jJohdertTag 8 September#4 A0. 1910. <§eze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. FEUILLETON. Eess strijd. K°. IfoüTJ PRIJS DER ADYERTENTIEN: Van 18 regels L05. Iedere regel meer 0,171. Grootera letters naar plaatsruimte. Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Oents contantelk tiental woorden meer 10 Oents.Voor het incasseeren wordt/0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leidan per week 9 Oents; per 3 maanden ..11. f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn 1.30. Franco per post1.65. Afslaiting passage Rapenburg. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis dat het g ©- deelte van het Rapenburg, gele gen tusschen het Noordeinde en de hulp brug over het Rapenburg, wegens het leg gen van een riool met aansluitende kolk- loozingen, van Maandag 12 Sept. a.s. totenmetZaterdag 17 Sept. d.a.v voor het verkeer met rij- en v oertuagenzalzijnafgesloten Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. A. VAN HAMEL, 'i "Wethr. lo. Burgemeester. VAN HEIJST, Secretaris. Leiden, 8 September 1910. Le&den, 8 September. By de gisteren door het Departement van Koloniön te Amsterdam gehouden aan besteding voor de levering van 26,400 meter div. katoen was het minst Ingeschreven door de Leldsche Katoenmaatscbappy, voorheen De Heyder en Co., voor f 6596. In den ouderdom van ruim 78 jaren is gisternamiddag te Zutfen overleden dr. J. Bal- land, oud-lector aan de universiteit te Leidon en gewezen leeraar aan de H. B. S. en het gymnasium te Zutfen. Vjati zijn hand verschenen ©enige school boeken over, Fransche'taal- en letterkunde. iTot d© tweede klasse van het Chr gymnasium te Zetten is toegelaten de jon geheer S. H. J ypors, van Alphen, te voren leerling van het gymnasium te Lei den. De „Staatscourant" van heden bevat de statuten van de „Christelijke muziekver- eeniging ,,Arti et Religioni (Kunst en Gods dienst)-" te Alphen aan den Rijn en van de Nieuwe Schoolvereeniging te Voorschoten. De vierde lijst van de 32ste jaarcollec te voor de Scholen met den Bijbel vermeldt o.hl Ter-Aar met Langer-Aar, Korfcer- Aar en Aardam, met f 112,38; Zwammer- dam, met f 10S,3o. De af deeling Den Haag van de S.-D. A.-P. heeft, naar ,,ïïet Volk" meldt, voor de Provinciale Staten van Zuid-Holland (vacature-Lely) den heer Ter Laan camdi- daat gesteld. Tot onderwijzeres aan de Christelijke Burgerschool te Hillegom is benoemd mej. H. J. C. den Haan, van Gorkum, Men meldt uit Schiedam: Het bericht der benoeming van den heer Honnerlago Grete tot burgemeester dezer gemeente is hier met groote sympathie ontvangen. Al gemeen wordt de keuze van den man, die steeds met algemeenen stemmen als wet houder werd herkozen, een gelukkige ge noemd. Van alle zijden stroomden hem go- lukwenschen toe De stedelijke muziek bracht hem gisteravond een serenade. De „Maasbode" schrijft: „De regeering heeft met de voordracht van den Katholieken heer M. L. Honnerlago Grete tot burgemeester van Schiedam geen al te stout waagstuk aangedurfd. Integendeel de regeering heeft geen ge lukkiger keuze kunnen doen, en met onver holen sympathie is deze benoeming door ge heel de Schiedamsche burgerij begroet. De heer Honnerlage Grete toch een man gewonnen en geronnen uit Schiedam zelf, sindg 1899 een der meest achtenswaardige leden van den gemeenteraad bekleedde sinds i903 tot aller voldoening de be teekenis volle functie van wethouder van onderwijs. Niet alleen als burger, maar vooral in zijn kwaliteit van overheidspersoon genoot de heer Honnerlage Grete de onverdeelde sym pathie en genegenheid, zijner medeburgers om zijn strikten, rechtvaardigheidszin, zijn minzame toegankelijkheid voor een iedev, die zijn voorlichting en steun inriep, zijn