N°. 15509 i)ins<l!ns 13 Scptombei*. A,J. 1 £10. (Beze fëourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. FEUILLETON, zwsfas*© strijd. IEIDSCH M&BIAB PRIJS DER ADVERTENTIEN: Van 18 regels ƒ1.05. Iedere regel meer f 0.17L Grootere letters naar plaatsrnimte. Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Cents contantelk tiental woorden meer 10 Cents.Voor het incasseeren wordt/0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT Voor Leiden per week 9 Cents; per 3 maanden f 1.10, Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn 1.30. Franco per post 1.65. A .Directe Ëelastingen. De Burgemeester van Leiden brengt ter algemeen© kennis, dat aan den Ontvanger der Dir. Belastingen is ter hand gesteld het kohier der belasting op bedrijfa- en an dere inkomsten No. ll van den dienst 19101911, executoir verklaard 12 Se>ptemb. jl. en herinnert den belanghebbenden aan bun verplichtingen om den aanslag op den bij de Wet bepaalden voet te voldoen. De Burgemeester voornoemd, J. A. VAN HAMEL, Weth. loco-Burg. Leiden, den 13den September 1910. Leiden, 13 September. Hedenmiddag had op de begraafplaats aan de Groenesteeg alhier de ter-aarde- bestelling plaats van het stoffelijk overschot van wijlen den heer O. Leendertz, in leven oud-leeraar der Hoogere Burgerschool voor Jongens alhier, die dezer dagen in Ooster- beck overleed. Directeur en leeraren van de Hoogere Burgerschool, benevens een groot aantal leerlingen, waren bij de groeve aanwezig, alsmede het College van Regenten en de commandant van het Militaire Invalidenhuis en de verpleegden uit deze inrichting, waar van de overledene geruimen tijd Regent, was. Verder waren er nog een aantal be langstellende oude vrienden en kennissen van den overledene. Op verzoek der familie werd er aan het graf niet gsproken. Nadat de kist, die met vele kransen en bloemstukken was bedekt, ten grave was gedaald en de aanwezigen bloemen er in-gestrooid hadden, riep enkel een zwager van den overledene namens familie, collega's en vrienden den doode, die zulk een werkzaam lesven achter zich bad, een laatst vaarwel toe. Door bijzondere omstandigheden kan de tegen Vrijdagavond a.s. aangekondigde voorstelling in den Schouwburg van „Wa- renar" niet doorgaan, en zal daarvoor in de plaats worden gegeven ,,Adam in balling schap". Aan den gemeenteraad is door de h.h'. H. Neuteboom en J. J. van Stralen, respec tievelijk optredend als voorzitter en secre taris der Afd. Leiden van den Alg. Ned. Typografen-Bond, een adre3 gericht, waar in zij te kennen geven dat zij, bdj het op nieuw uitbesteden van Gemeente-drukwerk zoowel voor het gedeelte, dat tot 31 De cember a. s. ondershands is gegund aan de firma Groen, als wel voor het. gedeelte, dat periodiek openbaar wordt aanbesteed, gaar ne wenscken: lo. dat een nieuw artikel in de overeen komst wordt opgenomen, waarbij het den betrokken drukkers-patroons wordt verbo den het grondwettelijk recht van vereenigen aan hun personeel te ontnemen; 2o. dat zoodanige afdoende maatregelen worden getroffen, dat voor het personeel de voorwaarden der inschrijving ten allen tijde ter inzage liggen. Donderdag 15 September a. s. hoopt de heer W. Brakel, gemeentebode en con cierge van het Raadhuis alhier, zijn 25-jarig jubileum te vieren. Het zal dezen voorkomenden ambtenaar op dien dag zeker niet aan belangstelling ontbreken. Morgennamiddag om drie uren zal de heer N. Brouwer in de Stadszaal afscheid nemen als directeur van de Kweekschool voor Onderwijzers en Onderwijzeressen alhier. Na voldoend -afgelegd eindexamen aan de Handelsbedicnden-Vereeniging Kennis is Macht" verwierven diploma: in Nederlandsche