoodat er een batig saldo is van f 155.11. Het hoog© bedrag van uitgaven en inkomsten vindt zijn oorzaak hierin, dat een magazijn is gebouwd en daarvoor een geldleening aan gegaan. Do afdeeling telt 325 leden. Tot afgevaardigden naar de Algem. Vergade ring werden gekozen de heerm J. F. do Ren en F. ten Kaabe. Tot plaatsvervan ger werd benoemd de heer W*. Veens tra. Tot bestuurslid werd herkozen de heer P. du Pau. In do vacaturen, ontstaan door liet overlijden van den heer O. van Berkel en het vertrek van dr. N. v. d. Kooigli werden gekozen de heeren P. Broekhuizen en dr. M. N. Melchior. Een warm woord van hulde werd gebracht aan dr. Van der Koogh vooa* alles, wat hij voor de afdeeling gedaan heeft. NIEUWVEEN. In don Amstel te Zeven hoven geraakte de arbeider K., die lijdende wa-s aan toevallen, te water en werd leven loos opgehaald. VALKENBURG. Arbeidende op de steen fabriek „Rijnstroom" had A. v. d. Z., al hier, het ongeluk te vallen van een vrij hooge turfmijt. Het gevolg was omi ern stige hoofdwond en beleediging van schou der en lendenen. Bewusteloos naar zijn wo ning gebracht, moest onmiddellijk do hulp worden ingeroepen van den heer J. Hurting, arts te Katwijk. Later maakte do. patiënt liet naar omstandigheden tamelijk wri. VOORSCHOTEN. Als notabelen, voor de Ned.-Herv. Gem. van Voorschoten en Veur zijn herkozen de heeren J. van der Marei, J. Gerritsen en Jac. van Santen en gekozen de hoeren I. Romein cn G. Overkleeft. Do gekozenen waren allen gecanclidoird door de kiesvereniging „Het Evangelie." Als hooge bijzonderheid kan eege- deeld worden dat op den tuin van den heer J. P. Schmal, bloemist alhier, eén viertal narcissen (King Edward VII) in vollen bloei staan. VOORHOUT. Bij de heden door den ar chitect A. L. Verhoog te Leiden, gehouden aanbesteding van het bouwen van een café met winkel en woonhuis te Voorhout waren de volgende tien insohrijvingen ingekomen: W. P. de Vreede, Noordwijk-Binnen f 9000; J. van I ter son Jzn., Rijnsburg, f 8800; J. Hufner, Voorhout, f 8344; A. L. Beugels dijk", Lisse, f 8337; G. Vooys, Katwijk-aan- den-Rijn, f £000; J. L. van der Linden, Den Haag, f 7929; II. Kors wagen, Let den, f 7810; J. H. Suikerland, Lisse, f6600; G. Borgs- hoeff, Alphen aan den Rijn, f 6077M. Hen driks, Den Haag f 5237. De gunning is aan gehouden. WARMOND. De tentoonstelling van gas lampen, -kronen, -komforen, enz. van do firma Rübenkamp en Co. in „Do Stad Ro me" is zeer bezienswaardig. Men ziet er het nieuwste op gasgebiod. Ook de heeren Gebrs. Hpkker hebben ia hun magazijn zulke artikelen uitgestald; eveneens mooie cn nieuwe. 't Is alleu om den verkoop to doen. En dat zal ook wel gelukken. Want wie kan gas gebruiken zonder gas too? tellen Reeds nu begint men hier te klagen over slapte in het bouwvak, vooral het tim mervak. De werkgevers moeten hun werk lieden geleidelijk bedanken daar er bijna geen werk meer is. Gisteravond had in het oafó ,,De Zon" alhier een biljartwedstrijd plaats voor leden der sociëteit „Amioitia" alhier. Behaald wer den de 1ste prijs door J. Th. Kouwenh-oven de 2de prijs door J. Leenen, de 3de prijs door E. Papót en de 4de prijs door B. Rotteveel. Ieder lid kreeg een haas; maar de winners mochten ze uitzoeken naar volg orde. Naar men ons meldt is mevrouw Stell- wagen-Oleff, onze stadgenoot©, aan het Re sidentie-Orkest als harpiste verhonden. De uitgever Mei miert Boogaerdt te Zeist geeft tegenwoordig nogal eens oorspronke lijke romans uit. Do uitgave van „Martha" door AU- da van Pcllecom is waarschijnlijk te danken aan de groote energie van dezen uitgever. Moge hem deze niet berouwen. Ons hoeft deze roman zeer weinig kunnen boeien. Taal, en behandeling van 't onderwerp doen als niet zeer beduidend aan. Te prijzen is -een zekere .eerlijkheid in hot vertellen van dit relaas, aangaande de jeugd van „Martha", haar eerste huwelijksjaren. Meer indrukken hebben we niet overgehouden. Den dag, op welken we „Martha" door* lazen, lazen we eveneens -een kort schetsje van Maupassant. Het bock „Martha" heeft ongeveer drie honderd