N°. 15516 TToeiisifTas 21 SêpfemKèr. A0. 1910. feze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit DRIE Bladen. Eerste Blad. FEUILLETON. E©n zwars strip. Uit de „Staatscourant". PRUS DER ADTERTENTIEN: Van 16 regels A 1.0 6. Iedere regel meer 0.171. Grootere letter» naar plaatsruimte, Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Oeoteoontantj elk tiental woorden meer 10 Gents.—Voor het incasseeren wordtAO.06 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Oentsper 3 maanden i f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn f 1.30. Franco per post1.65. Leiden, 21 September. Men verzoekt ons d© bijzondere aaur idacht te vestigen op <le advertentie in dit blad, waarin door de commissie uit de leer lingen van Math es jal; wordt medegedeeld, dat de feestavond van heden -in de Stads taal morgen wordt herhaald. Voor het examen voor het gewoon po lities-diploma zijn te Utrecht geslaagd de agenten A. Harteveld en C. Klay, van Lei den, leerlingen van den heer P. C. G. A. •Wijkmans, en voor het diploma met aantee- kening, de politie-agent W. M. van Appel, ook van Leiden. Voor de hoofdakte is te VGrayenhage geslaagd de heer J. Wanink, van Leiden. Ons Carillon van het Raadhuis te hoo- ren spelen^ is niets bijzonders, maar wel als dit 's avonds geschiedt. Dit was gisteren van halftien tot halfelf het geval. Het was een attentie, door tussohenkomst van „Vreemdelingenverkeer," aan de hier ver toevende loden van de Maatschappij tot bevordering der Bouwkunst, die te dezer stede gisteren hun algcmeene vergadering hielden en heden een uitstapje naar Gouda en Oudewater maken, en dus den naoht hier overbleven. Een aan den stadhuistoren hangend lioht deed aan vroegere tijden herinneren als aanwijzing in welke richting van de stad er brand was. Nu wag er bovendien ook i n den toren licht. Het „Stsbl." No. 280 bevat een Kon. besluit van den lOden dezer, houdende nadere wijziging van het Kon. besluit van 16 September 1895 CStbl. No. 161), waarbij aan het bestuur der gemeente Leiden ver gunning is verleend op het landgoed Ende geest, gemeente Oegstgeest, een gesticht voor krankzinnigen op te riohten, welk be sluit thans in zooverre wordt gewijzigd, dat in art. 2, in plaats van ,,in elk van 2 houten hulppaviljoenen 12 vrouwen", gelezen wordt: „in een houten hulp paviljoen 12 mannen en in een ander houten hulppavil joen 12 vrouwen". De „Unie"-<joUccte, heden alhier langs de huizen gehouden, heeft ruim f 600 opge bracht tegen f 577.53$- ten vorigen jare. Te 's-Gravenhage, waar hij ©enige da gen vertoefde, is gisteren plotseling overle den H. N. baron Sclnrnmelpenninck van der Oye, van Randenbroek, sedert 23 Januari 1903 rentmeester van het Kroondomein Amersfoort. De directie der HolL Electr. Spoor weg-Maatschappij heeft aanlbesteed, het maken van den onderbouw eenesr overbrug ging van de Ringvaart en den Ringdijk van den Haarlemmermeerpolder nabij Aalsmeer. Ingekomen 10 biljetten. Minste inschrijvers waren de heeren P. C. de Rooy, te Sloten en H. J. Terlage, te Amsterdam, voor f 69,999. Het kiescollege d©r Ned.-Herv. Gem. te Rotterdam heeft in zijn gisteravond go- houden vergadering, ter voorziening in de vacature-A. H. Roose, het volgend© drietal geformeerd-, ds. P. Veem, te Zutfen; ds. J. O. H. Scholten, te Dieren, en ds. P. J. Couvé e, teNijmegen. Tot predikant bij de Ned.