K°. 15544 9Iaaii<lag ££4 October. A0. 1810. feze Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. FEUILLETON. De erfenis der Rodrians. LEIDSCH DAfrHT. AT) PRIJS DER ADVERTENTIEN: Van 16 regels /1.05. Iedere regel meer /0.17J. Grootere lettere naar plaatsruimte. - Kleine edvertentiên ran 30 woorden 40 Oentsoontnntj elk dental woorden meer 10 Cents.-Voor het inoasseeren wordt/'0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Cents; per 3 maanden f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn 1.30. Franco per post1.65. Vergadering van den Bemeenleraad van Leiden, op Donderdag 27 Oct. 1910, d«s namiddags t® één ut. ,Te behandelen onderwerpen: 1. Benoeming van een onderwijzer met ver plichte hoofdakte aan de school der 3de klasse No. 8. 1.322) 2. Benoeming van een onderwijzer met ver plichte hoofdakte aan de school der 3de klasse No. 1. (323) 8. Voorstel tot toekenning van een grati ficatie, voor te wezen buitengewone diensten mi-den onderwijzer-plaatsvervangend hoofd der school 3de klasse No. 1. (320) 4. Verordening, houdende wijziging der verordening op de Straatpoli tie, van 1 April 1897 (Gem. blad No. 6), laatstelijk gewijzigd bij verordening van 10 December 1908 Gem. blad No. 32) (319) 5. Voorstel tot wijziging en opnieuw vast stelling van de verordening op he*t rijden met motorrijtuigen en rijwielen. (319) 0. Vaststelling van het Êorensenkohier der plaatselijke directe belasting, dienst 1910 (321) 7. Begrooting van inkomsten en uitgaven der gemeente voor den dienst 1911. (263 en 264) HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeen© kennis, dat aan hen door P. van der Wijngaard, schilder, wonen de aldaar, ie konnis gegeven, dat hij in be roep is gekomen van het besluit van hun ooilege dd. 10 Oct. j.l.z waarbij de aub. 4o. gestelde voorwaarde, verbonden aan de aan A. van den Ouweelen verleende vergunning tot oprichting eener koper- en blikslagerij, in perceel Hooigracht No. 103, is gewijzigd. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. O. DE GIJSELAAR Burgemeester. VAN HEYST, Secretaris. Leiden, 24 October 1910. Leiden, 24 October. In de Raadszitting van den 2den De- oember 1909 werd besloten om het hoofd de»r school 3de klasse No. 1, den heer P. A. Hibma, met ingang van 1 Mei 1910 aan het hoofd d-er Jongensschool 2de klasse te stel len. Diens opvolger, de hear Verbrugge, aan vaardde zijn betrekking den lsban Septem ber j.l., zoodat het bestuur dier school, na aftrek van drie weken zomervacantio, on geveer drie maanden werd waargenomen door den on Ier wijzer-pl ate vervangend hoofd, den heer J. Verweij de Winter By vorige dergelijke gelegenheden werden deze buitengewone diensten beloond door aan het plaatsvervangend hoofd zoodanige grati ficatie toe te kennen, dat door hem over den tijd der waarneming (met inbegrip van zijn eigen wedde) d>3 bezoldiging van het hoofd der school word genoten. Het komt B. en Ws. voor, dat hiervoor thans ook weder alleszins reden bestaat. Zij geven daarom in overweging aan din heer Verweij de Winter, ter belooning van de door liem als onderwijzer-plaatsvervan gend hoofd bewezen buitengewone diensten, een gratificatie voor eens toe te kennen, ten bedrage van f 214. Den gemeenteraad bieden B. en Ws. ter vaststelling aan het forensen kohier der plaatselijke directe belasting dienst 1910, met een belastbaar inkomen van f 350,677 tegen f 233,069 in 1909. Aan mej. F. Haspels, alhier, is op ver zoek eervol ontslag verleend als wijkzuster vanwege de afdeeling Leiden van den Ned. Prot.-Bond voor haar in de plaats is be noemd zuster Van Ingen Sclienau. Naar aanleiding van het vermelde om trent de vergadering der Afdeeling van den Ned Prot.