kundig beleid en tactvol optreden, waarom hij eventueel alp waarnemend burgemees ter steeds werd gewaardeerd, kortom om zijn hoogstaand karakter, dat zelfs door de mannen van de „Moker" eerlijk wortc hoog geschat. Dat met de keuze van den heer Honner lage tot burgemeester allerminst een partij benoeming is doorgedreven, zal te Schie dam door alle rangen en standen ten volle worden, toegegeven, ofschoon het Katholieke deel der bevolking alle reden heeft zich op recht te verheugen, dat een zijner beste zo nen tot dezen post van vertrouwen werd ge roepen." By de Dinsdag gehouden verkiezing van 19 gemachtigden in het kiescollege der Necl.» Herv. Gemeonte te Dordrecht zyn uitgebracht 1122 stemmen. Volstrekte meerderheid 559. De candidaten der vrijzinnige party verkregen 715, die der andere partyen 111 en 288 st. Het kiescollege is thans byna geheel uit vryzinnigen samengesteld. Prins "Wolrad Frederik van Waldeck Pyr- mont, die enkele dagen de gast van H. M. de Koningin-Moeder is geweest, heeft gisteren Soestdyk verlaten en is met den trein van 9 uur 1 van Baarn naar Duitschland terug gekeerd. Beroopen is by de Ned. Herv. Gem. te Assen ds. A. J. Werner, te Noord-Schermer. De „Noord Brabant" is midden Augustus uit Soerabaja via Batavia vertrokken naar Sabang om daar schietoefeningen te houd.n. Een oskader van drie schepen zal binnsn- kort naar Australia vertrekken. De raad van Haarlom 6loDd verleden jaar f 15,000 toe, om te dienen als basis voor de oprichting van een fonds, waaruit de eigen pensioenen der ambtenaren zouden betaald worden. Gebleken is tkan8 dat, om dit fonds gezond te doen zyn, en om den achterstand van jaren in te halen, 60 jaar Jang per jaar goed f 25,000 zal moeten worden bygepast en verder doorloopend per jaar nog f 30,000. Uit die gelden kunnen dan ook worden voldaan de nu reeds verschuldigde pensioenen en wachtgelden. Voor 1911 wordt nu f 55,000 aangevraagd. De gemeenteraad van Amsterdam, heeft benoemd tot leeraar in de Grieksche en in de Latynsche taal en lettorkunde aan liet Stede- lyk Gymnasium, den heer F. W. Grobe, ty- deiyk leeraar aan het Stedeiyk Gymnasium aldaar, (no. 2 van de voordracht, met 33 stem men tegen 8 op dr. J. W. Bierma, te Leiden) tot tydelyke leeraren aan de afdeeling B der Kweekschool voor onderwijzers on onderwy- zeres8en de heeren A. J. Straatman, voor op voeding en onderwijs, dr. H. W. Heinsius, voor natuurlyke geschiedenis, dr. E. Bouwman voor natuurkunde, C. F. A. Zernike, voor rekenen en wiskunde, P. de Geus en H. J. Schoo voor Fransche taal, R. Dykstra voor Hoogduitsche taal, J. H. Harder voor Engelsche taal, R. RykeDs voor School hygiëne en de algemeene voorschrifton voor eerste hulp by ongelukken; tot tydeiyk leeraar in de Fransche taal aan de Kweekschool voor onderwyzers en onderwij zeressen den heer H. van Moerten, te Bussum; tot tydelijke leerares in de Engelsche taal aan de Kweekschool voor onderwijzers en onder wijzeressen mej. W. P. Frylinck, leerares te 's-Qravenhage; tot leeraar in de Fransche taal aan de Kweekschool voor onderwijzers en on derwijzeressen den heer P. :de Geus, tydeiyk leeraar aan de afd. B dezer school; tot hoofd der school voor gewoon lager on- derwys, te vestigen in het complex der gobou-- wen van de scholen No. 57 en 64, den Heer H. Smit, onderwyzer aan do Coornheitechool te Amsterdam. ALPHEN. De. J. H. Wensinck, pred. der Ned.