N°. T5524 Vrijdag 30 SeptemBci*. A0. 1910. feze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Eon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit DRIE Bladen. Eerste Blad. Onder onze Vroede Vaderen. u LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADYERTENTIEN: Van 16 regels ƒ1.05. Iedere regel meer fO.lTl. Grootere letters naar plaatsruimte. Kleine edvertentiên van 30 woorden 40 Oents contantelk tiental woorden meer 10 Oents. -Voor het incasseeren wordt/'O.Oö berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Oentsper 3 maanden f 1,10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn 1.30. Franco per post1.65. der Sporen, Trams, Booten, enz. is héden avond by het „Leidsch Dagblad" gevoegd. Exemplaren, op karton gedrukt, zijn l 10 Cents verkrijgbaar aan het Bureel van dit Blad. Er komen zoo enkele raadszittingen in "een jaar voor, die de bijzondere aandacht van een groep of enkele groepen mensohen. trekken, en die belangstelling valt dan af te meten aan het aantal personen, dat op de publieke tribune plaats neemfc. Zoodra gisteren de deuren op eng m gen vulde zich d© ruimte, die voor net belang stellend publiek is bestemd, onmiddellijk. Behalve een paar dametjes, die eens kwa men luisteren naar den uitslag eener stem ming over een onderwijzeres wellicht, en die vreemd opkeken ditmaal zoo tusschen de mannen verzeild te geraken, waren het hoofdzakelijk slagers en politie-beambten. 'De eersten kwamen luisteren naar de be noeming van een nieuwen directeur van het Slachthuis, waarvoor zij zich zóó bijzonder interesseerden dat het bestuur der Run der- en Yarkensslagersvereenigjlng er de raadsleden vooraf over heeft bezochtde po litiebeambte^ die in nachtdienst waren ge dweest, hadden er hun anders voor den on- misbaren slaap bestemden, vrijen middag voor over om over hun salarisregeling die heeren te hooren discussieer en. Het meeste wat er gjisteren in de Stads raadzaal is gesproken, ig echter aan de ooren van de buitenwacht voorbijgegaan en als de heeren raadsleden zich aan het consigne van zwijgen houden, dat over ge heime zittingen pleegt te worden opgelegd, zal het pubhek nooit weten wat gistema- middag van halfdrie tot halfvijf is gerede kaveld. Dit zal bijgezet worden in de gehei me archieven der notulen van de geheime -zittingen van Leidens vroedschap en neer dalen in het graf der vergetelheid. Maar de overzichtschrijver, die alleen over He openbare vergadering heeft te vertellen komt op deze wijze er gemakkelijk af. Over punten, waarvan hij vermoedde dat heel ved gezegd zou worden, is óf niet óf heel slapjes gediscussieerd en het voor naamste van de agenda is verschoven tot later. Zoo bleef er niet veel over. Het begon echter goed^ n.l. met een har- tel ij kon gelukwensch van den voorzitter aan don secretaris, die Woensdlag te midden iVan kleurige bloemstukken zijn koperen ju bileum als gemeentensecretaris herdacht .wat met een spontaan applaus van de raadsleden werd bezegeld. Wij hebben zeker ook alle reden over on zen secretaris tevreden te zijn. Hij is een uiterst bekwaam en werkkrac-htig man een ambtenaar waarop de gemeente trotech kan zijn en als zoo iemand jubileert is dat wel een gelukwensch en een applaus waard. Daarop volgde de medodeeling van een reeks ingekomen stukken, veel langer dan gewoonlijk. De meesten krijgen we later nog wel eens weer onder handen, als B. en Ws. er over hebben gepraeadviseerd, zoodat wij ze nu niet allen zullen bespreken. Enkelen mogen we echter niet onopgemerkt laten passeeren. Zoo trok de aandacht een verzoek van de afd. Leiden van den Ned. Bond voor lichamelijke Opvoeding om op nader over een te komen voorwaarden de beschik king te krijgen over het bekende terrein aan den Zoeterwoudschen smgel, dat zij 0ou willen inrichten als sportterrein en kos- fteloos zou willen openstellen