-Bond op 21 dezer deelt men ons mede, dat er vanwege de Zondagsschool niet een tweetal, maar een tiental kinderen naar de vacantiekolonie te Lunteren gezonden zijn en dat de naam van het lid van het be stuur, dat aftrad niet mej. Van Dam, maar mej. Verdam, luidt. De heer R. Groenendijk, vroeger te Leiderdorp, thans bureel-ambtenaar van den Rijkswaterstaat te Zutph.cn, oud-leer ling van de school M. S. G. te Leiden is be noemd tot leeraar in het bouwkundig en wa- terbouwk. teekenen aan de Nutsteckeuschool te Steenderen. Een en ander behoudens goedkeuring van den Minister van Binnen- landsche Zaken, en na bekomen verlof van den Minister van Waterstaat. Curatoren van het gymnasium te VGravenhage hebben de volgende voor dracht opgemaakt voor de vervulling der vacature van leeraar in het Hebreeuwsch: 1. dr. A. van der Flier, predikant bij de Ned.-Btarv. Gemeente te Middelburg; 2. C. van Arendonk, doctorandus in de Semiti sche letteren en candidaat in de theologie; 3. H. I. Gohen, leeraar in het Hebreeuwsch aan het gymnasium te Leiden. Aangenomen is het beroep naar de Geref. Kerk te Katendrecht door ds. O. B. Sokoemakers, te Alphen aan den Rijn. Tweetal bij de Geref. Kerk te Waarder: ds. C. A. van Nood, te Blokzijl, en ds. G. G. Verrij, te Giessen-Oudkerk. Bedankt is voor het beroep naar de Ned.- Herv. Gem. te Harmeien door de. G. Bol- kestein te Harich. In Den Haag wil men een Dieuwe straat maken, loopende van de Prinsen gracht naar het Sui, wdars door de wagen straat, waardoor het Hotel d'Angleterre en een groot deel der gebouwen-der „Haag- sche Courant" zullen worden onteigend. Kosten pl. m. drie milliodL. Te 's-Gravenhag© is gisteravond in den ouderdom van 67 jaar een bekend geneesheer, dr. H. J. Vinkhuizen, overleden. Onder zeer vele en groote blijken van waardeering en belangstelling herdacht de heer F. Roosjen, hoofd der Chr. School te Aalsmeer, zijn vijf-en-twintigjarig jubileum als hoofdonderwijzer, waarvan 22 jaar te Aalsmeer en drie jaar te Exmorra. De kinderen werden des morgens in de school onthaald, terwijl des middags bij de receptie de jubilaris allereerst werd gecom plimenteerd door het Dagelijksch bestuur der gemeente; het bestuur der Chr. School en voorts door verschillende vertegenwoor digers van vereenigiDgen en corporaties, waarmede de heer Roosjen, in dien tijd min of meer in betrekking heeft gestaan of nog staat. De school was ingerioht tot receptiezaal en een bonte mengeling van personen kwam den hooggeëerden man hun felicitaties aan bieden. Van verschillende zijden werden door hem ook stoffelijke blijken van hoogachting ont- vangen, waardoor hij zeer verrast was, daar alles in stilte voorbereid was. Toen 't v.-d.-Kamerlid de heer Marohant in de openbare verg. der vrijz.-demo- cratcsche vereeniging te Rotterdam de- Kamer-candddatuur van mr. O. Th. van Deventerverdedigde, deelde hij, toen hij de bohoefte aan koloniale specialiteiten in de Kamer demonstreerde, mede, dat de eenige die de Kam:r nu telde, de heer Colyn, daargelaten dan nog óf van hem eenig tegengewioht jegens gouverneur Idenburg was te wachten4 binnenkort zou gederfd moeten worden daar hij voor een nieuwe handelsonderneming weldra zal ver trekken naar Indië, dat hij ditmaal dus eens uit een koopmansoog aal gaan bezien. Door B. en Ws. van Harderwijk zijn ge plaatst op de aanbeveling voor de benoe ming van een gemeente-secretaris, de hee- ren: 1. H. P. H. Buysing Damsté, secreta- ris en ontvanger der gemeente Dodewaard, en 2. J. C. Manssen, hoofdoommie© ter secretarie der gemeente Enkhuizen. In verband met de afschaffing van den fouriersrang bij het leger, heeft de minister van oorlog bepaald, dat de onderoffioier (korporaal), die den