-Horv. Gem. te Zegveld is beroepen de heer P. Kruit, cand. te Hekendorp. Slot.) XIX, Toen Pfaldner den volgenden morgen bij Kratz kwam, vernam hij, dat Antje reeds naar het kerkhof was gegaan. Hij volgde haar daarheen. Langzaam liep hij en hoe dichter hij bij het kerkhof kwam, des te treuriger werd zijn hart. Hij was bang voor het volgend© uur, want het was nu alles klaar geworden in zijn hart. Hij wistA wat hij op het punt stond voorgoed te verliezen, en wat dit ver lies beteekende. De ernstige woorden van Kratz waren voor hem niet noodig geweest, om zichzelf een streng rechter te zijn. Ja, hij had een kostbaar goed verspeeld, omdat hij een gevoel had nagejaagd, het welk slechts een roes der zinnen, maar geen diepe, reine behoefte van het hart geweest was. Toen Pfaldner Antje naderde, zag hij da delijk hoe smal en bleek haar lief gezichtje was geworden. Maar dat v*as niet alleen het werk van het verdriet van de laatste dagen. Hijzelf had dat arme hart gefolterd. Eenige minuten leunde hij tegen den stam De opening van de zitting der Staten- Generaal werd gisteren bijgewoond door Z. K. H. den Italiaanschen Prina van SavoyeAosta, Graaf van Saleni^ die als adelborst der It&liaansohe marine met het oorlogsschip „Etna", te Amsterdam ter reede ligt. De Prins was vergezeld door den comman dant van dien bodem markies Cusali Vis conti en zijn adjudant. Toegejuicht door een groote menschen- massa, die langs den weg, op het Stations plein- en op het Staatsspoorperron stoDd opgesteld, vertrok H. M. Koningin Wilhel- mina gisteren te kwart voor drieën weer naar Het Loo. Dezelfde auto, waarin H. M. de Koningin had plaats genomen bij Haar vertrek naar bet Staatsspoorstation, bracht den Prins van het Juliana van Stolbergplein met zijn adjudant jlir. Hooft Graafland, naar het station der Hollandsohe Spoor. De Prins, die in burger kleeding was, ver trok met den gewonen trein van 3 uren 28, waarin een coupé was gereserveerd, naar Amsterdam. H. M. de Koningin-Moeder, vergezeld van Jonkvr. Van de Poll, heeft gisteren Prinses Juliana per rijtuig van Soestdijk naar station Soesterberg gebracht, alwaar te ongeveer 4 uren de trein stopte, waar mee H. M. de Koningin van Den Haag naar Het Loo terugkeerde. Na een kort op onthoud en een hartelijk afscheid van H. M. de Koningin-Moeder en de koninklijke familie, vertrok de trein naar Apeldoorn. Men meldt uit Apeldoorn: Te 5 uren 4 min. arriveerde met den Ko ninklijken trein op Het Loo, opgewacht door een talrijk publiek, H. M. de Koningin met Prinses Juliana en Haar gevolg, be staande uit de hofdames Taeta van Am ©ron gen en Van de Poll, de laatste hofdame der Prinses, kapitein Van Hoogstraten, ad judant, baron Taets van Amerongen, kamer heer, jhr. Van Geen, part. secretaris en baron Van Har denbroek van Lookhorst, ordonnans-officier. Na begroeting door den burgemeester, met wien H. M. een handdruk wisselde en nadat H. M. het Prinsesje 't publiek had doen toewuiven, begaf men zddh te voet naar het Paleis, waar de Koninklijke standaard geheschen werd. Naast H. M. ging mej. Marting, het Prin sesje op den arm. De Prins arriveerde met den gewonen trein van 6.28. Z. KL H., die vergezeld was van zijn ad judant, jhr. Van Suchtelen van de Haare, begaf zich in open rijtuig, met twee schim mels bespannen naar Het Loo. In do gisteravond verschenen bijlagen tot de Handelingen van den gemeenteraad van 's-Gravenhage is opgenomen een brief van den wethouder van onderwijs, den heer R A. van Sandick, waarin hij mede deelt, dat hij zich gehoopt gevoelt zijn ontslag te nemen als wethouder. AARLANDERVEEN. Op zoar luisterrijke wijze en in opgewekte stemming is gisteren, Dinsdag, alhier het Koni ngi n nefeest gevierd. Aan de volksspelen werd door zeer velen deelgenomen, vooral uit dé jeugd. Aan elk werd een prijsje uitgedeeld. Voor tonkruipén kreeg den eersten prijs J. ScheLLi ngerbout Czn.voor ringrijden per fiets mej. M. Luiben den lsten prijs, voor hoeren M. Hogcndorp den eersten prijs; voor