N°. 15517 Donderdag 32 September. A®. 1910. <§eze (§ourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. Uit de „Staatscourant". FEUILLETON. Da geheimzinnige kamer. LEIDSCH DAGBLAD PEUS DER ADYERTENTIEN: Van 16 regels A 1.05. Iedere regel meer f0.17{. Grootere letters naar plaatsruimte. Kleine adrertentiën ran 30 woorden 40 Cents oontantelk tiental woorden meer 10 Cents.Voor het inoasseeren wordt/'0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT; Voor Leiden per week 9 Cents; per 3 maanden 1.1L. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn 1.30. Franco per post 1.65. HINBKRWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien het adres van de Firma A. H. J. WIJTENBURG, houdende verzoek om ver gunning tot het uitbreiden der sigarenfa briek aan den Nieuwen Rijn No. 89, kad. sectie I nos. 1106 en 2502, met een pak- en een plakkamer; Gelet op de artt. 6 en 7 der Hinderwet; Brengen ter algemeene kennis, dat ge- £enoemd verzoek, met de bijlagen, op de Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd is; alsmede dat op Woensdag, 5 October aanst. des voormiddags te elf uren, op het Raadhuis gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen dat verzoek in te brengen, terwijl zij er de aandacht op vesti gen, dat niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hinder wet voor 't gemeentebestuur of een zijner le den zijn verschenen ten einde hun bezwaren fnondeling toe te lichten. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN HEIJST, Secretaris. Leiden, 21 September 1910. Leiden, 22 September. Gisteravond werd in de Pieterskerk pillier na de gehouden Unie"-collecte voor id» Chr. scholen alhier een dank- en bede stond voor het Chr. Onderwijs gehouden, (waarin als voorganger optrad ds. C. van (Proosdij, pred. bij de Geref. Kerk te Am sterdam, die sprak naar aanleiding van (Efeze 6 4 De inzameling tijdens deze bijeenkomst bracht op f 55,22. Totaal met de langs de huizen ingezamel de som van f 613,10 aldus f 668,32 tegen f 613,02.V het vorige jaar. Tevens wordt ons bericht, dat reeds als ba-giften zijn ingekomen f 25 bij den heer S. en f 2,10 bij den heer B. en spreekt de heer F Uittenbroek, correspondent voor Leiden voor deze collecte, den wensoh uit, dat nog vele nagiften zullen volgen. Hij zal ze met veel dauk ontvangen. Wij verwijzen naar de in dit nummer Voorkomende advertentie betreffende de hoogst belangrijke tentoonstelling welke bij gelegenheid van het löde congres voor open bare gezondheids!egeling in de Stadszaal gehouden wordt. - Na afgelegd examen verwierven ook le agenteh van politie T. Boon en M. Mul- Ler, beiden leerlingen van den hoer P. C. (Gr. A. Wijkmans, het politie-diploma. Do agent van politie J. Frijlink te Hille- |pom behaalde het diploma met aanteekonmg. De „Staatscourant" van heden bevat fle statuten van de „Oranje-Verecniging" to Pegstgeost. Gisteren had te Roermond de 57ste al- gein ceno vergadering der Ned. Gustaaf- ^Ldolf-Vcreeniging plaats, in hot Munster- Hotel, onder voorzitterschap van prof. dr. L. Knappert, van Leiden, die de verga dering mot een korte toespraak opende. Het jaarverslag van den secretaris en de rekening van den penningmeester werden goedgekeurd. Een voorstel van de afdeeling Groningen omtrent een beperking dei- posten op het ondersteuningsplan, voor zooveel Nederland aangaat, werd, na een kleine redactie-wij ziging aangenomen met 17 tegen 13 stem men. Het ondersteuningsplan voor 1910 werd be houdens een kleine verandering, goedgekeurd. Als gemeente, die de feestgave zal heb ben te ontvangen, werd met overgroot© meer derheid Weert aangewezen. Mede op de lijst stonden Chermilov H. B. (in Bohe- men) en St.