dienst van sergeant- korporaal) fourier verricht, voortaan behal ve de sergeants-(korporaals) chevrons op de linkerbovenmouw één chevron za1 dragen, beginnende op 12 c.M. boven den elleboog. Prof. K. F. Wenckebach, hoogleeraar aan de Groningsche universitëit, heeft een. benoeming ontvangen als directeur van de medische kliniek te Marburg (HesserD-Nns- sau). Prof. Wenckebach heeft omtrent de aan neming nog geen beslissing genomen. De kolonel hoofd-inteüdant J. F. de Meester woerdt tegen 1 Februari benoemd tot generaal-niajoor hoofd-intendant. De heer Th. Oostrom te Harmeien heeft zijn ontslag genomen als lid van den Gemeenteraad, ambtenaar van den Burger lijken Stand en lid van de Tramoommissie. Hr. Ms. pantserdekschip Friesland", onder bevel van den kapitein ter zee S. Woldringh, is 22 dezer van Nieuwedicp ver trokken ter aanvaarding van den. oefenings- tocht in den Atlantisohen Oceaan en de Middellaaadscli-e Zee. Z. K. H. Prins Hendrik heeft aan vaard het beschermheerschap van het vezri- oongres met tentoonstelling, dat in Juli 1911 te Soerabaja zal gehouden worden. De gewone audiëntie van den minister van landbouw, nijverheid en handel zal op Woensdag 26 dezer niet plaats hebben. HAARLEMMERMEER. De Raad verga dert Donderdag a.s. des voonniddags te elf uren. Agenda: 1. Vaststellen der notulen van -die vergadering op 22 Sept. IJ.; 2. mededeeling van ingekomen stukken; 3. ver zoek van den heer A. W. Sevenhuysen, om eervol ontslag als onderwijzer aan school No. 5 te Nieuw-Vennep, wegens zijn benoe ming aan school 4, te Hoofddorp; 4. voor stel tot benoeming van een lid van het bur gerlijk armbestuur voor wijk 2 in deze ge meente, ter voorziening in de vacature, ont staan door het bedanken van den heer J. de Heer (aanbevolen worden:No. I. De heer Thijs Dekker, landbouwer; No. 2. De beer J. v. d. Fange, metselaar); 5- voorstel tot benoeming van een lid van de plaatselijke schoolcommissie van toezicht op het lager onderwijs in deze gemeente, wegens ver trek van ds. O. J. Warners, (aanbevolen worden: No. 1. ds. D. A- van den Bosch, predikant te Nieuw-Vennep. No. 2. de heer I W. Biesheuvel, landbouwer aan den Slotcrweg; 6. vaststelling van de begroo- j ting van het burgerlijk armbestuur, voor I heft jaar 1911; 7. ontwerp-besluit tot het toekennen van een subsidie aan gezegd arm bestuur voor 1911, groot f 17,000; 8. ver zoek van den heer Richards, te Bloemen- daal, tot het verkrijgen van een voorloopigo conccssio voor het maken van een benoïd luchtgasverlichting to Hoofddorp; 9 voor stel om van den aannemer der sohoolbchoef- ten voor 1910, den heer Mill ink, te Zutfen, een bedrag op de aannemingssom te korten, wegens verbeurde boete voor ts late levering 10. vaststelling van do begTOoting van inkom sten en uitgaven dezer gemeente voor het dienstjaar 1911; 11. rondvraag. Het suikergehalte der bieten is dit jaar over het algemeen zeer hoog. Aan den land bouwer J. v. W., aan den Sloterweg, werd voor zijn bieten een gehalte toegekend van 18.6 pCt. Dit is, naar wij vernemen, het hoogste gehalte, dat ooit gevonden werd. Bij een andere vond men een giohalft van 18.5 pCt. Naar wij vernemen is de wethouder dezer gemeente, de heer P. Verkuijl, hoogst ernstig ongesteld. Reeds sedert -menige dagen kon lm aan de wethouderswerkzaam heden niet meer deelnemen. De koopman M., te Lisse, had in de omgeving van Nieuw-Vennep een doosje ver loren, inhoudende eenige gouden belletjes. Aan de politie werd hiervan kennis gegev?n, die dadelijk op onderzoek toog. Na veel zoe ken mocht het gelukken den vinder op te sporen, 'n kleinen jongen van den landbouwer v. d. B., die het evenwel op zijn beurt ook weer had verloren. Het was hem evenwel