ringrijden mot tweewielig rijtuig J, Boere den lsten prijs. Na afloop steeg de Commissie in twéé open landauers en ging het in optocht met muziek door de gemeente. van een boom. Maar bet zou laf zijn geweest, het gesprek nog langer uit te stellen, en dus trad hij op haar toe. Eerst toen hij haar naam noemdej keek zij op. Een donker rood steeg haar naar de wan gen. Zij moest zich aan de leuning van de bank, waarop zij had gezeten, vasthouden,- en van haar trillende lippen kwam slechts dit ééno woord: „Ottol" Maar uit dat één© woord sprak het bitterste leed; geen ver wijt, geen aanklacht. Tevergeefs zocht hij naar woorden, om zijn gevoelens uit te drukken. Toen klonk het eindelijk: „Mijn arm, arm lief kindl" Nog stond hij met gebogen hoofd en hij gevoelde, dat de spankracht in zijn ziel van seconde tot seconde minder werd. Nu liet zij de leuning van de bank los en strekte de rechterband naar hem uit. En voor de tweede maal noemde zij zijn naam, maar nu sprak daar niets uit dan haar groote liefde. Hij zonk voor haar neer en sloeg den arm om haar heen. En zij kuste hem. Er werd niets gevraagd; er werd niet ge sproken van vergiffenis. Zij wisten, nu zij elkaar voor den twee den keer vonden, dat hun harten elkaar toebehoorden voor immer. Tweemaal was het na dien tijd lente en zomer geworden* HAARLEMMERMEER. Gistermiddag ontstond te Nieuw-Vennep brand in een hooiberg aohter op het erf van den smid Van Driel, naar men zegt doer het spelen met lucifers van een vierjarig jongetje. In korten tijd stond het hooi in lichterlaaie en bedreigde ernstig bet perceel van den smid en van den melkventer Van Rijn. Reeds werd door de bewoners huisraad in veilig heid gebracht. Gelukkig evenwel was de brandspuit zeer spoedig ter plaatse en mocht het gelukken uitbreiding te voorkomen. Aan oen schuurtje van Van R. ontstond eenige brandschade. Vlug eu krachtig optreden heeft zeker een groot onheil voorkomen. Er gebeuren hier en daar soms dingen, waaraan men geen naam kan geven. Zoo hebben balddadige mens eken (want jongens kunnen dit niet gedaan hebben) vier boompjes staande aan den Kruisweg, nabij Hoofddorp, totaal vernield/ Hot is gebeurd in een der laatste nachten. "Waarom? Dat weet men niet; maar schandelijk is het. De boomontooi toch maakt een sieraad uit, van de polderwegen en het zijn werkelijk geen wonderboomen die in één nacht vol wassen zijn, o, neen, er zijn jaren voor noo dig eer zij hun schoon bereiJkt hebben. Waar om m-oeben dan menschenhanden zoo verniel zuchtig zijn? Hiervoor helpt geen toezicht! Men doet dit, als elk waakzaam oog ver dwenen ,js. Toch ware het te w-anschen, dat de daders geen onbekenden bleven. Zoo iets éischt straf! Aan den Ringdijk bij Nieuwe-Wetering is oen huiswaarts gaand persoon des avonds door drie andere personen, komende van Alkemadé, aangevallen en met een hard voorwerp, waarschijnlijk een steen, zijn hem verscheidene hoofdwonden toegebracht, zoo dat hij ten slotte geheel bebloed de vlucht nam. Een oude veete schijnt de oorzaak tot deze mishandeling to zijn. Togen dé daders is door de politie proces-verhaal opgemaakt. Met allen ijver is men aan het werk getogen om don weg nabij Hoofddorp, dié Zondag wegens de verzakking was afgeslo ten, weer zoo ver in orde te brengen, dat hij wear voor het publiek verkeer kan wor den opengesteld. Dit is nu in orde. Het verzakte gedeelte is door een hekwerk af gezet; de straat is eenige meters verlegd, terwijl bovendien des avonds een en ander door éetn expresselijk daarvoor geplaatste lantaarn wordt verlicht. De Hoofdvaart, waarin dé grondmassa was terecht geko men, is ook weer zoover in orde, dat niet' diepgeladen schepen weer