N°. 155TT IToii<TeivTaj> fA0. 1S19. feze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. Uit de „Staatscourant". Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Faillissementen. PKUS DER ADVERTENTIEN: Van 16 regels /T.06. Iedere regel meer f 0.17L Grootere letters naar plaatsruimte. Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Oentscontant; elk tiental woorden meer 10 Oents, Voor het inoasseeren wordt/"0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Oents j per 3 maanden i Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn Franco per post f 1.10. 1.30. 1.65. Herlialiiigsonderwsjs. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat de inschrijving van nieuwe leerlingen yoor de openbare Herhalingsscholen zal plaats hebben van 19 tot en met 24 Sept. a.s., dagelijks des namiddags van zeven tot acht uren: voor de jongens, in do school aan de Kor te Mare; voor de meisjes, in de school aan de Lan- gcbrug; dat tot het herhalingsonder wijs worden toegelaten lo. zij, die na het gewoon lager onderwijs te hebben genoten, zich ter inschrijving voor den onmiddellijk daarop volgenden cursus van het herhalingsonderwijs aanmelden; 2o. zij, die niet vallende in do termen, be doeld sub lo., bij een af te leggen examen blijk geven, dat zij het onderwijs in een der klassen v-^n de Herhalingsschool kunnen vol gen; dat de inschrijving kan geschieden: óf wel voor den beperkten cursus van 96 jiren, die alleen'des winters gegeven wordt en waarop onderwijs gegeven wordt: voor de jongens in: Kennis der natuur, Nederl. taal, rekenen en teekenen, en voor de meisjes in: Kennis der natuur, Nederl. taal, en handwerken; óf wel voor den uitgebreiden cursus van 283 uren, die over het geheele jaar loopt en Waarop bovendien onderwijs gegeven wordt: voor de jongens inhandelsrekenen, .aan schouwelijke meetkunde, aardrijkskunde, ge- jfichiedenis, natuurkennis van den mensch en gezondheidsleer, en voor de meisjes in: aardrijkskunde, ge schiedenis, natuurkennis van den mensch en gezondheidsleer, huishoudkunde, kookkunst eo behandeling van de wasch; dat het verschuldigde schoolgeld bedraagt Voor iederen leerling 20 cents per maand, welk bedrag echter wordt teruggebracht tot 5 oents voor kinderen van minvermogen den, terwijl kinderen van bedeelden en on vermogende n kosteloos het onderwijs kun nen volgen dat nadero inlichtingen omtrent de dagen en uren, waarop het onderwijs zoo op den beperkten als op den uitgebreiden cursus wordt gegeven, bij de inschrijving door de hoofden der betrokken scholen zullen wor den verstrekt. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. O. DE GIJSELAAR Burgemeester. VAN HEIJST, Secretaris, Leiden, 15 September 1910. Directe Belastingen. De Burgemeester van Leiden brengt ter algemeeoe kennis, dat aan den Ontvanger der Dir. Belastingen is ter hand gesteld het kohier der belasting op bedrijfs- en an- dere inkomsten No. 12 van den dienst 1 19101911, executoir verklaard; 14 Septemb. jl. en herinnert den belanghebbenden aan bun verplichtingen om den aanslag op den bij de Wet bepaalden voet te voldoen. De Burgemeester voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR. Leiden, den 15 September 1910. Leiden, 15 September. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot kapelaan te Rotterdam (H. Rosalia) den Weleerw. pater J. A. J. (Hulshof, O. M.; tot kapelaan te Leiden (O. L. Vr. Onb. Ontv.) den Weleerw. pater C. L. M. Zuidgeest O. M., en tot kapelaan te 's-Gravenhago (H. Antonius) den Wel- eerw. pater C. A. Bulters O. M. De directeur van het Rijkskleedermaga- zijn te Amsterdam, heeft diverse goederen I aanbesteed. Minste inschrijvers waren voor 1000 koppels voor de vesting-artillerie de heere-n Gebrs. Van der Kloot Meyburg, te (Oudshoorn, voor f 0.92 per stuk. De gemeenteraad van Haarlem heeft benoemd, tijdelijk, voor een jaar, tot direc teur van het gemeentelijk museum van schilderijen aldaar, den heer J. O. Kronig, te 's-Gravenhage met 16 stemmen. Vijf stem men waren uitgebracht op den heer W. J- G. van Meurste Haarlem; de andere wa ren in blanco. De zevende lijst van de 32ste jaarcol lecte voor de scholen met den Bijbel ver meld o.m.Alphen met Goudsehe Sluis f351.51; Langeruigeweide met Driebrugge f 109.51; Leiderdorp met Zoetcrwoude (Hoo- ge Rijndijk) f210.734; Rijnsburg f239.74. De Unie-collecte te Alphen bedroeg langs de huizen voor het Suppletiefonds der Her vormden f 276.83 en in de Gercf. Kerk yoor het Suppletiefonds der Gereformeerden f 74.68. Te Leiderdorp is behalve de Unie-collecte in het afgeioopen jaar in de Geref. Kerk nog f 196.12 gecollecteerd voor het Supple tiefonds der Chr. school. B. cn Ws. van 's-Gravenhage hebben den Gemeenteraad in overweging gegeven, de afdoening der motie-Vegtel, waarin uit gesproken wordt, dat het niet in het- be lang-van het.onderwijs is, als de onderwij zeres na haar huwelijk in de school werk zaam blijft, voorloopig aan te houden, nu een wetsontwerp tot regeling van de posi tie van vrouwelijke ambtenaren en onder wijzeressen bij het openbaar lager onder wijs door de Regeering bij dc Tweede Ka mer is ingediend. Bij de gisteren gehouden verkiezing voor een lid van den Gemeenteraad van Rotterdam, in het eerste district" (vacature Van Citters) hebben van de 9613 kiezers slechts 4308 van hun recht gebruik ge maakt en gezamenlijk uitgebracht 4202 geldige stemmen. De volstrekte meerder heid bedraagt dus 2102. Verkregen hebben .de heer. De Klerk (lib.), 1425, B. Hooy- kaas Jr. (christ.-hist.) 1535, H. W. C. Stol- le (soc.-dem.) 1180, dr. W. v. Ravcsteyn (S.-D. P.) 62 stemmen, zoodat herstem ming moet plaats hebben tusschen de hce- ren Hooylcaas en De Klerk. Dc najaarsvergadering van Chr. onder wijzers en onderwijzeressen uit de provincie Zuid-Holland zal gehouden worden op 24 September, des namiddags, m de boven zaal van „Boneski" te Rotterdam. Op de agenda komen o. m. voor de volgende pun ten: „School en schoolwet naar 1806", in ie leiden door den heer H. Nieukerke, van Den Haag, en „Zijn school wandelingen ge oorloofd1?'' in te leiden door den heer J. Zeverboom, van Rotterdam. Bovendien zal in deze vergadering een voorzitter moeten worden gekozen, in de plaats van den hoer G. J. Post, die steeds de leiding dezer ver gadering heeft gehad, ook nog gedeeltelijk de laatste, maar toen, ongesteld geworden tijdens de vergadering, haar moest verlaten. Niet lang daarna stierf hij, zooals be kend is. De kapitein II. Wijnaendts, op 16 dezer ingedeeld bij het 4de regiment infanterie, is bestemd voor het garnizoen Leiden. De 1ste luit.-kwartiermeester D. C. de Witte, assistent-magazijnmeester te Woer den, wordt met Octc&er overgeplaatst bij bet korps pontonniers te Dordrecht. De volgende legaten zijn aan de wees inrichting te Necrboscb vermaakt: door wijlen mej. P. M. Bemsman te Rotterdam f 2000 en door den heer J. Bergsi, te Rot terdam, f 1000. De minister van koloniën heeft de dia mes J. H. E. de Kok, M. van der Kolff, Ch. A. Nierstrasz, G. M. de Jonglr en W. J. E. A. C. Koops, ter beschikking van den gouvdmeur-generaal van Nederlandsch- Indië gesteld, om te worden benoemd tot hulponderwijzeres bij bet openbaar Euro- peesch lager onderwijs daar te lande. (StctJ Do Prins en Prinses von Wied, die gis teren et hun kindoren de gasten waren van H. M. de Koningin-Moeder op Soestdijk, zijn gisteravond half zes per automobiel naar