IP. 15540 Woensdag 19 Octofoei-. A0. 1910. geze fëourant wordt dagelijks, met uitzondering van gon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit DRIE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. Uit de „Staatscourant". LEIDSCH PRIJS DER AJDYERTENTIEN Vail 18 regels ,'1.06. Iedere regel meer /0.17J. Qrootere lettere naar plaatsruimte. Kleine advertentiên Tan 30 woorden 40 Oents contantelk tiental woorden meer 10 Oenta. Voor het inoasseeren wordt/"0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Oentej per 8 maanden f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn 1.30. Franco per post 1.65. DRiNKWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gelet op de artt. 12 en 37 der Drankwet; Brengen ter algemeene kennis, dat door het bestuur van den LEIDSCHEN BE- 6TUURDERSB0ND een verzoekschrift is ingediend, om verlof voor den verkoop van uitsluitend alcoholvrijen drank, voor ge bruik te pla-atse van verkoop, in het bene dengedeelte van 't perceel Morsohstraat 27. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR Burgemeester VAN HEIJST, Secretaris. Leiden, 19 October 1910. •t# Ëleetrische klokkendienst to Leiden. Waar men ook van een tragen gang zou mogen spreken bij zaken, uitgaande van de gemeente, zeker niet bij de gemeentelijke fa brieken van Gas en Electriciteit. Daar .wordt een activiteit en arbeidskracht ten toongespreid die menig particulier in dustrieel tot navolging zou kunnen strek ken. De directie heeft de oogen altijd ge opend en gorioht daarheen, waar nieuwe arbeidsvelden voor haar te vinden zijn. Men behoeft maar erven te denken aan de aansluitingen der verschillende omliggen de gemeenten aan de gas- en electrioiteits- fabriek, waardoor dan ook deze exploitatie steeds vooruitgaat ©n, wat voor de gemeen te van groot belang is, de winsten voortdu rend stijgen. En ook waar het geldt nieuwe banen te •oeken in de stad zelf, zit men er niet stil. Wie dacht er nu in de gemeente aan een ©leotrischen klokkendienst voor Leiden? Wel echter B. en Ws. en de directeur der 'Electrische fabriek. En toen er dan ook een concessie-aanvrage inkwam tot het drijven en verhuren van electrische uurwerken in deze gemeente, behoefde er niet meer on derzocht en overwogen te worden; men had deze zaak reeds onder de oogen gezien en het beslist advies.der directie luidde: als yij tot de invoering van een zoodanigon dienst overgaan moet deze uitgaan van de gemeente zelf. En de gemeente kan dien d/iensb met gerustheid aanpakken; financieel kan zij er niet onder lijden, er zal nog wel een zoet winstje op overschieten. Zoo kon den B. en Ws. zonder veel beraad aan den gemeenteraad adviseeren op de ingekomen ooncessïo-aanvrage niet in te gaan. Maar zal de Baad Donderdag 11 et B. en Ws. meegaan om te besluiten tot exploita tie door de gemeente? Wij vermoeden het wel en w© hopen het ook. In onze dagen geldt meer dan ooit het reeds oude spreekwoorddat tijd geld is, ook in dien zin dat men overal en altijd op tijd is, waar men wezen moet. Een minuut te laat beteekent voor den zakenman soms een verloren dag. Hij moet met een trein mee. Zijn klok, waarop hij meent te kun nen vertrouwen, gaat even na en als hij aan het station komt is do trein.... weg. De ge volgen?... laat ieder man van zaken ze maar voor z.chzelf invullen. *-s nog in den ouderwetsohen En voor den man van het klein en het groot bedrijf die minder of meer werkkrach ten in dienst heeft. Eén minuut te laat beteekent op 109 werkkrachten een verzuim van meer dan anderhalf uur. Voor fabriek, kantoor, onderwijsinrichtin gen en zeifs voor vele particulieren is een juiste tijdsaanwijzing van groot belang, het tegendeel dikwijls een bron van schade, last en ongemak. En nu beoogt 'n electrische klokkendienst «oowel openbare als particuliere uurwerken