bladzijden en Mau passant's schets weinig moer dan drie. Levend, nochtans en al Martha's Jotgef- vallen en vooral gedachten overschaduwend bleven de drie ons bij. Maar en dit is voor vele lezers bezwaar Maupassant geeft, wrange of bijtend©, of ironische ongewoonheid. Het bezit der menschheid aan radium. Het bezit der menschheid aaji radium be-' draagt op liet oogonblik 9 gram. Daarin zal echter, naar men aanneemt, spoedig ver andering komen. Tot nog toe hadden da Joachinisthaler Werke, voor het vervaar digen van radium een soort van monopolieu De Franscho radium-fabrieken hopen bin. nenkort 10 gram jaarlijks te kunnen produ- ceeron, de Zweedsche Aktiebolejet Kolm, jaarlijks 4,5 gram en te Limehouse in En geland zal men nu jaarlijks 6 gram kun nen bijdragen. Macbeth als opera. De Parijsche Opéra Comique gaat als eer ste noviteit van dit seizoen opvoeren „Macbeth" het eerste werk van den jongen Zwitsersdien componist Ernest Bloch uit Genève. Het libretto is van de hand van den Fransohen schrijver Fleg, die het gege- 82; Fantastisch mengden zich do kleuren, toen de zon nu weer van achter djen zwar ten wolkenmuur in het Westen te voor schijn kwam. De hemel werd purper ge kleurd en het scheen alsof een vurige muil zich boven de telkens weer opbruisende zee opende. Het jonge paar was geheel onder den in druk van de eigenaardige schoonheid van dit natuurtafereel. Toen zij weer boven wa ren gekomen en nog een oogenblik hadden genoten van het ruime uitzicht over de zee, den purperen hemel en zuidwaarts van den f eestelij ken aanblik der met bonte voor jaarspracht getooide oofttuinen en uit- heemsche struiken, wandelden zij nog een eind zwijgend verder. „Alles is zoo klein en kleingeestig, waar mede iemand in een groote stad vervuld is," zeide Schauffert eindelijk. „De na tuur leert iemand telkens weer hoe onver- echillig al onze dagelijkselie belangen, waar op wij zoo trotseh zouden willen wezen, voor de wereld, voor de wereld-huishouding zijn. Het beetje opschik of geld of goed bij die ongebreidelde krachten P' Zij begreep zijn stemming; begreep ook, dat die-in verband stond met de vragen, •tfelke hij daar straks tot haar had gericht. En er verscheen een glimlach op haar ge laat. „Gij denkt zeker van mij: zij kan zich toch niet zoo geheel losmaken van al die praoht en die weeldet waarmede zij zich in Wannsee omgeven heeft. Of het dus wel de moeite loont, daarmee te beginnen?" Hij trok zijn schouders op. „Laat ons bij de veronderstelling van daareven blijven of aannemen, dat de bloedverwant, van wien ik sprak, op meer aanspraak maakt dan alleen op het huis; dat hij de helft van uw geheele vermogen, voor zoover het van Ro- drian afkomstig is, of nog meer verlangt. Denkt gij, dat gij dit verlies dan gelaten zoudt dragen?" „Zeker zou ik het gelaten dragen." „Zeg dat niet zoo luchtigweg, Christel." „Moet ik zweren?" vroeg zij hem plagend. „Neen, maar zeg het met overtuiging." „Welnu: er is niets, niets, niets, dat mij ongelukkig zal kunnen maken, wanneer ik je liefde bezit, Rudi." Zij waren weer blijven staan. Hij trok haar naar zich toe en zij kusten elkaar. „Christel," zeide hij daarop, haar kin vasthoudend. „Ik moet je nu iets zeer ern stigs zeggen. Ik geloof, dat liet lot ons het genoegen wil doen, ons en onze liefde wer kelijk op de proef te stellen. Ook onze plr.Lisophie van het ware geluk. De bloed verwant, van wien ik heb gesproken, be staat namelijk, 't Is een vrouwelijke bloed verwant. Een dochter uit Rodrians tweede huwelijk Dezelfde, die onlangs den dag van ons vertrek bij mij op mijn bureau is g:weest. De verloofde was Gustaaf Kö- berle." duurde toch. eenige ooeenblikkeii vóórdat zij hem kon volgen. En slechts vaag herinnerde zij zich, toen Rudi haar de zaak nader verklaarde, dat tante Kitty werke lijk eens van een „Oostenrijksche partij" had gesproken. Christa had toen echter gemeend, dat het familieleden van den huize Mollenkopf betrof. Zij keurde een herziening van de erfenis- verdeeling dadelijk goed, verwonderde zich er evenwel over, dat de jonge dame