-Laurent-du.Cros (in Frankrijk). Als leden van het Hoofdbestuur werden gekozen de heeren M. Joustra, secretaris (aftredend) en prof. dr. H. Y. Groenewe- gen (vacature-ds. Chavannes). Op een telegram van hulde en erkentelijk heid aan H. M. do Koningin werd in den namiddag een telegram van dankbetuiging namens H. M. ontvangen. Verschillende afgevaardigden van bevrien de vereenigingen brachten hun groeten over; ds. Hoek, van Brussel, deelde een en ander mede over den stand der protestantsche zaak in België, cn de bekeerde Fransche priester Léon Revoyre gaf een pakkende schets van do geweldige crisis, die het Katholicisme in Frankrijk doormaakt. To half vier ongeveer werd de zeer geanimeerde vergadering door den voorzitter gesloten. Don avond te voren had er een indruk wekkende godsdionstoef^ing plaats in de fraai gerestaureerde protestantsche kerk. Als sprekers traden achtereenvolgens op ds. C. J. van Paasson, van Haarlem, ds. D. Klein Wassink, van Deventer, en prof. dr. H. Y. Groonewegen, van Leiden. Keurige solozang van moj. C. L. en orgelspel van den heer Dorrenboom, uit Breda, verhoogden zeer de wijding van dezen dienst. Bij beschikking van den minister van Marine is de kapitein-luitenant ter zee E. A. Coenen^ in verband met zijn eervolle ont heffing van de betrekking van raad, toege voegd aan het Hoog Militair Gerechtshof, met ingang van 16 October a.s. op nonac- tdviteit gesteld. Gisteravond is per Staatsspoor van 7 u. 26 min. prinses van Wied uit Nouwied in Den Haag aangekomen. B. en Ws. van Haarlem stellen den Raad voor om een controleerend geneeskun dige op een jaarwedde van f 1000 oa.n te stellen. De taak van dezen geneeskundige zal zjjn de zich ziek gemeld hebbende ge meentewerklieden, beambten en ambtenaren te controleeren. 't Bezoek van den genees heer moet binnen 24 uur en voorts minstens één koer per week plaats hebben. Plet sa laris wordt tijdons ziekte niet uitbetaald, wanneer de zieke weigert den controleerend geneeskundige te ontvangen. Te Hilversum is gisteren overleden, 71 jaar oud, de heer W. J. Hakkert, oud- directeur der hoogeré burgerschool te Apel doorn. Do hoeren A. A'. Sprenger Sr., te Haarlem en A. A .Sprenger Jr., te Am sterdam hebben het voornemen te Haarlem op to richten eon overdekte bad- en zwem inrichting, waaTvan do kosten van bouw en. installatie begroot worden op f 97,000. Zij hebben zich gewend tot den gemeen teraad met het verzoeka. voor den tijd van 75 jaren hun in erfpacht af te staan een terrein aan de Zijlvest, groot 2000 M2., tegen een erfpachtscanon jaarlijks van 4pCt. van do waarde van den grond; b. een voor schot te verleenen van f 95,000 rentende 4 pCt., waarop $oor hen f 1000 per jaar zal moeten worden afgelost, en c. een jaar- lijksch subsidie van f 7500, waarop de sub a en b verschuldigde bedragen in minde ring zijn te brengen. (O. H. Ct-) Beroepen is bij de Ned.-Herv. Gem. te Doetinchem ds. M. C. Briët, te Hall (gem. Brum men). Beroepen is bij de Doopsgezinde Gem. te Hallum do heer Tj. Kielstra, enL-predikant te Oegstgeest; bij de Geref. Kerk te Waar- dar ds. J. Schoonhoven, te Scherpenzeel. De gewone audiëntie van den minister van binnenlandsche zaken zal op Zaterdag 24 dezer niet plaats hebben. AALSMEER. De gemeenteraad besloot tot overnomnig van al de gronden, aankoop van huizen, enz. ter uitvoering van het uit breidingsplan der gemeente. De gemeente krijgt daardoor de beschikking over ruim 8 hectaren land,, wat van greote beteeke- nis is, daar hier geen bouwgrond is te krij gen en als gevolg daarvan bepaald woning nood hcerseht. Voor de benoodigde gelden, f 75,000, zal een geldleening worden aan gegaan. ÏÏILLEGOM. H. P. in de Zuiderstraat te Haarlem, verzoekt opsporing van een 18- jarige dochter, dienstbode .alhier, die haar huis heeft verlaten en noch bij haar meester noch bij haar oudei's is teruggekeerd. HAARLEMMERMEER. De groote na jaar spaar