voor speel plaats van schoolkinderen onder leiding van hun onderwijzers. Het is den heeren nu niet t© doen om met geld van do gemeente ideze dingen in 't leven te roepen, neen, zij bieden een behoorlijke pachtsom f 240 en zijn ook bereid op andere wijze het terrein over te nemen en de ophooging voor hun •rekening te nemen. We weten niet of B. en Ws. ook andere plannen met dit terrein hebben, maar afge zien daarvan lijkt ons dit verzoek der ern stige overweging wel waard. Aan sportterrein en speelplaatsen voor de (jeugd is in Leiden groote behoefte. En dan het voorstel der vier antirevolu tionaire heeren tot afschaffing van de ker mis. Wij voelen er veel voor, de kermis is, tooals de voorstellers zeggen, inderdaad uit Hen tijd. Maar we hadden liever gezien dat Be, voor ze met het voorstel waren geko men, zich hadden laten vinden voor het 'denkbeeld door den heer Fockema Andreae binnenskamers aan een of meer der voor stellers geopenbaard, om vooraf zich te verstaan met raadsleden van verschillende richting om tegelijk te overleggen wat er voor in de plaats zou kunnen worden gege ven. Het krijgt nu zoo den indruk van eèn par tij-zaak en dat is het toch allerminst. Wel zal zwaar wegen, dat de gemeeute in dezen penibeien tijd de ruim f 6000 die door staan- en plaatsgelden wordt ontvangen, moet derven en misschien bovendien vcor een volksfeest daarvoor in de plaats nog een f 2000 zal moeten bijpassen. De burgerij en de neringdoenden hebben nu den tijd hun meening ook nog eens over dit vraagstuk te zeggen. Wij twijfelen niet of ze zullen er gebruik van maken. Na heropening der openbare zitting kwa men ©enige benoemingen aan de orde, waar van zeker de belangrijkste was, die van di recteur van het Openbaar Slachthuis. Dat do meening daarover verdeeld was, bleek wel uit de stemmenverhouding 16 13. De heer Stuurman, vroeger adj.-directeur te Leiden, werd benoemd. Het was den slagers die, nadat de benoe ming was geschied, de zaal verlieten, aan te zien, dat de uitslag voor hen een te leurstelling was. Wij zouden hun toch raden den heer Stuurman onbevooroordeeld te ontvangen. Hun grief is dat het regime van dr. De Jong nu zal blijven voortbestaan. Ons dunkt, dat hebben ze eerst eens af te wachten. Uit het rapport der bijzondere Slaohthuiscommissie blijkt o.a., dat de ver houding tussohen directie en slagers op het AJkmaarsche Slachthuis van de allerbeste is. Waarom zou dat hier niet kunnen! Laten de slagers nu ook den nieuwen di recteur vriendscho opelijk te gemoet tre den. Van een goede samenwerking hangt hier veel af en van één kant kan de vriend schap niet komen. Naar aanleiding van het verleeüen van eervol ontslag aan den gemeente-apotheker vroeg de -heer Vergouwen of B. en Ws. voor ze nieuwe sollicitanten opriepen, niet wil den onderzoeken of het niet wenschelijker zon zijn de levering der geneesmiddelen voor de stadspatiënton op te dragen aan parti culiere apothekers. We wisten en ook de heer Vergouwen had het misschien kunnen weten dat B. en Ws. reeds voornemens waren dit te onderzoeken. Het antwoord van den. Voorzitter was dan ook bevredi gend. Verschillende punten der agenda gingen vervolgens fluks onder den hamer door en het voorstel tot onbewoonbaar verklaring van een 20-tal woningen werd aangehouden. Er waren daartegen van enkel© eigenaren bezwaren ingekomen en de heer Sijtsma meende dat het aanbeveling verdiende dat daarmede eerst rekening werd gehouden. Do raadsleden waren nu in de gelegenheid nog een ondorzoek in loco in te stellen. B. en Ws. hadden daartegen geen bezwaar. Het voorstel tot ondershandsche gunning van de pacht van „De Groanbeurs" en van het voor koffiehuis bestemde gedeelte van ,,Den Burcht" aan den eersten kellner van den Vergulden Turk" ging er zonder ernstig debat door, niettegenstaande er een bod was ingekomen van f 3000 of f 200 