langs electrischen weg van den juisten tijd te voorzien. In een centraalpunt, in dit geval in een der lokalen van de Electrische Centrale is de moederklok geplaatst, die den juisten 'tijd rechtstreeks van een meteorologische inrichting ontvangt en deze deelt den tijd strijk en zet mede aan de aangesloten kloK- ken in de stad. Daarom is een afzonderlijke kabelgeleiding noodig, die vanwege de ge meente zal moeten worden aangelegd. De berekening is dat reeds in het vijfde jaar der exploitatie de gemeente uit de idoor het bedrijf behaalde winst, niet alleen haar eigen klokken zal vrij hebben, maar ook nog een klein bedrag zal overhouden. Wij vleien ons dat deze raming nog mee zal vallen evenals indertijd het electrisch be drijf zelf. Wij hebben hier heel wat indus trie en het staat bij ons vast dat in alle fabrieken en in ©enigszins groote werk plaatsen die electrische kiek haar weg zal vinden. Hotzelfde geldt voor de wetenschappelijke instellingen van Eet Kijk en van de gemeen te zelf en ook voor vele particulieren. Wij twijfelen er met aan of het getal van 120 klokken, waarop in de naast© toekomst is gerekend zal wel spoedig zijn overschre den. In Botterdam en Nijmegen heeft deze klokkendienst niet de vlucht genomen^ welke men er zich van voorstelde, maar daar was dan ook het tarief veel hooger. Een abonnementsprijs van f 1.25 per maand zonder eenige verdere kosten zal wel voor geen enköle instelling of vereeni- ging en ook voor menig particulier geen overwegend bezwaar zijn. We bevelen dit voorstel van B. en Ws. daarom gaarne bij onzen gemeenteraad aan. Blijkens een adres van de afdeeling Lei den. van. den Ned. Bond van Horlogemakers vreezon de bier gevestigde horlogemakers van de invoering groote schade voor hun be drijf ©n verzoeken daarom dat geen abon nementen zullen worden uitgegeven. Ongetwijfeld zullen de uurwerkherstellers eenige schade lijden, maar het aantal eleo- tzricshe klokken zal in vergelijking met de andere toch altijd zeer klein blijven; het nadeel derhalve niet zoo groot als deze menschen vreezen. Maar al ware dit wel het geval, het gaat niet aan verbeteringen van algemeenen aard te doen afstuiten op de vrees dat daar door belangen van enkelen zullen worden geschaad. Men zou dan nooit een tram of spoorweg Lebben kunnen aanleggen, omdat daarmede die belangen van een particulieren omnibus- dienst niet werden geschaad maar onmo gelijk gemaakt. Zoo erg zal het voor onze horlogemakers wel niet worden. Zij zullen wel eenig nadeel lijden, maar hun bedrijf zal e-r volstrekt niet mee ten gronde gaan. Pendules en hor logés gaan er de wereld niet mede uit 1 Lelden, October. Bij Kon. besluit is aan dén ontvanger der invoerrechten en acoijnzen den heer G. J. J. Greidanus te Leiden, op zijn verzoek met ingang van 25 October 1910 eervol ont slag uit 'b Rijka dienst verleend. Volgens achterstaande advertentie heeft zich te Leiden een voorloopige com missie gevormd om hier, evenals dit op andere plaatsen is geschied, te komen tot de oprichting van een coöperatieve Spaar en Voorschotbank „Boaz", ten doel hebben de het geld der middenstanders voor den middenstand zelf op een voor den leener goedkoop© wij®? productief te maken. tWij verwijzen naar de advertentie der dienstregeling der Bijnlandsohe Tram in dit blad. De fouten komen hierop neer dat de tram van Katwijk niet des morgens om 7.8 maar reeds om 7.2 vertrekt; van Noord- wijk gaat de eerste tram niet om 6.57, maar reeds om 6.51, waardoor op de tus- schenplaatsen het vertrek eveneens vroeger plaats heeft. Men schrijft aan Let ,,U. D.": Eenige weken geleden heeft de „Staats courant" do benoeming bericht van prof. dr. D. A. de Jong, hoogleeraar te Leiden, tot leeraar aan 's Rijks Veeartsenijschool te Utrecht. Genoemde hoogleeraar is bestemd om dr. K. Wirtz, den