Scheveningcn teruggekeerd. HAARLEMMERMEER. Aan B. en Ws. is door de bewoners van Lisserbroek een adres gericht, voorzien van de handteeke- ningen van alle Lisserbroekbewoners, om al daar een brandspuit geplaatst te krijgen. Wy vernemen, dat ingeval van brand de spuit van Lisse geen dienst meer zal doen, zoodat dan alle hulp moet komen van Ab- benes, dat ongeveer 5 K.M. van Lisserbroek is verwijderd. Vooral bij nacht zal het zeer lang, wellicht al te lang, duren, eer de £<.o begeerde hulp aanwezig is. Het verzoek der Lisserbroekers lijkt ons geheel billijk en het zou ons niet verwonde ren, als B. en We. er ook zoo over denken. Wij hopen voor de adressanten, dat hun verzoek succes hebben mag. Misschien vin den B. en Ws. vrel redenen tot nog meerde re reorganisatie van ons brandweerwezen, wat in verschillende opzichten zeker go wenscht zou zijn. Naar wij vernemen zal onze plaatsge noot G. de Rooi, klerk ter Secretarie alhier binnen korten tijd vertrekken als ambtenaar ter Secretarie te Zoetermeer. Door velen zal deze altijd behulpzame jonge man ter secretarie gemist worden. LISSE. Naar wij vernemen, bestaat bij de directie van de gemeentelijke gasfabriek alhier het plan om bijwijze van proef een tiental automatische ontstekings- en blusck- apparaten aan te schaffen voor de straat verlichting. NOORDWIJKERHOUT. Tot ons genoe gen vernemen wij, dat de heer B. O. Vos, lid van den Gemeenteraad, die ruim vijf weken ernstig ongesteld geweest is, thans in beterschap toeneemt. REEUWIJK. Tot onderwijzer aan de openbare school alhier is benoemd de heer H. G. Meijer, te Amsterdam. RIJNZATERWOUDE. Mej. wed. N., alhier, die een reisje had gemaakt, is te Alphen bewusteloos op straat neergevallen. Zij werd bij den heer V. aldaar binnenge bracht, doch is even later overleden. VALKENBURG. Op 14 September, onge veer drie maanden later dan gewoonlijk, nog rijpe aardbeien te plukken, is zeker niet alledaagsch. De landbouwer A. P. Mz., alhier, presenteerde er ons heden een, zeer groot van stuk, volkomen rijp en keu rig van smaak en geur. In de iaatsto da gen had hij er enkele meer geplukt. Hij vindt dat iets zeldzaams en wè zijn dat met hem eens. Vandaar dit bericht. VOORSCHOTEN. Reeds hebben verschei dene eigenaars van perceelën den wensch te kennen gegeven, dat zij willen aanslui ten aan de waterleiding. Zooals men weet, profiteeren allen, die zich vóór 1 November aansluiten van de volgende gunstige bepa ling: „Zij,-die vóór den lsten November a.s. het verlangen tot aansluiting te kennen ge ven, genieten een tegemoetkoming in de kosten van aanleg der dienstleiding ten be drage van de helft dier kosten en tot een maximum van f 10." Wie dus na 1 Nov. aansluit of genood zaakt wordt aan te sluiten, heeft geen recht op een tegemoetkoming van de gemeente. De kans is natuurlijk groot, dat de Gezond heidscommissie verschillende waterputten afkeurt, waarvan na scheikundig en microscopisch onderzoek gebleken is, dat het water niet voldoet aan redelijke eischen. WASSENAAR. Gistermorgen werd bij het uitgaan der R.-K. Meisjesschool één der leer lingen aangereden door een fiets. Het kind werd bij de eerw. Zusters binnengebracht en later met een rijtuig naar huis vervoerd. Het bleek, dat bij den val een der beentjes gebroken was. Bij Kon. besluit is met ingang van den lsten October 1910: lo. de lichtwachter-maohinist aan boord van 's Rijks lichtschip „TerscheUingerbank'' W. H. Stoker, in gelijke betrekking overge plaatst aan boord van 's Rijks lichtschip „Haaks" 2o. benoemd tot lichtwaohter-machimst aan boord van 's Rijks lichtschip „Terschel- lingerbank" W. Bartels, machinist ter koop vaardij benoemd in de provincie Zuid-Holland tot heem