kunnen passeeren. KAAG. De heer W. C. R. Witkamp, on derwijzer aan de O. L. S. te Kaag, is be noemd tot candidaat-opvoédend ambtenaar aan dé Rijks opvoedingsgestichten voor jon gens. i LISSE. Gisteren is' voor het' eerst het in- orde-brengen van de harddraverij-baan alhier, publiek aanbesteed. De uitslag was als volgt: Wassenaar en Van Velzen f 150; J. Suykcr- land f 175; B. van der Zaal f 232; J. Barn- hoom f 244. Dé gunning is aangebonden. Aan dé caféhouders is ter kenni6 gé bracht, dat zij dit jaar ter gelegenheid van do kermis geen komische zangers zullen mogen laten optreden. NOORDWIJKEEHOÜT. Bakker V, die in dé Zilk brood rondbrengt, was bij een klant binnen gegaan. Onderwijl werd een mooie nieuwe paardedeken van zijn wagen gehaald. Wié dit deed, is tot heden nog onbekend. In het St.-Cleménshuis alhier wordt van 2528 Sept. a.s. een retraite gehouden voor R.-K. Middenstanders. VALKENBURG. Dé herfst is ingetreden en mét de open-lucht.coneerten onzer „Har monie" zal heit nu wel gedaan Zijn. Het aantal dier concerten, dezen zomer gege- Nog één dag en keizer Wilhelm zou hét grootsche werk inwijden,, den verbindings weg tusschen twee zeeën, het kanaal, dat den naam droeg van zijn roemrijken groot vader. Nog één dag en het keizerlijke schip zou, onder het gedonder der kanonnen en van de klokkentonen, zijn weg afleggen van West naar Oost. Terwijl de feestelijk getooide Hanzestad haar vorstelijke gasten begroette, voer do gewone passagiersboot naar Helgoland. Het dek was leeg. Alleen voorop stond een jong paar. Zij waren al een jaar getrouwdt maar deze vaart naar het rotseneiland was voor Pfaldner en Antje als een huwelijksreis. (Pfaldner zou de opening van het kanaal,; als gast, hebben bijgewoond, en Antje ver gezelde hem naar Hamburg. Maar de feest klanken wekten in haar de herinnering aan het treurige, dat voor haar aan het werk was verbonden. Zij had het niet uitgespro ken, maar hij had het uit haar trekken gele zen en voorgesteld het feestgewoel te ont- loopen. Eerst als de stilte was terugge keerd, zouden zij Ebenstedt bezoeken, waar Pfaldner op den thans groenen grond een eenvoudigen gedenksteen had laten plaat sen op de plek, waar Bergholm zijn dood had gevonden. Te Hamburg hadden zij Marie Lorenzen. bezocht, die telkens met verlangen, maar steeds met een goed humeur de dagen al- ven, was wel wat weinig; in andere jaren telde men er meer. Of dat nu enkel aan de weersgesteldheid boft gelegen, laten wij in het midden, maar wel zou het wenschj- lijk zijn, wanneer de muziektent op het Kerkplein windvrij kon worden gemaakt. Dan immers hadden onze musici geen last van den tocht, do lampen zouden niet uit waaien, en donateurs en niet-donatours kre gen de kans, om meer te kunnen genietm van, de schoono muziek onder het groene lommer. WASSENAAR. Gisteren word hier een veiling van droge bollen gehouden. Voor het eerst was dit een veiling a contant. Do veilingscommissic was zeer goed tevreden over don uitslag. Er werd tamelijk vorkocht en naar omstandigheden werden goede prij zen gemaakt. Bij Kon. besluit is bepaald, dat de va cature van raadsheer in den Hoogen Raad der Nederlanden, ontstaan door het eervol ontslag van jlir. mr. D. G. van Teylingen, niet zal worden vervuld met ingang van 27 Sept. 1910, behbemd tot burgemeester der gemeente Doornspijk N. S. Rambonnet; met 1 Oct. 1910, benoemd tot schoolopzie ner in het arr. Haarlem, J. F. M. Sterck, te Heemstede, met gelijktijdige toekenning van eervol ontslag uit zijn betrekking van schoolopziener in het arrondissement Am sterdam VI met 1 Oct. a.s. benoemd" tot opzichter- machinist bij 's Rijks kustverlichting to Westkapelle, do