hoo- ger dan door B. en Ws. bedongen was. De heer Fokker pleitte slapjes voor publieke verpachting, doch drong er niet nader op aan toen de voorzitter opmerkte dat deze verpachting hem het best voorkwam. De orvaring met den vorigen pachter- opge daan was niet aangenaam. Als er weer een faillissement volgde, zou dit voor de exploitatie al zeer slechte gevolgen hebben en B. en Ws. schijnen van oordeel dat door den heer Backer als pachter te aanvaar den, men vrij veilig uitgaat. En een bedrag van f 2800 achtten zij als pachtsom zeer vol doende. De Raad, die er misschien al meer van had gehoord en over had gezegd, ging zon der stemming met B. en Ws. mee. De verordening houdende regeling van de bezoldiging der politic-beambten werd met het oog op heit late uur uitgesteld. Dit was tot op zekere hoogte een teleurstelling voor de wachtende politicmannen, die nu tevergeefs een vrijen namiddag er aan-ge geven hadden, maar het heeft dit voor dat B. en Ws. nu nog praeodvies kunnen uit brengen over de amendementen van de hee ren Bosch s.c., Pera, Fckkef, Sijtsma, wel ke op het voorstel waren ingekomen en die allen een verbetering beoogen voor een of meer categorieën. Er bleef nu nog over een voorstel om het salaris van den commissaris van politie met f 200 te verhoogen. Zou men dit voorstel nu ook maar niet behandelen? De heer Fokker meende dat het beter was,, doch een voorstel daartoe- gedaan werd niet voldoen de ondersteund. Ook hier over werd slechts weinig gezegd, en wat er gezegd werd had zoo iets van een eoho van wat reeds op een onzichtbare plaats duidelijker had geklonken. De heeren Fockema Andreae, Fokker en Pera pleitten er tegen. Zij achtten het sa laris voldoende èn in vergelijking met die van andere commissarissen èn in vergelij king met andere politicbe-ambten in jde stad zelve. De heer Pera oordeelde bet noo- dig dat zijnerzijds de persoon van den commissaris buiten het geding stond. Wij gelooven dat deze verklaring gaarne door allo raadsleden zal worden onderschreven. De heeren weten personen wel van zaken te scheiden. De voorzitter verdedigde het voorstel met warmte, er vooral op wijzende dat het salaris in geen 10 jaren verhoogd is en de heeren Aalberse en Briët sloten zich er bij aan, er onder meer op wijzende, dat gedu rende de laatste jaren de werkzaamheden van den titularis zeer zijn toegenomen. Het mocht niet baten: de Raad stemde bet voorstel met 18 tegen 9 stemmen af. Leiden, 80 September. Gisteravond had in een der bovenzalen van ,,In den Vergulden Turk" de Algemee- ne Ledenvergadering plaats van de „Lei-d- sche Kunstvereeniging", waarin, bij afwe zigheid van den secretaris, de tijdelijke secretaresse, het jaarverslag voorlas. Acht tentoonstellingen zijn in het laatste jaar vanwege de „Leidsche Kunstvereeni ging" aangericht. Sommig© waren van min der belang. De tentoonstellingen van den teekenaar Albert Hahn met zijn reeks scherp geestige caricaturen, die van den schilder Wolter en De Zwart hoorden on getwijfeld tot zeer goede expositie. De laatste vooral trok belangstelling van bui tenaf en is een der kunstgebeurtenissen in ons land geweest op het gebied van tentoon stellingen van schilderijen. Mede hoort tot het belangrijke van het afgeloopen jaar de gecombineerde tentoon stelling met de Verecniging ,,Oost en West", waarin een aantal voorwerpen, toe- behocrend aan den heer Tideman en afkom stig uit Celebes werden getoond. Een voordracht door prof. dr. Vogelsang, over ,,Tuin en Park" en een causerie van den heer Tideman, betrekking hebbend op de tentoonstelling, in overleg met de ver- eeniging ,,Oost cn West" hoorden verder tot wat de Leidsche Kunstvereeniging haar leden aanbood. De financieele en verdere toestand van do vereeniging bleef ongeveer dezelfde. Noemenswaarde voor de Vereeniging belangrijke gebeurtenissen vielen niet voor. Hetzelfde