N°. 15510 Woensdag 14 September»; A0. 1S1Q. v (Deze dCourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit DRIE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. FEUILLETON. Eesi z^as*e strijd!. Uit de „Staatscourant". DAdBLAD PRIJS DER ADYERTENTIEN: Van 10 regels ƒ1.06. Iedere regel meer /"0.17J. Grootere letters naar plaatsruimte. Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Oents contantelk tiental woorden meer 10 Oents.Voor het incasBeeren wordt/" 0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leidan per week 9 Oentsj per 3 maanden f 1,10. Bniten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn 1,30. Franco per post1.65. OKASKWHT. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gelet op de artt. 12 en 37 der Drankwet; Brengen ter algemeene kennis, dat door U. FRANKEN, wonende te Leiden, een ver zoekschrift is ingediend, om verlof voor den verkoop van alcoholhoudenden, anderen dan sterken drank, voor gebruik ter plaatse van verkoop, in Ket voorlokaal van het per ceel Haarlemmerstraat 172. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR. Burgemeester. VAN HEYST, Secretaris. Leiden, 14 September 1910. Leiden, 84 September. De te Waddingsveen gehouden aanbe steding voor het bouwen van een landbouw- schuur voor den heer J. G. v. Hierop to Rotterdam, bij de bouwmanswoning ge naamd ,,Land van Belofte" to Moercapelle, was de uitslag als volgt: C. Koers, Bent huizen, f 7980; J. Buitenhuis, Ha-ze rswoude, f7677; L. Dekker, Zevenhuizen, f7668; A. den Ouden, Moercapelle, f 7642; P. v. d. Berg, Bleiswijk, f7510; W. de Bas, Wad dingsveen, f7399; J. Bontenbal, Zevenhui zen f6995; P. Tuinzaad, Zevenhuizen, f 6989; A. v. d. Sterre, Waddingsveen, f 6989 Het „Nedcrlandsoh Zcndelinggenoot- schap" deelt in een extra nummer van het maandbericht mede, dat de uitgaven over '1910 geraamd zijn op f 129,110, waarvan tot 31 Juli ontvangen is f 54,697, zoodat voor 1910 nog noodig blijft f 74,413. Van daar dat het bestuur het noodig acht, een buitenge woon beroep op milddadigheid te doen. Zooals gemeld, vertoefde H. M. de Ko ningin gisteren te Amsterdam in verband met de toebereidselen voor het bezoek van het Belgische Koninklijk Echtpaar. Langs den weg en voor het Koninklijk Paleis werd Hare Majesteit doer de velen die zich daar hadden opgesteld luide toege juicht. Te kwart over drieën reed gistermiddag de automobiel van Prins Hendrik weer voor en te vijf minuten over halfvier stapte H. M. de Koningin in, teneinde de terug reis naar Soestdijk peT auto te aanvaarden. Om het monument heen reed de auto te midden van juichende mensclien hét Rokin op en daarna ging het geëscorteerd door rechercheurs op rijwielen, over het Sophia- plein, door de P eguliersbreestraat, over het Rembrandtplein, door de Utrechtschesrtraat en over het Frcderiksplein, de Hoogesluis over, langs de Weesperzijde en zoo verder naar Soestdijk terug. Z. K. H. Prins Hendrik heeft Maandag, toen nog te Apeldoorn, tweemaal een rijtoer gemaakt met Prinses Juliana. Des mor gens door het Koninklijk park, in de kleine equipage van de Prinses: een dogcarretje met eeD hit, die door den Prins werd ge mend, en des namiddags in een landauer over Hoog-S-ceren. Mej. Marting maakte beide rijtoeren mee. 's Namiddags zat ook de hofdame jonkvr. Van de Poll in het rijtuig. Een R.