Handelscorrespondentie en algemeene Handelskennis: J. N. Lancel, B. G. Lammens en J. C. M. Pieck; in Fransehe Handelscorrespondentie: W. J. Batist, N. Verhoeven, D. M. Keulemans, J. J. van der Steen, P. van der Lelie en mej. A. Niesten in Engelsche Handelscorrespondentie: C. Rientsma; in Duitsche Handelscorrespondentie: G. Leijenaar, M. van Leeuwen, O. Rientsma, W. J. Batist en mej'. M. Koene; in Boekhouden, enz.J. de Bruijn, A. A. Jansen, N. Vegt, B. ten Kate, Th. Disse- vclt, J. van der Staaij en mej. J. Hollants. De heer P. B. van Eerdenburg, van Boschkapelle, is met ingang van 1 Novem ber a-. s. benoemd tot onderwijzer te Hille- gom. Voordracht voor onderwijzeres te Gou da: mejuffr. A. J. Berlijn en H. J. Heij, Gouda, en D. J. Smit, "Waddingsveen. In het St.-Vinoentius-gesticht in het Westeinde te 's-Grayenhage is Zondag broe der Carolus ter gelegenheid van zijn gouden profêssiefeest gehuldigd door zijn oud-leer lingen. Om halinegen word een plechtige mis in de versierde gestichtskapel opgedragen door den eerw. heer Schollart, sub-regent van het seminarie Hageveld en oud-leerling van den jubilaris. De kapel wa6 geheel ge vuld door de aanwezige oud-leerlingen; het zangkoor der broeders was versterkt door het kwartet "Orpheus". Na de mis had er een gezamenlijk ontbijt plaats en na afloop daarvan werd er een receptie gehouden, waarop minister Kolk man den jubilaris hulde kwam brengen voor wat hij in zijn 50-jarige onderwijzersloop baan heeft gedaan, onder mededeeling, dat de Koningin hem had benoemd tot ridder in de Oranjc-Nassau-orde. Het insigne de zer orde werd tegelijkertijd door den heer Kolkman aan den jubilaris overhandigd. Onmiddellijk hierna deelde de eerw. heer J. L. M. Waterreus, president der feestcom missie, broeder Carolus namens den zaakge lastigde van den H. Stoel mede, dat de Paus hem had begiftigd met net eerekruis Bene Merenti. Verder werd de jubilaris nog toegespro ken door den heer N. J. W. M. Nuyen, vice- president der feestcommissie, die den dank der leerlingen vertolkte voor wat broeder Carolus te hunnen nutte heeft gedaan en die daarbij den jubilaris overhandigde Pastors ,,Geschichte der Papste", een standaard geschiedeniswerk, vergezeld van een keurig gecalligrafeerde opdracht; en door den waarn. burgemeester, den heer Jansen, die in gezelschap van den waam. wethouder van. onderwijs, den heer Vérbroek, ter receptie verscheen en ais voorzitter van 't ooilege van B. en Ws. den jubilaris huldigde voor zijn verdiensten ten bate van het onderwij waarna de jubilaris eenige woorden van dank sprak voor de herp gebrachte hulde. H. M. de Koningin heeft benoemd tot kamerheer in buitengewonen dienst G. C. baron van Asbeck, voorzitter van den IIoo- gen Raad van Adel, lid van de Algemeene Rekenkamertot kamerheer E. L. baron va-n Hardenbroek van Lockhorst, burge meester van Rijswijk. Graaf Diimoiiceau, chef van het Mili taire Huis van H. M. de Koningin te 's-Gravenhage, die enkele dagen te Soest dijk de gast is geweest van de Koningin- Moeder, is weer naar de Residentie" terug gekeerd. Miss Winter, oud-gouvernante van H. M. de Koningin, is thans voor enkele dagen de gast van de Koningin-Moeder ten paleize Soestdijk. De vereeniging „Onze Vloot" zal ten behoeve van haar leden op den dag van de vlootrevue te Amsterdam een boot laten varen, vermoedelijk de „Prins Hendrik de nieuwe salonboot van don dienst Amster damIJmuiden. De gemeenteraad van Arnhem heeft benoemd tot wethotfder, in de plaats van den heer A. R. Jolles, die bedankt had, rar. dr. -N. O. de Visser. De Koninklijke familie brengt heden een bezoek aan Amsterdam. Vertrek van station Baarn om 1.50 