gebouw, de zaaü van het Nut, bleef in gebruik. Als bestuurslid trad mej. Van Rliijn af. De rekening van den penningmeester sloot met een batig saldo; met vertrouwen kan het nieuwe jaar aldus worden tege moet gezien. In oen gisteravond in het café-restau rant ,,In den Vergulden Turk" gehouden Buurt-Vergadering word door de Ve-rsie- ringscommissie voor Nieuwen Rijn en om geving rekening en verantwoording gedaan betreffende de ontvangsten en uit-gaven in zake de versiering en verlichting dier buurc tijdens de j.l. Lustrumfeesten. De ontvangsten bedroegen: Aan gewon© bijdragen: van bewoners 1995.75, van de Gemeente voor de Koren beurs f700, voor de stegen, enz. f 117, totaal f 2812.75. Aan extra bijdragen van bewonersvoor verdwijning poffertjeskraam f 22.50, voor bewaking f79, voor vernield© cn vermis:© lampjes f 143.50, voor diversen f 14.57$, to taal f 259.57J. Totaal ontvangsten f 3072.32i. De uitgaven bedroegen: Betimmering enz. f 1175; huur electr. ma. teriaal f 1250montago electr. materiaal f150; stroomverbruik f135; betimmering, montage en bedienng fontein f61.50; druk werk en advertentiën f21.95; sohadevergoe. ding poffertjeskraam f 40; bewaking f 67.75; vermiste en vernielde lampjes f 124.30; con cert Bej'ersche Kapel f10; diverse kosten f 36.821. Totaal uitgaven f 3072.32k Sluitende dus de rekening precies gelijk. De schade der vernielde lampjes is voor zoo ver betreft Nieuwen Rijn en omgeving, dus door de bewoners dier buurt gedragen. Nadat de rekening en verantwoording door de vergadering was goedgekeurd werd .de Commissie door haar voorzitter, den beer J. P. Vergouwen, als ontbonden ver klaard. Tevens dankte de heer Vergouwen nan ens de Commissie voor het in haar door de Buurtbewoners gestélde vertrouwen en voor do krachtige medewerking van deze laatstcn vc ortdurend ondervonden. Door een der bewoners werd hulde ge bracht aan den voorzitter voor zijn voor treffelijke leiding, en den secretaris-pen ningmeester voor zijn voortvarendheid, ter wijl de Commissie in haar geheel dank ge bracht werd voor haar succesvollen arbeid. Ook de commissie voor de versiering van dc Broestraat tijdens de Lustrumfeesten heeft haar rekening en verantwoording opgemaakt. Er was een batig saldo, dat voor de eene Kolft aan de vacantic-kolonies en voor de andere aan Scko ol kinder voeding is gegeven. Do obligatiën der „Gnedietbank Voor Nederland," te Leiden zijn in, de noteering ter Beurze van Amsterdam opgenomen. Naar we vernemen is voor f 1.000.00Ü dezer obli gatiën geplaatst. Verleden jaar werden ze reeds in de noteering der Rotterdamsoh-e Beurs opgenomen, zoodat ze nu in beide plaat sen verhandelbaar zijn. Naar ons gem&lcl wordt, zal Hugo Verriest de bekende pastoor van Ingoyghem (Vlaanderen), Donderdag 13 October hier spreken over Streuvels' Vlassohaard en over Albert Rodenbach. Nadere bijzonderheden volgen in een advertentie. De „Leidsche Chr. Oranje-Vereeniging" zal, wijl zij op 3 October geen gebruik kan maken vam de groote Stadszaal en een andere looaliteit voor haar feestuitvoering te klein is, de herdenking van Leidens Ontzet vieren in den avond van 4 October. Als spreker zal optreden prof. dr. H. M. van Nes, alhierhet Chr. m uzdekgezelsoliap „Crescendo", van Sassenheim, zal eenige nummers ten gehoore brengen en levende beelden zullen worden vertoond. Voor bijzonderheden verwijzen wij naar de advertentie der Vereeniging in dit num mer. Door de welbekende Leidsche Zang- vereeniging „Sursum Corda", dir. de heer Henri Berk el jon, zal binnenkort een uitvoe ring worden gegeven ten voordeel© der kin derkolonie „Voordorp" te Leiderdorp. De afdeelingen der Tweede Kamer zijn gisteren gereed gekomen met het onder zoek der Indische begrooting. Men verwacht, dat de hoofdstukken der Staatsbegrooting, waarvan het onderzoek as. Dinsdag begint, de sectiën niet