denmarkt te Hoofddorp zal gehou den worden den 20sten October a.s. Wij vernemen, dat bij onderzoek van verschillende monsters bieden een gemiddeld gehalte gevonden is van ruim 15^- pCt, dus ruim l£ pCt. boven het gecontracteerde ge halte. Neemt men in aanmerking, dat per 10CQ KG. f 12 wordt uitbetaald en voor elk over-proeenfc 1 gld. meer; dat bij mooi weer het gehalte nog iets stijgen kan, en ten slotte dat de bieten flink gegroeid zijn en dus good gewicht leveren, Jan mag ruime opbrengst verwacht worden. Met 1 Nov. a.s. zullen te Hoofddorp geopend worden: 1ste een landbouwwinter- cursus2de een cursus in paardenkennis en 3de een cursus in landbouwboekhouden, wel een bewijs, dat de landbouwers zich in hun vak zooveel mogelijk trachten te ontwikke len. Voor al deze oursussen hebben zicb reeds leerlingen aangemeld. KATWIJK. Het aantal inrichtingen van bedrijf staat wederom vermeerderd te wor den; in de Korte Dwarsstraat zoowel als bij de remise zullen smederijen worden opge richt. De heer Van Duyn, jaren lang werk zaam aan een der grootste machinefabrie ken in ons land, wil in eerstgenoemde straat een inrichting openen tot reparatie, van ma chinerieën, donkey's die aan boord onzer vissckersvloot in grooten getale worden gevonden, terwijl de heer Haasnoot in rijn nieuw gebouwd pand bij de remisie van de stoomtram een huis- en scheepssmederij staat te openen. Door dien aannemer der nieuwe R.-K. kerk is vergunning gevraagd tot het in-werking-brengen van een petro- leum-motor. KATWIJK-AAN-DEN-RIJN. Alhier be staat het plan tot oprichting van een tuin- bouw-wintercursus, onderwijs in .grondon derzoek, gebruik van meststoffen, enz. Jon gelieden van 16 jaren en ouder* kunnen er aan deelnemen en hebben rich daarvoor ten spoedigste aan te melden. De lessen zullen worden gegeven van 1 November tot half Maart, drie avonden per week. Aanbeveling aan onze jongelui om aan dezen zoo noo- digen en nuttigen cursus deel te nemen is, naar we vertrouwen, overbodig. De ver schillende bloembollenvereenigfngen, die tot dit onderwijs het initiatief namen, hebben hiermede een goed besluit genomen. KATWIJK-AAN-ZEE. Bij gunstig weer zal ons Harmonie-gezelschap hedenavond voor dit seizoen zijn laatste concert geven in de muriektent. LISSE. Gisteren is alhier de tweede droge veiling gehouden vanwege de afd. Lisso van het H. B.-G. onder directie van de hoeren H. Bader en A. de Mooy Jr. Voor deze maal was ook de aanvoer wederom groot en de beJ augstelling eveneens. In goede kwaliteit was de handel vlug, doch in mindere kwa liteit traag. Voor onderstaande soorten no teerden wij do volgende prijzenLa Précieuse f 10; Rose Gris do LLn f 8 a f 9.50; Mu- rillo f 19 a f 23; Grand Due f 12 a f15; Chryselora f 4Scar led Due f31; Goud vink f 8Gele Prins f5 a f7; Artus f 7.50; Brutus f 16; Jacoba van Beieren f 3Thomas Mooro f7; La Reine f 6 a f 10; Rcx Rubrorum f 10; Golden Spur f 6 a f 9.50; Bic. Victoria f 2; Bic. Grandes f 2.50; Emperor f 5; Oranje Plioenix f 3; Glad. Conv. Alba f 5.50; the Bride f 3; Blusing the bride f 12. De prijzen zijn be reikend per H.L. en moeten verhoogd wor den met 10 pCt. kosten. NIEUWKOOP'. Tot tijdelijk secretaris dezer gemeente is aangesteld de heer J. O. Baumann, van Monster. RIJNSBURG. Over het algemeen is het een slecht ooftjaar cn de klachten over de schaarsdhto en duurte dor vruchten zijn al gemeen. Wat frambozen betreft behoeft de lieer H. Arink, alhier, echter niet te klagen. Gisteren plukte hij twee mandjes van deze geurige vrucht vau dezelfde stokken, die reeds in het voorjaar 60 mandjes hebben geleverd. En nog zitten de struiken zoo vol rijpende en nog kleine vruchten, dat, mag het weer goed blijven, hij nog op een 30-tal mandjes rekent. SASSENHEIM. Bij gezusters Van Z, al hier, hadden een paar