-Herv. Gem., alhier, heeft wegens onge steldheid één jaar verlof aangevraagd. In de gisteren gehouden veigadering in het hotel „De Vergulde Wagon" van de aandeelhouders in de „Veekoekenfabriek de Leerkoeve" is het voorstel om den heer J. W. Clant uit het bestuur te zetten ver worpen met 159 tegen 146 stemmen (2 blan co), zoodat de heer Clant als bestuurslid is gehandhaafd. Dit voorstel was ingediend door achttien aandeelhouders, terwijl voor do stemming over dit punt bijna drie uren door verschillende personen was gediscus sieerd. ALKEMADE. By de heisicmming vooreen lid van den Raad verkregen de heer S. Stryk 158 en de heer J. Th A. van der Geest 156 stemmen, zoodat eerstgenoemde verkozen is. HAARLEMMERMEER. Bij den landbou wer J. v. W. heeft men des nachts of des avonds een rijwiel uit een bergplaats weg genomen. Natuurlijk werd het des morgens gemist en even natuurlijk waande men het verloren. Doch zie, daar bleek, dat de fiets 's morgens op het erï stond bij een boer, die op tamelijken afstand van W. af woonde. Zoo kwam ze dan in lianden van den eige naar terug. Wie de ongevraagde gebruiker is geweest en of hier diefstal op een of an der wijze verhinderd is, is tot nog toe niet gebleken. Den knecht van den landbouwer Beets, nabij Hoofddorp, zekeren Aarse, overkwam gistermiddag een ongeval, dat bijzonder goed afliep. Bezig de paarden voor een wa gen te verspannen op den Hoofdweg, schrokken deze, sprongen op zij en kwamen met den wagen achter zich in de vrij diepe wegsloot terecht. Aarse geraakte er geheel onder en ieder, die het zag, daoht, dat hij dood, althans zwaar gekwetst zou zijn, doch neen, hij wist onder de paarden door er weer uit te klimmen en kwam oogenschijn- •lijk ongedeerd to voorschijn. Hij had zich aan de hand verwond en klaagde over pijn in de zijde, doch het was niet vaD ernstigen aard. Do paarden en de wagen werden er met vereenigde hulp uitgetrokken en bleken ook geen hinder of schade van noemenswaard te hebben bekomen. KATWIJK-AAN-ZEE. Nu de lange Winter avonden weder binnen korten tyd voor de deur staan, hebben eenlge beeren, van ver schillende zyden daartoe aangemoedigd, het plan opgevat, b'J voldoende deelneming enkele sprekers uit te noodigen om hier een lezing to" komen houden over onderwerpen, die ge acht kunnen worden ieders belangstelling te bezitten. Indien dit plan levensvatbaarheid biykt te hebben, zouden vier heeren worden aange zocht. Waar zoo dikwyis de klacht wordt vernomen dat in Katwyk weinig gelegenheid is, don geest te ontspannen en te vorryken, twyfelen wy niet of het plan zal werkeiyk- heid worden. KATWIJK-AAN-ZEE. Het is der politie alhier bij onderzoek gebleken, dat de „in braak" in de Burgerdijkstraat slechte bald- dadighcid geweest is. Men heeft Kier meer te doen met een kwajongensstreek dan met diefstal. Verder dient nog vermeld, dat heb bewuste schuurtje alleen aan den buiten kant met een grendel gesloten was. LISSE. Het aantal werkmanswoningen, dat in den laatsten tyd werd bUgebouwd, is ge ring, maar nu schynt het te komen, want behalve de 19 te bouwen woningen in de te verlengen Van-der-Veldetraat voor rekening van de Chriatelyke Coöp. Bouw-vereeniging „Help Elkaar", zullen er ook nog een zestal gebouwd worden in de Wagenstraat, voor rekening van don heer J. van Hemert alhier. Doordat de 19 eerstgenoemde woningen twee verdiepingen zullen krygen, zyn dit de eerste werkmanswoningen hier ter plaatse, die aldus worden ingericht. Op het land van den bloembollenkweekor W. van Dyk Pz., op den Achterweg alhier, is een aardappel (eigenheimer) gerooid van het respectable gowicht van 1 kilogram. VALKENBURG. Voor de aanstaande volks feesten sohynt nogal liefhebberij te bestaan. Althans, toen de commissie gisteravond zittting hield tot inscliryving van deelnemers was zy over den uitslag goed tevreden. Er meldden zich aan voor „ezel-staart-steken" 16 meisjes, on voor „turfrapen" 11 m., voor „zakloopen" 15 jongens en voor „wie'teerst aan den trein komt" 18 j. Er zullen 12 j., deelnemen aan „fletsryden met hindernissen", terwyi 12 paren in tweo- wieligen rytuige zullen steken naar den ring. Dit laatste cyfer zal nog wel grooter worden, meent de commissie. SAS3ENHEIM. Tot onderwijzer aan de R. K. Jongensschool is benoemd de heer J. L. Awing te Delft, vacature de lieer J. Culenaere, die benoemd is te Aardenburg. NGORDWIJK. De bloembollenbeurs van 't H. B.