afgetreden directeur, op te volgen als docent in de parasitaire en besmettelijke ziekten, en treedt 1 Decem ber a. s. in funotie. Daar de leerzaal, vroe ger door dr. Wirtz gebruikt, reeds lang te klein was geworden, moet naar een grootere worden uitgezien, tevens ook naar laborato riums en noodstalletjes, noodig bij de proe ven voor het onderwijs in de besmettelijke ziekten. In verband hiermede arriveerden er prof. De Jong, de Leer P. van Hoek, directeur-generaal van den landbouw, diens secretaris dr. v. d. Sande, en de heer Pe ters, rijks-bouwmeester. De Holl. Electr. Spoorweg-Maatschap pij heeft gisteren te Amsterdam aanbesteed, het maken van grond-, kunst- ©tl overgangs werken, het leggen van sporen en wissels en het uitvoeren van eenige andere werken ten behoeve van een gedeelte van den spoor weg Uithoorn-ALphen. Ingekomen 9 biljet ten. De minste inschrijving was van de Amsterdamsohe Ballast-Maatschappij, voor f479,900. Verrekenprijs voor meer of ruin- der zand 60 oents per kub. Meter. Naar de „N. Ot." verneemt, is mej. Th, W. S. Mansbolt, te Groningen, en mej- G. H. Bieleman, te Utreoht van regeerings- wege opdracht verstrekt, een studiereis te maken, voornamelijk in Duitsohland en Bel gië, betreffende onderwijs aan de vrouwe lijke bevolking op het platteland. De „Stichtsohe Courant" meldt, dat ds. A. W. Bronsveld, te Utrecht, toen hij de installatie der novieten had bijgewoond, van de trap ia gevallen en zijn duim heeft gebroken. Zijn toestand is vrij wel. Ds. Breyton, eerst sedert Januari predi kant bij de WaaLsche gemeente te Rotter dam, heeft zijn eervol ontslag als zoodanig aangevraagd. HAZERSWOUDE. De algemeene verga dering der „Werkverschaffing" werd met een korte toespraak geopend door den voorzitter, den heer J. Gaarkeuken. Nadat de Keeren A. ten Hoor en J. Dekker res pectievelijk de notulen en het financieel verslag hadden gelezen, waarvoor zij den dank der vergadering inoogstten, werden herkozen de he er en J. Gaarkeuken, L. Boere en C. J. Kerkvliet en gekozen als bestuurs leden de heeren W. van Dam in plaats van den heer E. den Haan. die naar elders ber- trok, en ds. N. Warmolts in plaats van den heer A. ten Hoor, die wegens drukke werk zaamheden zijn betrekking neer-legde. Do herbenoemde en de gekozen heeren namen hun benoeming aan en werden door den Voorzitter op hartelijke wijze toegesproken. Het toekennen van stemrecht aan de be gunstigers zal door het bestuur worden uitgemaakt. Over een nieuwe werkzaam heid, nl. het vlechten van rietmatten, w-rd het woord gevoerd door de heeren A. Fran- cken, 0. J. Kerkvliet en J. Dekker, doch' een besluit kon niet worden genomen. De heer A. ten Hoor nam in een toe spraak afscheid van zijn medebestuurders en werd waardeerend beantwoord door den Voorzitter. Vooral do heer C. J. Kerkvliet, die den vorigen winter zijn werf, zijn tijd eD zijn kracht op buitengewone, wijze aan de be langen van de werkeloozen heeft ten offer gebracht, ontving een woord van welver dienden lof. Na zeer geanimeerde besprekingen werd de vergadering door den Voorzitter, die zich op Transvaalsohe wijze „Ou-baas J noemde, met een van jonge kracht getui gend woord geslote-n. Het onderwerp, dat morgenavond door proféssor dr. L. Knappert, van Leiden, te Koudekerk zal worden behandeld voor het Naitsdepartement KoudekerkHazers- woude" is: „Over de vraag of er vrijheid van godsdienst was in de Republiek dor Vereenigde Nederlanden". KATWIJK. In tegenwoordigheid van een groot aantal belangstellenden bad hier de eerstel teen-legging plaats van de nieu we R.