zwervers verlof in oen schuur hun moede leden uit te strek ken. Erg ondankbaai', namen zij bij het heengaan een bos touw mee, ter waarde van dxie gulden. Zij hadden evenwel niet lang wil van het meegenomene, want nog in de kom der gemeente werden zij ge snapt. Op liet oogenblik logoeren zij in het Huis van Bewaring te 's Gravonliagi^. WASSENAAR. Gisteravond vergaderde de V. P .N. Bij afwezigheid van den voor zitter werd de vergadering geleid door den heer M. Peereboom. Deze was van mooning, dat de V. P N.. niet was, wat de afd. kon zijn. De oorzaak ligt z.i. hierin, dat in het bestuur personen zitten, die wol wat, maar niet genoeg voor de pluimvootoelt ge voelen, om do afd. tot een bloeiende te maken. Een paar bestuursleden traden daar om af en wenschten hun plaats ingeno men te zien. door mannen, die zich meer rechtstreeks met de fokkerij bezighouden. Gekozen werden de heeren O. Versteeg en D. van den Burg. Een der leden, deelde mede, dat hij 600 broedeieren had verkocht, hoofdzakelijk in Wassenaar. Er werd ge klaagd, dat de eieren niet meer door de vcilingscommissio worden geschouwd. Er werd betoogd dat dit niet kon. Er moet noodig een gaslamp in het veilingsgebouw komen. Er zal onderzocht worden naar do kosten. In do volgende vergadering komen nadere voorstellen. WARMOND. In het verslag van den Raad dezer gemeente is abusievelijk vermeld, dat op de voordracht voor hoofd der O. L. school voorkwam mej. Anna Bijlsina: dit moest zijn de heer Anne Bijlsma, tc Molkwe- rum. Besloten is aile gemcentegebouwen al hier van gas te voorzien. ZOETERWOUDE. Door Ged. Staten van Zuid-Holland is de verordening, vastgesteld door den Raad dezer gemeente, dd. 18 Au gustus 11., waarbij is bepaald, dat in de bebouwde kommen met motorrijtuigen niet sneller mag gereden worden dan 15 K.M. per uur, goedgekeurd. De verordening zal dus na veertien dagen in werking treden. Toen eenige dagen geleden den veld wachters Monna en Van der Stel, beiden van Zoeterwoude! ter oore was gekomen, dat ten nadeele der Maatschappij tot Ex ploitatie van Tramwegen, materiaal onder die gemeente liggend, tramrails, lasohplaten verbindingsstangen, enz., enz., sedert ge- ruimen tijd achtereen des naolits werden ge stolen, togen zij er 's nachts op uit om de dieven te ontdekken, doch tevergeefs, daar de dieven niet verschenen. Niet tegen staande dat is 't dien veldwachters toch ge lukt thans de verdachten aan te houden, en is gebleken, dat dezen er des nachts gedu rende de maanden Augustus en September dezes jaars met een handwagen op uittrok ken, dlien handwagen dan zoo vol laadden als maar eenïgsziDg kon, en daarmede stad waarts reden, en hun buit to gelde maak-' ten- Beide aangehoudenen hebben 'n volledige bekentenis afgelegd, en rijn ter besohikking der Justitie gesteld, terwijl het meerendeel der door hen ontvreemde voorwerpen is op gespoord, zooclat de beide nacht-expediteurs hun straf niet zullen ontgaan, en een paar zeer gevaarlijke en tevens brutale dieven zijn opgeruimd. Bij Kon. besluit is bij het personeel van den geneeskundigen dienst van het leger in Ned.-Indië benoemd en aangesteld tot officier van gezondheid 2e kl., de arts R, G. Bijl; aan mej. E. de Clercq op haar verzoek met ingang van 1 October a.s., eervol ont slag verleend als amanuensis bij het Rijks archief te Utrecht; met ingang van 1 October a.s. op hun tegenwoordige standplaatsen benoemd tot adjunct-inspecteur der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen: J. A. baron van Ittersum, waarnemend adjunct-inspec teur dier middelen te Valkenburg (L.) en A. Volkmaars, waarnemend adjunct-in specteur d-er middelen te Enschedee; benoemd: tot bewaarder van de hypo die- y- ,,ïk heb er mijn zinnen op gezet," zei (ady Batlesea. ,,Bied hem alles, wat u wilt. Hij is oud. Hij