-G. was gisteren zuinig bezocht. De handelstijd loopt ten einde, wat ook aan het geringe beursbezoek te bespeuren- valt. Waarschijnlijk zal volgende week de laatste beursdag in café „Flora" zijn. Zeer laat kregen Dinsdagavond J. Gr. en L. R., twee buren, zóó hevig ongenoe gen met elkaar, dat. er een formeele vecht- part ontstond. J. Gr. bracht L. R. met een zeer scherp voorwerp (wat het geweest is, weet men nog niet) eenige wonden toe aan hals en arm. Een der armwonden v. ag zóó diep en breed, dat de dokter er aan te pas moest, komen. De arts constateerde, dat genoemde verwonding zóó ernstig is, dat L. R. voorloopig niet naar zee kan; hij was juist Dinsdag van de haringvangst thuis gekomen en zou heden weer vertrok ken zijn. De twist schijnt ontstaan te zijn, doordat Gr. eiken avond laat aan het tim meren ging, wat de vrouw van R. belette te slapen. Toen haar man nu thuis gekomen was, vertelde zij van den last, die zij van buur man Gr. ondervond, die óók al eens met water gegooid moet hebben. Toen Gr. nu Dinsdagavond weer aan het timmeren trok, ging R. er op af, om hem te verzoeken, daarmee op te houden. Het gevolg van dit burenbezoek vermeldden wij. De politie heeft de zaak in handen, al vond men geen termen, om Gr. wegens manslag te arresteeren. NOORDWIJKERHOUT. „De Echo der Duinen", die verleden week te Noordwijk- aan-Zee een openlucht-concert gaf, is thans wederom uitgenoodigd tot het geven eener uitvooring te Zoeterwoude. Ditmaal zal de afdeeling „tooneel" op den voorgrond tre den. Ons dorp is thans weder verrijkt met een fraai winkelhuis, waarin een bakkerij is gevestigd. Als bijzonderheid mag worden vermeld, dat thans van den eersten heete* lucht-oven alhier wordt gebruik gemaakt. WASSENAAR. Gisteren werd het Ko-* ningmnefeest op zeer geanimeerde wijze govierd. "Voorafgegaan door de muziek, trokken de kinderen vanaf den Duinrelweg door het dorp naar het feestterrein. Hier. werden de kinderen onthaald. Heé bestuur der „K.-W.-V." had, behalve de onderwij zers en onderwijzeressen der verschillend© scholen, ook een groot aantal jonge dames uitgenoodigd om bij de traktatie de behulp-» zame hand te bieden. Een tombola zonder nieten verschafte elk kind een aardig prijs je. Tegelijkertijd had een vliegerwedstrijd plaats en werd cp den vogel geschoten. De heer L. A. Prins had den vogel al spoedig van kop en vlag ontdaan. Hoewel er goed geschoten werd, duurde het nog een ge- ruimen tijd eer de vogel voor goed gevlo gen was. Na den middag werden nog tal van volks spelen gehouden. Er waren veel deelnemers voor de verschillende spelen, zoodat alles tamelijk lang duurde. Maar het overgroot© aantal toeschouwers amuseerde zich koste-» lijk en dat was hoofdzaak. Een zestiental jonge dames deden meo aan den wedstrijd voor versierde fietsen. Sommige versieringen waren keurig en met veel smaak aangebracht. Het kostte het bestuur dan ook heel wat moeite om te be slissen over de verschillende prijzen. Er is al meermalen opgemerkt, dat de bekroning voor versierde rijwielen geschieden moest door vaklui en dan niet in tegen woordigheid van de mededingers. Een vol gende maal zal het bestuur zeker gaarne dit lastige pak van zich afschudden. „Het eerst aan den trein" en „sloottrekken" vonden veel toeschouwers. Het slotnummer wekte natuurlijk nogal lachlust, vooral als er een in de baggerslcot