tijdelijke opzichter-machi nist bij die verlichting L. M. Verheul: is, met ingang van 1 Oct. 1910, in zijn rang overgeplaatst bij het regiment grena diers en jagers de kapitein J. H. Crena Uiterwijk, van het 2de regiment infanterie met 1 November 1910: lo. aan den generaal-majoor van den grooten staf J. A Roelofs, commandant der Nieuwe Hollandsohe Waterlinie, tevens be velhebber in de Ilde Militaire Afdeeling, op zijn aanvrage, ter zake van langdurigen dienst en onder toekenning van pensioen, eervol ontslag uit den militairen dienst ver leend; 2o. het bedrag van het pensioen vastge steld op f 2700 'a jaars 3o. genoemden opperofficior Harer Ma- jesteits dank betuigd voor de veeljarige en belangrijke diensten, door hem aan den lan de bewezen); met ingang van 1 November 1910, benoemd: bij den grooten staf tot generaal-maj oor, commandant der Nieuwe Hollandsche Wa terlinie, tevens bevelhebber in de Ilde mi litaire afdeelinig, de kolonel P. Kleynhens, commandant van het regiment genietroe- pen; benoemd met 1 Oct. 1910 tot griffier deT arr.-rechtbank te 's-Hertogenbosoh H. J. A M. Lubbers, doctor in de staatswetenschap, commies-redacteur ter secretarie der ge meente Nijmegen, wonende aldaar; met ingang van 14 Sopt. benoemd tot voorzitter der Plaatselijke commissie voor de Ongevallenverzekering te Rotterdam III, ingesteld bij K. B. van 26 Nov. 1902, P. van der Pols, te Rotterdam, onder toekenning van eervol ontslag als plaatsvervangend voorzitter dier commissie. Bij Kon. besluit is aan na te noemen per sonen verlof verleend tot heb aannemen der ondersdheidingsteekenen achter hun namen vermeld: mr. M. J. C. M. Kolkman, te 's-Gravenhage, minister van Financiën, en mr. L. H. W. Regout, te 's-Gravenhage, minister van Waterstaat, beiden de versier selen van grootkruis der Kroonorde, hun door Z. M. den Koning der Belgen geschon* ken. Examen Apotheker s-assistent.r Eerlang zal gelegenheid worden gegeven tot het afleggen van de examens te verkrij ging van een getuigschrift als apothekers assistent. Die examens zullen worden afgenomen te Breda en Zwolle op Maandag 10 Oct. e-k. en volgende dagen. Aanmelding schriftelijk vóór 3 Oct. o.k.1 aan den heer H. J. Spitzen Jr., oud apotheker te Ginnelcen, voorz. van de examen-oommissie aldaar, indien zij te Bre da wenschen te worden geëxamineerd, of aan dr. J. S. Meulenhoff, apotheker te Zwolle, voorz. van de examen-commissie aL' daar, indien zij Zwolle verkiezen met over legging van een uittreksel uit de registers van den burgerlijken stand, waaruit blijkt, dat de candidaat den leeftijd van 18 jaar, heeft bereikt. (.St.-Ct.) LeeraarM. O. Teekenenvoor I n d i Voor het M. O. in Ned.-Indië wordt ge vraagd een leeraar, bevoegd tot het geven van onderwijs in hand- en lijnteekenen aan eon H. B.-S. met 5-j. cursus. Aanmelding vóór 15 Oct. bij op zegel ge schreven request aan het Dep. van Koloniën 1 Voor verdere bijzonderheden zie „Sh-Ct." no. 219. Staaisbegpooiing 1911. Aan de Nota van den Minister van Finam ciën, begeleidende de Staatsbegrooting voor. 1911, met de overige bogrootingshoofcistuk-: ken, wordt het volgende ontleend: Voor het dienstjaar 1908 bedroegen dei uitgaven in totaal f 194,051,757.lD/o. uitelui-i tend gewonen dienst f 186,789,946.03l/2i df ontvangsten in totaal f183,490,933.1672» uit-: sluitend gewonen dienst f 182^492.195.38l£j, zoodat dit jaar een nadeelig saldo oplevert van f 10,560,823.95 in totaal en f 4,297,750.0$ uitsluitend gewonen dienst, zijnde minckr dan ten vorige jare werd verwacht in totaal f 432,138.607* en uitsluitend gewonen dienst f 616,460.4772. Het gunstige verschil is, voor zoover den gewonen dienst betreft het gevolg van