-K. kerk. De kerkelijke plechtigheden werden daarbij verricht door den zeereerw. deken van Leiden, pastoor P. L. Dessens, die daarbij werd geassisteerd door de te genwoordige en vroegere eerw. heeren pastoors der parochie, «dé zeer eerw. heeren J. P. Hendriks en. H. J. P. Thomann, bene vens eenige eerw. heeren paters van bet gymnasium alhier. Na inwijding van den steen las de zeer eerw. heer deken Dessens de oorkonde, welke ingemetseld werd, waarin is op ge- teekend, dat deze steen is gelegd op den datum van heden ondier de regeering van Z. H. Pius X als Paus van Rome, Z. D. H. Mgr. A. Gallier als Bisschop van, Haarlem; en H. M. Koningin Wilhelmïna als Koningin der Nederlanden- Dat dit geschied is in tegenwoordigheid van den zeereerw. heer J. P. Hendriks, pastoor; en van de kerkmeesters der pa rochie St.-Johannes te Katwijk, door den zeereerw. heer P. L. Dessens, deken van Leiden. Nadat de oorkonde was geteekend. wei den de fundamenten gezegend door den zeereerw. deken Dessens, die daarop de aanwezigen op schoone wijze toesprak in verband met de plaats gehad hebbende plechtigheden. Zijneerw. wees er op, dat men den tegen woordigen pastoor, die de taak, door zijn voorgangers voorbereid, al is het een zware taak met liefde op de schouders genomen heeft, dank was ver schuldigd, doch ook de vroegere pastoors der parochie de zeereerw. heeren "Van Straelen en Thomann, mogen voor die voor bereiding op onze erkentelijkheid en dank aanspraak maken, met de vruchten waar van de parochie kan geluk gewenscht wor den. Ook bracht de zeereerw. spreker nog dank aan B. en Ws., -die aanwezig waren, even als de heeren A. en J. van Groenendaal, resp.. aannemer en architect van het bouw werk. Na afloop werden nog verscheidene steentjes gemetseld zooals dat gebruikelijk is bij eerste-steen-legging, en gingen allen heen in de vaste overtuiging, dat de paro chie Katwijk een waardiger kerkgebouw zal zien verrijzen dan het tot heden bezat, en ook op een betere, althans ruimere plaats, dan tot heden het gcva-1 wa-s. KATWIJK-AAN-ZEE. De heer N. van Beelen gaf gisteravond in de Gemecntezaal met zijn zangschool „Katwijk" een welge slaagde uitvoering. De zaal was goed bezet. Te ruim zeven uren (op het programma stond kwart vóór zevenen) opende de heer Van den Akker, daartoe uitgenoodigd, de samenkomst met een kort welkomstwoord en gebed. Nadat door alle aanwezigen was aangeheven Ps. 95 vers 1, betraden de jeug dige zangers en zangeressen het podium en zongen tij een „lied van een Zeeuwschen jongen" (Michiel de Ruyter). Het lied werd zoo goed mogelijk gezongen; do jongens- partij kwam echter niet goed tot haar recht, omdat er veel te weinig jongens waren, in verhouding tot het aantal meisjes. Het is daarom wenschelijk, dat deze partij flink versterkt wordt; laten daartoe vel© jongens zich bij den directeur als lid aanmelden. In nummer twee, het bekende „De Waldhoorn", hadden wij een aardigen so lo. Met een fijn en zuiver stemmetje gaf Bertha van Duyvenbodlen de echo weer, die in dit lied voorkomt. Nummer vier „'s Avonds", van Rosa Groen, was geheel solo. Het was de jonge juffrouw H. riuimgraaff, die ons hier met haar sohoonen zang de zinnen verrukte. De stilte, die onder haar gezang hee.erschte en het daverend applaus, dat er op volgde, zei den genoeg. Het volkslied „Blijf een.1", van Ni©. Beets, werd vrij goed gezongen; het volgende: „Wij willep. Holland houen" had misschien nog beter geklonken, als het door de jongens was gezongen, doch dat kon nu eenmaal niet. Alsnu volgde een van de mooiste nummers van het programma: „Het Zandmannetje" van Brahms, vooral mooi door den solo, die er in voorkomt, en die zeer verdienstelijk werd uitgevoerd door Louise Kruyt, die in dit opzicht op vorige uitvoeringen haar sporen ree-dis verdiende. Het volgende was weer een solo-nummer, dooh in meer ernstige stemming dan het voorgaande. Wilhelmina Parlevliet zong nL met gevoel en uitdrukking het versje: „De Heer, die in den Hemel woont". In menig oog blonk een traan van aandoening. Nummer tien, „De geschiedenis