raad van den polder Oude-NieUwland (ge meente Ouddorp) C. Witte Pz. te Ouddorp; tot hoogheemraad van de Krimpener- waard H. de Jong Mz. te Lekkerkerk; benoemd tot vertegenwoordiger der Ne- derlandsohc Regeering op het aanstaande te Brussel te houden internationaal congres voor bijenteelt, G. J. baron de Senarclens de Grancy te Yuoht, voorzitter der Vereeni- ging tot bevordering der bijenteelt in Ne derland. Afscheid van den heer N. Brouwer. Met het oog op hot late nor konden wij gisteren geen gehcol volledig verslagge ven van het afscheid van den heer N. Brouwer als directeur van do Kweekschool voor Onderwijzers en Onderwijzeressen, een plechtigheid die grooten indruk maakte. Niet alleen de toespraken, welke allo getuigden van groote waardeering der verdiensten van den heer Brouwer, maar ook en vooral het hartelijk applaus, dat op elk dier toespraken volgde, gaf daarvan oen doorslaand bewijs. Het was de ovortalrijke vergadering aan te zien dat ze behoefte had nog eens en met warmte te getuigen van de sympathie en voreering, die z*j uit verschil lende over wegingen zeker voor den heengaanden school man koesterde. Van de hartelijke toespraken van de liee- ren Van Hamel, namens het gemeentebestuur, prof. Van de Sande Bakhuyzen namens de Schoolcommissie, Werkman voor de leera ren, gaven we reeds een, hoewel kort, over zicht. De hoer Hoeks als een der oudste oud- leerlingen, schetste den heer Brouwer als mensch en als leeraar. Wie den heer Brouwer zoo aanzag in 'zijn eenigszins stroef uiterlijk, zijn kort aangebonden woorden hoorde, vol strekt niet meer dan noodig, zou niet zeggen, dat in den inan zulk een warm hart klopte, zeide spr. Daarvan kunnen echter wie in tiemer met Jiem omgingen en vooral zijn oud-leerlingen getuigen. Menigeen van lien hoeft hij ook later nog geleid langs de doornige paden des levens. Uw kracht als leeraar lag vooral hidrin, aldus de heer Hoeks, dat ge ons met' krach tige hand leiddet naar het doel, waarheen gij ons wildet hebben. Spr. had nog kort geleden uit den mond van een dame ver nomen voor ik les Van den h!edr B. kreeg in dé wiskiindé, wist ik er niets van en vond het een akelig vervelend vak; door hem ging er voor haar een licht over deze wetenschap op. Zoo is het spr. precies ge lijk gegaan. Do heer Honks besloot zijn warm gevodda toespraak met den wensch, dat het den heer Brouwer mocht gegevon zijn, nog «een groot aantal gelukkige jaren in rust te mogen doorbrengen en beval do oud-leer lingen in voortdurende vriendschap bij hem aan. Het geschenk, dat hij den #heer Brou wer aanbood, was oen mooi en kostbaar stuk, een oud-Friesche staanklok. Do heer W. Koops Azn. sprak namens de hoofden der scholen, die steeds groote vriendschap en collegialiteit van den hoer Brouwer mochten ondervinden en nooit te vergeefs aanklopten om zijn raad en mede werking inzake de school en hij hoopte, dat zij zich daarop ook thans nog niet tevergeefs zullen behoeven te beroepen. -Een leerling der 4de klasse, C. E. de Boor, sprak namens de leerlingen een kort, hartelijk woord, dat getuigde van warme aanhankelijkheid dor leerlingen voor hun directeur. Behalve den boekenstandaard, bood hij hem namens de leerlingen ook als herin- nciing nog e n tweetal photograph'oen aan, waarop do school en de leerlingen stonden afgebeeld. Hierna voerde nog het woord de heer L. "VVeijl om den heer Brouwer dank te zeg gen voor de welwillendheid, die hij steeds had betoond voor het gezelschap „Euterpo" en er kwam nog een dame, oud-leerlinge, naar voren om met een enkel hartelijk woord den geliefden leermeester den hand te druk ken. N Toen na even stilto nam de heer Brou wer zelf het woord. Kort, correct cn ern stig