is niet welgesteld, hoor ik. Hij moest blij wezen zoo'n kans te krijgen." I De beleefde huis-agent haalde zijn schou ders op. Wat kon hij zeggen? De rijke'En- pelsohe dame wilde een'speciale vil'la tus- iichen Beaulieu en Monte-Carlo. De bedoel de villa was klein, maar schilderachtig. Zij lag op een van de mooiste punten, want die ^uurt werd Petite Afrique" genoemd, zóó ]ponnig en 'beschut was het daar. De steile, Èoge bergen beschermden haar voor de ude. Do zon zond daar al haar warmte gloed, zelfs midden in den winter, i Hóoge boschjes en hagen van mirten en lanen van sinaasappel- en oitroenstruiken Werkten samen om deze schuilplaats te ont trekken aan nieuwsgierige oogen. Die Engelsche dame had de villa van int |fee gezien, had geïnformeerd naar den naam fen den eigenaar, en verlangde haar nu voor liet seizoen te huren. Zij was rijk genoeg om pich elke gril te veroorloven. Het kwam niet pek elke gril te veroorlooven.Het kwam niet Wan het geld niet past op ieder slot, dat Jhaar gril mocht uitkiezen. Zij had nog een inader onderzoek ingesteld naar de villa. Zij pad gehoord, dat de eigenaar er steeds in Iwoondedat hij weigerde haar te verhuren, fcn zelfs een vreemdeling toe te laten, cm [de schoonheid te bewonderen. Hij was oud, excentriek en gierig. Van Jet wereldsohe leven van de Riviera wilde hij niets weten. Haar vroolijke menigte, haar weelde en buitensporigheden, haar verlokkingen van het Casino, dit alles be- teekende niets voor hem. Nu en dan zag men hem langs den Cornicheweg naar Nice of Mentone rijden. En meermalen reed het ouderwetsche rijtuig met do rustig loopende paarden langzaam de hoogte op naar het Tête de Obien of naar Eze. Het was een eigenaardige smaak om de voorkeur te ge ven aan de nauwe straten en de oude hui zen van La, Turbie of van Roquebrune bo ven de moderne pracht van Monte-Carlo of Nice. Maar dat was nu eenmaal de liefheb berij van graaf Gotto. Zoo heette hij. Excentriek was hij, wanneer afzondering en eenvoudige gewoonten excentriciteit betee- kenen; een verlangen om de warreling en den strijd van de wereld buiten te sluiten, en zijn eigen leven te volgen zonder zich te storen aan de opinie van anderen. Vaak, wanneer het Riviera-seizoen vraag naar buiten deed ontstaan, bad den huis agenten den graaf aanbiedingen gedaan voor zijn schilderachtige villa. Maar allen kregen hetzelfde antwoord: zij was niet te huur; zij mocht niet worden bezichtigd. De afzondering en de geslotenheid hadden er een stempel van voornaamheid aan gegeven en die voornaamheid tartte zelfs het goud van den milionnair. Dat alles herhaalde de beleefde huis-agent aan de rijke, lastige vraagster, die haar zinnen had gezet op juist die villa voor de drie maanden van haar verblijf in die streek. Zij 'luisterde da-a/naar met het onge duld van iemand, voor wie verlangen en be- izit steeds hand in hand gingen, sedert haar leven dat woord waard was. „Schrijf hem dan nog eens. Zeg hem, dat een dame het wenscht, een lady va:i het Engelsche hof. Geld is geen bezwaar. Hij kan krijgen wat hij vraagt. Eigenaardig, schilderachtig en afgesloten. Een mooi park. Geriefelijk, clicht bij Monte-Carlo." ,,Het park i3 werkelijk mooi en de afstand is niet groot," zei de agent. „Ik zal natuur lijk weer schrijven, als u dat wenscht. Maar" hij schudde zijn hoofd „er heb ben al zoo velen een bod gedaan, Russische prinsen, millionnairs uit Amerika. Het is altijd hetzelfde: neen, neen, en nog eens neen! En bovendien toorn, heftige toorn, als wij aanhouden." Een rustig meisje met lief uiterlijk, dat naast de lastige dame stond, sprak toen, half verontschuldigend „Denkt u, dat het eenig nut. zal hebben dien heer lastig te vallen, taote Waarom zouden wij niet liever een andere villa zoe ken V' De Engelsche gravin wierp een veront