-K. geestelijke, die te 's-Gra- venhage in den Staatsspoortrein, welke gis teren te 5.42 naar Zwolle vertrok, had plaats genomen, werd kort vóór het vertrek van den trein onwel. Toen dr. Otten, wiens hulp werd ingeroepen, verscheen, bleek de patiënt reeds te zijn overleden en kon de geneesheer dus niets anders doen dan den dood constafcéeren. Uit de op het lijk gevonden bescheiden blijkt, dat de overledene waarschijnlijk te Zwolle woonachtig was. In afwachting, dat de kerkelijke overheid te Zwolle, die van het overlijden in kennis is gesteld, nadere beschikkingen zal nemen, werd het lijk vanwege de politie vOorloopig overgebra-cht naar do Algem. Begraafplaats. Bij beschikking van den Minister van Oorlog is de heer B. M. Goslings, gepen- sionneerd majoor der infanterie van het leger in Ned.-Indië, aangewezen om, met ingang van 1 Nov. 1910, onderwijs te geven aan de Hoogere Krijgsschool in de Malei- sche en in de Javaansche talen, zulks ter vervanging van den hoogleeraar C. Poen- son, die met ingang van dien datum eervol nit die betrekking wordt ontheven. Ds. M. M. de Lint LCzn.* precl bij de Ned.-Herv. Gem. te Heikop en Boeikop, voorheen, predikant te Leimuiden aan wien met ingang van 1 Nov. a.s. emeritaat ver leend is, zal 30 Ootober, op welken dag hij zijn afscheidsrede hoopt te houden, veertig jaren in de Evangeliebediening werkzaam zijn. Ds. M. J. Sanders, voorheen predikant bij de Ned.-Herv. Gem. te Woubrugge hoopt 18 October a. 8. den dag te herdenken, waarop hij vóór vijf en twintig jaren de Evangeliebediening te Sluipwijk aanvaard de Benoemd is tot gemeente-geneesheer te Eist bij Arnhem, de heer C. J. Blanken, arts te "Varsseveld. De nieuwe cursus aan 's Rijks Veeart senijschool t© Utrecht is aangevangen met 162 leerlingen, t. w. het 1ste studiejaar met 63, het tweede met 30, het derde met 24, en het vierde met 45. Jhr. mr. Yan der Staal van Piershil, Hr. Ms. buitengewoon gezant en gevolmach tigd minister te Brussel, is in Den Haag aangekomen. Hij zal bij het bezoek van den Koning en de Koningin der Belgen te Am sterdam tegenwoordig zijn. Het Stbld. No. 270 bevafc een Kon. besluit van den 24sten Augustus 1910, tot bepaling van den dag, waarop de spoorweg GoudiaSchoonhoven zal worden genaast. Deze dag is bepaald op 1 October a.s. De gewone audiënties van de ministers van oorlog, financiën, buitenLandsohe zaken, justitie, bixmenlandsche zaken, marine, kolo niën en waterstaat, zullen dezo week niet plaats hebben. De prins en prinses von Wied bezoch ten gisteren hun landgoed onder Wasse naar en gingon heden naar Soestdijk. AARLANDERVEEN. Als een bijzon derheid meldt men ons, dat door den heer J. Luiben, alhier, een purperkoet is aange-- schoten. Het vaderland van dezen praclv tigen vogel ligt aan de kusten van dei Middellandsche Zee. L. zal trachten het beest in het leven te behouden. BODEGRAVEN. Tot onderwijzeres aan de Gr oen-van Prinsterer-school alhier is be noemd mej. Spoor van der Vorm, alhier* HAARLEMMERMEER. De weleerw. heer Hummelen, beroepen predikant bij de Geref. Kerk aan den Aalsmeerderweg O.Z., alhier, is gisteren door d© classis Haarlem geëxamineerd en met algemeen© stemmen toegelaten tot de bediening des Woords. Het voornemen is, dat zijneerw. op Zon dag 2 October, aldaar zijn intrede zal doen. In de afgeloopen week zijn weer een drietal gezagvoerders van sleopbooten be keurd wegens het te snel varen in de ring vaart van dezen polder Dagelijks treft men nog overtreders van deze verbodsbepalingen aan, hoewel het hun toch zeer goed bekend is, dat door de politie er streng do hand aan gehouden wordt om deze bepalingen zooveel mogelijk te handhaven. De verlei ding schijnt echter in deaen sterk te zijn. LEIDERDORP. Gisteravond, omstreeks half zes, had op den Rijn een aanvaring plaats, waardoor een roeibootje, beladen met twee kannen melk, zonk. Het bootje werd later opgehaald; de melk was natuur lijk bedorven ©n werd als varkensvoeder verkocht. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Bij de proefbranding in de Nedcrd.- Hervormde Kerk voldeed de gasverlichting uitstekend. LISSE. In plaats van den weleerw. heer B. J. M. van Rooy, benoemd tot kape laan te Amsterdam, is door Z. D. H. den Bisschop van Haarlem tot geestelijk advi seur van de afdeeling Lisse van den Ned. R.-K. Volksbond benoemd de weleerw. heer F. A. Burwinkel, sedert 30 April l.L benoemd tot kapelaan alhier. NOORDWIJKERHOUT. De stichting ,,De Gemeentewoning," alhier, die van haar oprichting af steeds blijk heeft ge geven van haar belangstelling bij alle vier dagen in het nationale en gemeentelijke leven, zal zich' ook bij den aanstaanden Wilhelmina-feestdag weer niet onbetuigd laten. i Tegen morgen is% 'daar namelijk' een Oranje-tentoonstelling van bloemen en huisvlijt aangekondigd, waarmee tevens de permanente zomertentoonstelling der laat ste maanden aldaar zal worden besloten. Terwijl deze expositie voor leden en in zenders kosteloos toegankelijk is, wordt van anderen een geringe toegangsprijs voor het Stichtingsfonds gevraagd, hetgeen natuurlijk aan den verderen arbeid der „Gemeentewoning" ten goede komt. De feestcommissie, alhier, zal mor gen worden bijgestaan door een dames-- comité, welks taak het zijn zal, prijzen toe te kennen voor de fraaist versierde til bury's en rijwielen. De volgende dames hebben bereidwillig haar zeer gewaardeer-; de medewerking toegezegdmevrouw dou airière C. Gevers van Ketfiel en Spaland; jonkvrouw C. Gevers; mevrouw jhr. L'. A. van Schuylenburch; mevrouw A. B. Vermeulen en mevrouw dr. H. J. v. d. Vijst, allen alhier. Het aantal deelnemers aan de verschil lende wedstrijden, die op 15 Sept. gehou den worden is gedurende de laatste dagen nog met 10 vermeerderd. Het getal lief hebbers, dat mededingen zal, is thans 308. De heer M., alhier, die in den stal naar zijn paard ging kijken, zag tot zijn; verbazing het dier, op den grond liggen. Meenende, dat het ziek was, kwam hij wat naderbij. Opeens gaf het paard hem echter zulk een geweldigen trap, dat hij achter over viel en geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Gisteravond gaf de tooneelvereeniging „Hulp der Armen" een uitvoering in café „De Zwaan." Hoewel het geen uitgaans- weertje was (de regen viel bij stroomen)^ was er flink wat publiek. Hoe zou het ook' anders kunnen 1 \Vie zou geen sympathie gevoelen voor een vereeniging, welker doel het is eenigermate het lijden te verzachten van een armen evenmenschl Den jonge lieden, leden der Vereeniging, is geen moeite te veel, geen inspanning te groot. Hun uitvoeringen hebben dan ook steeds succes; zoo was het ook met die van gis teravond. Er werd een echt vroolijk pro* gram aangeboden, geschikt voor den ker mistijd. Het kluchtspel „De Rooverhctofdman",- bracht er reeds dadelijk de stemming in. Ook de humoristische voordrachten en ko mische coupletten gaven dikwijls aanlei- 'ding tot onbedaarlijk lachen. Bij „een, mooi nummer", scheen er zelfs geen einde aan te komen. De medespelenden hebben ©eï! van hun, werk en kunnen met voldoening op dezen," avond terugzien. Wie nu niet tegenwoordig was, kan van-: avond er heen. NOORD WIJK. Toen gisteravond Ket ze venjarig dochtertje van L. D. een bood schap ging doen, had het kind het onge luk, uit te glijden over afgevallen blade ren, en een beentje te breken. Dr. Ker vel verleende direct geneeskundige hulp. NOORDWIJK-AAN.ZEE. ,X-K." gaf in badhotel Konijnenburg tot sluiting van het badseizoen 1910, gisteravond een .con cert uitsluitend voor genoodigden. De groor te ijver van „Erven W- H. van Konijnen burg," om niemand van gewicht te verge ten bij het zenden der uitnoodigingskaar- ten, heeft er haar ter kwader ure toe ver leid, óók een invitatie te zenden aan Plu- vius, den God, die bij wijlen onze betover grootouders voor den regen had te zorgen. Doch, alle gekheid op een stokje 1 De heer H. J. van Leeuwen Jr., uit Lei den, de directeur van „K.