tot dusver had gewacht, met haar aanspraken te doen gelden. „Ik had immers niet het minste vermoeden van haar bestaan 1" zei de zij. „En juffrouw Stiglmair van haar kant maakt er de erven een bitter verwijt van, dat niemand haar den dood van haar va der heeft medegedeeld Dat is het ook, wat mij het meest bezig houdt: het moet, wat de juridische zijde betreft, niet geheel cor rect bij het regelen der nalatenschap van de Rodrians zijn toegegaan." „Rudi „De schuld daarvan ligt zeker bij tante Kitty. Het was haar plicht geweest zich ten minste door den executeur testamentair met de gescheiden tweede vrouw van Rodrian in relatie te stellen." „Ons werd allebei door het gerecht ge vraagd of wij ook wisten of er nog andere erfgenamen bestonden, en vij hebben beiden die vraag ontkennend beantwoord. Tante Kitty zeide, dat de vrouw reeds lang dood was. „En wist zij niets van de doebter af? Wer kei ijk niets?" „Maar, Rudi. Waart gij daarom in de laatste dagen telkens zoo afgetrokken en in gedachten verdiept?" Hij knikte. „Ik vroeg mijzelf natuurlijk in de eerste plaats aft boe g ij bet zoudt opnemen. Het is toch altijd een geheele on verwachte verandering in onzo financieele omstandigheden./^ Zij glimlachte. „Wanneer wij de jonge dame haar legitieme portie moeten uitbeta len?" „Meer dan de legitieme portie, lieve Christel. De vreemde wil bewijzen, dat zij als de eenige in levend zijnde erfgename de grootste aanspraak op de nalaten schap van haar vader heeft." Zij keek hem ongeloovig aan. „In de eerste plaats moeten alle docu menten, welke juffrouw Stiglm^ir bezit, onderzocht worden. Die moeten op mijn kantoor liggen, beweerde zij; zij bevonden zich daar nog uit den tijd van Decker. Zij zijn echter verlegd, zoek geraakt. Wij heb ben alles onderstboven gekeerd. Gij kunt jo nu mijn spanning voorstellen." Christa klemde zich dadelijk bijna ang stig aan zijn arm vast. „Maar ik doe van geen enkele van de dagen hier afstand, hoor „Het blijft natuurlijk bij ons plan." Hij glimlachte er.over, dat haar deze idylle op het oogenblik van meer belang scheen dan haar geheele materieele toekomst. Doch van nu af nam dit thema in al huu gesprekken een steeds g-.ootere plaats in. En in het midden van de tweede week, op een wandeling naar St.-Heiiers, maakte een klein voorval de jonge vrouw de in grijpende verandering in haar geheele be- teekenig duidelijk. Bij een juwelier in de hoofdstraat zagen zij een prachtig theeservies van groote waarde, ouderwetsch, geciselee.d zilver, zooals dat sinds een eeuw niet meer wordt vervaardigd. De prijs bedroeg twintig pond. „In het geheel niet duur", vond! Christa en zij was besloten het te koopen* Haar man zette echter een eenigszins ver legen gezicht. „Hoor eens, schat, zulk een groot© uitgave kan ik niet bestrijden. Ik moet je beker nen, dat ik niet veel meer dan twintig pond hij mij heb." Zij vond dat zeer vermakelijk. „Dan moeten wij nog aan de Bank telegrafeeren, hè?" Hij trok zijn schouders op. „Zooals de zaken nu staan, lieveling, stel ik voor, dat wij in den eersten tijd van het geld le ven, dat ik zelf verdien." „Rudi 1" „Dat is te weinig, denkt ge?" Hij lachte. „Ja, maar dan moet ik in 't vervolg veel vlijtiger zijn dan tot dusver, het vertrou wen der cliënten zien te behouden altijd vol opgewektheid bij de zaak zijn. Daarmee is hier met de Plseners een begin gemaakt. Ik weet nu, hoe ik het proces moet voeren* Dat geeft een goede verdienste en boven dien zal het mijn kantoor, miju naam be kend maken. Gij eohoeft dus nog geen armoede te lijden." „Maar, mijn hemel, wat bezit ik dan? Denkt ge, dat mij alles zal ontnomen wor den? En ik zou nu ook niet eens meer het recht hebben, om zooveel geld aan te vragen, als ik wil?" „Juridisch zeker. Want daarover moet heti gerecht immers eerst beslist hebben. Maaij moreel Zij wierp een bijna smartelijkcn blik op het theeservies. Doch onmiddellijk daarop schudde zij haar hoofd en trok Rudi met zictf mede. „Neen, neen; kom, komT' (Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1910 | | pagina 1