uur. Des avonds keert de Koninklijke familie per automobiel naar Soestdijk terug. Naar „De Tel." verneemt, staat dit be zoek in verband met het a.s. bezoek van het Koninklijk echtpaar uit Ijelgië. H.M. wenscht blijkbaar persoonlijk de voorbereidingen tot de ontvangst in oogen- schouw te nemen. In den. ouderdom van 68 jaar is te 's-Gravenhage overleden 3e heer G. V. van der Ivors, oud-president-directeur van de Rotterdamsche Bank te Rotterdam. Ter vervulling in-de vacature, ontstaan door het overlijden van dr. W. van Loghem, hebben curatoren aan den gemeenteraad van 's-Gravenhage toegezonden de volgende aanbevelingslijst voor de benoeming van een lecraar in de wiskunde aan het gymnasium aldaar: 1. J. Tcixeira de Mattos, tijdelijk leeraar aan het gymnasium; 2. H. J. van Veen, idem aan de H. B. S. te Delft. Dc kolonel P. Kleynhcns, commandant van het regiment genietroepen te Utrecht, wordt tegen November bevorderd tot genc- raal-majoor, commandant van. do Nieuwe Hollandsche Waterlinie. De kolonel F. Tonnet, commandant van het regiment grenadiers en jagers, wordt tegen November bevorderd tot generaal- majoor en zal, naar de „N. R. C." verneemt, als commandant over genoemd korps wor den opgevolgd door den kolonel R. Froger, commandant van het 7de rcg. infanterie te Amsterdam. Te Parijs is plotseling in bijna 78-jari- gen ouderdom overleden de heer G. A. Croo ekewit, van Amsterdam. De heer Croocke- wit had 2S jaar zitting in het bestuur van de Koninklijke Stoomboot-Maatschappij als directeur; de laatste 5 jaren maakte hij deel uit van den raad van commissarissen. De overledene, een man van verdienste voor de ontwikkeling onzer scheepvaart, maakte ook deel uit van het bestuur van het Zeemanshuis. (H.) Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot pastoor te Amsterdam (H. Antonius van Padua) den Weleerw. pa tor H. M. A. van Schaik O. M.tot kape laan te Haarlem (H. Antonius van Padua), den Weleerw. pater J. J. M. Lips O. M. tot kapelaan te Haarlem (H. Joannes de Dooper), den Weleerw. heer B. A. J. van Baarentot kapelaan te Wassenaar den Woleerw. heer A. Spigt; en tot assistent te Yogelensang den Weleerw. heer H. J. M. M. Alink. De twee laatste Eerw. heeren zijn 15 Aug. 1.1. priester gewijd. Op het tweetal voor predikant bij do Gcref. Kerk te Waarder (bij Woerden) ko men voor de predikanten C. A. van Nood, te Blokzijl, en J. Schoonhoven, te Scher- penzeel. De minister van financiën verleent Donderdag 15 September, de minister van •justitie, Zaterdag 17 September geen audiëntie. De ministers van buitenlandse?!© zaken, koloniën en marine, verleenen Vrij dag 16 September geen audiënties. ALPHEN. De ten postkantora alhier werkzame commies-titulair, de heer J. G. de Graaf, wordt met ingang van 1 October a.s. van hier naar Zeist overgeplaatst. BOSKOOP. De uitslag der loting voor de Nationale Militie is als volgt: 21 K. Bokh'ui- zen; 37. C. Benschop; 29. I. Bos; 30. P. Boer; 40. W. Brouwer de Koning; 20. H. Colla; 9. M. Ellerbroek; 16. M. J. v. Es; 15. G. de Frankrijker; 7. J. C. Groeneveld; 6. H. Hagen; 43. W. F. v. Heusden; 13. M. Heins; 1. L. Hoogendoorn; 26. A. Hooger- dijk17. J. v. Kleef; 19. KI. v. Kleef; 45- C. Kluis42. S. Knepper; 23. KL Krom hout 27. K. C. v. Leeuwen; 10. W. v. Lint; 22. C. JL Loef; 11. L. Loef; 33. J. L. de Loos; 18. J. S. Lünneman; 38. W. J. v. d. Meer; 44. W. IL Nieuworf; 4. P. J. Nieuwe- steeg; 41. W. J. v. Ooi; 39. H. L. Ottolan- dex; 36. L. Oudshoorn; 28. A. Ramp; 35. G. Ramp; 12. H. Redegeld; 3. G. J. v. Rijn; 32. J. Sclioemaker; 18. P. v. Tol; 5. J. C. v. d. Tooren; 31. J. A. Kuijk; 2. B. II. Wei- Ier; 14. O. A. v. d. Wilk34. C. W. v. d