van klei nen Jan", was een wonderlief versje; we zouden het een bewegingsspel met zang kunnen noemen. Er werd door het publiek liude te kennen gegeven, dat men dit stuk nog eens wilde booren; waarom het dan ook tot veler aandoening herhaald werd. Nu brak een pauze aan van tien minuten, waarna met het tweede gedeelte van het programma begonnen word. Dit tweede ge deelte werd niet minder goed afgewerkt dan het eerste. Vooral nr. 15, „Het rij- toertje", met solo-zang, dat op verzoek her haald word, en nr. 18, „Een karretje op een zandweg reed", waren uitmuntend Er ston den o.i.-wel wat vóél nummers op het pro gramma. Met eenige minder had men ook kunnen volstaan. De zangers en zangsters moesten nu zoo vaak op en van het podium, wat na tuurlijk vooral bij kinderen altijd eenige stoornis verwekt. Het bleek overigens ook op deze uitvoering, dat de directeur met zijn leerbngen flink overweg kan en dat er op de repetities gewerkt wordt. Heel de avond wae een succes voor directeur en le den. Aan het einde der uitvoering dankte de heer Van den Akker uit naam van alle aan wezigen den heer Van Beelen en de kleine zangers en zangeressen voor den genotvol len avond. Tot de jongens zei hij, dat tij zooveel mogelijk hun vriendjes moesten aan sporen om ook lid der Zangschool te woer den, opdat zij tegen de meisjes zullen kun nen opgewassen zijn. Een bijzonder woord van dank bracht hij aan den heer Mehmel, uit Aken, die op de piano zoo uitnemend het gezang accompagneerde. Na het zingen van het eerste vers van' den Avondzang en dankgebed ging men vol daan huiswaarts. Rij de veiling van badhotel „Do Zwaan", benevens ©enig© poroeelen bouw grond langs den boulevard, is het geheel opgehouden door den eigenaar. Het hoogst© bod was f 27,640. De eigenaair deelde ons mee, dat waarschijnlijk genoemd hotel en het bouwterrein ondershands zullen worden verkocht. Gisteren kwam te IJmuiden binnen, na een reis van acht weken, de logger KW 29 „Arbeid adelt", van de reederijD. Ouwe hand Azn., schipper J. v. d. Plas, met 16 last haring en verlies van 80 netten. NIEUWERBRUG. Gedurende het tijd vak van 4 Augustus j.L tot heden, dat het verkeer over de brug gesloten is geweest, zijn er door middel van een pont 1272 rijtui gen bij dag en 188 bij nacht over den Rijn gezet! NIEUWVEEN. Tot lid van het kiescol lege bij de Ned. Hcrv. Gem. alhier is geko zen de heer D. Roeland (vrijzinnig), die voor een benoeming als kerkvoogd bedankt had. De heer G. Quelle, directeur der Jo hannes-Stichting, alhier, dio eervol ontslag had gekregen, is herbenoemd. Toch zal hij 1 Januari deze gemeente verlaten. NOORDWIJK. Vrijdagmiddag a.s. om halfdrie komt de Raad bijeen. Punten: lo. Notulen; 2o. ingekomen stukken; 3o. bouw vergunning in verband met art. 23 der ver ordening, regelende de Volkshuisvesting; 4o. af- en overschijvingen op den dienst 1910; 5o. adres van Jób Duivenvoorden c.s., om verharding van den Noordwijksch^n Duinweg; 6o. adres van 16 Aug. 1910 betref fende bezwaren tegen een der pachters van het strand (P. Vink)7o. aankoop grond voor wegverbreeding van W. P. de Vreede; 8o. reclames en suppl. kohièr Hoofd. Om slag; 9o. begrooting 1911; lOo. aanbeste ding rijloon 1911., NOORDWIJKERHOUT. De Raad verga dert morgenochtend te tien uren. OEGSTGEEST. Vrijdagavond a. s. om zeven uren vergadert de Raad. SASSENHEIM. Bij afslag is het woon- en winkelhuis van Th. Elstgeeet, toegewe zen aan H. van Haasteren voor f 4000. TER-A AR La dezo gemeente is opge richt een kiesve<reen:ging op Christelijk- Historischen grondslag. De heer Kamp horst, onderwijzer aan een Chr. school te Alphen heeft een desbetreffende lezing ge houden in de Hervormde school alhier. 