be kend wie het ten tweeden male gevonden had, een zoontje van K. aan het. Kabel, nabij Nieuw-Vennep, zoodat de politie dadelijk naar diens woning ging. Het pakje werd in nog ongeschonden staat aan de politie ter hand gesteld, die het den rechtmatigen eigenaar deed toekomen. Geluk kig dat het in eerlijke handen is terecht gekomen, daar de inhoud nog al eenige waar de vertegenwoordigde. LEIDERDORP. De Raad houdt Donder dagavond te halfaoht oon vergadering. LISSE. Zaterdagavond werd in het hotel ,,De Witte Zwaan" een vergadering ge houden van de afd. Lisse van de Alg. Ver eeniging voor Bloembollencultuur, gepresi deerd door den heer A Guldemond. Na opening der vergadering en het lezen der notulen van de vorige, werd door den voorzitter medegedeeld, dat er van de af deeling Hillegom een circulaire was inge komen, houdende het dringend verzoek oca den heer E. H. KreLage, trots zijn mede deeling in het „Weekblad voor Bloembol lencultuur," dat hij niet meer in aanmer king wensöbl te komen als voorzitter, toch weer als zoodanig te candideeren. Het be stuur, zoo deelde de voorzitter verder mede, ging volkomen accoord met den inhoud de zer circulaire, terwijl het van de vergade ring ook niet anders verwachtte met het oog vooral op de groote werkkracht van den heer Krelage als voorzitter van de al- gemeene Vereeniging, als dat do heer Kre lage met algemeeno stemmen werd candi daat gesteld. Na gehouden stemming bleek dan ook, dat zf.oh alle stemmen op den heer Krelago hadden vereenigd. Daarna werd besloten, om toch alles in het werk te stellen om den heer Krelage als voorzitter te behoude^ dat er in aan sluiting met do circulaire van de afdeeling Hillegom ook vanwege deze afdeeling een circulaire aan alle zuster-afdeelingen ver zonden zal worden, waarin er met alle kracht op wordt aangedrongen alléén den heer Krelage als voorzitter te candideeren. Hierna was aan de orde do verkiezing van twee leden van het Hoofdbestuur wegens periodieke aftreding van de heeren Kool hoven, Bloemendaal, en W. G. Droog, Haar lem, welke heeren niet meer herkiesbaar waren. In de plaats van deze heeren werden ge kozen de heeren C. ltoozen Hz., voor Bloe mendaal, en G. J. van Meeuwen, voor Haar lem. Vervolgens werd door den heer J. W. Le- feber, namens de plaatse! commissie vK>r de collectieve inzending, op do te Haarlem gehoudon Nationale Bloemententoonstelling reken'Dg en verantwoording gedaan van het financieel beheer dezer commissie voor zoo ver dit ten minste mogelijk was. Het bleek, dat de gezamenlijke ontvangsten hadden be dragen f 4543.25 en do uitgaven f 3917.43, zoodat er met inbegrip van een bedrag ad f450 aan prijzen, een vermoedelijk bat:g saldo zal zijn van circa f 1100. Dit buitenge wone saldo vindt vooral zijn oorzaak, zoo zei do voorzitter, lo. in de vele en groott giften, welke men niet had verwacht; 2o. in het geheel belangloos afstaan van werk lieden voor het in- en uitgraven van de bloe men op het tentoonstellingsterrein, en 3a. in do groote opbrengst van de verkochte bloembollen, namelijk f 877.75. Dezo reke ning zal echter eerst in een volgende ver gadering worden afgesloten omdat er moge lijk nog enkele posten achterwege zijn. Daarna kwam in behandeling een voor stel van de heeren Veldhuizen van Zanten c.s. voor het wijzigen van het handelsregle ment en het scheidsgerecht. Dit voorstel zal ingediend worden ter eerstvolgende alge- meene Vergadering. TER-AAR. De lieer A. Berkelaar, oudei> wijzer aan de Chr. Nat. School alhier, ia 1 November e.k tot onderwijzer benoemd aan eon Chr. School te Nieuw-Lekkerland, hoofd de lieer Stam, on heeft de»3 benoeming aan genomen. ZOETER WOUDE. Door de politie alhier is proces verbaal opgemaakt tegan den jon genheer B uit Leidon, wegens hot jagen zon der akte en vergunning. Het jachtgeweer werd in beslag genomen. 