dc( omstandigheid dat de gewone ontvangsten' f 364,987.2372 meer hebben opgebracht en' de gewone uitgaven f 251,473.25 minder liehk ben bedragen dan ten vorigen jare kon worw den verwacht. Moge het tekort op den gewonen dienst van 1908 vergeleken bij de verwachting van verleden jaar met ruim 6 ton zijn ingokrom-cj- pen, de afloop van dat dienstjaar blijft niet* tem in zeer ongunstig, ongunstiger dan sedert1' vele jaren is voorgekomen. Het dienstjaar 1909 evenwel, dat zich ten' vorigen jare zeer ongunstig liet aanzien,^ valt belangrijk méde, al kan het dientengé-' vol ge nog allerminst tot de gunstige jaren gerekend worden. Meende do minister het tekort op den' gewonen dienst van dat jaar in Sep tombei; nog op ongeveer 5 millioen te moeten ra- men, naar dé thans bekende cijfers is slechté een tekort op den gewonen dienst tc ver-: j wachten van f1,720,134.8172» waarbij komt', oen nadeelig saldo van de buitengewone ont- vangsten en uitgaven ad f 4,720,018.22, to-: taal tekort f 6,440,153.0372. Onder bovenstaande cijfers betreffende den waarschijnlijken afloop van 1909 is echter niet begrepen hot tekort van de Rijksverze keringsbank ad circa 4 millioen, aangezien het wetsontwerp tot aanzuivering van dit - tekort ten laste van 1909 alsnog is veran- waohtte, dat haar stuurman weer binnen zou komen. Daar hadden zij veel nieuws over Ebenstedt gehoord. Allereerst dat de dokter en zijn halve collega, de apotheker, 'b ■grootsche plan hadden, van de plaats een herstellingsoord te maken. Een sanatorium was in aanbouw. Vader Lorenzen had een vleugel bijgebouwd. Juffrouw Sulfonal schreef een brochure over het ozongehalte van de lucht in Ebenstedt. De vroolijke Bühler had in het logement het gedicht aan den wand geplakt-, waarin mevrouw Clotilde Kratz de opening van het kanaal had be zongen, Antje keek droomend over het groote war- ter en vroeg opeens: „Hoe gaat het toch' met Max'?" „Dat moet ik je nog vertellen. Ik ben van plan spoedig een paar dagen met je naar Eiberode te gaan. Max heeft een groote reis gemaakt en schrijft, dat hij er naar ver langt mij weer eens te zien. Of dat verlan gen missohien niet meer een zekere vrien din geldt, weet ik niet...." „Dwaze man I" zei ze lachend; maar da delijk was ze weer ernstig. „Die arme Max, ik zou hem zoo gaarne ook gelukkig zion I" „Ik niet minde^ Antje! Want ik weet, dat hij een hart van goud bezit, en hoe zwaar hij heeft geleden. Maar ook hem zal het leven schadeloos stellen." Twijfelend vroeg zij: „Zou Lilli...?" Hij schudde hot hoofd. „Neen Antje, Lilli Burger heeft ook een doel en dat is het hoogste in haar kunst, Max zal bevrediging vinden in zijn werk. Het is wel treurig, dat het zoo is, want het volle geluk geeft alleen de liefde, maar niet iedereen is zulk een lot beschoron." Zij keken naar een streep, die in de verte opdoemde. „Weet je nog wel, lieveling, het is nu twee jaren geleden, dat wij ook naar Helgo land gingen? Toen was ik verbaasd, dat de kleine Antje zulk een moedig hart had." Weder zwegen zij en na korten tijd kon den zij de omtrekken van het eiland zien. „Daarboven!" fluisterde zij met bewogen stem, aan het kerkhof denkend. Hij nam haar hoofd tusschen zijn handen en zei: „Liefste, wij hebben zware beproevingen j doorstaan, een zwaren strijd gestreden, vóór wij elkaar werkelijk vonden. En er komen nog dikwijls uren, waarin ik schuld tegonover jo in mijn hart voel. Zeg mij daarom, Antje, ben je gelukkig met mij ge-< r worden?" Zij keek hem diep in de oogen. „Hoe kan je dat nog vragen, lieve mant,/ Als mijn arme moeder, die daarboven op ons neerziet, zal zij jo zegenen. Ja, Otto ik ben gelukkig 1"

Leidsch Dagblad | 1910 | | pagina 1