getrokken werd. Zonder ongelukken is het feest echter niet afge- loopen. In den avond had een jongmenscli het ongeluk boven uit een luchfcschommcl te duikelen. Hij moest naar huis worden vervoerd en geneeskundige hulp werd ver leend door dr. A. Duetz. Voor zoover ons bekend willen we nog do prijswinners vermelden van de verschillende spelen in de volgorde van de prijzen. Vliegerwedstrijd. Het hoogst staan J. van 25) Toen Pfaldner de kamer binnenkwam, stonden de twee meisjes dicht naast elkaar, bijna schouder aan schouder. „Lilli had baar schoonheid niet beter kunnen doen uit komen," dacht hij onwillekeurig. Inderdaad trad Antje naast hefc schoone meisje geheel op den achtergrond. Zooals zij daar stond, in naar eenvoudig donker kleedje, maakte zij een bijna onbeduidenden indruk. En terwijl Lilli met onbevangen har telijkheid den gast te gemoet ging en hem de hand reikte, deed Antje een stap terug. Zoo wachtte zij tot Pfaldner, nadat hij Lilli en mevrouw Montaldus, do huishoudster, had begroet, haar naderde. Een enkel oogen- blik slechts sloeg zij de oogen cp en zei kort: t,Goeden avond, mijnheer Pfaldner En toch waren die eeno blik uit deze don kere oogen en de zachte welluidendheid van deze stem voldoende, om weder den twee strijd in zijn gevoelens te wekken. Het was hem, alsof hij in de oogen van Antje nog iets anders had bespeurd dau de ernstige uitdrukking, die daaraan eigen was, en alsof er in haar stem een ingehou den smart had gesidderd, welko hem per soonlijk aanging. Hij bleef voor-haar staan en vroeg of haar vader reeds iets had gezegd van het voorge nomen uitstapje naar Helgoland, waarvoor Bühler sinds acht dagen propaganda maak te. „«Papa heeft er nog niets van gezegd," antwoordde zij, en nu zag hij, dat de oogen van Antje rood waren; dat zij geweend had. Plotseling dacht hij nu aan het onaangena me gesprek, dat hij dien morgen met Berg- holm had gehad. Deze leek hem juist de man, om thuis zijn kwade'bui te toonen over zijn onaangenaamheden in zaken. Een warm medelijden steeg iu Pfaldner op. „Dan heeft uw vader het zeker vergeten U moogt echter in geen geval ontbreken, daarvoor zullen wij wel zorgen." Daar was echter ook Lilli aan zijn zijde en vroeg: „Wilt u werkelijk aan dien tocht deelne men, mijnheer Pfaldner? Waarschijnlijk kent n het reisje naar dit nieuwste plekje Duitschen grond nog niet. Ik heb het eiland wel nog onder de heerschappij van de oude Engelsche Koningin leeren kennen, maar ik heb er genoeg van. Als badgast, wanneer men er langer blijft, gaat het mis schien, maar zoo te midden van een zeeziek gezelschap, dat 's nachts niet heeft kunneu slapen, 't is eenvoudig afschuwelijk!" Zij sprak met zekere heftigheid welke bij het onderwerp slecht paste, en toen zij haar arm om Antje heen sloeg en zei: „Neen, daaraan moogt u dat lieve kind niet blootstellen," kon Pfaldner het gevoel niet onderdrukken, dat ze op dit oogenblik niet gcüeel oprecht was. Hij antwoordde kort: „Dan zullen wij dus niet het genoegen hebben, dat u méégaat?" Het flikkerde een oogenblik in baar oogen en mèt zekere geraaktheid in haar stem vroeg ze: „Wilt u dus werkelijk op een klein en vuil stoombootje dien tocht meemaken?" „Natuurlijk, juffrouw. Ik neem steeds deel aan de gemeenschappelijke genoegens van mijn collega's en hun familie. En wan neer mijnheer Bergholm en u niet van de partij zijn, dan sluit juffrouw Bergholm zich misschien aan bij de vrouw van mijn collega Kratz." Een spottend lachje krulde Lilli's lip pen. „A, mevrouw Kratz. Nu, dan ont breekt ten minste de dichteres niet, die den trotschen Argonauten-tocht over de zee kan bezingen. Vergeet ook niet om de lieve apothckersdochtertjes mee te vragen, en ze mogen ook