29 aanwezigen zijn als l:d toegetreden en eer voorloopig bestuur is benoemd. VOORSCHOTEN. Gisteravond hield de mannen-zangvereemging „Door Eendracht Verbonden" haar zesde jaarvergadering, die door 18 leden werd bijgewoond. Uit bet jaarverslag bleek, dat er dit jaar twee uit. voeringen hebben plaats gehad en dlat d< Vereeniging bestond uit 21 gewon© er, f buitengewone leden. De rekening van deö penningmeester sloot met een nadeelig sal do. Tot directeur werd herbenoemd de hue* Corn. A. Bonten, van Leiden. Bij de hier op volgende bestuursverkiezing deelden d* aftredende leden, de heeren D. de Jong, B Lubach en F. C. de Graaf mee, dat xf voor een herbenoeming niet in aanmerking wensohten te komen. Gekozen werden daan- na de heeren D. J. Brinks, cis voorzitter, en de heeren O. G. Tol en B. O. Bolle als bestuursleden, die allen hun benoeming aio- namen. Na deze huishoudelijke zaken werd de rest van den avond in gezellig samen zijn doorgebracht. In de bestuursvergadering der „Kon.. Wilh.-Vereeniging" deelde de penningmees ter mede, dat de rekening dit jaar sluit met een klein batig saldo. De tijd lijk© bo de der Vereeniging A. van der Krogt Jr.f werd weer voor een jaar aangesteld. WOERDEN, Bij de ten gemeentehuize ge houden verpachting van het ma.rktgeld op de a.s. markten is pachter geworden de heer W. Bouwman, alhier, voor f305. ZEGWAARD. Bij den landbouwer W.,- aan den Zeg waards oh en weg, zijn gisteren1 van arbeiders gestolen eenden, waaruit zij 't kaf hadden weggegooid, twee dekens, twee messen, een riek en een paar schoenen. Door d© politie is dadelijk eenj onderzoek ingesteld, échter zonder eenig resultaat. Twee andere arbeiders, die daar eveneens werkzaam waren, zijn plotseling verdwenen- Aan de bode van „Het Groene Kruic" J. Wieriks is op zijn verzoek, met ingang van 1 Januari a.s., eervol ontslag verleend. De betrekkingen van bocBe en magazijn/mees ter word er nu gescheiden. ZWAMMERDAM. In de eerste Nuts lezing is alhier opgetreden de heer Henri Dekking, van Rotterdam: Vóór de pauze •droeg hij voor: OLantecler van Edmond Rostand, en na de pauze: een fragment uit „Aleid" van Multatuli. Sprekers boeiende en onderhoudende voordrachten werden luide toegejuicht. ZOETERWOUDE. Hedenmorgen ont stond alhier brand in een aan J. L. v. d. 2., toebehoorendle schuur, doordien de vlam der brandende lantaarn in aanraking kwam met de zoldering. Een hoeveelheid op den' zolder aanwezig hooi had reeds vuur gevat,, doch een en ander is door den gebruiker en de buren met vele emmers water ge- bluscht. Teg^n J. M., huisvrouw van J. de H.É te Oegstgeest, en tegen G. de H., te Hille- gom, is proces-verbaal opgemaakt wegens gepleegde huisvredebreuk en beleediging ten opzichte van L. van B., aan dern Haagweg alhier. Bij Kon. besluit is met 1 Nov. 1910, T. J. Sikkens, ontvanger der directe belastingen en accijnzen te Roden, ontheven van zijn beheer en tijdelijk werkzaam gesteld aan' het 2de kantoor der directe belastingen te 's-Gravenhage; D. van Hoytema te Culemborg, bevorderd tot officier in. de orde van Oranje-Nassau aan A. Assoher, fabrikant te Amsterdam, en aan Öhr. G. van Houten Lzn., chef en beheerend vennoot der firma Van Nie en! Co. te Medan-Deli, wonende te Haarlem, verlof verleend tot het aannemen respec tievelijk van het ridderkruis in do orde van? Leopold II, hem door Z. M. den Koning der Belgen geschonken en van het onder- sclieidingsteeken van Officier d'Académie,; hem namens den President door den minis ter van Openbaar Onderwijs en Schoon© Kunsten der Fransche Republiek geschon ken; is aan J G. Larive, controleur bij bet binnenlandsch bestuur op de bezittingen bui ten Java en Matdoera, verlof verleend tot het aannemen van de versierselen van rid der vierde klasse in de orde van den Roof den Adelaar, hem door Z. M. den Duitschei:; Keizer, koning van Pruisen, geschonken".- Pensioen verleend aan A. G. Reijer»

Leidsch Dagblad | 1910 | | pagina 1