28) „Schat, ik wil je waarlijk niet storen. Laat mij bij je zijn. Ik ral zoo stil als een muis je wezen, dat beloof ik je. Luitster: als wij eens voor korten tijd Berlijn verlieten?" Nu Plotseling 1 „Ja. Om er eens geheel uit te zijn." Na even nagedacht te hebben, zeide hij: „Goed, Christel, wij zullen onzen koffer pakken. Ik maak mij voor veertien dagen vrij van de loopende zaken Maar dit uit stapje is niet aan het genoegen, maar aan den arbeid gewijd. Mijn voornaamste bag gage zal die stapel akten daar vormen. Vindt gij het zoo goed?" Onder een grappigen zuoht beschouwde zij den berg op zijn schrijftafel. „Wanneer gij het noodig voor je geJuk vindt", gaf zij ton antwoord, „neem hem dan mee." Hij keek haar lang en ernstig aan. „Be grijp mij goed, kind; het is noodig om de achting van mijn personeel hier op het kantoor te herwinnen. De achting van de zen ruwen origineel, dien vreeselijken Bor- sutski, en die van mijn collega's En ten Blotte ook de achting voor mijzelven." „RudiZij trachtte hem angstig den mond tc sluiten. „Alsof gij die hadt ver loren „Ik stond op het punt, Christa!" In haar villa te Waimsee had mevrouw Kitty Rodrian nog tot het laatste oogenblik er op gerekend, dat Christa en haar man op hun bedankje voor 't diner zouden terug komen. Uur na uur was in gemelijk wachten verstreken. Het snuiven en snorren van de automobiel, welke uit het koetshuis gehaald werd, liet zich reeds vernemen, toen Chris- ta's kamenier opgewonden van de naburige villa kwam en mededeelde, wat de heer von Schauffert juist van zijn kantoor door de telefoon had aangekondigd, n_l. dat hij en zijn jonge vtouw den volgenden dag op reis dachten te gaanl Op zoo iets was mevrouw Kitty toch niet voorbereid geweest. Natuurlijk werd de afwezigheid van Schauffert en zijn vrouw door iedereen bij het diner ten huize van de Mollenkopfs opgemerkt. Men vroeg van alle kanten naar hen en toen mevrouw Kitty als reden daarvan toebereidselen voor de reis opgaf, zag zij zich eerst recht in het nauw gedre ven. Waarheen ging het jonge paar? Toch ze ker naar de Riviera? Naar Monte Carlo? O, daar zouden zij oonsul Paasch en diens zoon ontmoeten; die wilden daar nog eeni ge weken blijven. Natuurlijk logeerden zij in „Hotel de Paris". Had mevrouw Christa dan nog nieuwe toiletten laten maken Daar heerschte immers een kolossale weelde. Hoe waren zij toch tot dat plotseling besluit ge komen? Of zij Parijs ook zouden aandoen? Het was daarvoor echter nog een beetje te vroeg. Hoe lang dachten de Schaufferts weg te blijven? En waarom ging mevrouw Kitty niet ook naar de Riviera P Mevrouw Cilli Hollinde, een der weini gen, die reeds gemerkt had, dat het er in de beide villa's aan de Wannsee „spande", be zocht mevrouw Kitty den volgenden dag op de thee., En uu opende Mollenkopfs dochter einde lijk de sluizen harer welsprekendheid. Het was ongehoord. Schaufferts ondank Daar- heid ging alle beschrijving te boven. Wie was hij eigenlijk, die verwaande mijnheer von Schauffert? Wat zou hij nu zijn, wan neer zij beiden zij en Cilli hem inder tijd niet tot de toenadering in staat hadden gesteld En mevrouw Kitty had nog wel zijn huis zoo gemakkelijk en behaaglijk als maar denkbaar in orde gebracht. Zelfs had zij een knecht voor hem uitgezocht en gedres seerd. En dit was nu de dank voor alles l Mevrouw Kitty had Schauffert sinds hun heftig gesprek den vorigen dag niet meer gezien., maar zij had zijn vrouw dien morgen nog eens flink haar meening gezegd. „En Christa kan dat haar man wel meegedeeld hebben, want en nu komt hot toppunt