wel wat van haar mixturen mee brengen. Aan boord zullen ze dubbel noodig zijn." Antje voelde dat in do woorden van Lilli een verborgen vijandelijkheid tegen Haar lag. Ze vroeg zich tevergeefs af, of ze daar toe aanleiding had gegeven, want na de vriendelijkheid, welko Lilli haar in de laat ste weken betoond had, deed deze verander de stemming haar oprecht leed. Zij keek naar juffrouw von Burger, maar deze vermeed haar blik en riep haar vader toe: „Papa, bent u klaar met uw aardbeien bowl? Mevrouw Montaldus heeft mij reeds tweemaal zeer wanhopige blikken toegewor pen; waarschijnlijk worden do gebakken aardappelen koud or wordt de zure room warm. U blijft toch bij ons efen, juffrouw Antje?" Die laatst© vraag droeg zoo duidelijk een vormelijk karakter dat Antjo zich haastte om te bedanken en afscheid te nemen. Toen Lilli, die Antje tot aan do huisdeur had weggebracht, weer binnen kwam, vond ze den ingenieur voor het raam staan. „Waar kijkt u zoo naar, mijnheer Pfald ner? Hebt u onaangenaamheden gehad n zaken De gedachten daaraan hadt u bij on ze huisdeur moeten laten varen." Hij antwoordde ontwijkend en zij ver volgde plagend: „Ik merk het wel, het doet u onaange naam aan, dat mijn kleine vriendin ons zoo snood heeft verlaten/' „Dat doet het ook,** zei hij zeer kalm, „want u waart niet vriendelijk tegen het lie ve kind!" Zij keek hem scherp aan. „Nu, een kind is juffrouw Bergholm toch niet meer, mijnheer 'PfaldnerWas ik overi gens werkelijk onvriendelijk Ik weet er niets van." Het scheen of zij er nog iets aan wilde toe voegen, maar juist stak de overste het hoofd door do deur en riep „Lilli I Waar blijf je toch?" Het eenvoudige maal was spoedig afge- loopen. De overste wilde blijven zitten, den bowl leegdrinken en een sigaar rooken, maar Lilli stelde voor dat in haar kamer te doen. Toen zij met de heeren de kamer ver liet, zei ze koel: „Goeden avond, mevrouw Montaldus." De hoogmoedige toon, waarop Lilli tot de oude dame sprak, beviel Pfaldner slecht. Intusschen waren in de andere kamer de lampen opgestoken en toen de ingenieur aan de zijde van Lilli binnenkwam, viel zijn blik op den ezel met het onvoltooide portret van den Italiaan. Hij wees er op en vroeg eenigszins verbaasd „Schildert u, juffrouw?" „Als het geen misdaad in uw oogen is, ik knoei een beetje. Maar ga zitten." „Laat mij eerst eens zien!" Het deed hem oprecht genoegen, dat dit schoone jon ge meisje de kunst beoefende, al zou het geen hij zou zien misschien niet meer dan gewoon dilettantenwerk zijn. Opmerkzaam bekeek hij den studiekop. Zij stond dicht naast hem en wachtte mot de grootste spanning zijn oordeel. „Slecht, nietwaar?" vroeg zij eindelijk, toen hij bleef zwijgen. „Yolstrekt niet, juffrouw von Burger!" antwoordde hij ernstig. „Zoover ik het zien kan en ik mag, zonder onbescheiden te zijn, wel eenigszins op mijn oordeel afgaan, is de kop wel ruw in de techniek, maar talent ligt er zeker in dit werk. De opvatting vind ik zelfs voortreffelijk. Wat u ontbreekt i? een goede school." Een zonnige glimlach gleed over haar ge laat. Zij klapte van genoegen in de handen en riep „Wat doet mij dat een genoegen! Is dat werkelijk uw meening V' Hij had haar neg nooit zoo schoon gevon den als op dit oogenblik. De anders eenigs zins scherpe trekken waren zacht gewor den; haar oogen straalden. Vertrouwelijk legde zij hnar hand op zijn arm cn vroeg: Meent u het oprecht?" Het bloed schoot hem bij die aanraking naar het hoofd. Om dat te verbergen, boog hij zich nogmaals over het portret en zei: „Werkelijk ik beu oprecht. Naar mijn vaste overtuiging bezit u talent!" Hij voelde, dat haar hand zacht trilde oj) zijn arm. (Wordt verroigd.)

Leidsch Dagblad | 1910 | | pagina 1