langer da.n een week zullen bezighouden, in ver band waarmede hot voornemen bestaat, te gen de tweede helft van October de Bak kerswet nog te behandelen. Het stoffelijk overschot van den te Berlijn overleden gezant te Madrid, jhr. mr. dr. H. J. C. Testa-, wordt naar het va derland overgebracht, ten einde over eenige dagen te Houthem, bij Maastricht, te wor den ter aarde besteld. De heeren nirs. O. R. Beau jon, te Rot terdam, R. M. J. M. Beguin, te 's-Graven- hage, J. A. J. Meddens, te Groningen, E. Meijer, te Amsterdam, G. A. van Schouwen, te Arnhem, en J. J. de Vries, te Utrecht, zijn bestemd voor den dienst in Ned.-Indië om te worden benoemd tot ambtenaar bij den bureaudienst daar te lande, waaronder begrepen de dienst ter griffie van het Hoog gerechtshof en van Europeesehe of inland- sche rechtbanken. Het politie-diploma met aanteekening is behaald door K. van der Weyden, te Gouda. Ds. J. H. Wolters, te Sloterdijk, beroe pen bij de Ned.-Herv. Gemeente te Heemstede, hoopt den 303ten October zijn af scheids- en den 6den November zijn in- tree-rede te houden. ,jDag frouw". „Dag... frouw", roepen ze iederen morgen als ik door het nauwe straatje kom. Twee kleine jongetjes, achter een hekje, 'dat in do open deur staat. Het is natuurlijk dat zij mij kennen, want zij staan daar den heelen dag voor hun hekje in het nauwe straatje... en ik kom er dikwijls langs. Zij hebben om zich mee to amuseeren, de voorbijgangers op de straat, do karren die een enkele maal door het straatje rijden, een hond die langs de stoepen dwaalt en zelfs wel eens in kameraadschap door de tralies van het houten hekje neust... en een stuk lucht boven het huis aan den overkant, v/aar de eene, zittend tegen den. muur met zijn vinger in den mond naar zit uit te turen mot hetzelfde eigendomsrecht in de verbaasde oogen als waarmee hij tuurt naar den hond... ja, en dan hebben deze twee baasjes, niet te vergeten nog: twee stoven. Twee ouderwetsche vierkante stoven met gaatjes. Boven de lucht waar de wolkon in drij ven en de straat met zijn voorbijgangers zijn hun do stoven hst liefst. Ze staan boven op de stoven, hun hoofden hangend over 't hekje; ze zitten op de sto ven samen in diep gesprek. Zo liggen op hun buikje en wroeten met hun armpjes in den open kant; to peuteren mot hun vin gertjes do binnenranden langs waaruit ze zanderige stof als een begeerden buit weg halen, ze tornen een heelen ochtend tot het losse zijplankjc wegwipt en ze 't oP en neer kunnen schuiven. Ze peilen met hun vinger tjes in de vijf gaatjes bovenop. Ze strijken met de hanclen langs de stoof alsof ze een dier beaaien. Ze kruipen mekaar na, hot on diepe gangetje in en schuiven ieder hun 6toof ala een sleetje vooruit. Zo verrichten zoo velerlei ongelijksoortig heden met een stoof als gij, waarde lezer puzzle-liefhebber figuurtjes kunt leg gen met laat ons zeggen drie lucifersstok jes. Maar nu dezon ochtend was er wat nieuws 'n gansoh nieuw elementZij hadden zij hadden Zij hadden een krant.. Zij graaiden er wellustig groote lappen af. Zij zaten met him oogen te smullen en energiek stak er een klein stukje tong uit de een zijn mond. Het was of hij dat stukje tong af wilde bijten. Maar hij deed het niek Het was slechts uiting van zijn goe dige woede om do krant uiteen te rijten. Tot flarden moest zij. Dat hield een heelen tijd bozig. Toen wer den van d© verscheurde papieren, propjes gedraaid en deze propjes moesten getoo- verd, gewrongen, geperst door een van de vijf gaten van de stoof: het mooie midden- gaatj e. Ze zaten te zuchten van inspanning, Ze vergaten het stukje lucht hun eigen dom. Ze vergaten hun stukje straat.... Zo hadden ja heusch lezer, deze kleino baasjes't volkomen geluk. Er zijn een aantal menschen die een voud in de opvoeding voorstaan. Wanneer deze van plan zijn tot een ve eeniging samen te smelten, waarom