Wilk25 C. v. d. Wolf, 24. G. K. v. Wijk HAARLEMMERMEER. Bij De R., aan den Ringdijk, ontstond wegens roetaanla- ding een vrij ernstige schoorsteenbrand. Door krachtige hulp van do buren gelukte het De R. den brand met emmers water to blusschen, waardoor erger werd voorkomen. Aan het huisraad is aanmerkelijke brand en waterschade toegebracht, welke evenwel door verzekering wordt gedekt. Door eenige leden van de afd. Haar lemmermeer van „Het Witte Kruis" worden pogingen in het werk gesteld om in dezen winter ook een cursus van „Eerste hulp bij ongelukken" te Niéuw-Vennep te erlangen. Reeds twee jaren achtereen werd een der gelijke cursus, uitgaande van genoemde af- deeling, te Hoofddorp gehouden, waaraan wegens den verren afstand verschillende be langstellenden wonende te Nieuw-Vennep en omgeving, moeilijk konden deelnemen. Thans stellen zij pogingen in het werk om te Nieuw-Vennep een dergelijken cursus t* verkrijgen. HILLEGOM. Gisteravond werden twe^ jongens bij het stelen van appelen op hee-i terdaad betrapt in den boomgaard van.1 den heer L., hoofd der R.-K. Jongens-; school. De gemeente-veldwachter Fr. is met het een en ander in kennis gesteld. In den laatsten tijd komen bij 4c politict vele klachten in van diefstallen van fruit/ Door de duisternis misleid, reed gist teravond de heer P., van Haarlem ko-i mende, met zijn fiets in de Leidsche Vaart, Zijn fiets was licht beschadigd, doch overi-j gens kwam hij met den schrik en ee^ nat pak vrij. NIEUWVEEN. De uitslag van de aanbe- besteding van een boerenhofstede, welke al hier voer rekening van den heer Hilders ge bouwd moet worden, is als volgt: A. af' deeling timmerwerk: J. Vis, Voorburg, f5350; J. Hakkeling, Noorden, f 4900,* Gobr. Speet, Nieuwvecn, f4336; P. van Egmond, Kudelstaart f4646; J. Haring- Aarlanderveen, f4553; J. van Vliet, Zever^ hoven, f4220; A. den Ouden, Oudshoorn} f3955; H. v. d. Voort, Aarlanderveen f 386J J. Schravems, Nieuw veen f 37GO; A. T Brand, Bilderdam, f3"50; P Pietorser' Noorden, f 3599; B., afdeeling metselwerk: H. Oudones, Alphen, f4710; H Witter man, Nieuwvecn, f4692; II. Kalsboven, Aarlanderveen, f4450; J. Haiing, Aarlan- dervecn f4059; S. Bodegraven, Nieuwvecn/ f3693; L Kwakkenbos, Nieuwkoop, f3100' G. ter Reehorst, Nieuwveen, f 3140. NOORDWIJK. De Raad komt morgein avond om halfaclit bijeen. Punten: lo. no* tulen; 2o. ingekomen stukken, 3o. ge-: meenterekening en rekening gasfabriek over 1909; 4o. verordening op liet be heer van het gasbedrijf; 5o. benoeming van een onderwijzer van bijstand voor het) herlialingsonderwijs te Noordwijk-Binncnj 6o. aanbieding van de gemeentebegrooting voor 1911; 7o. wijziging concessie-voor-:' waarden tram; 8o. af- en overschrijvingen; cn 9o. beslissing op het verzoek van „Huis ter Duin" om vermindering van pacht'i som strandrecht. NOORDWIJKERHOUT. Dc reeks de' kermisvermakelijkheden weid gistcravonti geopend met een uitvoering van „De Echo der Duinen" in „Het Wapen van Noords wijkerhout. Voor een rijk cn afwisselend) programma was wederom zorg gedragen/ De afdeeling muziek, die, behalve „Het' Wilhelmus" en liet „Wien Neerlandsclij' Bloed," bestond uit zeven nummers, werd met aandacht aangehoord, vooral ,,Mir« nonnette" en „La Reconnaissance" badder, veel bijval. Duidelijk is het tc bemerken, dat „De Echo" den laatsten tijd flinke} vorderingen maakt en gestadig in groo.. en biaei toeneemt. Het succes harer uitvoeringen dankt zi/j voor een groot gedeelte aan haar afdee-i) ling „tooncel". Zij is zoo gelukkig ondefl haar leden er eenigen tc tellen, die del' kunst goed verstaan en in cn buiten het? dorp reeds eenige vermaardheid hebben' verkregen. Ook nu werden een zeventak tooneelstukjes zeer goed uitgevoerd. Vooral in den smaak vielen: „Den zenuwachtig1 meïisch", alsook allertei komische couplet ten. Zeer voldaan gingen de aanwezigen^ eerst tegen middernacht huiswaarts. Aan een wedstrijd in prijsbiljarten in café.