zooals altijd, was ook dit afscheids woord. Wanneer ik zeg zoo begon spr. dat dit heengaan mij weemoedig stemt, dan is dit meer dan een phrase. Ik gevoel dat hiermede wordt afgesne den mijn beste levenstijdperk, dat van wer ken en arbeiden. En dat stemt een ernstig mensch weemoedig, al wordt in dit geval deze weemoed getemperd door de groote belangstelling en waardeering van zijn werk, waarvan vooral dit laatste samenzijn getuigt. Hij weet niet of al de lof hem toegezwaaid hem wel toekomt. Hij vreest ze niet alle te hebben verdiend, want ook zijn werk had gebreken, maar wel weet hij en daarop is hij trotsch dat hij ook voor zijn werk steeds een ideaal voor oogen heeft gehad en daarnaar gestreefd, al heeft hij het door omstandigheden bui ten zijn wil niet kunnen bereiken. Spr. brengt nu op zijn beurt dank en wel in drieërlei richting. 't Eerst wendde hij zich tot de autoritei ten, waarvan hij altijd medewerking heeft ondervonden. In het bijzonder noemt hij drie personen aan wie hij veel T-e danken heeft: den onvergetelijken burgemeester De Laat de Kanter en diens eminenten opvolger mr. Was en prof. De Goeje. Aan den laatste dankt hij zijn benoeming tot directeur der Kweekschool. In de tweede plaats richtte hij zich tot zijn collega's en medewerkers, allereerst de hoofden van scholen, en verder tot de leeraren, waarmede hij steeds prettig en aangenaam heeft samengewerkt ook bij verschil van meening en opvatting. Ten slotte sprak hij oud-leerlingen en leerlingen toe, die hij zijn vrienden en vrien dinnen noemde.. Tot de leerlingen richtte hij bijzonder het woord. Een schoo1, die mannen en vrou wen tot leerkrachten heeft van zooveel ken nis en karakter als de Leidsche, verdient dat ze leerlingen heeft, die hun best doen, en daartoe wekte hij op. In dit verband sprak hij een woord tot zijn opvolger, den heer Hoogeveen, van wien hij met goed vertrouwen verwachtte dat ook deze zijn kennis cn gaven, welke hij als schoolhoofd getoond heeft te bezitten, nu zal schenken aan dc Kweekschool, en wien hij met de benoeming gelukwenschte. Waar de betrekking, die ik thans verlaat, mij zooveel stof tot denken heeft gegeven en waarin ik zooveel waardecring voor mijn werk vond, zal men vragen, zeide spr. waarom hebt gij er dan zelf een einde aan gemaakt En het antwoord isik heb dit gedaan in het belang van de Kweekschool en voor mij zelf. Het werk als directeur hij mag het nu wel zeggen is moeilijk cn zwaar; het vraagt den geheelen man en hij vrees de bij het klimmen der. jaren in de ver vulling er van langzamerhand te kort te schieten. Daarom heeft hij in tijds plaats gemaakt voor een jongere kracht. Doch ook voor. zichzelf, want hij wil nog zoo gaarne van het leven, dat hem zoo veel heeft gegeven, genieten. Met een „leve en blocie de Leidsche .Kweekschool", besloot spr. zijn warm toe gejuichte rede. Nadat de heer Hoogeveen nog een en kel woord had gesproken, drukten de aan wezigen den heer Brouwer en zijn echtge- noote de hand, waarmede de plechtigheid was afgeioopen en de talrijk aanwezigen uiteengingen. Met waardeering maken wc hier nog ge wag van liet sthoone gezang door een koor van leerlingen onder leiding van mej. Van Ivaathoven, dat zeer zuiver en schoon klonk en niet naliet een diepen indruk te maken. Ben benoeming. De „Staatscourant'' van Dinsdagavond heeft gemeld, dat is benoemd tot gewoon hoogleeraar in de afdecling scheikunde, teolmologie en mijnbouwkunde aan de Tech nische Hoogeschool te Delft voor het onder wijs in technische hygiëne dr. J. G. Slees- wijk, arts te 's-Gravenhage „Het Volk" deelt nu mede: „Naar aanleiding van deze benoeming ontvangen wij uit Delft een schrijven, waar in groote verwondering