-K.", heeft zich als naar gewoonte met de zijnen uitste kend van zijn taak gekweten. Het concert: bestond uit een zestal nummers, met zorg en blijkbaar grooten kunstzin gekozen. Ten slotte gaf het strijkkwintet dansmu ziek. Wij kunnen niet nalaten, nu we Hef ver slag van het „Sluitingsconcert" schrijven, een woord van o.i. welverdienden lof te wijden aan de ondernemende firma 7,Erven W- H. van Konijnenburg," die er in het af geloopen seizoen met groote kosten en opofferingen voor gezorgd heeft, dat wij herhaaldelijk van goede muziek konden profiteeren. Of het publiek dit pogen wel steeds op genoegzamen prijs wist te stel len, laten we in het midden. Gisteravond was het niet talrijk. Nu we „K.-K." een. voorloopig vaarwel, inhoudende een „tot 83) Had in de verhouding tot haar vader ook vroeger de vertrouwelijke kinderlijke hartelijkheid ontbroken sedert zij aan het graf van liaar moeder had ge staan, kon zij nog minder goed den rech' ten toon tegenover hem vinden. Wel dacht zij bijna onophoudelijk aan de veelbeteekë- nende, waarschuwende woorden van den predikant; wel deed zij haar best haar vader een warmer gevoel te toonenzij kwam geen schrede nader tot hem. Bergholm was nu in huis zeer lastig. Zij voelde wel, dat hem zware zorgen drukten, en trachtte daarmee rekening te h'ouden. Terwijl hij c.hter kleingeestige aanmerkin gen maakte op de uitgaven voor het huis houden, zag ze hem van den anderen kant Ret geld met handenvol wegwerpen, alleen om aan een luim van een oogenblik te vol doen. Daarbij merkte zij met schrik hoe haar vader ook lichamelijk verviel. Hij was grijper geworden in de laatste maanden, zijn gezicht was gezwollen en dikwijls trilden zijn handen. Eens had zij h'et gewaagd te zeggen, dat hij zijn gezondheid wat moest sparen, maar toen had zij zulk een hard antwoord gekregen, dat zij het niet meer .waagde er op terug te komen. Het was nu zeer eenzaam om Kaar heen geworden. Haar eenige troost was, als zij en dan eens een uurtje naar Kratz kon gaan. Daar in huis was trouwens ook niet alles zooals het moest zijn. Mevrouw Kratz leefde geheel voor liaar persoonlijke neigingen, lag den gansohen dag op de sofa of zat aan haar schrijftafel. De kinderen verwilderden en de goede man, die vooral 's winters zie kelijk was, leed zeer onder dat alles. Maar voor Antje Kad hij steeds een zachten glim lach en een vriendelijk woord. Hij was de eenige, die zonder dat er ooit een klacht over haar lippen kwam, in liaar ziel las. Buiten lag de sneeuw hoog; het was of de winter met kracht wilde inhalen, wat hij in het begin had verzuimd. Om het kleine plein bij de kerk lag een wal van sneeuw. Alle Zondagen, als Antje in de kerk was, bevond Battïsta zich op kleinen afstand van haar. Zij Kad medelijden met den armen jongen, die zooveel te lijden had van den winter, en zij noodigde hem nu en dan uit om met hem van zijn zonnig vaderland te spreken, en onthaalde hem dan op een of ander. Op zekeren dag kwam hij binnen, toen Bergholm juist in de vestibule was. Hij stuurde den jongen weg cn wierp de huis deur achter hem dicht met 'n harden slag, welke Antje deed opschrikken. Hij over laadde haar met verwijten, dat zij zulk be delvolk in Kuis liet komen. Zij luisterde zwijgend toe. Eerst toen hij was uitgeraasd, zei ze zacht: „Battista heeft nog nooit gebedeld. Maar zijn wij dan zoo