waardigden blik op haar nicht. „Houd je mond Ik heb je meening niet gevraagd. Ik verkies niet naar andere villa's te kijken. Ik wil die niet. Ik wensch de villa „Torell-i" en ik zal die krijgen ook". Zij ging het kantoor uit. Het meisje volg de. Lady Batlesea stapte in de wachtende auto en, gaf een bevel aan den palfrenier. Het meisje was te verbaasd, om te spre ken. Het had de woorden duidelijk ver staan. „Rijd naar de villa „Torelli", ongeveer vijf mijlen verderop. Ik zal wel waarschu wen als wij er zijn." Jeenne" Charteris, zoo hee-te het meisje, »ei niets. Het was niet aan haar om aan merkingen te maken op de grillen van haar tante, of op haar vaak van slechten smaak getuigende invallen, die eenigszins teeke^ nend waren voor de wereldsohe kringen. Zij was slechts een arme nicht, die als dame van gezelschap was genomen voor het schrij ven en brieven, het voorlezen van boeken of couranten, het zorgen voor de behoeften van twee kleine schoothondjes, en het ver richten van andere werkzaamheden, die lady Batlesea ncodig achtte. Toen zij naar het gelaat van de gravin keek, zag zij daarop alle kenteekenen van brutaalheid en koppigheid, die zij als „on veilig sein" had leeren lezen. Zij deed daarom geen poging om een gesprek te be ginnen. Zij zat rustig in de auto, terwijl deze snel voortreed. Hoe zou, zoo dacht zij, de Riviera er hebben uitgezien, toen de chalets nog wijd uiteen verspreid lagen; toen de Corniche-weg nog slechts een muil ezelpad tusselïen de rotsen en de zee -was toen de besmetting van af te keuren weel de en dwaasheid zich nog niet langs de praohtige kust had verspreid, en haar be- teekenis nog niet veranderd had in de koortsachtige opgewondenheid van den speler, de buitensporigheden van vroolijke werelcüingen, die hier met het seizoen heen fladderen, zonder iets om de plaats zelf te geven. „Wat zie je er somber uit, Jeanne? Wat scheelt je?" zei de scherpe stem van lady Batlesea, plotseling de gedachten van het meisje onderbrekend. „Je denkt er zeker over, dat we dien hermiet niet behooren te bestormen in zijn kluis. Maar ik wil het met persoonlijke overreding beproeven. Wij zullen zien wat dat uitwerkt." „Waarom wilt u dat huis zoo graag heb ben?" vroeg het meisje. De gravin lachte. „Och", een gril, en misschien omdat hot zoo moeilijk to krijgen is. Je weet, dat ik tegenkanting haat." Dat wist het meisje maar al te goed. J tet had niet een jaar onder deze voogdij ge leefd, zonder den aard van haar tante goed te leeren kennen. „Ik dacht, dat die oude edelman misschien liever niet zonder plichtplegingen bezocht wilde worden," zei ze. „Een edelmanzei lady Batlesea min achtend. „Een Italiaansche graaf! Die zijn cr net zooveel als boschbesson. En zij zijn zoo arm! Deze oude, excentrieke heer wendt die afz/ondering maar voor om een hoogen prijs te krijgen. Misschien kan ik h'em er toe overhalen het huis te verkoopen, als hij het niet wil verhuren. Ik zou hier wel een eigen huis willen hebben. Ik heb er vaak over gedacht er een to koopen. Engela-nd is nu een onmogelijk land. Jq kimt er niet wonen van Augustus tot Mei Verleden jaar droeg ik in September al bont." Jeanne zei niets. Zij was een eerugszins teruggetrokken natuur cn gaf er de voor keur aan, althans tegenover lady Batlesea, om de rol van toehoordores te vervullen. Zij hadden zoo weinig gemeen, dat zij al tijd bang was haar opinies te uiten of een gedachtenwisseling te wagen. De gravin ratelde voort zonder op haar zwijgen te letten, totdat zij de begeerde villa bereikten. Daar hield de auto stil cn de palfrenier belde aan de ijzeren poort* die stond in dc ondoordringbare heg van pyracanthus cn mirten,--waarachter de si naasappel- en rièroenstruiken oprezen. (Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1910 | | pagina 1