niet een; vereeniging nog &r bij, raad ik hun als affiche voor hun streven, ter opluistering, ter illustreering, een kiekje to nemen van de twee gtj HAARLEMMERMEER. Dat de paarden fokkerij in onze gemeente niet onbelang rijk is en dat tevens goede paarden gefokt worden, voor den handel geschikt, kan hier uit blijken, dat door de bekende paarden- hiandelaars, de gebr. Herz, van Sept. 1909 tot Sept. 1910 niet minder dan 142 paarden uit Haarlemmermeer naar Duitschland werden' uitgevoerd. Gisteravond hield de afd. Haarlem mermeer van „Het Witte Kruis" oen le denvergadering in het hotel „De Beurs",- te Hoofddorp. Als afgevaardigden naar do algemeene vergadering te Amsterdam op 4 Oct. as. worden gekozen de heeren S. Silver en A. Rombout. Aftredend als be stuurslid waren de heeren J. H. Nanninga, N. J, Rinkel on P. de Breuk. De beide eersten werden herkozen. In plaats van den; laatste, die zich niet herkiesbaar stelde, werd gekozen de heer J. Berrevoets. Besloten werd aan den Raad sym-pathie te betuigen voor zijn streven om de drink waterkwestie in onze gemeente tot een op lossing te brengen. Ten overstaan van notaris Daamon, tc Haarlem, werden in hotel „De Beurs" te Hoofddorp publiek geveild. Een bouwmans woning, schuren, kapbergen en verdere ge timmerten, alsmede een arbeiderswoning, benevens bouw- en weiland, ter gezamenlij ke grootte van 32 H.A., 10 A. en 60 c.A. Het geheel, dat in écn koop werd ver kocht, werd ingezet door den heer Allard, te Haarlem, voor f 51,300. Het werd afge mijnd op f 2400 door de firma Nieuwenhui- zen en Zoon, te Lissc, zoodat deze koopstei werd voor f 53,7.00. LEIMUIDEN, B(] de gehouden aanbostodiüg voor het maken van oen steenen schoeiing, enz. in het dorp, alhier, waren acht biljetten ingeleverd. De begrooting waa 1050. Inschrijvers waren: J. Haring, Aarlandervoen, voor ƒ1199; S. Bodegraven, Nieuwveen, 1149; P. Stam, Nieuwkoop, 1088; S. J. v. d. Voort, Aarlanderveen, 1065; J. Kempenaar, alhier 1016; P. Chailet, idem, ƒ1010; A. T. Brand, idem, ƒ1008 en J. v. Ryn, idem, f 1007. Aan den laagsten inschrij ver is het werk gegund. RIJNZATERWOUDE. De zitting van doa Militieraad zal voor deze gemeente plaats heb ben op Zaterdag 15 Oct. des nam. te kwart over eenen in do Stadspaal te Loiden. VOORSCHOTEN. Niet minder dan een 50 tal jongelui hebben zich aangemeld, om toegelaten te worden als leerlingen der Ambachtstoeken- school. Met het oog op dit groote aantal zyn enkelen, die te jong waren of zich voor de eerste maal aanmeldden, afgewezen. De lessen zijn nu met 37 leerlingen aangovangon. Met het leggen der buizen voor de water leiding is men nu tot het Vroomen-park ge vorderd. Zooals men weet is dit het eindpunt. Er zijn in de gehoelo buisleiding niet minder dan 51 brandkranon aangebracht. WASSENAAR. Gisteravond gaf de muziek- vereoniging „Excelsior" haar tiende en laatste uitvoering op bet Plein, onder leiding van den heer Noordanus. De concoiton worden ook dit jaar bijgewoond door een groot en belangstellend publiek. Hot ging steeds op zeer ordelijke wijze toe en „Excelsior" zorgde altijd voor afwisselende programma's. Her haalde malen kwamen er nummers op voor, waarom verzocht was door de toehoorders. Wel een bewijs dat do belangstelling levendig is. Het slotnummer „Goeden dag tot weer ziens" doelt er zeker op dat „Excelsior" ons een volgend jaar op een aantal coneerten zal vergasten. De heer J. van Veen had ook nu weer de goede gewoonte om de muzikanten na afloop feestelijk te onthalen. W0UBRUGGE. Alhier heeft eon ernstig ongeval plaats gehad. De werkman J. T., nachtagent, was op een ladder bezig eon boom te snoeioh. Hij viel en werd met eon gebroken arm en been opgenomen en huis waarts- gedragon. Met een motorbootje is hU ter behandeling naar het Academisch Zieken huis te Leiden vervoerde

Leidsch Dagblad | 1910 | | pagina 1