zij is hier voor haar vertrek alleen versche nen om afscheid te nemen. Zelfs mijn kame nier, Bertha, was daarover verwonderd. On der het kappen zegt men immers wel eens een woordje. En zoo vertelde zij mij dan ook, dat de heer von Schauffert reeds om elf uren met het lokaaltreintje van Wann see naar Berlijn was gegaan hij moest nog op zijn kantoor zijn en dat zij elkaaT in het stationsgebouw zouden aantreffen. Nu, toen Christa even voor haar vertrek hier kwam, liet ;1* mij verontschuldigen." Mevrouw Hollinde was ten zeerste verrast. Zij had toch niet gedacht, dat het reeds zoo tu8schen hen stond. „Bertha moest haar zeggen, dat ik met hevige hoofdpijn te bed lag en niemand kon ontvangen. Ik stond in de vestibule, verbor gen. Cilli, ik zeg je, zij heeft een gezicht ge zet! Nu, die les zal, hoop ik, een beetje hel pen. Ik weet, waarop ik kan aanspraak ma ken. Wanneer ik wilde spieken 1 Ik heb Aan •den winter partijen afgewezen..." „Och, liefste, toe, vertel I" Kitty glimlachte gevleid. „Nu, men mag immers geen namen noemen; maar gij hebt toch op het liefdadigheidsfeest in den die- j rentuin den kleinen graaf gezien, dien van het Fransohe gezantschap, nietwaar?" Yicomte d'Haussier?" „Gij zwijgt, Cilli, nietwaar? Welnu, tot een aanzoek heb ik het niet laten komen. Maar die jaloezie van ooiusul Paasch I" „Paasch?! Neen, zeg..." „Gij weet toch, wat Paasch onlangs tegen mij gezegd heeft? Heb ik het je niet ver teld? Nu, kort en goed, ik behoefde slechts mijn hand uit te steken." „Paasch zou mij te oud zijn. Neen Kitty, ik zou in jouw plaats..." „Stil, stil, ik weet het wel. Gij kent Paasch echter niet. Een prachtig vermogen. Alleen reeds de briljanten van zijn eerste vrouw. Zulke teutons 1 En bovendien: hij is een echte heer. Maar toch, ik zou "nu in geen geval naar Monte-Carlo reizen, zoolang Paasoh met zijn zoon daar zijn." ,,Dat begrijp ik. Het zou anders den schijn hebben, nietwaar?" „En waarom zou ik Berlijn juist nu ver laten? Mogelijk ter wille van Schauffert? Belachelijk. Ik geef ook niet meer zóóveel om hen." „Hebben zij geen adres achtergelaten, weet gij niet waarheen zij gaan?" vroeg mevrouw Cilli nieuwsgierig. „Neen. Brieven en couranten moeten blij ven liggen. Zij willen niets nagezonden heb ben. En zij reizen met zoo weinig bagngel Ik heb mij bepaald voor de dienstboden geschaamd. Slechts met één koffer „Neen, maar 1 Met slechts één? Wel en Ohrista's toiletten „Zij heeft totaal niets meegenomen. Ohris ta's kamermeisje heeft cr nog met Bertha over gesproken en Bertha heoft mij alle verteld. Ik zou mijn kamenier niet eens zoo laten reizen. Maar dat is alles Schaufferts invloed. Ideeën, nietwaar? „Ja, hoor eens, dat heeft veel van ee* vlucht." „Ja, zoo is het; van een vlucht." „Ongelooflijk. Ongelooflijk 1" En toen in de volgende dagen de bijzon derheden van deze overhaaste reis bekend werden, was de verbazing in de kringen, waarin mevrouw Cilli Hollinde zich bewoog, "niet gering. „Het was als een vlucht." Ook advocaat Hallbergen, Schaufferts compagnon, zeide dat. Evenwel meer in scherts. Want psychologisch kon hij zich het besluit van zijn vriend, om Berlijn voor een poosje te verlaten, ten einde al zijn tijd to besteden aan het bestudeeren van do zoo dringend geworden Pilsener zaak,: wel verklaren. Schauffert werd door den gebeelen grooten aanhang, welken hij „me de getrouwd" had, in die mate in beslag genomen dat hij zich slechts nog door zulk een handelwijze kon redden. Wat hij noo dig had, om zichzelf weer te vinden, waa eenzaamheid, was arbeid. Er bestond dus voor hem geen andere uitweg dan de vlucht te nemen naar een stil, afgelegen eiland., (Wordt vervoIgd.Ji

Leidsch Dagblad | 1910 | | pagina 1