arm, dat wij ons de vreugde moeten ontzeggen een arme een stuk brood te geven? Dat kan u toch ceen ernst zijn, vader V' „Arm, Wijl Wat gaat het je aan? Maar, als je het weten wilt... ja., het mes zit mij op de keel. Zoo, nu kan je dat Kaarfijn aan je galant schrijven; dat zal hem genoegen doen 1" De tranen kwamen haar in de oogen. „Vader, als het zoo is, laat mij dan uw zorgen deelen." ,,Wees toch niet zoo onnoozel, Antje 1 Hoe zou jij mij kunnen helpen? Ja, als je ook maar een spoor van invloed hadt op dien lieven mijnheer Pfaldner. Maar je hebt je van het begin af het heft uit de handen la ten nemen 1" „Ik zou gelukkig zijn, als ik iets voor u kon doen." Hij keek haar aan en scheen na te denken, maar bromde daarna: „Och' wat! Mooie woorden, die niets te be teekenen hebben. Je moet overigens dat mes op de heel niet zoo woordelijk opvat ten en de zaak niet aan de groote klok han gen. In ons vak kan er dagelijks een keer komen... En zorg nu maar voor mijn eten; maar spoedig V* Na het eten was haar vader uitgereden. Hij zou waarschijnlijk eerst laat thuisko men, had hij Antje door de meid laten zeggen. Eenige oogenblikken na zijn ver trek liet de overste zich aandienen. „Ik kom met een verzoek, lieve juffrouw, een groot verzoek. Ik zou namelijk graag voor een paar dagen de goede mevrouw Montaldus van u leenen." Een vluchtige glimlach kwam op het ge laat van Antje. Het verdriet over het ver lies van mevrouw Montaldus was niet al te groot. „Komt Lilli?" vroeg zij levendig. „Helaas neenf' antwoordde de heer von weerziens," hebben toegeroepen, mag 'dif kwintet een woord van hulde niet ontholt,- den worden Tot seizoen 19111 SASSENHEIM. Door ingelanden van! den Floris-Schouteii.Vrouwenpokler is be-c sloten f 1000 beschikbaar te stellen voor, het inorde-brengen van den Minneweg,-, wanneer deze door de gemeente is over genomen. VOORSCHOTEN. Het harmonie-gezel schap „Benvenuto," beschermheer de Leeij J. M. van Kempen Sr.. zal Vrijdag 16 Sep tember een concert geven in het Benvenuto-, park alhier. Naar wij vernemen is dit con-t eert tevens het laatste in het zomerseizoen.. Bij Koninklijk besluit is aan Anten Lang, geboren te Mainz (Duitschland), Johannes Dietrich, geboren te Horas (Duitschland),; Johannes Bohlen, geboren te Doessel, (Duitschland) en Julius Frank, geboren te Sdhwobda (Duitschland), vergunning ver leend tot het geven van hooger ond. aan de te Watersleyde, gemeente Sittard, gevestig de bijzonder© inrichting voor hooger onder* wijs, genaamd Collegium Scraphicum der. Franciscanen aan Julius Kleinschmidt, geb. te Brakel,- Heinrich Schlager, geb. te Nonnenweier,. Lorenz Zimmermann, geb. te Kreutzberg. Joseph Allroggen, ge>b. te Bochum, Carl Eisner, geb. te Eickel, Carl Broekmann, geb., te Beverungen, Wilhelm Grew©, geb. te Go- seke, Conrad Kullmann, geb. te Breiten* holz, Franss Montebaur, geb. te Co'.tenheim^ Yinoenz Sohwcthelm, geb. to Hundeshagen,-j Heinrioh Oellers, geb. te Dorsten, en Wil-i helm Feldmann, geb. te Konigssteele, allen./ geb. in Duitschland, vergunning verleend- tot het geven van hooger onderwijs aan do; te Ylodrop gevestigde inrichting voor hoo* ger onderwijs, genaamd College St.-Ludwig.j Bij resolutie van den minister van Ko* loniën is L. A. J. van de Poel teer beschik* king van den gouv.-generaal van Nederl.V Indië gesteld om te worden benoemd toti' onderwijzer 3de kl. bij het opeiub. Euro* pecsch lager onderwijs daar te lande. Mr. C. Th. O. E. Steinmetz ter beschik king gesteld om te worden geplaatst in:' ■veohterlijke t>e trekkingen daar te Jande. C. P. de Graaff ter beschikking gesteld/ om te worden benoemd tot opzichter bij den) Waterstaat en 's lands burgerlijke openbare' werken daar te lande. Bij Kon. besluit is H. F. van den Elzenf benoemd tot burgemeester der gemeentei" Oss; met ingang van 1 October a.s. bènoemdjl tot schoolopziener i n liet arr. Waalwijk' mr.