„Dc Zwaan" werd door 27 personen 81) Later luidde het: „Ik denk in October naar Müachen te gaan. Het is mijn plan te pro-beeren in aan raking te komen met den grootmeester der portretschilders, Lenbach. Hij moet wel een ongemakkelijk heer zijn. Maar meer dan er uitgegooid kan men niet worden, zou de uitstekende Buhler zeggen. A propos, heeft jc verloofde niet een of andere relatie «net Lenbach? Het is eigenlijk aan hem te dan ken, da^ wat men zoo noemt, mijn talentje is ontdekt. Want jij viel mij dadelijk af, toen je het portret van Battista zag. Vraag hem eens of hij mij geen aanbeveling kan bezorgen." Antje keek Pfaldner vragend aan, toen zij zoo ver was gekomen. Hij dwong zich tot een glimlach en zei: „Wat een zonderl.ng verzoekLenbach is do laatste, die zich om een aanbeveling bekommert. Ik zal wel oppassen." Hij had zeker tegenspraak verwacht. Toen Antje bleef zwijgen, keek hij haar eerst verbaasd aan en zei toen: „Heel vriendelijk is het niet van je, mijn kind, dat je geen woord zegt ten gunste van je vriendin." „Als je werkeijk iets voor Lilli kunt doen, zou ik je zeer dankbaar zijn!" haastte Antjo zich te zeggen. „Ik was alleen maar bang, dat het lastig voor je was." Hij nam haar hand in de zijne en zei: »,Als ik je daarmee een genoegen kan doen, wil ik wel schrijven aan een van irujn oollega's te Munche^ die veel bij Len bach aan huis komt. Maar ik moet toch eerst zien, hoe haar talent zich ontwikkeld heeft, want destijds was ze in ieder geval nog maar een dilettante. Het beste zal zijn, dat je haar schrijft, mij eenigö studies te sturen." Een week later lag er een groote porte feuille voor 'I'faldner. Toen hij blad voor blad omkeerde, was hij verbaasd. Hij ver heugde zich,/ hoe verrassend j uist zijn eerst, toch altijd eenigsrins gewaagd, oordeel ge weest was. Maar dat was niet alles; er kwam ook in hem op een gevoel van oprech te bewondering voor de kunstenares, die zich in korten tijd op zulke wijzo had ont wikkeld. Vol verwachting stond Antje naast hem. Zij waagde het nauwelijks over zijn schou der de schetsen te bezien. Nu wendde hij zioh om en zei op trium- feerenden toon: „Kleine Antje, nu heb je het toch eens misgehad en ik heb gelijk gekregen. Kijk toch eens wat Lilli kan. Het is verbazend 1 Dat is volstrekt niet het werk van een begaafde dilettante, dat ik vreesde te zien. De kop van die oude vrouw is prachtig 1 Hoe energiek! en wat heeft ze de uitdrukking van de oogen goed weergegeven 1 Het ia toch altijd een vreugde een door God bege nadigd talent ontdekt te hebben I" Antjo knikte stom. Zij voelde zich smar telijk aangedaan en kon zich geen reken schap geven hoe het kwam. „Nu, zeg je niets, kind?" vroeg hij. „Ik ben ook blij. Otto. Je hebt zeker ge lijk, dat dit werk van veel kunnen getuigt." Zij gaf bij die woorden uitdrukking aan haar overtuiging, maar zijn geestdrift deed haar toch een weinig verdriet. Na een week kwam Pfaldner op een on- gewonen tijd in den middag op de villa en riep „Lenbach heeft de studies gezien. Hij wil juffrouw von Burger althans persoonlijk lee- ren kennen. Dat is bij hem reeds veel. Dat is alles. Nu moet je haar ook dadelijk schrij ven, Antje Zonder eenige, nevengedachte zei ze „Otto, je zoudt haar eigenlijk, dat geluk- kigo bericht wel zelf kunnen meedeelen." Hij ontstelde zoo duidelijk, dat-het moest treffen en antwoordde zenuwachtig: „Neen, neen, kindSchrijf jij maar. Ge loof mij, dat is beter." Toen zij hem verbaasd aankeek, ging hij voort: „Het is werkelijk niet goed, dat ik met juffrouw von "Èurger in correspondentie treed; dat zou kunnen leiden tot gevolg trekkingen, welke ik wensch te vermij den.." „Zeker Otto! Ik zal schrijven," zei ze met een rust, welke zeldzaam tegen zijn opgewondenheid afstak. „Je bent lief, als altfij<^ Antje. Bij voor baat bedankt I Hij kusto haar vluchtig op de wangen en snelde weg. Antje trad aan het venster en zag hem na Hij keek niet om en een diepe treurigheid was plotseling over haar gekomen. XIII. In de kamer bij Lorenzen brandde de ijze ren kachel. De zwarte Juno van Bühler lag er voor, naast Diana van don overste, en beide honden sliepen. In den ketel boven het altijd brandende licht zong het water voor den grog en-bij het buffet zat de waard te dutten. Telkens, als een van de stam gasten iets besteld^ ontwaakte hij uit rijn sluimer, vulde het glas en sliep op den te rugweg naar zijn plaats weer in. Op de leeren canapé zaten Burger en de apotheker, die naast den overste een kabou termannetje scheen. Over hen hadden dok ter Jensen en Bühler plaats genomen. Eigenlijk behoorde Bergholm thuis aan de stamtafel, maar de aannemer reed den laatsten tijd dikwijls naar Wilster en Itzc- hoe. Hij had van den overste het rijpaard van Lilli gekocht, liet dat in het tuig loepen en beweerde nu, dat de knol toch beweging moest hebben. Bühler kreeg zijn winterverlof en de hee ren spraken juist over den gelukkige, die drie weken in Berlijn zou doorbrengen. „Vergeet niet het historische hoekvenster voor mij te groeten!" zei de overste. „Ja, als ik er nog aan denk,, hoe ik in Berlijn als jong kapitein heb geleefd 1 Dat was een gouden tijd. De tijden veranderen; maar dat ze beter worden, kan ik niet- zeggen.'' „De tijden veranderen en wij met ben," izei de apotheker, maar de dokter viel hem in de rede: „Iedere tijd heeft zijn eigenaardige vreug de, overste. En u ontbreekt het daaraan ook niet., U hebt het zeker zelf niet gedacht, dat uw dochter zich tot zulk een kunstena res zou ontwikkelen! Leerlinge van Len bach... dat wil toch iets zeggen." „Nu ja! Het is heel mooi, maar wat heb #ik er dan ten slotte aan? Nu zit ik in de eenzaamheid. Kinderen zijn egoïstisch." „Dat zijn ze, de mijne ook bevestigde de apotheker en allen lachten. Daardoor werd Lorenzen wakker en sD perig^ vroeg hij: „Wat wensclien de heeren?" „Een glas hier!" riep Bühler. „Men moe# van de gelegenheid gebruik weten te ma' leen." En toen de waard met het glas k\van> vroeg hij: „Nu, Lorenzen, wat zegt gij er van? Zijn alle kinderen egoïstisch?" Lorenzen ging wijdbeens aan de tafef staan en antwoordde op langzamen toon „Als u daarmee zeggen wilt, dat zulk eco deern het eerst aan zichzelf denkt, mijnheo Bühler, dan komt het uit. Daar hebt u mijl Marie. Waarom wil die nu al trouwen? Vee. liever had ik het niet. Maar men kan pra ten, wat men v/il, het is alles hetzelfde: c de vader alleen zit en wat er van de zaal; terecht zal komen, of ze nog niet best eei paar jaartjes had kunnen wachten 1 Neem Wilt u nog een glas bier, overste?'" „Ja, als 't u blieft. Maar ik dacht, dat v met de verloving van Mari© zeer waart in genomen." „Och, wat zal ik u zeggen? De jongen i in zoover goed. Alleen houdt hij niet van! grog en dat is voor een zeeman toch een| beetje te gek." Lorenzen haalde verachtelijk de schouderv op, bracht het bier en slofte terug naar zijw plaats. „Wat doet Bergholm tegenwoordig toclil zoo dikwijls in Wilster?" vroeg dokter Jen* sen na een kleine pauze. (Wordt vervolgd.).

Leidsch Dagblad | 1910 | | pagina 1