wordt geuit. Do heer Sleeswijk, de benoemde, zoo verzekert men ons, is op het gebied van de technische hygiëne, de beroepsziekten enz., in welke vakken hij onderwijs te geven zal hebben, een onbekende. Hij was dan ook noch door de hoogleeraren der betrokken afdeeling van de Delftsche Hoogeschool, noch' door de curatoren dier Hoogeschool aan den minis ter ter benoeming voorgedragen. Deze beide colleges hadden voor de bezetting van dezen nieuwen hoogleeraarszetel aanbevolen on zen partijgenoot L. Heijermans, arts te Am sterdam en ahlaar privaat-docent in de leer der beroepsziekten aan de Gemeentelijke Universiteit, van wien ieder zal moeten er kennen, dat bij door zijn talrijke publicaties op dit gebied de allereerst aangewezene was voor deze benoeming, terwijl het buiten gewoon talrijk bezoek der serie lezingen, die hij te Delft op initiatief van de Sociaal- Technische Vereeniging van Democratische Ingenieurs en Architecten over technische hygiëne gegeven had, een groote belang stelling der studenten, juist in z ij n onder wijs bad getoond. „Te Delft is men dan ook vol verbazing over deze benoeming. Voor het feit, dat minister Heemskerk zich' niet aan de advie zen van professoren cn curatoren gestoord, heeft, vindt men daar slechts als reden Heijermans' politieke overtuiging. Dit zou zeker al heel erg zijn. Doo-t uit een overwe ging van zoo kleingoestigen aard het belang van het onderwijs te schaden, heeft de mi nister zich zeker al een uiterst benepen re geerder getoond. „Ten overvloede hebben wij ons bij Heyermans zeiven nog vergewist van de volstrekte juistheid der feitelijk mededeo lingen, dio wij boven weergaven." lijst van onbestelbare brievan cn briefkaarten van hier varzonden gedurende de eerste hel/t der maand September. BinnenlandBrieven: Blomhert, Am sterdam; S. v. Meeleren, 's-Gravcnhagc; Korlen, Helder; Ravensteyn, D. J. N. Ver hoog, LeidenMevr. v. d. Eelst, Ocgst- geest; L. Hekkirrg, Oude Wetering; lo luit. M. de Jong, Terneuzen. Briefkaarten: H. de Beer, Mej. G. Staal, Amsterdam; Steensma, Bergum; CramerLuhnert, A. v. Leeuwen, den heer en mej. Dekker, 's-Gravenhage; mej. F. Langeveld, Haarlem; Coosten, Leiden: S. A. v. OosteeBisschop, Oldebroek; Mej. Brussee, Rijnsburg; J. v. d. Voort, Rotter dam; D. Veenboer, Tilburg. Buitenland. Brieven: L. v. Luyken, Burg; mej. M. Hundsmann, Dordognc; Happee, Melbourne. Briefkaarten: Grayin C. v. Kauf- kirchen, Bercktesgaden; mej. Neuschutz, Brussel; miss Waterreus, Londen. v.-ta, Aan de afzenders wordt aanbevolen I t naam en adres op de stukken te ver melden, opdat deze bij onbestelbaarheid aan hen kunnen teruggegeven worden. Stadstimmerwerf, telephoon No. 127. Geopend van 912 uren des morgens eti van 25 uren des middags. Aanvragen van werkzoekenden. 1 kantoorbediende, 2 jongste kantoorbe dienden, 3 timmerlieden, 1 metselaar, 1 witter, 1 schilder, 1 stoker-smid, 1 schecps- smid, 1 aanlc. schcepssmid, 1 smid-bankwer ker, 1 grof-bankwerker, 1 loodgieter, 1 let. terzetter, 2 bleekersknechten, 1 banketbak ker, 1 bakker, 1 halfwas-bakker, 1 koet sier, 1 warmoezier, 1 drijfriemenmaker, 1 portier, 8 loopknechten, 3 loopjongens, 4 losse woTklioden, 2 verstelnaaisters, 2 wasch- vrouwen, 3 werksters. P. J. Kouwenhoven, tuinier, Bleiswijk straat, te Rotterdam. L. Das Mzn., behanger en stoffeerder, Heemraadsstraat, te Rotterdam. H. Wouters, mr. timmerman, Broersvest, te Rotterdam. C. Kars, beëedigd Rumeensch translateur, Hooi drift, te Rotterdam. S. Caljouw, slager en koopman, te Mid delburg. B. de Jager, schoenmaker en winkelier, te Leeuwarden. L. J. van Horssen, bakker, te Amster dam. H. Schulte Jr.* te Amsterdam.

Leidsch Dagblad | 1910 | | pagina 1