\ G. B. J. M. van Zinnicq Bergmann, t<3 's-Hertogenbosch', met gelijktijdige toeken-? ning van eervol ontslag uit zijn betrekking! van schoolopziener in het arrondissement*. Boxmeer met 1 October 1910, benoemd tot ge^ woon hoogleeraar in de afdeeling der scheikundige technologie en mijnbouwkun-: de aan de Technische Hooge School te| Delft om onderwijs te geven in de techni-: sche hygiëne, dr. J. G. Sleeswijk', arts ter 's-Gravenhage benoemd tot commandeur in de ordö van Oranje-Nassaudr. J. Woltjer, lid, tevens voorzitter der Staatscommissie voor! de reorganisatie van het onderwijs, inge-j' Burger eenigszins droefgeestig „Die zit in Müiich'en en schildert. Maar ik wacht Max Brodenberg; mijn broer stuurt hem om eeni ge zaken en familie-aangelegenheden te re gelen. En het ziet er bij mij verschrikkelijk uit. Zoo gaat het altijd, als de hand van een vrouw ontbreekt, en daarom zou het mij aangenaam zijn als mevrouw Montaldus de zaken een beetje kon nagaan". „Natuurlijk, overste. Ik geloof, dat Ket haarzelf ook wel aangenaam zal zijn; zij ver veelt. zich in onze eenzaamheid.'' „Nu, juffrouw Antje, wat de eenzaamheid betreft, daarover kan ik ook-meepraten. „Blijft mijnheer Brodenberg lang? Het zou Pfaldner spijten, als hij zijn vriend hier niet ontmoette.'' De overste schudde, het hoofd. „Max schrijft, da:. hij maar twee of drie dagen zal blijven. Natuurlijk zal hij bij uw vader en u zijn opwachting maken. Liaar nu ga ik even naar mevrouw Montaldus. „Ik zal Kaar voor u roepen." Daar werd aan de deur geklopt en Marie Lorenzen kwam binnen met een knappen jongen man, in wien men dadelijk den zee man herkende. „Het jongste Ebenstedter paar!" riep de overste. „U heb ik reeds gefeliciteerd, juf frouw Marie; nu kan ik het ook uw aan staanden man doen." Hij schudde hem har telijk de hand en verliet de kamer. Antje zag, dat den verloofden Ket geluk uit de oogen straalde. „Dat is nu mijn stuurman, juffrouw Bergholm. U weet wel, dat ik u reeds van hem vertelde, toen wij hier het huis in orde maakten, en nu heeft hij toch' den weg naar Ebenstedt gevonden,'* „Ik hoop, dat liij voor u een goede stuur- man door het leven zal worden, Marie, en 1 wensch u heiden hartelijk geluk." ,Nu, juffrouw", zei Marie lachend, „dati sturen zullen we samen doen; als de eeoi aan stuurboord een domheid wil begaan,, moet de ander aan bakboord er op letten,; en omgekeerd." De jonge man knikte, blijkbaar verheugd over de zeevaartkundige kennis van zijn! meisje. Antje liet een flesch wijn komen, om met de twee gelukkigen te klinken. „En met Paaehen is het bruiloft, juffrouw Bergholm. „Bij u zeker ook wel omstreeks dien tijd?" „Er is nog niets van bepaald, lieve Ma rio", antwoordde Antjo zacht. De vraajj deed haar pijn, als een steek in Ket hart. ,„Maar, juffrouw, hoc is dat mogelijk? Dat hebben wij dadelijk den eersten avond uit* gemaakt. Lang hebben wij niet gewacht- Hij zou mij het liefst maar dadelijk zoo meg' genomen hebben. Maar dat begrijpen da mannen zoo niet. Men moet toch' tijd hebt ben voor het uitzet. Dat heeft hij nu daü. ook ingezien. Alles moet toch eerst klaar zijn. Ik koop mijn goed in Hamburg. U ze* ker ook?" Weer voelde Antje zich onaangenaam ge* troffen. „Ik ben er nog niet aan toe .gekomen,, naar Hamburg te gaan". Het was voor haar een verlichting, toent het bezoek was afgeloopen. (Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1910 | | pagina 1